Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!


Recommended Posts

Ρε Κατερίνα σε ποια περιοχή μένεις; κι εμείς διακοπή είχαμε εχθές..αλλά ευτυχώς για λίγο. Μην χάσεις τη δυναμή σου...είσαι σχετικά λεχώνα ακομη και όσο νάναι όλα φαινονται και είναι καινουρια για σένα..να δεις που στο 2ο θα το παίζεις στα δάχτυλα του χεριου σου!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 100
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γλυκεια μου κατερινα καλησπερα!!

διαβασα το θεματακι σου κ απλα εγω εχω μια αλλη απορια...το ξενο γαλα με τα 60 ευρω ειναι το ΝΕΟΚΑΤΕ;γιατι γραφεται κ παραγραφεται κ το εδινα εγω στο μωρο μου 6 μηνες...απλα αν ειναι αυτο γιατι ηταν πολυ ακριβο γαλα,εχω νευριασει παρα πολυ που σου λενε οτι δε γραφεται...ας μη συχγυστω ακομα ας περιμενω την απαντηση σου... ;)

υπομονη κοπελα μου κ ολα θα πανε καλα...κ εμενα ειχε παλινδρομηση κ ειχαμε κ θεμα κ με τα κακα..σου ειχα απαντησει κ σε ενα αλλο σου θεμα σχετικο.

Γεια οσυ βικακι!! ναι το neocate ειναΙ!!!! πεσμου οτι γραφετε.... ~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x( το πληρωσαμε ομως τελικα...και επισης ο καινουργιος παιδιατρος μου ειπε οτι δεν το χρειαζεται αυτο το γαλα και να συνεχισω με το humana AR που της εδινα...το neocate το εκανε αμεσως εμετο και τις 2 φορες γιαυτο και αλλαξα και παιδιατρο...μου ειπε οτι το μωρο μου δεν χρειαζεται τετοιο γαλα και χορηγητε σε αλλες περιπτωσεις!!! δεν ειδα το αλλο θεμα που λες με τα κακακια θα προσπαθησω να το βρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Κατερίνα σε ποια περιοχή μένεις; κι εμείς διακοπή είχαμε εχθές..αλλά ευτυχώς για λίγο. Μην χάσεις τη δυναμή σου...είσαι σχετικά λεχώνα ακομη και όσο νάναι όλα φαινονται και είναι καινουρια για σένα..να δεις που στο 2ο θα το παίζεις στα δάχτυλα του χεριου σου!!:)

τιρογαριδακι Ροδο μενω στο Ροδινι...μακαρι να ειναι ετσι και να στρωσουμε :):) οχι για μενα για το μωρακι μου κυριως!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου pebii μου.....την αλλεργια την αβγαλε με κστι που εβαλε στο χερακι της...μου ειπε να κοψω τα γαλακτοκομικα και να παρω αυτο το γαλα.....ο αλλος παιδιατρος μου ειπε οτι με αυτο που της εβαλε στο χερι δενμπορει να διαγνωση αλλεργια!!!!!!!!!?!!!!!!!!!!!!!!!! μου ειπε να συνεχισω με το γαλα που της εδινα πριν και πινω μαγια μπυρας και να το παλεψω με τοδικο μου γαλα και του ειπα οτι το κα ηδη...μου εγραψε κατι φυτικες σταγονες για την βοηθησει να βγαζει τα αερια....και εγω να τρωω οτι θελω.....δεν ξερω ποια τι να ακουσω και ποιον ειλκρινα!!!!! υπαρχουν συμπτωματα αν εχει οντως αλλεργια?? δεν ξερω ποια τι να κανω...συνεχιζω με το θηλαστρο μην ανυσηχεις :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα συμπτώματα της αλλεργίας είναι αίμα και βλέννες στα κακάκια, εκζέματα και ξηροδερμία και μη πρόσληψη βάρους. Έχετε κάποιο από αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι νατασουλα ευτηχως!!!!

Τότε μπορεί να είναι απλώς κολικοί, εύχομαι να πάνε όλα καλά το σίγουρο είναι ότι το δικό σου γάλα είναι το καλύτερο.

