Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

ΝΑΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΥΣΑΝΘΗ. Η ΞΕΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ 4 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΕΞΟΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις ρώτησα πόσο θα κοστίσει η εξωσωματική στο κέντρο που πηγαίνω. Μου είπαν 8.300 δολλάρια χωρίς τα φάρμακα. Βέβαια δεν σου κάνουν εάν δεν έχει τουλάχιστον 7 ώριμα και εγώ στην καλύτερη περίπτωση έχω 3!!! Είναι πάρα πολλά τα λεφτά, βρε Χρυσάνθη, και οι πιθανότητες 1%...

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να το δοκιμάσω και αυτό, εάν γίνεται...

Ο λόγος που κάνουμε τις σπερματεγχύσεις είναι γιατί στην ηλικία μου υπάρχουν ίδιες πιθανότητες με την εξωσωματική, συν το ότι τα ωάρια δεν ταλαιπωρούνται γιατί παραμένουν μέσα στο σώμα.

Είναι και η Ελλάδα πολύ μακρυά, οι μετακινήσεις δύσκολες και ο άντρας μου δεν έχει άλλη άδεια πριν από το νέο έτος. Εάν δοκιμάσω εξωσωματική θα πρέπει να είναι εδώ και δεν τους πολυ-εμπιστεύομαι...

Έχουμε πολλά να συζητήσουμε με τον άντρα μου...

Προς το παρόν, για το υπόλοιπο Νοεμβρίου είμαστε μόνοι μας... φτού και από την αρχή η fertility yoga, απο αύριο, το clearblue fetility monitor, πόδια ψηλά και όλα τα σχετικά... μπας και πετύχουμε από μόνοι μας το ένα το καλό...

Τι να πω, ρε παιδιά;;; Ο αγώνας συνεχίζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρε marikaki ποσο στεναχωριεμαι για την μαχη που δινεις καθε μερα για να ερθει το μωρακι σας!τι να πω ευχομαι ο Θεος να σου στειλει με οποιονδηποτε τροπο θελησει το μωρο που τοσο λαχταρατε πολυ πολυ συντομα.μην απελπιζεσαι πιστευω οτι θα βρεθει λυση και σιγουρα θα κανεις παιδακι!εμεις ειμαστε εδω να σε στηριζουμε και να παρακαλαμε μαζι σου γι αυτο το θαυμα :)

χρυσανθη εχω 28 με 30 κυκλο και αυτο τον μηνα μου ηρθε την 31η μερα δηλαδη ποτε πρεπει να ειναι η γονιμη?ποιες μερες να εχουμε επαφες?για πες μπας και πιασουμε τιποτα ;) οτι χρειαστει θα κανω μεχρι να μας κατσει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ rose :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Τι θα έκανα εάν δεν είχα και εσάς :x:x:x

Φιλενάδα βλέπω ότι εισέρχεσαι στις γόνιμες μέρες... βούρ στο ψητό rose ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας γραψω κι εγω τι μου εχει πει ο νεος γιατρος μου, ισως καποια να βοηθησει.Ξεκινατε επαφες 11η-12η-14η-16η-18η.Εμενα ετσι μου ειπε να κανω, ενα μαξιλαρι στον ποπό μου και να μην σηκωθω καθολου!Καλυτερα η επαφη να γινεται βραδυ και να κοιμαμαι κατευθειαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα,

Merykal μου άρεσε πολύ ο τίτλος ;)

Έχω λείψει αρκετό καιρό, κάποιες κοπέλες ίσως να με θυμάστε...

Οι σελίδες είναι αρκετές και είναι αδύνατον να τις διαβάσω όλες. Ποια είναι η τώρα λίστα με τα κορίτσια ; είχαμε αρκετές εγκυμοσύνες ;; [smilie=sign17.gif]

Εγώ παραμένω εκεί που ήμουν, εννοώ πως ακόμα δεν.....

αλλά που θα πάει......

Καλώς σας βρήκα και εύχομαι σε όλες μας σύντομα το όνειρο μας να γίνει πραγματικότητα.

