Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

Εγώ πάντως......

Από την 8η μέρα του κύκλου.....

Ως την επόμενη περίοδο.....

Σχεδόν πάντα..... ανα 2ήμερο.... αλλά....

Και γόνιμες έχω χάσει.......

Και ξάπλα έχω μείνει......

Κι όρεξη δεν έχω πάντα........

Ίδωμεν.....

Πιπίτσα μου έχω διαβάσει ότι με επαφές μέρα παρά μέρα το ποσοστό να πιάσεις παιδάκι μέσα σε ένα χρόνο είναι 25%

Η καλύτερη δουλειά είναι να εντοπίζεις την ωορρηξία... Εγγυημένα αποτελέσματα!!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΡΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ.

ΤΩΡΑ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΓΑΣΜΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΘΕΟ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΑΛΑΝΕ ΛΕΕΙ ΝΑ ΑΥΝΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ :-w:-w:-w

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ.

ΤΩΡΑ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΓΑΣΜΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΘΕΟ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΑΛΑΝΕ ΛΕΕΙ ΝΑ ΑΥΝΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ :-w:-w:-w

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ???

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες δουλειες δεν εχει ο κοσμος κ μαλ@@@@@ :oops: .

2 ημερες πριν μονο...ποιο πριν οχι...ακουστε που σας λεω εγω εχω εμπειρια..... :P καντε κ ολο το κα@@ σου@@@ δεν μας επηρεαζει....αλλα μην λυσατε...με μετρο ειπαμε...

μακαρι να το δοκιμασετε κ να εχετε αποτελεσματα....ειμαι γουρλου εγω το ξερω...σε μενα τα σκατωνω....βεβαι τωρα εχω βρει ενα τροπο μετα απο πολυ διαβασμα να αποφυγω χρωμοσωμ ανωμαλιες...θα το δοκιμασουμε κ ο θεος βοηθος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A Χρυσάνθη εσύ δίνεις οδηγίες για κοριτσάκια!! χαχαχα γιατί αν έχουν επαφές 2 μέρες πρίν την ωορρηξία τα μόνα σπερματοζωάρια που θα καταφέρουν να επιζήσουν θα είναι τα θυληκά... που ζούν πιο πολύ αλλά είναι πιο αργά... ενώ τα αρσενικά είναι πιο γρήγορα αλλά ζουν λιγότερο!! Γιαυτό και εγώ που είχα επαφή την ημέρα της ωορρηξίας είχα αγοράκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΙΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΩ ΚΕΡΑΚΙ ΠΑΝΤΑ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ...ΝΤΙΟΣΑΚΟ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεληζ μου οχι για κοριτσακι συγκεκριμενα, αυτο πιανει μονο αν εχεις τελειως σταθερο..απλα ετσι πεφτουν σιγουρα μεσα στις μερες....γιατι ποτε δεν ξερουμε αν ειναι ακριβως ο κυκλος...μια μερα πανω μια κατω....οποτε ετσι 2 μερες πισω κ την ακριβως ποτε δεν χανεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΙΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΩ ΚΕΡΑΚΙ ΠΑΝΤΑ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ...ΝΤΙΟΣΑΚΟ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Κουκλίτσα μου σε ευχαριστούμε πολύ!!! Να είσαι καλά!!!! Φιλάκια και σεσένα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεληζ μου οχι για κοριτσακι συγκεκριμενα, αυτο πιανει μονο αν εχεις τελειως σταθερο..απλα ετσι πεφτουν σιγουρα μεσα στις μερες....γιατι ποτε δεν ξερουμε αν ειναι ακριβως ο κυκλος...μια μερα πανω μια κατω....οποτε ετσι 2 μερες πισω κ την ακριβως ποτε δεν χανεις.....

