Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια!! Επιτελους....τελος εβδομαδας :D Χτες πηγαμε παιδιατρο, ειμαιστε 10 κιλα και 78 εκ. :D Για γαλα μας ειπε οτι το Noulac ειναι μια χαρα, μας εβαλε στο ασπραδι αυγου και σε ελευθερη διατγροφη. Απο εδω και περα τερμα το ειδικο φαϊ για τη Γλυκεριαννα :P

Ευουλα μου κι εμεις εχουμε αυτο το καροτσακι-περπατουρα. Μια χαρα μας βοηθησε, τωρα βεβαια που περπαταει κανονικα ουτε να το φτυσει. Για 2 εβδομαδες το χαρηκε. Τι γλυκουλια τα μικρα οσυ! Τι τυχερη ειναι η Αριαδνη που εχει 2 μεγαλυτερες αδελφουλες!!

Σοφουλι ποσο χαλια ειναι πια αυτο το χαλι;;;;;;;;;;;;;;; Δεν το διαλεξες εσυ; Τι εχει επανω; Οσο για το πεσιμο, ασε, και η δικια μου εχφαγε χτες μια με το πισω μερος του κεφαλιου......ακουσα ενα γκουπ......και τα επαιξα! Ειναι ομως μεσα στο προγραμμα και κατι τετοια, αρκει να μη γινουν πολυ σοβαρα.

Μαρακι, κουκλα η Χρυσανθη σου. Κι εσυ παντρευεσαι το καλοκαιρι; Η ωρα η καλη και για εσας.

Μαρυλου, πως πατε;

Κικη, ετοιμαστηκες για τα γενεθλια;

Εγω ακομα δεν εχω αξιωθει να περασω τις φωτο στον υπολογιστη. Οταν το κανω θα σας βαλω την τουρτα, πολυ ωραια την εκανε η κυρια του ζαχαροπλαστειου :lol::lol: Για εμενα την εντελως αααααααχρηστη στη μαγειρικη :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα τσούπρες μου!!!!!

Είμαι πολύυυυυυυ χαρούμενη! Μόλις χθες το απόγευμα ήρθαν τα έπιπλα μου!!!!!!!!!! :ymparty::ymapplause: Είναι πολύ ωραία!!!!! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη!

Πρώτη φορά στη ζωή μου ξεκίνησα το καθάρισμα με τόοοοση λαχτάρα! χαχα! Δεν είμαι βρωμιάρα, καθαρίζω, αλλά το είχα άχτι βρε κορίτσια να δω το σπιτάκι μου να είναι ανθρωπινο! Τώρα σταμάτησα για διάλειμμα και μετά πάλι βούρρρ!!!!! Θα βάλω και τις κουρτίνες του σαλονιού και θα είμαστε σουπερ!!! Πήρα και χαλάκια για τα μπάνια και την κουζίνα και παράγγειλα και τα καλά τραπεζομάντηλα! Όλα μπαίνουν σε μια σειρά!!!

Οσο για τις ετοιμασίες του γάμου: Δευτέρα πάω για 2η πρόβα νυφικού. Οι προσκλήσεις βρέθηκαν καθώς και το κείμενο και περιμένω τα πεθερικά μου να μου πουν τους καλεσμένους τους για να τις παραγγείλω. Οι μπομπονιέρες θα φταχτούν από τα χεράκια μας και θα έχω τα υλικά τέλος του Γενάρη. Τι άλλο;;; Α! Φωτογράφιες - βίντεο έκλεισα (1.700€), κομμώτρια έκλεισα (200€), μακιγιέζ επίσης (150€), για νύχια θα πάω την προηγούμενη του γάμου και για παπούτσια - εσώρουχα θα πάω από Δευτέρα να πάρω.

Για τον πιτσιρίκο μου, τώρα.... τί πιτσιρίκος.... φούτερος με τα όλα του, για να μην πω με τα ούλα του! Ο καημένος υποφέρει....και εγώ μαζί του.... Δεν μπορώ άλλο βρε κορίτσια και δεν βρίσκω λύση. Πάλι χθες βράδυ με το βυζί στο στόμα ήταν συνέχεια. Και το θέμα είναι οτι δεν έπινε, ούτε πιπιλούσε.... απλά το είχε βεντουζαρει και αν τολμούσα να κάνω κίνηση να το βγάλω, εκλαιγε. Μαλλον βγαίνει κι άλλο δοντάκι και τον εχει ταράξει...

Ευα μου ζεις πιστέυω την οικογενειακή ευτυχία σε όλο της το μεγαλείο!!!!!!! Ειναι υπέροχο αυτό που γίνεται με τις κουκλες σου! Αντε σιδερένιο το καινούριο δοντάκι!

Σοφία μου τόοοσο χάλια είναι το χαλι;;; Η μικρούλα είναι καλά;;;Δυστυχώς τέτοια πεσίματα θα έχουμε συχνα.... να μου την φιλήσεις! Ο κούκλος της φιλενάδας σου καλά είναι; Τον θηλάζει τελικά;

Δημητρα μου, το πρόβλημα είναι οτι δεν θέλει καμία πιπίλα και θέλει το στήθος μου να πιπιλάει... Φιλιά στον Θανούλη και υπομονή, εχουν και αυτά τα καημένα τα δικά τους ζόρια.

Μαράκι με το καλό και η δική σας γαμο-βάφτιση!!! Οτι θελεις ρώτα με! Κορμάρα η ζουζούνα σου,ε;;; μοντελάκι!

Ας πάω να κάνω καμια δουλειά γιατί με επιασε πάλι η πάρλα... :oops:

Φιλάκια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες..Τι κανετε?

Περιττο να σας πω οτι ειμαι ενα πτωμα τωρα..Ολη μερα κυνηγαω τον Θανο,παρα ζωηρεψε αποτομα και μου ηρθε πολυ ξαφνικο..Που να περπατησει κι ολας..Τεσπα τον πηγα μια βολτα σημερα,ειχε πολυ ωραια μερα αν και τωρα δεν σταματαει να βρεχει..Τι παραξενος καιρος..Αχ κοριτσια εχω ψιλο αγχωθει για τα γεννεθλια και ενθουσιαστει φυσικα..Ελεγα στην αρχη να τα κανω στον παιδοτοπο γιατι το σπιτι ειναι πολυ μικρο αλλα οσο το σκεφτομαι,μ'αρεσει πιο πολυ στο σπιτι γιατι θα ευχαριστηθω τις ετοιμασιες και τα πρωτα του γεννεθλια..Αλλωστε δεν θα καταλβει και πολλα φετος στον παιδοτοπο..Αχ δεν ξερω ακομα αλλα μαλλον προς τα εκει το κοβω..

