Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Αναστασία ... να η συνταγή για το ΣΠΕΤΣΟΦΑΙ

Υλικά

3 χωριάτικα λουκάνικα - κομμένα σε ροδελίτσες

1 κιλό πιπεριές πράσινες (κέρατο) - κομμένες σε ροδέλες

2-3 σκελίδες σκόρδο - κομμένα μικρά κομματάκια

1 κουτί ντοματάκια σε κομμάτια

αλάτι

πιπέρι

λάδι

Προετοιμασία

Βάζουμε στην κατσαρόλα τα λουκάνικα, αλάτι, πιπέρι και το λάδι κ τα αφήνουμε να τσιγαριστούν καλά τα λουκάνικα, ανακατεύοντας συνέχεια. Στη συνέχεια βάζουμε το σκόρδο. Κάνουμε ένα ανακάτεμα κ μετά βάζουμε τις πιπεριές. Ανακατεύουμε όλα τα υλικά μέχρι οι πιπεριές να "μαραθούν". Μετά βάζουμε τη ντομάτα σε κομμάτια. Ανακατεύουμε και βάζουμε νεράκι (όχι πάαααααρα πολύ) και αφήνουμε τα υλικά να δέσουν όλα μαζί και γίνεται ένα φαγάκι σκέτη μούρλια....

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

:-bd:-bd

[smilie=book1.gif][smilie=book1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λαμπρινη πολυ καλο το φαγακι σου...μιαααμ, μου ανοιξες την ορεξη! Ελα ομως που ο καλος μου δεν τρωει τις πιπεριες και γενικα οτιδηποτε φυτρωνει! :cry:

Κοριτσια ευτυχως που κανονισαμε για χθες τη συναντηση μας, αν κανονιζαμε για σημερα μαλλον θα το ακυρωναμε λογω κρυου! Που να τα βγαζαμε εξω τα μωρουλια με τετοιο καιρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία ... να η συνταγή για το ΣΠΕΤΣΟΦΑΙ

Υλικά

3 χωριάτικα λουκάνικα - κομμένα σε ροδελίτσες

1 κιλό πιπεριές πράσινες (κέρατο) - κομμένες σε ροδέλες

2-3 σκελίδες σκόρδο - κομμένα μικρά κομματάκια

1 κουτί ντοματάκια σε κομμάτια

αλάτι

πιπέρι

λάδι

Προετοιμασία

Βάζουμε στην κατσαρόλα τα λουκάνικα, αλάτι, πιπέρι και το λάδι κ τα αφήνουμε να τσιγαριστούν καλά τα λουκάνικα, ανακατεύοντας συνέχεια. Στη συνέχεια βάζουμε το σκόρδο. Κάνουμε ένα ανακάτεμα κ μετά βάζουμε τις πιπεριές. Ανακατεύουμε όλα τα υλικά μέχρι οι πιπεριές να "μαραθούν". Μετά βάζουμε τη ντομάτα σε κομμάτια. Ανακατεύουμε και βάζουμε νεράκι (όχι πάαααααρα πολύ) και αφήνουμε τα υλικά να δέσουν όλα μαζί και γίνεται ένα φαγάκι σκέτη μούρλια....

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

:-bd:-bd

[smilie=book1.gif][smilie=book1.gif]

εγώ βάζω και πορτοκαλί και κόκκινες πιπεριές, τις γλυκές. μμμμ ζήλεψα Λαμπρινή κι έχω 3 χωριάτικα λουκανικάκια σπίτι! αν αδυνατίσει ποτέ ο πισ/νός μου να μου τρυπήσετε τη μύτη :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη μου Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω Π Ο Λ Υ ! ! ! πωπω!!!τι μου εκανες!!!!!σημερα θα κανω ταλιατελες με φιλετο κοτοπουλο και αυριο μαλλον αυτο το φαγακι!!!μιαμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!σλουρπ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θα σου πω πως εγινε!!!

Αννουλα μου φοβασαι να βγαλεις το γαμπλουλακο μου εξω?εδω εχει τωρα -1 και το μεσημερι που βγηκαμε με τη μπεμπα μου εξω ειχε -1 και δεν πτοηθηκαμε!αχχχχ σε λιγο καιρο θα φαμε κατι -30...και το μωρο μαζι μας.τους κανει πολυ καλο το κρυο!

