Μετάβαση σε περιεχόμενο

To εξπρες του βυζονυχτίου Νο19 και το πάρτυ συνεχίζεται!!


Recommended Posts

Πάω να πάρω τον Λουκά από το σχολείο προχθες και τρέχει η νηπιαγωγός του και μου λέει ότι χτύπησε το μάτι του με ένα ξύλο!!! :o ......Ο Λουκάς και τα άλλα παιδάκια της ηλικίας του παίζουν με κάτι ξύλα πυγμαχία!!!! :o και οι νηπιαγωγοί αντί να τους το απαγορεύσουν ή τουλάχιστον να τους επιστήσουν την προσοχή, τους αφήνουν και παίζουν!!!! :evil::evil::evil: και φεύγοντας κάθε παιδάκι παίρνει και ένα ξύλο στο σπίτι....αυτό με έχει εκνευρίσει αφάνταστα....την άλλη φορά εγώ είπα σε κάτι παιδάκια να μην παίζουν με τα ξύλα γιατί είναι επικίνδυνο!!......

τελικά πάω βλέπω τον Λουκά και είχε ένα κόκκινο σημάδι, λίγο πιο βαθύ από γρατζουνιά στο βλέφαρο!!!!, αν είχε πάει μέσα στο μάτι? :angry: εγώ δεν τον αφήνω να παίρνει ξύλο στο σπίτι και ας γκρινιάζει!!!

η ΡΕΑ βλέπει την κινεζούλα και πάει προς το μέρος της και η κινεζούλα τρέχει πάλι μακρυά, από πίσω η δικιά μου, η κινεζούλα της έλεγε "όχι" και άρχισε να ψιλοκλαίει, έτσι είπα στην δικιά μου να φύγει και να πάει κάπου αλλού!!!! μα ρε κορίτσια την ΡΕΑ την έχετε δει στις φωτογραφίες, έχει πρόσωπο που τρομάζει τα παιδάκια? :o

γιατί εγώ την βλέπω πολύ γλυκιά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι ρε!!!Ειναι πολυ γλυκια η Ρεα.

Μαλλον η κινεζουλα τρομαζει που παει να την πιασει.Θα ειναι πιο ησυχη απο τη Ρεα φαινεται.

Την Κυριακη ειχε ερθει σπιτι μας ενα φιλικο ζευγαρι με ενα αγορακι 14 μηνων.Ε, ο Νικολας παραλιγο να το ξεπουπουλιασει.Ηθελε να τον πιανει και να μου δειχνει τα ματακια του, τα χερακια του κτλ και εκεινο το καημενο εβαλε τα κλαμματα.Σκεφτειτε τι θα κανει στο μωρό.Ωχ ωχ. :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα θέλει λίγη προσοχή, εδώ πρόσεχα εγώ που ο Λουκάς ήταν 3 όταν γεννήθηκε το μπουμπουκάκι μου!

τι δίαιτα είναι αυτή που έφαγες και ζεστό σκύλο και πολύ φαγητό στην συγκέντρωση?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάω να πάρω τον Λουκά από το σχολείο προχθες και τρέχει η νηπιαγωγός του και μου λέει ότι χτύπησε το μάτι του με ένα ξύλο!!! :o ......Ο Λουκάς και τα άλλα παιδάκια της ηλικίας του παίζουν με κάτι ξύλα πυγμαχία!!!! :o και οι νηπιαγωγοί αντί να τους το απαγορεύσουν ή τουλάχιστον να τους επιστήσουν την προσοχή, τους αφήνουν και παίζουν!!!! :evil::evil::evil: και φεύγοντας κάθε παιδάκι παίρνει και ένα ξύλο στο σπίτι....αυτό με έχει εκνευρίσει αφάνταστα....την άλλη φορά εγώ είπα σε κάτι παιδάκια να μην παίζουν με τα ξύλα γιατί είναι επικίνδυνο!!......

