Μετάβαση σε περιεχόμενο

To εξπρες του βυζονυχτίου Νο19 και το πάρτυ συνεχίζεται!!


Recommended Posts

Iouλία στον ant1 είναι ο άντρας μου....

Νατασούλα αλήθεια δεν έκανε καθόλου πυρετό η μικρούλα;;;;;;;;Τέλεια!!!!!!!!!!! ;);););););) Πες μου τέτοια να παίρνω θάρρος... :D:D:D:D:D

Κορίτσια τι συνταγές φτιάχνετε;;;;;;; :o:o:o:o:o:o Όλες είστε εκπληκτικές μαγείρισσες...Ραβιόλια, παστίτσιο με λαχανικά.... :o:o:o:o:o Πότε προλαβαίνετε ρε, ήθελα να ξερα....Α, ρε χρευσοχέρες.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής δε μου αρέσουν αυτά που φτιάχνετε... :oops::oops::oops: Δεν έχω δοκιμάσει, αλλά εγώ είμαι των κλασικών φαγητών.... :oops::oops::?:?:?:?

Συγγνώμη Θουλάρα και Χρύσα..... :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα ο μικρος εκανε πυρετο μετα απο 8-10 μερες ιουλια..

κ μη φανταστεις..ουτε 38

γωγωκα κ γω ειμαι τον κλασικων..πιστεψε με..

η χρυσα κανει τη διαφορα :lol::lol::lol:

παραγγειλαμε πιτσα τωρα :roll::P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε δεν πατε καλά 10 σελίδες σε μια μέρα...

Τι κάνετε κοριτσάκια μουυυ????

Εγώ έχω ετοιμασίες και τετοια που μαρεσουν τοσο πολυ!!!

Ο μικρός με βοηθάει και αυτος όσο μπορεί :P

Πηγαμε jumbo χθες.. τα ήθελε ολα!!! Πήραμε κάτι πραγματάκια..

Τον ξεκίνησα και να πίνει το γάλα με ποτήρι (μέχρι τώρα μπιμπερό) και έχει πολύ πλάκα..

Θέλει πάντως το ποτήρι πιο πολύ απο το μπιμπερό (προς το παρων)..

Καταλαβα ότι ανοιξατε μια κουβέντα για συνταγες και φαγητά, προσπαθώ να καταλάβω αλλά δεν τα καταφέρνω και το θέμα με ενδιαφέρει τρελά ;)

Φιλάκια πολλα πολλά.. Αντε να δώ ως αυριο πόσες σελίδες θα έχετε φτάσει????

Πραγματικά δεν σας προλαβαίνω...

:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Γεννησε το Λενάκι? Έμαθε καμία?

Ιουλία σε νιώθω. Και γω μες τα κενά είμαι και κάνω και υπηρεσία έγκυος γυναίκα!!!!!!!!! Είμαι σε δημοτικό φέτος και βλέπω να προσγειώνεται κανένα στην κοιλιά μου έτσι όπως τρέχουν σαν αλαφιασμένα.

Ρε κορίτσια έχω ένα πρωτάκι να το πονάει η ψυχή σου. Η μαμά έχει πεθάνει, είναι 4 αδελφάκια και τα 4 με διασπαση προσοχής, ο μπαμπας είχε μπει φυλακή γιατί βίαζε το ένα το κοριτσάκι....Παιδιά δράμα λέμε.... Δεν το κάνει κανένα παρέα επειδή είναι υπερκινητικό και όλο σκουντουφλάει. Έτσι μου ρχεται να το πάρω σπίτι μου. :((

Θούλη πόσα ψυχολογικά είχε αυτή καλέ??? Δεν την είπε και καμπούρα!!!

Παναγιώτα με το ένα πόδι πίσω είσαι και συ ε??? Είδες η άτιμη η ξενιτιάαααα....

