Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

ειρήνη μου και εμένα τελειώνει η αναρρωτική 5-11 αλλά έχω υπόλοιπο καλοκαιρινής άδειας 11 ημέρες και θα τις πάρω αμέσως μετά και έφτασε ο καιρός να σταματήσω 23-11 είναι να σταματήσω από την δουλειά με άδεια τοκετού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αννουλιτσα εχεις την πιο μικρη κοιλουμπιτσα μετα την ζωουλα :D:D:D

φανικο καλε βαλε μας κοιλιτσα να δουμε,σιγα που δεν τολμας,και βεβαια τολμας εγκυουλα εισαι :!::!:

αντε βαλτε ολες να δουμε που εχουμε φτασει,οταν θα ερθει ο αντρουλης μου θα του πω να με βγαλει να σας στειλω και γω :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κοριτσάκια...Περιμένω φωτούλες από όλες τις κοιλίτσες!!!Ναι δεν έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλίτσα!Αν και έχω την αίσθηση ότι άλλες φορές δείχνει πιο μεγάλη και άλλες μικρούλα..Σας συμβαίνει κι εσάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!!!!!!!!!

Τι μου κανετε?

Εμεις πηγαμε super market και μετα μαγειρεψα φασολαδα για τον αντρουλη μου και μακαρονια ογκρατεν για μενα.

Αννουλα τι γλυκια κοιλιτσα ειναι αυτη!!!!!!!!!!!!!

Αχ μη μιλατε για κιλα ...

Εγω μετραω ηδη 13 και να δω τι θα κανω...

post-7985-13873935329204_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έφτιαξα αρακά λαδερό!!!

Δεσποινάκι,πω πω!!Τι κοιλίτσα είναι αυτή!!!!!!Από κιλάκια είμαι +4-5 περίπου!!

Οχι απλα κοιλιτσα.Κοιλαρα εχω.Και με δυσκολευει πολυ στις κινησεις.

+4-5,ε? Τυχερη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!διαβαζω τα νεα σας και χαιρομαι που ολες ειστε καλα!μια απορια εχω,το ψαχνω στο ιντερνετ αλλα μπερδευτηκα χειροτερα!στον 7ο μηνα μπαινεις στην 25η η στην 27η εβδομαδα?πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!διαβαζω τα νεα σας και χαιρομαι που ολες ειστε καλα!μια απορια εχω,το ψαχνω στο ιντερνετ αλλα μπερδευτηκα χειροτερα!στον 7ο μηνα μπαινεις στην 25η η στην 27η εβδομαδα?πολλα φιλια

γεια σου γλυκια μου!!!στον εβδομο την 27η μπαινεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie μου εχω μπερδευτει κι εγω με τις εβδομαδες και τους μηνες.

Θα συμφωνησω ομως με τη Ρεββεκα.

Ρεββεκακι μου τελεια και η δικη σου η κοιλιτσα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσάκια πολύ σας καμαρώνω με τις κοιλίτσες σας τις ωραίες!

αλλά είστε πολύ στυλάτες όλες...με κάνετε και ανησυχώ! Έχετε πάρει πολύ λίγα κιλά! Είστε όλες μοντελάκια! Κάνετε διαγωνισμό μεταξυ σας :lol::lol::lol:

Εγώ πήρα : μηδέν στο 1ο τρίμηνο και έβαλα 2!!! στον 4ο μήνα χωρίς να το καταλάβω και αγχωθηκα και τώρα μπήκα στον 5ο...αλλά ανησυχώ ...οι περισσότερες απο εσάς μπαίνετε στον 7ο (έτσι δεν είναι?) βάλατε μόνο 4-5 κιλά! Τι λέτε έχω ελπίδες και εγώ να κρατηθώ στα 5-6 στον 7ο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσάκια πολύ σας καμαρώνω με τις κοιλίτσες σας τις ωραίες!

αλλά είστε πολύ στυλάτες όλες...με κάνετε και ανησυχώ! Έχετε πάρει πολύ λίγα κιλά! Είστε όλες μοντελάκια! Κάνετε διαγωνισμό μεταξυ σας :lol::lol::lol:

Εγώ πήρα : μηδέν στο 1ο τρίμηνο και έβαλα 2!!! στον 4ο μήνα χωρίς να το καταλάβω και αγχωθηκα και τώρα μπήκα στον 5ο...αλλά ανησυχώ ...οι περισσότερες απο εσάς μπαίνετε στον 7ο (έτσι δεν είναι?) βάλατε μόνο 4-5 κιλά! Τι λέτε έχω ελπίδες και εγώ να κρατηθώ στα 5-6 στον 7ο??

