Μετάβαση σε περιεχόμενο

To εξπρες του βυζονυχτίου Νο19 και το πάρτυ συνεχίζεται!!


Recommended Posts

Παναγιωτα η Λενα γενναει αυριο με καισαρικη στην Γεννικη κλινικη.

Μαρια Ιωαννα ναι η δουλεια μας ειναι απαιτητικη , πολλες φορες δεν εχει ωραριο, εχει τυχει να δουλευω ανημερα Χριστουγεννων γιατι επρεπε να τακτοποιησω τελευταιες λεπομεριες απο το ταξιδι του μεγαλου αφεντικου - του ξενου οχι του δικου μας εδω- αλλα ειναι ΟΚ.

Δεν εχω παραπονο, ειμαστε πολυ πολυ καλα.

Εχει φυσικα και τα προβληματα της, και τα νευρα της και την γρινια της, και μερικους περιεργους..αλλα εχω βγαλει καια πιστευτο γελλιο..και τουλαχιστον το μποσ ειναι ανθρωποσ.

Πανου εχει προβληματα και γκρτινιες και εριδες και νευρα..αλλα οταν εχεις εναν σωστο και καθ'ολα νομιμο εργοδοτη που ναι μεν απαιτει απο σενα..αλλα σου προσφαιρει και ενα ικανοποιητικο περιβαλλον εργασια, και ολα τα απαραιτητα μεσα για να κανεις σωστα τη δουλεια σου...δεν το βρισκεις πανου.

Δεν εχουμε το συμβατικο ωραριο, υπαρχουν ατομα τα οποια βεβεια το εχουν παραχ....ει και αργουν συστιματικα , ουτε το αυστηρο απουσιολογιο, και φυσικα κατανοηση και απο την εργοδοσια..οποτε δεν μιλαω καθολου..ειμαι τελεια εδω, ο Θεος να του δινει υγεια να μας δινει δουλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!

μμμμ νεο τρενακι. ...καλους υπνους!

τι κανετε?

εγω παλι νυχτα!

οταν γεννηνα ειχα 55οφ και σχεδον 2 αδειες....επεστρεψα στην εργασια μου οταν η μικρη ηταν 8,5 ηνων και ολο το μειωμενο μπροστα μου!

μεχρι και αν αποφασισω να κνω 2ο μωρο θα εχω μαζεψει 300 οφ γιατι δεν βλεπω να παιρνω τιποτα!

δεν υπαρχει προσωπικο.....χθες μας ενημερωσαν οτι θα στειλουν 2 ασθενεις ακομα....αντρες ...ειπαν και προσωπικο αλλα 2 ατομα...(ως τωρα εχουν φυγει5)

για να δουμε!

σχετικα με τη νηπιαγωγο...εεεεε οχι δεν το δεχομαι να φωναζει....εργαζεται 5 ωρες....μεσα στις 5 ωρες οφειλει να συγκρατει τα νευρα της και οχι να τα ξεσπα στα παιδια!

φυσικα οφειλει να κανει σωστα την δουλεια της!

και αν ξεφευγει απο τα ορια καπιος θα πρεπει να την επαναφερει στην ταξη....

στην εργασια μας πρεπει να αφηνουμε το οτι μας απασχολει και να εχουμε το μυαλο μας εκει ποσο μαλλον οταν ειναι υπευθυνη εργασια....!

χθες βραδυ ειχα να κανω τοση γραφοδουλεια(σσ. η υπευθυνη πηρε ασθ.) και ειχα μια ενοικο να θελει υποστηριζει-πιστευει οτι ειναι εγγυος και οτι το μωρο της ηθελε κοκορετσι αυτη η συζητηση -διαλογος ως τις 2:00 ξερετε τι θα γινοταν αν αρχισα να φωναζω .....οσοι δεν ξερουν οτι στην γειτονια τους υπαρχει ψυχιατρειο θα το ειχαν μαθει....!

τελικα τελειωσα ολα οσα ειχα να κνω στις 6:20 το πρωι οπου εβαλα καφε για την πρωινη και την περιμενα να αλλαξει βαρδια!

οι καιροι ειναι δυσκολα οικονομικα για ολους κανεις μας δεν περιμενε μειωση μισθου...σε καποια επαγγελματα αδικη μειωση αλλα την πληρωσαμε ολοι!

(σσ. εχω να πληρωθω υπερωριες απο τον ιανουαριο, οπως και πολλοι δημ. υπαλληλοι οι οποιοι δουλευουν σε κυκλικο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!

