Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

Χρυσα, μηπως να ψανοσουνα για καμια ομοιοπαθητικη θεραπεια? Νομιζω πως υπαρχουν ομοιοπαθητικοι παιδιατροι... Τα σκευασματα που δινουν ειναι ετσι κι αλλιως φυτικα μονο... Εγω θα το εψαχνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια είμαι και εγώ μια χαζομαμά με έναν παίδαρο του Αυγούστου 2007 και μιας άπαιχτης κόρης του Ιουνίου 2009 είμαι καινούργια εδώ :P

Μια απορία μιας και έτσι διάβασα λίγο τα νέα σας...δηλαδή έχετε παιδάκια που είναι 15 μηνών και πάνε ένα μέρος των αναγκών τους στο γιογιο? :o εμένα ούτε μαμά δεν λέει η τεμπέλα ακόμα όλο γκρινιάζει για όλα ενώ ο μεγάλος έλεγε κάποια πράγματα σε αυτή την ηλικία, βέβαια δεν τα συγκρίνω απλά ήθελα να δω τι κάνουν και άλλα παιδάκια!!!

Καλως μας ηρθες!

Για να σου λυσω κι εγω την απορια σου... Μονο 2 μαμαδες της περεας μας εχουν την τυχη να βλεπουν περιεχομενα στο γιογιο. Ολες οι υπολοιπες τα εχουμε για να στολιζουμε το σπιτι!!! Η μικρη Αναστασια της Φανης ειναι σουπερ εξελιγμενο μοντελο και εκτος του οτι λεει ενα σωρο κατανοητα πραγματα λεει και τα κακα. Και η μπεμπα της Αργυρως που ζηλευει τον μεγαλυτερο αδερφο της που τα κανει στο γιογιο και παει και κανει κι αυτη το δικο της την ιδια ωρα διπλα του.

Απο κουβεντες και ο δικος μου ειναι πολυ πισω! Ολη τη μερα γλωσσα δε βαζει μεσα αλλα καταλαβαινω 5-6 λεξεις ολες κι ολες. Οσο για "κακα" τα λεει την ωρα που τον εχω ηδη πλυνει και του βαζω την καθαρη πανα... Πολυ αργα δηλαδη για να κανω κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζι δεν εχει νοημα..ειναι κληρονομικο

Η αλλη λυση ειναι να εξαφανισω τα παντα κουρτινες χαλια κλπ..

Πιστευω πως θα ταλαιπωρηθει ως παιδι..μαγαλονωντας θα του περασει αρκετα

Παντςω μεγαλη διαφορα πραγματικα..

2 νυχτ απου δεν του βαζω ουτε ορο ουτε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη, καλα το καταλαβες! Ειμαι κακος ανθρωπος και ζηλευω την πολυλολογου και πανεξυπνη Αναστασια σου και το κανω επιτηδες που λεω για τα συντομα 16 δοντια του Ιασωνα! Για τι αλλο να καμαρωσω δηλαδη? Για το διαλυμενο σπιτι μου ή για το αρχισε να μαθαινει πραγματα στον παιδικο οχι απο τα παιδακια που μιλανε, αλλα απο τα παιδακια που βαρανε? Μεχρι χθες το μεσημερι χτυπαγε κι εμας και αντικειμενα με ανοιχτη την παλαμη, τωρα ριχνει μπουνιες!!! Ετσι θα σου γινει και η χαρη για τη φωτογραφια με τη μελιτζανο -μυτη μου. Ειχε υποχωρησει το πρηξιμο σημερα το πρωι αλλα μου εχωσε μια μπουνια ολο αγαπη ο γιοκας μου και ξαναπρηστηκε!

