Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

Ρε κοριτσια ειμαι πολυ συγκινημενη. Εχθες ο αντρουλης μου μου απεδειξε για μια ακομη φορα οτι ειναι ο πιο τελειος ανθρωπος του κοσμου και εγω τον αγαπω πολυ πολυ :x:x

Μου ειπε η μαμα μου οτι μια μερα τους πηρε τηλεφωνο χωρις να το ξερω εγω, και επειδη οι γονεις μου ειναι συνταξιουχοι και αρκετα στριμωγμενοι οικονομικα, τους ειπε οτι οσο αφορα τα χρηματα για την θεραπεια του πατερα μου θα τα αναλαβει ολα αυτος και οτι οι ιδιοι δεν θα πρεπει να ασχοληθουν καθολου με τα χρηματα. Τι να πω ρε κοριτσια? Ειμαι πολυ τυχερη που εχω τετοια ψυχη διπλα μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειμαι πολύ ευτυχισμένη!

Μόλις γέννησε η κουμπάρα μου την κορούλα της και όλα πήγαν τέλεια!!!

Μέχρι 30 του μήνα την περιμάναμε αλλά η μπεμπούλα βιάστηκε...

Αχ τι καλά ... έφυγε ένα βάρος ...

Αντε και στα δικά μας κορίτσια!!!

Χρύσα είσαι όντως τυχαιρή! Να τον προσέχεις!

Κοριτσάκια αυτό που με εκνευρίζει με τους γιατρούς μας είναι πως δε μας λένε από την αρχή να προσέξουμε ... και μόλις δουν και ανεβαίνει η ζυγαριά ... τότε λυσσάνε.

Δε μπορούν να μας το πουν από την αρχή να προσέχουμε.

Τέλος πάντων.

Το θέμα είναι να μην υπάρχει θέμα υγείας και επιπλοκών.

Αν απλά ανησυχούν για τα κιλά, αφήστε τους να γκρινιάζουν και απολαύστε την εγκυμοσύνη σας.

Εγώ αυτό έχω να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραια Ειρηνη!!!! και εγω περιμενω να γεννησει η κολλητη μου και κουμπαρα μου μεχρι 1 Δεκεμβριου. Ελπιζω μονο να μην γεννησει οσο θα λειπω :(

Να της ζησει!!! Αντε θα κανεις και εξασκηση στο μωρακι μεχρι να ερθει ο μπεμπης σου :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι να σας ζησει!!!!!εμενα για τα κιλα μου ειχε δωσει η γιατρος εξαρχης διατροφη!!!!και την ακολουθησα!!!αλλα μεχρι τον 4ο :D:D:D:D

χρυσα μου να τον χαιρεσε τον αντρουλη σου,σπανιζουν αυτοι οι ανθρωποι,γιαυτο ξενιτευτηκα και γω χαχαχαχαα :D:D

κοριτσια ηρθε ο μπογιατζης φορτσατος εχει γινει ενα σπιτι μπαχαλακι!!!ευτηχως ειναι ο αντρουλης μου εδω εγω καθομαι και τους λεω τι να κανουν!!!ανυπομονω να ερθει η ωρα να βαψει το παιδικο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ!!!

Χρύσα δυστυχώς δε μπορώ να κάνω εξάσκηση στη μπέμπα...

Αυτοί μένουν Μεσηννία - Λακωνία και εγώ Κρήτη ... σνιφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια δείτε το βιντεο για τα βλαστοκυτταρα, αν δε το εχετε δει, πριν αποφασισετε για το τι τελικα θα κανετε http://exandas.ert.gr/el/kentriko-eksantas/featured-documentaries/to-polytimo-kyttaro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!!!!!!!!!!

