Μετάβαση σε περιεχόμενο

To εξπρες του βυζονυχτίου Νο19 και το πάρτυ συνεχίζεται!!


Recommended Posts

aaaa! εκανα φακη με φαγοπυρο και καστανο ρυζι τον μικρο προχθες! πολυ νοστιμο εγινε κιαη κυρια στα βιολογικα μου ειπε πως αυτος ο συνδιασμος δινει καθαρη πρωτεινη! οποτε ειναι θρεπτικοτατο!!

να΄ναι καλα η χρυσα που μας εμαθε το φαγοπυρο!!χαχαχαχα

σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω διατροφη ιδια με του μωρου..

τι εννοω..οχι να μην τρωω γαλακτοκομικα αλλα πλεον να μαγειρευω μονο μαυρα μακαρονια, μαυρο ρυζι μαυρο ψωμι γλυκα τετοιου τυπου και ταχινια μελια κτλ καταλαβατε ε? πιστευω πως ειναι ο μονος τροπος πλεον να χασω τα υπολοιπα κιλα μεσα στον χειμωνα..

επισης ανακαλυψα το ψησιμο στην λαδοκολλα, εχω παθει πλακα το ποοοοσο νοστιμα βγαινουνε!!!

για ολους μας οχι μονο για το μωρο!

τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΩΩΩ βενη αργα το ανακαλψες...χαχαχαχα

ειδικα ψαρι με λαχανικα τα βαζεις ολα στη λαδοκολα, με λιγο χυμο λεμονιου και λαδακι- χωριςε αλατι, το κανεις πακετακι ή πουγκακι απο λαδοκολα και το ψινεις στο φουρνο..θεικο, πεντανοστιμο υγειηνο.....μνιαμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι είναι το φαγόπυρο;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Το καστανό ρύζι;;;; :shock::shock::shock::shock::shock:

Χριστέ μου ζω σε άλλο κόσμο;;;;;;;;; :?:?:?:shock::shock::shock::shock:

Βένι εμένα μου αρέσει η λαδόκολλα γιατί δε λερώνει το ταψί.....Οπότε μετά πλένεται αμέσως.... :lol::lol::lol::lol:

Χρύσα κι εγώ έχω τη μαμά μου ικανή να έκανε κάτι τέτοιο, αλλά φοβάται το Γιώργο.... :roll::roll::roll::roll:

Μάρθα το ξέρω ότι έχω κόρη... :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω να βαλω φωτο του μικρου στο φεισ...να δειτε τι κανει...οι ημερομηνιες ειναι ενδεικτικες...χαχαχα..εβαλα λαθος

Αχ! Ποια εισαι βρε Σεσίλια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω διατροφη ιδια με του μωρου..

τι εννοω..οχι να μην τρωω γαλακτοκομικα αλλα πλεον να μαγειρευω μονο μαυρα μακαρονια, μαυρο ρυζι μαυρο ψωμι γλυκα τετοιου τυπου και ταχινια μελια κτλ καταλαβατε ε? πιστευω πως ειναι ο μονος τροπος πλεον να χασω τα υπολοιπα κιλα μεσα στον χειμωνα..

Ξέρεις τι λένε, ότι τα 3 δηλητήρια του σύγχρονου κόσμου ειναι τα 3 ασπρα δηλαδή ασπρη ζάχαρη, ασπρο αλέυρι και αλάτι...

Κι εγώ κυρίως προτιμώ τα ολικής αλλα γραμμάριο δεν χάνω αφου κάνω όλο αταξίες με ποτά και ξηροκάρπια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Ερη..ξηροκαρπια....ποτα...τυρια....φρουτα...και πολλα πολλα μακαρονια....εμενα τουλαχιστον αυτα μεπαχαινουν..δε χρειαζετε να κανω διαιτα..να κοψω τα ρεγκατο και τις γραβιερες που εχω στο ψυγειο.....και εγινα στιλακι....

Γλυκα δεν τροω πολλα..και οι καιροι που επετρεπα στον εαυτο μου να τρωει καπνιστο σολωμο κλπ ειδη πολυτελειας...εχουν περασει ανεπιστρεπτη....αχχχχ...

Θα με βρεις απο τα κοριτσια με εχουνφιλη..εχω το ιδιο αβαταρ και στο φεισ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

26 Οκτωβριου...και την περιμενω πω και πως για ναξεκουραστουμεκαθοτι στην Θεσσαλονικη ειναι αργια..επισης καπου εκει γυρω συνηθως αναβαμε τα καλοριφερ...περισυ λογω μωρου τα αναψαμε νωριτερα..και φετος αμα συνεχισουν αυτες οι θερμοκρασιες..το κοβω να τα αναβουμε...