ΜΑΡΙΛΟΟ ΜΟΥ μεγια τα επιπλα και ολα!!Να'στε γεροι να τα χαρειτε κοπελα μου..Σιγουρα θα εισαι πολυ χαρουμενη,φανταζομαι..και με το δικιο σου..Πηγατε σε αλλο σπιτι η κανεις αυτο που μενετε?Τεσπα η ωρα η καλη γλυκεια μου και ευχομαι ολα καλα να πανε..Πολυ δυσκολο να μην παιρνει εστω πιππιλα..Ασε που και εμενα την πεταει συνεχεια.πολυ σπανια να την κρατησει..Ισως τον ηρεμει που ειναι στο στηθος και γι'αυτο σε θελει συνεχεια..Αχ δωσ'του πολλα φιλακια και απο μενα..

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ η ωρα η καλη και σε σενα γλυκια μου,με το καλο να γινουν ολα οπως τα επιθυμεις!!Ετοιμαστηκες καθολου η ακομα?

ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΟΥ μια χαρα ειναι η Γλυκεριαννα..Τωρα θα ηρεμησεις και εσυ απο τα ειδικα φαγητα..Δεν σου απαγορεψε τιποτα προς το παρον?Ωραια δουλεια κανει αυτη η στρατα,εχω ενα αυτοκινητακι για τον Θανο και τον αρεσει..Αντε να δουμε μεχρι ποτε..Τα βαριουνται ευκολα τα παιχνιδια τους..

Τεσπα αυτα κοριτσια,καλο βραδυ και πολλα φιλακια στα ζουζουνακια μας τα γλυκα..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!!Θα τα πω γρηγορα......

Χρονια πολλα στην Χρυσανθη!!!Να τα εκατοστησει και να την δειτε οπως επιθυμειτε Μαρακι!!!

Μαρυλου με γεια τα επιπλααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αθηνα θελω και εγω ελευθερη διατροφη!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νανααααααααααααααααααααα που εισαιιιιιιιιιιιιιι παλίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι????????????????

Η Αλεξια αρχισε απο χθες να περπαταει κανονικα και τρεχουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!Παμε βολτιτσα και τα λεμε μετα!!!!

ΥΓ.Στελνω βιογραφικα.....καν'τε μια ευχη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια! Μουλιασαμε σημερα αλλα χτες το ευχαριστηθαμε με τετοια μερα. Την πηγαμε βολτα θαλασσα, στη Λουτσα και καναμε πολυ ωραιο περιπατο! Της πηραμε και κανουριο καρεκλακι, το 9-18 κιλα της chicco γιατι το αλλο που ειχαμε δεν επρεπε να το ειχαμε κανονικα γυρισμενο προς τα εμπρος.

Μαρακι χρονια πολλα για τη Χρυσανθουλα σου!!! Να τα εκατοστησει το κουκλακι σου, γερο και τυχερο!!!!!!

Σοφακι μου περπατησατε κι εσεις;;;; Καλωσηλθατε στο κλαμπ των κοψομεσιασμενων γονιων :lol::lol: Σημερα η Γλυκεριαννα ολο τουμπες τρωει, γιατι θελει να πηγαινει παντου γρηγορα. Απο ενα σημειο και μετα απο τις τουμπες παραπαταγε το παιδι :( Ολες οι ευχες μου να βρουν απηχηση τα βιογραφικα σου!!!

Μαρυλουκι μου!!!!!!!!!!! Μεγεια και καλοριζικα τα επιπλακια σου!!! Ετσι ειναι , καινουριο κοσκινακι το εχεις τωρα, θελεις να το εχεις συνεχεια καθαρο και περιποιημενο. Πως ειναι το νυφικο;;;;;;;;;;;;;;; Δωσε καμια περιγραφη! Για φωτο σου ειπαν παρα πολλα, για μακιγιαζ και μαλλι, μια χαρα ειναι τα χρηματα.

Δημητρουλα δεν εχει περπατησει και βαρυγκομας;;;Κατσε να δεις και τον επομενο γυρο. Δεν μπορω κοριτσια, Εχει εγκατασταθει στην πλατη μου ενας μονιμος πονος.

Σας αφηνω να διαβασω λιγο για αυριο. Σας ευχομαι καλη βδομαδα. Ελπιζω να μην εχει το ιδιο κρυο και αυριο, γιατι ειμαι εφημερια και θα ξεπαγιασω! Μπρρρρρρρρρρρρρρρ!!! Καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

θα ευχηθω κ γω με την σειρα μου πολυχρονο το Χρυσανθακι κ να το καμαρωσουν οπως επιθυμουν η μαμα κ ο μπαμπας του !

Και μεις εχουμε μπει πλεον στο χορο του περπαταω - δεν ξερω να φρεναρω - τρωγω τουμπα - γκρινιαζω .. :lol: Αριστουργηματικες τουμπες τρωει το καμαρι μου ..Εμενα φοβαται ακομα το ..τρεξιμο ομως χαλαρα πλεον κανει εξασκηση στο περπατημα με ολα τα επακολουθα ...

Εμας ο καιρος γενικα το σκ εδω ηταν βροχερος κ λιγακι μουντος οποτε μηδεν βολτες για μας ..Ουτως η αλλως δυστηχως ο φρονιμητης μου δεν λεει να ηρεμισει λιγακι πανω που ειδα ασπρη μερα φτου κ απ'την αρχη ..Φοβαμαι οτι τελικα δεν θα την γλιτωσω την εγχειρηση κ μονο στην σκεψη με πιανει πανικος ..Τα παιδια , πως θα τα βγαλω περα ..κτλ κτλ ..Τελοσπαντων ..

Μαριλουκ μπραβο κοπελα μου σιγα σιγα μπαινουν ολα σε μια σειρα ..Πες μας κ για το νυφικο αν θες ..

Παω να πιω κανενα παυσιπονο γιατι με βλεπω νυχτοπουλι παλι ..

ΣοφιαΚ ελπιζω να εχεις συντομα απαντησεις στα βιογραφικα σου ! Σε νιωθω ..το ιδιο κανω κ γω αλλα δυστηχως τζιφος ..ελπιζω να εισαι πολυ πολυ πιο τυχερη απο εμενα !