Καλέεεε η Αφροδιτούλα τα κατάφερε????? Το πιασε το μπιζέλι??? Άντε join the clubbbbb..... Σε 20 μέρες θα δω τι είναι το δικό μου το σπόρι που το έχω παραμελήσει και δεν έχω προλάβει να συνειδητοποιήσω ότι είμαι έγκυος. Πολύ ρηγμένο είναι αυτό το παιδί μου. Δε το δίνω σημασία από τώρα.... Μου ρουφάει την ενέργεια ο χούχου και τα άλλα τσακαλόπαιδα στο σχολείο και έρχομαι σπίτι φυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τι κανετε??

εμεις καλα και ευδιαθετοι αν και εχει λιγο πυρετουλι ο μικρος και πονοκεφαλο(ακομη)εγω

το μεσημερι δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου πολυ κλαμμα ρε κοριτσια!!!

το πρηξιμο εχει αρχισει να φευγει τελειως ευτυχως!!!!

τι αλλα??? ααααα ερχεται η πεθερα μου την κυριακη :((:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

πωπω ποσε ςσελιδες γεμισατε?

εμεις πεταξαμε τις πιπιλες γιατι κοπηκαν απο το δαγκωμα, της πεταξε μονη της...!

της ειχα πει οτι οταν τις πεταξει ολες(εχω κρυψει 2) θα παμε στα τζαμπο και θα τις παρουμε δωρο για μεγαλα κοριτσια.....χθες κβραδυ ξυπνουσε καθε 1/2 ωρα για διαφορα !(εγω ημουν νυχτα)

σημερα το μεσημερι δεν κοιμηθηκε καθολου....

σκρφαλωσε πανω στην αλλαξιερα.....και μας περιμενε φωνσζιντας " ελα να με δεις ειμαι ψηλα"

τη βγαλαμε την αλλαξιερα απο το δωματιο και κατεβασαμε και το καγκελο της κουνιας!

μολις γυρισαμε απο τα τζαμπο.....της πηραμε την τουαλετα με διαφορα καλλυντικα και μπιζου καθως και με σκαμνακι της barbie ....τωρα θα τη στησω!

εχουν παει να αγορασουν λαμπα για τον φουρνο και τον αποροφητηρα.....ολες μαζι καηκαν!

αυριο μεθαυριο πρωι και την δευτερα πρωι και νυχτα....!

ακομα αντεχω!

πρεπει να κανω γενικη σπιτι και βαριεμαι!

καμια προθυμη????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ!το καναμε το εμβολιο!!!για να δουμε τωρα σε 8 ημερες.... :?:?

λοιπον..ειμαστε 12.400 κ 84 εκ.!! :roll::shock: !!

Βικυ πώς αντεχεις;;;;;;;;;;;;;;;;;κ θα κανεις κ γενικη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;τελικα,πολυ τεμπελα ειμαι! :oops: εγω μονο ξεσκονιζω,σφουγγαριζω,σκουπιζω,αλλαζω σεντονια,κανω μπαλκονια..κ για να τα κανω αυτα,οι γονεις μου παιρνουν το σαββατο τον μικρο ως το απογευμα!καλα,δεν κανω δουλειες ως το απογευμα εννοειται! :lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)8-)

Αναστασια το βραδυ τουλ.εξακολουθει να κοιμαται σερι ή σου τα χαλασε κ εκει;;ελπιζω ο,τι τον απασχολει να περασει συντομα! :)

Μαρακι αντε!εχω αγωνια να δω τί φυλο θα ειναι το μωρο!!μακαρι να κανεις την κορη!!

παω να απλωσω ενα πλυντηριο!θα μου πεσει βαρυ αυριο! :lol::lol:

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!

τι κανετε??

εμεις ειμαστε καλα

ουτε πυρετο εχουμε ουτε το πρηξιμο στο κουτελο πλεον!!!!!