παει το λεξικο της πληροφορικης......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EΡΩΤΗΣΗ: WHAT THW FUCK IS ΦΑΓΟΠΥΡΟ? ΑΣ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ!!

καλα εσεις εχετε ξεφυγει σε αλλο επιπεδο μαγειρικης! εγω μολις εφτιαξα κλασσικο σπανακορυζο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που διαβασα λιγο ας σχολιασω...

Παναγιωτα ολα καλα!

Αναστασια πολυχρονη!

Αφροδιτη γτ ειναι ευχαριστο?ολο το καλοκαιρι θα σας ζαλιζουν τα πιτσιρικια με τις φωνες τους!θα θελεις να κοιμησεις το μωρο κ δεν θα μπορεις!

Νατασσα ολα καλά?

Νατασουλα φιλιά!

Βενι μπραβο στο μωρο ρε!

Χρυσα σμουτς!

Μαρθα φιλιακια!!!και περστικά!

Αργκι μου πες τους οτι εγω το δινω το σαλονι μου!καλα να περασετε!

Μιτσακι ειλικρινα το Δημητρα δεν μαρεσει καθόλου,ενω το Δημητρης το λατρευω!

Γωγω οτι θες εσυ θα ειναι!

Ελευθερια καλά?

Πεμπακι μου φιλια!

Σε ολες! ααα Μαρθα δεν εχω φωτο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σε ολες!

παλι μαγειρευεται?

εμεις κοτοπουλακι με πατατουλες!

Αναστασια μου χρονια πολλα!

φιλια στον κουκλο σου!

Χρυσα περιζητητος ο γιος σου! εμμμμ λογικο!

Γιωτα καφεδακι με θες και μπουζουκια διαβαζω.....ξεσαλωνεις στη Χιο

VENI δε σε ξεχασαμε.... ο γιος καλα? 2ο ????

Αφροδιτη τι κανεις?

ο Μανωλιος...τι τρυφερος που σε αφηνει να κοιμηθεις και παιζει..... να τον φιλησεις!

Αρτζι πως πηγε η βολτα?

Νατασουλα τα παιδακια καλα? μα καλα την μπανανα?

mpempoula16 κοριτσακι παλι? καλα μη το δενεις και εσυ κομπο νωρις ειναι ακομα!

ελευθερια, θουλη, νατασα κλπ τα φιλια μας!

διαλογος:

Β: Μ-Ι που εισαι?

Μ-Ι: εδω

Β: στο δωματιο σου?

Μ-Ι: Οχι στο δικο σου....

Β: τι κανεις?

Μ-Ι: φοραω το τουτιεν σου,τα κολιε σου και τα τακουνια σου

παω και τι να δω/....το σουτιεν περασεμνο στο λαιμο μαζι μετο κολιε καθοταν μπροστα στο καθρεφτη

Β: αγαπη μου θα χυπησεις με αυτα τα παπουτσια

Μ-Ι: ε χτυπαω

Β: θα κουραστουν τα ποδαρακια σου

Μ-Ι:ε κουραζομαι...ε ειμαι σα τη μαμα , εγω φοαω τακουνια καθε βαδυ και παω βολτα με το μπαμπα.........

Β: και τωρα που θα πας?

Μ-Ι: θα με πας στο τενο να παλω το Μανωλακι(της Αφροδιτης)

β:............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα 'μαι πάλι!

Χρύσα, τέλεια δεν είναι η εικόνα με το μωρό; :lol: Κι εγώ πέθανα στα γέλια όταν την είδα και σκέφτηκα ότι ταιριάζει γάντι στο τρενάκι μας! ;)

Παναγιώτο-συμπεθερούλα, η συνυφάδα μου είναι μόλις 25 ετών! Ένα χρόνο μεγαλύτερη από 'μένα! Καλά, είχαμε εξέλιξη με το θέμα. Έδειξε τις εξετάσεις σε μικροβιολόγο και γυναικολόγο και της είπαν μ' ένα στόμα μια φωνή ότι τα αποτελέσματα αυχενικής και papp-a δεν ταιριάζουν μεταξύ τους, αλλά ούτε και με την ηλικία της. :o Της είπαν ότι κάτι βρωμάει στην υπόθεση (μήπως τα 700ευρώ που ζητάει το διαγνωστικό για την αμνιοπαρακέντηση;):shock: και να επαναλάβει αυχενική και papp-a σε κάποιο αξιόπιστο μαιευτήριο από τα μεγάλα της αθήνας! Κορίτσια, ΚΑΡΑΦΛΙΑΣΑ!!! ΟΛΑ πια στο βωμό του χρήματος;;; :shock: Ηρέμησε κάπως η κοπέλα, όπως και όλοι μας και ελπίζουμε ότι όλα θα πάνε καλά... Θα δείξει... :?

