Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ;;


Recommended Posts

elenakos απο αυτα που διαβασα βλεπω οτι εισαι μια χαρα,γιατι πρεπει να εχεις συνεχεια ενοχλησεις δεν εισαι αρρωστη εισαι εγκυος,τα πρωτα συμπτωματα υποχωρουν δεν μπορεις σε ολη σου την εγκυμοσυνη να εχεις ενοχλησεις,ζαλαδες, εμετους και πρηξιμο θεωρω πως αδικα αγχωνεσαι,χαλαρωσε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!!!!

Με κάλυψε απόλυτα η Κατερίνα,τα ίδια ακριβώς θα σου έγραφα και εγώ.Μην ανησυχείς.Η εγκυμοσύνη δεν είναι μια ασθένεια και η έγκυος γυναίκα δεν είναι άρρωστη.Ξεκουράσου και χαλάρωσε. :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nanabill να σαι καλά!Πολύ χαίρομαι ν'ακούω ότι πήγαν όλα καλά!Παίρνω δύναμη απο εσάς! Αυτό θα κάνω,θα πηγαίνω πιο συχνά γιατι δεν θα τη "παλέψω" έτσι μέχρι να γεννήσω(πρώτα ο Θεός αν πάνε όλα καλά!)

geo-r-gia μου έχετε δίκιο..ας πάει τζάμπα το άγχος μου κ να δώ ξανά γερό το μωρό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Ελπίζω να σε καθησύχασαν όλα όσα έγραψαν τα κορίτσια, πιστεύω κι εγώ πως τζάμπα αγχώνεσαι κι όλα καλά θα είναι! Συζήτα το και με το γιατρό σου, μπορεί να καταλαγιάσει τους φόβους σου με απαντήσεις και μαζί να φτιάξετε ένα πλάνο που θα σου ταιριάζει περισσότερο. Και βέβαια όλα αυτά είναι μέχρι να κλωτσήσει το μικρούλι σου και τότε θα το νιώθεις συνέχεια και θα είσαι ήρεμη.

Όσο για την ερώτησή σου... Συμπτώματα στην παλίνδρομη δεν είχα, ήταν πολύ νωρίς (6η βδομάδα), είχα τα αρχικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης κι απλώς είδαμε στον υπέρηχο πως είχε μείνει στάσιμο.

Η δική σου εγκυμοσύνη προχωράει μια χαρά και ολοένα και μειώνονται κατά πολύ οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά! Ξέρω ότι στο φόρουμ διαβάζουμε διάφορα δυσάρεστα αλλά μη ξεχνάς πως όσοι έχουν προβλήματα και δυσκολίες γράφουν πιο συχνά, ακριβώς γιατί έχουν την ανάγκη να τα μοιραστούν. Υπάρχουν ένα σωρό εγκυμοσύνες κι εδώ αλλά κι εκέι έξω που πάνε μια χαρά και για τις οποίες δεν ακούμε πολλά! Είναι κανόνας αυτός, τα κακά νέα τα μαθαίνουμε πιο πολύ από τα καλά...

Θετική σκέψη λοιπόν (και για μένα που πάω για καρδούλα αύριο βράδυ) και θα δείς μια χαρούλα το μωρούλι σου αύριο! Και βέβαια είμαστε πάντα εδώ! χχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcande μου μέχρι τώρα η αλήθεια είναι πως δεν το είχα σκεφτεί όπως εσύ..αν κ έτσι θα έπρεπε.Δυστυχώς πέρασα πολλά μέχρι να μείνω έγκυος που με έχουν κάνει να βλέπω το "ποτήρι" μισοάδειο..κ όχι μισογεμάτο.. Τώρα που τα κατάφερα είμαι μες το άγχος κ πιάνω τον εαυτό μου να κυνηγάω πράγματα για να στεναχωριέμαι..όπως τώρα!Κάπου πρέπει να βάλω ένα τέλος σε αυτό κ να γυρίσω σελίδα!Καλά θα είναι το μωράκι μου!Ας το πιστέψω επιτέλους! Σ'ευχαριστώ! Σου στέλνω πολύ πολύ θετική ενέργεια για το μωράκι σου!!!Να ακούσεις μια πολύ δυνατή καρδούλα!!!Είναι ο πιό γλυκός ήχος!!! :x:x;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα ειναι πολυ καλα... Ισα ισα που εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι οταν σταματανε ειδικα τα πονακια σημαινει οτι ο αμνιακος εχει δεσει πολυ καλα και το μωρακι εχει βολευτει πολυ... Εγω ειχα παθει το αντιθετο ειχα πονακια και χαιρομουνα και τελικα ειχα αιματωματακι αλλα τωρα παω πολυ καλα. Μη στεναχωριεσαι και μην αυθυποβαλλεσαι σκεψου οτι ολο αυτο το αγχος εχει αντικτυπο στο πιτσιρικακι που κουβαλας! Ό,τι και να σου λεω βεβαια σημερα ειναι δευτερα οποτε θα ησυχασεις μια και καλη με το υπερηχογραφημα! Καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου.Τα συμπτωματα φευγουν ξαφνικα και οχι σταδιακα.Καταλαβαινω την αγωνια σου.Ολες στην πρωτη μας εγκυμοσυνη τα ιδια σκεφτομαστε.Ξερω πολλες κοπελες που δεν ειχαν συμπτωματα απο νωρις.Το μονο που θα σε καθησυχασει ειναι ο γιατρος σου αλλα να σκεφτεσαι παντα θετικα γιατι εχεις ακομα πολυ δρομο μπροστα σου.Και να μην ντρεπεσαι να τον παιρνεις τηλεφωνο για τιποτα γιατι αυτη ειναι η δουλεια του.Εγω να φανταστεις δεν τον επαιρνα ποτε και οταν γεννουσα,που ηταν 3 τα ξημερωματα, δισταζα να παρω γιατι δεν ημουν σιγουρη και δεν ηθελα να τον ενοχλησω.Τωρα απλα γελαω με το χαλι μου...