Εχω κι αλλες φωτογραφιες καινουριες που θα τις βαλω στην ομαδα... Εβαλες κι εσυ ή μου φανηκε? Παω τωρα να δω... Θα κοιταξω και τα βιντεο της Χρυσας στο fb και θα τα ξαναπουμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω τετοια απο περισυ...καλη ειναι δε λεω..αλλα επειδη ερχοταν ξανα σε επαφη με το αλλεργιογονο αμεσως ξανακατεβαζε μηξες, ενω τωρα απλα δεν κατεβαζει μηξες..ασχετα αν εγω τον εχω με τις συριγγες ολη μερα..εχει και πλακα γιατι παιρνει την αδεια συριγγα και τη βαζει μονος του στη μυτι...χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααααααααααααα!!!!

Λοιπόν εχθες το βραδυ είχαμε ξανά τα ίδια με το θηριάκι μου..μόλις την εβαλα στο κρεβάτι

κλάμα η κυρίααα.... :(( Είδα κ επαθα να ηρεμησει κ να κοιμηθεί...

Κ γύρω στις 6μιση έκλαιγε κ επειδη κρύωνα δεν είχα κουραγιο να την κανακέψω στο

δωμάτιό της κ την πήρα στο κρεβάτι μας...Αφού έβαλε τα δαχτυλάκια της παντού,μάτια,

αυτιά,μύτη,στόμα(κ τα δικά μου κ του μπαμπά της) τελικά κοιμήθηκε μέχρι τις 11!!! @-)

Βεβαια για χθες υποψιάζομαι οτι αναστατωθηκε γιατι ο μπαμπάς της ήρθε λίγο πριν

την παω για ύπνο,την ωρα που της ζεσταινα το γάλα..Οπότε δεν τον χόρτασε...

Φανούλα μου φαντάζομαι την τρομάρα που θα πήρες αγάπη μου...Αχ τι να πω,άλλο

κακό να μη τα βρει τα νουμεράκια μας...

Συμπεθερα καλά, τα βιντεάκια όλα τα λεφτά...Μόνο το τελευταιο δε μου ανοίγει,δε ξερω γιατι.... :roll: Ταρζαν με τα όλα του!!!!!!Εγώ τη μύτη της την καθαρίζω κάθε βράδυ μετά

το μπάνιο με την συσκευη otrisalin(αφού πρώτα έχω βάλει ορό)..Με τρελή πάλη βέβαια!!!

Ζαιράκι μου είδες που ανησυχουσες??Όλα καλα θα πανε κοριτσάκι μου...Κ η κοιλίτσα

θα φουσκωσει κ θα μεγαλώσει γερόοοοοο παιδί!!!!!!!

Αντζι μου τα φιλάκια μου!!!!!!!!!

Στελλίτσα μου τζαμπα οι μαξιλάρες καλε....ευκαιρία!!!Πάρε κ για μένα 5-6!!! =))

Έλεος δηλαδή....Τώρα που το λες θέλω κ εγω να κάνω το δωμάτιό της "παιδότοπο",μπας

κ ξεμπλοκάρει λίγο κ το σαλόνι αλλα είναι μικρό ρε γμτ,πρέπει να βρω τρόπο να το φτιάξω..

Αν κ ο καλύτερος τρόπος είναι να βρω καινουριο σπίτι,αλλα anyway..Είναι κ οι καιροί δύσκολοι..

Τώρα απο λογάκια κ εμείς λίγα πράγματα,τα βασικά..μαμ,μαμα,μπαμπά,γιαγιά,τατα,

παπά κ μααα(φιλι)!Τα υπόλοιπα αμφιβάλλω αν τα καταλαβαίνει κ η ίδια....

Βεβαια αντιλαμβανεται πλέον τα πάντα(βαριέμαι να πάω στην κρεβατοκάμαρα να πάρω τις

κάλτσες μου??στέλνω την Ολίνα!!!!!!!!!)οπότε είναι θέμα χρόνου πιστευω...Η γιατρινα μας

μου είπε οτι είναι παμπόνηρη κ οτι θα μιλήσει όταν το αποφασίσει η ίδια...Κοινώς

μας πουλάει κ μας αγοράζει.....

