Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γλυκούλες μου!! Συναντηθήκατε τελικά... Τέλεια φωτογραφία με τις υπέροχες μαμάδες και τα μικροσκοπικά μωράκια :x Ήθελα πολύ να έρθουμε, αλλά ήταν πιο ζόρικη η μέρα απ' όσο φανταζόμουν. Θα ξανακανονίσουμε Χριστούγεννα που θα είναι και η Αναστασία μας (καραμελίτσα! <3); Πήρα και το αμάξι σήμερα και πιστεύω θα είμαστε σε καλύτερη φάση.

Τι νέα; Ετοιμάζεστε για εμβολιάκια; Έχετε ηρεμήσει καθόλου;

Η μικρή ευτυχώς κοιμάται πλέον τα περισσότερα βράδια (περίπου 12-6 δηλαδή), αλλά τη μέρα χαλάει τον κόσμο + ότι έχω και τη δεύτερη δουλειά και τρέεεεχω! Πού να αρχίσει και η κανονική δουλειά...

Επίσης από περίοδο τίποτα ακόμη. Δεν είναι λίγο περίεργο αυτό; Να αρχίσω να ανησυχώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουακι που χαθηκες κοριτσαρα μου??? Μας ελλειψες...και εσυ και το Αλκμηνακι!Εχεις πηξει ε? Φανταζομαι...Αφου ειστε ομως καλα...Α, και μην ανυσυχεις, ουτε σε εμενα ηρθε περιοδος ακομα!

Την αλλη Παρασκευη λεω να παω και εγω στον Οαεδ, ελπιζω να μου φερθουν και εμενα οπως στην Λαμπρινη! ;):lol::lol::lol::lol::lol:

Λαμπρινουλα εσυ συνεχισες την βολτιτσα ε? Καλα εκανες...

Αναστασια ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια! Καλα, δεν το συζηταμε, τα Χριστουγεννα που θα ερθεις θα κανονισουμε GRANDE εξοδο! Ε, να γνωριστουν και τα παιδια... :lol: Ε, τοτε θα ερθουν και περισσοτερες κοπελες και θα περασουμε σουυυυυυυπεεεεερρρρ!!!Θα ειναι και γιορτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τι ωραία η φωτογραφία σας! περάσατε καλά? τα μωράκια ήταν ήσυχα?? ΖΗΛΕΥΩ :(:(

Μην μου κάνετε κανένα χουνέρι και δεν έχετε χρόνο τα Χριστούγεννα! Έχω προειδοποιήσει το σύζυγο απο τώρα ότι θα έχω έξοδο!

Τελικά είμαι τρομερά άτυχη. Εχτές για πρώτη φορά στα χρονικά η μπέμπα έφαγε στις 11 το βράδυ και ξανά στις 6 το πρωί. Κι εγώ η έρμη έπαθα μια ψιλοδηλητηρίαση και δεν έκλεισα μάτι όλη νύχτα :evil::evil::evil: Το στομάχι μου κομμάτια, μια ανακατωσούρα, ένας πόνος, χάλια. Σήμερα στο μάθημα με το ζόρι κρατήθηκα να μην αποκοιμηθώ. Χάλασα και τη δίαιτα με μία σοκολατίτσα :oops::oops: χρειαζόμουν λίγη ενέργεια.

an-n η μικρή είναι μία κούκλα! το ίδιο κι εσύ,δροσερή δροσερή :):)

Κατερίνα και η δικιά σου μεγάλωσε βρε, άλλαξε πολύ!

αααχ ξέχασα να σας πω! έσκασα απ'το χάλι μου. εχτές η μικρή γελούσε στον πατέρα της κανονικά! όλο χαχανητό ήταν. κι εγώ το έχασα :(:(:(:(:( όλο το βράδυ πολεμούσα να την κάνω να ξαναγελάσει κι αυτή τίποτα!! η σκατούλα! τα φυλάει μόνο για τον πατέρα της. ο οποίος απο τη χαρά του και τη λαχτάρα του το μάτιασε το παιδί!

αυτά απο μένα. πολλά ειπα.

φιλάκια σε όλες.

