Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εμενα μεχρι στιγμης ειναι ησυχη.Ναι εμεις θα τα λεμε εδω. :D:D:D:D Αρακα ε;ΜΙαμ μιαμ!Εγω εκανα κοκκινιστο με πιλαφι.Παω κι εγω τοτε να διαβασω το βιβλιο μου.Φιλακια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα στην όμορφη παρέα!

Κορίτσια μου επιτέλους αδιαθέτησα :D:D πάλι καλά!

Διάβασα ότι λέγατε για παλινδρόμηση. Η μπέμπα μου δεν έχει, αλλά τα δίδυμα είχαν και τα δύο. όταν λέμε παλινδρόμηση εννοούμε να βγάζει το μωρό μεγάλη ποσότητα γάλακτος κι όχι απλά μια γουλίτσα. Συνήθως πετάει το γάλα σε μακρινή απόσταση, σαν πήδακας. Κανονικά δεν πρέπει να το ξαναταίζεις το μωρό αμέσως γιατί ταλαιπωρειται το στομάχι. φάρμακα υπάρχουν γι'αυτή τη περίπτωση αλλά κανένας παιδίατρος δεν τα συστήνει. Με αντιαναγωγικό γάλα, αυτό δηλαδή που γράφει πάνω AR, διορθώνεται η κατάσταση. Βικουλίνι μην ανησυχείς. τώρα που θα αλλάξεις το γάλα θα δεις διαφορά. Επίσης σε παιδάκια που έχουν τέτοιο θέμα, θα πρέπει να έχετε το στρώμα της κούνιας ανασηκωμένο από τη μία μεριά για την αποφυγή πνιγμού. Πω πω, θυμάμαι τότε με τα δίδυμα, απο τα 6 γεύματα τα 5 τα βγάζανε σίγουρα. όλη μέρα έπλενα, ρούχα, σεντόνια, κουβέρτες. άστε τη ξινίλα που μύριζε όλο το σπίτι. μεγάλη ταλαιπωρία.

Σήμερα έρχετε η μαμά μου από την ΑΘήνα!!! Μόνο τούμπες που δεν κάνω απο τη χαρά μου! επιτέλους θα ξεκουραστώ. λέω να αφιερώσω και λίγο χρόνο στα διδυμάκια μου γιατί τα έχω παραμελήσει τελευταία.

Foufou εγώ μένω ανάμεσα Ελαιών και Αγ. Νικολάου. τα χριστούγεννα καφεδάκι στο θέατρο Πέτρας οπωσδήποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou,magykal,madre βασιλικη εμεις θα τα λεμε εδω!!!πιστα!!!οπως ξεκινησαμε.... :D:D

ρε κοριτσια ειμαι αρρωστη,,,σημερα εκλαιγε ολη μερα το μικρο,μια κοιμοταν,μια εκλαιγε.κ δε πρεπει να το πλησιαζω.ευτυχως που ανεβηκε η πεθερα μου,μαγειρεψε κ τωρα τον πηρε κατω για να ηρεμησω κ να φανταστειτε οτι ξυπναει απτις 5 για δουλεια η γυναικα.......

βασιλικουλα τι κανεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou,magykal,madre βασιλικη εμεις θα τα λεμε εδω!!!πιστα!!!οπως ξεκινησαμε.... :D:D

ρε κοριτσια ειμαι αρρωστη,,,σημερα εκλαιγε ολη μερα το μικρο,μια κοιμοταν,μια εκλαιγε.κ δε πρεπει να το πλησιαζω.ευτυχως που ανεβηκε η πεθερα μου,μαγειρεψε κ τωρα τον πηρε κατω για να ηρεμησω κ να φανταστειτε οτι ξυπναει απτις 5 για δουλεια η γυναικα.......

βασιλικουλα τι κανεις??

δεν παίρνεις τίποτα? εγώ σήμερα που έχω πονόλαιμο πήρα κατευθείαν αντιβίωση. δεν το ρισκάρω με το μωρό να την κολλήσω και να τρέχω. χρυσή γυναίκα μου φαίνεται η πεθερά σου. είσαι απο τις τυχερές.

φτιάξτε κι εσείς facebook βρε κορίτσια! δεν είναι δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!

σημερα εξαφανιστηκα..... το πρωι πηρα τα μωρα μου και πηγαμε να τους ψωνισω :P

ειχε ηλιο το πρωι!!!!! καλα ηταν!! πηγαμε και σουπερ μαρκετ, φαρμακειο, φουρνο...