Καλή συνέχεια στην προσπάθειά σου

Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου το νεοκατε εμεις το παιρναμε λογω αλεργειας στο αγελαδινο γαλα.μονο σε αυτη τη περιπτωση δινεται να ξερεις απο οσο γνωριζω τουλαχιστον!ναι γραφεται κοριτσι μου,εμενα ο αντωνης μου το επαιρνε απο 1μιση μηνων μεχρι 6 μηνων.πιο πριν τον θηλαζα αλλα επειδη ειχαμε οπως σου ειπα αλεργεια επρεπε να κανω πολυ περιοισμενη διατροφη κ ετσι για διαφορους λογους τον εκοψα τον θηλασμο κ ξεκινησε με νεοκατε.εμενα το δεχτηκε γενικα,ειναι ελαφρυ γαλα αλλωστε.

τελοσπαντων για να μη σε ζαλιζω με τα δικα μου απλα σου εγραψα για να σου π`ω οτι γραφεται 100% κ να μη χασεις τα λεφτα σου!δε ξεω βεβαια για το ενα κουτι εφοσον τωρα δε δινεις πια,εμεις γραφαμε 12 κουτια το μηνα με εντολη νοσοκομειου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki katarxas να σοθ ζησει το κοριτσακι σου κ να την χαιρεστε....

δ ξερω να σε βοηθεισω πανω στο θεμα σου αν κ με ενδιαφερει πολυ γιαυτο κ μπηκα να το διαβασω...

απλα θα ηθελα να σου πω κατι που ειχα ρωτησει στο ικα κ ισως οικονομικα μπορουσε να σε βοηθησει

μιας κ διαβασα οτι το νεο γαλατακι που σου ειπαν εκανε 60Ε....

μου ειπανε χθες στο ικα λοιπον οτι οταν το παιδι εχει παλινδρομηση

ο παιδιατρος σου γραφει το γαλατακι κ μπορεις να το παρεις μεσω του ικα ....

ελπιζω εστω κ λιγο να βοηθησα ευχομαι μονο τα καλυτερα κ γρηγορα να ηρεμησει η μπεμπουλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κστι πολυ μικρα σπυρακια που εβγαλε στα μαγουλακια τα οποια φευγουν σιγα σιγα δεν ειναι συμπτωμα αλλεργιας ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki katarxas να σοθ ζησει το κοριτσακι σου κ να την χαιρεστε....

δ ξερω να σε βοηθεισω πανω στο θεμα σου αν κ με ενδιαφερει πολυ γιαυτο κ μπηκα να το διαβασω...

απλα θα ηθελα να σου πω κατι που ειχα ρωτησει στο ικα κ ισως οικονομικα μπορουσε να σε βοηθησει

μιας κ διαβασα οτι το νεο γαλατακι που σου ειπαν εκανε 60Ε....

μου ειπανε χθες στο ικα λοιπον οτι οταν το παιδι εχει παλινδρομηση

ο παιδιατρος σου γραφει το γαλατακι κ μπορεις να το παρεις μεσω του ικα ....

ελπιζω εστω κ λιγο να βοηθησα ευχομαι μονο τα καλυτερα κ γρηγορα να ηρεμησει η μπεμπουλα σου

σε ευχαριστω πολυ μπουγατσουλα αλλα μικρη εχει ασφαλεια ΤΥΘΚΙ και τελικα δεν θα το χρειαστουμε το γαλα....το θεμα της παλινδρομησης το λυσαμε και ειναι οκ απο αναγωγες με το epadoren...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κστι πολυ μικρα σπυρακια που εβγαλε στα μαγουλακια τα οποια φευγουν σιγα σιγα δεν ειναι συμπτωμα αλλεργιας ετσι?

Τα σπυράκια δεν ξέρω ξηροδερμία και έκζεμα είναι συμπτώματα

Δεν σας είπαν να κάνετε αιματολογικές εξετάσεις?

Όχι ότι και με αυτές είναι σίγουρο ότι θα δείξει αλλά....

Υπάρχουν και δερματικά τεστ μήπως αυτά σας κάνε ο 1ος παιδίατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ μπουγατσουλα αλλα μικρη εχει ασφαλεια ΤΥΘΚΙ και τελικα δεν θα το χρειαστουμε το γαλα....το θεμα της παλινδρομησης το λυσαμε και ειναι οκ απο αναγωγες με το epadoren...

