Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

ΥΣΥΧΟ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΣΟΥ Κ ΣΕΝΑ.

ΦΟΥΦΟΥ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΡΩΕΙ ΤΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΒΥΖΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΩ ΑΝΤΕ 150ΜΛ ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΑΕΙ

ΕΙΝΑΙ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 60 ΠΟΝΤΟΥΣ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα στις 6 του μήνα γίνεται 3 μηνών.Κι εγώ στα γευματά της 150άρια της φτιάχνω εκτός από το βραδινό που της φτιάχνω 180 και μπορεί να αφήσει κιόλας.Εχθές ήταν η πρώτη φορά που έφαγε τόσο και δεν το πίστευα ότι πεινούσε κι άλλο κι ήθελε συμπλήρωμα.Μετά στις 5 της έφτιαξα 180 επειδή είχαν περάσει πολλές ώρες.Μετά ας πούμε το πρωί έφαγε γύρω στα 120 γραμμάρια.Έτυχε μωρέ πιστεύω.Κατα τ'άλλα κι εμένα 150 πίνει στο μέσο όρο.Μια χαρά είναι ο δικός σου,στα ίδια κυβικά με τη δική μου περίπου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΩΛΕ!!ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΦΑΓΑΝΑΚΙΑ ΜΑΣ.

ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΚΕΙ ΚΑΘΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΑ 24/9 ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΚΙ ΕΚΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΥΦΟΥ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΕΙ ΑΘΗΝΑ...ΣΤΗ ΠΑΡΟ ΜΕΝΩ..ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΝΟΤΙΑ ΥΓΡΑΣΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑΡΙΚΟΣ ΚΑΙΡΟΣ...ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ!!

ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ...Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΡΟΧΙΟΛΙΤΙΔΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΜΑΣΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΕΡΟΛΙΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΘΗΝΑ :(:( ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟΓΡΙΠΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Κυο28 με την Αλκμηνουλα απο αριστερα..Γιωργος soupitsas,,Σταυρος..MANNOYLAS,mpempoula..Labrinis,ΠΑντελης..Jennybill,Μυρσινη-Βαγγελης..Vasilikis,Αχιλλεας..Κατρινα!!

καλέ το δικο μου γτ μπεμπούλα? ΧΡΥΣΑΝΘΗ δεν είπαμε ? Το είπαμε... :D:D:D:D:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται κοριτσάκια.

Καλέ τι είναι αυτές οι φωτογραφίες με τόσα υπέροχα μωράκια; :YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-* Μου πήραν τα μυαλά μόλις τις είδα :P:P:P . Εύχομαι σε όλες τις μανούλες να τα χαίρονται τα μαναράκια τους. Πότε θα έρθετε και στη Ρόδο για συνάντηση;;;;

Βικουλίνι περαστικά στον μπέμπη και σύντομα μωρέ για να μην ταλαιπωρείται το κακόμοιρο.

Κατερινοφουφου μου είδα ότι γιόρταζε και η μεγάλη σου κορούλα. Να τη χαίρεσαι και να είναι πάντα ευτυχισμένη και υγιέστατη :-* Αλήθεια για το μικρούλι έχετε αποφασίσει ονοματάκι;(Αν το έχεις πει και δεν το θυμάμαι συγχώρεσε με.)

Βρε κορίτσια δεν καταλαβαίνω γιατί περιμένετε κιόλας περίοδο; Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι να μειωθεί ο θηλασμός, δηλαδή μετά τον 6ο μήνα, δεν πρόκειται να δω περίοδο. Το να σου έρθουν πιο νωρίς ενώ θηλάζεις είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Εσείς έχετε όλες περίοδο;

Μιτσι και εγώ γέννησα φυσιολογικά. γκάλοπ κάνεις;

Σταυρούλα μου χαρά στο κουράγιο σου με τη δουλειά. Που βρίσκεις τόσες δυνάμεις και τα καταφέρνεις με δουλειά, μωρό και σπίτι; Έχεις τουλάχιστον κάποια βοήθεια; Το μωράκι τόσες ώρες που λείπεις ποιος το φροντίζει;

Εμένα το σ/κ ήταν γεμάτο δουλειές και επισκέψεις αλλά το καλύτερο ήταν ότι ο άντρας μου μου άνοιγε συνεχώς συζήτηση για δεύτερο μωράκι άμεσα :evil::evil: .Η έκφραση "αυτός είναι στην κοσμάρα του" τον αντιπροσωπεύει πλήρως. Εντάξει είπαμε να είναι κοντά ηλικιακά, αλλά δεν τον είδα αυτόν να ξυπνάει τη νύχτα ή να κάθεται τοπλες τη μισή μέρα :evil: . Μέχρι που κάναμε διαπραγματεύσεις για το πότε να μείνω έγκυος...και τελικά μου δίνει περιθώριο μέχρι το Μάρτιο που γίνεται ο μικρός 6 μηνών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να πω πόσο ευτυχισμένη έκανε τη μαμά του σήμερα το μωράκι μου αφού κοιμήθηκε σερι από τις 11 μέχρι τις 7 το πρωί. :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Δεν ξέρω αν θα το ξανακάνει αλλά ήταν μια ευχάριστη έκπληξη που ελπίζω να επαναληφθεί. Τον τελευταίο καιρό κοιμόταν 11 με 5 ή 6. Φυσικά για να γίνει αυτό προσπαθώ από τις 6-6:30 το απόγευμα και μετά να μην κοιμάται παρά μόνο για κανένα 15λεπτο, και τον θηλάζω κάθε μια ώρα έστω και 5-10 λεπτάκια. Στις 9:30-10 κάνει μπανάκι, μασαζάκι με κρεμούλα ενυδατική και μετά φαγάκι και ύπνος βαρύς στο στήθος της μαμάς. Κατα τ΄αλλα την ημέρα τρώει ανά 3ωρο σχεδόνανάλογα τις ορέξεις του (συνήθως 6,9,12,3,6).

