Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

Να είσαι καλά Μαρικάκι μου.....Με αυτά και με αυτά ....πάει το γυμναστήριο για σήμερα....

Ούτε χώνεψα καλά - καλά....οπότε θα κρατήσω τις δυνάμεις μου για αύριο....

Άντε και στα δικά μας κοριτσούδια....

Ο Οκτώβριος μας μπήκε ορεξάτος για πολλές εγκυμοσύνες.....Μη του χαλάσουμε χατίρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τανια μου, ευχαριστω για το κερασμα, αλλα , η αληθεια ειναι οτι εγω πρεπει να σας, κερασω!!!!προς το παρον, σας στελνω πολλες ευχες κι ελπιζω το σπορακι μου να ειναι κολλητικο, και μια μια, να φουσκωνετε σαν το κεικ της τανιας!!!!!χιχιχιχι!!!

madi, ξεκινησαμε περυσι τον ιουλιο, και το σεπτεμβριο εμεινα εγκυος,( η 1η χοριακη εδειξε 100 και η 2η 140) αλλα κρατησε μονο 5 μερες..την 5η μερα μου ηρθε περιοδος, κι ο γιατρος μου ειπε οτι ημουν τυχερη που δεν χρειαστηκε να κανω αποξεση, γιατι για καποιο λογο , το εμβρυο δε μπορουσε να αναπτυχθει....μετα, ακολουθησαν 6 μηνες διακοπης προσπαθειων(κατοπιν συμβουλης του), και το μαρτιο, αφου αλλαξα γιατρο, ξαναρχισαμε τις προσπαθειες....αισιως, κλεισαμε 6 μηνες, ακριβως πριν προλαβει ο αντρας μου να κανει σπερμοδιαγραμμα...(τη γλιτωσε..)

δεν ξερω, τι συνεβη , κι αυτη τη φορα ολα πηγαν κατ'ευχην...προσωπικα, πιστευω, οτι ετυχε....παρ'ολα αυτα, μπορω να σας πω τι καναμε :1) τους τελευταιους 2 μηνες , πινουμε και οι δυο πολυβιταμινες-2)εκανα τεστ ωορρηξιας-3)ποδια ψηλα κι ολα τα πιανω (!!!) και4) το σεπτεμβριο ξεκινησαμε και οι 2 διαιτα( δηλ οχι γλυκα, ασπρο ψωμι, τηγανιτα- υγιεινη διατροφη , χωρις να πειναμε)-τωρα, μπορει να φοβηθηκαν τα σπερματοζωαρια του αντρα μου, στο ακουσμα του σπερμοδιαγραμματος , και να ετρεξαν πιο γρηγορα αυτη τη φορα, τι να πω!!!!!!!!!!

επισης, ημουν σιγουρη οτι θα γινοταν, μεχρι τα χριστουγεννα, απλα δεν ηξερα ποτε....ηξερα οτι θα μου εστελνε ενα μωρακι η Παναγιτσα, σκεφτομουν, μανα ειναι κι αυτη και ξερει τη χαρα του παιδιου, δεν θα μας αφησει ετσι....και το ιδιο σκεφτομαι για ολες μας κοριτσια, μας προσεχει και μας ακουει ,και μας αγαπαει σα μανα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑ ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ....ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ ΜΩΡΟΟΟΟ?????????ΑΑΧΧΧΧ ΑΧΧΧΧΧ ΤΙ ΓΟΥΡΛΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ!!!! :lol::lol: ΚΑΛΗ Κ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!! ;););):P:P

τανια μου..ευχαριστουμε για τον καφε κ το γλυκο ..κερναω κ εγω σοκολατινα που εκανα εχτες!!!το τραγουδι σου πολυ συγκινιτικο κ ομορφο..ευχαριστουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κι από εδώ στην Αφροδίτη μας!!!!!!!!!!!!

Κι ένα μεγάλο μπράβο για την υπομονή της και την πίστη της...............