Καλή επιτυχία και κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Roze εγω περνω τους 6 μηνες κ γραφω καθε ποτε μου ερχετε...οχι μονο τον ενα μηνα...εγω εχω 27 -28 κυκλο, υπαρχουν ομως 2 φορες το χρονο που εχω 29-30 εγω το εχω αποδοσει στην αλλαγη του καιρου...δηλαδη χειμωνας καλοκαιρι....αν μου πεις τους τελευταιους ακριβως σου λεω.....π.χ. αν εχεις 28-30 οπως λες....η γονιμη σου ειναι η 14- 16...εγω με την λογικη μου θα ειχα επαφη μονο την 12-14-16 κ την 17 ημερα μετα κανε οποτε θες...πριν ομως καθολου για να ειναι ποιοτικο το σπερμα....ετσι ωστε οτι κ να γινει να μην χασεις καμια μερα...αλλα καλυτερα αν ξερω κ τους 6μηνες..εχει σημασια....

μαρικακη μου μπορεις να κανεις 3 φορες προκληση κ να σου παρουν οτι ωαρια εχεις...να τα βαλεις στην καταψυξη κ οταν μαζευτουν 10 να κανεις εξωσωματικη....απλα με αυτο τον τροπο καθυστερεις σιγουρα 3 μηνες....αλλα μετα πας για εξωσωματικη...επισης μπορεις να πας μονο με μια προκληση...κ οσα παραγεις....λεω εγω τωρα με το δικο μου μυαλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax vre marikaki pragmatiki maxi dineis..eimai omos poli sigouri pos ena plasmataki perimenei na gineis manoulitsa tou..fainesai poli glikia ki euxomai sintoma na erthei!!!!!!!!na min palepseis allo..na erthei mono tou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο...εγραφα εγραφα και τελικα ειδα οτι δεν εχει αναρτηθει..καμια βλακεια θα εκανα...σορρυ αλλα δεν μπαινω και πολυ συχνα...αλλα διαβασα ολα οσα εχω χασει..καλο κουραγιο σε ολες...μην γραφω και τα ιδια που εγραψα πριν μπας και τελικα αναρτηθει...ακομα περιοδο δεν εχω..αυτο θα το ξαναεξηγησω γιατι χρειαζομαι βοηθεια...τον προηγουμενο μηνα ειχα περιοδο στις 07-10-2010..εγω γενικα εχω κυκλο 27-28 ημερες αλλα λεω μπας και αυτο το μηνα εχω 30?οποτε περιμενα μεχρι τις 07-11-2010 και δεν ηρθε..η κολλητη μου,μου λεει να παω να κανω ενα τεστακι αλλα φοβαμαι οτι θα βγει αρνητικο...να σα πω και το αλλο..αν τελικα ειμαι τοτε ειμαι σιγουρη οτι εγινε προς το τελος του κυκλου οποτε σκεφτομαι αν κανω τεστ μηπως βγει αρνητικο γιατι θα εχει χαμηλη ορμονη και δεν θα μπορει να την εντοπισει???μιλαμε τοοοσο ανγχος...τι να κανω βρε κοριτσια ποσο να περιμενω ακομα?? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανεις κ αργα να εμεινες το πολυ να δειξει αρνητικο κ να περιμενεις μετα για χοριακη.....εγω θα εκανα....αλλιως πηγαινε αυριο πρωι για χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακη δειχνει καλυτερα απο το τεστ???Ειναι παραλογο που με εχει πιασει τετοια φοβια???Μιλαμε ξυπναω τη νυχτα και δεν μπορω να κοιμηθω απο :shock: το ανγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν μενεις εγκυος αυξανεται η χοριακη γονιδοτροπινη...αμα κανεις εξεταση κ τελευταιες ημερες να εμεινες θα δεξει....απλα το τεστ θελει 8 ημερες απο την συλληψη....κανε αυριο μια χοριακη γιατι αν εισαι κ κανεις τεστ θα κανεις κ χοριακη μετα οποτε διπλα λευτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Roze εγω περνω τους 6 μηνες κ γραφω καθε ποτε μου ερχετε...οχι μονο τον ενα μηνα...εγω εχω 27 -28 κυκλο, υπαρχουν ομως 2 φορες το χρονο που εχω 29-30 εγω το εχω αποδοσει στην αλλαγη του καιρου...δηλαδη χειμωνας καλοκαιρι....αν μου πεις τους τελευταιους ακριβως σου λεω.....π.χ. αν εχεις 28-30 οπως λες....η γονιμη σου ειναι η 14- 16...εγω με την λογικη μου θα ειχα επαφη μονο την 12-14-16 κ την 17 ημερα μετα κανε οποτε θες...πριν ομως καθολου για να ειναι ποιοτικο το σπερμα....ετσι ωστε οτι κ να γινει να μην χασεις καμια μερα...αλλα καλυτερα αν ξερω κ τους 6μηνες..εχει σημασια....

