Μετάβαση σε περιεχόμενο

........ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.............


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? :D

ΕΓΩ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ 38Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΧΧΧΧΧ...ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ,ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ.Π.Η.Τ.ΕΧΩ ΣΤΗΣ 8/11.ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΠΕΡΝΩ ΤΑ PRE-PAR ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΜΕΝΩ...

ΑΧ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ..ΟΥΦ..ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ,,ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΥΛΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΡΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΤΗ ΖΗΤΗΣΩ :P ....

ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΣΤΑΝ???ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σκεφτεσαι οτι θα ζησεις την πιο ομορφη μερα της ζωης σου!! Μην χασεις αυτην την εμπειρια απο φοβο οπως εγω και το μετανοιωσα! Αν ηταν τοσο δυσκολο δεν θα καναμε δευτερα παιδια. Σωστα? Με το καλο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8.11 ??? Για φαντασου ... Στα γενε8λια μου :lol:

Πω πω μου 8υμιζεις εμενα που φοβομουνα κ σκεφτομουν '' ... αχ να γινοτανε να ειχα κατευ8ειαν το νινι μου χωρις να γεννησω ... :lol: καλα το καταυχαριστη8ηκα στην γεννα ! πολυ γελιο ριξαμε με την μαια ...

Γεννησα φυσιολογικα κ σκεφτομουν συνεχεια ... '' ελα μωρε εδω τοσες κ τοσες το κανουνε , εδω αλλα ειναι πιτσιρικια κ μπορουνε κ δεν μπορεις εσυ ???

Κανε μονο 8ετικες σκεψεις να ξεπερασεις τον φοβο σου γιατι ειναι κατι που ... δεν το γλιτωνεις οποτε ... διασκεδασε το !

και με ενα γερο νινι σου ευχομαι ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΜΑGDALINA! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ... :D:D:D

ΕΓΩ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΜΑ!! ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ! ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΝΑΕΙ... :|:|

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΡΟΠΟ....ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΗ ΜΕΛΙΝΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ....ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΝΑΣ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΙ ΣΑΡΙΚΗ ΠΟΝΑΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΛΛΕΣ.... :shock::shock:

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΠΤ ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAGDALINA μου να μη φοβάσαι καθόλου. Να χαίρεσαι που θα το ζήσεις αυτό τόσο σύντομα. Είναι μαγικό, είναι υπέροχο. Εγώ έκανα 9 ώρες να γεννήσω και τις απόλαυσα όλες. Μία προς μία. Και να σκεφτείς ότι επειδή δεν ήθελα επισκληρίδιο επί 6 ώρες πονούσα. Ήταν όμως πολύ γλυκό. Μετά τις 6 ώρες βέβαια λύγισα και ζήτησα επισκληρίδιο :lol: ..Θα νιώσεις ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος πάνω σε αυτή τη γη. Θα κλαις από χαρά! Δύο συμβουλές θέλω να σου δώσω αν μου επιτρέπεις..Πρώτον να μην εξαντλήσεις όλα τα όρια για επισκληρίδιο γιατί μετά δεν πιάνει έυκολα (εκτός βέβαια αν γεννήσεις στο άψε σβήσε-που στο εύχομαι-και δε χρεισατείς καθόλου). Το δεύτερο και βασικότερο, όταν έρθει η ώρα των εξωθήσεων μη φωνάξεις ΚΑΘΟΛΟΥ. Αυτές που φωνάζουν χάνουν την ανάσα τους και δε σπρώχνουν καλά. Θα σφίγγεσαι λες και κάνεις κακάκια(χιχιχιχι). Ακριβώς έτσι και με κλειστό το στοματάκι. Θα δεις τι γρήγορα που θα βγει το μωράκι σου. Αυτά από μένα. Ετοιμάσου να ζήσεις τη πιο συγκλονιστική στιγμή της ζωής σου!!! Αχ ζηλέυω!

Πολλά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά θα πάνε όλα...Σκέψου πόσο φυσιολογική εξέλιξη είναι. Σκέψου τα συναισθήματα που θα σε κατακλύσουν. Πρόκειται να ζήσεις μοναδικές στιγμές,να εισαι χαρούμενη γι'αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ,,,ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ...

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ Ο ΦΟΒΟΣ ΜΟΥ,ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΤΡΕΜΩ ΚΙΟΛΑΣ :lol: ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ :roll: ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ///ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ :!::!::!:

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.... :shock::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Magdalina!!!!!

Να σου ευχηθώ με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!Να πάνε όλα υπέροχα!!!!

