Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Βασιλική καλά να περάσετε απόψε,εμείς δυστυχώς δεν έχουμε καμία βοήθεια & δεν ξέρω ποτε θα πάμε βόλτα σαν άνθρωποι τα 2μας.Υγεία δεν πειράζει.Επίσης βλέπω κομμωτήριο ε;;; εγώ θέλω να πάω διότι η ανταύγια έχει κατέβει πολύ-απο τον Ιούλιο έχω να τα κάνω πριν γεννήσω- & δεν ξέρω πότε θα ανέβω Αθήνα ,αλλά & αν έρθω πως θα το κανονίσω με το θυλασμό του μπέμπη...

Ασυναρτησίες λέω ε;;;

Ελπίδα ο παλιός παιδίατρος που είχα μου είχε πει πως το κρύο ΔΕΝ το φοβόμαστε,παρα μόνο την υγρασία & τους κλειστούς χώρους.

Βλέπεις & τη Μαρία μου Αύγουστο τη γέννησα αλλά Δεν κλειστήκαμε καθόλου μέσα τι κρύο ,τι βρόχή,ακόμη & στα χιόνια την είχα πάει!

Όσον αφορά τα κακάκια αν θυλάζεις οι κόκοι που λέτε είναι φυσιολογικοί μου είχε πεο ο παιδίατρος & για το θύλαστρο ΟΥΤΕ να το δώ δε θέλω,πήγα να βγάλω μια φορά & τραυμάτησα & την άλλη θυλή μου,οπότε καταλαβαίνεται τη ζόρι & κλάμμα έριξα.....

καλό σας βράδυ αν δε σας ''ξαναδώ'' σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΧΤΕΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΗΘΕΛΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 2 ΜΟΥ ΠΕΣΑΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΤΑ 5 ΚΙΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΖΥΓΙΣΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 1 ΜΗΝΩΝ!!ΩΡΑΙΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΕΒΓΑΛΑ 150 ΣΤΗΣ 9 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 6.30 ΑΛΛΑ 60 ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΒΥΖΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΤΕΛΟΣ!!!ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΓΙΑ.ΘΕΛΩ ΒΟΛΤΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική εσύ το έγραψες??? :shock: Έχεις ταλέντο!!!!Να το καλλιεργήσεις!

Μάγδα, πήγες στο ΙΚΑ το χαρτί από τον εργοδότη ότι διέκοψες ετσι??Λοιπόν, από αυτόν τον εργοδότη απαγορεύεται να πληρώνεσαι με ένσημα.... τώρα αν πληρώνεσαι από άλλο εργοδότη δεν θα το καταλάβει κανείς ;)

Να ρωτήσω, στον ΟΑΕΔ το επίδομα είναι ανάλογο του επιδόματος του ΙΚΑ? Τι δικαιολογητικά θέλει?? Μου είπαν ότι θέλουν και τα ένσημα του ΙΚΑ, αλλά εμένα είναι καταχωρημένα μέχρι τον Ιούνιο του 2010. Μετά από πόσο καιρό το παίρνω?

ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΟΤΕ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΟΛΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Βίκυ επιτέλους σαραντίσαμε!!!Αντε να μας ζήσουν!!Και εγω δε την βγάζω έξω αν και πολύ θα το θελα...όλο μέσα είναι το καημενούλη.μόνο 3 φορές που πήγαμε στον γιατρό την έβγαλα.Και εγω εχω πρόβλημα με παλλινδρόμηση.Ολο ζορίζεται, βγάζει το μισό γάλα και μετά από λίγο ξαναπεινάει.Αλλαξα πολλά γάλατα και σε αυτό που κατέληξα εγώ είναι το novalac ar.Είναι πολύ πηχτό γάλα και έτσι δε μπορεί να της γυρίσει πισω.ουτε δυσκοιλιότητα της προκαλεί.Ελπίζω να παραμείνει ετσι γιατί δε ξέρω τι άλλο να κανω.Της εχω αλλάξει 5 γάλατα.δε θέλω να της αλλάξω και άλλο..

