Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!ΩΡΑΙΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ,Ο ΘΑΝΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΓΛΕΝΤΟΥΣΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ,ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΑΠΟΕΙΔΕ ΣΤΙΣ 2:00 ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ.ΒΓΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΓΑΜΠΡΟ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ.ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΖΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΤΟΝ ΘΑΝΟ ΚΑΙ ΣΕΡΝΟΜΟΥΝ..ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ,Ο ΠΡΩΤΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΑΣ..ΕΥΑΚΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΙΑΔΝΗ ΜΑΣ,ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΗΣ,Ε?ΕΜΕΝΑ Ο ΘΑΝΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ,ΚΡΑΤΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ..ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΖΑΚΑΚΙ,ΠΟΛΥ Μ'ΑΡΕΣΕΙ..ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ,ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΖΑΚΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΛΟΝ..ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΣΤΕ?Ο ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΜΑΣ?ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑΤΕ ΠΟΛΥ ΜΩΡΕ ΑΛΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΒΡΕΙ ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ..ΜΑΡΙΛΟΟ ΜΟΥ,ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΑ?ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥΛΑ ΣΥΧΡΟΝΩΣ,Ε?ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΦΑΚΕΣ ΣΤΟΝ ΘΑΝΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ,ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟΝ ΑΡΕΣΕΙ?ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ..ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα φιλες, τι κανετε?Εγω ταλαιπωρηθηκα 2 μερες με ενα σπαστικο πονοκεφαλο αλλα τωρα καπως ηρεμησα!Ευτυχως ηταν κ ο Κωστας σπιτι κ με βοηθησε με την Αλεξια!Εφτιαξε και κεφτεδακια!!!!Χαχαχαχαχαχα πατατες και σαλατα παραγγειλε απ'εξω βεβαια!!!Το μαμουνακι εχει αρχισει και αφηνει τα χερια απο μονης της και κανει βηματακια πολλα!!Μονο οταν κανει μαμουνιες τρεχει μπουσουλοντας!!Κοριτσια μου ποσες θα αλλαξετε το γαλα και σε τι οταν χρονισουν?

Σε 3 εβδομαδες ειναι τα γενεθλια και λεω να παω μεχρι το ζαχαροπλαστειο να παραγγειλω την τουρτιτσα την αλλη εβδομαδα!Κλασικα κατι με νεραιδες θα διαλεξω!!

Αθηνουλα πως εισαι?

Μαρυλου μου ευχαριστω για την ευχη σου!!Σου ευχομαι και εγω με τη σειρα μου οτι καλυτερο!!Πολλα φιλια στον κουκλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπρα φιλεναδες! Πολλα νεα σας βλεπω σημερα. Εφω ημουν ολη μερα μονη με τη Γλυκεριαννα, μετα απο 1 βδομαδα και παιζαμε ολη μερα. Προσπαθω να ρουφηξω καθε στιγμη μαζι της που μου μενει αυτη τη βδομαδα. Απο την αλλη θα ξεκινησει ο πανικος μου γιατι θα πρεπει απογευματα και να ασχοληθω μαζι της και με το σπιτι και να διαβαζω-διορθωνω για την επομενη. Θα μου λειψουν οι ξενοιαστες μερες με το φουσκαλακι μου. :cry::cry::cry:

Σοφουλι μου παλι οι πονοκεφαλοι; Εισαι καλυτερα τωρα; Μια χαρα τον βλεπω τον Κωστα σου. Εγω τωρα του μαθαινω να βραζει μακαρονια :lol: Για το γαλα που ρωτας, εγα θα την αλλαξω και θα τη βαλω στο Noulac. Η παιδιατρος μου το συστησε. Ειπε να περιμενω ακομα 1 6μηνο για να τη βαλω στο φρεσκο γαλα. Κανει τα βηματακια της και η Αλεξια; ε....σε λιγες μερες σας βλεπω κι εσας. Τουρτα με νεραιδες ε; Εγω ειδα μια με την Τινκερμπελ απανω αλλα μου εκανε για πιο μεγαλο παιδακι. Αυτη που παραγγειλαμε ειναι καργα παιδικη. Αμα μπορεσω θα σας βαλω φωτο απο γενεθλια να μας δειτε [smilie=occasion15.gif]

Δημητρουλα κουκλος ο Θανουλης και απο τη φωτο που βλεπω νομιζω οτι σου μοιαζει πολυ. Κανατε και γαμπρο; Να σας ζησουν!

Η Γλυκεριαννα εχει ανακαλυψει τον υπεροχο κοσμο των ντουλαπιων της κουζινας και καθε μερα εξερευνει και απο ενα. Η καλυτερη της βεβαια ειναι το βαγονι που εχει μεσα τα τροφιμα. Το σουπερ μαρκετ που λεμε :)) Ολη την ωρα μαζευω μακαρονια και αλλα διαφορα απο το πατωμα [smilie=banghead.gif] Οχι και ο,τι καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!Επιτελους το τελειωσα!Λοιπον σας παραθετω (μετα απο ερευνα στα post μας) τα γενεθλια των μπεμπακιων που γεννηθηκαν τον Ιανουαριο του 2010!!!!!!! (*)(*)(*) Ολος ο μηνας γεματος χρόνια πολλά!!!!! :ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=wav.gif]

01/01 ….. ( ioanna22)

02/01 …… ( oliax73)

08/01 Γλυκεριάννα (athinouli)

12/01 Γιώργος (kokoraki)

14/01 …….. (SOFIA)

16/01 …….. (Maraki85)

18/01…….. (ΧΡΙΣΤΙΝΑ Κ.)

