Μετάβαση σε περιεχόμενο

To εξπρες του βυζονυχτίου Νο19 και το πάρτυ συνεχίζεται!!


Recommended Posts

Θουλάκι νομίζω ότι έπρεπε να μιλήσεις στην κυρία και να τη ρωτήσεις γιατί φωνάζει έτσι...

Ας μην προδικάζουμε καταστάσεις...Αν το εν λόγω παιδάκι χτύπησε ή έβρισε την κυρία, δεν μπορεί να φωνάξει για να το βάλει στη θέση του;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Ξέρετε πόσα πεντάχρονα ξέρω που βρίζουν σαν νταλικιέρηδες;;;;;;; :x:x:x:x

Να χτυπήσουν δεν μπορούν οι δασκαλες...Ούτε να φωνάξουν;;;Πως θα τα βάλουν στη θέση τους;;;;;

Κορίτσια μου φαίνεται ότι είστε λίγο υπερβολικές....Πάντα αγιοποιούμε τα παιδιά και βγάζουμε κακούς τους δασκάλους... :oops::oops::oops::oops::oops:

Νατασούλα μου αναγούλα σε αυτό το μήνα;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock: Η γλωσσού τι κάνει;;;;

Συμπεθέρα μου όλα καλά;;;;; :P:P:P:P Έχεις δίκιο ότι είναι ανυπόφοροι αυτοί που συνέχεια μιζεριάζουν ότι δεν τους φτάνουν τα λεφτά και κλαίγονται....Και αυτό που είναι πιο εξοργιστικό είναι ότι κλαίγονται, αλλά τα λούσα λούσα.... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Νατασούλα μου μακάρι να στρώσουν τα πράγματα στη δουλειά σύντομα.... :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σας λεω εμεινα αφωνη...κομπιασα...

αλλα αυριο θα ρωτησω τη ιδια γιατι τον μαλωσε..γιατι αυτη ανοιγει τη πορτα το πρωι ως συνηθως..

επισης..η εγω ειμαι τελειως αναισθητη η οι ελληνιδες ειναι υπερπροστατευτηκες

εγω ακομα τον παω με σορτσ κ κοτνομανικα..κ ακλτσες φυσικα..

μα ολη μερα ιανι μεσα..δε ειναι κριμα 10 που τον παω να τον φοραω φορμε????ειδα μια μανα τον πηγαινε κτ ον φορουσε φουτερ φορμες..τον ειδα κ εσκασα...

τεσπα

αργι αυτα που λετε με τη νατασα που τρωτε τι ειναι?

εδω ασχετη..δε στελνεις κανα απο δω? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ οι νηπιαγωγοί έχουν σπουδάσει το αντικείμενο, θα πρέπει λοιπόν να ξέρουν πώς να φερθούν σε ένα παιδάκι ό,τι και αν αυτό έκανε!!!! μην ξεχνάς ότι ήταν και πολύ πρωί για να πω ότι ήταν εκνευρισμένη από την όλη μέρα!!!!.....και αν φωνάζεις σε ένα παιδί έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που θα ήθελες!!! :?

Θούλη :lol::lol::lol::lol::lol: ......

θα σου βάλω φωτό να δεις!!!! :lol::lol: ...μιλάμε για μηλόπιτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα αμα πληρωνεται ο Ηλιας θα ειστε σχετικα καλα...

ξερω..ειμασταν ετσι κοντα χρονο...ευτυχως τωρα φαινετε φωσ στον οριζοντα.

Παντως ρε κοριτσια ενα θα σας πω..μιας και αυτο συζηταμε σημερα..ηρθε μια κοπελα για συνεντευξη σε μαι θεση που ζηταμε..και ειχε τετοια συμπερηφορτα..που και το καλυτερο βιογραφικο να ειχε ..εγω δε θα την επαιρνα..

απαρεδεκτη..περιμενε 20 λεπτα γιατι η κοπελα που θα της επαιρνε συνεντευξη μιλουσε με εναν τουρ οπερατορ για αλοτμεντ 25 δοματιων...και ενω την υποδεχτικε αντιπροσωπος της εταιριας την περασε μεσα στην αισθουσα της προσφερε καφε κλπ..βγηκε δυο φορες ρωτοντας αν θα περιμενει ακομα πολυ ωρα..και ηταν για τις 12 το ρανβτευου..και μια φορα μαλιστα χτυπησε και με το δαχτηλο το ρολοι...πωπω..μου ρθε να της πω..αμα δεν θελετε να περιμενετε..μπορειτε να φυγετε..περιμενουμε αλλους 10 σημερα..ολο και καποιος θα μας καΑπαραδεκτη συμπεριφορα!!!!