υπεροχα αφου δ το χρειαζεται τελειωσε το ειπα απλα επειδη πολλοι δ το γωριζουν κ πληρωνουν τοσο πολλα για τα γαλατακια ....το ειχα διαβασει κ γω καπου κστο μαμμυ

κ θεωρησα σωστο να το πω

ευχομαι γρηγορα να ηρεμησετε

να χαιρεστε την ζουζουννα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εκανες!! σε ευχαριστω μπουγατσουλα και εσυ με το καλο το μωρακι σου!!! ειδα τον υπερηχο και θυμηθηκα την τοσοδουλα μου μου ηταν στην κοιλοιτσα μου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα σπυράκια δεν ξέρω ξηροδερμία και έκζεμα είναι συμπτώματα

Δεν σας είπαν να κάνετε αιματολογικές εξετάσεις?

Όχι ότι και με αυτές είναι σίγουρο ότι θα δείξει αλλά....

Υπάρχουν και δερματικά τεστ μήπως αυτά σας κάνε ο 1ος παιδίατρος?

ναι Νατασουλα δερματικο ητανε...στο χερακι της....εγω δεν ειδα σπυρακια ομως μονο που ισα ισα κοκκινησε λιγακι.....να κανω λες περετερο εξετασεις??? σε μικροβιολογο?? παιδιατρο σε ποιον???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς είχαμα κάνει rast test αιματολογικές είναι μου της έγραψε η παιδίατρος και τις κάναμε σε μικροβιολογικό

Ο παιδίατρος που σας έκανε το δερματικό τί σας είπε ότι είναι θετικό?

για πρωτεϊνη αγελαδινού γάλακτος σας έκανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο 1ος παιδιατρος ναι...στο αγελαδινο μου ειπε αλλα μεχρι εκει ουτε περετερο εξετασεις ουτε τιποτα...ο 2ος μου ειπε οτι αλλαξαμε υπερβολικα πολλα γαλατα και οτι μπορει να μην οφειλετε σε αλλεργια το οτι εκλεγε οταν εκλεγε και δυσκολευοταν στα κακα της και μου εδωσε σταγονιτσες οι οποιες μπορω να πω οτι κατι κανουν γιατι σημερα εκανε 3ς φορες κακακια και επινε ολο της το γαλα και ειναι ποιο ηρεμη κοιμαται μετα το φαι σχεδον αμεσως....δεν ξερω τι να κανω :( να πω στον 2ο παιδιατρο να μου γραψει εξετασεις να παω να τις κανω για να ειμαι υσηχη οτι δεν εχει τελικα αλλεργια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα επηδει το μωρο μου ειναι τα ιδια...τον πηρα τηλεφωνο και θα παω να μου γραψει αιματολογικες εξετασεις να δουμε αν ειναι αλλεργια :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!! το μωρακι μου τελικα αντι να καλυτερευει χειροτερευει...χθες οοοολη μερα σφιγγοτανε ...εκλεγε οταν ετρωγε ασε που ετρωγε μονο 20 μλ και μετα σπαραζε στο κλαμα και μετα την πηγενα περα δωθε και μετα απο μια ωρα την επερνε ο υπνος και στο μισαωρο ενοειται οτι πεινουσε! δεν θηλαζε πολυ ωρα ηταν εκνευρισμενη το εφτυνε...της εκανα μπουκαλι το εφτυνε...κακα τιποτα ολη μερα η κοιλιτσα τουμπανο...της εβαλα λιγο λαδακι στον ποπο της και επιτελους εκανε κακα....εφαγε λιγο και μετα παλι τα ιδια....κοριτσια οοοοολη μερα αυτο το πραγμα!! το βραδυ την καναμε ζεστο μπανακι και της εδωσα σχεδον με το ζορι 80μλ για να μην κοιμηθει νυστικια....κοιμηθηκε 5ωρο!!!!!!! αφου ηταν και τοσο κουρασμενη και μετα ηπιε ολο της το γαλα στις 5 το πρωι...τωρα παλι το βραδυ ξυπνησε ουρλιαζοντας σχεδον!!! και απο κατω γινετε ο χαμος αερια συνεεεεχεια και κακα παλι τιποτα!!!!

μιπως εχει οντως αλλεργια??? αλλα τι σχεση εχει η αλλεργια με το οτι ποναει η κοιλια και δεν κανει κακα? θα δοκιμασω στο επομενο να της δωσω εκεινο το γαλα που εγραψε ο παιδιατρος ...μπορει την πρωτη φορα που το δοκιμασε απλα να μην της αρεσςε και να ετυχε να κανει εμετο απο το κλαμα...

