Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Φίλες μου γεία σας! δουλειά τέλος για σήμερα και είπα να διαβάσω τα νεάκια σας πριν πάω σπίτι. Απο ότι είδα, όλα καλά, εκτός απο ψιλοπροβληματάκια με το θηλασμό. εύχομαι να τα ξεπεράσετε και αυτά σιγά σιγά.

Σήμερα ο Φοίβος μου είπε με στόμφο. Μαμά, πρέπει να χάσεις κανένα κιλό, είσαι χοντρουλα! Ακούτε? Ο κανακάρης μου με είπε χοντρή! Καλά βρε του λέω, δεν ντρέπεσαι? χοντρή η μαμά? Ε αφού είσαι μου λέει, ψέμματα να πω? Ορίστε 8 χρονών παιδί κι έχει και άποψη. οπότε σήμερα με ένα μήλο την έβγαλα το απόγευμα και τώρα που θα πάω σπίτι δημητριακά. Κι έχω μια πείνα!

Κατα τ'αλλα όλα καλά. η μπέμπα μια χαρά, τα δίδυμα μια χαρά, ο μπαμπάς μια χαρά, εγώ δεν ξέρω θα δείξει!

Σας φιλώ γλυκά. να έχετε ένα ήρεμο βράδυ γεμάτο γλυκά όνειρα.

p.s Ο Ορφέας όταν ήταν μωρό μιλούσε όλο το βράδυ στα ζωάκια που είχα κρεμάσει πάνω απο τη κούνια. Τα έβγαλα και μετά άρχισε να μιλάει στην πάντα της κούνιας που είχε πάνω έναν αρκούδο! ποιος ξέρει πως φαντάζουν όλα αυτά στα ματάκια τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ax bre koritsakia ξερετε κατι?εχω χαζα ωραρια επισκεψης του μαμιλαντ,με αποτελεσμα σπανια να πετυχαινω καποια μεσα,κ ετσι διαβαζω τις απαντησεις σας την επομενη!

foufou δεν εισαι ψυχρη,αντιθετα προφυλασσεις τη ψυχολογια σου πριν ναναι αργα.κ εγω περασα πολυ ασχημη φαση με τη διακοπη του γαλατος μου,αλλα εκοψα τα μυξοκλαματα,λες κ ζουμε στο 1950 κ δεν υπαρχουν συμπληρωματα η το παιδι θα μεινει λιψο!σιγουρα ο θηλασμος εχει αβανταζ,αλλα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες. :roll:

εχω σκασει που δεν εχω βγει ακομα με το μωρο,μονο μονη!με εχουν πρηξει οι γιαγιαδες,μη βγαλεις το παιδι!

τι τους φορατε τωρα που κανει κρυο για βολτα?? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Σας ευχαριστω ολες για το καλωσορισμα :YMHUG::YMHUG: .Και εσεις να ειστε ολες καλα και να χαιρεστε τα μπεμπακια σας.Δυστυχως δεν προλαβαινω να μπαινω πολυ συχνα.Διαβασα τα νεα σας αλλα δεν θυμαμαι να σχολιασω...Λιγο η περασμενη ωρα,λιγο το οτι δεν σας ξερω ακομα...Εμεις καλα,συνεχιζουμε το θηλασμο και την Παρασκευη εχουμε παιδιατρο να δουμε πως τα παμε.Το μοναδικο προβλημα ειναι ο (ανυπαρκτος) υπνος.Την ημερα η μπουμπου ειναι πολυ καλη σε γενικες γραμμες αλλα ολο το βραδυ θηλαζει :shock::shock::shock: .Υπαρχει περιπτωση να μπει ποτε σε προγραμμα η να το παρω αποφαση οτι υπνος τελος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κούκλες μου!Ελπίζω να είστε όλες καλά.Εγώ μάζεψα το σπίτι λιγάκι,έβαλα το φαΐ της ζουζούνας μου να ετοιμάζεται και βρήκα ευκαιρία να σας γράψω.Όσο προλάβω δηλαδή γιατί το πιθηκάκι μου το μικρό άρχισε να νιαουρίζει λόγω πείνας.