Λοιπόν όσο αφορά τη γέννα, να μην αγχώνεσαι καθόλου.Εφόσον θα κάνεις επισκληρίδιο δεν θα καταλάβεις τπτ.Μου τα λέγανε και μένα, αλλά ο φόβος φόβος :-s:-s .Είχα μία υπέροχη και πολύ εύκολη γέννα!!Εννοείται ότι οι συσπάσεις πονάνε μέχρι να κάνεις επισκληρίδιο έτσι;Ε, για να καταλάβεις ότι γεννάς ;) Εγώ την έκανα σχετικά αργά,αλλά ήθελα να δω πόσο αντέχω και τι σόι πόνοι είναι :o

Το καταευχαριστήθηκα!Δεν πόνεσα καθόλου,ούτε όταν βγήκε το μωρό μου!!!Έκανα και εγώ πλάκα με τον γιατρό,είχα απίστευτη ενέργεια και κέφι,παρόλλο που είχα αρκετές ώρες συσπάσεις.Βρίσκεις δύναμη εκείνη την ώρα.Ήταν τέλεια!

Μην φοβηθείς καθόλου και προσπάθησε να το απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς!Για να στο λέμε όλες όσες γεννησαμε κάτι ξέρουμε ;);)

Με το καλό κοπέλα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ?

ΕΦΤΑΣΕΣ ΜΕΧΡΙ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ-ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ-

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΙΣ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ-ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΕΣ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ!Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ.

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ-ΗΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ-ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΤΟΣΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ!

ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ-ΑΝΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ,,,ευχαριστω πολυ για τη δυναμη που μου δινεται,να ειστε καλα...ολες σας...ευχομαι να πανε ολα καλα και να σας διηγηθω μετα και εγω την εμπειρια μου.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου....

Κι εγώ τους ίδιους φόβους είχα με σενα, αλλά η εμπειρία είναι απλώς ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ......

Ανυπομονώ να την ξαναζήσω παρά το γεγονός ότι πόνεσα...Κι ας έκανα επισκληρίδιο...Πόνεσα, επειδή μπήκα με πρόκληση και η μπουμπού μου ήταν ψηλά.....Αλλά ήταν η ωραιότερη εμπειρία της ζωής μου.....

Κατα τ' άλλα ακολούθα τις συμβουλές της Ανθής.... ;);););)

Να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.... :D:D:D:D

Με το καλόοοοοοοο!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να έρθει το μπεμπέ σου και να μας πει πολύ σύντομα την εμπειρία σου γιατί ακολουθούμε εμείς!! ΠΗΤ 25/11. Προσωπική εμπειρία δεν έχω ακόμα αλλά από όσο γνωρίζω αν κάνεις επισκληρίδιο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα - θα γεννήσεις και δεν θα το καταλάβεις. Όλα καλά θα πάνε και πολύ πολύ σύντομα θα κρατάς το αγγελούδι σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται πως θα σας ενημερωσω για τα παντα..... :D:D

2 πραγματα με αγχωνουν...1ον το οτι ο γιατρος μου ειναι κατα του κλισματος{φανταζεστε τι εχει να γινει. :oops::oops: } και του ξυρισματος :shock:

και 2ον φοβαμαι αν δε με πιασει η επισκληριδιος και πονεσω .... :cry::o

ελπιζω να πανε οοολα καλα..την κυρακη σταματαω τα pre-par.και Δευτερα παω να με δει για καρδιοτοκογραφο ,,και μετα περιμενωωω γιατι θα εχω κλεισει και την 38η εβδομαδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται πως θα σας ενημερωσω για τα παντα..... :D:D

2 πραγματα με αγχωνουν...1ον το οτι ο γιατρος μου ειναι κατα του κλισματος{φανταζεστε τι εχει να γινει. :oops::oops: } και του ξυρισματος :shock:

και 2ον φοβαμαι αν δε με πιασει η επισκληριδιος και πονεσω .... :cry::o

ελπιζω να πανε οοολα καλα..την κυρακη σταματαω τα pre-par.και Δευτερα παω να με δει για καρδιοτοκογραφο ,,και μετα περιμενωωω γιατι θα εχω κλεισει και την 38η εβδομαδα....

me to kalo na erthei to moraki sou.....eisai tixeri pou tha kaneis episkliridio....ego allaksa giatro k maieutirio piga se dimosio k de tha mou kanoun episkliridio........milame ta xo kanei epano mou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sta alla 2 ekana episkliridio k de katalava tipota!!!!!!!!!!!!!!!!itan teleia euxaristithika poli ton toketo......ap oti vlepo eimaste konta....ego eimai 37 k kati meres.........!!!!!!!!!!!!!!!!!sou euxomai na sou pane ola kala....k na to euxaristitheis oso pio poli ginetai.....................tixeroula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου ολα θα πανε μια χαρα!

Για το κλυσμα...Δεν εχω τι να πω!

Για τον πονο ομως εχω!!!

Οπως ειπε κ η Ανθη ειναι οι πιο γλυκιες ωρες της ζωης σου!