Σταυρουλα μου εγω ειμαι απο την Εδεσσα.οταν ερθουμε Ελλαδα θα παμε φυσικα και στην Εδεσσουλα μου(στους δικους μου).ειμαστε σχετικα κοντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια ποτέ δε σας πετυχαίνω!

Μίτση στην κορούλα μου έδινα σκόνη & το έλεγχα κάπως,αλλά & πάλι ρολόι ο οργανισμός της ακριβώς στο 3ωρο!Δεν είναι πρόβλημα αυτό,το να τρώει ανα 3-4ώρες.Με το μπέμπη έχω χάσει τη μπάλα αφού θυλάζω & τον τελευταίο μήνα του δίνω & 1φορά την ημέρα ξένο-το τελευταίο-μπας & κοιμηθεί λίγο παραπάνω...

Το αντράκι μου γεννήθηκε 06/08 & μου είπε ο γιατρός πως αμα παίρνει βάρος το λιγότερο 700γρ το μήνα είμαστε καλά,εμένα πήρε 1430 στον 1ο μήνα. οπότε γι αυτό & συνεχίζω να θυλάζω.

Ασχετο νο1αλλά έχω ενα ωραίο βιβλίο που έχει πολύ ωραία θέματα & βοηθάνε, σας δίνω τον τίτλο & αποφασίζεται τι θα κάνετε

Η φροντίδα του μωρού & του μικρού σας παιδιού.

Εκδόσεις Ποταμός

επιμέλεια Κων.Παπαδάτος

Ασχετο νο2 το λιμπίστηκα αυτό το σπετζοφάι & εγώ σπάνια αποφασίζω απο βραδύς το τι θα φάμε η ανεπρόκοπη :lol: !

καλό σας βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννουλα μου γλυκια ο αντρας μου τα εχει πολλες φορες τα ματακια της μπεμπουλας μου και δεν εχει ιδεα τι χρωμα θα γινουν.δεν δινουν σημασια οι παιδιατροι εδω στο χρωμα των ματιων(δυστυχως)παρα μονο στα θεματα υγειας.εγω ως οπτικος ειναι πιο πιθανο να ξερω..νομιζω πως εχουμε ξεφυγει απο το μπλε(ευχομαι να διαψευθω!!!).και 2φιλες οφθαλμιατροι που την εχουν δει δεν εχουν ιδεα τι χρωμα θα βγει τελικα. :?: ειναι ειδικη περιπτωση η καραμελιτσα μου..τα τραβαει ολα στα ακρα.μια ε την εγκυμοσυνη,μια τωρα με το χρωμα των ματιων της..ελπιζω να μην παιδευει ετσι κ το αντρακι σου.. :lol::lol::lol:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγω ειχα ρωτησει Κατρινακι μου...αλλα απ οτι λετε ειναι οκ! Να δω και την επομενη φορα τι χρωματακι θα εχουν και μετα θα ανησυχησω.

Μαμουνακι και εγω θηλαζω, αλλα οχι αποκλειστικα. Να ρωτησω? Τα κακα της εχουν και κοκκους?[/quote:1akoi3m1]

καλη μερα κοριτσια. καλο σαββατοκυριακο να εχουμε!!

MANNOYLA ακομα πρασινα ειναι και ναι παρατηρησα οτι ειναι ολο κοκκοι . και εσενα ετσι ηταν?γιατι με ρωτησες? λετε να παρω γιατρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[MANNOYLA ακομα πρασινα ειναι και ναι παρατηρησα οτι ειναι ολο κοκκοι . και εσενα ετσι ηταν?γιατι με ρωτησες? λετε να παρω γιατρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[/quote:3vgoi7q6]

ΕΜΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΑΣΙΝΑ ΕΓΩ ΓΑΛΑΖΟΠΡΑΣΙΝΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΠΟΡΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΝΗΠΙΟ ΕΙΧΑ ΓΑΛΑΝΑ Κ ΓΙΝΑΝ ΠΡΑΣΙΝΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ..