σηκωθηκε με κεφι μιας και η φαση που ξυπναγε την νυχτα μαλλον περασε(εχει μια βδομαδα που κοιμαται ησυχος)

εφαγε το αυγουλακι του,2 κομματια κεικ και τωρα χοροπηδαει σαν κατσικακι :lol::lol:

βικακι μπραβο στο κοριτσακι σου...εεεε τωρα ειμαστε μεγαλα παιδια δεν μας χρειαζονται οι πιπιλες :lol:

εμενα ο δικος μου και στον δρομο που βλεπουμε κανενα παιδακι με πιπιλα ουτε καν την κοιταει,αδιαφορει τελειως

lucky το mmr το καναμε κι εμεις χωρις παρενεργειες!!!!!!

μου εκανε πυρετο 40 μετα απο 8 μερες αλλα ηταν απο το αιφνιδιο εξανθημα γιατι εβγαλε και σπιθουρακια

γενικη εγω εκανα μαζι με τον σπυρο που με βοηθουσε

:roll: δεν με ενοχλησε καθολου το καμαρι μου!!!

φιλακια σε ολες :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολο το τρενακι.Προσπαθησα και χτες να μπω ααλα δεν με αφησανε.

Μου λειψατε.Γεννησα στις 6 οκτωβριου με ραντεβου παρολο που ειχα πονους 2 μερες πριν μπω στον

ενατο.Πηρα utopar και κρατηθηκα μεχρι υην 38η εβδομαδα.Ο μπεμπης μου γεννηθηκε

μελαχρινουλης με πολυ μαλλι(για να χαιρεται και ο μπαμπας μας μετα τον Σουηδο Αρη).

Η αναρρωση εγινε πολυ πιο γρηγορα (σηκωθηκα αμεσως).Ο δε θηλασμος μετα απο την

πρωτη εμπειρια εγινε παιχνιδακι.Ηξερα πως να τον βαλω στο στηθος και πως να γλιτωσω την μαστιτιδα.Τωρα ειμαι μια ευτυχισμενη μαμα με δυο αγγελουδια με ευκολες και δυσκολες μερες.

Ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες να εχουν μια ευκολη γεννα και στις υπολοιπες μανουλες

να χαιρονται τα παιδακια τους.

Μολις μπορεσω θα ξαναμπω γιατι ξυπνησε ο μπομπιρας και παω να θηλασω.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολο το τρενακι.Προσπαθησα και χτες να μπω ααλα δεν με αφησανε.

Μου λειψατε.Γεννησα στις 6 οκτωβριου με ραντεβου παρολο που ειχα πονους 2 μερες πριν μπω στον

ενατο.Πηρα utopar και κρατηθηκα μεχρι υην 38η εβδομαδα.Ο μπεμπης μου γεννηθηκε

μελαχρινουλης με πολυ μαλλι(για να χαιρεται και ο μπαμπας μας μετα τον Σουηδο Αρη).

Η αναρρωση εγινε πολυ πιο γρηγορα (σηκωθηκα αμεσως).Ο δε θηλασμος μετα απο την

πρωτη εμπειρια εγινε παιχνιδακι.Ηξερα πως να τον βαλω στο στηθος και πως να γλιτωσω την μαστιτιδα.Τωρα ειμαι μια ευτυχισμενη μαμα με δυο αγγελουδια με ευκολες και δυσκολες μερες.

Ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες να εχουν μια ευκολη γεννα και στις υπολοιπες μανουλες

να χαιρονται τα παιδακια τους.

Μολις μπορεσω θα ξαναμπω γιατι ξυπνησε ο μπομπιρας και παω να θηλασω.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Καλημέρα να σου ζήσει, να τον χαίρεσαι όλα τα καλά του κόσμου να έχει και πάνω από όλα υγεία....

μάλλον εννοείς 6 Σεπ ότι γέννησες γιατί η 6η Οκτ δεν έχει έρθει ακόμη!!!! ;)

καλούς θηλασμούς........!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ποντικομαρακι!!!μας ελειψες! :)

να σου ζησει το αγγελουδι σου!να ειναι γερό κ ευτυχισμένο κ να το καμαρωνετε παντα!

