Μετάβαση σε περιεχόμενο

To εξπρες του βυζονυχτίου Νο19 και το πάρτυ συνεχίζεται!!


Recommended Posts

Χρύσα κι εμένα η πεθερά μου στο τετράγωνο την έκανε βόλτα με το καρότσι όσο είχε ίωση και πήγαιναν και ως το φούρνο για ψωμί.... :x:x:x Το παιδί μου με το μπούκωμα υπέφερε...Γιατί δηλαδή να το περάσουν και άλλα παιδάκια;;;; :?:?:?:?:?:?:?

Δεν ξέρω ρε κορίτσια...Η εγώ είμαι πολύ σκύλα ή.........

Α, είναι το ίδιο κοριτσάκι που σας είχα πει ότι κοιμάται με τους γονείς του στο κρεβάτι.... :shock::shock::shock: Φυσικά δεν έχουν προσπαθήσει ποτέ να την κοιμίσουν στην κούνια της, γιατί δεν μπορούν να την ακούνε να κλαίει... :?:?:?

ΜαριαΙωάννα κι εμένα είναι καλή η Ιωαννούλα μου, αλλά μιλάω έτσι επειδή ξέρω και παιδιά-τερατάκια...Πολύ μου άρεσε που την έβαλες τη μικρή στη θέση της με την κουβέντα και κοκορευόσουν στον άντρα σου μετά.... :lol::lol::lol::lol:

Παναγιώτα μου περαστικά στο μικρούλη σου...Ιωσούλα θα είναι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατι εγινε και δε μπηκε η απαντηση πριν.

Αργυρουλα μου και Θουλιτσα ειναι δυνατον να θυμωσα με το σχολιο για την οπισθεν;;;; /:)/:) Εχετε 100% δικιο.Μεγαλη μακακια καναμε οσο το σκεφτομαι.

Αχ σας διαβασα επιτελους.

Λοιπον σας γραφω τις τιμες ζαχαρου.

Νηστειας 76,9

Μετα απο ληψη 100 γρ. γλυκοζης

1η ωρα 140

2η ωρα 131,1

3η ωρα 125,1

Και ο γυν. και ο διαβ. μου ειπαν οτι δεν ειναι παθαλογικο ειναι ομως οριακο και πρεπει να κανω διατροφη και μετρησεις.

Η διαιτα ειναι πολυ της πεινας!!!!! ~x(~x(

Τη Δευτερα θα δω τη διαβητολογο και θα μου δωσει οδηγιες για τις μετρησεις.

Αργυρουλα νομιζω οτι διατροφη εκανες και εσυ ε;;;

Κοριτσια εγω που ειμαι εκπαιδευτικος εχω αναθεωρησει για πολλα πραγματα.

Κατα αρχην ειναι μια δουλεια που πρεπει να εχεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ και απιστευτα ψυχικα αποθεματα για να την κανεις.

Δεν πρεπει να φωναζεις,δεν πρεπει να χανεις τη ψυχραιμια σου,πρεπει με ομορφο τροπο να δειχνεις οτι εσυ εχεις τον ελεγχο και γενικως θα πρεπει καθε μερα να "δινεις" παρασταση.

Show must go on που λενε.Δε πανα πεινας ,δε πανα πονας, δε πανα εχεις προβληματα με το σπιτι ...μεσα στην ταξη δεν πρεπει να φαινεται τιποτα.(Εγω δεν τα εχω καταφερει πάντως καλα :oops::oops::oops::oops: )

Και οπως ειπε και το παπακι γυρνας μετα σπιτι και δε θες να μιλησεις σε ανθρωπο αλλα αυτο ειναι αδικο για την οικογενεια σου και τα παιδια σου.Τες πα δυσκολη δουλεια.Να ναι καλα οι αδειες γιατι δε θα την εβγαζα καθαρη.

Γωγουλα την ιδια ιωση κολλησε και ο δικος μου.Εννοειται οτι και εγω δεν τον παω σε χωρους με αλλα παιδακια.το σαββατο η κολλητη μου εχει παρτυ για την κορη της και δεν θα παμε παρολο που θα του εχει περασει ως τοτε.