Κατρίνα αφιερωμένο στα μωράκια μας

"Πόσο ωραία μάτια έχεις, ποσο ωραία μυρωδιά, φίλαμε για όλη την βραδιά"

Πως μου αρέσει αυτό το τραγούδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ Α Μ Α Ρ Ω Σ Τ Ε Μ Α Σ !!!

(Απο αριστερα : Κατρινα, Λαμπρινη, Μαννουλα, Ελπιδα). Ηταν και η Σουπιτσα μαζι μας αλλα εφυγε πιο νωρις...) Και φυσικα τα αξιολατρευτα μωρακια μας τα οποια εκλεψαν την παρασταση!!! :D[smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif]

Τι ωραίο καφεδάκι ήταν αυτό!

Να ήμουν & εγώ εκεί καλά θα ήταν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ Α Μ Α Ρ Ω Σ Τ Ε Μ Α Σ !!!

(Απο αριστερα : Κατρινα, Λαμπρινη, Μαννουλα, Ελπιδα). Ηταν και η Σουπιτσα μαζι μας αλλα εφυγε πιο νωρις...) Και φυσικα τα αξιολατρευτα μωρακια μας τα οποια εκλεψαν την παρασταση!!! :D[smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif]

Τι ωραίο καφεδάκι ήταν αυτό!

Να ήμουν & εγώ εκεί καλά θα ήταν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα δεν το συζητω, τα Χριστουγεννα θα γινει χαμοοοοος!!! Μανουλες ενωμενες ποτε νικημενες!

Χρυσα μου, τι επαθες και εσυ στα καλα καθουμενα? Εφαγες τιποτα και σε πειραξε? Περαστικα σου βρε κοριτσακι μου...Αρχισε και τα γελακια η μπουμπου? Μπραβοοοο!!! Εμεις ακομα τιποτα, υπομονη...

Ρε κοριτσια, πειτε μου αν εχει συμβει και σε εσας : σημερα ο μπεμπουκος μου αποφασισε επιτελους να κανει κακα (υστερα απο 3 μερες!) και ηταν σε πιο λιγη ποσοτητα απ οτι συνηθως, πιο πηχτα και σε πρασινο χρωμα (Αν δεν μου ξαναμιλησετε μετα απο αυτο, :oops::oops::oops: καταλαβαινω...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες. εμεις δεν ειμαστε πολυ καλα..εχουμε "ατοπικη δερματιτιδα" εχει κοκκινισει ολο το προσωπο του παιδιου εδω κ λιγες μερες, με σπυρακια-δροτσιλακια κι εχει κ στο λαιμο κ σβερκο. παιδιατρος μας εδωσε κρεμα aderma ωςενυδατικη, κ αμα συνεχισει θα παρουμε αλοιφη με κορτιζονη, αλλα φοβαμαι την κορτιζονη.

εχετε αναλογη εμπειρια με ατοπικη δερματιτιδα? δεν ξερω τι την προκαλει..μηπως κατι που τρωω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου μαμουνακι.

Αν καταλαβα καλα θηλαζεις, ετσι? Να ξερεις οτι σε καμια περιπτωση δεν επηρρεαζει η διατροφη σου την δερματιτιδα του μωρου. Πολλα μωρακια εχουν κατι τετοια. Ο δικος μου γιος εχει σμηγματορροικη δερματιτιδα (ετσι μου το ειπε η γιατρος) και εχει στο προσωπακι κοκκινα σπυρακια, οχι παρα πολλα ομως. Για κρεμουλα δεν μου ειπε τιποτα εμενα. Την κρεμα αυτη σας την εδωσε ως ενυδατικη ή για ειδικα για τα σπυρακια??? Περαστικα σας και ευχομαι με την κρεμουλα που σου εδωσε να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα αφιερωμένο στα μωράκια μας

"Πόσο ωραία μάτια έχεις, ποσο ωραία μυρωδιά, φίλαμε για όλη την βραδιά"

Πως μου αρέσει αυτό το τραγούδι!