Αννα μου και εγω το ίδιο πρόβλημα με το θήλαστρο.Αν και στην αρχή εβγαζα πολύ τωρα τιποτα και ας έχει μέσα πολύ.Μου μειώθηκε αρκετά και τωρα παίρνω μαγια της lanew 3 μετά απο κάθε γεύμα και βλέπω μεγάλη διαφορά.οχι όμως ότι φτάνει να τη ταιζω μόνο από το δικό μου. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou elpizw oles na exete mia teleia kiriaki :):):)

emeis eimaste ligaki stenaxwrimenes mias kai simera efige o mpampakas mas gia katw :(:(:(

tin alli fora tha katevoume oikogeneiakos ;)

de mporw na pw pantos emeine sxedon deka meres, xortasame voltoules kai xoro!!!

ennoeite oti ksanagirisa stin energo drasi kai as eimai sa to happy hippo :P:P:P:oops:

i mikroula mas arxise kai kanei kai kainourgia oragmatakia ektos apo ta agkou kanei kai allous ixous otan thimwnei, otan xairetai xaxaxaxaxa exoume xazepsei entelos

ti latreuoumeeeeeeeeee :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

Ωραια μερα σημερα και πηγαμε την κυριακατικη βολτα μας! Οχι οικογενειακως γιατι ο μπαμπας μας ειναι ψιλοαρρωστος, εγω και με συνοδευσε ο αντρακος μου ο μικρος. Ο μεγαλος εχει παει εκδρομουλα παλι με την μαμα μου. Καλοεμαθε ο κυριος στις βολτες, αντε να δω πως θα κλειστει μεσα οταν βαλει πολυ κρυο...

Σταυρουλα μου τωρα που σαραντισατε καιρος να αρχισετε και εσεις! Τα ιδια και εσυ με εμενα με το θηλαστρο ε? Δεν μπορω να καταλαβω την τεχνικη τους, εγω πλεον δεν χρησιμοποιω θηλαστρο (και να ηθελα δηλαδη...) παρα μονο τον βαζω στο στηθος και οσο τρωει. Λοιπον, το αποφασισα, αρχιζω μαγια απο αυριο (και ας λεει οχι η παιδιατρος...) Τι στο καλο, ολες εχετε δει αυξηση της παραγωγης, θελω και εγω. Τελικα η δοσολογια ειναι 9 χαπια την ημερα δηλαδη 3Χ3=9???

Αγγελικουλα χαθηκες και εσυ...Σου πηρε το μυαλο η μπεμπουλα ε? Τελικα δεν μπορεσες για τη συναντηση, κριμα, και περασαμε καλα...Η κουκλιτσα σου μεγαλωσε αρκετα, κοπελαρα εγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!

Εμείς σπίτι είμαστε σήμερα,ήρθε η μαμά μου και την κρατάει,να ξεκολλήσει κ λίγο από πάνω μου...

Αννούλα μου ελπίζω να περάσατε όμορφα στη βολτούλα σου. 3 χάπια την ημέρα είναι,1 μετά από κάθε γεύμα.Μην πάρεις 9 καλέ και γίνεις αγελαδίτσα απ το πολυ γάλα!!! :lol:

Σταυρούλα και Βίκυ μου να σας ζήσουν! Μεγάλωσαν και τα δικά σας ζουζούνια!!!

Αγγελική η μπουμπού σου άλλαξε πολύ νομίζω! Μου θύμισε τη δικιά μου σε αυτή τη φώτο! Υπέροχη είναι με τα ρουχαλάκια αυτά...φοράει και καπελίνοοοοο!!!!!

Τζενάκι το κακό είναι οτι εδω παίζει πάαααρα πολύ υγρασία κι έτσι....

Στις υπόλοιπες στέλνω πολλά :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula mou ontos xathika eidika autes tis meres pou itan edw o antras mou, logiko nomizw mias kai kaname panw apo treis evdomades na ton doume :?

oson afora ti sinantisi stenaxwrithika para polu pou den imoun ekei :( sta ikea kifisou isastan???

fantasou oti ti proigoumeni imoun ekei kai kaname ta teleutaia pswnia mas gia ti kriti, kala eprepe na valw foto na deite poso fortomenos efige simera o antras mou gia katw :shock: milame xwrese sto amaksaki mas olokliro krevati, kanapes, grafeio,vivliothiki, to strwma tis kounias,trapezakia kai alla skatoulakia :shock:

akoma aporw pws :roll::shock:

elpidaki mou megalwsame exoume ginei 5 kila!!! sti foto forame kati teleies formoules me asorti papoutsakia, auto pou fainete einai i koukoulitsa xixixixi pws exei katsei sa kapelaki :):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!