Κ ακομα κ αν πονας...ΜΩΡΑΚΙ θα φερεις στον κοσμο!Δε θα πας για σπα!!! :lol:

Δεν θελεις να ζησεις πονο γεννας?Εδω πονος περιοδου ζουμε καθε μηνα!

Ε κατι τετοιο θα ειναι μονο που θα υπαρχει...Δωρο-εκπληξη το νινακι σου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ 16 ΩΡΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ! ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

me to kalo na erthei to moraki sou.....eisai tixeri pou tha kaneis episkliridio....ego allaksa giatro k maieutirio piga se dimosio k de tha mou kanoun episkliridio........milame ta xo kanei epano mou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sta alla 2 ekana episkliridio k de katalava tipota!!!!!!!!!!!!!!!!itan teleia euxaristithika poli ton toketo......ap oti vlepo eimaste konta....ego eimai 37 k kati meres.........!!!!!!!!!!!!!!!!!sou euxomai na sou pane ola kala....k na to euxaristitheis oso pio poli ginetai.....................tixeroula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ 16 ΩΡΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ! ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!! :)

Μαρια θα κανω επισκληριδιο..σιγουρα και μου ειπαν πολλες κοπελες καλυτερα να κανω απο την αρχη γιατι μετα μπορει να μη προλαβω...ελπιζω να πανε ολα καλα..σου ευχομαι οτι καλυτερο και σε σενα με το καλο το μωρακι σου..και κανε επισκληριδιο..απο την αρχη...φιλια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου ολα θα πανε μια χαρα!

Για το κλυσμα...Δεν εχω τι να πω!

Για τον πονο ομως εχω!!!

Οπως ειπε κ η Ανθη ειναι οι πιο γλυκιες ωρες της ζωης σου!

Κ ακομα κ αν πονας...ΜΩΡΑΚΙ θα φερεις στον κοσμο!Δε θα πας για σπα!!! :lol:

Δεν θελεις να ζησεις πονο γεννας?Εδω πονος περιοδου ζουμε καθε μηνα!

Ε κατι τετοιο θα ειναι μονο που θα υπαρχει...Δωρο-εκπληξη το νινακι σου! ;)

Αναστασια μου,ευχαριστω πολυ αν και δεν θα ηταν κακη ιδεα να παω για σπα... :P:P:P

και να μου δινανε και το μωρακι μου :lol::lol::lol:

αλλα τι να κανω..πια υπομονη τελειωνουν ολα τωρα... :roll: ελπιζω να πανε ολα καλα φιλακια... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδαλινα μου κοντευεις ε;;;;;;

αντε περασε ο καιρος :)

να μην φοβασαι καθολου....ειναι πιο ομορφη εμπειρια..επιπονη βεβαια αλλα δεν θα την αλλαζα με τιποτα!

με το καλο και ευχομαι ολα να πανε καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδαλινα μου κοντευεις ε;;;;;;

αντε περασε ο καιρος :)

να μην φοβασαι καθολου....ειναι πιο ομορφη εμπειρια..επιπονη βεβαια αλλα δεν θα την αλλαζα με τιποτα!

με το καλο και ευχομαι ολα να πανε καλα :)

κοντευωωω....κοντευωωω....να πανε ολα καλα ευχομαι...ωραια φωτο εβαλες...κουκλια και οι δυο...φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ αργώ πολύ ακόμη βέβαια, όμως θα ήθελα να σου δώσω κουράγιο κ μια ευχή όλα να πάνε τέλεια κ να υποδεχτείτε το μωράκι σας! όπως λένε κ τα κορίτσια, αυτό είναι το πιο μοναδικό πράγμα, που προφανώς θα σε κάνει να ξεχάσεις και τον πόνο και όλα! με το καλό λοιπόν magdalina!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ αργώ πολύ ακόμη βέβαια, όμως θα ήθελα να σου δώσω κουράγιο κ μια ευχή όλα να πάνε τέλεια κ να υποδεχτείτε το μωράκι σας! όπως λένε κ τα κορίτσια, αυτό είναι το πιο μοναδικό πράγμα, που προφανώς θα σε κάνει να ξεχάσεις και τον πόνο και όλα! με το καλό λοιπόν magdalina!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ. :P:P ..ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.. :oops: .ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΤΙ ΗΡΘΕ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ... :(:(

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΦΥΣΙΚΑ...ΘΑ ΤΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ.... :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΙ...ΣΕ 2 ΩΡΙΤΣΕΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ...ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ..ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΧΝΕΣ...ΑΧΧΧΧ ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΟΜΙΖΩ....ΑΓΧΩΘΗΚΑ..ΦΙΛΙΑΑΑΑ..

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΩ :roll::roll: ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...