Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!Επιτέλους σας γράφω κι εγώ!Κατ'αρχήν να καλωσορίσω τις καινούργιες μανούλες και τα καινούργια μωράκια.Να σας ζήσουν!

Barbiera μου,δε θα πρέπει να στεναχωριέσαι καθόλου!Αυτό μπορεί να τύχει σε όλα τα μωράκια.Να είσαι αισιόδοξη.Και να μη στεναχωρηθείς άμα σου πει να δώσεις συμπλήρωμα.Μακάρι όλες οι στεναχώριες που θα περάσουμε για τα παιδάκια μας να είναι μόνο τέτοιες.Κι εγώ θηλάζω και δίνω συμπλήρωμα γιατί δεν της φτάνει.

Όσο για τα κιλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα πάρει 10 κιλά εκ των οποίων έχω χάσει τα 7,5 χωρίς να ξέρω πως και χωρίς να κάνω δίαιτα.Έχω σκοπό να χάσω άλλα 6,για να είμαι όπως ήμουν πριν μείνω έγκυος γενικά :lol::lol:

Κατρινάκι,έχεις pm

Αν ξέχασα κάτι συγνώμη

Γεια σου,Βασούλα!Δοντάκια;Άντε μπράβο.Μεγάλωσε ο μπεμπούλης :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Barbiepa καλωσηρθες και απο εμενα και να σου ζησει το μωρακι σου.

Λοιπον, σαν να περιγραφεις την περιπτωση μου, ακριβως ομως. Θηλαζα αποκλειστικα και ο μπεμπης μου πληγωσε και τις 2 θηλες. Φυσικα πονουσα πολυ αλλα δεν ηθελα να το κοψω, ετσι εβγαζα με το θηλαστρο. Αρκετο γαλα θα ελεγα. Το οποιο βεβαια του εδινα με μπιμπερο. Χορταινε και με το παραπανω το πουλακι μου. Παραλληλα βεβαια περιποιομουν τις πληγωμενες θηλες με την πουρελαν της μεντελα (πολυ καλη κρεμα και αμεσα αποτελεσματα). Οταν οι θηλες επουλωθηκαν ξαναεβαλα το μωρο στο στηθος. Η γαλουχια μου συνεχιστηκε αλλα μαλλον η παραγωγη μου ειχε μειωθει. Το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπισα και εξακολουθω να αντιμετωπιζω ειναι οτι το μωρο τραβιεται απο το στηθος, αλλα εγω τον ξαναβαζω. Ακομα δεν εχω καταλαβει το γιατι, και ακομα ψαχνομαι και εγω...Μηπως συνηθισε το μπιμπερο και δεν θελει πλεον στηθος? Δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...

Ευχομαι να πανε ολα καλα...

Βασουλα απο τωρα δοντακια? Λιγο νωρις δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κάνουν τα κορίτσια μου;;;

Να καλωσορίσω τις νέες μανουλίτσες!!!

Σχετικά με το πουλάκι ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ!!!

Ελπιδάκι φτου φτου σκόρδα!!!Κουκλάκια είστε!!!

Για το ΝΗΣΙ δεν έχω λόγια.Τέλειο!Εκλαψα πάρα πολύ.Ευτυχώς κοιμόταν το μκράκι μου!

Ο μικρός μου εδώ και λίγες μέρες έχει πολλά σαλάκια και χθες μου έκανε 37,5 πυρετό. Ο παιδίατρος μου είπε οτι μάλλον είναι απο τα ούλα και οτι αρχίζει η διαδικασία των δοντιών...Τόσο νωρίς;;;;Αφηστε το οτι είναι πολύ ανήσυχος...

Του έδωσα λίγο ντεπονάκι και ηρέμησε το γλυκούλι μου...

ποσο ειναι τωρα Βασουλα;απο τον 3ο καποια μωρακια βγαζουν δοντακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barbiepa καλωσηρθες και απο εμενα και να σου ζησει το μωρακι σου.