καλη δυναμη κ πολλες εντοχες σε εσενα ευχομαι!κ φυσικα καλη επιτυχια με το θηλασμο,που σιγουρα θα τα καταφερετε κ παλι! :):)

ο αρουλης πώς ειναι με το αδερφακι του;

φιλακια πολλα πολλα πολλα!!οταν βρισκεις λιγο χρονο,ανεβαινε στο τρενακι μας να μας λες τα νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι να σου ζήσει! Ωραία νέα!

Κορίτσια ο τρενάκι είναι υπερταχεία! Πότε φτάσατε 17 σελίδες;

Τώρα είναι ώρα χαλάρωσης. Κοιμήθηκαν τα κορίτσια και ηρεμούμε.

Χτες έκανα άπειρες δουλειές και κουράστηκα τόσο πολύ που δεν μπορούσα να ακουμπήσω πουθενά το σώμα μου. Ευτυχώς που το μωράκι κρατάει γερά! Σήμερα όλο "Αχ βαχ" ήμουν. Και πάλι δεν κάθησα σε μια γωνια.

Ερώτηση κρίσεως: Σε τι χρώμα μπανιέρας να γεννήσω; Κίτρινο, γκρι-λευκό ή μπλε; Προσωπικά σκέφτηκα το μπλε για να βγουν καλύτερες οι φωτογραφίες...!

http://www.geburtshilfe-berlin.de/Seite ... dgang.html

Κάπου στη μέση είναι οι φωτογραφίες των δωματίων... Με έχει πιάσει άγχος... Ελπίζω να τα καταφέρω καλά και αυτή τη φορά...

Καληνύχτα και πάω να διαβάσω τα νέα σας για να ενημερωθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά πλάκα κάνεις για το χρώμα της μπανιέρας φαντάζομαι..........

Ας γεννήσω εγώ όπως θέλω και ας το βγάλω και στα χωράφια!!!!

Είσαι τρελλή!!!

Μαρία να σου ζήσει ο μπέμπης!!!

Να ναι γερός και ευτυχιμένος!!!

Καλούς θηλασμούς να έχετε και να μπαίνεις να μας λες που και που τα νέα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Καλημερα Αναστασια μου!!Τι κανεις;;;;

Καλα ρε Αθηνα!!!!!Πλάκα μας κανεις;;Καλα λεει η Νατασα!!! :D:D:D

Ποντικακακιιιιιιιιιιιι μας ελειψες μωρε.Μπαινε οποτε μπορεις να μας λες νεα.Να ξερουμε και τι μας περιμενει.

Παω να ετοιμασω κανα φαι και μετα να δουμε τι θα κανουμε.Καλη κυριακη σε ολες μας.Φιλακια πολλα. :x:x

Κοριτσια εγω το mmr (το απλο οχι το τετρα) του το εκανα οσο ημουν εγκυος.Ειχα ρωτησει και το γυν. και την παιδ. και μου ειχαν πει οτι δεν εχει καμια σχεση.Και οτι στο εμβολιο μπαινουν πρωτεινες και στελεχη του ιου και οχι ο ιος καθε αυτου.Τωρα τι να πεις.Διαφορετικοι γιατροι διαφορετικες αποψεις.

Και εμενα μου αρρωστησε αλλα οχι στις 8 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα παναγιωτα

τι να κανω η ερμη η μανα....αυπνη ειμαι ολο ξυπναγε,εκλαιγε,ουρλιαζε

αστα εκει που ειχα ενα παιδακι με στρωμενο υπνο τωρα εχω ενα βρεφακι ξανα απο την αρχη :roll::roll:

παω κι εγω να φτιαξω εναν καφε να ξυπνησω

καλη κυριακη σε ολες φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasaki mou mhn ptoise malon kati pathane xthes ta mikra .

kai o dikos mou pou koimate olh nuxta xthes balthike na kanei boltes sto saloni !!

pontikaki na sou zisei !!! ola teleia na pane .

giapes pws to dextike o megalos sto spiti ?

panagiwta kai lipes athhnees kanoniste na brethoyme ,pio polu autes pou douleuoun ,egw panta eleutherh eimai .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

δεν έχω καταφέρει να διαβάσω όλες τις σελ., θα το προσπαθήσω όμως για να μάθω νέα σας!!!!,

Αθηνά εμένα μου αρέσει η κίτρινη, ποιό ζεστό χρώμα......ωραία κλινική αλλά στην Neuköln?!!!