Την καληνυχτα μου σ'ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou!

exw mpei polles fores exw grapsei k enw eimai on line kanonika...mou grafei sundethite!

k enw exw apothikeumeno to keimeno de to emfanizei!!!

xronia polla sth xrysanthi k ligo kathusterimena sto giwrgaki!!

euaki perastika!!!

filakia se olessss!!!!sta mpempakia!!!

tha mpw mia mera na grapsw tis peripeteies mas...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε?Εχω τρεξιματα και αλλαγες στην δουλεια γι’άυτο και χαθηκα!!!!

Καταρχην Μαρακι μου να χαιρεσαι την κουκλα σου!!!Να είναι παντα ευτυχισμενη και χαρουμενη!!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif]

Μαρυλου μου να χαιρεσαι τα καινουρια σου επιπλα! Τελεια είναι όταν φτιαχνεις το σπιτι σου!!!!!! Και ακομα πιο τελεια που θα ντυθεις νυφουλα!!!!! Λοιπον για τον αποθηλασμο μου ειπε ότι εχουμε πει μεχρι στιγμης.

«Ο σταδιακός αποθηλασμός χρειάζεται χρόνο τουλάχιστον 1-2 μηνών. Στο διάστημα αυτό εφαρμόζουμε το "δεν προσφέρω - δεν αρνούμαι".» Τωρα εάν θελει να πιπιλησει κατά την διαρκεια της ημερας προσπαθουμε να του αποσπασουμε την προσοχη με κανενα σνακ ή παιχνιδι.

Ευακι μου περαστικα σου!!!!Ειναι ασχημος πονος ο πονος από τα δοντια!!!!!!

Σοφακι καλο τρεξιμο τωρα!!!!!!! Και σου ευχομαι ολοψυχα να βρουν ανταποκριση τα βιογραφικα σου!!!!!

Εμεις βγαλαμε και αλλο δοντακι!!!!!!! :ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!Τι κανετε???Εμεις καλα δοξα το Θεο!!Ετοιμαζομαστε πυρετωδως για τα γενεθλια!!!Αληθεια τι δωρακια δωσατε στα παιδακια στο τελος του παρτυ???

Τα νεα μας!!Σημερα μιλησα με την παιδιατρο για τη διατροφη!!Μεχρι15 μηνων θελει να συνεχισουμε με σκονη και μετα με φρεσκο!Δε θελει το εβαπορε...τι να πεις ο καθενας τα δικα του!Οποτε παμε στα νο 3 σκονη!Φαγητο τρωμε ψαρι και ασπραδι!Απο τυρια ανθοτυρο και φετα!Απο εκει και περα δοκιμαζει τα παντα απο τα δικα μας!Παλι καλα....!!!

Κατα τα αλλα η φιλη μου παιδευεται γιατι ο μικρουλης καθε βραδυ θελει μπουζουκια!!!Χαχαχχαχαχαχα!!

Δυστυχως δεν νομιζω να καταφερει να τον θηλασει αποκλειστικα αν και προσπαθησα να τη βοηθησω οσο περισσοτερο γινεται!!

Αχ Ευακι μου για να δουμε....μακαρι να εχουμε και οι δυο μας απαντησεις συντομα!!!

Νανα τι παθατε βρε φιλεναδα????

Αθηνα δεν φρεναρει με τπτ και τρεχω πανικοβλητη!!!Αντε να δουμε!!Ασε που εχει βαλει στο ματι τα κουμπια της κουζινας!!Οσο για το χαλι μπηκα στο site αλλα δεν το εχει...θα ανεβασω ομως φωτο!!!Επειδη εχω λυσσαξει αποφασισε η γιαγια και ο παππους να της κανουν δωρο το χαλι που μου αρεσε που το βρηκα σε αλλο μαγαζι!!Δυσεγγονο ειναι αυτο :D:D:D

Σοφακι πως ειναι ο μικρος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!Τι κανετε???Εμεις καλα δοξα το Θεο!!Ετοιμαζομαστε πυρετωδως για τα γενεθλια!!!Αληθεια τι δωρακια δωσατε στα παιδακια στο τελος του παρτυ???

Τα νεα μας!!Σημερα μιλησα με την παιδιατρο για τη διατροφη!!Μεχρι15 μηνων θελει να συνεχισουμε με σκονη και μετα με φρεσκο!Δε θελει το εβαπορε...τι να πεις ο καθενας τα δικα του!Οποτε παμε στα νο 3 σκονη!Φαγητο τρωμε ψαρι και ασπραδι!Απο τυρια ανθοτυρο και φετα!Απο εκει και περα δοκιμαζει τα παντα απο τα δικα μας!Παλι καλα....!!!

Κατα τα αλλα η φιλη μου παιδευεται γιατι ο μικρουλης καθε βραδυ θελει μπουζουκια!!!Χαχαχχαχαχαχα!!

Δυστυχως δεν νομιζω να καταφερει να τον θηλασει αποκλειστικα αν και προσπαθησα να τη βοηθησω οσο περισσοτερο γινεται!!

Αχ Ευακι μου για να δουμε....μακαρι να εχουμε και οι δυο μας απαντησεις συντομα!!!

Νανα τι παθατε βρε φιλεναδα????

Αθηνα δεν φρεναρει με τπτ και τρεχω πανικοβλητη!!!Αντε να δουμε!!Ασε που εχει βαλει στο ματι τα κουμπια της κουζινας!!Οσο για το χαλι μπηκα στο site αλλα δεν το εχει...θα ανεβασω ομως φωτο!!!Επειδη εχω λυσσαξει αποφασισε η γιαγια και ο παππους να της κανουν δωρο το χαλι που μου αρεσε που το βρηκα σε αλλο μαγαζι!!Δυσεγγονο ειναι αυτο :D:D:D

Σοφακι πως ειναι ο μικρος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια! Τι κανετε; Ευα πως ειναι το δοντι; Ειναι λιγο ζορι ο φρονιμητης. Εμενα μεχρι να μου σκασει ετρεχα καθε μηνα στον οδοντιατρο γιατι μαζευε πυον. Ευτυχως γλιτωσα το χειρουργειο ομως.

Σοφουλι εισαι στις ετοιμασιες; Εγω δεν εδωσα κανενα δωρακι γιατι ουτε που μου περασε απο το μυαλο #-o#-o Οσο για το μυνημα στο face, καταρχην δε σε προλαβα γιατι την αλλαζα, κατα δευτερον "τι θελεις καλη μου μαθητριουλα;" :lol: Εσυ και η Νανα θα παρετε το ρολο των μαθητριων και εγω της στριμμενης δασκαλας :lol: Τρεχει η Αλεξουλα; Προσεχτε τωρα. Η δικια μου σημερα παιρνει φορα απο ενα σημειο και παει τρεχοντας σε ενα αλλο. Κοινως τρεχει μεσα σε ολο το σπιτι. Απο τυχη τη γλυτωσα απο τη γωνια στο τραπεζακι. :shock::shock::shock: δεν ξερω παντως........πολυ εχω αγχωθει με αυτο το περπατημα της.