Γωγω ουτε νιπιαγωγος να ησουν τετοια υπερασπιση!!!!

Εγω δεν προκειτε να επιτρεψω ποτε κανενα να φωναξει πανω στο παιδι μου μπροστα σε αλλα παιδια..της τρελλκης θα γινει ετσι και αντιλυφθω κατι τετοιο..οχι δεν εχει κανενα απολυτως δικαιωμα να φωναξει..ουτε κατα διαννοια...το χειροτερο παιδι να εχει απεναντι της..υποτιθετε οτι διδαχτικε τροπους χειρισμου τετοιων καταστασεων..αυτο λεγετε ψυχολογικη βια..θα πρεπει να δινει οδηγιες σε γονεις να χειριζονται προβληματικες καταστασεις με σωστο τροπο .

Κανενα δεν εχει κανενα δικαιωμα να φωναζει πανω σε ξενο παιδι..θεωρειται κακοποιηση.....ουτε εγω σαν μητερα- παρολο που το εχω κανει δεν δικαιολογουμαι- εχω δικαιωμα να φωναζω στο παιδι μου..

Τις περισσοτερες φορες παιδι αμικρης ηλικιας εμφανιζουν προβληματικη συμπεριφορα γιατι την βλεπουν στον κυκλο τους..δηλαδη αμα φωναζεις σαν ιστερικια ( εγω στην παρουσα φαση) δεν μπορω να περιμενω απο τον Χριστοφορο καλυτερη συμπεριφορα στο μελλον..καταλαβαινεις τι θελλω να πω.

Υπαρχουν τροποι να μπαινουν τα παιδια τη θεση τους..δεν και τη Λενα...ως καταρτησμενος επιστημονας βρικε αναν τροπο μη βιαιο να επιβαλει την ταξη..και μαλιστα επειδη δενε ιναι ο "κερβεροςε" στριμμενη δασκαλα θα την σεβονται και θα την εκτιμανε περισσοτερο

Θου τι λες..χειμωνιατικες φορμες;;;;;;;..εγω του βαζω παντελονακια αλλα ειναι απο το λεπτο μακο υφασμα των σορτσ επειδη οταν τον πηγαινω εχει ψυχρα αλλα κοντομανικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα χεσμένες τις έχω τις νηπιαγωγούς να σου πω την αλήθεια....Πάντα είχα την άποψη ότι πάνε σε ένα σχολείο 5 ώρες την ημέρα, πληρώνονται μια χαρά και κάθονται Χριστούγεννα, Πάσχα, καλοκαίρι...Αλλά τώρα που έχω παιδί καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολη η δουλειά τους....

Καλά δεν το συζητώ..Κι εγώ δε θα ανεχόμουν να φωνάζουν στο παιδί μου, αλλά προσπαθώ ρε κορίτσια πάντα να σκέφτομαι και την άλλη πλευρά...Δεν ξέρω... :roll::roll::roll: Ίσως κάνω και λάθος...Αν το εν λόγω παιδάκι την είπε πχ μαλακισμένη και την προσέβαλε και μπορεί να το αντιγράψουν τα άλλα τα παιδάκια...Δεν ξέρω....

Εγώ έχω σταματήσεις τις φωνές στη μικρή, γιατί όταν της φωνάζω, με αντιγράφει και κάνει σαν υστερική...Σαν σατανόπαιδο... :evil::evil::evil: Έτσι η προσπαθώ να της μιλάω ήρεμα ή απλώς την αγνοώ... :roll::roll::roll::roll:

Όσο για τη δουλειά που ήρθε η κοπέλα σήμερα, θα κάνω πάλι το συνήγορο του διαβόλου.... :lol::lol::lol::lol: Αν είχε πραγματικά ανάγκη για δουλειά και είχε κανονίσει και άλλες συνεντεύξεις;;;Και αν είχε μωρό κι έπρεπε να επιστρέψει να θηλάσει;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Και τι σημασία έχει ρε συ τι ραντεβού είχε η άλλη;;;Αυτή ήταν ασυνεπής!!!!!Ας κανόνιζε καλύτερα τα ραντεβού της.... :twisted::twisted::twisted::twisted::lol::lol::lol:

Θουλάρα κι εγώ άσχετη είμα...Δεν ξέρω τι λένε.... :lol::lol::lol::lol:

Καλά ρε Αρτζι τόσο πρωτευουσιάνες είστε πια που λέτε τη μηλόπιτα στα γερμανικά;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αν λέγατε μηλόποπιτα δηλαδή;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα Γωγω ειναι απο τις περιπτωσεις που θα βαλλω αμα γραψω λιο..απλα θεωρισε οτι δεν πρεπει να περιμενει κανενα...ειχε ενα τουπε απιστευτο με το που μπηκε...πιστεψε με δενειχε να κανει απολυτως τιποτα μετα..και να πω οτι ηταν και καμια με αριστες συστασεις, προυπηρεσια κλπ..οχι καμια σχεση...