Νιώθω επιτέλους πολύ καλυτερα, γιατί στην αρχή με είχε πάρει απο κάτω, ιδιαίτερα στο θέμα του θηλασμού όπου ακούς τόσες βλακείες δεξια και αριστερά. Ούτε οι παιδίατροι πολλές φορές δεν ξέρουν να συμβουλεύσουν σωστά μια μάνα που θέλει να θηλάσει αποκλειστικά το μωράκι της. Στο ιντερνετ υπάρχουν πολύ πιο χρήσιμες και ενθαρρυντικές πληροφορίες. Κρίμα που δεν είχα φροντίσει να το ψάξω το θέμα πριν γεννήσω ωστε να είμαι προετοιμασμένη. Παρόλα αυτά και όταν τελικά μελέτησα το θέμα δεν ήταν αργά.

Αυτά προς το παρόν. :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΩΑΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΤΡΕΞΙΜΟ...ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΩ.ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ;;;

ΦΩΤΕΙΝΗ;;;ΑΠΟ ΤΗ ΡΟΔΟ ΕΙΣΑΙ;;;ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΧΑ ΕΡΘΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟ 2007 Κ ΦΕΤΟΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΚΩ ΑΛΛΑ Η ΡΟΔΟΣ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ!!ΔΕΧΤΗΚΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΕΛΙΚΑ;;;ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ!!!ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΗΣ 5...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΩΑΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΤΡΕΞΙΜΟ...ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΩ.ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ;;;

ΦΩΤΕΙΝΗ;;;ΑΠΟ ΤΗ ΡΟΔΟ ΕΙΣΑΙ;;;ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΧΑ ΕΡΘΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟ 2007 Κ ΦΕΤΟΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΚΩ ΑΛΛΑ Η ΡΟΔΟΣ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ!!ΔΕΧΤΗΚΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΕΛΙΚΑ;;;ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ!!!ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΗΣ 5...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Ναι, από Ρόδο είμαι.Εκ μέρους του νησιού σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. :D

Όσο για επόμενη εγκυμοσύνη είμαι και εγώ λίγο τραβάτε με και ας κλαίω!! Κάνουμε σχέδια για μεγάλη οικογένεια οπότε δεν με χαλάει το καλοκαίρι του 2011 να σας ανακοινώνω καμια εγκυμοσύνη :P:P

Η Σταυρούλα είναι δασκάλα για παιδιά με μαθησιακές δυσκολίες. Έτσι δεν είναι Σταυρούλα ή βλακεία είπα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ!!!ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ Κ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΤΗ ΠΑΡΛΑ ΒΛΕΠΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΕ..

ΔΑΣΚΑΛΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΝ Κ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΠΡΑΒΩ ΣΟΥ.

ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΦΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΕΤΑ ΕΝΑ ΠΙΑΤΑΚΙ ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΡΑΚΑ ΔΕΝ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ!ΒΡΟΧΙΟΛΙΤΙΔΑ Ε..ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ :cry::cry: ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΣΚΟΥΛΑ.ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΛΑΛΑ.ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΙΝΕΙΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Πώς ξημερώσατε;Εμείς αρκετά καλά!

Βικουλίνι,από Πάρο είσαι;Εχω κάνει διακοπές και έχω περάσει τέλεια.Περαστικά μωρέ στο ζουζουνάκι σου να μην ταλαιπωρείται!

Φωτεινούλα,ευχαριστώ για τις ευχές!Τη μικρούλα μου θα τη βαφτίσω Αγγελικούλα,το όνομα της μανουλίτσας μου :D:D:D:D Απο Ρόδο είσαι ε;Τι ωραία δίπλα στη θάλασσα!

Μαγδούλα,στείλε διεύθυνση και το delivery έφτασε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φωτεινούλα,εκ πείρας θα σου πω ότι είναι χίλιες φορες καλύτερα να κάνεις κοντά τα παιδάκια σου!Εγω και για το τρίτο δε θα ήθελα να αργήσω πολύ :P:P:P:P Είναι και γι'αυτά καλύτερα,έχουν παρεούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες.