Θουλιτσα μου τακουνια μονο για το γαμο εβαλα.ΚΑι τελικα τα εβγαλα στο κεντρο και φορεσα την πασουμα της μανας μου. :-q:-q

Κοριτσια καποια στιγμη θελω να ανοιξω ενα θεμα για επιστροφη στη δουλεια και συνεχιση του θηλασμου οταν το μωρο ειναι σε μικρη ηλικια.Θελω μωρε να ειναι καπου συγκεντρωμενα να το δουν και αλλες κοπέλες.Θα γραψετε την εμπειρια σας και τις συμβουλες σας;;; :oops::oops::oops: (Κουμπαρουλα,νατασουλα,θουλι κλπ)

Αχ περασε η ωρα.Ελπιζω να τα πουμε και το μεσ. που θα κοιμαται ο μικρος.Μου λειψατε πολυ όλες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα καταρχας περαστικουλια..

καλα θα μας χαζεψεις..

καλε εδω ειμαστε μαζεμενες οι βιζανιαρικες..που θα ρωτησεις?στο εξω φορου,? :lol:

ποσο θα ναι το νινι οταν με το καλο θα γυρισεις στη δουλεια????????????

γωγωκα συμφωνω σε ολα..οσο για το παιδακι με τα σιδερακια κριμα..πονεσε η καρδια μου

οσο για τον παιδικο περιμεν μια απαντηση..

σας λεω φυσικα κ δε γινετε παντα μα παντα να ειναι με το χαμογελο σε παιδια..ενα εχουμε κ ξερουμε πως ειναι..

αλλα αυτο που ακουσα να γκαριζει κ ο λογος δε εχουν καμια σχεση με το μαλωμα του παιδιου..

επισης φυσικα κ πρωτα θα απευθυνθω στη ιδια να με δωσει εξηγηση κ μετα στη διευθυντρια..

αναλογα τη απαντηση..

αλλα εφαγα το μπουλο..σορυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους χαλάρωσα λίγο :)

Για την βιοψία μου έκλεισε ραντεβού 15/10 γιατί πρέπει να γίνει στην κλινική και δεν βόλευε άλλη μέρα

Επίσης σήμερα πληρωθήκαμε τον 1 μισθό και είμαι πολύ χαρούμενη [smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif]

Αθηνά πολύ χάρηκα με τα νέα σας, με το καλό τώρα να γεννήσεις τώρα :D

Μάρθα δεν νομίζω να μην θυμόταν τι έγινε αλλά μάλλον δεν θα ήθελε να το συζητήσει ;)

Ούτε εμένα μου αρέσουν οι φωνές γιατί τα παιδιά μιμούνται και κάνουν το ίδιο μετά

Έχω τρανό παράδειγμα τη οικογένεια που μένει δίπλα μας, οι οποίοι μαλώνουν και ουρλιάζουν

συνεχώς και το ίδιο κάνει και το παιδάκι τους 4χρ.

Χθες θύμωσα πάρα πολύ μαζί του:evil::evil::evil::evil: , ήρθε στο σπίτι να παίξουν με τον Μιχάλη κάποια στιγμή ενώ καθόταν στον καναπέ κρατούσε ένα παιχνίδι της Έλενας, η Έλενα πήγε να του το πάρει και αυτός την παίρνεικαι την πετάει κάτω και πέφτει με το κεφάλι στα πλακάκια :(:(:(:(:(:( έπαθα σοκ :o , η Έλενα να σπαράζει στο κλάμα και να προσπαθώ να την ηρεμήσω και αυτό να φωνάζει φύγε κακιά Έλενα. Όταν ηρέμησε η Έλενα το πιάνω και του λέω αυτό που έκανες δεν ήταν σωστό δεν πρέπει να χτυπάς τα άλλα παιδάκια, πρέπει να μοιράζεσαι κτλ και να ζητήσεις συγνώμη γιαυτό που έκανες και γυρνάει και μου λέει όχι είμαι θυμωμένος τώρα. Όταν είπα στην μαμά του τι έγινε τον πήρε άρων άρων και

την άκουγα που ούρλιαζε και τον φώναζε, είναι λογικό μετά και το παιδί να συμπεριφέρεται με τον

ίδιο τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα κι εγώ στη βάφτιση που πήγα είχα φορεσει εξαρχ'ης σαναδλάκι....ήξερα τι με περιμένει.... :roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol:

Για τις τιμές δεν ξέρω να σου πω.....Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!!