το χθεσινό μας βράδυ ήταν πάλι χάλια :(:(

Σας διάβασα αλλά δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τώρα γιατί έχω πολύ δουλειά

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

εγω παντος δεν θα μπορουσα ποτε μα ποτε να κανω καποια δουλεια που να πρεπει να εχεις μεγαλη υπομονη και να προσπαθεις να χειριζεσαι (με την καλη ενια) ανθρωπους .

κοντα στα τριαντα μου καταλαβα οτι μια δουλεια που θα μπορουσα να κανω με μεγαλη χαρα θα ηταν μαια αλλα τοτε που αποφασιζα (στα 16-18) ουτε που περνουσε απο το μυαλο μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai ετσι τους λεμε!

αποσυλοποιηση!

για την ωρα δουλευει αρκετα το συστημα αλλα οταν θα σταματησουν τα χρηματα και κλεισει το ψυχ. τι θα γινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ εχεουν ακουστει διαφορα γι'αυτο που λεει η Βικυ

Παντως εγω νομιζω πς μερικες φορες οι τρελοι ειναι περισσοτεροι απο τους γνωστικους..μη πας μακρια...δε βλεπεις τι μουρλα κοικλοφορει στο Μαμι;;;;;;

Νατασουλα τελιακ τι εγινε με την βιοψια

Αφρο πως εισα σημερα;;; ποτε ειπαμε πας γιατρο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..

δε σχολιαζω γιατι εχω κατι νευραααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

καταρχας ο μικρος με ξυπνησε απο της 7,10 κ δε ξανακοιμηθηκε..τεσπα

τον παω παιδικο..

ανοιγει η πασχαλια :evil:

τη λεω.

θουλη-να σε ρωτησω κατι?τι εγινε χθες κ μαλωσες ενα παιδακι?

πασχαλια-γιατι?

θουλη-θελω να μαθω το λογο

πασχαλια-αχ δε θυμαμαι.

θουλη-απο χθες?

πασχαλια-ειναι λογικο να μαλωνεις καποια στιγμη

θουλη-ναι φυσικα ειναι κ λογικο αλλα να υπαρχει λογος..εχθες εγω ακουσα αυτο κ αυτο(κ τις λεω τι ακουσα)

πασχαλια-τι να πω δε θυμαμαι

θουλη-λεω τι να πω εγω πολυ στεναχωρεθηκα]

πασχαλια-θα υπηρχε λογος μπορει να χτυπησε κανα παιδακι

θουλη-κ δωσατε τη απαντηση που σας ειπα?δε νομιζω..

κ εφυγα

κοριτσια με ηρθε να τη χαστουκισω

πραγματικα :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου το αφινω ασχολιαστο...ειλικρινα

Μπορω να καταλαβω αμα φωναξε γιατι χτυπησε ασχημα καποιο αλλο παιδι( που παλη δεν δικαιολογο_..αλαλ ειπεν να με φωναζει ςκυρια ταδε..οχι ταδε σκετο...

τι την ειπε..εισαι μ@λ@κισμενη και αντεδρασ ετσι..

τι να πω

Πειναω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη καλά έκανες και της μίλησες.

Βέβαια απάντηση δεν πήρες αλλά καλά έκανες.

Και την έφερες σε δύσκολη θέση γιατι σίγουρα θυμόταν τι έγινε.

Ακούς εκεί να με φωνάζεις κυρία Πασχαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι ειμαστε μερικες φορες λιγο υπερβολικες ,στην τελικη εαν πιστευεις οτι υπαρχει προβλημα με το σταθμο μπορεις να κανεις παραπονα στη διευθυντρια να συνετισει την υπαλληλο της (οταν ειναι ιδιωτικος ο σταθμος) ή αλλιως να παρει άλλη....και αν εξακολουθει να υφισταται το προβλημα τοτε οδευεις προς αναζητηση νεου σταθμου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα δε συμφωνω...πλακα κανεις?

να τη ρωταω τι εγινε χθες κ να μη ξερει?να μη θυμαται?ελεος..24 ωρεσ περασν

οχι 24 μηνες..

μα κ τις ειπα τα λογια της μπας

κ το θυμηθει..

αλλα παλι εκανε τη παπια..οχι δε το δεχομαι..