Κοιμηθήκαμε ωραιότατα και σήμερα. Έπεσε ξερός στις 10, ξύπνησε στις 3 για γαλατάκι, και ξαναξύπνησε στις 8 το πρωί πια. Τώρα ξανακοιμήθηκε και περιμένω να ξυπνήσει για να πάμε στο jumbo για χριστουγεννιάτικα.

Μάγδα συμπλήρωμα έδινα τις πρώτες 20 μέρες, 1 γεύμα συνήθως το βράδυ, και το έκανα από ελλιπή ενημέρωση αλλά και από ανασφάλεια με όλα αυτά που λένε συνήθως για το αν χορταίνει το μωρό και άλλες τέτοιες βλακείες. Μετά όμως το έκοψα εντελώς και αυτό γιατί μελέτησα όσο μπορούσα στο ίντερνετ και συνειδητοποίησα ότι δεν υπήρχε λόγος να το κάνω. Το μωράκι μου, να είναι καλά, μεγαλώνει όσο δεν φαντάζεσαι. 2 μηνών ήταν 6.060 γρ. και 61,5 πόντους. Οπότε μητρικό γαλατάκι for ever :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Κατερινοφουφου ωραιότατο το ονοματάκι της κορούλας, να την χαίρεστε. Βλέπω και εσύ μιλάς για τρίτο ήδη :P:P:P:P:lol::lol::lol::lol:

Πάω να ετοιμαστώ και εγώ γιατί όπου να'ναι θα αρχίσει το νιαούρισμα.

φιλάκια :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινούλα,τις ίδιες ώρες κοιμούνται και ξυπνάνε τα ζουζουνάκια μας! :P:P:P:P:P Εγώ μόλις την τάισα.Θα πάω κι εγώ στα jumbo για χριστουγεννιάτικα,φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΟΦΟΥΦΟΥ ΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟ ΕΙΜΑΙ!!!

Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ...

ΑΥΡΙΟ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΟΛΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΓΥΡΗΣΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΝΥΧΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΕΙΡΑ ΚΟΙΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ.ΦΟΥΦΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ 3 ΑΚΟΥΩ ΗΡΩΑΣ ΜΠΡΑΒΩ.ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ.ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ 2 ΜΗΝΩΝ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 60 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΒΥΖΑΚΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΒΥΖΑΚΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΡΩΓΑΜΕ ΛΙΓΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.

ΠΑΡΟ ΤΕΛΕΙΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΝΙΑΟΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡΙ ΕΦΥΓΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!

πηγα στο κεντρο της αθηνας σημερα για φωτακια κ στολιδια αλλα κ για να βοηθησω μια ακρως συντηρητικη φιλη μου να ανανεωσει τη γκανταρομπα της!!!εχετε δει παρομοιες εκπομπες στο σκαι??/ε,αυτο!!!!

περαστικα βικυ μου!!!

φουφου κ φωτεινη δε μασατε,κ σας χαιρομαι. :) με την αδερφη μου εχουμε 5 χρονια διαφορα,αργησαμε να επικοινωνησουμε αλλα για τη μανα μου ηταν βαλσαμο,που οταν γεννηθηκε η μικρη εγω σχεδον δε χρειαζομουν φροντιδα,ασε που ημουν πολυ μεγαλη για να ζηλεψω πια,κ ετσι τη βοηθουσα κιολας! :D:D

ρωταω ποιες κανατε φυσιολογικο τοκετο,για να ρωτησω το εξης¨.κατα την επαφη,στα πρωτα 5 λεπτα κυριως η διεισδυση ποναει???εμενα παρα πολυ αλλα σε 5 λεπτα μου περναει.νιωθω μια ευαισθησια προς το παρον.εσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω την παλιοπαρεα μας!

Εμεις ειμαστε μια χαρα και περναμε ακομα καλυτερα οταν βρισκομαστε ολες μαζι και με τα μωρακια μας! Φανταζομαι τις ειδατε τις φωτο και ξετρελαθηκατε ε? Εμεις να δειτε...Τα περασαμε τελεια και ανυπομονω για την επομενη μαμαδοσυναντηση μας!

Γουεντακι ολα καλα ε? Το τεστακι αρνητικο ειδα...καλυτερα κοριτσακι μου, σου ευχομαι να κανεις οσα παιδακια θελεις...λιγο αργοτερα ομως!

Φωτεινουλα και εγω θηλαζω αποκλειστικα και πολυ χαιρομαι γι αυτο! Μακαρι να συνεχισουμε ετσι οσο γινεται! Τελειο νησι η Ροδος, ειχαμε παει γαμηλιο ταξιδι εκει και ειχαμε περασει υπεροχα!

Σταυρουλα καλο κουραγιο με το προγραμμα σου και τη δουλεια σου!

Μητση και φουφου χαρηκα που σας γνωρισα, ελπιζω να τα ξαναπουμε καποια στιγμη!

Μαγδα και Βικουλινι πολλα πολλα φιλακια !

Κατρινα και Λαμπρινουλα εσας δε σας χαιρετω!!! (τα λεμε στο φεις!...) :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...