Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια!

ΛΑΜΠΡΙΝΗ τι εννοεις επισημως ανεργη?σε απελυσε μετα τη λοχεια??δε μπορει.

Μίτση μου είμαι συμβασιούχος στην Πυροσβεστική. Η σύμβασή μας τελείωνε τέλος Νοεμβρίου αλλά λόγο ΔΝΤ κ περικοπών μας έκοψαν ένα μήνα κ τέλος Οκτωβρίου πήραμε όλοι (5500) την απόλυσή μας. Έτσι γράφτηκα ταμείο μέχρι τον Απρίλιο 2011 (θα δείξει βέβαια). Αυτό γίνεται τα τελευταία 8 χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ..

ΕΙΜΑΙ Η ΓΙΑΝΝΑ Κ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 16/8/2010 ΜΙΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ...

Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ Η ΓΕΝΝΑ...

ΘΗΛΑΣΑ ΜΟΝΟ 30 ΗΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ...

Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΚΙΛΑ Κ 60 ΠΟΝΤΟΥΣ

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΣΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ..

ΕΙΜΑΙ Η ΓΙΑΝΝΑ Κ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 16/8/2010 ΜΙΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ...

Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ Η ΓΕΝΝΑ...

ΘΗΛΑΣΑ ΜΟΝΟ 30 ΗΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ...

Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΚΙΛΑ Κ 60 ΠΟΝΤΟΥΣ

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΣΑΣ..

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΙΑΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΗΜΑΓΔΑ Κ ΓΕΝΝΗΣΑ 24/9 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΟΜΑΝΑ! :lol::lol:

ΜΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΓΩ ΤΗΝ ΒΑΦΤΗΣΤΗΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΡΙΟ ΓΕΝΝΕΘΙΑ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΑΛΛΑ...

ΛΑΜΠΡΟΥΚΟ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΠΕΣ ΤΑΜΕΙΑΚΙ Κ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Γιάννα καλως ήρθες και να σου ζήσει το μωράκι σου.Εγώ είμαι η Σταυρούλα και γεννησα την κορη μου στις 13-9

Σήμερα θα παω στον γυναικολόγο.Η πρώτη επίσκεψη μετά την γέννα.Ελπίζω να τελειώσανε τα χέρια ε?? :lol::lol::lol:

Να ρωτησω όσες κάνατε τα πρώτα εμβόλια στα μωράκια σας.Κανατε το πρώτο και μετά απο ποσο καιρο το δεύτερο?Ρωτάω γιατι εμένα ο γιατρός μου είπε να κανει η μικρή τα δύο πρωτα μαζί σε μια εβδομάδα που κλείνει τον δεύτερο μήμα.Εγω όμως φοβάμαι να τα κάνω την ίδια μέρα...Εσείς πώς τα κανατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσια μου!Γιαννα,καλως ήρθες και να σου ζήσει το γλυκό μωράκι σου!Εγώ είμαι η Κατερίνα και γέννησα στις 6/9 τη δεύτερη κορούλα μου.Η πρώτη είναι 19 μηνών.Εσένα είναι το πρώτο μωράκι σου;

Αγγελικούλα,χρόνια σου πολλά για εχθες!Να έχεις ό,τι ποθείς και να είσαι πάντα ευτυχισμένη με τον αντρούλη σου και το ζουζουνάκι σου!

Κορίτσια εγώ από την αρχή την έφερνα σε επαφή με παιδιά.Εκτός ότι έχω κι αλλο ένα,μένουν και ανίψια μου από πάνω.Οπότε.....Αν και γενικά είμαι κατά της απομόνωσης για να παίρνει αντισώματα.

Τέρμα τα χέρια Σταυρούλα,μην ανησυχεις!Αν και ο δικός μου ο γιατρός ούτε κατα την εγκυμοσύνη είχε βάλει χέρι. ;) Ευτυχώς δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!

ΓΙΑΝΝΑ ΚΑΛΩΣ ΕΙΡΘΕΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΒΙΚΟΥΛΙΝΗ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 27 ΜΗΝΩΝ Κ ΤΟ ΓΙΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΕΝΝΗΣΑ 13-9 ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΠΩΣ ΠΑΤΕ;;

ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Κ ΕΓΩ ...ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΘΥΜΑΜΕ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ 3ΠΛΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΣΥ ΦΟΥΦΟΥ ΠΩΣ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ;;;

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ...