Λοιπον, σαν να περιγραφεις την περιπτωση μου, ακριβως ομως. Θηλαζα αποκλειστικα και ο μπεμπης μου πληγωσε και τις 2 θηλες. Φυσικα πονουσα πολυ αλλα δεν ηθελα να το κοψω, ετσι εβγαζα με το θηλαστρο. Αρκετο γαλα θα ελεγα. Το οποιο βεβαια του εδινα με μπιμπερο. Χορταινε και με το παραπανω το πουλακι μου. Παραλληλα βεβαια περιποιομουν τις πληγωμενες θηλες με την πουρελαν της μεντελα (πολυ καλη κρεμα και αμεσα αποτελεσματα). Οταν οι θηλες επουλωθηκαν ξαναεβαλα το μωρο στο στηθος. Η γαλουχια μου συνεχιστηκε αλλα μαλλον η παραγωγη μου ειχε μειωθει. Το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπισα και εξακολουθω να αντιμετωπιζω ειναι οτι το μωρο τραβιεται απο το στηθος, αλλα εγω τον ξαναβαζω. Ακομα δεν εχω καταλαβει το γιατι, και ακομα ψαχνομαι και εγω...Μηπως συνηθισε το μπιμπερο και δεν θελει πλεον στηθος? Δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...

Ευχομαι να πανε ολα καλα...

Βασουλα απο τωρα δοντακια? Λιγο νωρις δεν ειναι?

και μενα συνεχιζει και το κανει αυτο,αλλα οχι τοσο εντονα οπως πριν,τον κραταω σε ορθια θεση οχι τελειως ξαπλα,γιατι λενε καμια φορα τους ανεβαινει το γαλα και γι'αυτο δυσανασχετουν,και εγω καθομαι ελαφρως πισω σε περιπτωση που τον ενοχλει το πολυ γαλα...ωρες ωρες σκεφτηκα να κοψω τον θηλασμο,τοσο με ειχε κουρασει..ευτυχως με αυτα εχει στρωσει τωρα,παντως ειναι γεγονος πως αυτο δεν το κανει το βραδυ οταν ειναι ζαβλακωμενος,αρα τον ενοχλει η πιεση που βγαινει το γαλα,γιατι την ημερα τραβαει πιο δυνατα και φυσικα βγαινει και το γαλα πολυ,αφου βγαζει την θηλη απο το στομα και το γαλα τρεχει απο πολλα σημεια με δυναμη και γινεται μουσκεμα η φατσουλα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια για την εμψύχωση!

Μαννούλα εγώ την έβαζα από την αρχή την κρέμα αυτή της μεντέλα αλλά δεν έκανε και τίποτα το ιδιαίτερο το μόνο του ότι τις κρατάει λιπαρές. Τώρα η παιδίατρος μου έδωσε να βάζω 2 αλοιφές μια την Bepanthol και μια της avene οι οποίες είναι επουλωτικές! Στη μια θηλή θα βάζω θηλή σιλικόνης και από την άλλη που είναι πιο τραυματισμένη θα βγάζω με το θήλαστρο! Άντε να δούμε! Και εσένα ο μικρός σου τις πρώτες μέρες δεν πήρε βάρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια για την εμψύχωση!

Μαννούλα εγώ την έβαζα από την αρχή την κρέμα αυτή της μεντέλα αλλά δεν έκανε και τίποτα το ιδιαίτερο το μόνο του ότι τις κρατάει λιπαρές. Τώρα η παιδίατρος μου έδωσε να βάζω 2 αλοιφές μια την Bepanthol και μια της avene οι οποίες είναι επουλωτικές! Στη μια θηλή θα βάζω θηλή σιλικόνης και από την άλλη που είναι πιο τραυματισμένη θα βγάζω με το θήλαστρο! Άντε να δούμε! Και εσένα ο μικρός σου τις πρώτες μέρες δεν πήρε βάρος?

