Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

geia σας!ολο με πεταει εξω... :twisted:

ρε εγινε η συναντηση κ εγω στο κοσμο μου...ολο κοσμο εχω σπιτι κ τρεχω κ για εξωτερικες δουλειες κ να τους ευχαριστησω,που να μπω!!!

τα νεα μας!!ο γιατρος μου ειπε οτι το παιδι πηρε πολυ βαρος κ πρεπει να τον βαλω σε ταξη,ρε κοριτσια,5 κιλα κ κατι ειναι κ σχεδον 2 μηνων.ελεος,αλλα γεννιουνται 4-5 κιλα...

μουπε φαι καθε 3-5 ωρες ουτε νωριτερα ουτε αργοτερα,εκτος απτη νυχτα.

το βραδινοι τοχει ψιλοκοψει μονος του,δηλαδη 12-6-9 η 12-5-10.καλα ειναι?προσπαθω να κανει τα 7 γευματα 6.εσας????? :roll::roll::roll: please θελω τα παραδειγματα σας!!

να ρωτησω,ποτε ξεκινουν να κανουν το 12-8,οταν τρωνε κ κρεμα?καλε,καποια 2χρονα ξυπνουν ακομη τη νυχτα κ παιρνουν μονα τους το μπουκαλι κ πινουν,,,εμεινα!!

σπετσοφαι φτιαχνεο ο αντρας μου σε καααααθε επισκεπτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia σας!ολο με πεταει εξω... :twisted:

ρε εγινε η συναντηση κ εγω στο κοσμο μου...ολο κοσμο εχω σπιτι κ τρεχω κ για εξωτερικες δουλειες κ να τους ευχαριστησω,που να μπω!!!

τα νεα μας!!ο γιατρος μου ειπε οτι το παιδι πηρε πολυ βαρος κ πρεπει να τον βαλω σε ταξη,ρε κοριτσια,5 κιλα κ κατι ειναι κ σχεδον 2 μηνων.ελεος,αλλα γεννιουνται 4-5 κιλα...

μουπε φαι καθε 3-5 ωρες ουτε νωριτερα ουτε αργοτερα,εκτος απτη νυχτα.

το βραδινοι τοχει ψιλοκοψει μονος του,δηλαδη 12-6-9 η 12-5-10.καλα ειναι?προσπαθω να κανει τα 7 γευματα 6.εσας????? :roll::roll::roll: please θελω τα παραδειγματα σας!!

να ρωτησω,ποτε ξεκινουν να κανουν το 12-8,οταν τρωνε κ κρεμα?καλε,καποια 2χρονα ξυπνουν ακομη τη νυχτα κ παιρνουν μονα τους το μπουκαλι κ πινουν,,,εμεινα!!

σπετσοφαι φτιαχνεο ο αντρας μου σε καααααθε επισκεπτη!!!

Η δικιά μου 2 μηνών ήταν 5,5 κιλά. έτσι μου είπε και η δική μου η παιδίατρος. να τρώει κάθε 4 ώρες και να κόψω αν μπορώ το βραδινό. συνολικά 5 γεύματα την ημέρα εφόσον πίνει 180 με 200 σε κάθε γεύμα. όσο μπορώ το βράδυ την κρατάω να μην τρώει συνέχεια. αλλά ακόμα δεν το έκοψε και τώρα κοντεύει 3 μηνών. σίγουρα έχει φτάσει 6,5 κιλά. τι να κάνουμε, δεν θα την αφήσω να πεινάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι κι εγώ!!Καλησπέρα μανούλες!

Είμαι άυπνη,ταξιδεύαμε τη νύχτα κ είμαι πτώμααα,νυστάζω! Αλλά δεν βλέπω ύπνο,έχω το φαί στη κουζίνα κ τη μπέμπα στο βυζί.Τι παθαίνει μόλις μπούμε σπίτι κ δεν θέλει να κοιμηθεί με τπτ?? Πριν έκλειναν τα μάτια της απ τη νύστα κ ξαφνικα κλάμα...Αμα θέλει έξω θα τη βγάζω να την αφήνω στο μπαλκόνι......... :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια με τα κιλα....

εγω τα κιλα τα εχασα και αν δεν ειχα αυτη την κοιλαρα θα μου εκαναν τα ρουχα μου αλλα...