αγγελικη κουκλα η μικρη ;)

εμεις σημερα πηγαμε με το μπαμπα μας βολτα για καφε!!!!!

κατσαμε 40 ολοκληρα λεπτα στο μαγαζι!!!!! :lol::lol::lol::lol:

φοβερη προοδος!!!

απο χθες που πηγαμε στο γαμο ακομη να συνελθω.... κοιμηθηκα μολις 3 ωρες το βραδυ :?

post-12483-13873935312323_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην πάρεις 9 καλέ και γίνεις αγελαδίτσα απ το πολυ γάλα!!! :lol:

Aν καταφερω και γινω αγελαδιτσα, τοσο το καλυτερο! Περισσοτερο γαλα για το μπεμπινι μου! Μουουουουουυυυυυ!! 3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα στις μαμάδες & τα μωράκια.

πως ήταν η μέρα μας;

εμείς αρκετά καλή,αλλα εδώ & ώρα έχουν αρχίσει τα όργανα...

κλαίνε & τα δύο! το καθένα για διαφορετικό λόγο.... τώρα σας γράφω & με τα δυο αγκαλιά!

Ελπίδα απο υγρασία ξέρω καλά τι θα πεί,αφού απεναντι είμασταν & τώρα εδώ-Καλαμάτα- το ίδιο κλίμα έχουμε,βάλε σκουφάκι βαμβακερό για τα αυτάκια & μη μασάς.

τα λέμε σε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

ΤΖΕΝΗ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ...ΓΙΝΕΤΕ ΕΝΑΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΝΕ Κ ΤΑ 2 ΜΑΖΙ... :shock::shock:

TWEETY ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΜΠΕΛΑ VASTER ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗ;;

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες... Μόλις γύρισα απ' έξω. Πήγα τ' αμάξι για φρένα, λάδια, φίλτρα = 250 ευρουλάκια πρωί πρωί. Μετά κατέβηκα κέντρο Πειραιά κ πήγα Sprider κ AlphaBank κ τώρα γύρισα σπίτι. Σήμερα λοιπον αποφάσισα ν' ασχοληθώ με πίτες... χορτόπιτα, κολοκυθόπιτα... μπορεί κ τυρόπιτα, οπότε πάω να βάλω μπρος για φύλλα (γιατί τα χόρτα τα χω έτοιμα από χθες το απόγευμα). Θα σας βάλω φωτό αργότερα να δείτε το χαμό με τ' αλεύρια... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες, προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε λαμπρινουλα, ζηλευω... θελω τοσο πολυ να μαγειρευω, μου αρεσει η μαγειρικη, αλλα δεν προλαβαινω :(:(:(:( ουτε αυγο να βρασω :cry::cry::cry:

η μαμα μαγειρευει συνεχεια :oops::oops::oops::oops:

ευτυχως ωραια.. ;)

παλι εχω αγκαλια τον μιρμιρη τον γιο μου...

αυτο το παιδι... :roll: ειναι πολυ μαμακιας :roll: καμια σχεση με την κορη μου!!!

η μικρη μου ειναι πσαρα π[ολυ καλο παιδι! :)

αυτος ο γιος μου... δεν εχει ησυχια..

ασε που απορω αν μου εβαλε αισθητηρα οταν ηταν μεσα ... :lol::lol::lol: οποτε παει να με ακουμπησει ο αντρας μου,

βαζει τα κλαματα :shock::shock::shock: ακομη και οταν κοιμαται!!!!!!!!!! :shock::shock::shock: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ίδια πέρναγα με το γιο Βασιλική μου... μιλάμε δεν προλάβεναι ο άντρας μου να με πλησιάσει... κλάμαααααα . Απαπαπααααααα

Θα ρθει η ώρα που θα μαγειρεύεις για όλους... Για να τρώνε υγειινά τα παιδάκια σου !!! όσο μπορούμε τουλάχιστον !!!