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΕ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ..ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΙΟ ΑΛΛΟ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ... :D

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Κ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΕΞΩ...ΟΣΟ ΕΙΧΕ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας.

καλως όρισες Ιωάννα,εμείς παιδάκια κάναμε σήμερα το 2ο εμβόλιο,είναι 3μηνών & 3ημερών/

Ζυγίσει 6830& είναι 65εκ.Το αγοράκι μου δεν έκλαψε πολύ & η Μαερία μου το γλυκό μου τον παρηγορούσε!

Εμένα & τα 2παιδάκια μου απο 2μηνών εώς 12,κάνουνε κάθε μήνα & άλλο εμβόλιο.Δηλ.αυτό που έκανε ο μπέμπης 2μηνών θα κάνει επαναληπτικό -νομίζω-τον άλλο μήνα & ου το καθεξής.

Β΄΄ικη πως τα πάς,ηρέμισε ο μπέμπης; Τα υπόλλοιπα κορίτσια καλά είναι;;;;;

καλό βραδυ να έχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ !!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΑΞΕΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ 2 ΜΗΝΕΣ...

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΗΝ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ...ΥΠΟΜΟΝΗ...ΕΣΕΝΑ ΤΖΕΝΗ ΗΡΕΜΗΣΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ;;

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΕ ΟΛΕΣ;;

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ;;

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Εμείς μια χαρά.Εμείς στη μεγάλη κάναμε το infarix στο δεύτερο μήνα και μετά τέταρτο και έκτο.Λογικά στη μικρή το ίδιο θα κάνουμε.Οι υπόλοιπες τι κάνετε; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Τι κάνετε; Επανήλθα και εγώ μετά από σχεδόν 2 μηνες. Βλέπετε είπα να αφοσιωθώ στο μικρό μου και άνοιγα ελάχιστα τον υπολογιστή. Και να ήθελα να μπω δεν είχα και πολλές δυνάμεις γιατί ο μικρός με εξουθένωνε.

Λοιπόν να ξανασυστηθώ: είμαι η Φωτεινή από Ρόδο και γέννησα το πρώτο μου μωράκι στις 15/9 :P:P:P (το προηγούμενο μήνυμα μου στο μαμμυ ήταν στις 14/9 και σήμερα είναι 10/11, πωπω απουσίες που πήρα!!!!) Ο μικρός Αλέξανδρος γεννήθηκε με φυσιολογικό τοκετό 4.300 γρ. και 53,5 εκ. (πολύς πόνος και ταλαιπωρία!). Θηλάζει αποκλειστικά, αν και τις πρώτες ημέρες έδινα και ξένο. Αυξάνει βάρος και ύψος με ικανοποιητικό ρυθμό. Το Σάββατο θα κάνει το πρώτο του εμβόλιο. Το πρόγραμμα του τώρα αρχίζει επιτέλους κάπως να στρώνει και έτσι αποφάσισα να επιστρέψω στην καλή σας παρέα, η οποία όμως βλέπω ότι αποδεκατίστηκε. Που πήγαν οι παλιές κάλες μέρες που γεμίζατε τις σελίδες στο πι και φι????

Φιλάκια σε όλες τις κοπέλες, παλιές και καινούριες στην παρέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες κ σε όλα τα μωράκια σας.

Ιωάννα μου να σου ζήσει το μωράκι σου κ πάντα ευτυχισμένη...

Φωτεινή... τι μεγάλο μωρό έκανες... να σου ζήσει κ σενα ο κούκλος...

post-12541-13873935396986_thumb.jpg

post-12541-13873935397115_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα στην παρειτσα......

ιωαννα να σου ζησει και καλως ηρθες!

φωτεινη να σου ζησει!!! κουκλος ειναι!!! η αληθεια ειναι οτι αλλαξαμε τοπο συναντησης... τα βρωμοκοριτσα.... αν εχεις φεις θα μας βρεις κι εκει... στειλε μου αν ειναι μνμ πως θα σε βρω να σε κανω add και να σε προσθεσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!καλωστη φωτεινη κ τη γιαννα μας!!!!