μαρικακη μου μπορεις να κανεις 3 φορες προκληση κ να σου παρουν οτι ωαρια εχεις...να τα βαλεις στην καταψυξη κ οταν μαζευτουν 10 να κανεις εξωσωματικη....απλα με αυτο τον τροπο καθυστερεις σιγουρα 3 μηνες....αλλα μετα πας για εξωσωματικη...επισης μπορεις να πας μονο με μια προκληση...κ οσα παραγεις....λεω εγω τωρα με το δικο μου μυαλο....

Χρυσάνθη μου, τα δικά μου ωάρια δεν καταψύχονται, λόγω ηλικίας...δεν αντέχουν την κατάψυξη, οπότε αυτό αποκλείεται. Εάν το αποφασίσω, θα είναι με ό,τι ωάρια δώσω, ή με το ένα του φυσικού κύκλου και ό,τι γίνει... Βλέπεις, μετά τα 40 τα εμπόδια είναι πολλά και όλα λειτουργούν εναντίον σου... Αλλά δεν πειράζει, έχει ο Θεός!!! Ανοιχτό μυαλό χρειάζεται και ψυχραιμία. Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις, φιλενάδα :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ εχω ψιλομπερδευτει λιγο με τον κυκλο.τελεικα απο ποτε μετραμε τον κυκλο απο την πρωτη μερα περιοδου η απο την επομενη?γιατι τοσα χρονια την μετραω απο την επομενη μερα και τωρα τελευταια μου ειχαν πει τα κοριτσια οτι μετραμε απο την πρωτη.παντος πρεπει να ειναι εκει 28 με 30 περιπου!εγω το μετρουσα απο την επομενη και λεω οτι εχω 28 με 30.αν ξερω πως ακριβως την μετραμε θα κοιταξω αυριο για τους 6 τελευταιους μηνες και θα σου πω!τωρα μου ηρθε 31 Οκτωμβριου αρα 12 μερα ποια ειναι?

μερεντουλα καλως ηρθες παλι.ευχομαι το ονειρο σου να ερθει πολυ συντομα οπως για ολες μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax vre marikaki pragmatiki maxi dineis..eimai omos poli sigouri pos ena plasmataki perimenei na gineis manoulitsa tou..fainesai poli glikia ki euxomai sintoma na erthei!!!!!!!!na min palepseis allo..na erthei mono tou..

Σε ευχαριστώ πολύ, cuando, από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί :ympray::ympray::ympray::ympray:

Απ'ότι βλέπω, μαζί προχωράμε στις μέρες, εσύ είσαι στην 3η, εγώ στη 1η...

Και ο αγώνας συνεχίζεται... [smilie=blob6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να δω μεχρι αυριο το πρωι λεω και να αποφασισω μολις παει ο γιος μου σχολειο που τον παω πρωι,την χοριακη πρωι πρεπει να την κανω?καλη συνεχεια και σε εσας κοριτσια και απο εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν αδιαθετησεις 31 μετρας απο την 31 ως πρωτη μερα...αρα η 12η ημερα ειναι 11 νοεμβρη....εγω θα εκανα μονο στις 11/11-13/11-15/11 κ μετα δεν μας νοιαζει για τις αλλες ημερες...ετσι δεν αδυνατιζει κ το σπερμα γιατι στις γονιμες θα ειναι ενταξει αφου δεν θα εχεις επαφη ποιο παλια....

μαρικακη δεν το ηξερα αυτο με την ψυξη....εχε πιστη αφου εμεινες μια φορα θα ξαναμεινεις...κ ο θεος βοηθος...τι να σου πω κ εγω σου εγραψα ολα αυτα που εψαχνα για μενα γιατι κ εγω δεν μπορω να κανω κανονικη εξωσωματικη...μακαρι να τα καταφερεις....