Αλλα δε μπορώ να πω οτι δε ζηλευω που ακούω το απο κατω μας να λεει τους γονείς του με

τα μικρά τους απο 15 μηνών.......... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΓΙΟ - ΤΑΡΖΑΝ 15 ΜΗΝΩΝ!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ!

ΦΙΛΙΑ

Καλως μας ήρθες Χαρούλα!!!!

Εγώ είμαι η Κωνσταντίνα κ έχω μια κόρη-ταρζανούλα-η οποια γεννηθηκε 08/07/2009!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλα Join the Club...και εσυ ταρζαν..μα τι στο καλο αλλες μανουλε ςμιλανε για επιτευματα, κατορθωματα..αθλους..και εμεις για καταστοφες, κουτουλιες..ταρζανιες....

πειραζει ομως που μου αρεσει ο Ταζουλης μουυυυυυυ!!! τον λατρευω...

Εντωπεταξυ τωρα τελευταια με το που μπαινει στο δοματιο που ειμαι μου κανει Τζιαααα...χαχαχα..πεθαινωω

Συμπεθερα ειδες...αυτα ειναι ρουτινα..το τελευταιο που ουρλιαζει μεσα στα νευρα δε σουα νοιγει..κριμα..να μη μαθετε ποσα ντεσιμπελ ειναι η φωνη μας...χαχαχα

Πολυ νευρα ομως παιδια...και αμα δεν του δινω αυτο που θελει κατεβαζει μουτρα, και εχει τοση πολλη πλακα..προσπαθω καμια μερα να την πετυχω την φατσα αυτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου κάνει μούτρα??Χαχαχχαα...Αυτο θέλω να το δω.. :))

Εμένα αν δε γίνει το δικό της τσιρίζει,μαλώνει λέγοντας ακαταλαβίστικα κ κουνώντας

το χέρι κ βέβαια κάνει σβούρες στο πάτωμα,χτυπάει το χέρι στα πλακάκια κ μετά κλαίει

γιατι πόνεσε..... b-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kale nai..σουφρωνει τα χειλακια του κατεβαζει τα μουτρα και κλαψουριζει..αμα εξακολουθω να τον αγνοω..αρχιζει να κλαιει..και ποταμιιι τα δακρια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι παλι :D !!!

Κοριτσια το λουλουδακι μου μου φαινεται αδιαθετο(ειχε 37,2 χθες κ σημερα κ βηχει αραια κ που),ενω κοιμηθηκε 2 ωρες το πρωι,αφου εφαγε οταν τη σηκωσα παιζαμε κ ανεβαινε στον καναπε κ ξαπλωνει στα μαξιλαρια κ μου λεει νανι κ δε σηκωνοταν!Την εβαλα κ εγω κ χουζουρευει...μαλλον θα την παρει ο υπνος οπου να'ναι!

Πηρα κ τη γιατρο κ μου ειπε να μην ανησυχω ακομα!Να την παρακολουθω κ θα δουμε...

Ντινακι μου τωρα το μεσημερι που θα παω να ξαναδω για χαλια κτλ θα σου παρω κ σενα μερικς τετοιες μαξιλαρες να εχεις :lol::lol: !!!!Ευκαιρια ειναι!!!Ακου 200ευρω :shock::shock: !!Καραφλιασα!!!Κ το υφασμα τους ηταν βαμβακερο,τι να πω...

Καπως θα καταφερεις να το φτιαξεις το δωματιο,θα δεις!Κ εγω μερικα παιχνιδια τα μαζεψα απο το σαλονι κ τα βαλα στο δικο της αλλα καθομαι κ εγω να παιζει εκει γιατι φοβαμαι το σκαλοπατι :? !!

Χαρουλα καλως μας ηρθες κ εσυ!!Εισαι στο σωστο κλαμπ :lol: !!Πες μας για τον Ταρζανουλη σου!Εγω ειμαι η Στελλα κ εχω την Αφροδιτη 15 μηνων !!