το κακο ειναι οτι δεν εχω και πολλες ελπιδες εφοσον επαθα διαταση μυων.......

χαλαλι τους!! τι να κανω...

ευτυχως που ειχα συνηθισει να ειμαι παχια, βεβαια κοιλια δεν ειχα ποτε...

τεσπα...

μητση κι εμενα 5600 ειναι ο γιος και τρωει 7 γευματα :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα,κ εμενα τεινει για 200,αλλα μετα απτο κραξιμο του γιατρου,φοβαμαι να του τα δωσω μη τυχον κ ανοιξει το στομαχι,κ απλα διεκδικει κ παλι 7 φορε τη μερα 200αρι οποτε μια τρυπα στο νερο.μπορει να ειμαι φαντασιοπληκτη,εσυ 3 εχεις κατι ξερεις.

ελπιδακι,η κοιλια βαζω στοιχημα οτι προεξεχει σε ολες μας,κ στις πιο αδυνατες.εγω ουτε πολλα πηρα(13Κιλα) κοιλια φλατ ειχα παντα αλλα κωλαρα κ κυτταριτιδα.τωρα μουχουν μεινει 5-6 κιλα,αλλα δεν εχω ξεκινησει διαιτα.κ κοιλια δε τη λες φλατ,παροτι γεννησα φυσιολογικα κ αυτο βοηθαει λιγο. η κυτταριτιδα στον αστραγαλο κυριολεκτικα :lol::lol::lol::roll::roll::roll: ,αλλα δε μασαω εχουμε καταφερει ισως το πιο σπουδαιο πραγμα στο κοσμο... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητση, εχει να κανει και με το ποσο γεννηθηκε το καθε παιδακι. Ο δικος σου ποσο γεννηθηκε? Εμενα πχ σε λιγο γινεται δυο μηνων και την προηγουμενη Κυριακη ηταν 5.310. Γεννηθηκε ομως και μεγαλουτσικος, 3.840, ποσο θα επρεπε να ηταν δηλαδη? Εχει μαγουλαααααρες (ρωτηστε και τα κοριτσια στη συναντηση... :lol::shock: ) αλλα δεν νομιζω οτι τρωει και πολυ. Τον θηλαζω μεν, με προβληματα γινεται ο θηλασμος δε...Και απο συμπληρωμα πινει ελαχιστο, το περισσοτερο το πινει ο νεροχυτης...Τωρα τι να σου πω, καθε παιδακι ειναι διαφορετικο!

Τελικα απο οτι βλεπω την κοιλια την εχουμε ολες μας. Ετσι, για να μην παραπονιεμαι καμια φορα και λεω ''μου λειπει η κοιλια μουυυυυυυ''. Α, και μιας και την ανεφερα, παρτε και μια φωτο. Ειναι απο το προηγουμενο βραδυ πριν γεννησω...

post-8885-13873935298074_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα mitsi

Ο μικρός μου είναι σχεδόν 2,5μηνών & στους 2μήνες ζύγιζε 5850.

Όσον αφορά τα γεύματα,ο παλιός μου γιατρός που του είχα πολύ εμπιστοσύνη μου έλεγε πως τα μωρά ποτέ δεν τα ξυπνάμε βράδυ εκτός αν είναι λιποβαρή & πως μέσα στην ημέρα ξυπνάνε μόνα τους.Τα ξυπνάμε μόνο μετά τις 4-5ώρες(εμένα κανένα δεν το κάνει αυτό :lol: ).

Επίσης πως φόβος για να ξεχειλώσει το στομαχάκι τους υπάρχει μετά τον 6ο-7ο που έχουν μπεί πλέον όλες οι τροφές & εφόσον υπάρχει στην οικογένεια παχύσαρκος γονιός.Τότε αρχίζουμε να προσέχουμε τι τρώει το μωρό & ίσως δε δώσει καθόλου κρέμα.

Όσον αφορά την κοιλιά,πάντα είχα λίγο,αλλά μετά της δυο καισαρικές δεν ξέρω τι να κάνω... κλαψ

με έχει πάρει απο κάτω,διότι 3κιλά μου έμειναν μόνο (τώρα είχα πάρει 7 & στην κόρη μου 12)αλλά το κακό είναι πως εχω ανοίξει στην περιφέρεια που ποτέ δεν είχα! :( & δεν κουμπώνουν τα jean μου,επίσης τρώω πολλά γλυκά που ποτέ δεν είχα τέτοια τάση....