Συμμετεχω στην διαδικασια επιλογςη προσωπικου κοντα στα χρονια σε αυτη την εταιρια..ενα θα σου πω..ατομα με τετοια συμπεριφορα, σπανια παιρνουν τη θεση..κανενα εργοδοτης δεν τους θελει..δεν μπορεις- και ειδικα σε καιρους τεοιας ανεργιας να εχεις τετοιο τουπε απορριπτεσαι με το καλημερα- εχει τυχει με το καλημερα να απορριψουν καποιον γι'αυτο στο λεω.

Οι ανθρωποι αυτοι στερουνται συναισθηματικης νοημοσυνης που θα μπορουσαν να τους κανουν πραγματικα αναρπαστους.

Ενδεικτικα θα σου πω πως υπηρξε καποτε μια περιπτωση που ηρθε μια κοπελα για δουλει αβοηθος οικονομικου διευθυντη που δεν ζητουσαμε ουτε προυπηρεσια ουτε τιποτα περιεργο, ενα πτηχιο οικονομικων αντε και κανενα μεταπτυχιακο...δουλεια αρκετη δεν μπορω να πω..μισθος ομως γυρω στα 2500 χιλιαρικα επι 15 συν εταιρικο κινητο, αυτοκινητο, λαπτοπ...εστειλαν βιογραφικο γυρω στα 150 ατομα και ειδαμε 14...ητανκαι μια κοπελα που στην αρχη συμπαθησαμε και καλεσαμε για δευτερη συνεντευξη..ε λοιπον σε καποια φαση μας λεει..αφου την πληροφορισαμε για την θεση κλπ...θα σκευτω και θα σας απαντισω αν με ενδιαφερει η θεση με υφος...ΟΚ..ειμαι ο Στιβεν Τζομπς...και εσεςι παρακατιανη εταιριουλα..θα σας κανω την τιμη να σκευτω ...καγκελο το μποσ...ειπε αμα παρει αυτη τηλεφωνο..στειλτην στον αγυριστο..

Στην θεση της ηρθε ενα πιτσιρικι 26 ετων..που μια χαρα βολευτικε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o Μου κάνεις πλάκα....Θα το σκεφτόταν και θα σας απαντούσε;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Τι λες μωρή καβαλημένη;;;;;;;Αφού δεν ήξερεα αν ήθελε τη δουλειά, τι ήρθε να κάνει;;;;;;;Έλεος!!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Με 2500 συν τόσες παροχές;;;;Ποια νόμιζε ότι ήταν;;;;;Και μετά σου λέει ανεργία...... :twisted::twisted::twisted: Δουλειές υπάρχουν, αλλά υπάρχει και τεμπελιά..... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Ρε γαμώτο εγώ όσες φορές έχω πάει σε συνέντευξη (ελάχιστες ευτυχώς) πάντα μιλάω με το σεις και με το σας, είμαι ευγενέσταστη και όλο μάλιστα και μάλιστα είμαι.... :?:?:?:?:? Κι εγώ έχω πτυχίο πανεπιστημίου, καλές συστάσεις και δείγματα δουλειάς στα χέρια μου πάρα πολύ καλα...Τι σημαίνει αυτό;;;;; :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:? Υπάρχουν χιλιάδες άλλα άτομα με μεταπτυχιακά, διδακτορικά και πιο έμπειρα....Που πας να πουλήσεις μούρη;;;;;;;; :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Καλά το boss σου δεν τη διαολόστειλε;;;;Εγώ θα της είχα προσβάλει άσχημα.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε Αρτζι τόσο πρωτευουσιάνες είστε πια που λέτε τη μηλόπιτα στα γερμανικά;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αν λέγατε μηλόποπιτα δηλαδή;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλά τι μας πέρασες τυχαίες? :lol::lol: άκου μηλόπιτα!!!! :roll:

η δουλειά της νηπιαγωγού είναι δύσκολη, πού να βάλεις σε μια σειρά τα παιδάκια, το κάθε ένα με τον χαρακτήρα του και τις ιδιοτροπίες του!!!!.....να φωνάζουν, να κλαίνε και στο τέλος της ημέρας να φεύγεις με ένα κεφάλι να........!!!!