Ελπίζω να είσαστε όλες καλά.. δεν έχω διαβάσει ακόμα τίποτα. εγώ δεν είμαι και στην καλύτερη διάθεση. Σήμερα το μεσημέρι είδα λίγο αίμα στο σκούπισμα και από εκείνη την ώρα είμαι πολύ χάλια.. Πήρα την γιατρό και μου είπε να είμαι ξάπλα, να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και να κάνω κάτι ενέσεις κορτιζόνης σήμερα και αύριο. Μου είπε βέβαια να μην ανησυχώ, αλλά δεν γίνεται! Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να είναι το μωράκι μου εντάξει. Το θετικό είναι ότι δεν ξαναείδα από εκείνη την ώρα και ότι τον ακούω, αυτό είναι θετικό πιστεύω.. Αυτά τα νεά μου.. Σας φιλώ :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζωουλα μου ξαπλα και ξεκουραση μην ανχωνεσε!!!πριν μια βδομαδα το ιδιο ειχα αλλα καφε αιμα 2 μερες μονο το πρωι!!!εμενα μου εκανε ενεση προγεστερονης μονο και με ξεκουραση μου περασε!!!!

την κορτιζονη μαλλον στην δινει γαι τα πνευμονακια του μωρου!!!ολα καλα να ξεκουραστεις θελει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββέκα μου, Ειρηνούλα ευχαριστώ!!! Είμαι καλύτερα τώρα, πιο αισιόδοξη. Απλά είχα αρχίσει και ετοίμαζα τα πραγματάκια του μωρού και τώρα τα έχω αφήσει όλα στη μέση. Ευτυχώς θα έρθει η αδερφή μου το Σαβ/κο να με βοηθήσει λίγο. Θα κάνω και δίαιτα.. μια εβδομάδα χωρίς αλάτι και ζάχαρη, λόγω της κορτιζόνης ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι κανετε??

Μια χαρα εδω! Αυριο θα δω τον μικρουλι μου και θα κανω τον εβδομαδιαιο καρδιοτοκογραφο! Αντπομονω να ερθει εκεινη η ωρα.Ελπιζω να μας δειξει λιγο φατσουλα! :)

Ζωουλα μου ξεκουραση και ολα καλα θα πανε.Τις κορτιζονες στις εδωσα για τα πνευμονακια.Για να ωριμασουνε πιο γρηγορα.Δεν ζητησε να σε δει η γιατρος σου??

Χρυσα μου ευχομαι να πανε ολα καλα με τον μπαμπα σου.Ειναι πολυ συμαντικο που το αντιμετωπιζει ετσι.

Σοφακι μου περαστικα σου! Και εγω πηρα ρουχαλακια του μικρου και ολο αγκαλια τα κραταω! :lol: Η Ευουλα καλα??

Ρεββεκακι ολο το σπιτι θα βαψετε?? Καιρος ηταν να ερθει!! Αραξε και διαταζε εσυ! :lol:

Ειρηνακι εγω μαλλον θα τα δωρησω τα βλαστοκκυταρα.Μπορει και στο τελος να μην κανω και τιποτα.Δεν το εχω ψαξει πολυ το θεμα.Εσυ τι θα κανεις?? Μα καλα 1 τεταρτο μονο εφαγες βρε θηριο μελομακαρονο?? :D Πως αντεξες?? Πιστευω μια φορα στο τοσο δεν θα σου κανει κακο.

Ματινακι μου οπως το λες!! Εμεις τρωμε κλωτσιες και απο μεσα και απο εξω! :lol: Η μικρη καλα?? Ασχολειται καθολου με την κοιλια σου??

Ξεχασα τι αλλο διαβασα.Ειναι και η ωρα τετοια.Θα επανελθω αυριο με νεα! Φιλακια σε ολες και να εχουμε ενα ομορφο και ησυχο βραδυ! :YMHUG::-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!