21/01 ……. (Markella8o)

21/01 ……. (ΛΟΥΛΟΥΔΟ)

21/01…… (StarAngel)

22/01 Λεωνίδας (elena2201)

22/01 ……. (MARAKI NEFELI)

22/01 Αλεξία (sophiak)

23/01 Βασίλειος (firfirikos)

25/01 Αριάδνη (mama eva)

26/01 Δανάη (ioanna78)

29/01……. (tselinkas)

29/01……. (Μαρία Σ.)

29/01 Χριστόφορος (maryloo28)

31/01 Σίσσυ (nanabill)

03/02 Θάνος (dimi150)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

μπραβο βρε ioanna78 , τι ομορφα που τα εφτιαξες τα γενεθλια των μικρων ..

κοριτσια μου θα σκασω με το μικρο ..Ξεκιναω απο το γεγονος οτι ειτε εκανε τα βηματα ειτε οχι ειναι το ιδιο ..Εδω κ δυο μερες ειναι σαν να μην συνεβει καθολου μαλιστα μπουσουλαει με μανια ..Καμια διαθεση για περπατημα ουτε καν για αστειο ..Λετε να φοβηθηκε ? Δεν εχει πεσει ουτε χτυπησει για να σκεφτω οτι μπορει καπως να τρομαξε κ να σκεφτεται να αναβαλλει προς το παρον τις ..τρεχαλες ..Οταν την πιασω απο το χερι μια χαρα μου λεει ατα ατα κ πηγαινει ωραιοτατα κ στις στροφες μπορω να πω ..Τεμπελιαζει η μπουλουκα ...

Τι να κανω ? Να την αφησω λετε στην ησυχια της κ καποια στιγμη ετσι οπως ξαφνικα μας περπατησε θα το ξανακανει ? Εχω κ το παραδειγμα των αλλων δυο στο μυαλο μου που απο την στιγμη που εκαναν το μεγαλο βημα δεν σταματησαν να προσπαθουν ξανα κ ξανα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια! Τι κανετε; Θελω τη βοηθεια σας! Καμια ιδεα για φαγητο για το παρτι της Γλυκεριαννας; Κατι ευκολο, παρτιστικο, για να φανε και παιδακια. Εσεις τι εχετε σκοπο να φτιαξετε; Εγω σκεφτομαι πιτσουλες, τοστακια μπομπα, τυροπιτακια-λουκανικοπιτακια, 2 ειδω σαλατες. Και ως εκει. Εχετε καμια αλλη καλη ιδεα;

Ιαωννα μου 1 λαθος μονο σου βρηκα: ο Λεωνιδας της Ελενας νομιζω οτι ειναι 22/1, την ιδια μερα με την Αλεξια. Ετσι το θυμαμαι. Μαλλον.....Εχει και πολυ καιρο να μπει η Ελενα. Τη χασαμε τελειως.

Δημητρα πω πηγε ο Θανος με τις φακες; Και η Γλυκεριαννα χτες φακες εφαγε απο τις δικες μας και μια χαρα! Ξερογλυφοταν. :D

Σημερα πηγα και Jymbo να παρω πιατακια και αλλα συναφη για το παρτι και νομιζω οτι ειμαι ετοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα κακως προβληματιζεσαι για τετοια πραγματα. Ας το το παιδι ησυχο. Αφου περπατησε, πραγμα που σημαινει οτι δεν υπαρχει προβλημα, θα παρει το δρομο μονο του. Μπορει να την κουρασε ολο αυτο το τρεξιμο που εκανε αυτες τις μερες και να βαριεται. Μην το αποκλειεις. Μη σκας τωρα και γι'αυτα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΕΣΤΡΩΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΛΟΚΑΤΗ ΚΑΙ ΒΡΗΚΕ Ο ΘΑΝΟΣ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΟΥ..ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΣΤΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΤΗΚΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΒΡΗΚΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ..ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΣΥΧΑΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΕΦΕΥΡΕΣΕ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΑΓΙΟΣ!!ΤΕΣΠΑ,ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΟΥ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ..ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ Ο ΘΑΝΟΣ,ΨΩΝΙΟ ΕΓΩ ΞΕΡΕΙΣ..ΟΧΙ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΜΟΥ,ΑΣΠΡΑΔΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΑΛΛΙΑ(ΦΥΣΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ)ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟ,ΟΤΙ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ..ΜΕ ΤΙΣ ΦΑΚΕΣ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΕΦΑΓΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 10-15 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΠΩΣ..ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ,ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ SANDWICHES ME ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ ΒΡΑΣΤΑ,Η ΣΕ ΚΡΟΥΑΣΑΝ ΒΟΥΤΥΡΟΥ(ΕΧΕΙ ΚΑΡΦΟΥΡ) ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΣΑ ΖΑΜΠΟΝ ΚΑΣΕΡΙ ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ ΚΑΙ ΜΑΡΟΥΛΑΚΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ..ΤΩΡΑ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ..ΣΑΛΑΤΑ ΤΟΥ ΣΕΦ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΣΑΝ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ ΜΕ ΚΑΣΕΡΙΑ?ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ,ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΠΟΛΥ Μ'ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ!!ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ..ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΙ..ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΑΣ,ΑΣ'ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΣΥΧΟ,ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΕΙ ΕΤΟΙΜΟ,ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΖΑΜΠΑ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ..ΙΩΑΝΝΑ 78 ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ..ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ!!ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ..ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ?ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ?ANYWAY SAS ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑΝΑΚΙΑ,Ο,ΤΙ ΠΡΟΛΑΒΩ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!