Αγγελικουλα μου τι κανεις??Καλε ολα τα παιδακια (σε αυτη την ηλικια κ οχι μονο) που ξερω κ ακουω,αυτο που ξεσηκωνουν απο τον παιδικο ειναι το ξυλο :lol: !!!Θα του περασει!Εσυ να εισαι αυστηρη μαζι του οταν παει να σας χτυπησει!Μη τον αφηνεις!

Βρε Φανουλα τωρα το ειδα οτι η μπουμπουκα σου χρησιμοποιει το γιο-γιο!!!!Ουαου!!

Ρε κοριτσια λετε να ξεκινησω κ εγω σιγα σιγα?Μου φαινεται νωρις,νομιζω δε θα με καταλαβαινει η μικρη :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε δεν του κανω μια χαρη, πεφτει κατω, χτυπαει το πατωμα με τα χερια, τον εαυτο του, κλαιει με νευρα και μια φωνη βραχνη σαν του Ντοναλτ! Αυτη η καταπληκτικη συμπεριφορα ξεκινησε εδω και 20 μερες περιπου μεσα στο σουπερ μαρκετ για μια σακουλα γλυφιτζουρια. δυστυχως με επιασε απροετοιμαστη και για να μη συνεχιστει η παραστασταση, τα πηραμε τα γλυφιτζουρια (τα οποια δεν τρωει, γιατι δεν ξερει τι ειναι...). Και αφου τα καταφερε με αυτον τον τροπο, τωρα πια κανει παντα ετσι!

Πριν ξεκινησει αυτο το εργο, κατσουφιαζε και ψευτοεκλαιγε με παραπονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλα συμπεθερουλα μου, δε σε προλαβα... μεχρι να ξαναμπω, ειχες φυγει... Αρωστουλικο το ομορφο Αφροδιτακι? Περαστικουλια και γρηγορα! Ειναι ολο ιωσεις η εποχη τωρα... Στον παιδικο απο 15 παιδακια ηταν μονο τα 7 σημερα. Τα μισα λειπουν με ιωση γαστρεντεριτιδας και τα αλλα μισα με ιωση που εχει πυρετο, βηχα και μυξες... Περιμενω να δω τι θα πρωτοκολλησει ο μικρος μου!

Προσπαθω να μην τον αφηνω να δερνει αλλα μου τις ριχνει απροοπτα. Το μονο που μπορω να κανω εκεινη την ωρα ειναι να του λεω οτι πονεσε τη μαμα και δε θελει αλλα παιχνιδια μαζι του... 1 μηνας και 1 βδομαδα εμειναν για να γινει 1,5 ετους και να αρχισει η τιμωρια στη γωνια! Που θα παει θα περασει...

Το σκεφτομουνα κι εγω για το γιογιο, πηρα κιολας ενα και ενα προσθετο καθισματακι που μπαινει στην κανονικη τουαλετα, αλλα δεν το βλεπω να συννενοουμαστε γι αυτο το θεμα ακομα, ασε που ειναι ακομα σε φαση προσαρμογης στον παιδικο και δε θελω να τον ζορισω με πολλα καινουρια μαζι...

Παρεπιτοντως, σημερα δεν ηθελε να φυγουμε... Ειχα πει οτι θα παω στις 11.30 να τον παρω, πηγα στις 12 παρα τεταρτο, τον φωναζα απο το παραθυρο και δεν μου εδινε σημασια. Οταν με ειδε στην πορτα, ηρθε μου εκανε αγκαλιτσα και εξαφανιστηκε παλι μεσα... Τον εφερε παλι η δασκαλα, εκλεισε την ενδιαμεση πορτα, και αυτος χτυπαγε το τζαμι να του ανοιξουν... Του ειπα οτι φευγω και παω σπιτι μονη μου και ξεκινησα να απομακρυνομαι για να με ακολουθησει! Δε μου φανηκε καθολου χαρουμενος που του χαλασα το παιχνιδι του... Μετα απο κανενα τεταρτο αρχισε να μου κανει χαρουλες!

Μαλλον απο αυριο θα τον αφηνω κανονικα να τρωει κιολας εκει και θα τον παιρνω μετα, οταν ερχεται η ωρα για το μεσημεριανο υπνακο του.