Θα έρθει σε όλες βρε κορίτσια.......... δεν υπάρχει περίπτωση...........

Δεν πρόκειται να χάσει το δρόμο........

Ένα ακόμη τεράστιο μπράβο............

Στην Κρητικοπούλα μας....... το Μαράκι μας............ που στο τέλος δικαιώθηκε.............

Με το καλό να γεννήσεις το παληκαράκι σου σε λίγες μέρες.........

Who is next??????? Please???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα μου ντε....ποια εχει σειρα τωρα?????εγω περιμενω 10/10 αλλα ειναι κ ακομη κανα δυο που περιμενουν εκει κοντα..εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ.........

Άσε με μένα............

Είναι πολύ μπερδεμένα τα πράγματα..........

Από χθες (22η μέρα) θεωρητικώς περιμένω............. μετά τις τελευταίες ανωμαλίες του κύκλου μου...... που έχει βαλθεί να μου σπάσει τα νεύρα τέλος πάντων......

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Εδώ και 4-5 μέρες το βράδυ που πέφτω για ύπνο λέω......... το πρωϊ θα ξυπνήσω μ΄επισκέψεις...... Αλλά μέχρι στιγμής δεν..........

Τώρα που την θέλω.........

Να μην έχω τις πρώτες μέρες του Γυμναστηρίου...... αυτή δεν.........

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Τέλος πάντων....... θα δείξει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι κανει οταν την θες δεν ερχεται κ οταν δεν την θες ερχεται..αναποδα τελειως.....μα τελωςπαντων δεν μπορει να συγχρονιστει?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες, τι ευχάριστα είναι αυτά που διαβάζω???!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Αφροδιτούλα μου, [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif] να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και στο τέλος της να κρατάς ένα πανέμορφο και υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!!

Και σε όλες τις κοπέλες που περιμένουν εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσουν τις φουσκωμένες κοιλίτσες τους!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο αφροδίτη!να πάνε όλα καλά σου εύχομαι και να γεννήσεις ένα υγιές νινάκι!!!!!!!!παντα τέτοια!αντε να παίρνουμε σειρααααααααααααα!!!!!!!!εγώ δεν την περιμένω στις 14! ;):P:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κοριτσια ..τελικα ολες εκει κοντα περιμενουμε ...αντε κ να δειτε δεν θα προλαβαινουμε να χαιρομαστε κ να ευχομαστε για τις εγκυμοσυνες μας που θα ανακοινωνονται η μια μετα την αλλη...!!!!

εγω αφου πληρωσα λογαριασμους..εβαλα το φαγητο στο φουρνο..εχω μακαρονια με κοκκινη σαλτσα κ τυρια στο φουρνο..ελατε να φαμεεεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σα κ απο μενα.εμενα σημερα μου τελειωσε η κοκκινοσκουφιτσα.αυριο θα εχω τα αποτελεσματα απο τη tsh κ αν ολα πανε καλα εχω ολο το μηνα μπροστα μου... :oops: για αγκαλιτσες κ μπεμπε.αχ τι καλα να μην χρειαστει αγωγη κ να εχω το οκ απο τον ενδοκρινολογο.βεβαια ξεκινησα κ τα αντισυλληπτικα γιατι αν οι εξετασεις δεν ειναι καλες θα πρεπει δυστυχως να προσεχω.αντε να δουμε τι θα γινει....θα τον προλαβω τον αη βασιλη ή θα παμε με την νεα χρονια κ ποτε? :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, και εγώ για 13 Οκτώβρη δεν περιμένω...