τελικά πάω βλέπω τον Λουκά και είχε ένα κόκκινο σημάδι, λίγο πιο βαθύ από γρατζουνιά στο βλέφαρο!!!!, αν είχε πάει μέσα στο μάτι? :angry: εγώ δεν τον αφήνω να παίρνει ξύλο στο σπίτι και ας γκρινιάζει!!!

η ΡΕΑ βλέπει την κινεζούλα και πάει προς το μέρος της και η κινεζούλα τρέχει πάλι μακρυά, από πίσω η δικιά μου, η κινεζούλα της έλεγε "όχι" και άρχισε να ψιλοκλαίει, έτσι είπα στην δικιά μου να φύγει και να πάει κάπου αλλού!!!! μα ρε κορίτσια την ΡΕΑ την έχετε δει στις φωτογραφίες, έχει πρόσωπο που τρομάζει τα παιδάκια? :o

γιατί εγώ την βλέπω πολύ γλυκιά.....

Η ρέα ειναι πολύ πολύ γλυκιά και κουκλάκι. Τα κινεζάκια έχουν πρόβλημα χαχα

Καλά αυτο με τα ξυλα και τις πυγμαχίες ρε συμπεθέρα τι ειναι αυτα πως τα αφηνουν τα παιδια?

Τα αφήνουν ακόμη και τώρα που ήδη χτυπησε ο Λουκάς?

Καλημέρα - δεν ειμαι καλά σήμερα -

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια .

απο το πρωι τωρα καταφερνω να γραψω ....

απο το πρωι εχω σκουπισει εχω σφουγκαρισει εχω βαλει το χαλι στην κουζινα και εβαλα και το φαγητο στον φουρνο (μακαρονοπιτα με κοτοπουλο) .αχ τρεμω τωρα απο την κουραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!1

πηγα ικα :twisted::twisted::twisted: κ φυσικα εκανα τα μισα..ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

ο ενας στο αλλο με εστελνε..αντε δευτερα ξανα..

μετα παω απο τον οαεδ να ρωτησω επιδομα παιδιου μεχρι ποτε(να ξερετε μεχρι 31.1.11)

κ μια με λεει ρωτα τον προισταμενο :twisted:

με βλεπει ενα παιδι με λεει εισια εγκυος?(αυτος δουλευει εκει)

λεω ναι ποια δικαιολογητικα πρεπει να φερω..κ με τα δινει κατευθειαν..

κ η μαλακο η αλλη ουτε με τα δωσε..απεναντι τηε ηταν :twisted::twisted::twisted:

σας φιλω ολες...

11 βδομαδες κ τερμα η δουλεια :D

μετα θα πηγαινω στη συμπεθερα που θα χει γεννησει να τη βοηθαω :D:D

αργι η κορη σου ειναι κουκλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Θου δεν κατάλαβα...

Τί εννοείς επίδομα παιδιού μέχρι 31.1;;;;

:shock::shock:

Argi ωραίο παιχνίδι!

Αφροδίτη μακαρονόπιτα;;;

Μμμμμμμμμ

Παναγιώτα καλά έκανες!!!

Έχουμε και τις λιγούρες μας, πως να το κάνουμε....

Γωγώ τρέλα είναι η Ιωάννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασα...

επειδομα παιδιου αν εχεις ικα δικαιουσε..

καθυε χρονο παιρνεις..εγω περισι πηρα 82 ολοκληρα ευρω..

αν θες σε λεω τα δικαιολογικτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα τι έχεις καλέ? γιατί δεν είσαι καλά? :-?:?:

εντω μεταξύ κάθε φορά που πάω βλέπω την κινεζούλα μόνη της, δεν παίζει με κανένα άλλο παιδάκι, ωστόσο είναι πολύ γλυκιά και αυτή!!!!