Περαστικά στο γλυκούλι σου....

Κορίτσια μη με κράξετε....Κι εγώ θέλω να σας ρωτήσω για το θηλασμό.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Διάβαζα μια μέρα στο Παιδί μου κι εγώ για το θηλασμό και είχα απελπιστεί...Πώς θα τα καταφέρω;;;Μου φαίνεται βουνό και απίστευτα δύσκολο..... :?:?:?:?:?

Κι αν το νινί ξυπνάει όλη νύχτα;;;Και αν δε στρώσει ποτέ;;;;;

Είναι δύσκολο ρε κορίτσια όταν έχεις συνηθίσει με ένα μωρό που μέχρι 40 ημερών ξυπνούσε μια φορά τη νύχτα και μετά κοιμόταν 10 ώρες σερί να έρθει ένα νινί που 20 ώρες την ημέρα θα θηλάζει... :o:o:o:o:o:o:o:o Μη με παρεξηγήσετε, αλλά είμαι λίιιιιιγο υπναρού...Αν είναι έτσι το νινί, θα νομίζω ότι ο Θεός με εκδικείται και μου έστειλε ένα τερατάκι.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::oops::oops::oops:

Θουλάρα πήγαινε διευθύντρια και πες τι ακριβώς έγινε και ότι δεν ανέχεσαι να μιλάνε έτσι σε ένα παιδί κλπ κλπ κλπ.....

Κορίτσιαα....Το βράδυ έχει παρουσίαση προγράμματος το κανάλι που δουλεύει ο άντρας μου και πρέπει να πάμε....Τι να φορέσω ρε γαμώτο;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Δε θέλω να είμαι ούτε πολύ επίσημα ντυμένη ούτε λετσαρία...... :?:?:?:?:?:?:?:? Να βάλω ένα ροζ άερινο μακρύ φορεματάκι που έχω με σανδαλάκι;;;;;Και να πάρω και μια εσάρπα από πάνω;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Έχω και ένα άλλο μίνι, αλλά αυτό πρέπει να το φορέσω με τακούνι και δεν μπορώ.... :roll::roll::roll::roll: Βέβαια, το αέρινο φόρεμα που σκέφτομαι να βάλω επειδή είναι ψιλοστενό στο στήθος και κάτω ανοίγει με δείχνει πολύ έγκυο (δλδ 5 μηνών) αλλά και τι να κάνω;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Πείτε ιδέες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι βρε το μπούλο??,

Καλά της έκανες! Αυτή δεν ήξερε τι να απαντήσει.

Γωγώ μια χαρά μου ακούγεται το ροζ φορεματάκι.

Και γιατί να μη φαίνεσαι έγκυος??

Αφού εισαι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα περαστικά στον Νικόλα

Γιατί δεν ξανακάνεις μια καμπύλη ακόμα???????

Ξέρω ότι δεν είναι ότι καλύτερο αλλά στο λέω ως παθούσα

Στην 1η εγκυμοσύνη έκανα 3 καμπύλες, η 1η βγήκε οριακή με τιμές περίπου σαν τις δικές σου

ο γυναικολόγος μου λέει πριν σε στείλω σε διαβιτολόγο δεν ξανακάνεις άλλη μία μήπως

έγινε κανένα λάθος? Ξανακάνω και βγαίνουν οι τιμές φυσιολογικές. Εγώ μέσα στην τρελή

χαρά πάω με τα αποτελέσματα στο γιατρό και μου λέει σε 2 βδομάδες θα ξανακάνεις για να είμαστε

απολύτως σίγουροι :o:o. Τελικά βγήκε και η 3η καλή απότε συνέχισα να τρώω.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα άντε να κάνεις τη βιοψία και να πάνε όλα κατ'ευχήν...Καλά σοβαρά μιλάς σου είχαν βγει στιμπημένες τιμές σε καμπύλη και μετά φυσιολογικές;;;;;;; :o:o:o:o:o:o