καλωσορισες και να χαιρεσαι το μωρακι σου!το θηλαστρο σου ειναι καλο;ρωταω γιατι και γω ετσι εκανα λογω πληγωμενης θηλης,και τελικα πιο πολυ πονουσε μετα...ετσι αρχισα να βαζω το γαλα μου γυρω γυρω,την αφηνα να στεγνωσει και μετα εβαζα την κρεμουλα και το αφηνα να αεριζεται,εβαζα το μωρο να θηλαζει και τον τοποθετουσα σωστα στην θηλη,τον εβαζα πρωτα αρχικα λιγο στην αλλη θηλη ωστε εκεινην τραβουσε λαιμαργα,και μετα τον εβαζα στην πονεμενη...μιλαμε πιστευα πως δεν θα κλεισει ποτε,ειχε ανοιξει πολυ ασχημα,τρυπα ειχε κανει...και ομως σε 3 μερες εκλεισε!πρεπει να αεριζονται,ετρεχε βεβαια το γαλα και λερωνα τα φανελακια και τις μπλουζες αλλα περασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia εγκαινιασαμε κ το 2!!!επιτελους.

barbiepa να ζησετε κ ναχετε τα καλυτερα με το μωρακι σας!

παιδια το πουλακι δε το πειραζω ουτε για αστειο!οσο γιαα του μπαμπα....με παρακαλαει οποτε ενδιδω που κ που! :oops::oops::oops:

αλλα για σεξ ουτε λογος,φοβαμαι!για πειτε,αντεχεται ο πονος?

κ παλι συγχαριτηρια σε οσες θηλαζουν,εινααι ενας κοπος π[αραπανω,αλλα ανταμοιβεστε. :!:

ΜΗ ΜΕ ΒΡΙΣΕΤΕ!!! ΤΟ ΣΚ ΠΗΓΑΜΕ 3ΗΜΕΡΟ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ κ αφησα το μωρο στη πεθερα,ειμαι γουρουνα,αλλα περασα τοσους μηνες κλεισμενη λογω συσπασεων!

ειναι καλη κ ηπεθερα μονο που παιρνει πρωτοβουλιες,καλει κοσμο,ανοιγει τις τρυπες στα μπιμπερο,αλλαζει ρουχα στο μωρο κ βαζει αυτα που της αρεσουν,αλλα χαλαλα,με βοηθαει απιστευτα!

ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΚΑΤΡΙΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια η δικιά μου κοιτάζει συνέχεια το ταβάνι και του γελάει ή του λέει αγκού! Τι στο καλό βλέπει? Το κάνει καμιάς αλλής αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BARBIERA ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ...ΘΥΛΑΖΑ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΕ ΒΑΡΟΣ...ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΙΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ Κ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟΣ..Κ ΕΤΣΙ ΕΙΧΕ ΣΤΡΩΣΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΘΥΜΑΜΕ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ....ΜΗ ΣΤΕΝΑΧ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ :!: ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ Κ ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧ ΚΑΘΟΛΟΥ...

ΜΙΤΣΙΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΤΕ 3ΗΜΕΡΟ!!!!!!ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΕΡΥΣΙ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΛΙΓΟ ΧΛΩΜΟ !!! :lol::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα καλά σας λόγια! Πάλι καλά που έχω κι εσάς να ακούω καμιά καλή κουβέντα γιατί απ'τον άντρα μόνο να κάνω δίαιτα ακούω!! :shock: χιχι

Λαμπρινή κούκλες μαμά & κόρη!!! :-*

Σήμερα δεν έχω όρεξη να κάνω ΤΙΠΟΤΑ! μόνο να κάτσω στον καναπέ με τα ανάλογα εξαρτήματα...μαξιλάρι και κουβέρτα! Η μπέμπα όμως μου τα χαλάει,δεν έχει κοιμηθεί απ΄τις 11.30 που ξύπνησε...δε γουστάρει νάνι σήμερα!! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες!τι μου κανετε?Χαθηκα αρκετες μέρες και δεν εχω διαβασει νεα σας αλλά το μπουμπουκακι μου ηταν λιγο άρρωστο.Παλι καλα δεν εχει ιωση αλλα η μυτούλα της ειναι μπουκομενη και δυσκολεύεται να παρει ανάσα.Αποτελεσμα να ειναι στην γκρινια και θελει να ειναι αγκαλια μου όλη μέρα.Και τωρα γραφω με αυτην στα χερια.Ποναει ολο μου το κορμι... Τέλος πάντων...Αυριο κλεινουμε μηνα . :ymparty::ymparty:

Κοριτσια εσεις δεχεστε επισκεψεις στο σπιτι?Εγω μεχρι τωρα ναι.οποιος ηθελε ερχοταν αλλα ο αντρας μου φοβαται για ιωσεις και δεν θελει να ερχεται κανεις παρα μονο οι γονεις μας.Εγω πιστευω οτι ειναι υπερβολικος.Δε λεω να ερχεται οποιος να΄ναι αλλα εστω τα αδερφια μας...Δεν του παω κοντρα ομως γιατι με βοηθαει πολύ και δε θελω να μαλωσουμε...

Ελπιζω όλα τα νινακια να ειναι καλα και να μπορεσω να μπαινω πιο συχνα..πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μπελλα μου, τα παντα δοκιμασα, αλλα δυστυχως η κατασταση παραμενει στασιμη...Αβυσσος η ψυχη του μωρου μου...

Μπαρμπι εγω του εδινα τοσο γαλα (δικο μου), που επερνε βαρος και με το παραπανω, αλλα δυστυχως αυτα λαστ γιαρ, τωρα το γαλα εξακολουθει να υπαρχει, αλλα εχει μειωθει... :cry::cry::cry:

Σταυρουλα εγω δεν δεχομαι επισκεψεις σπιτι μου, οχι επειδη δεν θελω, αλλα κανεις δεν ερχεται. Ολοι μου λενε αφου σαραντισεις και μετα, ε, σαραντισα και ακομα εμεις και εμεις. Δεν πειραζει ομως, σε οποιον αρεσουμε για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε. Οπως καταλαβαινεις, προς το παρον γονεις και αδερφια, μονο που ο αντρας μου τους κυνηγαει να πλυνουν τα χερια τους, να μην εχουν πολλη ωρα αγκαλια το μωρο για να μην κακομαθαινει κλπ. και οι περισσοτεροι παρεξηγουνται και εξαφανιζονται...Ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο? Περαστικα στο μικρακι σου.

Ελπιδα μου και εμενα κοιταει προς τα πανω, μαλλον το φως θα ειναι, αλλα δεν λεει τιποτα.

Μιτσι καλα εκανες και πηγες εκδρομουλα, και οχι, εγω δεν θα σε βρισω καθολου, ισα ισα πολυ θα ηθελα να ημουν στη θεση σου! Περασες καλα? Πρεπει να ξελαμπικαρουμε και λιγο, αλλιως θα τα παιξουμε τελειως. Καλα, αφασια η πεθερα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσορισες και να χαιρεσαι το μωρακι σου!το θηλαστρο σου ειναι καλο;ρωταω γιατι και γω ετσι εκανα λογω πληγωμενης θηλης,και τελικα πιο πολυ πονουσε μετα...ετσι αρχισα να βαζω το γαλα μου γυρω γυρω,την αφηνα να στεγνωσει και μετα εβαζα την κρεμουλα και το αφηνα να αεριζεται,εβαζα το μωρο να θηλαζει και τον τοποθετουσα σωστα στην θηλη,τον εβαζα πρωτα αρχικα λιγο στην αλλη θηλη ωστε εκεινην τραβουσε λαιμαργα,και μετα τον εβαζα στην πονεμενη...μιλαμε πιστευα πως δεν θα κλεισει ποτε,ειχε ανοιξει πολυ ασχημα,τρυπα ειχε κανει...και ομως σε 3 μερες εκλεισε!πρεπει να αεριζονται,ετρεχε βεβαια το γαλα και λερωνα τα φανελακια και τις μπλουζες αλλα περασε

