Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!

βικουλινι θα πρεπει να μιλησεις με τη γιατρου γι αυτο!!

παντως ειναι ευκολα αντιμετωπισιμο απο οτι μου εχει πει η γιατρος μας, ειχαμε καποια στιγμη υποψιες κι εμεις.....

κοριτσια τι υπεροχο βραδυ ηταν αυτο!!!!!!!!!!!!!

φτου φτου φτου μην μας ματιασω :lol::lol::lol::lol:

εφαγαν χθες στις 9, κοιμηθηκαν κατα τις 10 και ξυπνησαν στις 5

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ

ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΣΥΝΤΑΞΗΣ Κ ΜΕΧΡΙ ΝΑΡΘΕΙ ΝΕΟΣ ΚΑΗΚΑΜΕ...ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Κ ΤΟ ΓΑΛΑ;;;ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ;;ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑΞΑΤΕ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑΡΘΕΙΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΙΣΟΡΟΠΙΑ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες....

Βικουλινι μου κ εμενα μαλλον εχει παλινδρομηση....

ολη μερα σφιγκεται κ παταει τσιριδες κ αμα βαλει τα κλαματα σταματαει μετα απο κανενα 10 λεπτο...

λεγαμε οτι ειναι κολικοι αλλα βγαζει κ γουλιτσες κ οταν σφιγκεται διπλωνει στα δυο οπως οταν ποναει το στομαχι μας...του πηρα κ εγω το γαλα frisolac comfort με τα δυο πρωτα γευματα το μωρο ηρεμησε κ επιτελους κοιμηθηκε 3 μερες το κακομοιρο κοιμοτανε 10 λεπτα κ μιση ωρα γκρινιαζε μετα παλι τα ιδια...τωρα το πρωι ξυπνησε εφαγε πολυ λιγο μετα εκλαιγε κ σφιγκοτανε παλι...

Βικουλινι τι συμπτωματα εχει το νινακι σου?

με το καινουριο γαλα ηρεμησε καθολου?

αααα μου εδωσε ο παιδιατρος κ κατι σταγονες apotel ειναι κ για τους κολικους κ γενικα ειναι παυσιπονο τωρα σε λιγο θα του το δωσω γραφει οτι εχει αμεσα αποτελεσματα...μακαρι να ηρεμησει το παπακι μου δεν μπορω να το βλεπω αλλο ετσι....εχτες εκλαιγα μαζι του κ δεν ειχα κοιμηθει ουτε μια ωρα μια ολοκληρη μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ ΚΑΛΑ ΧΤΕΣ ΤΙ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ ΕΡΙΞΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΜΑΣ ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΝΕΜΟΣΤΡΟΒΙΛΛΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΕΣ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΦΟΒΙΑ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΤΡΕΜΩ!!!!ΤΟ ΝΗΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΛΑΚΑ ΜΑΣ ΤΑ ΖΑΛΙΣΕ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 10 Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΣΠΟΡΟ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΘΗΚΑ.ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ.ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΜΙ!!

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΠΕΡΝΑΓΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΓΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Π[ΑΩ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΠΕΡΝΑΩ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΘΑ ΡΧΟΜΑΙ ΟΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΖΕΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

πάμε πάλι απο την αρχή :x:x έγραψα κάτι & δεν το πήρε...

Μήτση γιορτάζεις; αν ναι ευτυχισμένη & χρόνια πολλά,έχουμε παρόμοια συνταγη!

Βίκη η παλληνδρόμιση είναι θέμα,αλλά απ'όσο γνωρίζω το μωρό σε κάθε γεύμα τα βγάζει όλα.

Ψάξε λίγο στο internet για την παλληνδρόμιση,ή ρώτα έστω τηλεφωνικά παιδίατρο.

Εγώ πριν λίγες μέρες πήρα τηλ.τον παλιό μου παιδίατρο,γιατί εδώ έπεσα σε Βλάκα-χωρίς υπερβολές- & τώρα ψάχνω για άλλον.

Να ρωτήσω & κάτι.Έχω συνεχώς τάση να τσιμολογάω & να τρώω γλυκά ,εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Λαμπρινή μου μπράβο που τα προλαβαίνεις όλα.πιτες και ντοματοκεφτέδες...εγω μαγειρευω 2-3 φορες την εβδομάδα.τις υπόλοιπες κανονίζουν μαμά κα πεθερά.