Ναι Χρυσάνθη μου έτσι όπως τα λές είναι... ΄Εγώ ήξερα ακριβώς τη μέρα γιαυτό και το έκανα έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Γιεληζ κ εγω ετσι εκανα για τις μπεμπουλες μου...αλλα δυστηχως....τα ξερεις ειναι αγγελακια....τωρα ομως δεν θα προγραμματισω τιποτε θα κανω αλλα νταλα κ αμα κατσει...να πω την αληθεια μου αν το πρωτο μηνα δεν μεινω θα χαρω πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας αφήνω γιατί πολύ λούφαρα και δεν με παίρνει.. Καλή συνέχεια σε όλες...

Χρυσάνθη μου ότι είναι να γίνει θα γίνει... όταν έρθει η ώρα του.

Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Αδιαθέτησα κανονικότατα... Τρία ωάρια και δεν έγινε τίποτα!!! Και να φανταστείτε ότι είχα πόνους που έμοιαζαν με εμφύτευση. Δεν τα κατάφεραν τα καημένα. Ειλικρινά δεν ξέρω πως θα βρώ τη δύναμη να συνεχίσω... Ένας Έλληνας γιατρός μου είχε γράψει τον Σεπτέμβριο ότι μπορεί κάποια στιγμή ο κύκλος μου να δώσει ένα καλό ωάριο, αλλά θα έχω να αντιμετωπίσω ένα ποσοστό αποβολής άνω του 60% ...

Τώρα βλέπω πόσο δίκιο είχε...

Συγνώμη που σας ρίχνω ψυχολογικά, καλές μου φιλενάδες, ιδιαίτερα μετά από όλη την προηγούμενη συζήτηση για στάσεις, ημέρες, κτλ., που ομολογώ με έκανε να χαμογελάσω, αλλά δεν είμαι και στα μεγαλύτερα κέφια... [smilie=tearyeyed.gif]

Αναστασία, Πιπίτσα, ΣΙΑ, cuando σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση και την αγάπη σας :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(:( Α ΡΕ ΜΑΡΙΚΑΚΙ :(:( ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΚΕΙ ???

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΡΧΟΣΟΥΝΑ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΕΠΙΔΕΙ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΑΙΔΙ ΠΗΓΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑΝ ΕΔΩ ΜΕ ΕΞΟΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΔΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρόβλημα είναι η ηλικία μου ΣΙΑ.

Έχω μιλήσει με δύο γιατρούς στην Ελλάδα και μου έχουν εξηγήσει την κατάσταση. Οι Αμερικάνοι ήταν από την αρχή κατηγορηματικοί, ότι δηλ. πρέπει να στραφώ σε άλλες λύσεις, π.χ. δανεικό ωάριο και υιοθεσία. Έχω αρχίσει να τα σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αλλά είναι δύσκολη απόφαση και η μία και η άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙ Η ΑΔΕΛΦΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 41 ΕΤΩΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΕΞΟΣΩΜΑΤΙΚΗ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΣΥΓΧΩΡΑ ΜΕ :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marikaki μου δεν εχουμε ξαναμιλησει αλλα οσο κ να ειναι περιεγρο κ το ξενο ωαριο εσυ θα το μεγαλωσεις μεσα σου...μακαρι δηλαδη αν ηταν μονο αυτο κ να τα καταφερνες....σκεψου 9 μηνες θα το εχεις μεσα σου κ θα το μεγαλωσεις εσυ..ειναι σημαντικο....εγω πραγματικα δεν θα ειχα προβλημα εχοντας χασει 2 μωρα στις 22 εβδομαδες....

κανε μια τελευταια προσπαθεια κ αν δεις οτι δεν πετυχαινει παρε δοτριας..

υπαρχε κ κατι αλλο που μπορεις να κανεις λογω της ηλικιας....θα κανεις κανονικη εξωσωματικη γονιμοποιηηση με προεμφυετυτικη...δηλαδη οταν θα ειναι να σου κανουν εμβρυομεταφορα θα τα ελεγξουν κ θα δουν αν ειναι καλα...το θεμα της προεμφυετικης το εχω λυωσει γιατι πιστευα οτι θα με βοηθουσε εμενα αλλα δυστηχως σε μενα δεν γινετε...αλλα αν ψαξεις προεμφυτ κανουν οι γυναικες μεγαλυτερης ηλικιας...