Mitsi μου,κι εγώ το Σάββατο σαραντίζω και τη μικρή δεν την έχω βγάλει έξω.Θα την ντύνω καλά όμως μην τύχει και τίποτα.Έχεις δίκιο για το γάλα.Δεν πρέπει να στεναχωριόμαστε από τη στιγμή που προσπαθούμε και δεν το κόβουμε σκόπιμα. ;)

tzitzikaki μου,με το θηλασμό η αλήθεια είναι ότι πεινάνε πιο συχνά.Το έχω περάσει κι εγώ αυτό.Που θα πάει όμως θα στρώσει.Μην αγχώνεσαι καθόλου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια. Welcome στις νέες μαμάδες... να σας ζήσουν τα μωράκια σας.

Εμείς όταν πάμε βολτούλα μέχρι σκουφάκι βάζουμα με αυτό το μουντό καιρό. Φοράμε το φορμάκι κ ένα μπουφανάκι. Βέβαια σήμερα θα μου φέρει κ ο αδερφός μια ολόσωμη χοντρή φόρμα... να την βάζω εκεί μέσα κ να μην ανησυχώ καθόλου. ;);););) Κατά τ' άλλα έχουμε 2 βράδια που δεν κοιμόμαστε πριν τις 2 το βράδυ. Χθες την τάϊσα (150 ml) κ είπα τώρα είναι ώρα για νάνι... τπτ κορίτσια :(:(:( συνέχιζε ν' ανοίγει το στόμα κ να ψάχνεται :o:o:o:o της έφτιαξα άλλα 30ml για να δοκιμάσω... το ήπιε μονομιάς :shock: μόλις ρεύτηκε είπα οκ πάμε στην κούνια μας. Την έβαλα μπρούμυτα κ η μικρή πάλι με ανοιχτό το στόμα έψαχνε φαί... :shock::shock::shock::shock: Μπα είπα δεν νομίζω... της φτιάχνω άλλα 30ml. Έμεινα... το ήπιε κ αυτό κ μετά κοιμήθηκε i-)i-)i-) σαν πουλάκι μέχρι σήμερα στις 8. Τι να πω ... αν από τώρα θέλουμε 200άρα τι θα γίνει αργότερα :?::?::?: σαν :@) . Απαπαπαπαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλες :?::?::?: τι κάνετε ?

Βλέπω foufou δουλίτσες ε ? και γω μία απ' τα ίδια κάνω. Αν κ δεν έχω πολλά ευτυχώς. Τα μάζεψα χθες βράδυ. Καλό σαραντισμό για το Σάββατο. Καλές βολτούλες κούκλα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου,Λαμπρινούλα!Πεινάλας η μπουμπου σου ε;Να χαίρεσαι βρε.Κι εγώ ευτυχώς δεν είχα πολλές δουλίτσες!Καλύτερα γιατι η μεγάλη εχει γίνει πολυ ζωηρή και δε με αφήνει λεπτό.Ολοσωμη φορμούλα έχω κι εγώ.Πολύ βολική.Φιλακιααααα

Κατρίνα μου,εγώ είμαι εδώ.Σανίδα σωτηρίας η μία για την άλλη.Κι εγώ μια από τα ίδια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia mou ..meres ehw na mpw...mou leipsate..

Pws eiste??emeis kala..megalwnoume..

O mpempis akomi na sta8eropoihsei to wrario t to vrady mallon dn hortainei apto 8ilasmo giayto ..isws na arhisw na t dinw k simplirwma k to vrady 1 fora toulahistn ..genika 8ilazoume alla tn hmera2 simplirwmata twn 90 ml t ta dinw.gt dn vgazei to sti8os toso poli !!!eseis pws eiste?emena m irthe periodos m teliose kiolas hdh.telh t mhna pame k gia emvoliaki !!!!

Egw t foraw veloute formaki makrimaniko !!!k apo mesa eswrouhaki !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου,Μαριεττα!Κάνε ότι εσύ θεωρείς σωστό για το μωράκι σου!Εμβολιάκι στο τέλος του μήνα έεεε;;;;Ποπω κλάμα που έχει να πέσει!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpa dn einai klapsiarhs...spania klaiei olo niaourizei omws!!!sto nosokomeio p t trypisan to podaraki eklapse sto tripima k meta hremhse...einai faganoulis pantws 43 hmerwn eimaste alla trwei peripou ana 2 wres 120 ml ...ehei tyhei k 150 !!!!tyhaio???dn nomizooo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afierwmeno se OLES MASSSS MANOULESSSSSSSSSSSSSSS

Μια φορά και ένα καιρό, ένα παιδί ήταν η σειρά του να γεννηθεί και να έρθει στην γη. Μια μέρα το παιδί ρώτησε τον Θεό:

«Μου λένε ότι θα με στείλεις στην γη αύριο

αλλά πώς να ζήσω εκεί τόσο μικρό και αβοήθητο"

Ο Θεός απάντησε,

«Μέσα στους τόσους αγγέλους, έχω διαλέξει έναν και για εσένα.»

