Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Και εμείς πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο και μας βρήκε μια μικρή μόλυνση στο στοματάκι :( (πώς να μην έχει αφού γλύφει ότι βρει μπροστά του). Μου είπε να του βάζω αλοιφή και μαγειρική σόδα και ο καημενούλης δεν ανοίγει το στόμα του...Είναι σήμερα 41 ημερών και η παιδίατρος μας ζύγισε 5 κιλά ακριβώς και 58 πόντους. Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα μωρά μας!! Ακόμα δεν μου έχει χαμογελάσει (έχει χαμογελάσε σε όλους τους άλλους εκτός από μένα και το έχω πάρει προσωπικά :(:(:( ) Αύριο δε δουλεύω και θα κάτσω να τον ζουζουνεύω όλη την ώρα, τι καλάαα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγγελικούλα μου, συγκινήθηκα με αυτά που έγραψες :( Και τα πήρα με τις βλαμένες εκεί :evil: (ίσως ήθελαν ένα βρίσιμο...)

Μη στενοχωριέσαι τώρα... Είσαι τόσο καλή μανούλα που σίγουρα της έχεις δώσει και θα της δώσεις ότι καλύτερο μπορείς. Ένα βράδυ περάσατε χώρια, από εκεί και πέρα πάντα μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax! vre koritsia me sigkinisate :oops::oops::oops:

katerinaki mou gliko mi stenaxwriesai kai tha sou xamogelasei allwste eisai i mannoula tou, o aggelos tou kai na eisai sigouri pws o mikros to kserei ;)

oson afora to simplirwma kai meis nan sensitive pinoume, koritsia gia diaforous logous metaki twn opoiwn ta kila eimai polu stenaxwrimeni kai exw tin entipwsi pws mou kovete to gala :cry:

prin tris meres evgala me thilastro 130gr :? lete na mou stamatise toso apotoma?????

to mwro pantos deinei na mi xortenei pia :cry::cry::cry::cry:

na sas pw oti epitelous ekleisa rantevou me to gynaikologo tha me dei meta apo 2 mines kai 1 mera :shock::shock::shock:

alla ti na ginei kallio arga para pote :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!

Λίγο κουρασμένη σήμερα! Μέχρι να βγάλω με το θήλαστρο να αποστειρώσω μπιμπερό να ταίσω την μπέμπα να την αλλάξω και τα λοιπά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα άλλο!

Με το θήλαστρο βγάζω 80-90 ml όχι πολύ ε? Της δίνω και συμπλήρωμα 20-40 ml. Τρώει συνολικά στα 90-120ml. Σήμερα θα πάμε να ζυγιστούμε να δούμε τι κάναμε αυτές τις τρεις μέρες. Πάντως την βλέπω πιο ήρεμη! Πείναγε το παιδάκι μου και εγώ νόμιζα ότι χόρτανε, αλλά αυτή κουραζόταν με το θηλασμό γιατί έχω μεγάλο στήθος και δεν την βόλευε. Τέλοσπάντων τώρα τουλάχιστον βλέπω πόσο τρώει!

Τι ωραία μπεμπάκια είναι αυτά? Έχουν κάνει και μαγουλάκια! Αχ για φίλημα είναι! Να σας ζήσουν βρε κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!

κοριτσια χθες εγινε το απιστευτο!!!

κοιμηθηκα 5 ωρες συνεχομενα!!!!!!! απο τις 10 το βραδυ εως τις 3!!!

απιστευτο?!?!?!?!?!?! 8-)8-)8-)8-)8-)

κατρινα εισαι μακρια γμτ να πιναμε καφεδακι :(:(:(:(

το μικρο στη φωτο απορουσα που δεν ειχε μαλλακια αλλα νομιζα ειναι ο δικος σου :oops:

κοριτσια οσες δεν κανατε εναρξη ακομη στο θεμα σεξ, θα ελεγα να ξεκινησατε....