Ρε ΜαριαΙωάννα μου είμαι έγκυος, αλλά δε φαίνομαι ακόμα...Εντάξει, ίσως έχω ένα μικρό πρήξιμο στην κοιλιά :roll::roll::roll: , αλλά με το φόρεμα αυτό φαίνεται η κοιλιά μου λες και είμαι 5 μηνών..Αλλά πραγματικά είναι πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυ ωραίο σαν φόρεμα..... :D:D:D:D:D

Αφήστε που ντρέπομαι να πάω εγώ εκεί....Θα είναι τα μεγάλα αφεντικά του άντρα μου, παρουσίαστες εκπομπών, ειδήσεων κλπ και δε γουστάρω καθόλου...Αλλά μου είπε ο αντρούλης μου ότι ο διευθυντής του ζήτησε χθες να είναι εκεί σήμερα... :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!γυρισα απο το σχολειο,μαγειρεψα,ο μικρος κοιματι,ολα καλα!τελικα για μια φορα ηταν ο σερι υπνος!απο εχθες ξανα τα ιδια! :evil::roll: δεν πειραζει!αυριο εχουμε mmr κ φοβαμαι λιγο.... :?:?

νατασα τελεια που πληρωθηκατε!σε καλη μερια κ γρηγορα να ακολουθησουν κ οι υπολοιποι μισθοι! :)

Θουλη αναμενομενη απαντηση..απλα,τωρα ταρακουνηθηκε,κ ας μη το εδειξε,κ θα το σκεφτει πολυ πριν ξαναφωναξει! ;)

γωγω φορεσε ο,τι σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα!αληθεια,ποιο καναλι ειναι;;

παναγιωτα κ εγω θα ελεγα να κανεις μια επαναληπτικη..ο γυναικολογος σου δε συμφωνει;

αυτα που λετε για τα βιαια παιδακια..τρεμω μη γινει κ ο γιωργος..τωρα τελευταια οποτε δε γινεται το δικο του παιρνει φορα κ χτυπα το κεφαλι του! :shock::shock: δυνατα!στα μαρμαρα κατω,στον τοιχο,στον καθρεφτη..εχω ακουσει οτι το κανουν κ αλλα παιδακια,αλλα ξερω κ εγω..προσπαθω να του εξηγω ηρεμα οτι δε χτυπαμε το κεφαλακι μας κ.τ.λ.,αλλα μονη μου νομιζω τα λεω,μονη μου τα ακουω!στο σπιτι προσπαθουμε να μη φωναζουμε,αλλα δυστυχως καποιες φορες δε τα καταφερνουμε..οχι τιποτα ιδιαιτερο βεβαια,αλλα εχουν ανεβει οι τονοι..ελπιζω να μη τον επηρεασε αυτο! :?

σας φιλω ολες!τα λεμε το βραδακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ να βάλεις κάτι με το οποίο θα αισθάνεσαι εσύ καλά :):)

Για το θηλασμό να σου πω ότι εγώ τον Μιχάλη δεν τον θήλασα καθόλου και κομόταν το βράδυ από 30 ημερών 12 ώρες και με την Έλενα μετά τα είδα όλα. Αν κοιμόταν το βράδυ 2 ώρες συνεχόμενα έκανα πάρτυ, είχα πεισμώσει όμως και είχα πεί ότι δεν θα τα παρατήσω κι έτσι κι έγινε. Οι πρώτοι 2 μήνες είναι δύσκολοι μετά τα πράγματα στρώσαν και ο θηλασμός έγινε απλά απόλαυση και ευκολία. Σκέψου ότι πας

όπου θέλεις χωρίς να κουβαλάς μαζί σου τίποτα. Εγώ μόνο με την δουλειά ζορίστικα λίγο με τις αντλήσεις γιατί επέστερψα όταν η Έλενα ήταν 2 μηνών και 10 ημερών αλλά ευτυχώς όλα καλά. Εδώ είμαστε εμείς για να σε βοηθήσουμε :):)

Αργυρώ τόσο νωρίς ο γάμος 11 ώρα?