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ Κ ΟΧΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ.ΟΠΤΙΚΟΣ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΥΩΠΙΑ ΚΑΙ ΓΛΥΤΩΣΑ ΕΚΑΝΑ ΛΕΙΖΕΡ ΕΔΩ Κ ΧΡΟΝΙΑ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΡΘΕΙΣ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΩ.Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΟΥΗΔΙΑ.ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ ΕΧΕΙ 3 ΓΙΟΥΣ ΕΚΕΙ.ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου, το εχω ξαναπει εδω, μη σας ξεγελαει το χρωμα των ματιων που εχουν τωρα, εμενα ο Γιωργακης ειχε (μεχρι 6 μηνων!) το δικο μου χρωμα. Τωρα??? Ειναι τοσο καστανο οσο και η σοκολατα...

Οσο για την πεισματαρα καραμελιτσα σου, μην ανησυχεις, θα ταιριαξει απολυτα με το δικο μου αντρακι, ετσι και αυτος, εσκασα μεχρι να γεννησω, και τωρα απορουμε με τα ματακια του. Παντως αν κρινω και απο τον Γιωργο, μαλλον δεν θα παραμεινει αυτο το μπλε (επισης μακαρι να διαψευστω...χα χαχα...)

Μαγδα αν εχετε και οι δυο ανοιχτα ματια, τοτε σιγουρα θα εχει και ο μικρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ βάζω και πορτοκαλί και κόκκινες πιπεριές, τις γλυκές. μμμμ ζήλεψα Λαμπρινή κι έχω 3 χωριάτικα λουκανικάκια σπίτι! αν αδυνατίσει ποτέ ο πισ/νός μου να μου τρυπήσετε τη μύτη :roll::roll:

!!!!

ΓΙΑΜΙ!!!ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑΚΑΙ ΑΠΟ ΛΕΥΚΑΔΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΕΡΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου, το εχω ξαναπει εδω, μη σας ξεγελαει το χρωμα των ματιων που εχουν τωρα, εμενα ο Γιωργακης ειχε (μεχρι 6 μηνων!) το δικο μου χρωμα. Τωρα??? Ειναι τοσο καστανο οσο και η σοκολατα...

Οσο για την πεισματαρα καραμελιτσα σου, μην ανησυχεις, θα ταιριαξει απολυτα με το δικο μου αντρακι, ετσι και αυτος, εσκασα μεχρι να γεννησω, και τωρα απορουμε με τα ματακια του. Παντως αν κρινω και απο τον Γιωργο, μαλλον δεν θα παραμεινει αυτο το μπλε (επισης μακαρι να διαψευστω...χα χαχα...)

Μαγδα αν εχετε και οι δυο ανοιχτα ματια, τοτε σιγουρα θα εχει και ο μικρος.

Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΣΟΓΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΣΤΑΝΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΠΑΛΙ ΟΜΟΡΦΑ ΕΙΝΑΙ.ΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΣΟΥΝΙΟ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΣΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΩ!!ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

ΜΙλατε για το χρώμα των ματιων ε?Εμένα μεχρι τωρα της είναι πρασινα σαν τα δικά μου.μακάρι να της μείνουν ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΤΡΕΛΑ ΕΥΑΛΩΤΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΑΠΟΓΙΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΝΕΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ??

ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΧΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΟΥΛΑ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 20ΛΕΠΤΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΛΥΠΟΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΣ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΤΟΥ ΦΤΑΙΓΕ.ΜΠΟΡΕΙ Η ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΣΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΕΙ Η ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ.ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ 2ΛΕΠΤΟ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΩ ΒΟΛΤΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ!! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oyff sorry ..που την εκανα παλι αλλα οι επισκεψεις πανε κι ερχονται!(μπαμπας,αδελφη..)ηρθε και το Ελενακι μου!..τωρα ειμαι εδω!..

Καταρχην ειδα Kuo28??kai Αλκμηνακι?που χαθηκατε κι εσεις??κριμα που δε τα καταφερατε!