Ερωτηση: τα δικα σας μωρα επιζητουν να κοιμουνται τη νυχτα στο κρεβατι σας; Η Γλυκεριαννα το εχεο καθιερωσει να ξυπναει το βραδυ και να μην κλεινει ματι αν δεν την παρω στο κρεβατι μαζι μου. Οποτε ή με παιρνει για τα καλα ο υπνος και κααααποια στιγμη ξυπναω και την παω στο δικο της, ή καθομαι αγρυπνη να βυθιστει για να την παω στην κουνια. Πως κοβεται αυτο; Αν και απο οσους εχω ακουσει, οι περισσοτεροι εχουν και το νυχτερινο επισκεπτη μαζι τους στο κρεβατι και το κοβουν σε ηλικια 3-4 που καταλαβαινουν λιγο απο κουβεντα. Οχι οτι με προβληματιζει και ιδιαιτερα, αλλα δεν με ενοχλει γιατι ειναι ακομα μικρη και χωραμε. Μετα τι γινεται;;;;;;; :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυρια κυρια και εμενα το κανει καποιες φορες αυτο και κανω και εγω το ιδιο με εσενα την παιρνω μαζι μας!!!Να πω την αληθεια μας αρεσει αν και ξερουμε πολυ καλα οτι δυσκολα κοβεται!!Για να ειμαι ειλικρινης ομως οταν ξυπναει αν εχω την υπομονη, λογω κουρασης, να την νανουρισω μετα την βαζω παλι στην κουνια της και δε ξυπναει!Τι να κανω ομως καποιες φορες με δουλεια και σπιτι δεν εχω το κουραγιο κ την βαζω κατω απο το παπλωμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου συγνωμη που εχω χαθει αλλα εχω παλι τον Βασιλη μου αρρωστο...δυστυχως...ευτυχως ομως τελικα δεν ειναι τοσο βαρια οπως πριν λιγες μερες...

κατα τα αλλα ετοιμαζομαι κ εγω για το παρτι μας την Κυριακη οπως το Σοφακι...εγω δεν πηρα δωρακια για τα παιδια λογω οικονομικης δυσκολιας κ αφηστε που μας εφυγαν ενα σωρο χρηματα σε υλικα για τα φαγητα κ ολα αυτα που θα χρειαστουν αλλα χαλαλι δεν με νοιαζει...θα φτιαξω ομως σπιτικα γλυφιτζουρια απο κεικ κ μερεντα για τα παιδακια οποτε θα εχουν κατι να χαρουν!

εμενα εκει που πριν αρρωστησει σηκωνοταν ορθιος κ τον κραταγαμε κ εκανε βηματακια τωρα ουτε κατα διανοια....ειναι φυσικα ολη μερα ορθιος αλλα για να παει απο το ενα σημειο στο αλλο μεσα στο σπιτι μπουσουλαει δεν θελει καθολου να κανει βηματα..βαριεται...φοβαται...ποιος ξερει????

Ιωαννα δεν σε εχω ξεχασει με την τυροπιτα απλα μου ετυχε αυτο με τον Βασιλη μου...υποσχομαι να προσπαθησω αυριο να την γραψω...

τα φιλια μου σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια?Να ευχηθω κατ'αρχην στην Μαρια χρονια πολλα για την Χρυσανθουλα,να'ναι γερη και τυχερη..Nα'στε γεροι και εσεις να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε..

ΣΟΦΑΚΙ ΚΑΙ ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ πως πανε οι ετοιμασιες?Ολα ειναι υπο ελεγχο?Φιρφιρικο μου πολυ τελεια τα γλυφιτζουρια..θελω και εγω..Σοφακι μου αποφισισες τελικα για τα δωρακια?Συνηθως βαζουνε μπαλονια,μπαλιτσα,αυτοκολλητα κατι τετοια μικρα..

ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΟΥ αυτο λεω και εγω,που να αρχισει να περπαταει κι ολας,τι θα γινει?Και εγω μονιμως με εναν πονο στην μεση,πλατη παντου..Λετε να ειναι απο την επισκληρηδιο?

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ περαστικα σου γλυκια μου,πονοδοντος ειναι ο,τι χειροτερο,το'χω ζησει..

Παντως κοριτσια και εμενα ετσι ακριβως κανει και ο Θανος,και νιωθω τυψεις που τον παιρνω στο κρεβατι αλλα και απο την αλλη,το απολαμβανω τοσο μα τοσο πολυ...Προσπαθω να τον ξανα κοιμησω και να τον βαλω στο κρεβατι του..Αλλες φορες πιανει,και αλλες οχι..Τεσπα τωρα τις ζουμε αυτες τις στιγμες,ποτε θα ξαναρθουν?ΠΟΤΕ!!Οποτε απολαυστε τις..

Σας αφηνω μανουλιτσες γιατι αρχισε..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπηκα να πω μια γρηγορη καλησπερα!

η μικρη μου εχει πολυ βηχα με φλεματακι κ ταλαιπωρειται!

βηματακια δε κανουμε ουτε ενα!

δοντακια ακομη εχουμε 2

εμενα αθηνουλα μου παλια ερχοταν τωρα οχι!αν κ ωσ γνωστον εμεις δεν ειμαστε του υπνου! ταλαιπωρουμαστε πολυ ακομη μεχρι να κοιμηθει!πανω παλι που ειχε στρωσει εχει τισ μυξεσ κ παλι στο καροτσι!αλλιωσ...ωρεσ μασ παιρνει!

πρεπει να σας αφησω!ειμαι κομματια!εχω πολυ δουλεια αυτες τισ ημερεσ!

φιλακια πολλα σε ολα μα ολα τα μπεμπακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλη μια υπέροχη μέρα ξεκινά!

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για το σπιτάκι μου!!!! Είναι πολύ ωραίο! Εχει ακόμα κάποιες ελείψεις αλλά θα τακτοποιηθούν όλα σιγά σιγά.