εγω παντως απο οταν αρχισαμε.. ειμαι αλλος ανθρωπος!!! ασε που με τον αντρα μου κοντευαμε να γινουμε αδελφια τοσους μηνες αποχη... βλεπετε εγω ειχα απαγορευση και πριν :(

παντως αν και την πρωτη φορα μετα απο τοσους μηνες πονεσα :roll: καταλαβα οτι η στερηση με ειχε πειραξει :lol::lol::lol::lol::lol:

κατερινι σουπιτσα αρχισες κιολας δουλεια?!?!?!?!?!!?

γιατι βρε κοριτσι τοσο γρηγορα ??? που δουλευεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΕΜΕΙΣ ΧΤΕΣ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ 1,30 ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ 2,30 ΜΕΤΑ 3,15 ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ 4 ΜΕΤΑ 5,30 ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ 6,15 ΚΑΙ ΞΑΝΑ 7,30 ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΩΣ 10,30 ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!!!!!!ΝΙΑΟΥΡΙΖΕΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΑΙΣΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ti kanete koritsakia?

xteskoimithikame stis 3kai mish!!!gelagekai epaize...den ponage o tyrannos!ego koutoulaga kai aytos ithele paixnidia o ntolmas mou! :shock::shock::shock::shock::shock:

exei arxisei ta paixnidia me hxous ta parathrei.mas ferane ena pinaka yfasmatino pou kanei thoribous apo zoa kai tragoudia kai kathete ores,kai ena kremasto pou exei ena nanourisma kai kolaei na ta koitaei kai gelaei!!!

tha ton faooooooooooooooooooooooooooo

ton latreyooooooooooooooooooooooooooo [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=angel13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες μου !!! Μόλις γύρισα από εξωτερικές δουλειές... τη μικρή μου την κράτησε ο αδερφός κ νουνός της, κ έτσι ήμουν πιο χαλαρή κ δεν έτρεχα να τελειώσω!!! Το βράδυ κοιμήθηκα από της 9

:shock::shock::shock: δεν άκουσα ούτε την μπέμπα που ξύπνησε για φαγητό... της έδωσε γάλα ο σύζυγος και την έβαλε για ύπνο. Εγώ ξύπνησα στις 3, της έδωσα γάλα κ μετά πάλι νάνι... είμαι πολύ :D:D:D:D Ξυπνήσαμε στις 6:30 ετοίμασα το μικρό μου για το παιδικό κ έδωσα γαλατάκι στη μπουμπού μου. Μετά κάναμε διάφορα παιχνιδάκια μέχρι της 8:30 που κοιμήθηκε.

:):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Έχω τη μικρη μεγάλη να με κυνηγάει να της δωσω να φάει πατατάκια!ΜΙλάμε παιδιά για το καραγκιοζάκι!Εμένα εχθές η μικρή κοιμήθηκε γύρω στις 10 και ξύπνησε για να φάει στις 4 :D .Πολύ ωραία και μετά ξύπνησε στις 7μισι.Μάλλον το κακόμοιρο το πειράζει το γάλα το ΝΑΝ και βγάζει όλο γουλίτσες.Ευτυχώς όμως το βράδυ κοιμήθηκε πολύ ήρεμα.

Αγγελικούλα από απανθρωπιά άλλο τίποτα σε αυτό τον κόσμο και πόσο μάλλον σε αυτή τη χώρα.Μη τα σκέφτεσαι κοριτσάκι μου.Σκεψου ότι έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλίτσα κι έχετε τώρα πια η μία την άλλη.

Ναννούκα,ξενύχτης ο μπουλουκάκος ε;Θα κάνει κάτι νυχτοπερπατήματα αυτος :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λαμπρινούλα και Βασιλικούλα επιτέλους ύπνος!

Ναννά,τι τεντώματα είναι αυτά! :P:P:P

Κατρίνα μου,υπομονή!Πού θα πάει θα στρώσει.Μάλλον έχει πονάκια μωρέ ο καημενούλης!