αυριο θα την παρω για αιματολογικες εξετασεις να δουμε τι θα δειξου και αυτες!!!! δεν αντεχω αλλο να κλαιει τοσο πολυ και να μην μπορω να την ηρεμησω :(:(:(:(:(:( κατι πρεπει να γινει!!!!!!!!! με τοσο εκνευρισμο δεν πιανει ουτε το στηθος αυτες της μερες και θα παει αδικος ο κοπος μου στο τελος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως να έκοβες κι εσύ τα γαλακτοκομικά να δείς αν υπάρξει βελτίωση?

Και για το ξένο προτίνω κι εγώ να της δώσεις το υποαλλεργικό

Μίλησες με την Lala ή την Pebi?

Ο επαναγαλακτισμός πως πάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα προσπάθησα να διαβάσω ολα τα ποστ για να καταλάβω τι συμβαινει με το μωρακι σου . Δεν μπορω να καταλαβω απο αυτα που γραφεις αν ειναι αλλεργια ή αν απλα το μωρο εχει κολικους . Πρεπει να ξερεις οτι οι εξετάσεις μπορει να βγουν ψευδως αρνητικες .

Θα σου ελεγα να ηρεμήσεις , να προσπαθεις να περασεις ηρεμια και σιγουρια στο μωρο , να το βοηθάς με ασκησεις για να φευγουν τα αερια , να το ρευεις καλα , να το βαζεις να κοιμαται με ανακλιση και να το εχεις συνέχεια αγκαλιά .

Συνέχισε την προσπάθεια σου με τον επαναγαλακτισμο , κανε μπανιο μαζι με το μωρο , φορα την επανω σου και πραγματικά το κυριοτερο ΗΡΕΜΗΣΕ . Καταλαβαινω πως ειναι πολυ δυσκολο , εγω και φορτωσα αγρια με ολα αυτα που συμβαινουν , αλλα το μωρο χρειαζεται την ηρεμία σου για να ηρεμήσει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙΣΤΟ ΕΙΠΑ Κ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ!!!!! ΕΓΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΛΕΡΓΕΙΕΣ!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΑΕΡΙΑ ,ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ(ΜΟΝΟ ΜΕ ΛΑΔΙ ΤΑ ΕΦΤΙΑΧΝΕ) ΜΕ ΑΝΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΠΡΟΛΗΨΗ ΤΗΣ ΑΛΕΡΓΕΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!!!! ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Κ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΓΑΛΑ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΔΙΣΚΙΛΙΑ!!!

ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΕΡΓΕΙΑ ΠΟΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΗΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΙΑ ΦΑΓΗΤΟΥ ΔΙΣΚΙΛΙΟΤΗΤΑ ΕΛΕΙΨΗ ΟΡΕΞΗΣ ΑΠΩΛΙΑ ΒΑΡΟΥΣ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΡΜΑΤΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΑΤΑΚΙΑ ΒΛΕΝΗΣ ΣΤΑ ΚΑΚΑ Κ ΤΡΙΧΟΥΛΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ!!!!!! ΚΑΝΕ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΣΕ ΓΑΛΑΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΝΟΣ ΚΟΥΤΙΟΥ!!!!! ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ!!!

ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΑΣ ΣΩΘΗΚΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ!! ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟΣ ΚΟΠΟΣ ΝΑ ΑΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΣΕ ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ ΚΡΑΤΑ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΙ Κ ΑΥΤΟΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαλα μου ουτε εγω μπορω να καταλαβω τι εχει!!! κολικους εχει σιγουρα....αλλα οταν εχει κολικους δεν τρωει? θα ηρεμησω οταν θα ξερω επιτελους αν εχει αλλεργια η οχι....να ξερω ποιο γαλα να της δινω!!!καθε φορα που παω να κανω γαλα σκεφτομαι..να της δωσω αυτο που ειπε ο 1ος παιδιατρος? να της δωσω αυτο που ειπε ο 2ος? το καλο της υποθεσης ειναι οτι τουλαχιστον ο επαναγαλακτισμος μου (νατασουλα) παει πολυ καλα και βγαζω τουλαχιστον 2 γευματα των 100μλ και οσο θηλαζει ...αν εχει οντως αλλεργια να δω με τι μουτρα θα παω στον 1ο παιδιατρο που θα δει στο βιβλιαρακι οτι πηγα και σε αλλο γιατρο ;)) εαν δεν δειχνουν οι αιματολογικες τοτε πως ξερεις αν το παιδι σου εχει αλλεργια? ο 1ος παιδιατρος της εκανε δερματικο τεστ...την τσιμπισε και 2-3 φαρμακακια στο χερι και κοκκινισανε λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...