Βίκυ, για μία ακόμα φορά, πέθανα στο γέλιο με τη κόρη σου! :lol:

Χρύσα μου, δε παίζεται η μαμά σου! Ούτε εγώ θα το ταλαιπωρούσα και θα το εξέθετα το παιδί, πόσο μάλλον για 50ευρώ! :? Ομολογώ ότι αν μου έδιναν 100.000 ευρώ -που λέει κι η Argi- θα το σκεφτόμουν! :oops: Κυρίως η έκθεση με ενοχλεί εμένα... Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται περίεργο να βλέπω το πρόσωπό της ψυχούλας μου στα χέρια του καθενός... :?

Argi, χαρά στο κουράγιο σας, 200χλμ (και 200 να γυρίσεις;;;) αυθημερόν!!! Μπράβο, πραγματικά!!!

Αύριο στο σταθμό, τα μικρά θα παρακολουθήσουν θέατρο! Μακάρι να απασχοληθεί το ζουζούνι και να το βρει ενδιαφέρον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω για τις ευχουλες σας!!!

ειστε πολυ πολυ γλυκες και σας αγαπω πολυυυυυυυ

σημερα ειχε κρατησει η μαμα μου τον σπυρο και ετσι μειναμε να γιορτασουμε τα γενεθλια μου μονοι μας

;);)

ο αντρουλης μου ηρθε σπιτι με λουλουδια και μια καρδουλα για τον λαιμο :P

ομως τωρα που πηγαμε και πηραμε τον σπυρο απο την μαμα μου(ειχα μια ελπιδα οτι θα ετρωγε εκει γιατι στην γιαγια τρωει τα παντα)με ενημερωσαν οτι δεν εχει φαει ΤΙΠΟΤΑ

ολη μερα με ενα γιαουρτακι και 3 φρυγανιες ηταν

γαλα καθολου!!!

τωρα του εκανα γαλα και ηπιε ευτυχως 240μλ

αλλα αυριο παμε παιδιατρο ειναι 4 μερες που δεν τρωει και δεν ειναι οτι πονανε τα δοντια του γιατι δεν γινεται να ποναει..να τρωει φρυγανια και το μαλακο φαγακι να μην το θελει!!!!

δεν ξερω μπορει να του δωσει καμια βιταμινη...εχει μεινει μισο το μαναρακι μου τα κοκκαλα του φαινονται παλι απο 11500 σιγα μην πηγε 12000 σιγουρα θα εχει χασει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aναστασία μου, σε ξέχασα! :oops:

Χρόνια πολλά και καλά! Να ζήσεις, να τα εκατοστήσεις, να 'σαι πάντα καλά, γερή, δυνατή, ευτυχισμένη με την όμορφη οικογένειά σου! Να σε χαίρονται οι άντρες σου και να τους χαίρεσαι κι εσύ! :D

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον Σπυράκο, ο παιδίατρος θα σας καθοδηγήσει. Ξέρω καλά τον καημό του παιδιού-σαμιαμιδιού! :? Όπως τον ήξερε κι η μάνα μου, με 'μένα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου μια χαρα ειναι το βαρος του Σπυρακου !

τα παιδακια σε αυτη την ηλικια δεν βαζουν βαρος γιατι ειναι συνεχως σε κινηση!

η Μαρια Ιωαννα ειναι σχεδον 14 κιλα και ο ανηψιος μου που ειναι 1,5 χρονο μεγαλυτερος ειναι 14500

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικυ δε υπαρχει το παιδι σου...μιλαμε εχω παθει πλακααααα

μολις τσακισα ενα σαντουιτσ,,

κ θελω κ αλλλοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

θα ναι ντροπη αν κανω κ ενα τοστ? :oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;μπα βρε!!! :lol::lol::lol:

κ εγω που δεν ειμαι εγκυος,ουτε περιοδο περιμενω..τσακισα πριν λιγο 2 3bit σοκολατες απανωτα!!κ μη σου πω τί ειχα φαει πιο πριν!!!! :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

περαστικα στο θοδωρη!

εγω αυριο σπιτι..ο μικρος εκανε πυρετο,δεν ξερω αν φταιει το mmr,κ θα παρω αδεια για 1 ημερα..

διαβασα τα παντα,δεν εχω κουραγιο να σχολιασω,να πω μονο οτι επαθα πλακα με το ωδειο που πηγαινει η ειρηνη!νατασα πες λεπτομερειες βρε!

επισης,γωγουλα συγχαρητηρια για την κορουλα,ε..κ αν τελικα ειναι γιος..θα ειναι ξανα κορη η τριτη! ;):idea::idea:

καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι ρε!!!

Το βρήκες!!!!!!!