μα είναι παιχνίδι αυτό με τα ξύλα?! είπα στον άντρα μου την επόμενη φορά να τους τα πει ένα χεράκι!!!....και δεν μου αρέσει το ότι από κάπου μαθαίνουν για πολέμους και εχθρούς! γιατί ήρθε ο Λουκάς σπίτι και είπε στον μπαμπά του ότι έχει μεγάλο παπούτσι για να πατάει τον εχθρό!!!! :shock: , και όταν πήγαμε να δούμε τους φίλους μας από το Αμέρικα που ήρθαν, ο Λουκάς έφτιαξε με τα LEGO ένα όπλο!!!!, άφωνη και έκπληκτη έμεινα!!!! :o:shock: ....τον ρώτησα από που το έμαθε το όπλο και μου είπε ότι του το έδειξε το άλλο Ελληνάκι που είναι στο τμήμα του!!!....αυτός έχει 2 μεγαλύτερους αδελφούς 7 και 16 ετών και υποθέτω ότι έχουν στον Η/Υ παιχνίδι με σκοτωμούς και όπλα!!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακουστε τι σκεφτηκα,,

θελω μερες να σας το πω κ ολο το ξεχναω..

λεω οταν με το καλο γεννησω να τους πω να πηγαινω ανα 2 ωρες να το ταιζω..τη μερα τουλαχιστον..

λετε να το δεχτουν??????????????δε θελω να το βλεπω μονο 3 ωρες τη μερα :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα εγώ το είχα ζητήσει και μου την φέρναν και ενδιάμεσα (εκτός από την ώρα του επισκεπτηρίου) και μου την φέρνα και την νύχτα 2 φορές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασουλα που γεννησες??

εγω οταν ειπα αποκλειστικο..πριν γεννησω με ειπε οτι μεχρι να κατεβει το γαλα δε μπορω :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εγω θα το απαιτησω...ειπαμε θα παω με τσαμπουκα..σε ολα..

ακου κει να μη με αφηνουν να περπατησω στο διαδρομο..πριν γεννησω..λεει δε κανει :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενική γέννησσα, εμένα μου την φερνανε αλλά μου είχαν πεί την 1η μέρα να την αφήνω μόνο 5 λεπτά την 2η 10 την 3η 15 και μετά που θα κατέβει το γάλα 15 από το ένα στήθος και 15 από το άλλο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Με τέτοιες οδηγίες δεν νομίζω να θηλάσει καμια αποκλειστικά :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Ευτυχώς που ήμουν ενημερωμένη από εδώ

Υπήρχε 1 παιδίατρος μόνο που μου είχε πεί θα αφήνεις το μωρό στο στήθος για όση ώρα θέλει (βέβαια κι αυτός μου είχε πεί για τον 1ο μήνα μόνο αλλά τουλάχιστον πιο ενημερωμένος από τους άλλος)

Εσύ Γέννεσις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα κι εμένα η μαία μου έτσι μου είχε πει...Την πρώτη μέρα 5 λεπτά από το κάθε στήθος, τη 2η 10 κοκ...Λες γι'αυτό να μη θήλασα;;;;;

Ρε κορίτσια να σας πω κάτι....Αφού την πρώτη μέρα δεν έχουμε γάλα..Να μείνουν νηστικά τα μικρούλια;;;;;; :?:?:?:?:?:? Εμένα μου την έφεραν την Ιωάννα, την έβαλα στο στήθος, αλλά δεν ξέρω αν ήπιε τίποτα την πρώτη μέρα....Και όταν το πρώτο βράδυ ήρθαν να μου την πάρουν, μου λέει η μαία.."Να σας τη φέρω το βράδυ να τη θηλάσετε;;;;;;" Κι εγώ της απάντησα "Αχ, όχι...Θέλω να κοιμηθώ...Να ξεκουραστώ".... :?:?:?:?:oops::oops::oops::oops:

Εγώ μετά την απογοήτευση που τράβηξα με το θέμα θηλασμός στην Ιωάννα, λέω ας καταφέρω να θηλάσω σπίτι και ας μην είναι αποκλειστικά στο μαιευτήριο..... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγωκα το μωρο τη πρωη μερα σχεδον ολη μερα κοιμαται..

ασε που βγαιενι χορτατο απο τη μητρα κ το στομαχι του ειναι τοοοοσ μικρο που το πρωτογαλα του φτανει

κ μενα τη3 μερα με λεει να σας το φερω το βραδυ?

