Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΜΊΑ ΧΙΏΤΙΣΣΑ ΜΑΝΟΎΛΑ?????????????


Recommended Posts

Κορίτσια υπάρχει καμία κοπέλα που να μένει Χίο ή να είναι απ δω?

Να κάνουμε κι εμείς καμία συναντησούλα τώρα που μαζευτήκαμε ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Δεν ειμαι χιωτισσα. αλλα ζω στη Χιο τα τελευταια 5 χρονια. Παντρευτηκα εδω και το Μαη γεννησα τα χελιδονακια μου, ενα αγορακι κ ενα κοριτσακι. Θα χαρω να τα λεμε γιατι απο παρεες........τις αφησα στην Αθηνα. Στο site γραφτηκα προσφατα κ μολις ειδα το θεμα χαρηκα. Βεβαια δεν εχω πολυ χρονο, γιατι τα μωρα με απασχολουν ολες τις ωρες. Το αγορακι σου ειναι κουκλι! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Να σαι καλά,ευχαριστώ...

Και τα δικά σου όμως δεν πάνε πίσω.....

Για να δεις που στο τέλος θα κάνω κι εγώ μαμαδοσυνάντηση στη Χίο...... :lol::lol::lol::lol:

Είναι και η SAVROPINGUINOS Χίο,και άλλη μία κοπέλα,οπότε μπορεί να βρεθούμε κάποια στιγμή ε?

Σε κανένα παιδότοπο...

Μόνο να φτιάξει λίγο ο καιρός και να σταματήσουν οι ιώσεις!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΞΕΛΑΣΚΑΡΩ ΛΙΓΟ. ΕΧΩ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟ ΜΑΪΟ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΖΩ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ. ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ. ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΑΝ. Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΣΚΩΤΣΕΖΙΚΟ ΝΤΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ.............

:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετώ κι εγώ τις μανούλες από Χίο...

δεν είμαι Χιώτισσα αλλά μένω εδώ 5 χρόνια λόγω εργασίας του συζύγου. έγινα μανούλα τον Οκτώβρη κ είμαι τόσο χαρούμενη που κρατάω αγκαλίτσα το μπουμπούκι μου... ο μικρός μου είναι 3 μηνών κ θηλάζω αποκλειστικά. εσείς? θα ήταν ωραία να τα λέγαμε μιας κ οι προβληματισμοί μου κι εμένα είναι πολλοί σαν καινούρια μαμά... πόσο είναι τα μωράκια σας? να σας ζήσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χελιδονάκια, κι εγώ κανονίζω τη βάπτιση τον Μάη κ σιγά σιγά πρέπει να προετοιμαστώ κι εγώ.... έχεις καμιά ιδέα για κάποιο πρωτότυπο κείμενο για προσκλητήριο?έχω δει αρκετά στο internet αλλα δεν έχω καταλήξει...το δύσκολο για μένα είναι οτι η βάπτιση δεν θα γίνει εδώ.,..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Ελένη!!!!

Χάρηκα που θα τα λέμε από αυτό το θεματάκι και ελπίζω να τα λέμε και από κοντά σε καφεδοσυναντήσεις από την Άνοιξη και μετά.....

Είμαι η Μαρία και έχω ένα γιο το Γιώργο,που όπως φαίνεται στο τικεράκι,είναι 18 μηνών!

Είμαι Χιώτισσα και μένω στην πόλη της Χίου.

Εσύ?Στρατιωτικός είναι ο άντρας σου?

Όσο για πρωτότυπα κείμενα βάπτισης,βρήκα αυτά εδώ.....

Δε ξέρω αν θα σε βοηθήσουν.....

http://prosklitiria.unigrafico.gr/keimena/keimena-vaftisis.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΛΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ Η ΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΖΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΔΩ. ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΛΟΙΠΟΝ. ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑ 8,5 ΜΗΝΩΝ, ΖΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΧΙΟΥ.ΓΙΑ ΠΟΤΕ Η ΒΑΦΤΙΣΗ? ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ. :!::!::!: ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?

ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ

ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ

ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΓΙΟΡΤΗ

ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΥΠΑΡΞΗ ΜΑΣ!

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΚΙ ΕΓΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

αχ , κοριτσια εγω εμενα χιο 3 χρονια και στεναχωριεμαι που δεν τα καταφεραμε να ρθουμε καθολου . ειναι και τα εξοδα πολλα . πολλες φορες βλεπω στον υπνο μου το σπιτι μας στη χιο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Ρουλίτσα,τόση αγάπη με τη Χίο,ε?

Με συγκινείς...ειλικρινά.....

Από πού είσαι είπαμε?

Τώρα είστε στο μέρος σας,ή κάπου αλλού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

κορίτσια καλημέρα.............................

έχουμε χαθεί εντελώς, εκεί που ξεκινήσαμε το νέο μας θεματάκι εκεί το σταματήσαμε...

molly, ΧΕΛΙΔΟΝΑΚΙΑ, τι κάνετε; μεγαλώνουν τα μωράκια σας;;;;

κι εμείς μεγαλώνουμε, γίναμε 4 μηνών!!!

ναι ο άντρας μου είναι στρατιωτικός εδώ...κι εμεις στην πόλη μένουμε, εντελώς κέντρο.

τη βάπτιση του μικρούλη μου την κανονίσαμε για 29 Μάη σ ενα χωριό της Βέροιας, από εκει που είναι κ ο άντρας μου.. έχω κλείσει εκκλησία, μαγαζί, φωτογράφο κ τώρα θέλω να δω μπομπονιέρες κ προσκλητήρια τα οποία θα πάρω από εδώ γιατί στο χωριό θα πάμε λίγες μέρες πριν κ δε θα προλάβουμε...

ΧΕΛΙΔΟΝΑΚΙΑ εσύ πως τα πας με τις προετοιμασίες;τι κάνουν τα διδυμάκια; ευχαριστώ για το στιχάκι...

molly εσένα ο Γιωργάκης σου πως είναι;ευχαριστώ για το site με τα κείμενα...

ποια μαγαζιά μου προτείνετε για μπομπονιέρες-προσκλητήρια;

άντε, που θα πάει θα φτιάξει κ ο καιρός πια να βγάλω λίγο έξω τον μπεμπάκο μου που τον έχω κλεισμένο λόγω των ιώσεων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαστε...

Ναι όντως χαθήκα,ε...

Να μπαίνετε όλες να τα λέμε πιο συχνά.....πώς θα κάνουμε συνάντηση αλλιώς,αν δε γνωριστούμε πρώτα?

Λοιπόν...προσκλητήρια φθηνά έχει το βιβλιοπωλείο ΠΑΠΥΡΟΣ και το I DO στην οδό Αμάντου(στη Μητρόπολη)

Ωραία επίσης έχουν τα τυπογραφεία abc και αυτό που είναι πιο κάτω απ το ICEBERG .

Μπομπονιέρες λίγο πολύ όλοι τις ίδιες έχουν οπότε θα σου πρότεινα τη Mαριάννα στο αεροδρόμειο,το I DO και τη Μερμηγκούση(Ηλέκτρα λέγεται το μαγαζί και είναι στον Αγ.Γιάννη το Θεολόγο).

Φοβερά πράγματα αλλά αρκετά τσιμπημένα στις τιμές έχει το COMME IL FAU απέναντι απ τα FLO CAFE!

Ελπίζω να σε διαφώτισα λιγάκι!!!!!!

Φιλιά!Τα λέμε..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα. Χαθηκαμε για τα καλα. Molly πολυ τυπας ο γιος σου. Eleni τι να πω, ειναι υπεροχος. Και κατι μαγουλακια για τσιμπημα!!!!!!εμεις σε λιγο γινομαστε 10 μηνων.