Χθες πήγα για το νυφικό! Θα γίνει υπέροχο! Μόλις ετοιμαστεί θα βαλω φωτο! Είπα στην μοδίστρα να μου κάνει πατέντα να μπορώ εύκολα να βγάλω έξω έστω το ένα στήθος :oops: γιατί με το αντράκι που έχω, δεν νομίζω να έχουμε τελειώσει με τον θηλασμό. Ευχομαι μόνο, την ώρα του μυστηρίου να μην ζητησει "τζιτζι"! :lol:

Επίσης είμαι χαρούμενη γιατί χθες ο Χριστόφορος ήπιε πάλι ξένο γάλα!!!! Επιτέλους! Βέβαια όχι στο μπιμπερό, ούτε να το βλέπει δεν θέλει. Του πήρα ένα παγουρίνο με καλαμάκι και χθες βράδυ του έβαλα εκεί το γάλα, μπάς και το πιει.... και το ρούφηξε όλο!!!!!!!!! :-bd και δεν είναι μόνο αυτό.... κοιμήθηκε σερι από τις 22:00 ως τις 05:00 οπου ξύπνησε για λίγο μεμέ και ξανακοιμήθηκε κατευθείαν μέχρι τις 08:00! :ymparty: Βέβαια το παιδάκι μου έβγαλε και το 9ο δοντάκι τελικά, στην πάνω γνάθο έναν τραπεζίτη :shock: Ισως γι'αυτό να ήταν μεσα στην γκρίνια και στο μεμέ συνέχεια!

Βέβαια εδώ και 10 μέρες περπατάμε κανονικότατα, πέρνοντας όμως και τις σχετικές τούμπες.... εχει πολύ γέλιο γιατί καμια φορά πηγαίνει σαν το μεθυσμένο και χαζογελάει και πέφτει σαν σκ@τουλα! χαχα!!!!

Προχθες το μωρό μου χτύπησε στο χερούλι του σύνθετου της τηλεόρασης και έκανε μια τρυπούλα στο φρυδάκι του....πως δεν χτύπησε στο μάτι.... #:-s Εριξε ΤΟ κλάμα το μωρούλι μου... :cry: Και γι'αυτό....βγάλαμε τα χερούλια! :D

Επίσης πήρα και προστατευτικές γωνιες σιλικονης και εβαλα στο τραπεζακι του σαλονιου γιατί ολο εκει γυροφέρνει.

Μαράκι μου να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου!!!!!! Πολύχρονη!!!! [smilie=occasion13.gif]

Σοφία μου, επειδή τα περισσότερα παιδάκια που θα είναι στο πάρτυ είναι κάτω των 2 ετών, θα πάρω από το τζάμπο μικροπαιχνιδάκια να τους δώσω, όπως μπαλίτσες μαλακιές ή κάτι κύβους μαλακούς και κουδουνίστρες στα πιο μικρά. Στα μεγαλύτερα παιδάκια θα πάρω ίσως τετράδιο με μολύβι! Δεν ξέρω ακόμα. Μπράβο και στην Αλεξια που περπατάει πια κανονικά!!!! :ymapplause: Τώρα έχει το πολύ τρέξιμο!

Φιρφιρικούλι μου, περαστικούλια στον Βασιλάκη μας.... καλέ πολύ ταλαιπορήθηκε αυτό το μικρούλι..... δώσε του μια μεγάααααλη αγκαλίτσα από εμένα!!! :YMHUG:

Αθηνά μου, να φανταστείς πως ο φωτογράφος αυτός ήταν ο πιο φθηνός που βρήκα! Οι περισσότεροι ζητούσαν πάνω από 2.500€!

Ευακι μου αχ αυτός ο πονόδοντος..... περαστικούλια! Το νυφικό μου, μια που με ρώτησες, θα είναι ενιαίο (φόρεμα και όχι φούστα- μπούστο), από την μια πλευρά θα είναι στραπλες ενω από την αλλη θα έχει ενα φαρδύ ραντάκι. Θα είναι σε Α γραμμή και με το μικροτερο φουρό από μέσα (μην με δείχνει άλλη τόοοοοση [smilie=naka.gif] ). Θα βάλουμε δαντελίτσα και πετρούλες σε διαφορα σημεία, αλλά όχι πολυφορτομένο. Νομίζω θα είναι πολύυυυ καλό!!!!!

Δημητρούλα μου, το σπίτι που μένουμε είναι δικό μου, απλά το ανακαινήσαμε. Δεν είναι παλιο αλλά ενα ρετουσαρισμα το ήθελε! Αυτό με τον ύπνο στο μεγάλο κρεβάτι είναι λίγο πρόβλημα, αλλά τα περισσοτερα παιδάκια το κάνουν. Σιγά σιγά που θα μεγαλώνει και θα καταλαβαίνει για να του εξηγήσεις κάποια πράγματα, θα σταματήσει.

Αχ, πάω να τον αλλάξω... κακάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

πως πανε οι ετοιμασιες για τα γενεθλια ? Συνεχιζονται ακαθεκτες να υποθεσω ..Το συνειδητοποιειτε κοριτσια ? Περασαμε εναν υπεροχο χρονο με τα μικρα μας ..τον πρωτο απο πολλους που θα ακολουθησουν ..Να μαστε ολες γερες κ δυνατες να τα καμαρωσουμε !

Μαριλουκ μου μια χαρα προχωρατε με τις ετοιμασιες για το γαμο σας ολα καλα κ το νυφικο μια χαρα μου φαινεται ! Μπραβο κ στον λεβεντη μας που κανει προοδους με το γαλα του ..Θελει επιμονη κ υπομονη μου φαινεται απεριοριστη γιατι ο αποθηλασμος ειναι μανικι απότι καταλαβαινω ..Σιγα σιγα καλο μου θα μπει κ αυτος σε μια γραμμη..

nanabill , φιρφιρικο περαστικα σας , ελπιζω να συνελθετε γρηγορα ..

φιρφιρικο μου καλε η φωτο του βασιλακου μεσα στα αρκουδια ειναι τρελα !

Λοιπον , αθηνουλι , σοφιακ κ λοιπες φιλεναδες για το θεμα του κρεβατιου της μαμας κ του μπαμπα που θεσατε ..Οταν γεννησα τις διδυμες ηρθε να μας ευχηθει η αδερφη της κουμπαρας μας μιας κ ετυχε να βρισκεται στο νησι τις μερες εκεινες ..Μεταξυ των αλλων αυτο που μου υπογραμισε μπορω να πω ειναι να τα κακομαθω αν θελω αλλα ποτε μα ποτε να μην τα παρω για υπνο στο κρεβατι μου ..Βλεπετε η γυναικα δεν ηταν απλα τσουρουφλισμενη απο το συγκεκριμενο θεμα αλλα με πολλαπλα εγκαυματα ..Ο κανακαρης της εγκατασταθηκε στο κρεβατι τους μεχρι την ηλικια των 8 ετων κ ιδρωκοπησαν μεχρι να καταφερουν να τον κανουν να κοιμηθει στο κρεβατι του ..

