Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Βασω πολύ ωραίο το ποιηματάκι σου. Πότε με το καλό τα βαφτίσια?

Τυχερούλα θα βγεις ε?Καλά να περάσεις σημερα!!

Ελενα μου τι κάνεις?Χάθηκες..τι κάνει ο μικρός σου πρίγκιπας?σου εχει πάρει τα μυαλά ε?Δωσ΄του ενα φιλακι απο μένα.. :-*:-*:-*

Αναστασία μου!!!!Πολύ καιρό δεν σε χω δει στο mammy..οχι οτι εγω προλαβαίνω να μπω..τι κανεις?Μεγάλωσε η καραμελίτσα.Κούκλες και οι δυο σας!!Καποια στιγμη θα τα πούμε σίγουρα αφου είμαστε κοντοχωριανές ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα, Βασιλικη, τελειο το ποιημα σου, εχεις σκεφτει να ασχοληθεις και επαγγελματικα? Χιχιχιιχιιι...

Λαμπρινη και Ελενα, απο τον εργοδοτη για οσο διαστημα εισαι με αδεια τοκετου και λοχειας και παιρνεις επιδοματα ικα και οαεδ δεν πληρωνεσαι τιποτα. Το ικα σου δινει καποια επιδοματα και ο οαεδ συμπληρωνει το ποσο, ωστε αυτο να φτασει το τελικο μισθο που θα επαιρνες αν δουλευες. Οποτε δεν χανεις κατι. Σας το λεω αυτο και εγω που ειμαι με συμβαση αοριστου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική εσύ το έγραψες??? :shock: Έχεις ταλέντο!!!!Να το καλλιεργήσεις!

Μάγδα, πήγες στο ΙΚΑ το χαρτί από τον εργοδότη ότι διέκοψες ετσι??Λοιπόν, από αυτόν τον εργοδότη απαγορεύεται να πληρώνεσαι με ένσημα.... τώρα αν πληρώνεσαι από άλλο εργοδότη δεν θα το καταλάβει κανείς ;)

Να ρωτήσω, στον ΟΑΕΔ το επίδομα είναι ανάλογο του επιδόματος του ΙΚΑ? Τι δικαιολογητικά θέλει?? Μου είπαν ότι θέλουν και τα ένσημα του ΙΚΑ, αλλά εμένα είναι καταχωρημένα μέχρι τον Ιούνιο του 2010. Μετά από πόσο καιρό το παίρνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ο οαεδ συμπληρωνει το ποσο, ωστε αυτο να φτασει το τελικο μισθο που θα επαιρνες αν δουλευες.

Δηλαδή αν έχω τεκμαρτό ημερομήσθιο 95 ευρώ και το ΙΚΑ μου έδωσε 45 θα πάρω από τον ΟΑΕΔ 50χ56 μέρες = 2800???? :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή αν έχω τεκμαρτό ημερομήσθιο 95 ευρώ και το ΙΚΑ μου έδωσε 45 θα πάρω από τον ΟΑΕΔ 50χ56 μέρες = 2800???? :shock::shock::shock:

θα παρεις 50 x 56 + 63 μερες ;)

προσεξε ομως.. το ικα σου πληρωνει μεικτα, προ κρατησεων, ο οαεδ θα σου συμπληρωσει το ποσο που λειπει για τα καθαρα.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουπιτσα μου, ο οαεδ σου δινει απλα τη διαφορα οπως ειπα και πριν, σου δινει ενα ποσο μεχρι να φτασεις στο μισθο σου απο τα χρηματα του ικα. Αυτο το ποσο του οαεδ δεν ειναι στανταρ, παει αναλογα με το μισθο σου. Οσο για τα ενσημα, επειδη και εγω εχω μεχρι τον Ιουνιο, ζητησα και πηρα απο τον εργοδοτη μου μια βεβαιωση ενσημων. Τα δικαιολογητικα που απαιτουνται σου τα δινει σε λιστα ο οαεδ. Θελει σιγουρα και το χαρτι που πληρωθηκες απο το ικα. Ελπιζω να βοηθησα καπως.

Λαμπρινουλα να ρωτησω κατι και εγω? Απο τη στιγμη που πας τα δικαιολογητικα, τα χρηματα τα παιρνεις αμεσως? Μαλλον οχι ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, σε χάσαμε!!! Η καραμελίτσα σου είναι μια γλύκα (και εσύ φρεσκαδούρα όπως πάντα!!!)