Καλά να περάσετε, ελπίζω να μην κουραστούν πολύ τα παιδιά

Τι θα βάλεις τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Νατασούλα έβγαζα το γάλα με θήλαστρο γοα 2 μήνες στην Ιωάννα και μετά βαρέθηκα...Ήταν 7 ημερών και έπινε ανά τρίωρο 150-180ml γάλα δικό μου....Έτσι, δεν ξύπναγε καθόλου......

Τώρα που θέλω να θηλάσω κι όχι να αρμεχτώ, σκέφτομαι ότι όλη μέρα θα είμαι με το βυζί έξω...Άσε που στους 3-4 μήνες θα πρέπει να επιστρέψω δουλειά, καθώς για εμάς δεν ισχύει το 6μηνο του ΟΑΕΔ.... :(:(:(:(:(:(

Καλα ρε θηρίο γύρισες στη δουλειά όταν η Έλενα ήταν 2 μηνών και θηλάζεις ακόμα;;;;;; :o:o:o:o Πώς τα κατάφερες;;;;; :shock::shock::shock::shock: Που έκανες αντλήσεις;;;; :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα .

γιατρο θα παω στην 7 ευδομαδα ακομα ειμαι 5 και 4 μερες .Ειδα και τον πρωτο υπερηχο του Μανωλη και ηταν και αυτος στην 7 ευδομ .

ο μικρος αρχισε να κοιματε ολο το βραδυ !!!!

χθες τον εβαλα για νανι 10 το βραδυ και ξυπνησε στισ 7 το πρωι ,τον θηλασα το πρωι και κοιμηθηκε ακομα 1,5 ωρα .Εβγαλε επιτελους και τους κατω κυνοδοντες!!!!

κοριτσια με ποναει η κοιλια μου τακτικα και εχω αρχισει να πρηζομαι απο τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω δεν ξερεις πως θα ειναι το νινι..υπαρχουν βρεφακια που δε θηλαζουν ολη μερα κ κοιμουνται αρκετα!εγω βεβαια δεν ειχα ενα τετοιο μωρακι,αλλα..η ελπιδα παντα υπαρχει! ;):D:D:D

Αφρο εχω ακουσει πως οταν πρηζεσαι απο τοσο νωρις,συνηθως ειναι κοριτσακι!!λες;;;;;;;;;;;;;;;;!!!στο ευχομαι ολοψυχα! :):):):) ειδες;την καταλληλη στιγμη ξεκινησε να κοιμαται ο μανωλακης!τωρα που η μανουλα χρειαζεται ξεκουραση! ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Νατασούλα έβγαζα το γάλα με θήλαστρο γοα 2 μήνες στην Ιωάννα και μετά βαρέθηκα...Ήταν 7 ημερών και έπινε ανά τρίωρο 150-180ml γάλα δικό μου....Έτσι, δεν ξύπναγε καθόλου......

Τώρα που θέλω να θηλάσω κι όχι να αρμεχτώ, σκέφτομαι ότι όλη μέρα θα είμαι με το βυζί έξω...Άσε που στους 3-4 μήνες θα πρέπει να επιστρέψω δουλειά, καθώς για εμάς δεν ισχύει το 6μηνο του ΟΑΕΔ.... :( :( :( :( :( :(

Καλα ρε θηρίο γύρισες στη δουλειά όταν η Έλενα ήταν 2 μηνών και θηλάζεις ακόμα;;;;;; :o :o :o :o Πώς τα κατάφερες;;;;; :shock: :shock: :shock: :shock: Που έκανες αντλήσεις;;;; :? :? :? :?

Καταρχήν μην προδικάζεις τίποτα

μπορεί να θηλάζεις και να τρώει ανά τριώρο, οκ είναι λίγες αυτές οι περιπτώσεις αλλά μπορεί να είσαι από τις τυχερές ;)

Όσο για τις αντλήσεις στην δουλειά τα γραφεία της εταιρείας είναι ιδιώκτητα και από επάνω έχουμε κρατήσει ένα διαμέρισμα για μελλοντική χρήση το οποίό και χρησιμοποιούσα για τις αντλήσεις.