μετα γυρισαμε ηπιαν απο ενα μπουκαλι γαλα και αρχισαμ τη γκρινια :(

γι αυτο δεν μπηκα.. ωστοσο επειδη ειχα σκοπια 5-8 το πρωι, στις 8 που κοιμηθηκαν επεσα κι εγω μεχρι τις 10 οποτε μειναν ολα πισω μετα....

μπητε και στο φεις βρε κοριτσια να τα λεμε και εκει...

εγω βεβαια μπαινω και εδω, εχω και τις διδυμομανουλες εδω....

μητση, κατερινοφουφου, χρυσα και ντορα πρεπει να βρεθουμε οι κοντινες ;)

στις γιορτες πουθα ειναι εδω και η χρυσα :)

μητση μου χαλια εισαι ε :?:

περαστικουλια μωρε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!

σημερα εξαφανιστηκα..... το πρωι πηρα τα μωρα μου και πηγαμε να τους ψωνισω :P

ειχε ηλιο το πρωι!!!!! καλα ηταν!! πηγαμε και σουπερ μαρκετ, φαρμακειο, φουρνο...

μετα γυρισαμε ηπιαν απο ενα μπουκαλι γαλα και αρχισαμ τη γκρινια :(

γι αυτο δεν μπηκα.. ωστοσο επειδη ειχα σκοπια 5-8 το πρωι, στις 8 που κοιμηθηκαν επεσα κι εγω μεχρι τις 10 οποτε μειναν ολα πισω μετα....

μπητε και στο φεις βρε κοριτσια να τα λεμε και εκει...

εγω βεβαια μπαινω και εδω, εχω και τις διδυμομανουλες εδω....

μητση, κατερινοφουφου, χρυσα και ντορα πρεπει να βρεθουμε οι κοντινες ;)

στις γιορτες πουθα ειναι εδω και η χρυσα :)

μητση μου χαλια εισαι ε :?:

περαστικουλια μωρε!!!!!

όλα καλά, αλλά στο σούπερ μάρκετ που τα εβαλες τα μωρά :?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!! Τι κάνετε? Εγώ δεν έμπαινα κάποιες μέρες και έχω χάσει τα νέα σας (σας παρακολουθούσα και ας μην σας έγραφα συχνά) μόνο κάτι φωτό είδα με κούκλες μαμάδες και πανέμορφα μωράκια!!! Φτου φτου!! Να χαίρεστε όλες τα μπουμπουκάκια σας κοριτσάκια μου!!! :):):):)

Α! και χρόνια πολλά για χθές σε όσα κορίτσια γιόρταζαν!!!

Σας φιλώ όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλινι μου εμενα με το Frisolac comfort ηρεμησε απο την πρωτη κιολας μερα κ αρχισε να ενεργητε σχεδον σε καθε γευμα ενω πριν μερα παρα μερα κ αν κ σταματησε να σφιγκετε...εκτος αυτο σταματησε να κανει εμετο βγαζει γουλιτσες αλλα που κ που κ ελαχιστα...το infacolic απο οτι ξερω δεν κανει κ πολλα το ειχα παρει κ εγω εμενα μου εδωσε σταγονες Apotel ειναι παυσιπονο κ το μωρο ηρεμησε τελειος απο την πρωτη φορα που του εδωσα γραφει οτι δρα αμεσως...μου ειπε να του δινω 5 σταγονες 3 φορες την ημερα πρωι μεσημερι βραδυ εχτες την ωρα που τις πηρα προλαβα μονο τις 2 φορες κ τον κρατησε ηρεμο οποτε του εδωσα κ σημερα 2 φορες να δω αν θα τον πιασει για να μην του δινω κ μεγαλη ποσοτητα αν δεν χρειαζεται κ ειναι μια χαρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μητση, κατερινοφουφου, χρυσα και ντορα πρεπει να βρεθουμε οι κοντινες ;)

στις γιορτες πουθα ειναι εδω και η χρυσα :)

μητση μου χαλια εισαι ε :?:

περαστικουλια μωρε!!!!!

kale ποιες γιορτες?κ νωριτερα ανετα! κ φυσικα ξανα στις γιορτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που να παμε χωρις κοσμο και τσιγαρα :?:

εχεις καμμια ιδεα :?:

μπορείτε να πάτε σε παιδότοπο νωρίς το απόγευμα για να μην έχει παιδάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΕΜΕΙΣ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ 3ΩΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ 180 ΜΛ ΓΙΟΥΠΙ!!!

ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΗ ΜΕ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΛΟ.ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΩΓΟΥΛΕΣ.ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΤΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΛΟΤΤΟ??ΧΙ1ΧΙ!ΩΧ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΚΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!Πριν λίγο γυρίσαμε είχαμε πάει με τα ζουζουνάκια να δούμε την παρέλαση.