Πώς είναι ο καιρός εκεί?Χιονίζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μου δωσετε καποια στοιχεια να σκαρωσω και τα δικασας μωρα στιχακια... :lol::lol::lol:

μετα θα εκδοσω ποιητικη συλλογη!

"κειμενα βαπτισεων μωρων αυγουστου-σεπτεμβριου 2010" =))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ! Άρα πρέπει να πάρω βεβαίωση εργοδότη... Θα πάω αυτή την εβδομάδα! Νόμιζα ότι είναι πολύ μικρό το ποσό, αλλά τώρα καταχάρηκα :D:D:D

Βασιλική αλήθεια να το κάνεις επαγγελματικά! Προσκλήσεις γάμου-βαφτισιών- θα πλουτίσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Μολις γυρίσαμε,απ τις 12 ημασταν εξω σημερα κ φυσικα η μπεμπα κοιμοταν στο καροτσι....

Πηρα το βιβλιο σημερα!!!!! Απ τις 4-5 σελιδες που καταφερα να διαβασω νομιζω οτι μιλαει για το προβλημα του υπνου κατα τη διαρκεια της νυχτας,οχι?? Εμεις την ημερα εχουμε το προβλημα,αλλα φανταζομαι οτι το ιδιο κανει!

Δεν εχω διαβασει τι λετε,ομως ειδα το ποιημα της Βασιλικουλας(που μας ''την εκανε'' τη Πεμπτη) και δεν το πιστευα οτι σου ηρθε εμπνευση ετσι απλα! Εισαι πολυ καλή!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδακι μου γλυκο τι κανεις? Ολα καλα? Περασατε ωραια στη βολτιτσα σας? Οποτε ξαναερθεις θα κανονισουμε παλι σιγουρα, και ελπιζω αυτη τη φορα με λιγοτερες απουσιες. Τα Χριστουγεννα σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιδακι μου εχεις δικιο :oops::oops::oops::oops:

με επιασε αγοραφοβια τη μανα... :roll::roll::roll::roll::roll:

το μερος δεν μου φαινοταν καλο..

Κι ομως Βασιλικη, δεν ειχε τοσο κοσμο οσο φανταζεσαι...Λιγοι και καλοι, χαχαχαα!!! :lol: Δεν πειραζει μωρε, στην επομενη σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδακι μου γλυκο τι κανεις? Ολα καλα? Περασατε ωραια στη βολτιτσα σας? Οποτε ξαναερθεις θα κανονισουμε παλι σιγουρα, και ελπιζω αυτη τη φορα με λιγοτερες απουσιες. Τα Χριστουγεννα σιγουρα!

Καλα είμαι Αννούλα μου! Εσεις? Πως πατε με το θηλασμό,καμιά αλλαγή? Δεν το συζητώ οτι οταν ανέβω πάλι θα κανονίσουμε!

Βασιλική μου δεν πειράζει αυτή τη φορά σε συγχωρούμε!!! εχεις κι εσυ τα δίκια σου! ΕινΑΙ μεχρι να παρεις το κολαι στις εξοδους,εμας πια δεν μας κραταει τπτ!!!

Α! μου εκανε εντυπωση που είπε η Αναστασία οτι το κρυο τους κανει καλό.Εγώ δεν ηθελα να ερθει ο χειμωνας γτ φοβομουν οτι θα κλειστουμε μεσα με το κρυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινουλα να ρωτησω κατι και εγω? Απο τη στιγμη που πας τα δικαιολογητικα, τα χρηματα τα παιρνεις αμεσως? Μαλλον οχι ε?

Αννούλα μου εγώ πήγα μία βδομάδα μετά κ τα πήρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχ, Ελπιδακι μου, δυστυχως τα ιδια με το θηλασμο, δεν αλλαξε κατι. Βεβαια δεν τα παραταω, οσο κρατησει ετσι, αλλα και αυτο που πηρε τοσο καιρο απο εμενα καλο ειναι! Να ρωτησω κατι? Στα κακα της μπεμπας σου που θηλαζει βλεπεις κοκκους? Γιατι εγω ναι...Αρα μαλλον κατι παιρνει και απο εμενα, σωστα?