εδώ 2 έχουμε και ζαλιζόμαστε....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι είναι αυτο το πιάτοο????? Θέλω να το φάω τώωωρραααα...

Πάντως μπεμπούλα ξέρεις τι παρατήρησα? Τώρα που κάνω μάθημα στα πιτσιρίκια και όλη μέρα ακούω φωνές, όταν έρχομαι σπίτι και θέλω να ησυχάσω και ακούω τον δικό μου να κραυγάζει χάνω την υπομονή μου και του βάζω τις φωνές... Δυσκολο να είσαι με παιδάκια όλη μέρα. Θέλει υπομονή και διπλάσιο μισθό :roll: Άντε να έρθει ο Δεκέμβριος να πάρω την άδεια μου γιατί δεν τον βλέπω καλά τον χούχου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

\ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οχι ο ανθρωπος εχει τροπους!!!!!

Κοιτα και αλλες φορες καποιοες εχει απορρηψει θεση αλλα το εκανε πιο διακριτικα γιατι συνηθως κανουμε 3 ραντευου πριν προσλαβουμε ατομα, στο δευτερο τους λεμε συνηθως τι ακριβως θελουμε απο αυτους .. και τι τους παρεχουμε , αν καποιος πχ δεν ειναι διατεθημενος να κανει πολλα επαγγελματικα ταξιδια μας το λεει καπως ευγενικα και διακριτικα και τερμα..δεν ειναι κακο..αλλα οταν το λες με τετοιον τροπο..κανεις τον αλλον να αισθανετε μ@λ@κας.

Δεν θελλω να παινευτω αλλα τουλαχιστον το περιβαλλον εργασιας ειναι πολυ καλο, το αφεντικο πολυ καλο και γεννικα φυσικα παντα και παντου υπαρχουν διενεξεις κλπ..αλλα θεορω πως ειμαστε πολυ καλη εταιρια για να εργαστει κανεις

Τεσπα!!!

Διαλλεγω τις φωτο του μικρου για το αλμπουμ της βαφτησης...θα μας κανει ενα προσχεδιο.

ενας χρονος περασε και εμεις ακομα...χαχαχα

τι να κανω ρε παιδι ατωρα μπορουμε να διαθεσουμε τα λευτα

ασχετο αλλα ουτ ετου γαμου εχω κανει ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυσκολο να είσαι με παιδάκια όλη μέρα. Θέλει υπομονή και διπλάσιο μισθό :roll: Άντε να έρθει ο Δεκέμβριος να πάρω την άδεια μου γιατί δεν τον βλέπω καλά τον χούχου.....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αυτό με τον τοτό το ξέρεις? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΣΑ ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ;;;;

Εγώ πήγα στο νοσοκομείο. ΟΚ, ένα νοσοκομείο ειναι γεμάτο Τουρκους, Άραβες και Ινδους. Ο λόγος που δεν το στολίζουν με πίνακες και διάφορα είναι γιατί τα κλέβουν! Άλλοι λαοί, διαφορετικές νοοτροπίες.

Όσο αφορά εμένα... Πίεση χαμηλή ως εκεί που δεν πάει. Έχασα ένα κιλό :!: , οι παλμοί του παιδιού είναι ΟΚ και ο τράχηλος καλά κρατεί! Κατα τα άλλα για τη φαγούρα μου πήραν αίμα για να δουν μην είναι από τα όργανα τίποτα και ναι, το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω. Τουλάχιστον εκείνη τη στιγμή, γιατί η μικρή κάνει τούμπες!!!!!

Τώρα είμαι με τα κορίτσια που κάνουν σαν κατσικάκια! Σας χαιρετώ και πάμε βόλτα! Θα σας διαβάσω άλλη στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟΡΙΑ:

μήπως η Παναγιώτα είναι θυμωμένη μαζί μας???!!!! :o

επειδή την "κρίναμε" για το γεγονός με την οδήγηση με την όπισθεν!

Παναγιώτα συγνώμη αν σε πείραξε αυτό που είπα ή σε έθιξα...... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ παλι...

αργι λες να νευριασε???????? :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

κ η αφροδιτη χαθηκε.. :roll::cry::cry::cry:

αχ αθηνα χαρηκα παρα πολυπου το μωρο πηρε θεση.. :D:D:D:D:D:D

σες τι σημερον ημερα δυσκολοι καιροι για δουλεια κ δε το εκμεταλευονται

γωγω συμφωνω μαζι σου για το οτι δε μπορεις να μη φωναξεις καποια στιγμη σε τοοοοσα παιδια..