Λενακι σημερα εχεις ραντεβου με τον μπεμπη σου ε;;; :D:D:D:D Ευχομαι να σας δειξει μουριτσα!!!

geozouli μου ξεκουρασου λιγο και ευχομαι να σταματησει γρηγορα το αιματακι!!!!!!!!Ολα θα πανε καλα! :):):)

Ρεββεκακι αντε επιτελους καλο βαψιμο!!!!Οσο για το φαι.....ξεκινησες με τοσο λιγα κιλακια οποτε τρωγε αφοβα!!!

Χρυσα Ματα Ειρηνη Ελεναα bibibo και σε ολα τα κοριτσια φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες!!!! Χθες πήρα τα αποτελέσματα της γλυκοζυλιωμένης αιμοσφαιρίνης που είχα κάνει αντί για την καμπυλη που δεν κατάφερα να την κάνω, κ ενώ τα αποτελέσματα βγήκαν φυσιολογικά 5,3 με ανώτατο επιτρεπτό όριο το 6,0 ο γιατρός μου μου συνέστησε να μην τρώω καθόλου γλυκά κ λιπαρά επειδή έιναι κοντά στο ανώτατο κ επειδή έχω πάρει 12,5 κιλά ως τώρα. Μου είπε να τρώω ένα σοκολατάκι κάθε δύο μέρες, ποιαααααααα εγώωωωωωωω??? που έτρωγα ένα πακέτο σοκολατάκια κάθε 2 μέρες. Πως θα την παλέψω δεν ξέρω, έρχονται κ τα Χριστούγεννα που είναι γεμάτα τα σπίτια με γλυκά. Δεν το θεωρείτε κι εσείς λίγο παράλογο??? Δηλ αν ήμουν στο όριο ή το ξεπερνούσα τί θα έπρεπε να κάνω????? Αχχχχχχχχχχ δεν ξέρω απο χθες έιμαι να σκάσω, όλο το μυαλό μου είναι στα γλυκά.... :(:(

Geozouli ξεκούραση κ όλα θα πάνε καλά, Ειρηνάκι , Λενάκι κι εμείς για την Δημόσια τράπεζα σκεφτόμαστε για τα βλαστοκύτταρα, Ρεβββέκα, Χρύσα, Μάτα , Ιωάννα κ σε όλες τις υπόλοιπες φιλιά πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες μανούλες!!!

Lenaki26 εγώ είχα μαύρα μεσάνυχτα … αλλά μόλις είδα τον βίντεο κατάλαβα ότι ότι ήξερα ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ. Υπάρχει τόσο πολύ εκμετάλλευση ειδικά στην Ελλάδα που είναι να τα χάνεις. Σκέφτομαι εννοείται μόνο την δημόσια τράπεζα. Το μελομακάρονο τόσο λίγο που ήταν θα χάθηκε στο δρόμο … για αυτό το έφαγα… χιχι. Μέρα παρά μέρα θα την κάνω την ατασθαλία μου (τέτοιου τύπου και ποσότητας … χιχι). Να μας χαιρετάς τον μπεμπούλη!

Ιωάννα καλημέρα!!!

Σοφάκι θα πω πάλι αυτό που είπα και εχθές. Πρώτα μας αφήνουν να πάρουμε τα 12,5 και μετά αρχίζουν την γκρίνια και τις περικοπές! Γιατί δε μας τα λένε αυτά από την αρχή;;; για τα βλαστοκύτταρα σίγουρα δημόσια … οι ιδιωτικές από ότι είδατε … ΑΠΑΤΗ ΕΙΝΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακι μου!!!!!!

περιμενω τον μπογιατζη να συνεχισει ετσι ειπα να σας γραψω!!!!

το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα επειδη κοιμηθηκα με το αντρακι μου και ροχαλιζε!!!!δεν ειχα που να τον στειλω επειδη ολα ειναι μπαχαλο μαζι και ο καναπες γεματος πραγματα :):)

λενακι μου ναι ολο το βαφω να φυγουν τα μικροβια να φρεσκαριστει!!!το χρωμα στο παιδικο γινετε τελειο!!!πρασινο ανοιχτο!!!!καθε βδομαδα κανεις τοκογραφω μπραβοοο!!!αλλα σχεδια εκει ;)

δεσποινακι???εχουμε νεα????