κ δεν εισαι μεγαλη απλα στην ηλικια μετα των 35 αυξανονται οι χρωμοσωμ ανωμαλιες οποτε η φυση απο μονη της το αποβαλει η κ δεν αφηνει να γονιμοποιηθει....σκεψου οτι εγω στα 29 εχασα μωρο απο χρωμοσωμ ανωμαλια...τωρα ειμαι 3ο κ φοβαμαι....απλα ειναι θεμα τυχης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σια μου κ εγω λεω απλα οτι καποιες λυσεις θα υπαρχουν...βεβαια απεξω απο το χορο ολοι λεμε οτι θελουμε αλλα τουλαχιστον να ψαξει κ αυτο το ενδεχομενο....εγω για την περιπτωση μου εχω ψαξει τα παντα...

επισης εδω υπαρχει ενας γιατρος εξωσωμ που συνεργαζεται με πολυ καλο γεννετιστη στο θεμα της προεμφυτευτικης...εγω μιλησα μαζι του κ μου ειπε να κανω προεμφυτευτικη αλλα δεν ξερουμε αν θα πετυχει λογω που η τρισωμια που ειχε το μωρο μου ηταν μωσαικισμου (αυτη την τρισωμια την κανει το εμβρυο μονο του μετα την 3η ημερα οποτε δεν μπορουν να το τσεκαρουν)...οποτε εγω ειμαι τελειως με το θεμα τυχη....ελπιζω οτι θα τα καταφερω...

Μαρικακη απλα να σκεφτεσαι οτι θα τα καταφερεις...ειτε με τον ενα τροπο είτε με τον αλλο...εγω καποτε ειχα σκεφτει κ την παρενθετη μητερα...να μην πεφτεις κ θα τα καταφερεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μου φιλενάδες, τα γνωρίζω πολύ καλά όλα αυτά!!!

Η γονιμότητα πέφτει κατακόρυφα μετά τα 42. Δεν είναι τυχαίο ότι έμεινα έγκυος με την πρώτη στα 42, αλλά στα 43 η κύηση ήταν βιοχημική και στα 44, ούτε βιοχημική δεν καταφέρνουμε να έχουμε. Είναι πολύ σπάνιο να κάνεις το πρώτο σου παιδί μετά τα 42 με δικό σου ωάριο. Ιδιαίτερα εάν ακούτε για εγκυμοσύνες μετά τα 45 είναι με δανεικά ωάρια και απλά δεν το λένε...

Οι χρωμοσωμικές ανωμαλίες είναι πολύ συχνές μετά τα 40 και είναι επόμενο, γιατί εάν το σκεφτείται κουβαλάμε αυτό το απόθεμα από όταν γεννηθήκαμε.

Εάν έχεις κάνει παιδί, ή παιδιά πριν τα 40, είναι πιθανόν να κυοφορήσεις ξανά μετά τα 40, γιατί ο οργανισμός έχει ανανεωθεί και η εμμηνόπαυση έχει μετατοπιστεί πιο πίσω στο χρόνο. Και αυτό είναι λογικό, γιατί 9 μήνες που κυοφορείς + τους μήνες που θηλάζεις = τουλάχιστον 12 μήνες χωρίς περίοδο... Συνεπώς έχεις πιο γεμάτο ρεζερβουάρ από μια συνομίληκη που δεν έχει γεννήσει ποτέ. Η γιαγιά μου έκανε το 12ο παιδί στα 46...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν στραφώ στο δανεικό ωάριο, που ακόμα δεν μου κάθεται καλά, οπωσδήποτε θα ζητήσω τον προεμφυτευτικό έλεγχο.