αλλα γιατι του φωναξε δε ξερω..μα θα το μαθω αυριο...

παπακι τι κανεις/>????

χαθηκες τελειως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα για γίογκα το απόγευμα και γύσισα λίωμαααααααα.........

Θέλω να κοιμηθώ τώρα..........

Αλήθεια η Παναγιώτα και η Αφροδίτη δεν εμφανίστηκαν σήμερα...

Κορίιιιιιιιτσιααααααααα είστε καλά;;;;

Αθηνά τέλεια τα νέα σου!

Θου μια χαρα τον ντύνεις. Ζέστη έχει ρε συ, τί να του φορέσεις δηλαδή;;;

Μαριώ που είσαι βρε;;;;

Μήπως μυρίζουν τα πόδια μας;;;

Xρύσα σε ξαναμαναρωτάω,τί δουλειά κάνεις;;; Ή μάλλον σε τί εταιρεία δουλεύεις;;;

Argi μας άνοιξες την όρεξη με τη μηλόπιτα...

Γωγώ τί ώρα γυρνάς στο σπίτι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!καλοριζικο το τρενακι μας!Νατασα εχθες για πρωτη φορα ο Γιωργος κοιμηθηκε σερι!αν το κανει κ αποψε θα σε ανακηρυξω οικογενειακο μου ευργετη!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:lol::lol::lol:

κοριτσια για την οικονομικη κριση..εγω εκνευριζομαι απιστευτα να βλεπω να κλαιγονται ατομα που δεν εχουν κ τοσο πια μεγαλο προβλημα :evil: !τι εννοω;απο την ωρα που πατησα το ποδι μου στο γυμνασιο με εχουν κυριολεκτικα πρηξει οι συναδελφοι να πηγαινοερχομαστε μαζι για να μοιραζομαστε τη βενζινη.σωστο κ δικαιο ,δεν αντιλεγω!αλλα μη μου το λες καθε μερα,ολη μερα με καθε ευκαιρια!το πρωι πηγαινω με τον αντρα μου μεχρι να νιωσω σιγουρη κ να παρω το αμαξι μονη μου,οδηγω εγω,κ το μεσημερι γυριζω με καποιον συναδελφο,αναλογως το προγραμμα.ΠΑΝΤΑ αφηνω χρηματα,κ μαλιστα περισσοτερα απο το κανονικο,κ παντα ακουω αυτο το ¨μα ουτε που το σκεφτηκα βρε!¨ε μα!μη με πρηζεις βρε ανθρωπε ολη μερα για την τιμη της βενζινης!!!κ εμενα δε μου περισσευουν,αλλα ποτε δεν κλαφτηκα!αφηστε που για αυτο στο σχολειο με θεωρουν κ πλουσια!δεν ηξερα να μιζεριαζω ολη μερα! :evil::evil::evil:

τωρα για τις φωνες..προσωπικα δεν υψωνω τη φωνη μου στην ταξη..το θεωρω ανουσιο..κ η φωνη κλεινει,κ εγω θα αναστατωθω κ αποτελεσμα ουσιαστικο δε θα εχει..βεβαια εχω να κανω κ με παιδια γυμνασιου,οχι μωρακια..λεμε τωρα! ;) απλα,οταν ξεκινουν τα μππουρου μπουρου,σταματω να γραφω ή να μιλω,καθομαι,κ περιμενω!μετα απο λιγο παραξενευονται κ αυτα..κ σταματουν λεγοντας¨τί εγινε κυρια;"!!! :):);) ετσι κ εγω ειμαι ηρεμη κ δεν επιστρεφω σπιτι με κεφαλι καζανι,αν κ αυτο ειναι αναποφευκτο καποιες φορες!δυσκολη υποθεση ομως να εισαι εκπαιδευτικος..μπορει να εχουμε ευνοικες αδειες,αλλα θελει πραγματικη καταθεση ψυχης αν θελεις να λεγεσαι εκπαιδευτικος κ να εισαι..διδασκεις κ διδασκεσαι διαρκως!

θουλη κ εγω καλοκαιρινα τον ντυνω!ζεστη εχει καλε ακομη!

Αθηνα υπεροχα νεα!ευχομαι ο τοκετος σου να εξελιχθει ομορφα κ ηρεμα κ συντομα να δουμε φωτο της μικρης γαλανοματας ;) Ιλιανας! :D:D

Αφροδιτη συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::x:x:x:x

πω πω!ολες βαλατε εμπρος για δευτερο!μονο εγω δε το παιρνω αποφαση ακομη;;; :shock:

Νατασουλα ευχομαι γρηγορα να πληρωθειτε..κανενα νεο απο τη βιοψια;την εκανες;φιλακια πολλα ομορφη μανουλιτσα!