Δεν λέω ότι είναι το πιο εύκολο πράγμα, στην αρχή μάλιστα έλεγα ότι θα ακολουθήσω μεικτό θηλασμό όταν το είπα στην παιδίατρο γυρνάει και μου λέει γιατί μεικτό? θα νοικιάσεις ένα θήλαστρο και θα κάνεις αντλήσεις, όλες έτσι κάναμε και άρχισα να το σκέφτομαι. Μετά διάβασα κι ένα ποστ της Βίκης που έλεγε ότι θα λείψει κάποιες μέρες για επαγγελαμτικό ταξίδι και είχε νοικιάσει θήλαστρο για να κάνει τράπεζα και να μην διακόψει τον θηλασμό κι έτι αποφάσισα να προσπαθήσω.

Τελικά αντλούσα στην δουλειά για 8μήνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιουλια που χαθηκες εσυ????????????

αχ κ γω κσ τις 2 εγκυμπσυνες κατευθειαν πρηστηκα αλλα αγορι εκανα..κ θα κανω μαλλον :lol:

νατασουλα ευχομαι ολα καλα με τη βιοψια..

γωγωκα εχεις δει πολλους διασημους ε?για πες..

να βαλεις το αερινο φορεμα ψηφιζω..

ευχομαι απο τη καρδια μου να εχεις μωρο σα τη ειρηνη της νατασας..κοιμοταν απο τους πρωτουσ μηνες καλα..

αν ειναι σα το δικο μου...λαλαλαλαλαλαλ..δε απανταω

αργι καλα να περασετε αυριο..φιλιααααααααααα

ρε αφρο που χαθηκες?γενικως καλυτερα εισια?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε θεωρω ηρωα νατασουλα που εβγαζες τοοοοοσυς μηνες..

συχενομαι το αρμεγμα..αν ηταν μια στο τοσο οκκκ

αλλα καθε τοσο μπραβο σου ρε θηριο :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το είχα ξανακούσει ότι αν φουσκώνεις νωρίς έχεις κορίτσι, αλλά τώρα που το σκέφτομαι στον Μιχάλη η κοιλιά μου άρχισε να φαίνεται μετά τον 4ο ενώ στη Έλενα 2 μηνών όλοι καταλάβαιναν ότι είμαι έγκυος :roll::roll::roll:

Αφροδίτη θηλάζεις κανονικά ή έχετε μειώσει τους θηλασμούς?

Ιουλία γιατί φοβάσαι για το mmr?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε θεωρω ηρωα νατασουλα που εβγαζες τοοοοοσυς μηνες..

συχενομαι το αρμεγμα..αν ηταν μια στο τοσο οκκκ

αλλα καθε τοσο μπραβο σου ρε θηριο :

:ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing:

Ως σεμνό κορίτσι που είμαι κοκκινίζω όταν ακούω τέτοια :lol::lol:

Το έχω πεί πολλές φορές ότι δεν ήταν το πιο εύκολο πράγμα αλλά δεν το έχω μετανιώσει ούτε στιγμή, υπήρχαν βέβαια και οι κατάλληλες συνθήκες (χώρος, περιβάλλον) γιατί δεν είναι πάντα εφικτό να γίνονται αντλήσεις στην δουλειά.

Όταν γέννησα τον Μιχάλη εργαζόμουν σε άλλη εταιρεία, εκεί δεν θα μπορούσα να κάνω αντλήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εφαγα .

ο μικροσ θηλαζει εδω και πανω απο μηνα 3 φορες την ημερα .πρωι ,μεσημερι και βραδυ .

καποιεσ μερες αν δεν ειναι καλα θηλαζει και περισσοτερο .

η διαρκεια ειναι πολυ λιγοτερη απο παλιοτερα .

μαρθα χαθηκα λιγακι γιατι δεν μενουμε σπιτι αυτες τις μερε ...και ας ειμαι συνδεμενη ...τον αφηνω και φευγω δεν αποσυνδεομαι .

θελαμε να παρουμε καποια πραγματα ντουλαπι μπανιου ,ντουλαπα για μπαλκονι και ραφια και ψαχναμε .