Βικυ μου σου εστειλα pm.Εμενα τα εβγαζε σχεδον όλα τα γευματα και μετα ήθελε να ξαναφάει.Τον θηλάζεις καθόλου?

Αννα με το θήλαστρο αν και με το στήθος γεμάτο βγάζω το πολύ 50 ml και απο τα 2.Δε μπορω να καταλάβω γιατί... :?: .στην αρχη έβγαζα 90ml από το ένα.Τουλάχιστον η μικρή μπορεί να το βγάζει και να τρώει γιατί πλέον έχω αρκετο.Ποιο θήλαστρο έχεις?Εγω της medela το swing.Τζάμπα τόσα χρήματα :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

πάμε πάλι απο την αρχή :x:x έγραψα κάτι & δεν το πήρε...

Μήτση γιορτάζεις; αν ναι ευτυχισμένη & χρόνια πολλά,έχουμε παρόμοια συνταγη!

Βίκη η παλληνδρόμιση είναι θέμα,αλλά απ'όσο γνωρίζω το μωρό σε κάθε γεύμα τα βγάζει όλα.

Ψάξε λίγο στο internet για την παλληνδρόμιση,ή ρώτα έστω τηλεφωνικά παιδίατρο.

Εγώ πριν λίγες μέρες πήρα τηλ.τον παλιό μου παιδίατρο,γιατί εδώ έπεσα σε Βλάκα-χωρίς υπερβολές- & τώρα ψάχνω για άλλον.

Να ρωτήσω & κάτι.Έχω συνεχώς τάση να τσιμολογάω & να τρώω γλυκά ,εσείς;;

στην παλληνδρόμιση δεν ειναι υποχρεωτικο να βγαζει ολο το γαλα σε καθε γευμα...ακομα κ γουλιτσες να βγαζει συχνα μπορει να ειναι παλληνδομιση....στο ιντερνετ οντως εχει πληροφοριες κ ποια ειναι τα συπτωματα της παλληνδρομισης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μητση χρονια πολλα!!!! [smilie=occasion1.gif]

εισαι και κοντα, θα εθω για γλυκο, εκεινα τα σοκολατακια ;)

ντορακι που εξαφανιστηκες :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μητση χρονια πολλα!!!! [smilie=occasion1.gif]

εισαι και κοντα, θα εθω για γλυκο, εκεινα τα σοκολατακια ;)

ντορακι που εξαφανιστηκες :?:

τρεχω με το παπακι μου ποναει κ δεν ξερουμε απο τι ειναι απο κολικους η απο παλληνδρομιση η κ απο τα δυο μαλλον....σημερα ειναι καπως καλυτερα κ θα παμε βολτιτσα το απογευμα στο πανηγυρι στον αγιο Δημητρη....εσυ πως τα πας?τα νινακια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου,εγώ μένω κοντά στο Θέατρο Πέτρας.

Αγγελικούλα,είσαι δασκάλα χορού ή ασχολεισαι ερασιτεχνικά;

Καλά ε;Τα μωράκια του mammy είναι κουκλιά!

Βρε κοριτσια εγω στο σεξ δεν κατάλαβα τίποτα.Σαν να μην πέρασε μια μέρα.Ούτε το παραμικρό τράβηγμα και μετά την προηγούμενη γέννα το ίδιο.

Χρύσα περιμένουμε τα αποτελέσματα του τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα με το θήλαστρο αν και με το στήθος γεμάτο βγάζω το πολύ 50 ml και απο τα 2.Δε μπορω να καταλάβω γιατί... :?: .στην αρχη έβγαζα 90ml από το ένα.Τουλάχιστον η μικρή μπορεί να το βγάζει και να τρώει γιατί πλέον έχω αρκετο.Ποιο θήλαστρο έχεις?Εγω της medela το swing.Τζάμπα τόσα χρήματα :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μπεμπες!

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες!! :D:D:D

δε θα το πιστεψετε,ειμαι αρρωστη κ ταιζω το παιδι με μασκα. :cry::cry:

βασιλικη μου την επομενη γυρα σοκολατακια λεω να την κανουμε μαζι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε με τις αρρωστιες ρε γμτ..

και στις διδυμομανουλες που μιλαμε ολες αρρωστες ειναι...

περαστικα μητση και οσο για τα σοκολατακια... μεσα ειμαι η λιχουδω.... :lol::lol:

περαστικα σου κοριτσακι...

ντορουλα η γιατρος μου ειπε σημερα να μην φοβαμαι για παλινδρομηση εφοσον παιρνουν τοσο βαρος τα μωρα ;) ευχομαι περαστικουλι στον μικρουλη σου!