Θήλαστρο τώρα θα πάρω. Θα πάει η μητέρα μου να πάρει της medela το ηλεκτρικό! Έχω ακούσει τα καλύτερα. Και εγώ αφού θήλαζα έβγαζα λίγο γαλατάκι και άλοιφα τη θηλή και το άφηνα να στεγνώσει, και μετά έβαζα τη κρεμούλα της medela αλλά η πληγή εκεί δεν κλείνει. Το θέμα είναι ότι και την άλλη θηλή έχει αρχίσει σιγά σιγά και την τρώει και αυτή. Να δούμε πως θα πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας! Θα δούμε τώρα την Παρασκευή τι θα μας πει η παιδίατρος αν πήραμε ή όχι κανένα γραμμάριο!

Βικουλίνι πιστεύω με καταλαβαίνεις! Δεν μπορείς να φανταστείς πως ένιωσα όταν τη ζύγισε και είδα ότι είχε πάρει μόνο 30γρ. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Κάθε μωρό και το πρόβλημα του έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barbiepa, Και εγώ μια από τα ίδια...! Γεννήθηκε 3360 και όταν φύγαμε από την τρίτη μέρα είχε πέσει κάτω από τα 3 κιλάκια και η παιδίατρος του μαιευτηρίου μας πρότεινε συμπλήρωμα. Η μαία μου διαφώνησε και το πάλεψα με το θηλασμό και αμέσως άρχισε να πέρνει λίγα γραμμαριάκια... Αλλά όταν πήγαμε σπίτι οι θηλές μου ήταν σε άθλια κατάσταση. Θηλές σιλικόνης δεν κατάφερα να χρησιμοποιήσω γιατί μου έφευγαν συνέχεια και το μωρό δεν μπορούσε να πιει και μετά πήρα θήλαστρο που και πάλι δεν μπορούσα να βγάλω πολύ γάλα (έκανα βλακεία που δε νοίκιασα νοσοκομειακό). Από όλα αυτά μειώθηε μάλλον η παραγωγή και άρχισα συμπλήρωμα, το οποίο μου βγήκε η πίστη να το σταματήσω (ακόμα δηλαδή παλεύουμε να μην παίρνει ούτε λίγο). Τελικά νομίζω ότι το καλύτερο είναι να δαγκώνεσαι από τον πόνο και να το θηλάζεις. Σε λίγο καιρό φτιάχνουν οι θηλές (εμένα τώρα είναι μια χαρά-δεν πονάω ακόμα και λάθος στάση να έχει). Μακάρι να μην είχα δοκιμάσει με τη σιλικόνη και το θήλαστρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμενα τουλαχιστον ο δικος μου γεννηθηκε και μεγαλος (3.840) και ετσι ειχα και το περιθωριο να τον θηλασω αποκλειστικα στην αρχη, οπως και εγινε. Το νοσοκομειακο θηλαστρο οντως πολυ καλο (αυτο ειχα) αλλα πανακριβο ρε κοριτσια (120 ευρω τον μηνα) εχει. Εμενα δεν με νοιαζει ο πονος στις θηλες, αρκει να πινει δικο μου. Το προβλημα μας ειναι αλλο εμας.... :cry: τα εχω πει, μην γινομαι και βαρετη... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 2 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΑΣ :oops::oops: ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!!

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙ ΠΟΝΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΨΙΛΟΚΛΑΙΕΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΝΥΧΤΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΗΡΑ ΓΚΙΓΚΟΖ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ Ν ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ΔΙΝΑ ΑΛΜΙΡΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΝΑ 100 ΜΛ 150 ΤΡΩΕΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΡΜΕΓΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ Η ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΒΥΖΙ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΟΣ.ΤΙ ΝΕΑ ΕΣΕΙΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΤΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΜΕΝΤΕΛΑ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΛΗΓΩΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΑ ΤΡΕΛΟ ΚΛΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΕΠΟΥΛΩΘΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ.

ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΟΥΝ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΗΣΤΗΡΑ ΜΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΟΥΝ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΗΣΤΗΡΑ ΜΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ελεοοοοοοοοος δηλαδη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια η δικιά μου κοιτάζει συνέχεια το ταβάνι και του γελάει ή του λέει αγκού! Τι στο καλό βλέπει? Το κάνει καμιάς αλλής αυτό?

emena!!!και οχι μονο το ταβανι!!κοιταει προς τον τοιχο και το κανει και εκει!μην με πειτε τρελη,αλλα πραγματικα πιστευω πως τα μωρα κατι βλεπουν...εγω πιστευω πως ο δικος μου βλεπει την αδερφουλα του...με ανακουφιζει να το πιστευω αυτο :roll: ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena!!!και οχι μονο το ταβανι!!κοιταει προς τον τοιχο και το κανει και εκει!μην με πειτε τρελη,αλλα πραγματικα πιστευω πως τα μωρα κατι βλεπουν...εγω πιστευω πως ο δικος μου βλεπει την αδερφουλα του...με ανακουφιζει να το πιστευω αυτο :roll: ....

NAI BASTERAKI ΟΤΑΝ ΓΕΛΑΝΕ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΝΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΑΡΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI BASTERAKI ΟΤΑΝ ΓΕΛΑΝΕ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΝΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΑΡΑ....

εχει φυλακα το αγορακι μου!απο την στιγμη που γεννηθηκε,εχει και το σημαδακι αναμεσα στα φρυδακια του,''το φιλι του αγγελου''!!οταν μου πε ο γιατρος πως ονομαζεται εκλαιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!Επιτέλους κοιμήθηκε και αφού δεν δουλευω σημερα μπηκα να δω τι κανετε.

Ειναι καμία μέσα?

Θηλαστρο και εγω εχω της medela και ειμαι πολυ ευχαριστημένη.Δεν ποναω καθόλου και δεν μου εχουν πληγωθεί οι θηλές μου.Το κακο είναι που δεν νομιζω να ευθύνεται το θηλαστρο οτι εχω δραματικη μειωση στο γάλα μου που πλεον αυτο είναι το συμπλήρωμα στη διατροφή της μικρούλας μου.Δε στεναχωριέμαι όμως γιατι το μωρό σε λιγότερο απο μηνα πηρε 1 κιλό.

Οσες θηλάζετε εχετε ρωτησει τι γινεται με τις ανταύγειες?Ειμαι χάλια και δε βλέπω την ώρα να παω κομμωτήριο.Θα ρωτησω αυριο γιατι εχω χαλια σωμα τουλαχιστον να σώσω το κεφάλι :lol::lol:

Να ανεβει λιγο η ψυχολογια γιατι με βλέπω και τρομάζω...Μαλλί ανακατεμένο, μαυροι κύκλοι και απο μακιγιαζ...σιγουρα τα καλλυντικά μου θα εχουν λήξει! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,γλυκές μανούλες!Τι κάνετε;Προβλήματα με το θηλασμό ε;Εγώ κοριτσάκια αντιμετωπίζω αυτό που αντιμετώπισα και στη μεγάλη μου κόρη.Ενώ στο μαιευτήριο είχα πολύ γάλα με το που γύρισα στο σπίτι μειώθηκε πάρα πολύ.Ίσως λόγω ψυχολογίας και άγχους.Γι'αυτό κάνω υπομονή να περάσουν οι 40 μέρες που είναι καλό να θηλάζω και θα σταματήσω.Και το μωρό κουράζεται χωρίς λόγο αλλά κι εγώ.Αφού ουσιαστικά γάλα δεν έχω.Ίσως να ακούγεται λίγο ψυχρό,αλλά δεν είναι.Κι εγώ στεναχωριέμαι.Το σκέφτομαι όμως έτσι ψυχρά για να μη με πάρει από κάτω. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...