Αναστασια πώς τα καταφερνετε;500ε;;μπραβο κ παλι μπραβο που παρα τις δυσκολες συνθηκες,καταφερατε να μεινετε ενωμενοι με τον αντρουλη σου!το εννοω!ξερω πολλες περιπτωσεις που η οικονομικη στενοτητα εφερε γκρινια!σας ευχομαι τα καλυτερα απο εδω κ περα!οσο για τη μανουλα σου..μαλλον δε το σκεφτηκε πριν μιλησει!κουραζεται κ αυτη..κ εμενα η πεθερα μου ειπε πως δευτερο χρονο δεν μπορει να τον κρατησει,οποτε του χρονου ο γιωργος θα παει παιδικο,αναγκαστικα ιδιωτικο!τί να κανω ομως;αφου κουραζεται η γυναικα,δεν μπορω να την υποχρεωσω να κανει κατι που δεν μπορει!στην περιπτωση σας ομως..σιγουρα θα επεμενα να τον κρατησει μεχρι να ορθοποδησουμε!

Χρυσα πως ειναι ο χριστοφορος;αχ αυτα διαβαζω για τους παιδικους κ τρεμω για το τί με περιμενει του χρονου! :?::?:

σας φιλω ολες!παω να διαβασω λιγακι για υριο!

ονειρα γλυκα σε ολα τα αγγελουδια κ τις μανουλες τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παπάκι μου γι'αυό λέω να μην κατηγορούμε τους εκπαιευτικούς...Ναι το έχουν σπουδάσει, ναι είναι παιδιά, αλλά είναι και άνθρωποι...Ρε κορίτσια μια την έχω και όταν αρχίζει την γκρίνια ή τις τσιρίδες, μου 'ρχεται να την πατήσω κάτω.... :oops::oops::oops::oops: Και είναι παιδί ΜΟΥ.....Το ΣΚ με τις τσιρίδες και τα νεύρα της δεν κρατήθηκα και της έριξα μια στο μπουτάκι...όχι δυνατή... :oops::oops::oops::?:?:? Το μετάνιωσα βέβαια, αλλά με φτάνει στα όριά μου....

Αρτζι μου το ξέρω ότι δεν είστε τυχαίες...Γι'αυτό σας μιλάω.... :lol::lol::lol::lol:

Νατάσα σήμερα πήγα στις 10 το πρωί δουλειά και έφυγα στις 8 το βράδυ....Με έχουν ξεσκίσει... :x:x:x:x Κάθε μέρα μου ζητάνε κι άλλα πράγματα.... :evil::evil::evil::evil: Και σκέψου ότι είπα προχθες ότι είμαι και έγκυος...Που να μην το λεγα.... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Θέλω κι εγώ γιόγκαααααααααααααααααααα.......... :roll::roll::roll:

Μαρθούλα ρώτα αύριο τι έγινε...Αν και έπρεπε σήμερα επί τόπου να ρωτήσεις τη δασκάλα.... :roll::roll::roll:

Αθηνούλα τέλεια που γύρισε το μπουμπούκι....... :D:D:D:D:D:D:D

Κι εγώ σκεφτόμουν ότι η Αφρο και η Παναγιώτα μας έκλασαν.... :oops::oops::oops::roll::roll:

Σήμερα έχω κάτι πονάκια χαμηλά... :roll::roll::roll:

Με τις αναγούλες με τα αντιόξινα που μου δωσε ο γιατρός είμαι καλύτερα.... :P:P:P

Α, δε σας είπα..Ήρθε ο πεθερούλης μου σήμερα από το χωριό..... :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα νατασα οταν ερθει η ωρα της θα την αναλαβω εγω προσωπικα!!!! :lol::lol::lol::lol:

συμπεθερουκλα μου αυτες εχουν να κανουν με πολυ μικρα παιδια.. ασε που φωναζεις μια, σκανε, φωναζεις δυο, σκανε, μετα δε φοβουνται αλλο και δεν ακουνε.. οποτε πρεπει να βρισκεις τροπους να τα κανεις να κατσουν ησυχα χωρις φωνες. αν φωναζεις σε τοσο μικρο παιδι οταν θα γινει 8-9 χρονων πως θα το κανεις να σε ακουει???? εγω προσωπικα λογω δουλειας δεν εχω καμια μα καμια διαθεση ουτε να μου σπανε τα νευρα ουτε να χαλασω την υπεροχη φωνουλα μου..