κισκα εγω χοριακη εχω κανει πρωι κ μεσημερι...αλλα καλυτερα πρωι για να παρεις κνωρις τα αποτελεσματα...θα εισαι το ξερω... :lol: περιμενω να μου πεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να ξημερωσει το αυριο γιατι θα σκασω.....παω να προσπαθησω να κοιμηθω...θα μπω αυριο βραδυ να σας πω για το τι εχει γινει τελικα...φιλιααα καληνυχτα!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε μετραμε απο την 1η μερα που ερχετε η περιοδος.οκ θα ακολουθησω την συνταγη σου ;) και ευχομαι να πετυχει :) ας το κανω και αυτο δεν εχω να χασω τιποτα :P αν και τον Σεπτεμβριο ειχαμε επαφες μερα παρα μερα σχεδον αλλα παλι δεν επιασε.βεβαια ηταν πολυ φρεσκια η επεμβαση οσο περναει ο καιρος πιστευω ειναι πιο καλα,θα δειξει!ευχαριστω πολυ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose αυτά που σου γράφει η Χρυσάνθη είναι πολύ σωστά. Τον κύκλο τον μετράς απο την πρώτη μέρα που σου εμφανίζεται η περίοδος. Όσο για το πόσες φορές πρέπει να προσπαθήσετε, η Χρυσάνθη έχει δίκιο ότι αδυνατίζει το σπέρμα εάν προσπαθεί κανείς συχνά. Τώρα που κοίταξα τα δικά μου τεφτέρια, πέρισυ που έμεινα έγκυος δοκιμάσαμε μόνο τρεις φορές μέσα στο επικίνδυνο διάστημα, φέτος που ξαναέμεινα είχαμε προσπαθήσει μόνο δύο (τις ημέρες που μου έδειξε το clearblue πιθανή ωορυξία).

Χρυσάνθη μου, είμαστε όλες στο ίδιο καράβι και αρμενίζουμε στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα!!! Χαίρομαι που διέθεσες το χρόνο να συνομιλήσεις μαζί μου και να ανταλλάξουμε απόψεις. Κάτι η μία, κάτι η άλλη, έτσι ενημερωνόμαστε και ανοίγουμε τα μάτια μας σε πράγματα που δεν γνωρίζαμε. Και πάλι να είσαι καλά για το ενδιαφέρον σου και ελπίζω να μας αξιώσει ο Θεός να ζήσουμε την εμπειρία της μητρότητας όπως την ονειρεύεται η κάθε μια μας.

Την ίδια ευχή κάνω για όλες τις κοπέλες που συνομιλούμε και βαδίζουμε στο ίδιο μονοπάτι :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Γειά σου Μερέντα και βέβαια σε θυμόμαστε!!! Καλώς ήρθες πίσω :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Καλή μου kiska, γιατί παιδεύεσαι παιδάκι μου;;;; Ευτυχώς που σε έπεισε η Χρυσάνθη να κάνεις χοριακή! Περιμένουμε νέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gluko m marikaki den se efagan k ta xronia!

dn prepei na xaneis tis elpides s!

luseis iparxoun kai O THEOS KAI H PANAGITSA de tha s afisoun etsi!

tha s dwsoun auto p toso poli epithimeis!to splaxno sas!

xerw oti kathe mina otan erxetai i akatanomasti oti ponaei, oti niwtheis xalia!

ta pernaw k egw kai oxi mono, kai polles kopeles apo edw!

den exoume omws para na exantlisoume oles tis pithanotites gia mia teleiomini egkimosini!

p tha paei?kapote tha erthei!

sou euxomai to sintomotero dinato na kaneis to oneiro sou pragmatikotita koritsi m!

sto axizei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και στην εδώ παρέα!!!!!!!

Όλο το βράδυ σκεφτόμουν το σχέδιο της Χρυσάνθης μας!!!!!!!

Για να δούμε.....

Να δω τι θα κάνω..... γιατί εγώ 6η-7η μέρα του κύκλου..... λυσσάω.....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Marikaki μου..............

Ψηλά το κεφάλι κορίτσι μου.......

Είσαι σπουδαία αγωνίστρια..............

Αργά ή γρήγορα θα δικαιωθείς!!!!! Θυμήσου το αυτό!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα !!!

kiska καλή επιτυχία, περιμένουμε τα ευχάριστα !!

ρε κορίτσια τι Γολγοθάς είναι αυτός ;

Τελευταία, λίγες μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα της περιόδου βλέπω συνεχώς όνειρα. Την μια οτι είναι έγκυος και την άλλη οτι κρατώ το μωρό μου. Είναι τόσο αληθινά.....

Marikaki τι να πω ; κουράγιο. Θα έρθει η μέρα που θα κρατάς το μωράκι σου και όλα αυτά θα μείνουν πίσω.. :x

άντε τώρα για δουλειά [smilie=icon_tongue.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :-*:-*:-*:-*

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΝΕΟ [smilie=computer.gif] [smilie=computer.gif] [smilie=computer.gif] [smilie=computer.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...