Εγω δεν πηρα ποτε καμια απο τις κορες μου να κοιμηθουν στο κρεβατι μαζι μου ..Ετσι δεν το εμαθαν ποτε κ δεν το αναζητουν ..Ακομα κ οταν ειναι αρρωστες η αδιαθετες τελοσπαντων θα ειμαι διπλα τους με μια κουβερτα στο χαλι αλλα πλεον το δηλωνουν οτι θελουν το κρεβατι τους ..Ακομα κ το μικρο μας στο κρεβατι του θα κοιμηθει ..Μπορει να ξυπνουσε παααρα πολλες φορες στο παρελθον οπως θυμαστε ισως ομως ποτε δεν την σηκωσα να την παρω στο κρεβατι μου , την ηρεμουσα στο δικο της ..Βεβαια απο την αλλη μερια το κρεβατι το δικο μας υπερδιπλο γαρ χρησημευει σε πολλα πραγματα ..Χοροπηδητα των διδυμων , ξαπλες της αριαδνης κ παιχνιδια , να δουμε τηλεοραση ολες μαζι ..οχι ομως να κοιμηθουμε ολες μαζι ..Δεν ξερω βρε κοριτσια αποψη μου κιολας δεν σημαινει οτι θα πρεπει να την εφαρμοσετε κιολας ετσι ? Ξεκινατε μια συνηθεια που κοβεται πολυ δυσκολα ..Οσο μεγαλυτερο ειναι ενα παιδι τοσο περισσοτερα καταλαβαινει , οπως επισης κ τον τροπο να τα διεκδικησει..

Τελοσπαντων εγραψα παλι ..μπολικα .. :lol:

Σοφακι Κ ειχες απαντησεις στα βιογραφικα σου ?

Αχ πινω καφεδακι ..ελατε κερναω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ.....

Ευακι μην προκαλείς με το καφεδάκι..... αντε πότε θα το κανονήσουμε τελικά;;;

Ιωάννα μου σ'ευχαριστώ πολυ! Αυτό προσπαθώ να εφαρμόσω αλλά μου φαίνεται βουνό....

Αντε πάλι βυζί.... δεν με αφήνει στην ησυχία μου....

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες!!Ολη μερα σημερα τρεχουμε με λογαριασμους και χαρτια!!!Δεν ειχα πληρωσει κ τον οτε και ο Κωστας ειχε πεσει σε καταθλιψη και μονο στην ιδεα οτι θα μεινουμε χωρις ιντερνετ και connx tv.....εστω και μια ωρα....ε μα παιζει και ο Ολυμπιακος.....πως θα ζουσε!!!!

Ευα εχεις απολυτο δικιο για αυτα που λες και συμφωνω απολυτα!!Εμενα βεβαια δεν μου εχει δειξει καθολου δειγματα εξαρτησης μια χαρα κοιμαται στο κρεβατι της!Βεβαια αυτο που επαθα χθες δεν περιγραφεται,,,κατα τις 5 η μικρουλα μου χτυπησε το κεφαλι απο τις πολλες σβουρες στην κουνια οποτε πεταχτηκε κ εκλαψε...τρεχω την παιρνω αγκαλιτσα και αμεσως ξανακοιμηθηκε....ελα που εγω ηθελα πιπι σαν τρεληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη...ετσι οπως ειμαι στο χωλ τρεχω την αφηνω διπλα στον Κωστα και βουρ για τσισα!!!Κανω πιπι μου λοιπον πλενω τα χερια και μολις γυριζω πισω τι να δω?????Ξαπλωμενοι αγκαλια διαγωνια στο κρεβατι και κουκουλωμενοι μεχρι πανω....ε που να τους πειραξω.... τους χαζεψα 5 λεπτα και μετα πηρα μαξιλαρακι και παπλωματακι και βουρ για τον καναπε!!!!

Δωρακια πηρα τελικα και εγω σημερα απο το τζαμπο!!Βρηκα κουμπαραδες με .50 εως 1.99!Ετσι και αλλιως 4 παιδακια θα εχω μονο!Θα ειμαστε μονο οικογενεια και καλοι φιλοι!

Ξυπνησε....τα λεμε μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες..Τι κανετε?

Νανα μου περαστικα σας..Πως ειναι το ζουζουνι μας?Ειναι καλυτερα?Και εμεις εχουμε κολλησει στα 2 δοντακια..Δεν ξερω,νομιζω θα μας ταλαιπωρησουν πολυ ακομα μεχρι να βγουν και τα υπολοιπα..

Μαριλοο μου,δεν εχει σημασια το οτι μενατε εκει,αλλα φτανει μονο που το ανανεωνεις,και ειναι καινουριο..Εδω τον Σεπτεμβριο,το βαψαμε και ημουν μεσα στην τρελλη χαρα,γιατι ηταν λες και εμπαινες σε αλλο σπιτι..Αλλαζει και η διαθεση σου εντελως..Πολυ τελειο ακουγεται το νυφικο σου,αντε με το καλο κοπελα μου,να γινουν ολα οπως τα ονειρευεσαι..

Σοφουλα μου,τι τελεια εικονα αυτη..Αχ αυτες οι στιγμες ειναι μοναδικες και πολυ συγκινητικες..Τι επαθες και εσυ βραδιατικα..

Ευα μου,ποσο δικιο εχει η φιλη σου..Ελα ομως που λυγιζουμε καμια φορα και δεν πρεπει ρε γα====το..Εγω τωρα προσπαθω να μην τον παιρνω αυτη την βδομαδα για να μαθει στο κρεβατι του ο Θανος γιατι θα ξεμαθει εντελως..

Μαρια μου να χαιρεσαι και την ζουζουνα μας,να'ναι πολυχρονη,γερη και τυχερη..

Τον πηγα και τον κοινωνησα σημερα το ζιζανιο και μαγκεψε και δεν ανοιγε το στομα του,ρεζιλι!!αλλα ευτηχως δεν εκλαιγε,το'σφιγγε!!Επαθα πλακα..Ηρθαν και φιλοι μας,πηγαμε και στον πεθερο μου που γιορταζε και αυτο και μετα πηγαμε και σ'ενα παιδικο παρτυ της κουμπαρας μου και ειμαι ψοφια τωρα!!Ελπιζω τουλαχιστον να κοιμηθουμε σημερα..Σας αφηνω κοριτσια,θα τα πουμε αυριο..φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές πολλές καλημέρες στα κορίτσια....Τί κάνετε καλέ??? Χάθηκα λίγο αλλά με τούτα και με κείνα (θα σας τα πω με συντομία) δεν μπήκα καθόλου.