κ λεω οχι αν κοιμηθω θελω :lol::lol::lol::lol::lol::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Θούλη το επίδομα παιδιού το παίρνουν όλοι οι εργαζόμενοι...Είναι υποχρέωση του εργοδότη....Είναι κάθε μήνα 5% στο μισθό...Τουλάχιστον σε εμάς έτσι είναι....

Και το 5% ισχύει για κάθε παιδί...Και φυσικά το δικαιούνται και οι δύο γονείς....

ΘουΘου εγώ ήμουν πάνω από 24ωρο άυπνη και δεν είχα κουράγιο να ξυπνήσω.... :oops::oops::oops: Άσχετα που ξυπνούσα συνέχεια επειδή πονούσα από τα ράμματα και επειδή έφερναν τα άλλα που ούρλιαζαν.....Καλά να μη σου πω πως με κοίταζαν οι άλλες όταν είπα μη μου τη φέρετε.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εντωμεταξύ όταν τα έφερναν ένα ένα και ήταν και 2 ακόμα κοπέλες με κορίτσια και συνεπώς ροζ κουβερτούλα και περίμενα πως και πως το αστέρι μου, όταν άκουγα να κλαίνει σκεφτόμουν "Ακόμα ρε γαμώτο να φέρουν το δικό μου;;;;;" Η Ιωάννα ποτέ δεν έκλαιγε!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Α...Κι επειδή όλες ήταν με καισαρική κι εγώ με φυσιολογικό και πέταγα, μου ζήταγαν και χάρες...Μου δίνεις αυτό, μου δίνεις εκείνο;;;;;Οι κακομοίρες δεν μπορούσαν να κουνηθούν αν και οι 2 ήταν 2η και 3η μέρα αντίστοιχα που είχαν γεννήσει...... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘουΘου εγώ ήμουν πάνω από 24ωρο άυπνη και δεν είχα κουράγιο να ξυπνήσω.... :oops::oops::oops: Άσχετα που ξυπνούσα συνέχεια επειδή πονούσα από τα ράμματα και επειδή έφερναν τα άλλα που ούρλιαζαν.....Καλά να μη σου πω πως με κοίταζαν οι άλλες όταν είπα μη μου τη φέρετε.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αχαχα, Γωγω μου και εγώ ακριβώς το ίδιο πράγμα επαθα!!! Την πρωτη ημέρα ημουν πραγματικά ζομπι!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγωκα ο οαεδ σε σινει ενα επιδομα..σιγα μη παρω απο τον εργοδοτη

εδω για το γαμο δε πηρα...

αλλα για το παιδι πρεπει να πηρα

ελευθερια ;) καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα ειμαι αρωστούλα.

Αφροδιτη την συνταγή για την μακαρονοπιτα με κοτόπουλο παρακαλώ!!

500gr μακαρονια κοφτα

1 λιτρο γαλα

1 φλιτζανι νερο

2 φλιτζανι φετα τριμμενη

2 φλιτζανια γραβιερα τριμμενη

2 φλιτζανια κοτοπουλο βρασμενο και τριμμενο

5 αυγα

βουτυρο για το πιρεξ

αλατι

βουτυρονουμε το πιρεξ και βαζουμε μεσα ωμα τα μακαρονια

αναμειγνυουμε το γαλα με τα αυγα και το νερο και το ριχνουμε στα μακαρονια

προσθετουμε τα τυρια το κοτοπουλο αλατιζουμε και ανακατευουμε.

ψηνουμε στουσ 180 μεχρι να ροδισουν .

εφαγα και ειναι νοστιμα ...ο μικροσ δεν τα τρωει και μου γυριζει το ματι :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ Αφροδιτούλα!

Αααα, γιατι δεν την τρώει το παιδι?

Θα κάνω στανταρ μια παραλαγή σήμερα πρεπει να ειναι τελεια!

Θουθου ειμαι λίγο αρωστούλα αλλα καλα ειμαι οκ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...