ζωουλα πως εισαι σημερα???

καλημερες και πολλα φιλακια σε ολες!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια μου , [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

geozouli ξεκούραση και όλα θα περάσουν , αυτές τις ενέσεις θα τις ξεκινήσω και εγώ από τετάρτη είναι για τα πνευμόνια σε περίπτωση που υπάρξει πρόωρος τοκετός.

Εχω νευριάσει με το ΙΚΑ πάρα πολύ , πήγα σήμερα να μου γράψει την άδεια τοκετού πιθανή ημερομηνια είναι 19/1 αυτός ο βλάκας με έβαλε 25/1 και μου είπε να ξαναπάω μετά τις 22 για να μου δώσει το χαρτί...... Δεν με έβλεπε το λέω έχω δίδυμα, με εξωσωματική είμαι ενάμιση μήνα στο κρεβάτι επειδή πονάει η μέση μου , και τι απάντησε ???? (στον γιατρό σου έξω δεν πας ? να έρθεις και εδώ την σωστή ημερομηνία,μιλάμε για πολύ νούμερο) . Αύριο θα πάμε με τον αντρούλη μου να ψωνίσουμε επιτέλους , έκατσα και του μίλησα δεν γινόταν ,του είπα ότι θέλω να μου δέιχνει λίγο παραπάνω προσοχή και σε εμένα αλλά και στα παιδάκια μας ... Συγνώμη αν σας κούρασα .... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!ειστε ολες καλα?δεν γραφω συχνα αλλα διαβαζω τα νεα σας.δεσποινακι ολα θα πανε καλα με τον αδερφο σου!μπορει να παρει λιγο χρονο αλλα οι νεοι ανθρωποι εχουν αντοχες. ;)

απο ψωνια δεν εχω κανει τιποτα, περιμενω να παω στην 30 εβδομαδα και μετα,ετσι κι αλλιως μεχρι τοτε ο γιατρος ειπε να προσεχω.εκανα καμπυλη γλυκοζης και βγηκε πολυ χαμηλη!το σακχαρο φευγει απο τα ουρα κατι σπανιο που ο γιατρος το εχει δει αλλες 3 φορες!!και μου ειπε να τρωω γλυκα για να παιρνουν ζαχαρη τα παιδια μου.εχω ηδη παρει 9.5 κιλα αν και το σωμα μου δεν εχει αλλαξει τραγικα..τα αγορια ειναι ηδη 1 κιλο ο καθενας και μου ειπαν πως αν συνεχισουν ετσι μπορει και να βγουν πανω απο 2,5 κιλα!μακαρι παναγια μου...εχει καμια σας εξαψεις?το βραδυ γινομαι μουσκεμα στον ιδρωτα και πλεον κοιμαμαι με δυο μαξιλαρια γιατι ο ενας εχει κατασκηνωσει κατω απο το στομαχι μου και δεν μπορω να αναπνευσω..αυτα τα νεα μου...πολλα φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου έχεις κάθε δίκιο. Και εγώ ορκίστηκα να μη πατήσω ξανά στο ΙΚΑ παρά μόνο για τα διαδικαστικά. Αμάν πια! Άσε που κινδυνεύουμε να αρπάξουμε και κανένα μικρόβιο… αυτό μας έλειπε!

Minie φάει και κανένα γλυκό για εμάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koilitses mou.minnie vale me kai emena sth lista me tis eksapseis ex8es olh mera anoixta parathira kai th nyxta den anteksa apth zesth koimhthika kseskepasth xoris mplouza.kai na fantasteis hmouna polu kryouliara prin!!!!

koritsia thelo na pluno ta moroydiaka alla thelo na mosxovolane teleia moroudila!!! ti aporipantiko na paro?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και συγνωμη για την παρεμβολη...με το καλο με το καλο τα μωρα σας!!!!