Κατ' αρχήν σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας για το Γιώργο μου. Πολύ μου άρεσαν και τα τραγουδάκια Αθηνάς και Φιρφιρίκου με "ποιητική αδεία"...Να'στε καλά βρε κορίτσια, σούπερ οι στίχοι!!!

Επίσης ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ στη Χρυσάνθη της Μαρίας.... [smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif] Να τη χαίρεστε Μαράκι, να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε και να είναι πάντα χαρούμενη και γερή.

Εμείς κάναμε το παρτάκι την Κυριακή το απόγευμα. Πήγε να μας βγει ξινό βέβαια, αλλά τέλος καλό όλα καλά. Μία ώρα πριν έρθουν οι καλεσμένοι, έχω ντύσει το μικρό (κούκλος....μπεζ παντελόνι, μπεζ-καφέ μπλουζάκι, ασορτί κάλτσα και παπούτσι και εννοείται το μαλλί βρεγμένο και χτενισμένο στην πένα :P ). Και εκεί που τρέχει και κάνει τα δικά του, τρώει μία τούμπα και χτυπάει το βλέφαρό του σε μία γ@#&μένη βίδα που προεξείχε από το γ@$%&μένο καρεκλάκι φαγητού της Chicco. Άρχισε να ουρλιάζει ο μικρός, να τα αίματα, εγώ και ο Σωτήρης τρελαθήκαμε....Νομίζαμε ότι έβγαλε το μάτι του το παιδί. Μέχρι να καθαρίσουμε το αίμα και να δούμε πού έχει χτυπήσει, έχασα 10 χρόνια από τη ζωή μου...Ευτυχώς (άγιο είχε το παιδάκι μου) έχει ένα μικρό σκισιματάκι στο βλέφαρο...Βέβαια, βάλαμε και πάγο να μην πρηστεί το βλέφαρο - που πρήστηκε αλλά λίγο. Μόλις ήρθε ο κόσμος, ο Γιώργος ξέχασε και το μάτι, ξέχασε και την τούμπα και άρχισε να τρέχει γύρω-γύρω, να κάνει παλαμάκια, να βάζει αντικείμενα στο αυτί και να κάνει το τηλέφωνο....Πολύ γέλιο. Με την τούρτα ενθουσιάστηκε και με το τραγουδάκι. Είχαμε βάλει όλοι καπελάκια και σφυρίζαμε με σφυρίχτρες (αυτές τις αποκριάτικες που φυσάς και μακραίνουν - με την καλή την έννοια πάντα, χχαααχαχαχαχα :lol::lol::lol: ). Φάγαμε, ήπιαμε, ο Γιώργος έπεσε για ύπνο στις 9:30 κι εμείς συνεχίσαμε ακάθεκτοι με κρασάκι και μεζέδες. Η δε τούρτα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ....Γεύση cookies, χωρίς ξηρούς καρπούς κ.λπ., με απίστευτη μους σοκολάτα και πάνω ζαχαρωτούς κλόουν και μπαλόνια - σαν τσίρκο. Σούπερ.....Η Σοφία θα ξέρει, την πήρα από το giorgio στη θηβών που έχει ΤΑ γλυκά...(Σοφάκι να τον έχεις υπόψη σου, καμία σχέση με Ανεμώνη).

Το μελανό σημείο στην υπόθεση είναι ότι η αδερφή μου με το γαμπρό μου και το μικρίτο δεν ήρθαν καθόλου. Είναι σε καραντίνα από την περασμένη Πέμπτη γιατί ο Στρατής έχει βρογχιολίτιδα....Υποφέρει το μανάρι μου (το αγαπάω σαν δικό μου, καταλαβαίνετε....). Θα κάνουμε όμως άλλη μία μαζωξούλα μόνο και μόνο για το ζουζουνάκι με μερικούς φίλους την άλλη εβδομάδα γιατί ξέχασα να σας πω, ο Γιώργος από χτες είναι με μύξα και βήχα....

Αυτά...πολύ πάρλαρα αλλά είχα μέρες να μπω και πολλά να σας πω...

Να μην ξεχάσω:

Μαριλού μου, με το καλό να γίνει ο γάμος σου κούκλα μου και με γεια τα καινούργια έπιπλα. Να το χαρείς το σπιτάκι σου με υγεία και άλλο ένα νινάκι ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!! Ουφφφφφφφφφ επιτελους βρηκα χρονο να μπω και να γραψω.

Καταρχην: Δημητρουλα μου!!!!!!!!!!!!! Να χαιρεσαι τον Θανουλη σου!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΟλυχρονο για τη γιορτη του το ζουζουνο-Θανασακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συγγνωμη για τις καθυστερημενες ευχες αλλα χτες μολις μπηκα ξυπνησε η Γλυκεριαννα και....δεν τα ξανακαταφερα!

Κικιτσα μου τι απιστευτο ηταν αυτο με το Γιωργο; Να τρεχετε και να μη φτανατε κοντεψατε; Αυτο με τα πεσιματα ειναι τρομακτικο. Εγω τρεμω τα σοβατεπια στις γωνιες, γιατι ετσι που παιρνει φορα η ζουζου με πιανει εφιαλτης μην καρφωθει εκει. Πλεον το κεφαλι της φτανει και στις φωνιες των τραπεζιων και ειμαι οοοοολη την ωρα με ενα χερι απλωμενο να τα προστατευω ολα. Ευτυχως που δεν εγινε κατι πιο σοβαρο να σας χαλασει και το παρτι και ολη τη φαση. Περατικα του κιολας. Κολλησε απο κανενα παιδακι; Περαστικα και στον μικρο Στρατη! Εννοειται τον νιωθεις σα δικο σου! Ιδια ηλικια τα ξαδερφακια κι ενα σπιτι ειστε απ'ο,τι εχω καταλαβει.

Ευουλα μου ειστε καλα; Στο θεμα του υπνου, για το περιστατικο που ειπες, εχεις απολυτο δικιο, αλλα πιστευω οτι καθε παιδι ειναι διαφορετικο. Στην δικια μου περιπτωση τη βλεπω σε πολλα θεματα καθως μεγαλωνει να τα αποδεχεται αδιαμαρτυρητα, που αν την πιεζαμε παλιοτερα να τα κανει, χαλουσε τον κοσμο. Θελω λοιπον να πιστευω οτι και στο θεμα του κρεβατιου, οταν θα μπορει να καταλαβει να το ξεπερασουμε. Επισης σκεπτομαι του χρονου που θα της παρουμε δικο της κρεβατι να την κοιμιζω εκει, οποτε ισως, λεω ισως, να την καταφερω ετσι να το κοψει. Ιδωμεν.......δεν υπαρχει και συνταγη γι'αυτα τα πραγματα.