«Θα σε περιμένει και θα σε φροντίζει στην γη.»

«Αλλά είπε το παιδί, «εδώ στον Παράδεισο δεν κάνω τίποτε άλλο από το να τραγουδώ και να γελώ.

«Μόνο αυτά χρειάζομαι για να είμαι ευτυχισμένο»

Ο Θεός είπε,

«Ο άγγελος θα σου τραγουδά κάθε μέρα. Θα νιώθεις την αγάπη του αγγέλου σου και θα είσαι ευτυχισμένο.»

«Όμως» είπε το παιδί,

« πώς θα μπορώ να καταλαβαίνω όταν οι άνθρωποι μου μιλούν, αφού δεν ξέρω την γλώσσα τους»

Αυτό είναι εύκολο", είπε ο Θεός

Ο άγγελος σου θα σου λέει τις πιο όμορφες και γλυκές λέξεις που άκουσες ποτέ σου, και έτσι με πολλή υπομονή και φροντίδα, ο άγγελος σου θα σου διδάξει πώς να μιλάς".

Το παιδί κοίταξε ψηλά στον Θεό και είπε,

Και τι θα κάνω όταν θέλω να μιλήσω σε Εσένα"

Ο Θεός χαμογέλασε στο παιδί και του είπε,

«ο άγγελος σου, θα σου βάλει τα χέρια μαζί και θα σου δείξει πώς να κάνεις την προσευχή σου».

Το παιδί τότε είπε,

«Έχω ακούσει ότι στην γη υπάρχουν κακοί άνθρωποι. Ποιος θα με προστατεύσει»

Ο Θεός έβαλε το παιδί στην αγκαλιά του λέγοντας:

«ο άγγελος σου θα σε προστατεύει ακόμα και αν σημαίνει το δικό του κακό!»

Το παιδί ήταν λυπημένο και είπε στον Θεό:

«Αλλά θα είμαι πάντα λυπημένο επειδή δεν θα μπορώ να σε βλέπω πλέον»

Ο Θεός αγκάλιασε το παιδί

«Ο άγγελος σου θα σου μιλά πάντα για εμένα και θα σου δείξει τον δρόμο να έρθεις πίσω σε εμένα, παρόλο που εγώ θα είμαι πάντα δίπλα σου».

Εκείνη την στιγμή ήταν απόλυτη γαλήνη στον Παράδεισο, αλλά φωνές από την γη μπορούσαν ήδη να ακουστούν.

Το παιδί αμέσως, ρώτησε απαλά,

«Ω Θεέ μου, αν είναι να φύγω τώρα, πες μου σε παρακαλώ το όνομα του αγγέλου μου!»

Ο Θεός απάντησε,

«Το όνομα του αγγέλου σου δεν είναι σημαντικό

...εσύ απλά θα την φωνάζεις Μαμά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta2010 τελειο!!και μεις θα κανουμε το πρωτο εμβολιο μας μετα τις 25 μας ειπε,τι θα κανω εγω ομως μου λετε;;;δεν μπορω να βλεπω να του το κανει..θα στειλω τον αντρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωω...καλε συγκινηθηκα Μαριετακι με αυτοοο :?:?:?:?

/οπως καταλαβατε..ο μικρος ξυπνησε μεχρι να διαβασω τα νεα σας..οποτε πηγα κοντα του!τον αλλαξα..(τι ειναι αυτοοο..μια σταγονα τσισα και θελει αλλαγμα..θελει να ειναι καθαρος!!!)

τωρα τον ταιζω...!

κοριτσιααα..δεν πιστευω οτι υπαρχει πιο κλαψιαρης απο τον δικο μου!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

εουμε ρεκορ κλαψας!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετω λοιπον ολη τη παρεα...με το ενα χερι να ταιζει το μπεμπη!

πρεπει να κλεισω ραντεβου για το εμβολιο..το 1ο..στο κεντρο μανας και παιδιου μου ειπε ο γιατρος!θυμαστε τηλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ;;;ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ...ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Κ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΔΙΑΡΚΩΣ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΕΝΑΧ...

ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΕΙ 1 ΜΗΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωω...καλε συγκινηθηκα Μαριετακι με αυτοοο :?:?:?:?

/οπως καταλαβατε..ο μικρος ξυπνησε μεχρι να διαβασω τα νεα σας..οποτε πηγα κοντα του!τον αλλαξα..(τι ειναι αυτοοο..μια σταγονα τσισα και θελει αλλαγμα..θελει να ειναι καθαρος!!!)

τωρα τον ταιζω...!

κοριτσιααα..δεν πιστευω οτι υπαρχει πιο κλαψιαρης απο τον δικο μου!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

εουμε ρεκορ κλαψας!!! :(:(

Κατερινα μου παρθενακια ειναι!!!θελουν να ειναι καθαρα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou glika ti kanete mou leipsate :(

marietta mou polu sigkinithika me auto pou mas egrapses :oops:

loipon elpizw na mi ksexasw tpt

emas i mikroula mou tha kanei emvolio stis 18 tou mina mias kai stis 17 tha ginoume dyo minwn :):):):)

elpidaki mou kai gw etsi kserw oti otan ta mwrakia vlepoun kapou sto keno as poume kai geloun ekeini tin wra vlepoun aggelous kai pisteuw oti epeidi einai polu agna mporoun pragmati na tous doun :)

na sas pw oti edw kai ligo kairo i mikroula mou sa na exei mperdepsei ti mera me ti nyxta :(

kathe mera an de paei 3.30 de koimate :o exei to mati garida kai mou kanei agou agou kai gelakia kai gw liwnwwwwwwwwwwwww

thelei na paizoume alla stis 3.30???????? :(

noiwthw tipseis pou de mporw kai sernomai :(:(:(

na sas pw epeisis oti psaxnw to giatro mou na kleisw epitelous rantevou kai den ton vriskw :evil:

konteuoun dyo mines apo tote pou gennisa kai akoma de me exei dei :?:shock:

to savato to prwi tha erthei na mas dei o mpampakas mas :):):)

a! den apantisa sto ti foraw sti mikri, loipon forame formakia veloute me zipounaki apo mesa kai kaltsoules polles fores otan kanei polu krio

kala exw na vgw apo to spiti kamia vdomada :evil: kala einai kairos autos????????

ps i grami sti koilitsa sas exei figei vre koritsia???? emena oxi teleios akoma, fainete kapos, fisika einai polu poio axni alla einai ekei :?

ps2 sorry gia to terastio post :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ..να τα εκαοστησει!!και περασικα!

υπομονη..με τη μικρη..ναζια κανει!

Αγγελικουλα..ουτε εγω εχω παει γιατρο!και η κουμπαρα μου δε πηγε ποτε!

τη γραμμη την εχω ακομη!αισθανεστε οσες κανατε ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ..ενα μουδιασμενο δερμα..κατω απο ον αφαλο?σαν νεκρο δερμα? :shock::shock:

Μπελλα..πολυ χαιρομαι που ειναι..παρθενακια-καθαρουλια!!

Λαμπρο..η μικρη ειναι ηδη σταρ..ΧΙΙΙΧΙ

ΦΟΥΦΟΥ..τι καλο μαγειρευεις?εγω εστειλα το πατερα μου να παρει φαι απο το μαγειριο!

mitsi..και εγω βελουτε φορμακια..του βαζω σκουφακι παπουτσακια..και κουβερτουλα..βεβαια αν κανει κρυο πολυ..δε το βγαζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrinaki mou gliko :x:x:x:x

den exw vrei kai xrono na mpw kana vradaki na ta poume :oops::(

na to pw i tha vareseis????? sti foto pou evales o mpempis einai idios o mpampas tou

en to metaksi exw monimos ypothermia kai mou xei paei na.....

kai na pw epeisis oti akoma den :oops::oops::oops: kala exw meinei i teleutaia mou fainete ax!! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετω λοιπον ολη τη παρεα...με το ενα χερι να ταιζει το μπεμπη!

πρεπει να κλεισω ραντεβου για το εμβολιο..το 1ο..στο κεντρο μανας και παιδιου μου ειπε ο γιατρος!θυμαστε τηλ?

στο 184 παίρνεις... Κατερινάκι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...