Καλε γιατι αφιερωμενο μονο στο δικο σου μωρακι και της Κατρινουλας???? :cry::cry: Θελουμε και εμεις αφιερωσουλααααααα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι καμια μεσα? Μπααα, μαλλον οχι...Οπως καταλαβαινετε, ενα ακομη βραδυ ξενυχτιου και αυπνιας εχει ξεκινησει....Καλη δυναμη μου ευχομαι λοιπον, και σε οσες μανουλες περνανε ''τετοια'' βραδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα [smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif]

τι κανετε ομορφες μανουλες??????

σημερα εχει συννεφια γμτ....

κατερινοkuako μου μεγαλωσε η αλκμηνη!!!! εχουμε ιδιο φορμακι και μου αρεσει πολυ!!!

καλοταξιδο το αυτοκινητο!! καλες βολτες με το αλκμηνακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες... χάλια καιρός κ έλεγα να βγω βολτούλα με τη μικρή μου :cry:

Αννούλα ξύπνια ήμουν κ γω χθες το βράδυ μέχρι της 1:30 όμως. Στα 170 ml γάλα που ήπιε η μικρή της πρόσθεσα μετά από μισή ωρίτσα άλλα 50 κ κοιμήθηκε το πουλάκι μου μέχρι σήμερα στις 9:00 !!! Την τάισα ... κ τώρα πάλι κοιμάται !!! Οπότε πάω να βάλω κανά πλυντήριο να φτιάξω κ το φαγάκι... και μάλλον τη βολτούλα μας θα την πάμε το απόγευμα μαζί με το μπαμπά κ το Χρηστάκη :P:P

Δεν εξαφανίζομαι... εδώ θα μαι κ θα παρακολουθώ τα ποστ σας, οπότε κ θα απαντώ...

ΦΙΛΑΚΙΑ .... προς το παρόν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κουκλίτσες μου!Πώς είστε;Τέλεια η φωτογραφία.Πού θα πάει;Την αλλη φορά θα το προσπαθήσω να έρθω κι εγώ!

Αναστασούλα μου,ευχαριστώ για τις ευχές σου!Είμαστε 46 ημερών.Άντε να έρθεις τα Χριστούγεννα να μυρίσεις λίγο Ελλάδα,μήπως βρεθούμε κιόλας.

Βασιλική,όντως.Τι χαζή που είμαι.Αυτό δεν το είχα σκεφτεί,θα μπορούμε να πηγαίνουμε μαζί στις συναντήσεις ;)Η Μπέλλα διέγραψε το λογαριασμό της :?::?::?::?::?: Ποιος ξέρει :?::?::?:

Μαμουνάκι,μη στεναχωριέσαι η ατοπική δερματίτιδα είναι κάτι πολύ συνηθισμένο και κάνει την εμφάνισή του μέχρι 5 ετών.

Εμείς σήμερα πήγαμε στο γιατρό.Είχε 2 εμβόλια η μεγάλη μου.Καταλαβαίνετε...μας άκουσε όλο το τετράγωνο.Η μικρή μου η ζουζούνα είναι 5100 και 58 πόντους.Θρεφταράκι.Μου είπε ο γιατρός ότι μοιάζει με 3 μηνών παιδί :P:P:P:P:P Οπότε μαμά και κόρες κάνανε τον έλεγχό τους μετά τις 40 ημέρες. ;)

Καλημέρα και στις υπόλοιπες :!::!::!:

Καλημέρα και στις υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα,περαστικά κουκλίτσα μου!Μήπως ήταν καμμια ιωσούλα;Είδες ο νομος του Μέρφι.Κοιμήθηκε η μπεμπαμπλομ κι έμεινες εσύ άυπνη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσια μου!

Αναστασία μου ,τι κανεις!ΚΟυκλες μάνα και κόρη.Μπράβο,πέρασε και η μαστίτιδα.όλα τέλεια.

Μαγδούλα,φοβήθηκες ε;Αυτή η αφηρημαδα οφείλεται στο ότι σου έχει πάρει τα μυαλά το ζουζουνάκι σου ;)

Βασιλικούλα,ούτε εσύ πήγες ε;Και για εμένα ήταν δύσκολο για μεσημέρι.Κάποια αλλη φορά ίσως να είμαστε πιο τυχερές. :roll:

NAI ΤΟ ΑΤΙΜΟ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΑΣΤΕΓΟΙ!!!

ΠΟΣΟ ΖΗΛΕΨΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΡΘΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ 1 ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ.Η ΦΩΤΟ ΑΠΑΙΧΤΗ ΟΛΕΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΣΑΣ!

ΧΤΕΣ ΕΓΩ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ 4 ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΤΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΧΤΕΣ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ!!

ΠΑΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μια με τη μανουλα μου..

ΤΩΡΑ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΜΟΙΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΕΑ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΕ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.

ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΜΑΣ ΠΟΥ ΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΟΚΚΙΝΑ :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι εγω..χαιρετω ολη τη παρεα!

απο το πρωι προσπαθω να βρω ευκαιρια..να σας γραψω αλλα..μια ο μικρος..μια ο πατερουλης μου,μια η αδελφη μου,πηγα και στο φαρμακειο να παρω το γαλατακι μας,πηγα και σουπερ μαρκετ..με το μικρο στο μαρσιπο..ευκολα πας..αλλα δυσκολα επιστρεφεις με τα ψωνια στα χερια!!!Μου βγηκαν τα χερια και η μεση! :shock::shock:

Αναστασια...τι κουκλες που ειστε!!φτου φτου και τα ματια σου τα πηρε η μικρουλα καραμελιτσα!μας λειψατε!Το νεο μαμμυ δεν ειναι οτι πιο ευχαριστω αλλα μπρος στη παρεουλα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμας. Τι κανετε κοριτσουδια???

Τελικα παρα την απαισιοδοξια μου χθες, ο μπεμπακος κοιμηθηκε απο τις 1.30 και ξυπνησε στις 7 παρακαλω!!! Τελεια!Το κακο ομως ηταν οτι ο Γιωργακης μου μαλλον εβλεπε εφιαλτες το μωρο μου και ειχε πολυ ανησυχο υπνο και εκλαιγε μεσα στην νυχτα. Τελικα ετσι ειναι, οταν κοιμαται ο ενας, ο αλλος βαραει σκοπιες. Μα συννενοημενοι ειναι??? :shock:

Κατα τα αλλα ησυχια...

Βρε Κατρινα μου, γιατι δεν πας σουπερ μαρκετ με το καροτσι? Ετσι φορτωνεις τις τσαντες στο καροτσι και εισαι κιουρια!!! Ουτε κουβαλημα ουτε τιποτα...Και εγω αυτο κανω πολλες φορες, αν και ειδες ποσο κοντα εχω σ/μ!!! :mrgreen: Καλα δεν το συζηταμε, εχω ΣΩΘΕΙ! :lol:

Βλεπετε ολες τι νυφη περιμενει τον γιο μου ε? Ξερει να διαλεγει η ''μαννουλα'' χαχαχααα.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή αν μπορούσα θα βουτούσα μέσα στην κατσαρόλα σου! πω πω! Χρόνια έχω να μαγειρέψω σπεντζοφάι!

Άννα η αφιέρωση ήταν λόγω αδυναμίας στον Πλούταρχο βρε! Εννοείτε πως είναι αφιερωμένο σε όλα τα μωράκια μας!

κορίτσια μου έχω πιάσει πάτο. σήμερα ξέθαψα ένα παντελόνι που είχα αγοράσει μετά τα δίδυμα, φανταστείτε πριν 8 χρόνια! Ολοκαίνουριο βέβαια γιατί αδυνάτισα αμέσως και δεν το ξαναφόρεσα. όλα αυτά τα χρόνια σκεφτόμουν να το πετάξω, αχρειάστο είναι έλεγα, και πάντα τελευταία στιγμή το άφηνα στη ντουλάπα. και να που ήρθε ο καιρός και το χρειάστηκα. 40 νούμερο κυρίες μου :(:(:( έχω φρικάρει.

πως θα τα χασω τα σκασμένα τα κιλά :?::?::?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με μια μικρή βουτιά στο σπετσοφάϊ Χρύσα μου ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Να σε περιμένω να φάμε μαζί :?::?::?::?::?:;););););););)

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

ήταν ρητορικό το ερώτημα! Πρέπει να βάλω φερμουάρ και να σταματήσω να λιγουρεύομαι τα πάντα!!

πάντως φαίνεται πεντανόστιμο. τύφλα να χει η Βέφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...