γιατι αν τη ακουγες δε φωναζε..γκαριζε..αλλο να υψωσεις τονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη εγώ αν ήμουν στη θέση σου δεν θα την ρωτούσα καν, θα πήγαινα στη διευθύντρια και θα της έλεγα τι έγινε και ότι δεν θα ήθελα να ξανασυμβεί κάτι ανάλογο κ.λπ. κ.λπ. κ.λπ.,.......σε μένα έτυχε (το έχω ξαναπεί!) να φωνάξει η υποδιευθύντρια στον Λουκά επειδή εκείνος φώναξε λίγο και αυτή - στην κυριολεξία - ούρλιαξε, μπροστά εγώ, δεν είπα τίποτα εκείνη την ώρα και το επόμενο πρωινό πήγα στο γραφείο της και τα είπα ένα χεράκι!!! και στο τέλος μου είπε ότι έχω δίκιο.....λες και δεν το ήξερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη εγώ στο είπα ότι έπρεπε να τη ρωτήσεις επι τόπου χθες...Σήμερα φυσικά θα το έπαιζε Κινέζα....... :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Μα πως να θυμάται η κοπέλα καλέ;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Ρε κορίτσια στηρίζομαι πάνω στην κουβέντα της Μαρίας Ιωάννας "Μα είναι δυνατόν να φωνάζεις σε τέτοιες φατσούλες;;;;;;"

Δεν ξέρω ρε 'σεις...Η εσείς είστε πολύ ήρεμες ή εγώ είμαι ψυχανώμαλη........ :?:?:? Ξέρω πααααρα πολλά παιδάκια με αγγελικές φατσούλες, αλλά έχουν τέτοιο χαρακτήρα που το μόνο που θέλω είναι να τα πλακώσω στο ξύλο..... :?:?:?:? Μη με κατηγορήσετε ρε κορίτσια....Είναι η "κολλητή" της Ιωάννας μου στο πάρκο...Πιο κακομαθημένο και γκρινιάρικο κορίτσι (είναι κοντά στα 2,5) δεν έχω ξαναδεί....Μονίμως ουρλιάζει, κάνει νεύρα, θέλει τα πάντα δικά της, η γιαγιά της έχει διώξει κοριτσάκι από το πάρκο επειδή φορούσε σιδεράκια και το κακομαθημένο φοβόταν :shock::shock::shock::shock::shock: (λες και είναι δικό της το πάρκο) και αμα δε γίνει αυτό που θέλει, ουρλιάζει.... :evil::evil::evil::evil::evil:

Οι γονείς της δεν της φωνάζουν ποτέ...Δεν τη μαλώνουν ποτέ... :?:?:?:?

Δεν ξέρω ρε κορίτσια, αλλά είναι στο παιδί.....

Εγώ αμα ήμουν εκπαιδευτικός και είχα τετοιο παιδί στην τάξη μου, θα είχα παραιτηθεί... :roll::roll::roll:

Λενάκι μου προς το παρόν καλά με τον πεθερό...Είναι σούζα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Γιωτάκι τα φιλιά μου..... :P:P:P

Βικάκι σε ψυχιατρική κλινική είσαι καλέ;;;;; :o:o Δε φοβάσαι;;;;;; :?:?:?:?

Χρύσα κι εγώ πεινάω....Ο Τζεφ πως είναι;;;;;;;;

Αρτζι γεμάτο το πρόγραμμα!!!!!Καλά να περάσετε!!!!!!

Νατασούλα μου καλή δουλειά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα!!! Ψάχνω και εγώ το θέμα και μου λέει κλειδωμένο!! φφφ

Αργυρούλα το κεζενκιουφε ειναι απο τα αγαπημένα αγαπημένα μου γλυκα (γενικά δεν ειμαι γλυκατζού και αυτο δεν ειναι πολύ γλυκο η αληθεια είναι)!

Για το θέμα του βρεφονηπιακού συμφωνώ με το σαυροπηγκουινάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η γιαγιά της έχει διώξει κοριτσάκι από το πάρκο επειδή φορούσε σιδεράκια και το κακομαθημένο φοβόταν :shock::shock::shock::shock::shock: (λες και είναι δικό της το πάρκο) και αμα δε γίνει αυτό που θέλει, ουρλιάζει.... :evil::evil::evil::evil::evil:

Πραγματικα θα χαστουκιζα την γιαγια... kick the grandma :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια εγω δεν διαφωνω οτι υπαρχουν παιδια τερατα...αλλα αυτες ο συμπεριφορες..ειναι αποτελεσμα αναλογης συμπεριφορας των μεγαλων.