εγω να πω την αληθεια μου ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι κοριτσι ,βαζω και στοιχημα .Ευχομαι να μην φαω τα μουτρα μου :)):)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία μου δεν ξέρω ΚΑΜΙΑ που να θηλάζει και το παιδί της να κοιμάται τη νύχτα χωρίς να ξυπνάει.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βέβαια, υπάρχει και η άλλη λύση...Να θηλάζω όλη τη μέρα κανονικά και το βράδυ να βγάζω με θήλαστρο, να το μπουκώνω και να μην ξυπνάει συνέχεια..... :roll::roll::roll::roll: Γίνεται;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΘουΘου σκέψου 2 μήνες τι τράβηξα εγώ 2 μήνες που αρμεγόμουν συνέχεια.....Γιάυτό τα παράτησα.... :twisted::twisted::twisted::twisted: Έβγαζα γάλα ανά 4 ωρο για 2 ώρες......1 ώρα από κάθε στήθος.... :shock::shock::shock::shock::shock: Σκέψου ότι η Ιωάννα κοιμόταν τη νύχτα κι εγώ ξυπνούσα να κάνω αντλήσεις γιατί γινόμουν μούσκεμα από το γάλα..... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil: ΜΑΡΤΥΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Κορίτσια σε αντίθεση με την Ιωάννα που και κιλά είχα βάλει και είχα φουσκώσει, τώρα δε φαίνομαι...Κανείς δε μου έχει πει τίποτα....Αν είμαι έγκυος κλπ.... :?:?:?:?

Όσο για αντλήσεις στη δουλειά, μου φαίνεται απίθανο εδώ....Δεν υπάρχει χώρος... :evil::evil::evil::evil: Εκτός αν πετάγομαι σπίτι να τις κάνω τις αντλήσεις μου...Κανα 10λεπτο είναι το σπίτι μου από τη δουλειά με το αμάξι... :roll::roll::roll::roll:

Ιουλία το MMR μου έχει πει ο παιδίατρος ανεβάζει υψηλούς πυρετούς ε;;;;;;; :?:?:?:? Εμείς δεν το έχουμε κάνει ακόμα...Σε 1-2 μήνες φαντάζομαι θα το κάνουμε..... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα Αφρο και εγώ σου εύχομαι κοριτσάκι!!!!

Γωγώ φόρεσε το ροζάκι, να είσαι και άνετη!!!

εγώ τελικά θα φορέσω ένα φόρεμα που δεν είναι και πολύ επίσημο, γιατί σκέφτηκα ότι ο γάμος είναι πολιτικός σε κάστρο, πρωί πρωί πόσο επίσημα μπορείς να ντυθείς?! και επιπλέον εδώ δεν είναι και του πολύ επίσημου!!!! δεν θα ήθελα να είμαι και ove rdressed!!!! άρα θα φορέσω ένα στενό φόρεμα μέχρι το γόνατο με βαθύ ντεκολτέ!!!! ;)

Γωγώ ο γιος μου θήλαζε κάθε 4 ώρες, το πρόγραμμα το έβαλε μόνος του!!! π.χ. 18.00 μετά 22.00 μετά 2.00 κ.ο.κ, πολύ βολικό!!!!....η κόρη άσε να μην σου πω καλύτερα!!! χαχαχα η γλυκούλα μου!!!.....και ναι το βράδυ ΠΡΕΠΕΙ να θηλάζεις ...... όταν έρθει η ώρα όμως θα τα ξαναπούμε!!!!

Παναγιώτα #:-s ευτυχώς βρε δεν παρεξηγήθηκες!!!! το σκεφτόμουν πολύ χθες!!! ...περαστικά....

και εγώ είχα ξεπεράσει λίγο το όριο και η διαβητολόγος δεν θεωρούσε καν ότι είχα πρόβλημα, μου έδωσε μια διατροφή και να τρυπώ το δάχτυλό μου κάθε φορά μετά το φαγητό!!

Απαγορευόταν: κάθε είδους γλυκό ακόμη και λάιτ, αναψυκτικά ακόμη και λάιτ, λευκό ψωμί....