JENNY..ti kaneis?μεγαλωσε ο αντρακος σου.δηλ.τωρα ποσο ειναι?καλη ιδεα να τα βγαζουμε εξω οταν γκρινιαζουν!το προσεξα προχτες που γκρινιαζε..οταν βγηκα στον Ηλιο σταματησε!

Ελπιδακι ..καλη ξεκουραση ματια μου..αν τα καταφερεις!Να μας ξαναρθεις συντομα ε?

Μιτσι..και Χρυσα..μη στεναχωριεστε.. λιγο πολυ ολες εχουμε τα παραπανισια τωρα..θα επανελθουμε ομως..συντομα..εξαλλου η λεκανη μας θελει 6 μηνες ακομη να ξαναρθει! :? οσο για το φαι ο δικος μου τρωει εδω και 4 μερες..210-220 μλ καθε 3ωρο-4ωρο..και δε το ξυπναω σε καμμια περιπτωση για μαμ!στις 26 κλεινει 2 μηνων και ειναι 5700!!Μιτσακο..Φουφου και Νανα..κριμα που δεν ηρθατε!! :(

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] αλλη φορα θα συντονιστουμε καλυτερα!θα ειναι και τα κοριτσια που θα ερθουν απο ..μακρυα! :-h:-h:-h:-h

ΑΝΝΟΥΛΑ..δικιο εχεις..αλλα βγηκα..για το γαλα του και προεκυψε ..το σουπερΜ. [smilie=naka.gif] !εσυ εισαι οντως τυχερη..εισαι διπλα σε ολα!Ο μικρος μια χαρα ε?ειδες..?Τον προσβαλες τον κακομοιρουλη κι ειπε ν επανορθωσει!Τι επαθε ο Γιωργακης?τελικα ειδες...? δικιο εχεις..δεν θα κοιμηθουμε νορμαλ ποτε!εμενα χτες αφησε την τηλεοραση ο Ηλιας κι επαιζε και το μωρο ξυπνησε 0300!

Λαμπρινουλα μη μας ανοιγεις την ορεξη ..!!εγω εκανα Basmatti με μανιταρια..me λαχανακια Βρυξελλων και βραστα λουκανικα Γερμανικα!νεροβραστα κι αναλατα! :shock::shock: αλλα τελικα ηταν πεντανοστιμα με τα μυρωδικα!τυχερη εκανες και τα ψωνια σου χτες..αν τοξερα θα σας ελεγα νωριτερα να παμε να παρω κι εγω κατι που ηθελα!

φουφου..τελεια..ξεμπερδεψες και με τους γιατρους!!εγω ακομη δεν εχω καταλαβει τι εμβολια θα κανουμε! :(

Χρυσα μου..περαστικα σου..!τι να ηταν αυτο?σε ευχαριστω για την αφιερωση..ανταποδιδω..με πιο κατω ..link..

Magdoyla κι εσυ χαλια ησουν?μηπως ηταν ο καιρος?μηπως ηταν ματι?????? :shock::shock::shock: [smilie=tearyeyed.gif]

Συμπεθερουλα...καλα ο δικος σου ποτε εφτασε τον δικο μου???μπρααβοοο???μαζι θα την κυκλοφορουν τη τσουπα σου!Bodyguards!Οσο για τη κοιλια?μη στεναχωριεσαι μανα μου..τυφλα να εχει ο Τσεκουρας!μαζι θα παμε..(εγω για βυζι!!!)

αννα τι ομορφες αναμνησεις μας ξυπνας με την..κοιλαρααα σου την ομορφη?τωρα μουρχεται να βαλω κι εγω μια της τελαιυταιας μερας!αααχ θελω κι αλλοοοοοο!!!

ΚΑΤΡΙΝΙΩ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΣΟΥΠΕΡ ΗΤΑΝ ΑΝ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΥΤΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΝΑΥΤΙΕΣ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΑΖΟΠΟΝΑΚΙΑ :o:o:o ΑΠΑΠΑΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΕΞΩ ΤΟ ΣΠΟΡΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΑΤΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΦΟΥΛ ΜΑΤΙ ΑΛΛΑ ΒΙΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΜΑΤΙΑΣΕ ΚΑΝΑ ΣΠΟΥΡΓΙΤΙ ΚΑΜΙΑ ΧΕΛΩΝΑ Η ΤΑ ΣΚΥΛΟΓΑΤΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΙΝΑ ΠΕΡΔΙΚΙ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ..