Λαμπρινη μου, ευχαριστω για την απαντηση, να κανονισω και εγω το προγραμμα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ...ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!

ΧΤΕΣ 40ΣΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...ΑΛΛΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ :cry::cry:

Ο ΜΙΚΡΟΥΛΕΣ ΧΤΕΣ ΕΚΛΕΓΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΓΑΛΑ...ΤΟ FRISOLAC COMFORT ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥ ΛΟΓΩ ΛΙΓΗΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ...ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ...ΤΙ ΓΑΛΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΡΕΙ;;;ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΑΛΑ :cry::cry::cry::cry: ΠΑΡΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΝ ΘΥΛΑΖΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ 2 ΛΕΠΤΑ ΟΣΟ ΒΓΑΛΕΙ....ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ...

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΟ ΣΑΒ/ΚΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι εγω οταν του δινω συμπληρωμα του δινω το απλο Frisolac. To Comfort ειναι για παλλινδρομηση και δυσκοιλιοτητα. Πριν εσυ ποιο του εδινες? Ελπιζω να δεις βελτιωση με το γαλα αυτο.

Οσο για το θηλασμο, δωστου οτι εχεις, και αυτο καλο ειναι! Το γαλα δυστυχως και εμενα μου εχει μειωθει αρκετα, τουλαχιστον ετσι το νιωθω εγω, γιατι το στηθος μου πλεον δεν ειναι πρησμενο... :cry::cry::cry:

Κοριτσια επειδη σκεφτομαι να ξεκινησω μαγια μπυρας, εσεις εχετε δει αποτελεσματα και ποια ειναι η δοσολογια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα, νομίζω ότι καταλαβαίνεις και από το χρώμα αν παίρνει από εσένα γάλα. Τα μωράκια που θηλάζουν βγάζουν μουσταρδί ανοικτό κακάκια ενώ στα άλλα είναι πιο σκούρο χρώμα (ελπίζω να μη λέω βλακίες). Μαγιά της μπύρας (της Solgar) εγώ παίρνω 3 την ημέρα.

Λαμπρινή, η κόρη σου είναι για ακόμα μια φορά μια κοκέτα, ντυμένη στην τρίχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mannoula δε θυμαμαι αν ειχε κοκκους..νομιζω πως οχι..τωρα ειναι αρκετα εντονοι οι κοκκοι..ή τώρα το προσεχω λογω χρωματος...

γιατι δε δοκιμαζεις με το θηλαστρο να δεις τι ποσοτητα γαλακτος εχεις?παντως οσο πιο πολυ θηλαζεις τοσο πιο πολυ παραγωγη θα εχεις..το οτι δεν πονας πια δε σημαινει οτι δεν εχεις γαλα..κ το αν πινει γαλα δεν το ακους απο το γκλου-γκλου οταν καταπινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουπιτσα μου και εμενα ανοιχτο μουσταρδι ειναι τα κακακια του με κοκκους μεσα. Μια φορα μονο μου εκανε πρασινα. Τα κανει καθε 2-3 μερες αλλα βγαζει...ενα κοσμο!

Μαμουνακι με θηλαστρο εβγαζα τον πρωτο καιρο που το στηθος μου ηταν πρησμενο, και μιλαμε για πολυυυυυυυ :o γαλα, αλλα οταν το στηθος ξεπρηστηκε δεν εβγαζε καθολου με το θηλαστρο, παρολο που ειχα γαλα, γιατι οταν το πιεζα με τα δαχτυλα μου εβγαινε...Τωρα τι να σου πω... :roll: Και ηταν και νοσοκομειακο, τι να πεις, και εγω δεν ξερω...Το ξερω οτι οτι οσο πιο πολυ θηλαζεις τοσο πιο πολυ γαλα θα εχεις, αλλα με εμας συμβαινει το εξης παραδοξο. Τραβιεται το μωρο απο το στηθος (και να φανταστεις οτι στην αρχη θηλαζαμε τελεια) και δεν θηλαζουμε οσο θα ηθελα. Βεβαια εγω επιμενω...

Λαμπρινουλα μου φαινεται οτι η κορη σου συναγωνιζεται σε φωτο και προβολη το ταλιμπανακι της Κατρινουλας! Κουκλιτσα ειναι!!!Α, και το βιντεακι υπεροχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ ΤΟ FRISOLAC ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟΨΕ ΚΛΑΙΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ...ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...