και πραγματικα δεν ειναι θεμα καταρτισμου η οχι, ειναι στον ανθρωπο.. εγω δε διακρινομαι για την υπομονη μου, ειμαι πολυ νευρικος ανθρωπος αλλα παντα βρισκω τροπους να μη φωναζω στα παιδια ολη την ωρα. ενταξει θα φωναξεις μια δυο φορες αλλα ειναι λαθος να το κανεις συνεχεια. ειδικα αυτες που ειναι βρεφονηπιοκομοι στην ουσια ειναι ακομα χειροτερα οταν φωναζουν.. αν ειχε κανει κατι το παιδι δε θα του ελεγε εμενα θα με λες κυρια κλπ. ειναι και μικρα, βαζουν ευκολα τα κλαμματα.. μετα αντε να το ηρεμησεις!! και μετα παραπονιουνται οτι τα παιδια γκρινιαζουν και δεν καθονται!!!!

παντως αυτο που λεει η λακυ ετσι ειναι.. αν θες να εισαι σωστος και να ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ κουραζεσαι πολυ.. ειναι πολλοι οι "ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε"..

επισης δε θα θελατε να σας πω περιστατικα απο σχολεια.. και το τι αντιδρασεις υπαρχουν οταν καποιος δασκαλος "τολμαει" να υψωσει το αναστημα του.. δε θα θελετε να στειλετε ποτε τα παιδια σας..

γωγω εσυ μπορει να μην εχεις τοσο υπομονη γιατι δουλευεις και ολη μερα.. και ναι μεν ειναι επιλογη σου το παιδι, αλλα ο εκπαιδευτικος εχει ακομα περισσοτερη ευθυνη γιατι εχει ΕΠΙΛΕΞΕΙ να ειναι σε ενα επαγγελμα με παιδια, διαμορφωνει η καταστρεφει παιδικες ψυχες.. ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε αυστηροι μαζι τους γιατι αυτοι θα δωσουν πολλα στα παιδια μας, ειτε θετικα ειτε αρνητικα.

η αποψη μου ειναι αυτη και ειμαι και δασκαλα..

ρεσυ τι χειμωνιατικς φορμες???? θα το πεθανουν το παιδι!!!! κ εγω ακομα με κοντομανικα τον εχω!!!

αθηνα τελεια τα νεα!! αντε γυρισε η μικρη!! τωρα φτανεις σιγα σιγα στην τελικη ευθεια!!

χρυσα αν αδειασει καμια θεση μη μας ξεχασεις!!! ο τολης λαμπαδα θα σαναψει!!! :lol::lol::lol: πως εισαστε?? καλυτερα?

λακυ αστα να πανε... ολοι κλαινε, γκρινιαζουν και μιζερια, παντου μιζερια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης ξεχασα.. καλως δεχτηκατε τον πεθερουλη σου!!!!

και καθε μερα να εισαι ολο και καλυτερα!! να φυγουν μακρια αυτες οι φριχτες αναγουλες και να μην ξαναξερασεις!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα

Λενα αμα ο τολης θελει να δουλεψει Sales manager σε ξενοδοχειο στη Βουλγαρια..να καταθεσει βιογραφικο...θα το προωθισω αναλογως...χαχαχαχα

Νασατα ειναι πολυπλοκο να εξηγισω σε καποιον που δουλευω.

Ειμαστε σαν ενα μεγαλο λογιστικο γραφειο που ασχολειται με γεννικοτερο οικονομικο ελεγχο και προγραμματισμο, συνταξη οικονομικων καταστασεων, ελεγχο πληρομων διατραπεζικες εργασιες κλπ, επισης εχει μερικα ακινητα δικα του που διαχειρηζομαστε, και ενα ξενοδοχειο στο Μπανσκο, μια ΑΕΠΕΥ, και VΙP τουρισμο..εγω σε ολα αυτα ειμαι η γραμματεας του αφεντικο...μονο κατα τιτλο γιατι ασχολουμαι με χιλια δυο, απο το τουριστικο γραφειο σχεδον κατ'αποκλειστικοτητα..μεχρι...αστα.