καλό μας κουράγιο.

Α!Ελπίδα η κόρη μου με το που δει πως πάμε σπίτι μας λέει που θα πάμε τώρα ε;;;;

& όταν ήταν μωρό την έβγαζα στο μπαλκόνι να πάρει τον αέρα της ή αν είχε τρελή γκρίνια στο μάρσιπο & έκανα τις δουλιές μου!

φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα ωραια κοιλιτσα ειχες!!!! ουτε ραγαδες ... υπεροχη!

παντως τα μωρα που πινουν ξενο να ξερεις παιρνουν πιο γρηγορα βαρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας σκασω ενα χαμογελο???

Βασιλικη μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια, αλλα δυστυχως τις ραγαδες ουτε εγω τις απεφυγα... :(:(:( ειναι πιο χαμηλα στην κοιλια και δεν πολυφαινονται. Οσο για το βαρος και το γαλα, εγω του δινω και απο τα δυο, και στηθος και ξενο. Τωρα θα δουμε... :shock:

post-8885-13873935301186_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oyff sorry ..που την εκανα παλι αλλα οι επισκεψεις πανε κι ερχονται!(μπαμπας,αδελφη..)ηρθε και το Ελενακι μου!..τωρα ειμαι εδω!..

Καταρχην ειδα Kuo28??kai Αλκμηνακι?που χαθηκατε κι εσεις??κριμα που δε τα καταφερατε!

JENNY..ti kaneis?μεγαλωσε ο αντρακος σου.δηλ.τωρα ποσο ειναι?καλη ιδεα να τα βγαζουμε εξω οταν γκρινιαζουν!το προσεξα προχτες που γκρινιαζε..οταν βγηκα στον Ηλιο σταματησε!

Ελπιδακι ..καλη ξεκουραση ματια μου..αν τα καταφερεις!Να μας ξαναρθεις συντομα ε?

Μιτσι..και Χρυσα..μη στεναχωριεστε.. λιγο πολυ ολες εχουμε τα παραπανισια τωρα..θα επανελθουμε ομως..συντομα..εξαλλου η λεκανη μας θελει 6 μηνες ακομη να ξαναρθει! :? οσο για το φαι ο δικος μου τρωει εδω και 4 μερες..210-220 μλ καθε 3ωρο-4ωρο..και δε το ξυπναω σε καμμια περιπτωση για μαμ!στις 26 κλεινει 2 μηνων και ειναι 5700!!Μιτσακο..Φουφου και Νανα..κριμα που δεν ηρθατε!! :(

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] αλλη φορα θα συντονιστουμε καλυτερα!θα ειναι και τα κοριτσια που θα ερθουν απο ..μακρυα! :-h:-h:-h:-h

ΑΝΝΟΥΛΑ..δικιο εχεις..αλλα βγηκα..για το γαλα του και προεκυψε ..το σουπερΜ. [smilie=naka.gif] !εσυ εισαι οντως τυχερη..εισαι διπλα σε ολα!Ο μικρος μια χαρα ε?ειδες..?Τον προσβαλες τον κακομοιρουλη κι ειπε ν επανορθωσει!Τι επαθε ο Γιωργακης?τελικα ειδες...? δικιο εχεις..δεν θα κοιμηθουμε νορμαλ ποτε!εμενα χτες αφησε την τηλεοραση ο Ηλιας κι επαιζε και το μωρο ξυπνησε 0300!

Λαμπρινουλα μη μας ανοιγεις την ορεξη ..!!εγω εκανα Basmatti με μανιταρια..me λαχανακια Βρυξελλων και βραστα λουκανικα Γερμανικα!νεροβραστα κι αναλατα! :shock::shock: αλλα τελικα ηταν πεντανοστιμα με τα μυρωδικα!τυχερη εκανες και τα ψωνια σου χτες..αν τοξερα θα σας ελεγα νωριτερα να παμε να παρω κι εγω κατι που ηθελα!

φουφου..τελεια..ξεμπερδεψες και με τους γιατρους!!εγω ακομη δεν εχω καταλαβει τι εμβολια θα κανουμε! :(

Χρυσα μου..περαστικα σου..!τι να ηταν αυτο?σε ευχαριστω για την αφιερωση..ανταποδιδω..με πιο κατω ..link..