μην ανυσηχεις μια χαρα τα πας,με ποσα κιλα ξεκινησες??

μην σε νοιαζει θα τα χασεις μετα το νινακι να ναι καλα,

περπατα οσο μπορεις.

εγω εχω μπει εβδομο και εχω βαλει 3.50 κιλα αλλα γυμναζομαι και τρωω υγειηνα :roll: ε καλα οχι παντα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα μου μην αγχώνεσαι!!Μια χαρά είσαι!!Κι εγώ μέχρι τον 4ο δεν είχα βάλει κιλό και μετά έβαλα μαζεμένα 3 μέσα σε έναν μήνα και αγχώθηκα!!Να τρως υγιεινά όσο μπορείς,αποφεύγοντας τηγανητά!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!! Καλη εβδομαδα να εχουμε!!!! :)

Τι κανετε??

Εμεις μια χαρα.Σημερα θα πηγαιναμε ΙΚΕΑ αλλα δεν προλαβαμε.Πολλες δουλειες μαζευτηκαν και τρεχουμε!

Θελουμε να παρουμε και την Γερμανικη υπηκοτητα και πρεπει να κανουμε ενεργειες και για αυτο.

Σημερα ο μικρος ειναι πολυ πολυ κινητικος!! Κουνιεμαι ολοκληρη!!! Το απολαμβανω ομως! Αχ τι εχω να τραβηξω μολις γεννηθει!! :D

Ρεββεκακι ζηλεψα με τις φωτο!!! Υπεροχες!! Ειδικα το παρκο! Και η κοιλιτσα φυσικα! δεν μεγαλωσε πολυ απο την τελευταια φορα.Μια χαρα!

Μπιμπιμπο, Αννουλα και Δεσποινακι τι ομορφες κοιλιτσες και οι δικες σας! Και απο κιλακια μια χαρα πατε.

Δεσποινακι για ποτε θα τα χασεις τα κιλα χαμπαρι δεν θα το παρεις.Ετσι και εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη.

Με το μαλακο οι δουλιτσες.Ωραιο φαγητο εκανες σημερα!! μιαμ μιαμ! :)

Σοφακι μου ειδες ποτε μεγαλωσαν τα μικρα μας?? Και εγω κατεβασα να ξεδιαλυνω τα ρουχαλακια της μικρης και ολο αναρωτομιουν πως χωρουσε εκει μεσα.

Ματινακι μου πλακα εχει η μικρη!! :lol: Πολυ γελασα! Να μου την φιλισεις την γλυκα σου.

Φανουλα μου καλυτερα που θα κανεις τα ψωνια σου με την φιλη σου.Σιγα σιγα θα ακολουθησει και ο αντρουλης σου.Πηγαινε και παρε τα παντα!! :)

Σας αφηνω γιατι η με τραβαει η μικρη να παιξουμε! Τον ξεπατωσε τον μπαμπα της τοση ωρα! :lol:

Φιλακια σε ολες και καλο βραδυ να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Δεν εχω προλαβει να μπβ 2 μερες τωρα εχω δουλεια στο μαγαζι και δεν εχω χρονο!Διαβασα λιγο τα νεακια σας!Ειδα και κατι ομορφες κοιλιτσες!!!!!!!!!Θα βαλω και την δικη μου αργοτερα!Σας φιλω ολες χρονια πολλα σε οσες εχουν ΔΗΜΗΤΡΗΔΕς Η ΔΗΜΗΤΡΕΣ!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραα [smilie=toothy2.gif]

παλι βροχερος ο καιρουλης αλλα δεν πτοουμαστε!!!ομπρελιτσα και βολτιτσα!!!!