Χρυσα, ειχες απολυτο δικιο οτι δε θα ηρεμησει καθολου στον παιδικο. Οταν γυρναμε σπιτι εχει απιστευτη υπερενταση και ενεργεια και διαλυει τα παντα... Ακομα και οταν τρωει κουνιεται ολοκληρος και λεει, λεει... Καθε μεσημερι ειμαι για ντεπον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου λεγανε οτι ειναι μικρακι,σαν μια βδομαδα μικροτερο απο το κανονικο αλλα ολα πηγαν τελεια!

εδώ δε μιλάμε για μια εβδομάδα αλλά για τέσσερις. :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

θα δούμε, αγχώνομαι και δε θέλω να σκέφτομαι ότι κάτι δε θα πάει καλά.

Κωνσατντινούλα μου και εμείς από λέξεις στα ίδια με σας...

είναι επίσης πονηρός, οτάν του λες να πει κάτι απλά σε κοιτάει και γελάει δεν το λέει και πάει αργότερα και τα συζητάει μόνος του....νομίζω είναι θέμα πείσματος...

και μιας και μιλάμε για αυτό το πέισμα, είναι κάτι που έχουμε κληρονομήσει από τη μαμά, φουκαρά μπαμπά, αν βγει και το άλλο έτσι κάηκε ο κακομοίρης =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

εμένα αν δεν του κάνω κάτι πέφτει κάτω και κυλιέται, για σκεφτείτε να μου το κάνει στον κόσμο μέσα αυτό?????? :oops::oops::oops::oops:

για παράδειγμα όταν πάει στα μαχαιροπήρουνα και παίρνει τα μαχαίρια από το συρτάρι, που παρεπιπτόντως είναι ψηλά αλλά έμαθε να τεντώνεται και να τα φτάνει και πάω να τον πάρω απο κει, τον τραβάω απο το χερι και αυτός κάνει φρένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααα και επειδή είναι και πολύ πονηρός όταν τον μαλώνουμε έρχεται και κάνει αγκλίτσες ΚΑΙ ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ.

χτες οάντας μου τον έβαλε τιμωρία για 5 λεπτά στην κούνια του, πονεσε η ψυχή μου, είχε δίκιο βέβαια γιατί ενώ καταλαβαίνει τι του λες δεν ακούει τίποτα....αλλά όταν μιλάει ο ένας γονέας ο άλλος δεν ανακατεύεται ακόμα και αν έχει άδικο....μετά το κουβεντιάζετε οι δύο σας και του χώνεις αν το μάλωσε άδικα.

για το γιογιιο μην το κάνετετο λάθος τώρα που χειμωνιάζει, εκτός ίσως από τις κοπέλες που έχουν ξεκινήσει παιδικό,μάλλον πρέπει να φουλάρουν......οι υπόλοιπες δεν υπάρχει λόγος ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΧΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.το καλοκαίρι προσαρμόζονται καλύτερα τα παιδιά στο θέμα γιογιο....εγώ θα του πάρω ένα και θα ξεκινήσει σιγά σιγά η λεκτική προετοιμασία και όταν πηγαίνω τουαλέτα έρχεται που έρχεται μαζί μου θα τον βάζω να κάθεται και να μιλάμε =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) επί του θέματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαχαχχα...Καλά τα θηρία μας δεν παίζονται...Κάτι γινόταν το καλοκαίρι

του 09 κορίτσια μου,αλλιώς δεν εξηγείται τέτοια κινητικότητα,τέτοια ζωηράδα!!!!