φωτεινη τι μεγαλο παιδι,πραγματικα εισαι αξιεπαινη,αν εγω ζοριστηκα με 2800,εσυ.....

γιαννα ειμαι η μητση,εχω ενα αγοραρο που γεννηθηκε 26/8,ειναι 6 κιλα,ποντους δε θυμαμαι :oops:

στους 2 μηνες καναμε το infarix κ στους 4 ειπε το ντοκτορι θα κανουμε το επομενο.

σημερα ειπα να τον αφησω να κλαψει η κακουργα να δω που θα παει.σε 3 λεπτα αφου εκλαιγε σαν να τον εσφαζαν κ εννοειται ημουν διπλα του ,κοιμηθηκε το πουλακι μου.ηθελε να εκτονωθει μαλλον!

βασιλικη,φεης εχει η αδερφη μου αλλα..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaΛΗΜερα κοριτσια!καλα μονη μου τα λεω μονη νμου τα ακουω πρωι βραδυ!!!! :lol::lol::lol:

χτες πηγα οαεδ,πηρα φραγκα,εδωσα κ το χαρτι στον εργοδοτη κ βλεπουμε.δε νομιζω να μου δωσει τις ωρες ως ισοχρονη αδεια,αλλα δεν εγινε τιποτα,το 6μηνο ειναι αρκετο.

εσεις που ειστε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμένα.

Βασιλική μου δυστυχώς ούτε εγώ έχω φεισμπουκ για να σας βρω.

Χτες αγοράσαμε το εμβόλιο που μας έγραψε ο γιατρός για να το κάνει το Σάββατο και λέγεται Pentavac. Που το κάνατε το εμβόλιο; Ποπό, μπράτσο ή μπούτι; Από κλάματα πώς ήταν;

Οαέδ πήγα και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα και ενώ έκανα 5 λεπτάκια εκεί μετά έφαγα 1,5 ωρα στην τράπεζα για να πάρω τα λεφτά :evil::evil::evil: .

Μήτση και εδώ έχουμε κλάματα αλλά προσπαθώ να έχω τον έλεγχο. Τουλάχιστον τις τελευταίες μέρες έχω καταφέρει να τον κοιμίζω χωρίς στήθος. Είχε μάθει ο κύριος κάθε φορά που ήθελε να κοιμηθεί να ζητάει στήθος, αν και ήταν φαγωμένος, να πιπιλάει για 2-3 λεπτά και μετά να κοιμάται αυτόματα. Την πιπίλα ούτε από μακρυά δεν θέλει να την βλέπει. Ούτε εγώ ήθελα να την μάθει, απλά φοβόμουν ότι μπορεί να πληγωθεί το στήθος μου με αυτό που έκανε. Πάντως αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω ακόμα είναι να τον κοιμήσω στο κρεβατάκι του κατά τη διάρκεια της ημέρας :(:(:( Μόνο το βράδυ κοιμάται εκεί, την ημέρα κοιμάται ή στο ριλάξ ή στο καρότσι.

Τώρα πάω να βγάλω γάλα με το θήλαστρο για να το έχει η μαμά μου αύριο που θα λείπω για ιδιαίτερο.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες!!!!!!!

φωτεινη εγω οταν πηγα οαεδ και τραπεζα ειχα και το ενα μωρο μαζι οποτε δεν περιμενα καθολου....

μητση μου λεγαμε για καφε το σαββατο με τα κοριτσια εδω στο σπιτι μου αλλα εγω εχω συναχι 2 μερες τωρα και ειμαι με μασκα ... το πιθανοτερο επιδη εχω και πολυ φτερνισμα, ειναι να ειναι η αλλεργια μου, αλλα δεν το ρισκαρω.. ουτε για τα δικα μου μπεμπακια ουτε για τα δικα σας! θα σας μαζψω αλλα σε λιγες μερες ;)

βρε κοριτσακια ανοιξτε ενα λογαριασμο στο φεις εστω και με φεικ ονομα... μονο για να τα λεμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...