Χρύσα εννοείται τα Χριστούγεννα για καφέ στο Terra Petra! :o):o):o)

Όσο για τον παιδότοπο εγώ πάω σχεδόν κάθε απόγευμα.Είναι κάποιες μέρες που δεν έχει καθόλου κόσμο.

Φιλάκια και στις υπόλοιπες! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ;;;

ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ... :cry::cry:

ΕΧΩ ΠΗΞΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ...ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΠΝΟΥΣ ΘΑ ΠΑΩ ΤΟ ΝΙΝΙ;;;ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ :cry::cry::cry: ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΜΕΛΑΝΧΟΛΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωστε έτσι εξηγείτε!

στείλτε μου παρακαλώ τη διεύθυνση στο face γιατί καλέ δεν ενημερώνετε εεε;;;;

http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 76912&ap=1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες να μαι κ γω. Απ' ότι είδα μερικές σαν τριγυρνάει ιωσούλα ε ??? Περαστικά τότε.

Εγώ σήμερα την έβγαλα όλη μέρα στην κουζίνα γιατί περιμένω επισκέψεις σε λίγο κ είπα να φάμε κ κάτι. Εφτιαξα λοιπόν κοτόπουλο στη γάστρα με πατατούλες, μοσχαράκι κοκκινιστό με ρύζι, τορτελίνια με διάφορα τυριά κ έβαλα να ψήσω κ την χορτόπιτα που είχα ετοιμάσει... πολύ κούραση !!! Κ αύριο πρωί πρέπει να ετοιμάσω κ ρούχα, κλπ για να φύγω για Πάτρα. Θα πάω να κάτσω καμιά βδομάδα !!! Να βγούμε στην εξοχή βρε παιδί μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες να μαι κ γω. Απ' ότι είδα μερικές σαν τριγυρνάει ιωσούλα ε ??? Περαστικά τότε.

Εγώ σήμερα την έβγαλα όλη μέρα στην κουζίνα γιατί περιμένω επισκέψεις σε λίγο κ είπα να φάμε κ κάτι. Εφτιαξα λοιπόν κοτόπουλο στη γάστρα με πατατούλες, μοσχαράκι κοκκινιστό με ρύζι, τορτελίνια με διάφορα τυριά κ έβαλα να ψήσω κ την χορτόπιτα που είχα ετοιμάσει... πολύ κούραση !!! Κ αύριο πρωί πρέπει να ετοιμάσω κ ρούχα, κλπ για να φύγω για Πάτρα. Θα πάω να κάτσω καμιά βδομάδα !!! Να βγούμε στην εξοχή βρε παιδί μου...

αχ λαμπρινη μου θα πας με το μωρο???κ εγω εχω ετοιμασει τα πραγματα να παω καλαματα,αλλα οι γονεις μου που ειναι εκει με κραζουν γιατι βρεχει κ θα αρρτωστησει το μωρο.με εχουν κανει να κολωσω,εσυ δε μασας ομως θα το ταξιδεψεις?κ εγω ετσι λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που να παμε χωρις κοσμο και τσιγαρα :?:

εχεις καμμια ιδεα :?:

βασιλικη μου δεν εχω συνηθισει να βγαζω το μωρο παρα για μια βολτα στο παρκο η να το παω στη μανα μου.θελω την ασφαλεια του σπιτιου αν κλαψει να μπορω να το ξαπλωσω να το ζεστανω να το ταισω κτλ.προτιμω να βγαινω μονη ωστε να μην αναγκαστω να γυρισω αρων αρων.οποτε τι λες για σπιτι μου η σπιτι σου η το πολυ πολυ στο escape?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη μου δεν εχω συνηθισει να βγαζω το μωρο παρα για μια βολτα στο παρκο η να το παω στη μανα μου.θελω την ασφαλεια του σπιτιου αν κλαψει να μπορω να το ξαπλωσω να το ζεστανω να το ταισω κτλ.προτιμω να βγαινω μονη ωστε να μην αναγκαστω να γυρισω αρων αρων.οποτε τι λες για σπιτι μου η σπιτι σου η το πολυ πολυ στο escape?

ok!!!!!!

εδω να ερθεις, εχουμε και πολλα κρεβατια :lol::lol::lol:

το escape πιο ειναι :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!!!

βασιλικη μου τι κανεις .τα υπολοιπα κοριτσια μην εγκαταλειπετε βρε!απτον φεβρουαριο τα λεμε τωρα θα τα παρατησουμε???? :o:o:o

βασιλικη μου το ηπ ειναι το εμπορικο διπλα στο καρφουρ του ιλιον.αλλα καλυτερα σπιτια για λιγο καιρο ακομα.

λεω να σιδερωσω πρωινιατικα,να τελειωνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...