Λένα συγκινήθηκα με την κίνηση του μικρού σου, αυτό με τις πιτζάμες.....αν το έκανε παιδί μου θα στεναχοριώμουν πάρα πολύ!!!!

Παρασκευή και Σάββατο βράδυ τα παιδιά κοιμήθηκαν δώδεκα το βράδυ, αφού τότε γυρίσαμε σπίτι, ωραία περάσαμε στον γάμο (Παρασκευή) και χθες στα γενέθλια....λεπτομέρειες αύριο, που θα έχω πιο πολύ χρόνο!!!!.........τώρα που γράφω είναι 10.10 και υπόλοιποι κοιμούνται ακόμη!!!! :)

Καλή Κυριακή, εδώ τα μαγαζιά είναι ανοιχτά σήμερα από τι 13.00 μέχρι τις 18.00!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια.Ευχαριστω για τις ευχες σας ολες

και οι εγκυουλες με το καλο τα δικα τους.Αργυρουλα εχεις δικιο 6 Σεπτεμβριου εννοουσα.

Ο μικρος κοιμαται στο relax στην βεραντα.Ο μεγαλος αλωνιζει.

Λοιπον κοριτσια προς το παρον ο μεγαλος δεν μου εχει βγαλει ζηλια.

Παει του κανει καλο στα χερακια μου μου δινει το παμπερς να το αλλαξω

το κανουμε μπανιο μαζι.

Κοιταω να τα κανουμε ολα μαζι για να μην νοιωθει αποκομενος.

Οταν θηλαζω εχουμε στον καναπε ολα τα παιχνιδια και παιζουμε.

Θελει λιγο υπομονη αλλα κατα τα αλλα καλα.Πηγαμε και την βολτα μας...

Με βοηθαει οτι ο θηλασμος ειναι πιο ευκολος την δευτερη φορα και δεν ταλαιπωρουμαι.

Ο μικρος ξυπναει καθε 3 ωρες και ο μεγαλος πινει μονος του το γαλα στην κουνια.

Σας φιλω ολες.Καλη Κυριακη μολις μπορεσω θα ξαναμπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε μανουλες???

Πλένω αο το πρωί δεν εχω σταματήσει αλλά περάσαμ πολύ ωραια χθες!!

Πολυ φαι μιλάμε!

Λοιπον δηλωνω ότι απο σημερα μεχρι 12/12 που κλεινει τα 2 το ράβω!

Φιλακια πολλα πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάμε βόλτα! Πήγαμε το πρωί στην εκκλησία, γυρίσαμε φάγαμε και τώρα πάμε για καφεδάκι!

Αργυρούλα εμένα σαν νοσοκομείο μου φάνηκε αρκετά ψυχρό. Εκεί πάνε όλες και γεννάνε και είναι το καλύτερο νοσοκομείο του Βερολίνου γιατί δέχεται όλα τα περιστατικά. Εγώ δεν τρελαίνομαι. Δεν μου άρεσε. Αλλά μόνο εκεί έχει συμβόλαιο η μαία μου και δεν μπορούμε να πάμε αλλού. Οπότε ψάχνω την εύθυμη πλευτά των πραγμάτων και επιλέγω χρώμα μπανιέρας. Με εχει πιάσει άγχος και ζορίζομαι, φοβάμαι και όλα τα γνωστά που νιώθουμε όταν πλησιάζει ο τοκετός... Το αργότερο σε 3 εβδομάδες θα είναι εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες! Ποντικακι να σας ζησει ο μπεμπης,μα πως περναει ο καιρος! εμεις ειμαστε καλα ,το σπιτι βομβαρδισμενο,αλλα ας εω κατι να ασολοθμαι εδωστην ερημια,περιμενω να ξυπνησει,θελω να σιδερωσω...χρειαζομαι ενα ταξιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...