Εάν δοκιμάσω εξωσωματική με 3-4 δικά μου, δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω προεμφυτευτικό έλεγχο γιατί μου είπαν ότι σε αυτή την ηλικία τα ωάρια δεν αντέχουν ιδιαίτερη επεξεργασία στο εργαστήριο. Δηλ. το μόνο που μπορούν κάνουν είναι να τα βάλουν να γονιμοποιηθούν και την 3η μερα να τα φυτέψουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακη δεν εισαι η μονη...πιστεψε με γιατι εχω χασει 2 μωρα στις 22 εβδομαδες...εφτασα η κοιλια μου ηταν φουσκα κ μετα κενο....κ ειμα πολυ μικρη.το ενα 28 κ το αλλο 29....καλυτερα να μην εμενα καθολου ή ακομα κ να το εχανα νωριτερα.....περισυ ημουν πολυ χαλια..φετος το εχω συνηθισει....ξερω οτι μπορει να μου ξανασυμβει κ εχω παρει το κολλαει που λεμε....μια εγκυμοσυνη ειναι ρισκο για ολες...απλα εσυ λογω της ηλικιας εχεις περισσοτερες πιθανοτητες...ψαξε το μεχρι τελους....κ μετα σκεψου κ το δανεικο....καταρχην δεν θα το ξερει κανεις..δικο θα ειναι....κ να σου πω κατι θα σε αγαπαει τοσο που καθε μερα θα λυωνεις.....δεν θα θυμασαι τιποτε μετα....γνωμη μου μην με παρεξηγεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για την προεμφυτευτικη θελεις 10 τουλαχιστον γονιμοπ ωαρια κ εμενα μου ειπαν μπορει να καταστραφουν ολα.....γιατι οταν περνουν υλικο μπορει να τους κανουν ζημια κ να μην αντεξουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, Χρυσάνθη μου δεν σε παρεξηγώ...

Στην πρώτη εγκυμοσύνη παλινδρόμησα την 12η εδβομάδα και πάθαμε μεγάλο σόκ. Την βιοχημική την ξεπέρασα γρήγορα, αλλά σήμερα, μετά από τη 2η σπερματέγχυση αισθάνομαι ότι μάχομαι το Θεό!!! Χρειάστηκαν 11 ενέσεις 450ml Gonal F και 5 ενέσεις Cetrotide για να δώσει ο οργανισμός μου 3 ώριμα ωάρια. Τα χέρια μου ήταν μαύρα από τις εξετάσεις αίματος και η κοιλιά μου πονούσε από τις ενέσεις...

Γι'αυτό χθες το βράδυ σκέφτηκα μήπως τελικά αυτό που κάνω είναι να μάχομαι τον Θεό;;;;; Μήπως δεν πρέπει να συνεχίσω με τα φάρμακα και να κάνω τις σπερματεγχύσεις με το ένα ωάριο που δίνει ο κύκλος μου και ότι γίνει;;;; Τι νόημα έχει να διεγίρεις ωοθήκες που δεν έχουν πολλά ωάρια να δώσουν;;;

Δεν ξέρω, απο χθες το μυαλό μου δουλεύει με χίλια...

Δεν ξέρω εάν παίρνει ανάποδες στροφές, αλλά κάπου θα καταλήξω...

Μόλις διάβασα το σχόλιο για τον προεμφυτευτικό έλεγχο. Εάν πρόκειται για δανεικό ωάριο, φυτεύουν μόνο 2-3, οπότε όπως τα λες δεν ξέρω εάν θα ρισκάρουν τον έλεγχο και να τα καταστρέψουν... Συνεπώς την βάψαμε!!!! Φαντάζεσαι να πληρώσεις 5000 ευρώ, να επενδύσεις ψυχολογικά στην τελευταία σου λύση και να σου βγούν προβληματικά;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου λεω εγω μιλησσα με εναν καλο εδω κ ολο στοιχιζει 7000 κ μου ειπε μετα να κανω αμνιο γιατι δεν ειναι σιγουροι.....

εχεις μιλησει για εξωσωματικη καθολου?μηπως να εκανες μια προσπαθεια ετσι κ δεν χρειαζεται να παρεις πολλα φαρμακα να κανεις προκληση κ να εχεις λιγα ωαρια να σου τα γονιμ κ να σου τα εμφυτεψουν...απλα η σπερματ ειναι οπως εχεις επαφη που λεμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...