σημερα καναμε εμβολιο!!!!!!! δεν ηταν και τοσο τραγικα..

μονο που επειδη η γιατρος μας κατεβασε το πετσακι στο πουλακι και εβγαλε και αιμα :cry::cry::cry: και ποναει το γλυκουλι μου :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΧΤΕΣ!!!

ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΠΗΡΑ ΣΥΝΤΑΞΗ...ΗΤΑΝ ΚΟΡΥΦΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ...ΕΥΤΥΧΩς ΜΟΥ ΜΗΛΗΣΕ...ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ INFACOLIK ΓΙΑ ΤΟΥς ΚΟΛΙΚΟΥς ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ NOVALAC AR ,,,ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ;;;Ο ΜΙΚΡΟς ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΣΕΙ Κ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΛΥΠΗΜΕΝΗ Κ ΑΝΥΣΗΧΩ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,γλυκά μου κοριτσάκια!Τι κάνετε;Εγώ έκανα ότι δουλίτσες πρόλαβα,γιατί ταυτόχρονα κυνηγάω το ζουζούνι μου το μεγάλο!Πού είστε όλες καλέ;Μήπως κοιμάστε;;;;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πού τέτοια πολυτέλεια ε :?::?::?::?::?::?::?::?::shock::shock::shock::shock:

Εχθές πρώτη φορά,τάισα τη ζουζουνίτσα μου στις 11 παρά περίπου και ξαναξύπνησε στις 6 για να φάει!Μακάρι να το κάνει συνέχεια αυτό :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς όλα καλά. Χθες κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο κ το βράδυ ανεβάσαμε πυρετό 39. |Ηπιαμε ντεπονάκι κ σήμερα είμαστε καλύτερα.

Να σας ενημερώσω ότι έχουμε κάνει ομάδα στο FACEBOOK (Μπεμπάκια Αυγούστου -Σεπτεμβρίου 2010) και μιλάμε και από κει... Οπότε όσες πιστές προσέλθετε... σας περιμένουμε !!! Όχι ότι εδώ δεν θα μπαίνουμε έτσι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια.

Πάω να κάνω καμιά δουλίτσα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΟΜΟΡΦΟΥΛΕΣ ΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΗΡΑΜΕ ΣΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΕΝΑ ΚΙΛΟ 5 ΔΗΛΑΔΗ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ 1 ΜΗΝΑ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΕΣΤΩ Κ ΤΟ ΛΙΓΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΤΡΩΜΕ ΑΝΑ 3ΩΡΟ ΜΟΝΟ ΒΥΖΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ.ΥΨΟΣ 56,5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΨΗΛΟΥΛΗΣ Ο ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗΣ ΜΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΨΟΓΟΣ 2ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΑΡΙΟΤΑΝ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΛΥΕΙ ΟΛΑ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ.ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ ΜΑΣ ΔΕΝΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ :P:P:P ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΙΠΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλίνι εμενα κοιμηθηκε 11 και ξυπνησε 6 οχι της tweety :lol::lol::lol::lol::lol: Μακαρι να συνεχιστεί αυτο.Εκτος οτι ολο το πρωι κοιμαται και τωρα επισης.Φτου φτου μην τη ματιασω.

Μαγδουλα,μια χαρα ο μπεμπακος σου!Μπραβο,παντα να ειναι καλα το παιδακι!

Μητση ουτε εγω εχω facebook.Στο τελος λες να μεινουμε εδω μονο οσες δεν εχουν facebook :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::?::?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλίνι εμενα κοιμηθηκε 11 και ξυπνησε 6 οχι της tweety :lol::lol::lol::lol::lol: Μακαρι να συνεχιστεί αυτο.Εκτος οτι ολο το πρωι κοιμαται και τωρα επισης.Φτου φτου μην τη ματιασω.

Μαγδουλα,μια χαρα ο μπεμπακος σου!Μπραβο,παντα να ειναι καλα το παιδακι!

Μητση ουτε εγω εχω facebook.Στο τελος λες να μεινουμε εδω μονο οσες δεν εχουν facebook :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::?::?::?::?::?::?:

H AΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΗ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΣΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΕΙ ΣΤΟ 3 ΩΡΟ ΑΛΛΙΩΣ ΟΛΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΕΔΩ ΚΑΡΕΚΛΟΠΟΔΑΡΑ!!!

ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΦΕΙΣ ΜΠΟΥΚ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΔΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...