Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Θά ήθελα να ενημέρωσω όλες τις μαμάες οτι σε πολλά δημοτικα υπαέρχου τμήματα ένταξεις τα συγκεκριμενα τμηματα αυτα απευθυνονται σε παιδακια που αντιμετωπιζουν προβληματα με το λογο , τη γραφ αποσπαση προσοχης και γενικοτερα μαθησιακες δυσκολιες . Υπαρχει ειδικος εκπαιδευτικος που εχει εμπειρια στο αντιστοιχο κομματι και ξερουν πως να χειριστουν το καθε παιδι .Ειναι τμηατα οληγομελη συγκεκριμενα ο Σταυρος μου ειναι μαζι με ενα ακομα παιδακι γινετε στις ωρες του σχολειου . 2-3 φορες την εβδομαδα τα παιδκια αυτα κανουν το μαθημα της γλωσσας με την ειδικη δασκαλα .

Για να μπορεσει ενα παιδακι να μπει στο προγραμμα αυτο χρειαζετε να ειναι ενημερωμενοι ο γονεις προσωπικα εγω το ζητησα απο μονη μου υστερα θα πρεπει να εχει γνωματευση απο δημοσιο κεντρο (ικα -δημοσιο νοσοκομειο ) και βεβαια να το προτεινει η δασκαλα οσοπιο νωρις κανεις την εισαγωγη το παιδι τοσο πιο καλα . Με μια μονο επισκεψη εγω σημερα ειδα αμεσως διαφορα .Θα σας ενημερωσω συντομα για νεες εξελιξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

βάνια καλημέρα και καλημέρα και σε όλες τις υπόλοιπες κοπέλες κατάφερα επιτέλους να μπώ ναι το ξέρω και εγω για το τμήμα ένταξης αλλά απο ότι μου είπανε είναι και στην δικαιοδοσία του εκάστοτε διευθυντη για το αν θα το αποδεχθει το τμήμα ή όχι για του λόγου το αληθές εμας εδω το 100 δεν έχει γιαιτ ο περσινός διευθυντης δεν το δέχτηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω με χαμηλή ΑΜΗ κ με λίγα ωάρια π το είδαμε στον υπέρηχο η γιατρος μ είπε να βάλουμε μπρος της είπα μετά το Πάσχα, αλλα τελικά μας ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι περιμέναμε γιατί κ εμεις στο πρώτο προσπαθουσαμε σχεδόν 2 χρόνια όποτε δε πιστευα να έρθει τόσο εύκολα! Εμένα θα έχουν 22 μηνες διαφορά αν όλα πάνε καλά! Εγώ ξεχναω ότι είμαι εγκυος με το μωρό στο σπίτι πάω κ δουλεια βέβαια το πρωί κάνω εμετούς κάνω κανένα 20λεπτο να συνέλθω να ετοιμάσω τα γεύματα του παιδιού γιατί τον πηγαίνω βρεφικό, έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου τα πρωινά βέβαια μ τον αλλάζει μ τον ντύνει τον ταΐζει γάλα τον πάει σχολείο κ εγώ απλά ετοιμάζω τα φαγητά του!    αλλα πίστεψε με καμία σχέση η εγκυμοσύνη μ αυτή με την προηγούμενη! Δεν υπάρχει η ξεκούραση δεν υπάρχει δλδ σχολάω πέφτω στον καναπέ όποτε θέλω έχω ένα μαϊμουδι στο σπίτι θέλει προσοχή θέλει παιχνίδι!    σιγουρα θα έχει τις δυσκολίες τους η όλη η κατάσταση αλλά πιστεύω ότι θα αξίζει γιατί θα τα βλέπω να μεγαλώνουν μαζί να είναι φιλαράκια!!    επισης σε σχέση με την πρώτη μ εγκυμοσύνη π όλοι με πρόσεχαν τώρα φίλη όλοι ασχολούνται με τον μικρό αντί με εμένα, εμένα σαν να με ξέχασαν ότι είμαι εγκυος πάλι 😂 αλλα όποτε είστε έτοιμοι γιατί αυτό έχει σημασία 
    • Αααχ αυτοί οι άνδρες μας. Ξέρεις πολλές φορές παρά την απογοήτευση μου σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω βρει αυτόν τον άνθρωπο. Πάντα δίπλα μου, να με στηρίζει σε όλα, να με ενθαρρύνει, να με θαυμάζει και να με αγαπάει. Μέχρι και τώρα που στα γράφω νιώθω συγκινημένη. Είναι μαγικό αυτό το ταξίδι όταν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον που αγαπάς και σε αγαπά πολύ. Εγώ κυρίως για εκείνον νιώθω απογοήτευση, γιατί δε θέλω να μου στενοχωριέται. Και ξέρω πως το παίρνει πολύ βαριά κάθε φορά που αποτυγχάνουμε και που τραβιόμαστε στα νοσοκομεία για δικές μου εξετάσεις. 
    • Καλημέρα κορίτσια! Διαβάζω τα μηνύματα σας @ΛΕΥΚΗ @Melikara86 @anna_30 και θέλω να σας δώσω δύναμη αλλά κι εγώ συμμερίζομαι πολλές απ' τις ανησυχείς που αναφέρατε... Το ταξίδι προς τη μητρότητα δεν είναι όσο ρομαντικό τελικά μας δείχνουν στις ταινίες και τα μίντια, αλλά μη το βάζετε κάτω! Θα τα καταφέρουμε 🙏 Σας γράφω τώρα ενώ περιμένω στην αίθουσα αναμονής για να δω την ειδικό γονιμότητας που θα ζητήσουμε τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφιας και τα επόμενα βήματα. Κάθε φορά που βρίσκομαι σ' αυτήν την αίθουσα σκεφτομαι "μα τι κάνω εγώ εδώ;" - βλέπω τα άλλα ζευγάρια να κοιτούν τους υπερήχους τους, να γελάνε, αγκαλιάζονται, να χαζεύουν στα κινητά τους μωρουδιακα και νιώθω σαν τη μύγα μες το γάλα. Σαν να μην ανήκω σ' αυτόν τον κόσμο τους.  Σήμερα λοιπόν ο σύζυγος δε μπόρεσε να είναι μαζί μου σ αυτό το ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας, κι όταν με άφησε στο νοσοκομείο, του είπα "δε πειράζει, θα έρθεις μαζί την άλλη φορά". Και μου είπε "δε θα υπάρξει αλλη φορά - την άλλη φορά θα είμαστε εδώ για να δούμε το μωρό μας".  Τώρα ξέρω το λόγο που είμαι εδώ - είμαι εδώ για εμάς, για την οικογένειά μας ❤️ Ελπίζω να δώσω δύναμη σε όλες εμάς που είμαστε σ αυτή τη διαρκή αναμονή - σας κάνω όλες μια αγκαλιά 🤗
    • ναι καταλαβαινω.. κι εμεις στην αναμονη για να ξεκινησουμε διεγερση και εχουμε ολο το φοβο του πως θα παει οποτε σε νιωθω απολυτα... κι εγω χαπια και αλοιφη περιμενα να μας δωσει (ξερεις travogen κλπ) αλλα μας εδωσε ενα ποσιμο διαλυμα (mycazole) να πιουμε και εγω θα κανω πλυσεις με ενα προιον της EVA (baking soda)..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...