Συγνώμη αν ξεχνάω κάποια!Βρε κορίτσια η Kuo πρέπει να έχει πήξει στη δουλειά!Χάθηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to ti filhma troei de legete!!!!!!!!!!!!!!!!!!leona ton bgalo ekso??????????????exei hlio!!!!!!!!!!!alla exo kai na mageirepsoooooooooo!!!h korh sou mas thelei gia gambro?????????????????emeis thn exoume sth lista gia nyfh pantos!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nannouka, τι αφρατούλης και φατσούλα που είναι ο γιός σου!!!Μπουτάκια για τσίμπημα!!!Άντε, να κανονίσουμε επιτέλους τον καφέ που λέγαμε!!

Μαδάω!!!!!Το έχει καμία άλλη?? Λέτε να είναι απλά η εποχή μου ή λόγω λοχείας? Μιλάμε για πολλές τρίχες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι να σκάσω. και δεν έχω και που να τα πω. αν τα πω στη μάνα μου, θα μου πει να κάνω υπομονή και ότι δεν έχω άλλη επιλογή. Κορίτσια δεν τον αντέχω. έχω τόσο θυμό μέσα μου που αν μπορούσα νομίζω ότι θα τον χτυπούσα. κάθε μέρα τσακωμό, κάθε μέρα. με κάνει και καθυστερώ στη δουλειά μου, ούτε να ετοιμαστώ δεν προλαβαίνω κι απο πάνω μου τη λέει κιόλας. να μην κοιμάμαι το πρωί, να κάνω μπάνιο το βράδυ, να μην μιλάω με τη μάνα μου στο τηλέφωνο και χάνω το χρόνο μου και στην τελική να μου κοπανήσει ότι αυτός φροντίζει τα παιδιά ενώ εγώ λείπω όλη μέρα. Λες και ήταν επιλογή μου. και όχι μόνο αυτό, αλλά και πως αν καθόμουν σπίτι με τα παιδιά δεν θα τα κατάφερνα τόσο καλά όσο αυτός. που πραγματικά έφτυσα αίμα για να τα μεγαλώσω τα δίδυμα, κάθε τρεις και λίγο στα νοσοκομεία, σε γιατρούς, με προβλήματα και όλα μόνη μου. που τα παρατησα όλα στην αθήνα, γονείς, δουλειά, φίλους για να τον ακολουθήσω και να το ευχαριστώ. και το χειρότερο είναι ότι χάνω τον έλεγχο μπροστά στα παιδιά και δεν μπορώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου. όλα όσα έλεγα ότι δεν θα κάνω ποτέ, τα κάνω τώρα και δεν μπορώ να κρατηθώ. :(:(:(:(:(

ελπίζω να μην σας ζάλισα, αλλά νομίζω ότι μόνο εσείς θα με καταλάβετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα εχεις φαει τη φρικη σου κι εσυ.....

ο αντρας σου δεν εργαζεται :?:

υπομονη παντως! εχεις κι εσυ φουλ προγραμμα και ειναι τα νευρα μας ευαισθητα τωρα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα εχεις φαει τη φρικη σου κι εσυ.....

ο αντρας σου δεν εργαζεται :?:

υπομονη παντως! εχεις κι εσυ φουλ προγραμμα και ειναι τα νευρα μας ευαισθητα τωρα :roll:

ο άντρας μου εδώ και χρόνια έχει την τύχη να δουλεύει σε ένα συνεταιρισμό στον οποίο δεν χρειάζεται να πηγαίνει ποτέ! ζήτημα να δουλεύει 10 μέρες το χρόνο. που σημαίνει ότι έχει όλη την ημέρα ελεύθερη να ασχοληθεί με ότι θέλει. και προφανώς τώρα με το μωρό δεσμεύεται και την πληρώνω εγώ. πόση υπομονή βρε βασιλική. πόση. ούτε γάιδαρος να ήμουνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Χρύσα μου γλυκιά... τι να σου πω !!! "Κάνε υπομονή" μπααααααααα άστο... ούτε στον εαυτό μου δεν το λέω !!! Δεν μπορείς όμως να κάνεις κάτι κούκλα μου...