εχτες ειχαν πεταχτει εξογκοματα στην κοιλιτσα μου!!!δηλαδη ποδαρακια κεφαλακι ποπουδακι!!!!και τα πιαναμε με τον τζεμ και προσπαθουσαμε να ανακαλυψουμε τι ειναι!!!ασε που οταν τα πιαναμε η λυδια ανταπεδιδε με μια κλωτσιτσα!!!! :D:D

κοριτσια ολο σκαιυτομαι τον χαμο οταν θα γυρισουμε σπιτι 3 :P στην αρχη δεν θα ειμαστε ποτε 3,ολη την ωρα θα ερχετε η μια γιαγια,η αλλη γιαγια θα μεινει εδω 3 μηνες,θα ερχονται συνεχεια να δουν το μωρο!!!θελω την ησυχια μου πως θα το αντιμετωπισω αυτο??που ειμαι μοναχικο ατομο μου αρεσει τοσο πολυ η ηρεμια!!!θελω να ειμαι εγω ο τζεμ και η λυδια μας μονο!!!μηπως ειμαι υπερβολικη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Σήμερα πήγα και στην εκκλησία το πρωί.

Στο γραφείο ένας χαμός αλλά μου φαίνεται θα τα παρατήσω να φύγω.

Και αύριο μάλλον θα το κάνω ολοήμερο στο Ηράκλειο, αφού βέβαια έρθω πρώτα στο γραφείο εννοείται.

Έβαλα και εγώ την κοιλίτσα μου!

Ακόμα δε λέει να στρογγυλέψει κανονικά.

Να δω πότε…

Ρεβέκκα θέλω να έρθω στην γειτονιά σου ΤΩΡΑ!!!

Ματινάκι φαντάσου να έπαιρνες και παρά πάνω κιλά… με προσοχή τα σκυψίματα. Άσε και κάτι κάτω… εγώ του έχω πει: ότι πέφτει, δε σηκώνεται! Χιχιχι

Αννούλα … τι κουκλίτσα που είσαι … φτου φτου!!!

Φανή μου και εγώ έχω άδεια καλοκαιρινή υποτίθεται αλλά εδώ είναι μη μπλέξεις. Δε ξέρω … θα δω τι θα κάνω…

Ωωωω Δέσποινα … μεγάλωσε η μπεμπούλα! Εσύ πάλι … μια σταλίτσα είσαι …

Ρεβέκκα … δε μου αρέσει μόνο η κοιλίτσα σου αλλά και οι πιτζάμες σου!!!

Σαμάνθα μου και εγώ τα ίδια έπαθα. 300 γραμμάρια 2ο και 3ο μήνα και στον 4ο 2,700. Οπότε έβαλα γερό φρένο όχι για τα κιλά που θα μου μείνουν μετά, αλλά επειδή με φοβούνται οι γιατροί για διάφορες επιπλοκές. Οπότε ξεκίνησα και τον διαιτολόγο μου και ο 6ος μήνας μου κόστισε μόνο 100γρ. θέλει λίγο προσπάθεια αλλά, όλα τα μπορούμε τελικά εμείς οι μανούλες. Με το καλό το μωράκι σου!!!

Ελενάκι πως πήγαν τα ψώνια;;;

Ρεβέκκα και εγώ θα το ήθελα αυτό που λες αλλά είναι δύσκολο. Προσπάθησε να το δεις θετικά. Σίγουρα χρειαζόμαστε βοήθεια, ειδικά τις πρώτες ημέρες.

post-4730-13873935330173_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!Χρόνια πολλά στους εορταζόμενους!Φέτος έχω μόνο τον πεθερό,από του χρόνου θα γιορτάζει και ο γιόκας μου!!! :D Πω πω κορίτσια,χθες 3 η ώρα τη νύχτα,έριχνε κάτι κεραυνούς!!Πετάχτηκα από τη τρομάρα μου!!! :shock: Και σήμερα λιακάδα σαν να μην έγινε τίποτα!Λέτε να το είδα στο όνειρό μου? :lol:

Ειρηνούλα,τι μικρή κοιλίτσα είναι αυτή!!!Απορώ γιατί σου βάζουν να κάνεις διατροφή... :-? Εμένα αδυνατούλα μου φαίνεσαι!Και ευχαριστώ για το κομπλιμέντο!! :D

Ρεββέκα,κι εγώ τρελλαίνομαι να χουφτώνω ότι ξεπετάγεται από την κοιλίτσα!Επίσης μ'αρέσει όταν κουρνιάζει από τη μια πλευρά μόνο και το χαϊδεύω το νινάκι μου!! :D Όσο για την ηρεμία,σε καταλαβαίνω απόλυτα!!Κι εγώ δεν αντέχω πολύ κόσμο και φασαρία αλλά σίγουρα τις πρώτες μέρες-εβδομάδες θα χρειαστούμε βοήθεια,οπότε εκμεταλλεύσου το!Εμένα θα έρθει η μανούλα μου αλλά για λίγο,για 2 εβδομάδες το πολύ!