Magdoyla κι εσυ χαλια ησουν?μηπως ηταν ο καιρος?μηπως ηταν ματι?????? :shock::shock::shock: [smilie=tearyeyed.gif]

Συμπεθερουλα...καλα ο δικος σου ποτε εφτασε τον δικο μου???μπρααβοοο???μαζι θα την κυκλοφορουν τη τσουπα σου!Bodyguards!Οσο για τη κοιλια?μη στεναχωριεσαι μανα μου..τυφλα να εχει ο Τσεκουρας!μαζι θα παμε..(εγω για βυζι!!!)

αννα τι ομορφες αναμνησεις μας ξυπνας με την..κοιλαρααα σου την ομορφη?τωρα μουρχεται να βαλω κι εγω μια της τελαιυταιας μερας!αααχ θελω κι αλλοοοοοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωω ενα τεραστιο ποοοστ!!

αα η Αραμπελλα μου απαντησε!Το λογαριασμο της τον διεγραψε γιατι τα πηρε ο αντρας της..με το κυκλωμα παιδοφιλιας..και επειδη ηταν 2 ατομα απο Κιλικις..φοβηθηκαν!Δεν χανομαστε ειπε..θα τα λεμε απο Facebook..προς το παρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου ειδες τι φουσκες γιους καναμε :!::?::!::?::lol::lol::lol:

η κορη προσεχει, να μην γινει σαν τη μαμα της :roll:

μιλησα κι εγω στο φεις με τη μπελλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα τι ομορφες αναμνησεις μας ξυπνας με την..κοιλαρααα σου την ομορφη?τωρα μουρχεται να βαλω κι εγω μια της τελαιυταιας μερας!αααχ θελω κι αλλοοοοοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον χαθηκαν..και αγνοουντε..

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

..........................................

WENDY,rozi,rozalia,mk23,maria@,anna10019,giouli30,Crazymummy,Ntora,ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ,ΜΑΡΙΕΤΤΑ2010,fotini80ziz,LOYLOY,boulou,..!!!

Opws kairo exei na fanei h Yeliz..kai h Stefania!

Anna... \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, να ξεκαθαρίσουμε πρώτα το θέμα του βάρους των μωρών. Όταν γέννησα τα δίδυμα ο Φοίβος κάποια στιγμή έτρωγε 300 με 350ml. είχε κάνει κάτι μάγουλα τεράστια και ειδικά επειδή είχε γεννηθεί μόλις 2 κιλά όλοι με έπρηζαν ότι ταίζω πολύ το παιδί και το έχω κάνει φούσκα. σε μία επίσκεψη λοιπόν στην εντατική νεογνών Ιωαννίνων, είπα κι εγώ να ρωτήσω το γιατρό που ήταν εκεί μέσα, μήπως θα έπρεπε να ελαττώσω το γάλα του παιδιού. και ξέρετε τι μου απάντησε? Είσαι χαζή κοπέλα μου? Δίαιτα θα κάνεις στο μωρό? όσο θέλει θα φάει. κάποια στιγμή θα σταθεροποιηθεί. Το φαγητό του θα αρχίσεις να το ελέγχεις μόνο όταν αρχίσει στερεά τροφή. Μου έπεσαν στην κυριολεξία τα μούτρα. όχι τίποτε άλλο, δεν ήταν δική μου ιδέα να ρωτήσω αλλά με είχαν πρήξει όλοι. και πραγματικά, μετά απο λίγο καιρό ο Φοίβος επανήλθε στα φυσιολογικά, έτρωγε 200 με 250 γραμμάρια και αυτό ήταν. απλώς αν το παιδί φαίνεται ότι έχει τάση πάχυνσης, δεν θα του δώσουμε φρουτόκρεμα σε σκόνη, αλλά μόνο φρέσκα φρούτα, ούτε μπισκοτόκρεμα. δώστε στα παιδάκια να φάνε αυτό που θέλουνε να είναι και πιο ήσυχα. και η δική μου η παιδίατρος μου ειπε ότι τρώει πολύ, αλλά αν δεν θέλει να το κόψει δεν πειράζει.

έγραψα πολλά και σας κούρασα.