Δεν εχω παραπονο, εμαθα πολλα απο τη δουλεια μου, δεν ειναι μονοτονη αλλα ενδιαφερουσα..απλα μερικες φορες ειναι πολυ δυσκολο να δουλευεις με καποια ατομα και να τυρεις και καποιες ισορροπιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! Η Γωγω με καλυψε σε όλα!!!!!!!! μα πως να μην μιζεριαζει ο κοσμος? στην προηγουμενη δουλεια μου ολοι μερα ακουγα γ οικονομικα κ γκρινια γκρινια γκρινια ,με αποτελεσμα να γινω κ εγω γκρινιαρα!!!! τωρα εδω κανεις δεν ασχολειται και ειμαι καλα!!!! παντως ενταξει ξερω κοσμο που με μια δουλεια κ στεγαστικο κ παιδια με φροντιστηρια κ τους μειωσαν το μισθο με τις περικοπες ..ε οταν βλεπεις τα λιγα που σου μενουν για να ζησεις να μειωνονται ακομη περισσοτερο εχεις καθε δικαιωμα να γκρινιαζεις!! κ μην πειτε να μην επερνε σπιτι γτ αναλογα με το παπλωμα απλωνεις και τα ποδια σου,ποιος θα φανταζοτανε οτι θα γινοταν τοσες μειωσεις?τεσπα ας μιλησουμε περι ανεμων κ υδατων....

ακουσα πολλα αρνητικα γ τον παιδικο του Στρατου εδω και προβληματιζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα...εχει καποια το τηλ της ΛΕνας της αντμιν? μεχρι αυριο νομιζω ειναι να γεννησει...οποια μπορει ας παρει να δει τι γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας, εκπαιδευτικοί και μη!!!! :)

Αθηνά ωραία τι νόμιζες ότι δεν θα γυρνούσε? κοπελάρα θα βγει και μόλις βγει θα σου πει:"πού είναι το σφυρί να κάνουμε καμμιά δουλειά?" :lol::lol::lol::lol:

δηλαδή στην κλινική εσύ και οι Τούρκοι!!!! :shock: οϊμέ!!!!!!

Αύριο δεν θα γράψω στο τρενάκι γιατί δεν θα έχω χρόνο, πολύ γεμάτη μέρα από το πρωί: κατά τις 8.30 θα φύγουμε να πάμε στο Άαχεν (διπλανή πόλη) για να παρευρεθούμε στον γάμο ενός φίλου που είναι στις 11.00, αλλά ο άντρας μου λέει ότι θα έχει κίνηση έτσι θα φύγουμε νωρίτερα!!!! :o

αφού τελειώσει θα πάμε σπίτι τους, στο Βέλγιο, για σαμπάνια μέχρι τις 15.00 και μετά στις 17.00 - πάλι στο Βέλγιο - είναι το δείπνο!!!! :shock: πώς θα αντέξουν τα παιδιά τόση ώρα δεν ξέρω!!! :? και καλά ο Λουκάς είναι μεγάλος, αλλά το μπουμπούκι.......αν αρχίσει την γκρίνια λόγω κούρασης την πατήσαμε!!!! :? .........

και την επομένη το απόγευμα θα πάμε στα γενέθλια μιας φίλης μας που γίνεται 50!!!!! ελεύθερη χωρίς οικογένεια (σύζυγο-φίλο παιδιά!)

και εγώ εκνευρίζομαι πολύ με τα παιδιά μου αλλά προσπαθώ να μην φωνάζω γιατί όταν φώναζα με αντέγραφαν και είναι πολύ δύσκολο μετά να σταματήσεις την φωνή τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!

Η αδερφή μου είναι νηπιαγωγός σε ιδιωτικό σχολείο και τα χρόνια που δουλεύει έχουν δει πολλά τα ματάκια της που μου τα έλεγε και επαιρνα ανάποδες.

Εκεί που είναι τώρα είναι ευχαριστημένη τουλάχιστον από τον τρόπο που χειρίζονται τα παιδάκια.

Εκεί στέλνω κι εγώ τη Ιωάννα μου, μαζί της. Είναι αρκετά τα χρήματα για μας αλλά τρόμαξα με όσα είχα ακούσει. Και επειδή ειναι και μικρούλα ακόμη λέω ας πάει με την αδερφή.

Του χρόνου να μαστε καλά μπορεί να τη στείλω στον παιδικό του ΤΕΙ οπότε θα είμαστε μαζί :mrgreen:

Χρύσα πολλά λεφτά δίνετε βρε. Φαντάζομαι η δουλειά θα έχει απαιτήσεις??

Εγώ με αυτά που παίρνω και λέω πάλι καλά που δουλέυουμε και οι 2 και ο Γ έχει μόνιμη δουλειά.

Γι'αυτό άλλωστε επιλέξαμε να φύγουμε από δικό μας σπίτι και να πάμε στο ενοίκιο.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...