Φιλάκια πάω να συνεχίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Λαμπρινούλα,μη μας λες τι θα κάνεις.Στείλε κατ'ευθείαν μεζεδάκι :lol::lol::lol::lol::lol:

Βασιλικούλα,είναι δυνατόν βρε κοριτσάκι μου!Εδώ εμείς με ένα νεογέννητο και τρέχουμε.Εσύ που έχεις δύο έχεις την απαίτηση να μαγειρεύεις κιόλας;Να'ναι καλά η μανούλα σου που σε βοηθάει.

Εγώ κορίτσια τα έχω εκπαιδεύσει τα παιδιά μου!Τις ακατάλληλες ώρες και στιγμές τα παιδάκια κοιμούνται :lol::lol::lol::lol: Ελπίζω μόνο να μην αλλάξουνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες!!!!

μολις γυρισα απο την κομμωτρια 8-)8-)8-) δεν θυμαμαι απο ποτε ειχα να χτενισω το μαλλι :roll::roll:

εχουμε γαμο αποψε και θα παμε και στο τραπεζι μετα :D:D:D τα μωρα οι γιαγιαδες!!!!!!!

πρωτη εξοδος μετα συζυγου απο τοτε που γιναμε τετραμελης οικογενεια :lol::lol::lol:

λοιπον το πρωι που κραταγα την μικρη να ρευτει... μου ηρθε ιδεα για το ποιηματακι της βαπτισης :idea::idea::idea::idea::idea:

ειναι νωρις βεβαια.. αλλα...

σας το γραφω να μου πειτε γνωμη..

οι γονεις μας οι τρελοι

που μας αγαπουν πολυ

οπως να ΄ναι μας φωναζουν

και πολυ μας νευριαζουν!

ποτε μπεμπα και μπεμπακο

ή κουκλιτσα και αντρακο

δεν μπορουν να καταληξουν

και το θεμα αυτο να ληξουν?

τελικα θα μαζευτουμε

ολοι οι φιλοι μας θα ΄ρθουνε

και οι νονες θα ανακοινωσουν

τι ονοματα θα δωσουν!

θα τους κανουμε τη χαρη

οτι αποφαση εχουν παρει

και εμεις να τη δεχτουμε

και στα ονοματα να ακουμε ;)

πολύ ωραίο! κρύβεις μέσα σου μία μικρή ποιήτρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες. τι κάνετε? εγώ πέρασα ένα σχετικά ήσυχο σαββατοκύριακο.

Λαμπρινή η κόρη σου είναι μία κούκλα! καλέ μεγάλωσε πολύ! και το πουλοβεράκι χάρμα!

Αγγελική και το δικό σου το μπεμπέ κουκλί είναι. καλά το καπελάκι όλα τα λεφτά.

Βασιλική μόνο τη μπέμπα μας έβαλες? βάλε και τον γκρινιάρη σου να δούμε πως μεγάλωσε! κουκλίτσα είναι πάντως.

Η δικιά μου την Κυριακή μου γέλασε! Κορίτσια ξεκαρδίστηκε! κόντεψα να κατουρηθώ απ'τη χαρά μου η μάνα! :oops::oops::oops: Τα δίδυμα γέλαγαν κι αυτά. τους φαινόταν τόσο παράξενο που γελάει ετσι τόσο μικρή.

Κατα τ' άλλα ησυχία.

Λαμπρινή, θες να μας αποτελειώσεις??? Θα μας βάλεις και φωτογραφίες από τις πίτες?? Άσπλαχνη γυναίκα! και η κολοκυθόπιτα είναι η αδυναμία μου. γλυκιά φαντάζομαι την κάνεις με σταφίδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μόνο τη μπέμπα μας έβαλες? βάλε και τον γκρινιάρη σου να δούμε πως μεγάλωσε! κουκλίτσα είναι πάντως.

.

μηπως ψαχνετε για γαμπρο????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

post-12483-13873935326623_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...