Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΕΡΙΠΑΤΟ πάει Χρύσα μου...

:lol::lol::lol:

κάπως έτσι. πάλι καλά που τα λέω και σε σας και ξεθυμαίνω λίγο. ευχαριστώ για την συμπαράσταση βρε κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου δεν κάνει τπτ... αν θες κ τηλ σου δίνω να με παίρνεις όταν θες να τα λες εκείνη την ώρα... :lol::lol::lol::lol::lol:

να σαι καλά βρε Λαμπρινή μου! αν και δεν νομίζω ότι θα άντεχες να με ακούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

YPOMONH ΒΡΕ ΧΡΥΣΑ ΟΠΩς Κ ΝΑΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΜΑΣ. :?

ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΣΑ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ,ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Η ΖΗΛΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ,ΕΝΑ ΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ(ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΟ!)ΠΟΥ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΩΤΕΡΗ ΑΠΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ.

ΑΛΛΑ Κ ΝΑ ΕΛΕΙΠΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ,ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑΘΕΛΕ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΠΩς ΟΛΟ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΓΕΝΟΣ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΑΛΜΑΡΩ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ,ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΑΙ ΤΑ ΑΣΙΔΕΡΩΤΑ,ΤΟ ΑΔΕΙΟ ΨΥΓΕΙΟ ΚΤΛ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΠΡΟΚΥΨ :evil: ΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν τέλος με τα καταθλιπτικά. και πολύ ασχοληθήκαμε. εγώ κάθομαι και σκάω κι αυτός είμαι σιγουρη είναι αραχτός στον καναπέ και πίνει το καφεδάκι του.

εχτές πήρα στη μπεμπα μου τα πρώτα της παπουτσάκια! κορίτσια είναι μούρλια! τύπου all star, μέχρι τον αστράγαλο, λευκά και στο πλάι έχουν ασημένιες παγέτες! είναι υπέροχα. το μικρότερο νούμερο και το ποδαράκι της χωράει δυο φορές μέσα! και στα δίδυμα ψώνιζα, αλλά άλλη χάρη έχουν τα κοριτσίστικα! αν δεν ήταν τόσο ακριβά νομίζω ότι θα το είχα σηκώσει το μαγαζί. 25 ευρώ είχαν οι μινιατούρες! αύριο μόλις σχολάσω απο το μάθημα θα τα παρω και τα τρία και θα πάω jumbo. shopping therapy! :D:D:D (κρίμα που δεν έχει πιστωτική να του την παραφουσκώσω λίγο :twisted::twisted: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NA TO ORGANOSOUME GIA TO ALLO SABBATO APO TORA OSTE NA SYNTONISOUME TIS DOULEIES MAS H KATHEMIA???????????NA TON PIOUME AYTO TON KAFE ME TA MORAKIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μέσα είμαι :D:D:D Άντε να οργανωθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετοιμαζομαστε για καφε?

κοριτσια για που λετε :?: βλεπετε εγω με τα δυο κινουμαι πολυ δυσκολα και βασικα αναρωτιεμαι πιο θα πρωτοταιζω-αλλαζω.. θα πρεπει να φερω και βοηθο εγω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα προτεινα το καφε σε ενα καταστημα λητω που εχει και ολες τις ανεσεις για να τα αλλαξουμε/ταισουμε ;)

μπορει να μην ειναι ειδυλιακο το μερος αλλα να τα πουμε θα βρεθουμε οποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου :x

Πότε γεμισατε τοοοοσεες σελίδες;

Επεστρεψε η παλιά καλή ομάδα;;;; I like it!!!

Ετοιμάζεστε για καφεδάκι;;;;Τι καλά!!!

Εμείς ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για την βάφτιση...

Εχω αγωνία τρελή γιατί είμαι σίγουρη οτι ο γλυκός μου θα κλάψει πολύ....

Οταν τον βγάζουμε απο το μπανάκι κλαίει...δεν θέλει να βγει..του αρέσει πολύ....Εκεί που θα τον βουτήξει 3 φορές ο παπας θα σπαράξει :-s:((

Μακάρι να πάνε ολα καλά γιατί έχω κατααγχωθεί...Με βλέπω να κλαίω μαζί με το νινι μου...ουφφφφ...

2 μέρες τώρα ο μικρούλης μου κάθε απόγευμα γύρω στις 7:30 σπαράζει απο τον πόνο....απο την μια η κοιλίτσα απο την άλλη τα ούλα...τι τραβάνε κι αυτά τα μωρά...

Τώρα ηρέμησε λιγάκι..τον έχω στο κρεββατάκι του με το φωτονανούρισμα.για να δούμε τι θα ακολουθήσει...

Χαμομήλι δίνεται στα μωρουλίνια σας;

Εμας ο γιατρός μας είπε οτι δεν χρειάζεται και να του δίνω μόνο σε δυσκοιλιότητα αλλά του έδωσα χθες εκεί που πονούσε μαζί με λίγο σιροπάκι για τους κολικούς και ηρέμησε το γιαβράκι μου...Σήμερα του έδωσα πάλι πριν το γάλα και έκλαψε λιγάκι...

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι λέτε να κανονίσουμε καφεδάκι στα ΙΚΕΑ :?::?::?: που έχει όλα τα προβλεπόμενα για τα μωρά :o:o:o:o:o αλλά κ για τα μεγαλύτερα παιδάκια (όποια έχει)...

Μια ιδέα έριξα έτσι ? ? ? ? ?

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα προτεινα το καφε σε ενα καταστημα λητω που εχει και ολες τις ανεσεις για να τα αλλαξουμε/ταισουμε ;)

μπορει να μην ειναι ειδυλιακο το μερος αλλα να τα πουμε θα βρεθουμε οποτε...

Και στην ΙΚΕΑ θα μπορούσαμε. Έχει δωμάτιο για αλλαγή πάνας...Αν και στην Τερίνα στο μοναστηράκι νομίζω ότι δε θα δυσκολευτούμε... (δεν το έχω κάτσει ποτέ έξω με το μωρό αλλά δε μου φαίνεται ακατόρθωτο). Τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω καν εγκαινιάσει το καρότσι! Όλο με το sling πάμε έξω! Βασιλικούλα, θα σε βοηθήσουμε εμείς, μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζηλεύω!!! καλέ εγώ δεν ήξερα καν οτι στα Λητώ μπορείς να κάτσεις για καφέ!! Για τα ΙΚΕΑ δεν το συζητάμε, ούτε απ έξω δεν έχω περάσει. Μα σε άλλο πλανήτη ζω? :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα στο ικεα θα γινεται χαμος!!!

για μοναστηρακι εγω δεν πολυψηνομαι να μπω στο μετρο με τα δυο μωρα...

ασε που στα καφε εχει τσιγαριλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

τΙ βλέπω?? Κανονίζετε καφεδάκι χωρίς εμένα???

Ζηλεύωωωω......

Ισως ανέβω την Δευτέρα για να πάω στον γιατρό μου!!

Για πότε λέτε εσείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονιστε εσεις οποια μερα θελετε κι εγω ελεγα να σας παρω τηλ να δω αν μπορειτε μια μερα πριν,οταν ανεβαινω δλδ.Σουπιτσα το δικο σου τηλ το εχω,οποια αλλη θελει ας μου στειλει κ το δικο της να την παρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...