Ιωάννα,περιμένουμε και τη δικιά σου κοιλίτσα και όποια άλλη δεν έχει βάλει!! :mrgreen:

Λενάκι,αντέχεις ακόμα να παίζεις με την μικρούλα σου?Εγώ δεν ξέρω αν θα άντεχα... :roll: Εδώ με το γατί παίζω λίγο και κουράζομαι... :lol:

Αυτά....Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!!!!!!!!!!!!

Χρονια πολλα στους εορταζοντες και στις εορταζουσες!!!!!!!!!!!!!

Ειρηνακι μου τι γλυκια κοιλιτσα που εχεις κι εσυ!!!!!!!!!!

Σαμανθα μη βλεπεις μονο τα μοντελα της παρεας,βλεπε και την ορκα (δηλαδη εμενα) που πηρε 13 κιλα.

Λενακι μου για το μονο που δεν αγχωνομαι ειναι πως θα τα χασω.

Μονο να μη με δυσκολεψουν τα ατιμα τα κιλα με το μωρο.

Κι εμενα η δικια μου εχθες ολη μερα ρεσιταλ εδωσε.Αφου στο τελος την παρακαλουσα να κοιμηθει.

Θελω κι εγω ΙΚΕΑ.Βρηκατε σπιτι?Ποτε μετακομιζετε?

(Εχω χασει επεισοδια)

Ιωαννα μου με το μαλακο η δουλεια.Πανω απο ολα ξεκουραση.

Ρεββεκακι μου πιστευω οτι δε θα σκεφτεσαι τον κακο χαμο οταν θα γυρισετε σπιτι ολο το τσουρμο.Θα εχεις αναγκη απο βοηθεια,οποτε μη σου πω οτι θα το απολαμβανεις κιολας.

Α!Εδω ο καιρος θυμιζει Ανοιξη!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Να άλλη μια τέλεια κοιλίτσα! Μα ειλικρινά, μήπως υπάρχει κάποιο μυστικό έπαθλο στις γκαστρούλες Μαϊου για το ποια θα έχει πιο λίγα κιλά!! :lol::lol::lol::lol: Ειρήνη συνολικά πρέπει να έχεις βάλει πολύ λίγα! Μπράβο σου!

Ξεκίνησα με 1.63 ύψος και 53.5 κιλά (κανονικά είμαι 51.5 αλλά δεν είχα κάνει πολύ 'διατροφή' τελευταία γιατί ήθελα να μείνω έγκυος και δεν ήθελα να 'πεινάσω'). Και τώρα είμαι 55.5.

Και εμένα ο γιατρός μου επιμένει πάρα πολύ να μην πάρω κιλά...και φαντάζομαι δεν το λέει για την σιλουέτα μου αλλά από ότι μου έχει πει για να γεννήσω πιο εύκολα!

Εσύ Ρεββέκα πας τέλεια! Πραγματικά τέλεια! Αλήθεια, τι ύψος και τι αρχικό βάρος έχεις?

Σχετικά με το ότι θέλεις να μείνεις με το μωρό σου και τον άντρα σου όταν με το καλό γεννήσεις, πιστεύω ότι έχεις απόλυτο δίκιο! Έτσι και αλλιώς θα χρειάζεται κάποιο διάστημα προσαρμογής και ίσως οι άλλοι σας μπερδέψουν...και εγώ το σκέφτομαι πολύ αυτο! Καλά για πεθερά και πεθερο δεν το συζητάω ότι δεν θα είναι στο σπίτι μας αλλά ίσως να είναι η μαμά μου...Έχω διαβάσει ότι και λόγω της αλλαγής των ορμονών η γυναίκα δεν πρέπει να καθόλου να πιέζεται μετά την γέννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μη βλεπεις μονο τα μοντελα της παρεας,βλεπε και την ορκα (δηλαδη εμενα) που πηρε 13 κιλα.

ναι αλλά από ότι είδα στην φωτογραφία ΟΛΑ τα κιλά πρέπει να είναι στην κοιλίτσα!!!!!

Μήπως ξεκίνησες πολύ πολύ αδύνατη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...