Τρεχουμε και εμεις με τη βαφτιση. Εχω κλεισει βιντεο + φωτο. Θα εχω παγωτο στην εκκλησια με το παραδοσιακο καροτσακι και τον παγωτατζη. Προσκλητηρια και μπομπονιερες φτιαχνω μονη μου. Βαφτιστικα απο Αθηνα και ψαχνουμε την ταβερνα.Τωρα που τα εγραψα αγχωθηκα. Ευτυχως ηρθαν οι γονεις μου να βοηθησουν λιγο με τα παιδακια, για να βρω χρονο για τα υπολοιπα.

Η βαφτιση θα γινει στα Γριδια, μιας και ο αντρας μου ειναι απο τα Νενητα. Αντε να ανοιξει λιγο ο καιρος να συναντηθουμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα!

Τι κάνετε?Κρύο πάλι σήμερα ρε γμτ και αέρας!!!!!

Πάλι δε θα πάμε πουθενά!!!!!

Σέρνονται κι αυτές οι ιώσεις......

Άντε να ρθει η Καθ.Δευτέρα να ξεκουραστούμε λιγάκι το τριήμερο!!!!

Αλήθεια τι έχετε σκοπό να κάνετε εκείνη τη μέρα?

Θα θελα να πηγαίναμε μόνοι με τον αντρούλη μου καμία Τουρκία,για μασαζάκια,γιατί νιώθω πολύ πιεσμένη......

Μακάρι.......

Χελιδονάκια,Γρίδια και Νένητα ακούω.......

Εμένα και ο μπαμπάς μου και ο άντρας μου είναι απ το Βουνό!!!!!!!!!!!!!!!

Λες να γνωριζόμαστε?

Χα!Χα!Χα!Και για να μη μιλάμε με νικς,εγώ έιμαι η Μαρία!

Λοιπόν κοριτσάκια μου,εύχομαι να τελειώσετε γρήγορα με τις ετοιμασίες της βάπτισης και οι δυό,

γιατί η άνοιξη έρχεται και....θα ξεκινήσουμε συναντήσεις!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στις Χιώτισσες μανούλες.... πως είστε;

εμείς καλά, ο μπαμπάς μας έχει υπηρεσία σήμερα κ μείναμε τα δυό μας...

ΧΕΛΙΔΟΝΑΚΙΑ αγχωμένη σ ακούω κ σένα με τη βάπτιση.. κι εγώ κάπως έτσι, ακόμη δεν κατάφερα να δω για μπομπονιέρες προσκλητήρια, μόνο στο internet πέρνω καμιά ιδέα, εσύ διάλεξες μπομπονιέρες; Τέλεια η ιδέα του παγωτού.... άραγε σε εμάς πάνω να υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

molly, ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες σου...τον πάπυρο δεν τον είχα σκεφτεί... σκεφτόμουν εκτός των άλλων κ τη μαριονέτα κ τον Δούρειο Ίππο..., πολύ όμορφο το καρναβαλάκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molly, όντως ο καιρός χάλια πάλι σήμερα... ανυπομονώ να φτιάξει λίγο να βγούμε καμιά βολτίτσα με τον μικρούλη..

ΧΕΛΙΔΟΝΑΚΙΑ τώρα το διάβασα, πολύ καλά, μπράβο που φτιάχνεις μόνη σου μπομπονιέρες κ προσκλητήρια... μακάρι να μπορούσα κι εγώ αλλά είναι π

ολύ μικρούλης ο άγγελός μου κ δεν προλαβαίνω να βγω, να ψάξω κ να ασχοληθώ...

κορίτσια εσείς θηλάσατε τα παιδάκια σας; εμείς ακόμη θηλάζουμε αποκλειστικά..