Θα δεις ολα θα πανε τελεια και σε λιγους μηνες θα αρχισεις να το νιωθεις κιολας.Γραψε μας τα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena elpizw na eixes poluuuu arga to rantevou me ton giatro sou shmera giafto kai den exeis prolavei na mas grapsei akomi ta kala nea sou...Otan mporeseis pes mas pos pige to rantevou sou giati arxisa na anisixw ligaki........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ βρε κοριτσάκια μου..σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον..Συγνώμη που δεν σας έγραψα νωρίτερα αλλα απο το πρωί έχω ανοίξει τον υπολογιστή κ κάθε φορά που πάω να γράψω τρέχω στο μπάνιο!Απο τις 6 το πρωί σηκώθηκα με αναγούλες κ δεν έχω σταματήσει να κάνω εμετό,αφού δεν άντεχα με πόνεσε το στομάχι μου απο τη πίεση κ έβαλα ένα υπόθετο PRIMPERAN που μου είχε πεί ο γυναικολόγος για να ηρεμήσω.Όπως φαίνεται ευτυχώς Παναγία μου είναι όλα καλα!Θα έμπαινα χθές αλλα γύρισα αργά απο το νοσοκομείο,εφημερευε κ γινόταν πανικός!Εντέλει κάναμε τον υπέρηχο κ το μικρούλι μου μεγάλωσε κίολας ολόκληρο έμβρυάκι έγινε κ χτυπούσε δυνατά η καρδούλα!Απο την ανακούφιση εκείνη την ώρα έβαλα τα κλάματα..αλλα τελός καλό όλα καλα!! :D:D Σας εχαριστώ πάρα πάρα πολύ όλες!!! Μου δώσατε πολύ δύναμη γι'αυτό είχα καλά αποτελέσματα!

[smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpravo vre Elenaki kai eixa stenoxorithei, (ta exw perasei kai kserw pos einai na xaneis mwraki).....

Ides pou eleges pos den exeis simptomata :lol::lol: Sou efxome polous emetous apo edw kai pera :lol::lol:

Egw ekana emeto kai elega " s'efxaristw thee mou toulaxiston na eimai sigourh pos pane ola kala"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε κοριτσι μου χαρηκα! το αιματωμα τι εγινε; εγω εχω κατι πονακια παλι και πολυ χαλια διαθεση και με εχουν ζωσει τα φιδια μεχρι την πεμπτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elanakos συμπτωματα δεν ηθελες παρε να εχεις τωρα,χαιρομαι που ειναι ολα καλα αν και σου το ειπα αυτα που εγραφες φαινοταν οτι ολα πανε καλα δεν θα εχεις μεχρι το τελος ενοχλησεις,μετα θα αρχισουν αλλα βεβαια συχνοουριες,καουρες θα σε πονανε τα κοκαλα τις λεκανης και αλλα τετοια με το καλο να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη,δεν ειναι μαγευτικη η στιγμη που ακους για πρωτη φορα την καρδουλα να χτυπαει;;;που να δεις και τα χτυπηματα αργοτερα θα τρελαθεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...