Στελλούνι μου χωρις να θέλω να σε αγχώσω,κάπως ετσι κατάλαβα οτι η Ολίνα

θα αρρώσταινε...Ξαφνικά ήθελε αγκαλιές,χάδια :-o:-o:-o:-o κ ηθελε να είναι ξάπλα

στον καναπέ με κουβέρτα,αμίλητη ακούνητη,αγέλαστη....... :-s Φυσικά μετα απο αυτα

της εβαλα θερμόμετρο κ...ξεκίνησε το ματς!!!!Ελπίζω το Αφροδιτούλι μας να την περάσει

ελαφριά....Όσο για το δωμάτιο εμένα ευτυχως δεν έχει σκαλοπατακια κ μπαινοβγαίνει

μέσα ολομόναχη,παίζει ώρα με τα..καλλυντικά της οπότε αν είχα παιχνιδάκια θα

καθόταν ακόμη περισσότερο πιστευω..Θα δω τι μπορώ να κάνω..

Όσο για το γιογιο,κ εγώ απο το καλοκαίρι λεω να το αρχίσω,οπως λέει κ το Ζαιράκι

λυπάμαι τρελά τα χαλιά μου...Κ ύστερα θα είναι κ 2,αλλιώς θα καταλαβαινόμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη, κουκλα ειναι η κορη σου και απιστευτη πονηρο-σκανταλο-φατσα!

Χρυσα, τι να πω για τα βιντεακια του Χριστοφορου? Απαιχτος ειναι! Κριμα να μην ειμαστε κοντα να τα βαζαμε να παιξουν μαζι... Την ιδια αντιληψη εχουν για το παιχνιδι... Τα παιχνιδια ειναι πιο ενδιαφεροντα, πεσμενα στο πλαι ή ακομα καλυτερα αναποδα για να μπαινουμε και μεσα, παμε προς τα πισω και αν πεσουμε σε κανενα τοιχο δεν πειραζει καθολου, το λεξιλογιο και οι κραυγες ενθουσιασμου... Κριμα - κριμα, θα συνεννοουνταν αψογα μεταξυ τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄μόλις ξύπνησε κατέβηκε από το κρεβάτι και με κοιτάει πονηρά στην πόρτα....σας αφήνω προς το παρόν γιατί έχει πονηρή φάτσα.... και πάει βουρ στην κουζίνα. μάλλον τα γεμιστά θα την πληρωσουν.......ωχ έρχεται.......

μάλλον θέλει νασας πει ένα γειά\\\\\\\\\\\\\\\

τα λέμε σε λίγο μάκια.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινα και Κωνσταντινα, εδω μου εστε πουλακια μου?

Ντινακι, ολα καλα θα πανε με το σπορακι σου, μην το σκεφτεσαι καθολου το κακο... Θα δεις που θα αναπτυχθει οπως πρεπει συντομα! Ακουσατε την καρδουλα του μωρε? Αχ! τι καλα... Θυμηθηκα τη δικη μου αντιστοιχη φαση τωρα!

Αυτο με τις αγκαλιτσες μετα το μαλωμα το ξεχασα... Αλλα εγω δεν εχω τυψεις! Θα τσακιστει ή θα αρρωστησει τρωγωντας βρωμιες αμα τον αφησω να κανει οτι γουσταρει!

Εχουμε και νεα μελη στην παρεα Μηπως να εστελνες και καμια προσκληση για την Ομαδα μας?

Κωνσταντινα, θελω απο προχθες που ειδα το προβλημα με τον υπνο να σου πω κατι, αλλα το σκεφτομαι μηπως με παρεξηγησεις... Με δυο μερες κοιμισμα στα χερια - ποδια - αγκαλια τελοσπαντων οταν μετακομιζαμε, ξεκινησαν οι 7 μηνες αυπνιας μας. Τοτε ελεγα οτι τα δοντακια που εβγαζε εφταιγαν, η αναστατωση που μαζευαμε τα πραγματα... Αλλα αυτο που ακολουθησε ηταν γολγοθας σωστος. Φυσικα αν δεν εχεις προβλημα να την κοιμιζεις στο δικο σας κρεββατι για πολυ καιρο, ειναι δικο σου θεμα. Παντως εκτος απο την αποψη που λεει οτι κανει καλο στα παιδια να κοιμουνται μαζι με τους γονεις υπαρχει και αλλη αποψη που λεει οτι δεν ειναι καθολου ασφαλης πρακτικη αυτη ουτε για τη σωματικη, ουτε για την ψυχικη τους υγεια, αλλα πολυ περισσοτερο ειναι προβλημα για την καλη σχεση του ζευγαριου. Για τα περισσοτερα θεματα που αγγιζουν την ψυχολογια υπαρχουν περισσοτερες απο 1 αποψεις. Διαλεγεις και παιρνεις!

