Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσο στοιχίζει η σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Μετά απο 9 μήνες άκαρπων προσπάθειων, λέω να προχωρήσω στην επόμενη φάση.

Να δοκιμάσω την τύχη μου με μια, δυο, όσες χρειαστεί τελοσπάντων, σπερματεγχύσεις.

Ξέρει καμία πόσο στοίχίζει αυτό?

Ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά χρήματα!!

Στην σπερματέγχυση κάνεις και ενέσεις?

Η γυναίκα κάνει τις ενέσεις?

Χαζομάρα μάλλον ρωτάω, αλλα είμαι ασχετη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou :)...Emeis dwsame 400 euro ola (giatros,epe3eragasia spermatos)..Tis eneseis k ta farmaka tis epairnan dwrean apo to kratiko nosokomeio..Mou edwse o giatros tin 1i fora xarti pws 8a kanw e3wswmatiki (afou oi eneseis einai oi idies) k mou ekana fakelo k tis epairnan ap'ekei dwrean...Dikaioume 3 fores k e3antlisa tis 2..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατατα μου....η σπερματεγχυση μπορει να γινει σε φυσικο κυκλο(χωρις φαρμακα) και με φαρμακα για να κανεις περισσοτερα απο 1 ωαρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι,υπαρχουν κοριτσια εδω στο μαμμυ που τα καταφεραν με αυτη την μεθοδο.

Οτι αλλο θες ρωτα...οτι σου ρθει στο κεφαλι.Το μυστικο ειναι να μην αγχωθεις και να εισαι αισιοδοξη!!!

kiss kiss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAIIIIII egw emeina 2 fores egkios apo spermategxisi (ok i mia itan e3wmitria kuisi)..K egw evaza eneseis gia na kanw perissotera waria gia perissoteres pi8anotites..

1i fora : 4 waria

2i fora : 3 waria (e3wmitria kuisi)

3i fora : den evala k adikos kopos pou ekana pistevw egw proswpika

4i fora : 3 waria (egkios-kleinw 9 evdomadwn avrio)

Egw se parotrinw na tin kaneis :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ andria μου,

Καλή συνέχεια της εγκυμοσύνης σου, με ενα γερό μωράκι!!

Εσύ προτείνεις να κάνω τις ενέσεις δηλαδή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Καλά κάνεις και μου λές τη γνώμη σου, κρίμα να κάνω όλη τη διαδικασία και να μην έχω τις περισσότερες δυνατές πιθανότητες.

Η αλήθεια είναι οτι αν μου το έλεγε ο γιατρός θα έλεγα οχι, γιατί θα νόμιζα οτι θα με χαπάκωνε τσάμπα.

Τώρα που το ακούω απο εσένα είναι αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι χάπια δεν είναι?

Που τα ξεκινάς όταν σου έρθει περίοδος για 4 μέρες?

Και μετά μια ένεση για να κάνεις ωορηξία?

Συγνώμη που σε πρήζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα...εγω εμεινα εγκυος με σπερματεγχυση και ενα μονο ωαριο δεν εκανα ενεσεις μονο ενα σερπαφαρ τρεις φορες την μερα και μια ενεση πρεγκνιλ 36 ωρες πριν την σπερματεγχυση...εγω εδωσα 500 ευρω στο συνολο(γιατρος και επεξεργασια σπερματος)...πιστευω πως ολα ειναι θεμα γιατρου...ο δικος μου για παραδειγμα ειναι κατα του χαπακωματος αν δεν ειναι απαραιτητο...εμεις προσπαθουσαμε τρια χρονια ειχαμε ενα θεμα με το σπερμα μας αλλα τα καταφεραμε οταν αλλαξαμε νοοτροπια(και γιατρο)...μια χαρα θα τα καταφερετε και εσεις αν εισαι ηρεμη χαλαρη και συνηδητοποιημενη... :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria mou esi eisoun i periptwsi pou 8imame k gi'auto to anafera :)..Oxi den me prizeis..Apo Kipro eimai k apoti 3erw oles edw vazoume eneseis gia perissotera waria k oxi xapakia..Einai talaipwria alla ma8ame k tis vazame (o andras mou sigkekrimena :P) ..Ipervike ton euato tou giati eixe fovies me tis eneseis otan itan mikros alla i 8elisi k i epi8imia tou na ginei mpampas ton voi8ise :P...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κι εγω σκεφτομαι σοβαρα για σπερματεγχυση σε φυσικο κυκλο, λεω να δοκιμασω μια φορα!!Σημερα θα παμε στο γιατρο και να δουμε τι θα πει!!!Επειδη πριν 1 μηνα ελεγα να κανω και τελικα το αφησαμε, τις ενεσεις τις πηρα δωρεαν απο το ικα!Μου ειπαν 100 ευρω θα χρειαστει για επεεργασια σπερματος και τωρα ο γιατρος δεν ξερω τι θα παρει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariakrhth με εναν πόνο κοριτσάκι!

Συντομα θα κρατάς στην αγκαλιά σου το μπεμπάκι σου.

Αndria απ΄οτι κατάλαβα αυτές είναι ενέσεις σαν της εξωσωματικής.

Αναστασία, η προσπάθεια σε φυσικό κύκλο έχει και αυτή ενέσεις?

Κάπου τα έχω μπερδέψει νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariakrhth με εναν πόνο κοριτσάκι!

Συντομα θα κρατάς στην αγκαλιά σου το μπεμπάκι σου.

Αndria απ΄οτι κατάλαβα αυτές είναι ενέσεις σαν της εξωσωματικής.

Αναστασία, η προσπάθεια σε φυσικό κύκλο έχει και αυτή ενέσεις?

Κάπου τα έχω μπερδέψει νομίζω.

ΌΧΙ δεν εχει ενεσεις ο φυσικος κυκλος.Γινεται με παρακολουθηση με υπερηχο και μολις δει οτι ειναι ετοιμο να σπασει σου κανει την σπερματεγχυση.Θεωρω οτι σε αυτη την περιπτωση πρεπει να ειναι διπλη για να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Να ρωτήσω κάτι ακόμα (τελευταίο) τότε πια η διαφορά απο τη επαφή?

Θα μιλήσω για εμένα ως παράδειγμα, αλλά αφού δεν μένω έγκυος 9 μήνες με την ίδια διαδικασία (επαφές) η σπερματέγχυση τι παραπάνω θα προσφέρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η διαφορα ειναι πως με την σπερματεγχυση παρακαμπτεται ενα μεγαλο εμποδιο και αυτο ειναι ο τραχηλος και τα διαφορα τραχηλικα υγρα που καμια φορα εμποδιζουν και δυσκολευουν το σπερμα να φτασει το αυγουλακι μας....αρα λοιπον 1)το σπερμα ειναι καθαρο και ενυσχιμενο 2)μπαινει στην μητρα απευθειας 3)δεν υπαρχουν εμποδια στο δρομο του και ετσι ευκολα και ξεκουραστο που ειναι ειναι πολυ πιο ευκολη η υποθεση συλληψη :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...