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΤΖΙΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Η ΛΕΚΑΝΗ ΜΟΥ ΞΕΧΕΙΛΩΣΕ?? :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου γλυκα!!!!!! Εχω χαθει διοτι δε μου αρεσει καθολου το καινουργιο μαμμυ. Τα νεα σας ομως τα διαβαζω ανελλιπως. Ειδα οτι συναντηθηκατε και πολυ ζηλεψα... Χαιρομαι που ολες εισαστε καλα καθως και τα μωρακια σας.

Κατρινα μου ειδα οτι με αναζητησες... :):):)

Ο Ορεστης μου ειναι μια χαρα,αυριο γινεται 2 μηνων και αυτη την εβδομαδα θα κανουμε το πρωτο εμβολιο. Εχουμε κολικους και ποναμε πολυ. Μονο στην αγκαλια της μανουλας και της γιαγιας ησυχαζουμε. Θηλαζουμε και δινουμε και λιγο συμπληρωμα. Ευτυχως ειναι η μαμα μου κοντα και με βοηθαει πολυ. Ο αντρας μου ετσι και ετσι. Τα ξενυχτια τα κανω μονη μου.

Απο τα κιλα της εγκυμοσυνης μου εμεινε εναμιση. τα εχασα πολυ ευκολα. Ακομα δεν εχω αδιαθετησει.

Να σας ρωτησω κοριτσακια μου κατι ασχετο:Για τις 56 μερες πριν και για τις 63 μετα τη γεννα που παιρνουμε τα επιδοματα απο το ΙΚΑ ταυτοχρονα πληρωνομαστε και απο τον εργοδοτη μας η οχι??? Απαντηστε μου σας παρακαλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες!!!!

μολις γυρισα απο την κομμωτρια 8-)8-)8-) δεν θυμαμαι απο ποτε ειχα να χτενισω το μαλλι :roll::roll:

εχουμε γαμο αποψε και θα παμε και στο τραπεζι μετα :D:D:D τα μωρα οι γιαγιαδες!!!!!!!

πρωτη εξοδος μετα συζυγου απο τοτε που γιναμε τετραμελης οικογενεια :lol::lol::lol:

λοιπον το πρωι που κραταγα την μικρη να ρευτει... μου ηρθε ιδεα για το ποιηματακι της βαπτισης :idea::idea::idea::idea::idea:

ειναι νωρις βεβαια.. αλλα...

σας το γραφω να μου πειτε γνωμη..

οι γονεις μας οι τρελοι

που μας αγαπουν πολυ

οπως να ΄ναι μας φωναζουν

και πολυ μας νευριαζουν!

ποτε μπεμπα και μπεμπακο

ή κουκλιτσα και αντρακο

δεν μπορουν να καταληξουν

και το θεμα αυτο να ληξουν?

τελικα θα μαζευτουμε

ολοι οι φιλοι μας θα ΄ρθουνε

και οι νονες θα ανακοινωσουν

τι ονοματα θα δωσουν!

θα τους κανουμε τη χαρη

οτι αποφαση εχουν παρει

και εμεις να τη δεχτουμε

και στα ονοματα να ακουμε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω κοριτσακια μου κατι ασχετο:Για τις 56 μερες πριν και για τις 63 μετα τη γεννα που παιρνουμε τα επιδοματα απο το ΙΚΑ ταυτοχρονα πληρωνομαστε και απο τον εργοδοτη μας η οχι???

Καλημέρα Πριγκίπισσα !!! Εγώ δεν πληρώθηκα από τον εργοδότη μου (Πυροσβεστική) ίσως επειδή η σύμβασή μας είναι τέτοια (είμαι συμβασιούχα 8μηνο). Πήρα όμως τα λεφτά από το ΙΚΑ κ το βοηθητικό επίδομα μητρότητας από τον ΟΑΕΔ, στο σύνολο πολύ καλά λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...