Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανάκληση πιπίλας CHICCO


Recommended Posts

ΑΧ κοριτσια ποιες υπευθυνες μου λετε ???τι θα σας λεγανε ???οταν εψαχνα πριν εναμισυ περιπου χρονο μπιμπερο bpa free ΠΙΠΙΛΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΙΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛΗ!!!!ΑΜ ΓΙΑ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ?ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΕΦΕΤ ΜΕ ΕΟΦ ΜΕ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΟ ΜΕ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΟΝΗ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΜΟΥ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΡΥΝΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ....ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΚΙΟΛΑΣ...

ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΠΙΜΠΕΡΟ BPA FREE ΠΙΠΙΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΟΟΣΟΟ ΚΑΙΡΟ ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΙΕΔΩ ΝΑ ΤΗΝ ΨΙΛΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΣΦΑΙΝΟΛΗ Α ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΛΑΒΕΡΑ ΧΗΜΙΚΑ..ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΡΜΟ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ????

ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΑΜ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΒPA FREE ΟΙ ΝΥΚ SOFT NYK NIGHT NUK DAY NYK GENIUS KAI GENIKA OI NUK ME TA SHMATA BPA FREE.AYTES POY SAS EGRAPSA EINAI OYTWS H ALLWS KALES ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ NUBY ΜΕ ΤΟ ΒΠΑ ΦΡΕΕ ΜΟΝΟ

ΤΙΣ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΜΕ ΛΙΓΟ ΨΑΞΙΜΟ

ΜΙΛΩ ΕΓΚΥΗΜΕΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΛΕΝΧΟ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙΑΣ ΜΕ ΒΛΕΠΑΝ ΓΙΑ ΤΡΕΛΗ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου!

κι εγω Nuk ρησιμοποιω αλλα τωρα τι να σου πωχρησιμοποιω σιλικονης και δεν ξερω τι πηρα!

εχω πεταξει εννοειται το χαρτι!

για πες μου, μηπως θυμασαι αν και οι σιλικονης ειναι bpa free?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nasai καλα βρε κοριτσι μου ..κοιτα επειδη τα λαμογια εχουν ακομη αποθεματα απο παλιες πιπιλες που δεν ηταν bpa free και δε θελουν να τα αποσυρουν γιατι χανουν χρημα οι πιπιλες της νυκ που σουγραψα και οι σιλικονης και οι λατεξ ειναι οκ αλλα μονο αυτες που σου γραψα και αυτες που γραφουν επανω to bpa free a kai oi nuk disney einai ok βασικα της ΜΑΜ EINAI PARA POLY KALES.ΕΦΟΣΟΝ ΛΕΝΕ ΒΠΑ ΦΡΕΕ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΟΛΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΙΛΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΑΤΕΞ ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΟΝΤΙΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΙ ΛΑΤΕΞ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΤΙΣ ΚΟΒΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΚΑΤΑΠΙΝΟΥΝ ΚΟΜΑΤΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroyla ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!! ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΨΑΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΗΧΑΝ ΟΙ ΜΠΙΜΠΙΛΕΣ CHIKO???Κ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ!!!!

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΤΑΞΑ ΑΥΤΕΣ Κ ΠΗΡΑ ΤΗΣ NUK ΤΙΣ ΝΤΙΣΝΕΙ!!! ΕΙΝΑΙ ΟΚ???? ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΑ ΑΜΕΣΩΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα οι πιπιλες πουναι λατεξ ευκολα μπορουν να νοθευτουν...το λατεξ ειναι γεματο χημικα και πετραιλεαιοπαραγωγα να σου το πω πιο απλα τα λαστιχα των αυτοκινητων και οι νοθευμενες πιπιλες ειναι το ιδιο υλικο.

το γνησιο καθαρο λατεξ παραγεται απο ενα δεντρο καουτσουκ ετσι λεγεται και ειναι τελειως φυσικο γιαυτο σουν λεν καμ/γΝβ ιγνα φορα οτι παιδια μπορει να παρουσιασουνβ αλεργια στο λατεξ εννοουν το δεντρο διοτι οτιδηποτε φυσικο μπορει ναναι αλλεργιογονο καλα το καοτσουκ ειναι πολυ σπανιο αλλα το λεμε.

τωρα οι σιλικονης οι πιπιλες εχουν εναα φιλμ επανω το οποιο εαν η σιλικονη δαγκωθει η φθαρει φευγει και η πιπιλα γινεται τοξικη....

το πορισμα προτιματε τις πιπιλες που σας ανεφερα αν θελετε η γενικα πιπιλες που λεν το bpa free επανω διοτι εινιαι ελεγμενες και φτιαγμενες βαση καποιων κανονισμων που απαγορευουν νοθειες και χημικες ουσιες βλαβερες για τον οργανισμο..το ιδιο ισχυει και για τα μπιμπερο και σκευη μωρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΟΥΛΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΙΠΙΛΕΣ ΚΤΛ ΕΨΑΧΝΑ ΚΙΚΟ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΥΚ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ! ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ Κ ΠΗΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Κ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ!!!!,(ΚΑΤΙ ΘΑ ΗΞΕΡΕ Κ ΑΥΤΟΣ Κ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ)ΕΛΑ ΟΜΟΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Μασ δωσαν ωσ δειγμα 2 ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΤΗΣ ΚΙΚΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΜΑΘΕ Μ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ!!!!!

ΓΕΝΙΚΟΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟ ΟΤΙ Η ΚΙΚΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΙΑ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΠΑΝΩ ΤΟ ΣΗΜΑ BPA FREE ΕΙΝΑΙ..

ΜΑΜ

ΝΥΚ

Η ΝΥΒΙ

ΕΓΩ ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΑ BPA THS MAM KAI NUK ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΗΣ KIDBASIX KAI POTHRAKIA SERBITSIA AΝΟΞΕΙΔΩΤΑ ΑΠΟ ΤΗ THINK BABY ΑΠΟ ΤΟ ΜΥ ΒΑΒΥCENTER KAI TVRA THA PARV KAI TA BEABA APO T MY BABY CENTER

ΚΑΛΛΗΝΤΙΚΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ EARTH MAMA ANGEL BABY ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΕ ΦΟΒΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕ Ο ΤΟΞΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...