μια ερωτηση να κανω ΕΙΔΕ κανεις την LIBERTY?????????????????????????????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το ζαχαροτούλι μας ... όχι την έχουμε χάσει την κούκλα αυτή.

Είχε μπει μια φορά και μας είχε πει πως όλα ήταν καλά.

Αλλά δε ξαναμπήκε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα κοριτσακια!!!!!

Barbitsa τα ρουχα να τα πλυνεις με προδερμ. Εγω χρησιμοποιουσα το υγρο + το μαλακτικο και μυριζαν υπεροχα. Υπαρχουν βεβαια και καποιοι γιατροι που δεν αφηνουν να χρησιμοποιουν απορρυπαντικα στα βρεφη γιατι φοβουντε για αλλεργιες.Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με τη μικρη. Τωρα υπαρχουν και τα οικολογικα τα πλανετ αλλα δεν ξερω αν μυριζουν ωραια.

Ρεββεκα πως πατε με το μπογιατζη τελειωνετε? Φανταζομαι τι χαμος επικρατει. Τα περασα και εγω το Σεπτεμβριο αλλα ειχα και τη μανουλα μου!!!!!

Εχθες ψωνισα και κατι φορμακια για τη μικρουλα μου. 3-4 δηλαδη οχι πολλα αλλα τα δυο ειναι τελεια!!!!!

Αυριο φευγω για θεσσαλονικη ομως και θα τις ψωνισω απο εκει και τις δυο :D:D

Φιλακια πολλα σε ολες!!!! (δεν γραφω ονοματα γιατι με την αμνησια της εγκυμοσυνης σιγουρα θα ξεχασω τις μισες :lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κοριτσάκια!!!Σήμερα ο καιρός είναι πολύ μουντός...Έβρεξε κιόλας,μπουμπουνίζει και έχω πέσει λίγο ψυχολογικά.. :| Και σήμερα μόνη θα είμαι μέχρι τις 10 το βράδυ...Ευτυχώς χθες ήρθε μια κοπέλα και μου έκανε παρέα λίγο το απόγευμα και έσπασε λίγο η μοναξιά μου!! :)

Ζωούλα μου,μην αγχώνεσαι!Όλα καλά θα πάνε,θα δεις!!Έβλεπα κι εγώ κάτι περίεργα όνειρα με αιμορραγίες και πρόωρο τοκετό!! :shock::shock::shock:

Μπαρμπίτσα,κι εγώ το προδέρμ θα πάρω μάλλον αλλά θα δω και για το πλάνετ...

Άντε Ρεββεκάκι,να τελειώνεις και με τα βαψίματα,να μην το έχεις στο μυαλό σου!Κι εμείς θέλουμε να βάψουμε το υπνοδωμάτιο,άντε να δούμε πότε!! :roll:

Χρύσα,κι εγώ θα πάω Θεσσαλονίκη σε μια εβδομάδα!!Να δω την μανουλίτσα μου!!! :D

Μίνι,τυχερούλα είσαι ε?Εμένα δεν με έστειλε ο γιατρός για καμπύλη ζαχάρου κι έτσι δεν ξέρω τι μου γίνεται..Τρώω βέβαια γλυκά αλλά με μέτρο,όσο γίνεται!! :lol:

Εξάψεις έχω σπάνια,καμιά φορά όταν κοιμάμαι μεσημέρι,ξυπνάω μούσκεμα!! :roll:

Φανίκο μου...Το ΙΚΑ είναι απαράδεκτο και το ξέρει όλος ο κόσμος!!Όσο μπορείς να το αποφεύγεις! :evil:

Δεσποινάκι???Έχουμε νεάκια???Ελπίζω ευχάριστα!!

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...