Εχω δεισ στις κουνιες που ειναι η μαμα μου ενα πανεμορφο κατα τα αλλα κοκκινομαλλικο κοριτσακι το οποιο ομιλουσε της αργκο των νταλικιεριδωω...συν του οτι μιλουσα απταιστα Γαλλικα...περιοχης φιξ...εκει μετακομισαν τα μπουρδελα τι να κανουμε- αλλα αυτο το κοριτσακι δεν εμαθε απο μονο του να βριζει ετσι, ασ επου ειδα και τη μαμα της..ενα μη μου απτου ψωνιο καβαλιμενο τι να πω.

Θου αλλη φορα να χτυπας το σηδερο οσο ειναι ζεστο..και να μιλησεις και με αλλες μαμαδες..μετα ξες..αυτο που ειπε η Γιωτα..και αυτο που εκανε η Αρτζ.

Γωγω αυτη τη συμπεριφορα του συγκεκριμενου παιδιου χριζει παιδαγωγου, χωρια πλακα..και να σου πω γιατι φερετε ετσι..γιατι η γονεις της την εμαθαν, οχι οι δασκαλοι...η δε γιαγια απαραδεκτη, επειδη δηλαδη βαρεθηκε να εξηγησει στο παιδι την δοαφορετικοτητ ατου αλλου το εδιωξε...να δω τι θα κανει αμα χρειαστει να φορεσει το δικο τοςυ παιδι σιδερακια..η ακομα χειροτερα..μη μιλισω γιατι συγχιζομαι αδικα και δεν το θελλω.

Ο δικος μου σε καποια φαση οτα πηγενε με τον μπαμπα μου στις κουνιες ουρλιαζε για να κατεβουν τα αλαλ παιδι ακαι να κανει αυτος..μια δυο φορες κατεβικα απο μονα τοςυ και απο ευγενεια..αλλα ο μπαμπας μου δεν το δεχτικε..αμα βλεπει πως οι κουνιες ειναι κατελλημενες τον παει αλλου, στην τσουληθρα πχ η στο αλογακι..ε και μετα ξαναπανε κουνιες..καθε παιδακι εχει δικαιωμα στη χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε κορίτσια ίσως μιλάω εκ του ασφαλούς. Και η αδερφή μου μου έχει πει πως πολλά παιδάκια δημιουργούν προβλήματα.

Η Ιωάννα μου είναι πολύ ήρεμο και συνεργάσιμο παιδί.

Δεν μας προβλημάτισε ποτέ και γενικά προσαρμόζεται πολύ εύκολα. Θα τσατιζόμουν αν την χτυπούσε κάποιο παιδάκι στον παιδικό και κανείς δεν του έλεγε τίποτα.

Αλλά αυτό το κυρία που ανέφερε η Θούλη ε πάει πολύ!

Δηλ τι?? Να δείξε στα μικρά παιδάκια ποιοσ κάνει κουμάντο.

Υπάρχει και άλλος τρόπος φαντάζομαι,

Ααααα να σας πω να γελάσετε.

Λοιπόν η ιωάννα καλό παιδί αλλά μην την πάρεις από τη μαμά μου. Εκεί εξαγριώνεται και δεν θέλει ποτέ να φεύγει. Ε ο Γ την μαλώνει της εξηγεί πως πρέπει να είναι με τη μαμά και το μπαμπά και ότι θα ξαναπάμε στη γιαγιά κλπ. Η Ιωαννα κλαίει κλαίει και σε 5 λεπτά ξεχνάει. Αυτό γίνεται πάντα.

Λέω προχθες στο Γ "εσύ μην ανακατεύεσαι έχω σύστημα εκπαιδευτικό εγώ. Θα μιλήσω στο παιδί και θα έρθει μαζί μας χωρίς φωνές. Αστο πάνω μου. ΄Παίρνω την Ιωάννα στο δωμάτιο της μιλάω κανα 10λεπτο αυτή φυσικά ανένδοτη'ΔΕΝ ΕΡΧΟΜΑΙ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ". Λέω οκ βγαίνω σε βρεγμένη γάτα λέω πάμε Γ τα κανόνισα. Μου λέει τι??? Λέω δεν έρχεται άντε πάμε θα την πάρουμε μετα :mrgreen:

Είδες σύστημα?? Τα παιδιά θέλουν να τα μ΄λάς βρε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα κι αυτό έτσι κάνει....Δεν αφήνει άλλο παιδάκι να ανέβει στην κούνια και η γιαγιά του και οι γονείς του λένε "Εντάξει, τι να κάνουμε;"....Όχι μόνο δεν κατεβαίνει αν και μπορεί να κάθεται ώρα, αλλά κατεβάζει και αυτά που κάνουν αν οι κούνιες είναι κατειλλημένες...Δεν μπορώ να σας περιγράψω για τι παιδί πρόκειται.... :evil::evil::evil::evil::evil:

Κορίτσια εγώ πιστεύω ότι φταίνε οι γονείς της που της κάνουν όλα τα χατήρια....Να σας πω κάτι επίσης απαράδεκτο;;;; Όταν αρρωστησε η Ιωάννα μου που κόλλησε την ίωση στο πάρκο, την ίδια μέρα αρρώστησε κι αυτή....Για μια εβδομάδα είχα απαγορεύσει στην πεθερά μου να πηγαίνει στο πάρκο τη μικρή για να μην κολλήσουν και τα άλλα παιδάκια...Και αυτό το κοριτσάκι πήγαινε κανονικά με τη γιαγιά του, με τις μίξες και το βήχα...Και η πεθερά μου μίλησε μαζί της στο τηλ και της λέει της γιαγιάς"Καλά έχει ίωση και την πας στο πάρκο;;;Θα κολλήσουν και τα άλλα παιδάκια"...Και της απάντησε αυτή "Δεν αφήνω τα άλλα παιδάκια να την πλησιάσουν.....(μαλακίες τώρα)..Εξάλλου, τι να την κάνω;;;;Δεν κάθεται μέσα στο σπίτι..Κλαίει..." :evil::evil::evil::evil::evil::evil: Φυσικά κόλλησε και η υπόλοιπη παρέα και όχι απλώς κόλλησαν τα άλλα παιδάκια, αλλά το ένα κόλλησε και το 9 μηνών αδερφάκι του, του οποίου η ίωση του γύρισε σε πνευμονία..... :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Κι όλα αυτά επειδή μερικοί γονείς είναι ανεγκέφαλοι και πηγαίονουν τα άρρωστα παιδιά τους σε μέρη που υπάρχουν παιδάκια....Και το δικό μου παιδί ήθελε βόλτα, αλλά την έπαιρνε η πεθερά μου και την πήγαινε βόλτα στο τετράγωνο....

Τι να πω ρε κορίτσια;;;Εχοντας τέτοια παραδείγματα αφενός λέω ότι το παιδί μου είναι ένας άγγελος και αφετέρου σκέφτομαι πόση υπομονή να κάνουν οι εκπαιδευτικοί...... :roll::roll::roll:

Α!!!!Όσο για το κοριτσάκι με τα σιδεράκια (ήταν 6-7 χρονών) αρχικά πήγε στην άλλη πλευρά του πάρκου και επειδή το κακομαθημένο συνέχιζε να ουρλιάζει και να λέει φύγε, πήγε η γιαγιά της και της είπε "Μπορείς να φύγεις γιατί φοβάται;;;:"Και φφυσικά το κοριτσάκι έφυγε με κλάματα... :?:?:?:?

Πάντως, στην αρχή πριν γνωρίσω το κοριτσάκι αυτό, έβλεπα την κόρη μου να κάνει νεύρα κλπ και αναρωτιόμουν που τα έχει μάθει....Μια φορά χρειάστηκε να δω τη "φίλη" της για να καταλάβω ότι την αντέγραφε... :roll::roll::roll::roll: Ευτυχώς πλέον δεν κάνει τετοια η Ιώαννα και μάλιστα όταν βλέπει τη φίλη της να κάνει σαν υστερική "παγώνει" και την κοιτάει με απορία.... :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω..Γωγω αισθανομαι πολυ μ@λ@κας τωρα!!!!

ξερεις ποσες φορες εχω χασει συναντηση με τα κοριτσια επειδη ο μικρος ειχε κατι περιεργο;;;

επ[ισης τωρα που εχει επιπεφοικιτιδα....καθετε σπιτι τουλαχιστον μεχρι να σταματησουν οι τσιμπλεσ, γιατι αλλιως ξινονατι τα ματια του και θα κολλησει και τα υπολοιπα.

Αχχχχ....

και εγω βολτα τον βγαζω οταν ειναι αρρωστο..αλλα καπου που να μην εχει παιδια!!!

Τους χορευει κανονικοτατα στο ταψι η μικρη ε;;;;

ε ρε γλενιτια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Years and zamans!!!!Αρρωστησε ο μικρος και τον ειχα επ'ωμου ολο τα 24ωρο.

Σημερα δεν εχει πυρετο και τον κατεβασα λιγο στον πεθερο μου να παρω μια ανασα.

Παω να διαβασω τα νεα σας και ερχομαι να σας γραψω τα δικα μου.

Hasta la vista!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...