:lol::lol::lol:

Ααααααα Γωγώ, είδα τον Γιώργο στις ειδήσεις!!!

Είχε ενδιαφέρον ρεπορτάζ και από τη χαρά μου που τον πέτυχα επιτέλους (τον βλέπαμε με τον Δημ) δεν πρόσεξα καν τί έλεγε!!!

Καλό;;;;;;;;;

:)):)):))=))=))=))

Ιουλία περαστικά του!

Ελπίζω να του περάσει σύντομα!

Τί να πω;;;;

Έχει γέλιο!

Είμαστε 8 παιδάκια+8 μαμάδες στην αίθουσα και κάνουμε διάφορα. Χορεύουμε,τραγουδάμε,γνωρίζουμε τα όργανα κάνουμε ήχους ζώον κλπ.

Είναι από 2-4 ετών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

αχχχ κοιμαστε ε??? τυχερουλες!!!!

η ωρα ειναι 5 και εγω βαραω σκοπια μιας και ο σπυρος αρχισε παλι τα δικα του!!!

στην μαμα μου χθες κοιμηθηκε σερι :o:o:o σε εμας γιατι οχι???? ε????

α παει σημερα θα του ξαναβαλω το παρκοκρεβατο και θα δουμε τι θα γινει με το θεμα υπνος!!!

οσον αφορα τα κιλα ειναι το λιγοτερο που με προβληματιζει

με ενδιαφερει το παιδι να φαει,να τρωει γενικοτερα,να δοκιμαζει!!

αυτος ακομη και τις πιο αγαπημενες του γευσεις εχει κανει περα :roll::roll: εκει προβληματιζομαι και επειδη η αναπτυξη ειναι σημαντικη και οχι μονο στο βαρος δεν μπορω να τον αφησω αλλο ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

εμείς χθες φύγαμε κατά τις πεντέμιση το απόγευμα και γυρίσαμε σπίτι στις 1.00!!!!

ήταν 227χλμ one way!!!! 2 ώρες δρόμος και ευτυχώς που εδώ σε μερικά σημεία δεν υπάρχει όριο ταχύτητας και το πατήσαμε λίγο!!!! ;) , ωραία περάσαμε, πήγαμε βρήκαμε τους φίλους μας και πήγαμε σε ένα Ιταλικό, μμμμμμ πολύ ωραίο φαγητό αλλά στο τέλος, μας έφεραν λάθος λογαριασμό!!!! :shock: , το γυρίσαμε πίσω και μας έφεραν ξανά λάθος!!! :shock::o !!! τι να πω!!!....ο άντρας είναι μισός Ιταλός και μισός Μεξικάνος και ζει πολλά χρόνια στην Αμερική και η γυναίκα από το Πουέρτο Ρίκο και ζει πολλά χρόνια στην Αμερική!!!!, ο άντρας σε ηλικία 5 ετών άρχισε να μιλάει γιατί η μάμά του, του μιλούσε Ιταλικά, ο μπαμπάς του αγγλικά και μεγάλωσε με τους παππούδες, που του μιλούσαν στα Ισπανικά!!!! :? φανταστείτε μπέρδεμα στο κεφάλι του!!!! βέβαια τώρα μιλά και τις 3 γλώσσες άπταιστα!!! πολύ καλοί άνθρωποι....το εστιατόριο είχε ένα δωματιάκι με παιχνίδια και τα παιδιά πήγαν εκεί για να παίξουν και δεν μας ενόχλησαν καθόλου, αλλά δεν έφαγαν κιόλας!!! :o ....το δωμάτιο μετά έμοιαζε σαν βομβαρδισμένο!!!...φεύγοντας το συμμαζέψαμε!!!

Αναστασία αφού γυρίσεις από τον παιδίατρο πες μου τι σας είπε για τα κιλά και την αφαγία, με ενδιαφέρει!!!!!

πάμε να ετοιμαστούμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα

Είμαι στη δουλειά.

Χτες απήχα από τα καθήκοντα μου, σήμερα πάλι εδώ

Έγινα ΚΑΣΤΑΝΗ

Μια χαρά έγιναν η ξαδέρφη μου μου τα έκανε αλλά τα βλέπω να ξανολιγουν πάλι απο κάτω οι ανταύγειες. Δεν πειράζει.

Διάβασα κάτι από τα νέα σας.

Εμείς Τετάρτη πήγαμε παιδίατρο η Ιωάννα κάνει βρογχοσπασμούς και μας έδωσε αερολίν σιρόπι.

Κατα τα άλλα όλα καλά και οι μύξες μας μια χαρά στο πόστο τους :roll:

Αναστασία να μας πει νέα απο παιδίατρο.

Argi μια χαρούλα περνάτε!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...