εργάζεστε; εγώ είμαι σε άδεια ακόμη, Ιούνη ξεκινάω πάλι, είμαι Κοινωνική Λειτουργός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου,ναι είναι ωραία και αυτά τα μαγαζιά που έγραψες!!!!Τα είχα ξεχάσει.Όσο για τον Πάπυρο μπορείς να τους πεις το θέλεις και να σου φτιάξουν εκείνοι προσκλητήριο δηλ εμένα ήταν πρίγκιπας,αλλά όχι ο κλασσικός και τους πήγα φωτό απ το κουτί της βάπτισης και μου έφτιαξαν τον ίδιο πρίγκιπα και στο προσκλητήριο!

Όσο για το θηλασμό...μόνο 43 μέρες θήλασα...μεγάλη ιστορία...θα τα πούμε όταν βρεθούμε με το καλο!

Εγώ γύρισα στη δουλειά όταν ο Γιώργος ήταν 2 μηνών :(:(:(:( για μια 2μηνη σύμβαση και μετά ξαναδούλεψα φέτος το Νοέμβρη σε παιδικό σταθμό!Είμαι βρεφονηπιοκόμος!

Πόσο είναι ο Άγγελος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη, πιστευω πως σχεδον ολα τα ζαχαροπλαστεια διαθετουν το καροτσακι με τον παγωτατζη. Εχεις καποιο θεμα στη βαφτιση? Οι μπομπονιερες μου ειναι φαναρακια σε κοκκινο και ιβουαρ, τα προσκλητηρια πουγκακια στα ιδια χρωματα οπου μεσα θα μπει ο παπυρος με καραμελιτσες και αρωματικα ποτ-πουρι. Το ονομα της οικογενειας θα γραφτει σε καρτελακια που εκοψα με ειδικο ψαλιδι με σχεδιακια, και θα το κρεμασω εξω απο το πουγκακι. Παντως, μου ηρθε πιο φτηνα απο το να τα αγοραζα (0,70).

Κοριτσια εμενα μου αρεσει αυτος ο καιρος, αρκει να μην βρεχει, αλλα για τα παιδια χαλια. Μαρια, διαβασες τη σκεψη μου για Τουρκια και μασαζακι. Ξερεις ποσο καιρο το λεμε? Τωρα ομως με τα παιδια που?

Εγω δε δουλευω τωρα, αλλα ψαχνω. Περιμενω ομως να τα βαλω σε παιδικο σταθμο απο Σεπτεμβρη και μετα.

Μαρια. σιγουρα οι αντρες μας θα γνωριζονται. Εγω παλι δεν ξερω κανεναν. Εσυ απο που εισαι? Ανυπομονω να τα πουμε απο κοντα, κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραία θα ρωτήσω κ στον πάπυρο... έτσι χαιδευτικά τον είπα άγγελο, Βασίλη θα τον βαπτίσουμε.... 4 μηνών είναι τώρα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Σόρρυ που άλλαξα όνομα στο παιδί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κοριτσια καλησπερα. Χαθηκαμε παλι. Μυρισε ανοιξη :lol::lol::lol: . Καμια βολτιτσα πηγαινετε? Εμεις στον κηπο που και που. Ο μικρος δε θελει την κουνια καθολου, αντιθετα η μικρη χαρας ευαγγελιο. Ελενη, πως πανε οι ετοιμασιες? Τελικα εκλεισα βαφτιστικα απο την 'Ηλεκτρα' και γλιτωσα το ταξιδι στην Αθηνα.Εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Λοιπόν,για να πάρω παρουσίες...

Θέλω όνομα μητέρας,ηλικία και όνομα παιδιού,αν μένετε απλά Χίο ή είστε από δω και....ότι άλλο θέλετε.....

Πόυ ξέρετε,μπορεί να κανονίσουμε πριν ξεκινήσουν τα κρύα καμία μαμαδοσυνάντηση....Ψήνεστε?

Εγώ είμαι η Μαρία και έχω ένα γιο το Γιώργο που είναι 2 χρονών.

Είμαι Χιώτισσα και μένω στην πόλη της Χίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...