Αφού έχει τόσο ελεύθερο χρόνο αυτός, δεν θα πρέπει (κατά την άποψή του) να κρατάει το μωρό ? Νομίζω ότι χωρίς αντίρρηση θα πρεπε να το κάνει... Αφού όλη μέρα τρέχεις για να τα προλάβεις όλα... μα πόσο αχάριστος τελικά ??? Αυτά δεν τα αντέχω !!!

Μήπως να κάνεις μια τελευταία κουβέντα μαζί του... γιατί κ να φωνάζεις μπροστά στα παιδιά δεν είναι κ ότι καλύτερο !!!

Βάλε τα όριά σου γλυκιά μου ... κ πες του ποια θα πρέπει να είναι τα δικά του (αν βέβαια παίρνει από κουβέντα έτσι ?) ... Αλλιώς τι να πω άλλο... δεν ξέρω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Χρύσα μου γλυκιά... τι να σου πω !!! "Κάνε υπομονή" μπααααααααα άστο... ούτε στον εαυτό μου δεν το λέω !!! Δεν μπορείς όμως να κάνεις κάτι κούκλα μου...

Αφού έχει τόσο ελεύθερο χρόνο αυτός, δεν θα πρέπει (κατά την άποψή του) να κρατάει το μωρό ? Νομίζω ότι χωρίς αντίρρηση θα πρεπε να το κάνει... Αφού όλη μέρα τρέχεις για να τα προλάβεις όλα... μα πόσο αχάριστος τελικά ??? Αυτά δεν τα αντέχω !!!

Μήπως να κάνεις μια τελευταία κουβέντα μαζί του... γιατί κ να φωνάζεις μπροστά στα παιδιά δεν είναι κ ότι καλύτερο !!!

Βάλε τα όριά σου γλυκιά μου ... κ πες του ποια θα πρέπει να είναι τα δικά του (αν βέβαια παίρνει από κουβέντα έτσι ?) ... Αλλιώς τι να πω άλλο... δεν ξέρω !!!

Λαμπρινή μου έχω κάνει χιλιάδες τελευταίες κουβέντες. και μετά ξανά απ'την αρχή. και το εκνευριστικό είναι ότι μετά συμπεριφέρεται σαν να μην συμβαίνει τίποτα :evil::evil:

εκεί να δεις νεύρα! μα το κρατάει το μωρό, δεν γίνεται και διαφορετικά. απλά θέλει ντε και καλά να προσαρμόζομαι εγώ σε αυτά που θέλει να κάνει. πρόσεξε όχι πρέπει, θέλει. πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. καμιά φορά σκέφτομαι ότι ίσως είμαι εγώ λάθος. αλλά τι περισσότερο θα μπορούσα να προσφέρω σε αυτή την οικογένεια?? έχω 3 υπέροχα παιδιά, και δεν προλαβαίνω να τα χαρώ. παρακαλάω να ξυπνήσει η μπέμπα το βράδυ για να την δω λίγο να μου χαμογελάει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,γλυκές μου φιλεναδούλες!Αχ Χρυσούλα μου,έχεις τα δικια σου κι εσύ!!Απόλυτο δίκιο!Τελικά αυτοί οι άντρες αν προσφέρουν κάτι μετά μας το βγάζουν από τη μύτη!