Κατα τα αλλα... συμφωνω οτι τα απαιχτα καλοκαιρινα παιδακια μας εξελισσονται ολο και περισσοτερο σε θηρια ανημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄μόλις ξύπνησε κατέβηκε από το κρεβάτι και με κοιτάει πονηρά στην πόρτα....σας αφήνω προς το παρόν γιατί έχει πονηρή φάτσα.... και πάει βουρ στην κουζίνα. μάλλον τα γεμιστά θα την πληρωσουν.......ωχ έρχεται.......

μάλλον θέλει νασας πει ένα γειά\\\\\\\\\\\\\\\

τα λέμε σε λίγο μάκια.......

Γεια σου Στρατη - Παναγιωτη !!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααααααααα κουκλιτσες μου.....σας εχασα εχω αρκετες μερες να μπω κ τωρα πηρα ειδηση το νεο θεματακι μας......καλοριζικο.....

Καταρχας, το μαμυ μου σπασε τα νευρα γιατι στον λιγο χρονο που μου απομενει δυσκολευομαι να μπω...κ οταν μπω γραφω γραφω κ τσουπ δεν δημοσιευει τπτ.... :x:x:x:x:x:x:x

Επισης, ειχα διαβασμα γιατι εδινα μαθημα ζορικο κ ευτυχως με λυπηθηκε ο Θεουλης κ το περασα..... :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Ο μικρος ειναι μια χαραααααα ζωηρευει κ με τρελαινει καθε μερα κ πιο πολυ.....

Επιτελους συννενοουμαστε αρκετα καλα κ αρχισε να σχματιζει κ μικρες προτασεις.......μου φαινεται παραξενο ακομη.....

Εδω κ 15 μερ περιπου του πηρα γιογιο κ μετα απο ωρες εξηγησης κ εκπαιδευσης περι του αντικειμενου.....οταν θελει να κανει κακα αρχιζει σφιγγεται κ κανει ιιιιιιιιιι παει το φερνει κ καθεται να κανει αλλα με το παμπερς....... :(|):@):@):(|):@) νομιζω για αρχη καλα παμε...

Απο δοντια, εχει 12 κ εμεινε ακομη μια δονταρα να βγει.....

Φανουλα, πολυ λυπηθηκα για το χτυπημα της μικρης κριμα μωρε.....ελπιζω να ειναι καλα τωρα..

Ζαϊρα μου, τι ωραια.....ακουσες καρδουλα τελεια στιγμη..τρελαινομαι κ μονο που το θυμαμαι.....να προσεχεις την μικρη σου ψυχουλιτσα!!!!!!!!!! :x:x:x:x

Αχ δεν θυμαμαι τι αλλο ηθελα να γραψω τα διαβασα βιαστικα κ μαζεμενα.......σορυ κοριτσακια μου...... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

πολλα πολλα φιλακια σε ολες ελπιζω να μην με πεταξει παλι....... :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Δωρα μου ζηλεεευω!!! Πολυ!!!!!!! (Εκανα πρασινο το λογο...)

Καμια φορα κανει κολπα το σαιτ και με πεταει κι εμενα εξω, χανω αυτα που ειχα γραψει... Μην πτοεισαι εσυ και μη χανεσαι, μας λειπεις!

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΓΙΟ - ΤΑΡΖΑΝ 15 ΜΗΝΩΝ!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ!

ΦΙΛΙΑ

Καλως τη Χαρουλα! Ταρζαν κι εσυ ε? Να μας γραφεις τα νεα σας ακροβατικα... Εννοειται πως εισαι ευπροσδεκτη στην παρεουλα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...