Φιρφιρικο μου!!!!!!!!!!! Πως ειναι ο Βασιλης σου; Συνεχεια εισαι στο μυαλο μου. Εχεις ξαναβρει το κεφακι σου για τα γενεθλιακια που ερχονται;

Νανουκα εσεις τι κανετε; Αναρρωσε το Σισσακι;

Μαρυλου, δεν ξερω αν στο ξαναειπα.....Χαρμα μου ακουγεται το νυφικο. Θελω φωτο του γαμου για να συγκινηθω. Αληθεια, ποτε ειναι;

Σοφουλι μου καταλαβες χτες οτι η ζουζου δεν με αφησε καθολου να μιλησουμε. Οσο για το τυροπιτακι, τι ηθελες να μη γινει κολαση; Τετοια θελει το παιδι μαμα!!! τα βιολογικα τι να τα κανει;;;; Ειναι αγευστα :lol: Τη δικια μου σημερα την πηρε το πρωι στην καφετερια ο πατερας μου για βολτα και αφου εγινε φιλεναδα με ολα τα ραμολι τους φιλους του μπαμπα μου, ετρωγε ο, τι γλυκο της εδωσαν . με σοκολατες την παρελαβα το μεσημερι :evil::evil::evil: Ατιμη κοινωνια που εχεις ριξει το παδι μου στα χερια των συνταξιουχων-χωρις εγγονι-κακομαθαινω το ξενο και αρχισε της καταχρησεις :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί απαράδεκτη που είμαι....Ξέχασα το Θανούλη. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΙΚΡΕ ΘΑΝΟΥΛΗ, να είσαι πολύχρονος και η μαμά σου η Δημητρούλα να σε χαίρεται και να σε καμαρώνει!!!

Αχ Αθηνούλα, τα ραμολί που λες (πολύ γέλασα παρεμπιμπτόντως) ό,τι να ναι δίνουν στα μωρά. Κι εσύ λες τους ξένους? Εμένα ο πατέρας μου - που λατρεύει το Γιώργο κυριολεκτικά - του έδωσε ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ να γλείψει την άκρη μιας καραμέλας. Τούρκος έγινα :evil::evil: Δεν σκέφτηκε ότι μπορεί το παιδί να την αρπάξει και να την καταπιεί και να έχουμε άλλα???? Τον έκραξα και το κατάλαβε. Τώρα....το φόβο μου έχει, με το σταυρό στο χέρι πάει. Κάνουν αψυχολόγητα πράγματα, τί να πω.....

Όσο για το θέμα του κρεβατιού....ΜΜΜΜμμμ, έχω να πω περιστατικά και με παιδιά που από μόνα τους συνήθισαν το δικό τους κρεβατάκι πριν τα 2 έτη αλλά και παιδάκια που δεν ξεκόλλησαν από το κρεβάτι των γονιών μέχρι τα 8 έτη (ω, ναι, η κουμπάρα της αδερφής μου είναι πονεμένη περίπτωση). Όλα είναι θέμα παιδιού και χειρισμού από πλευράς γονιού. Προσωπικά δεν παίρνω το Γιώργο στο κρεβάτι μας για ύπνο (για ό,τι χοροπηδητό και παιχνίδι ναι) αλλά η μαμά μου ουκ ολίγες φορές τον έχει κοιμίσει μεσημέρι (που είμαι στο γραφείο) μαζί της. Δεν βλέπω να το ζητάει από εμάς και δεν του έχει γίνει συνήθεια. Γι' αυτό και δεν το πολυσκέφτομαι. Εμένα πάντως περισσότερο άγχος και ανησυχία μου δημιουργεί το να τον έχω δίπλα μου παρά με βολεύει. Δύο φορές το επιχείρησα και δεν έκλεισα μάτι όλη νύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήσπερα !!!!!!

Αν και καθυστερημενα χρονια πολλα στον Θανουλη σου Δημητρα!!!!Να τον χαιρεστε!!!!!

Κικη μου στο παρα τσακ γλυτωσατε το τρεξιμο! Δεν ξερεις από πού θα σου ερθει τελικα!!!!.Περαστικα στον Γιωργακι και στον ανηψιο σου

Αθηνα μου από τωρα στα βαρια?????!!!!!!! Από τωρα στις καταχρησεις????? :lol::lol::lol: Γελασα παρα πολύ!!!!! =))=)) Ασε δεν τους προλαβαινεις. Με εχουν πει σιγουρα ιδιοτροπη με τις παρατηρησεις που τους έχω κανει………

Φιρφιρικο μου μην αγχωνεσαι για την συνταγη. Ο Βασιλειος πως ειναι?

Οσο για τον υπνο κοριτσια δεν την έχω παρει ποτε στο κρεβατι μας. Εάν χρειαστει μενω στο δωματιο της να την ηρεμησω, να την νανουρισω. Στο δικο μας μονο παιχνιδι και γαργαλητα. Φιλικο μας ζευγαρι υποφερει από την αρνηση του γιου τους να κοιμηθει στο κρεβατι του. Και είναι τριων. Βεβαια κάθε παιδι είναι ξεχωριστο αλλα δεν το διακινδυνευα…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες!!!Τι κανετε???Χθες της εδωσα ψαρι το εκανα στο μουλτι με πατατα και καροτακι λεμονι και λαδι αλλα δεν το εφαγε!Σημερα θα της τα λιωσω και θα της τα δωσω ετσι!!Αυριο θα της δωσω το αυγο ολοκληρο!!Αποριες:Ολοκληρο αυγο ειναι γευμα ή οχι....και 2η...σταματησατε το βρασμενο νερο??Ξεχασα να ρωτησω την παιδιατρο και δε θελω να ξαναπαρω!!

Αθηνα σοκολατα ε????Παρτυ θα εκανα η ζουζου!!!Καλα οι παππουδες δεν παιζονται!!!Ποιος ξερει τι τους δινουν και δεν το ξερουμε :mrgreen:

Κικη που εισαι γειτονισσα που σε αναζητω στο Αϊ Γιαννη???Χαχαχαχαχαχχαα!!!Περαστικα στον κουκλο και δοξα το Θεο που τελικα δεν ηταν πολυ σοβαρο το χτυπημα!!!Περαστικα και στον Στρατη!!

Νανα πως ειναι το μπιζου???

Σοφακιο Billy??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...