Επιτρεπόταν: ολικής αλέσεως ψωμί ή μαύρο, μαύρα μακαρόνια (που έτσι και αλλιώς έτρωγα!), λαχανικά και δεν θυμάμαι τι άλλο ακόμη γιατί την πέταξα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

Αφροδιτη πηρες τηλ το γιατρο τελικα?

3 φορες την ημερα?

εμεις κανουμε το λιγοτερο 4!

εγω αντλουσα στην δουλεια απο 8,5 μηνων εως 26 μηνων ...τωρα δεν αντλω....κουραστικα!

και εκανα και ταξιδι 6 ημερων εξωτερικο!

τωρα πρεπει να το μαζεψω το θηλαστρο!

και τα δεκαδες μικρα μπιμπερο!

πηγα τραπεζα να πληρωσω εφορια.... εχει την κυκλικη πορτα..το καροτσι δεν χωρουσε...τους χτυπω να ανοιξουν την απλη πορτα να περασω με το καροτσι και δεν την ανοιγαν....μου ελεγαν να αφησω το καροτσι εξω(λες και δεν ξερουν την περιοχη)

περνω απεναντι αφηνω το καροτσι σε ενα μαγαζι και μπαινω στην τραπεζα...

για να μου πουν οτι δεν μπορω να πληρωσω με μετρητα παρα μονο μεσο λογαριασμου η πιστ.καρτας

φευγω παω εθνικη...δεν ανοιγε η πορτα ασφαλειας γιατι ειμασταν 2 ατομα μεσα...επρεπε ενα!

θεωρουσαν απολυτα φυσιλογικο να μπει η μικρη μονη της..να πατησει το κουμπι..να κοιταξει στην καμερα και να σπρωξει την πορτα!

μα τι αλλο θα ζησω????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα κοιμηθηκε το θηριο και ειπα να πουμε καμια κουβεντα!!!

ΓΩΓΟΥΛΑ εγω θα σου μιλησω προσωπικα.Εμενα ο θηλασμος με κουρασε απιστευτα.Ντρεπομαι που το λεω αλλα ετσι ειναι.Αλλα οπως ειπε και η Νατασουλα το πηρα πεισματικα.Ελεγα οτι τα εδω τα καταφερε η γιαγια μου σε 7 παιδια και δε μπορω εγω με ολες τις ανεσεις;;;;

Παντως το ταισμα ανα τετραωρο και το βραδυνο σερι δεν ταυτιζονται με το θηλασμο.(Πολυ σπανια)

ΚΑι ειδικα μεχρι να 40-ντησει το μωρο θα νοιωσεις οτι συνεχεια θηλαζεις και δεν κανεις τιποτε αλλο.

Και εγω το αερινο ψηφιζω.Αχ θα ειναι ολα τα σελεμπριτις εκει;;;;Τι ωραια!!Περιμενουμε κουτσομπολια.

Η Γκαγκακη ρε με ποιον τα έχει;;;(Το επιπεδο μου σε αφησε αφωνη ε;;;):)):)):))

Θουλιτσα καναμε μια σκεψη με τον αντρα μου να γυρισω σχολειο Απριλιο,Μαιο,Ιουνιο του 11 (3 μηνες να κραταει το μωρο η μανα μου τα πρωινα) και να παρω την αδεια ανατροφης απο Σεμπτεμβρη του 11 μεχρι Ιουνιο του 12 ετσι ωστε να μην αναγκαστω να στειλω το μωρο 1 ετους στον παιδικο.

Για αυτο το λογο θελω να μου πειτε τι να κανω με αντλήσεις,τραπεζες γαλακτος και γενικα να μου δωσετε τα φωτα σας.Να μην ανοιξω λες αλλο θεμα;Μωρε μπορει να βοηθησει και αλλες κοπελες.

Νατασουλα λες να κανω επαναληπτικη;;;ΔΕν μου το προτεινε ουτε ο γυν ουτε η διαβητολογος. :roll::roll:

Τι να κανω;;Βαριεμαι και αφορητα να περιμενω 3 ωρες.

Αθηναιες τι θα κανουμε καλε;;;Θσ βρεθουμε καθολου;;;Η συναντηση εγινε;;;πηγατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...