Άντε να δούμε, το πιάσαμε το αυγουλάκι, ή πάλι έγινε "Λούης";;;;;;; :-w:-w:-w:-w

Όχι τίποτα άλλο, μπας και γλιτώσω τις ορμόνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!και εγω γυρω στην αλλη εβδομαδα δεν περιμενω....με ποναει η κοιλια μου ομως και με τσουζουν οι θηλες....αχχχ μην ερθεις πλιιιιιιζζζζζ.... :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω γλυκά μου κοριτσάκια να φέρει ο Οκτώβρης όμορφες, μοναδικές μέρες κ πολλά θετικά τεστάκια :)

Σας φιλώ! [smilie=icon_sunny.gif]

by the way, Κιμονάκι αυτές οι θηλές κάτι μου λένε, κάτι μου λένε! Αν δεν είναι συνηθισμένο σου σύμπτωμα πριν την κ.περιοδίδου, είναι πολύ, μα πολύ καλό σημάδι. Βασικά εμένα ήταν ένα διαφορετικό σημάδι αυτός ο πόνος στις θηλές, όπως ασφαλώς η συχνή-πυκνή τουαλέτα κ οι τριχούλες που μεγάλωναν σε χρόνο d-t! Από τη μια περιποίηση στα ποδαράκια, την αλλη μέρα άντε πάλι (προ εγκ/νης έβγαιναν κάθε 5 μέρες). go for it, λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.τι κανετε?εχω λιγες μερες να μπω και τι καλαααα επεσα πανω σε νεα εγκυουλα!afrodite μπραβο πολλα συγχαρητηριααα :clap::clap: ευχομαι μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσυνη :)

ευχομαι και σε ολες οσες δεν περιμενετε αυτες τις μερες να μας ανακοινωσετε τα ευχαριστα!ετσι να φουσκωνουμε σιγα σιγα :P:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon μου, ναι !!! είναι πολύ θετικό ειδικά αν μου λες ότι πονάνε μόνο οι θηλές. εγώ δεν μπορούσα να ακουμπησω με το χέρι μου, τρελαινόμουν :shock: κατα τα άλλα, τα κλασικά συμπτώματα με την κοιλιά, τόσο που νόμιζω ότι αδιαθέτησα, κ έτρεχα αρκετές φορές w/c! θα χαρώ πολύ με τα νεάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα κοριτσια !!!τι κανετε?εγω καλα..βρε κοριτσια θερμομετρηθηκα εχω τωρα 6 μερρες αυτη την δουλεια της θερμοκρασιας η οποια ειναι συνεχεια 36,6-36,7 ,χτες μετραω κ μου δειχνει απο την μια αμασχαλη 36,6 και απο την αλλη 36,3 (να μην το βαλα σωστα?????????)σημερα ηταν περισσοτερο ανεβασμενη 36,75....τι μου συμβαινει?το στηθος μου ποναει κλασικα οπως στην περιοδο αλλα με εντυπωσιαζει η θερμοκρασια που τους αλλους μηνες ηταν κανονικα στους 36,4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marykal einai fisiologiki i thermokrasia sou..tin parakoloutheis kairo?kai pali kai poli kairo diladi na tin parakoloutheis,einai fisiologiko meta tin oorixia na anevainei ligo(ligo prin tin periodo xanapeftei)..apo ti thermokrasia pou eixes prin tin oorixia..oxi tou perasmenou mina..an i thermokrasia sou sinehisei etsi kai meta ti mera pou perimeneis periodo perimene euxarista neakia..tora min aghonesai poli

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου cuando μονο το πρωι την μετραω αλλα στις 10/10 περιμενω την ακατανομαστη κ η ωορηξια μου ηταν την 12η-13η μερα εχω σταθερο κυκλο 26 ημερων κ σημερα ειμαι στην 22η...την μετραω εδω κ 5 μερρες δηλ. απο την 17η αλλα και τους αλλους μηνες που μετρουσα ηταν πεσμενη αυτες τις μερρες στους 36,4 ..τωρα ομως παραμενει υψηλη και πολλες μερρες μετα την ωορηξια...μηπως ειναι καλο σημαδι αυτο?αχ αν ξερεις βοηθησε με

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...