σουπίτσα μου,κι εγώ μαδάω.Είναι λόγω λοχείας.Στη μεγάλη μου την κόρη μαδουσα από το δεύτερο τρίτο μήνα.Σε αυτήν όμως από τώρα.Μιλάμε για μαλλί όχι αστεία.Μετά που μου ξαναβγαίνανε γέμισα όλο φύτρες.Δεν είχα ποτέ σκουπισμένο σπίτι από τις χαζοτρίχες :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου, μη στενοχωριέσαι... Τώρα είναι δύσκολα... Σε λίγο καιρό θα ξεπεταχτεί το μικρό και θα είστε πολύ καλύτερα. Πάντως μη νομίζεις, κανένας άντρας δε βοηθάει τρελά στα μωρά. Και ο δικός μου γυρίζει κάθε μέρα μετά τις 8-9 από τη δουλειά και θέλει να χαλαρώσει, να φάει, να κάνει μπάνιο... Μόνη μου τα κάνω όλα... Οι γονείς μου κρατάνε το μωρό μου τις ώρες που δουλεύω (να ναι καλά οι καημένοι), όλες τις υπόλοιπες τον έχω μόνη μου συν ότι πρέπει να σιδερώσω, να μαγειρέψω να σκουπίσω, κτλ. Νομίζω ότι οι περισσότερες από εμάς στην ίδια κατάσταση είναι... Πάντως συμφωνώ με τη Λαμπρινή ότι πρέπει να βάλεις τα όριά σου. Δε γίνεται να τα έχει όλα. Εχεις και εσύ ζωή και θέλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TYXERES OSES EXETE ESTO GONEIS H TON ANTRA SAS...EGO KANENAN APO THN ARXH

KAI STO MELLON DEN KSERO AN THA MPORESEI H MAMA MOU TA PROINA H THA TON PAO PAIDIKO....OUTE NA TO SKEFTOMAI...EDO TORA KAI OPOU EIMAI H PAO TON EXO TON STROUMPOULAKO MOU MAZI!OUTE DEKA LEPTA NA TON AFHSO KAPOU! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nannouka, τι αφρατούλης και φατσούλα που είναι ο γιός σου!!!Μπουτάκια για τσίμπημα!!!Άντε, να κανονίσουμε επιτέλους τον καφέ που λέγαμε!!

Μαδάω!!!!!Το έχει καμία άλλη?? Λέτε να είναι απλά η εποχή μου ή λόγω λοχείας? Μιλάμε για πολλές τρίχες....

SOUPITSA MOU GIAYTO TON LEO NTOLMA!!!!!!!!!!!!!!!NA TO ORGANOSOUME GIA TO ALLO SABBATO APO TORA OSTE NA SYNTONISOUME TIS DOULEIES MAS H KATHEMIA???????????NA TON PIOUME AYTO TON KAFE ME TA MORAKIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου, μη στενοχωριέσαι... Τώρα είναι δύσκολα... Σε λίγο καιρό θα ξεπεταχτεί το μικρό και θα είστε πολύ καλύτερα. Πάντως μη νομίζεις, κανένας άντρας δε βοηθάει τρελά στα μωρά. Και ο δικός μου γυρίζει κάθε μέρα μετά τις 8-9 από τη δουλειά και θέλει να χαλαρώσει, να φάει, να κάνει μπάνιο... Μόνη μου τα κάνω όλα... Οι γονείς μου κρατάνε το μωρό μου τις ώρες που δουλεύω (να ναι καλά οι καημένοι), όλες τις υπόλοιπες τον έχω μόνη μου συν ότι πρέπει να σιδερώσω, να μαγειρέψω να σκουπίσω, κτλ. Νομίζω ότι οι περισσότερες από εμάς στην ίδια κατάσταση είναι... Πάντως συμφωνώ με τη Λαμπρινή ότι πρέπει να βάλεις τα όριά σου. Δε γίνεται να τα έχει όλα. Εχεις και εσύ ζωή και θέλω...

υποτίθεται ότι ένα μωρό φέρνει τη χαρά μέσα σε ένα σπίτι. μου φαίνεται τελικά ότι μόνη μου χαίρομαι... όσο για το αργότερα soupitsa μου, νομίζω ότι τα πράγματα μόνο χειρότερα μπορεί να γίνουν και όχι καλύτερα. ελπίζω μόνο τα αγόρια μου όταν μεγαλώσουν να μην έχουν την ίδια νοοτροπία. να μοιράζονται, να νιώθουν, να καταλαβαίνουν και να επικοινωνούν. να μην έχουν παρωπίδες και κοιτάν μόνο τα δικά τους θέλω. πάντως βρε κορίτσια δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα. υποτίθεται ότι μας αγαπάνε. όταν τα κάνουν αυτά τα πράγματα, αυτή η ρημάδα η αγάπη τους που πάει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...