τα υπόλοιπα σε άλλο post

Αννούλα τέλεια η κοιλίτσα!!! (επίσης έχω καθυστέρηση) Λέτε :?::?::?::?: Παναγίτσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου ειδες τι φουσκες γιους καναμε :!::?::!::?::lol::lol::lol:

η κορη προσεχει, να μην γινει σαν τη μαμα της :roll:

μιλησα κι εγω στο φεις με τη μπελλα...

[smilie=glasses7.gif] [smilie=icon_profileleft.gif] [smilie=icon_queen.gif] [smilie=glasses6.gif]

ta paidia mas!!

oyoyoyolaaaa laaaalaaalaa..ti koilaara htan ayth??? :clap::clap::clap:κερδισες με την αξια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη σε οποιον σε περναει για εγκυο,πες απο μεσα σου,κανε κ εσυ 2 τετοια χρυσαφια ταυτοχρονα κ μετα σχολιασε...! :!: α,κ πιστευω οτι ο αντρας σου ισως ειναι ο μονος που μετραει.ισως.

μαννουλα εχεις δικιο,εχει να κανει με το ποσο γεννηθηκε,ηταν 2790.

jennybill τι σου ειπε ο γιατρος σου αν ξυπναει τη μερα καθε 2-3 ωρες?εμενα μου ειπε τωρα πια οοοοχι πριν το 3ωρο φαι.παντως οσο μου ζηταει σε καθε γευμα θα το δινω,κοιμαινεται απο 140-200.

κοριτσια τα 6 κιλα δε φαινονται τοσο στους τριτους,ωστοσο εχει ανοιξει η περιφερεια κ σε εμενα κ δε μπαινει παντελονι με τη καμια!!θα επανελθει σε 4 μηνες ελπιζω...λετε να γραφτω αερομπικ,ετσι για δικαιολογια να τον αφηνω κ λιγο στη πεθερα???

δουλεια ποτε γυρνατε???εγω μεσα ιουνιου,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιτσι..και εγω 9 πρεπει να χασω..δεν μου κανει τιποτα..μονο κολαν και φουστανακια!κι ολοι μου δινουν θαρρος οτι δεν εχω αναγκη εγω..θα επανελθω αμεσως!

ΑΑ ακουσα οτι υπαρχει ειδικο μασαζ..για να επανελθει η λεκανη!!! :o:o:o θα το δοκιμασω σιγουρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=glasses7.gif] [smilie=icon_profileleft.gif] [smilie=icon_queen.gif] [smilie=glasses6.gif]

ta paidia mas!!

oyoyoyolaaaa laaaalaaalaa..ti koilaara htan ayth??? :clap::clap::clap:κερδισες με την αξια σου!!

=)) =)) =))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγώ!!!

Τι κοιλίτσες είναι αυτές???!!!Άννα, ούτε μία ραγάδα δε φαίνεται, γουάουυυ!!!

Βασιλική, νομίζω ότι σκας ρεκόρ! Στο τέλος πρέπει να τα είχες φτύσει εντελώς! άσχετο: τα τούβλα πίσω από το κρεβάτι σου να υποθέσω ότι είναι ταπετσαρία? Από που την πήρατε???

Χρύσα, ακριβώς τα ίδια μου είπε και η δική μου παιδίατρος όταν τη ρώτησα αν μπορεί το παιδί να γίνει παχύσαρκο... Γελούσε η γυναίκα!!

Πολύ στενοχωρήθηκα που έφυγα τόσο νωρίς εχθές (2 ωρίτσες κάθισα αλλά μου φάνηκε τεταρτάκι!). Γυρίσαμε πίσω και ο καημένος δεν ήξερε τι ήθελε... Θήλαζε και έκλαιγε συγχρόνως. Τον είχα όλη την ώρα αγκαλίτσα και τελικά κοιμήθηκε (δεν μου το έχει ξανακάνει :( ). Ευτυχώς το βράδυ βρήκαμε τους κανονικούς καλούς ρυθμούς μας. Την επόμενη φορά μήπως είναι καλύτερα να κανονίσουμε σε κανένα σπίτι να μπορώ να βγάλω το βυζί άνετα :mrgreen:

Τι έγινε με τους παιδόφιλους???Εγώ δεν πήρα χαμπάρι! Το είπαν στις ειδήσεις???

Έκλαιγα μία ώρα με το νεογέννητο που το πέταξαν στα σκουπίδια... το είδατε??Μα ποιό ζώο μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...