Εμείς δεν περνάμε και την καλύτερη φάση....

1) Ακόμα τον ταλαιπωρούν τα δοντάκια του, αλλά ΠΟΛΥ! :cry:

2) Προσπαθώ να τον αποθηλάσω και δεν τα καταφέρνω.... :( (άνοιξα και σχετικό πόστ), πολύ στεναχωριέμαι που θα τον αποθηλάσω αλλά δεν γίνεται διαφορετικά...

3) και μέσα στην γενική γκρίνια που έχει, φάγαμε 1η φορά ασπράδι αυγού προχθές και τον έπιασε αλλεργία :( και πρίστηκαν τα ματάκια του και γέμησε σπυριά στο πρόσωπο... :(:( Του έδωσα ένα συρόπι που μου είπε η γιατρός και ευτυχώς σε λίγη ώρα είχε φτιάξει. Θα του ξαναδώσω λέει αβγό σε 4-5 μέρες, αλλά φοβάμαι :?

Αθηνά μου πλησιάζει η ώρα των γεννεθλίων, ε; Μπράβο! Και εγώ ανυπομονώ! Και εγώ τέτοιο στυλ φαγητού θα εχω: κεφτεδάκια, σουβλάκια που θα τα πάρω από τον χασάπη και θα τα ψήσω εγώ, κοτόπουλο πανέ, παστίτσιο, σαντουϊτσάκια, τυροπιτάκια, λουκανικοπιτάκια, πίτσα που θα φτιάξω εγώ, λαχανοσαλάτα και σαλάτα ζυμαρικών με "φιογκάκια"- τυρί - γαλοπούλα - καρότο - καλαμπόκι - σος. Ελπίζω να σου έδωσα ιδέες!

Ευα μου μην σε στεναχωρεί αυτό! Το βασικό είναι οτι έκανε βηματάκια. Μην την πιέσεις απλά βοήθησέ την. Πχ, ασε την όρθια να κρατάει κάπου, πήγαινε εσύ 2 μετρα πιο μακρυα και πες της να σου έρθει! Δείχνε της και κάτι έτσι ώστε να έχει κίνητρο για να σου έρθει! Αν δεν θέλει να το κάνει, αφησε την. Θα το κάνει μόνη της μόλις νιώσει έτοιμη και σίγουρη. Εμένα ο Χριστόφορος ναι μεν περπατάει, αλλά οταν βλέπει μεγάλες αποστάσεις που δεν θα μπορέσει αν χρειαστεί να κρατηθεί από κάπου, καταφεύγει στο μπουσούλημα. Στο σπίτι μου για παράδειγμα δεν περπατάει μια που είναι ΑΚΟΜΑ άδειο :evil: . Στης αδερφής μου, στης μαμάς μου ή στης πεθεράς μου πάει μια χαρά, θα κρατήσει από κάπου αν νιώσει ανασφάλεια και μετά θα συνεχίσει. Δεν κάνει μεγάλες και χωρίς στάση διαδρομές. Σιγά σιγά θα γίνουν όλα!

Ιωάννα μου μπράβο για την λίστα! Προκομένο κορίτσι!

Δημητρα μια χαρά είναι ο μικρός σου!!!!! Πολύ ζουζούνι φαίνεται! χαχα! Όσο για τα ντουλάπια;;; Εχω βάλει και εγώ ασφάλειες αλλά μου σπάνε τα νεύρα και θα μου φτιάξει ο μαραγκός ένα πορτάκι - καγκελάκι στην κουζίνα έτσι ώστε να μην μπαίνει καθόλου μέσα ;)

Πάω γιατί μου μυριζουν κακάκια... :ymsick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Πως την γλιτωσε η Δαναη και δεν αρρωστησε ηθελα να ξερα!!!!!! :?:?:? Την πρωτοχρονια ειχαν ερθει στο σπιτι ενας ξαδερφος του Νικου με τα 2 παιδακια τους, διδυμακια 7 μηνων.Χαρα η μικρη στην αρχη!!!!!!! :D:D Αλλα τα μικρα δεν ειχαν ιδιαιτερη ορεξη και εχασε το ενδιαφερον της.Ξαφνικα κανει εμετο ο ενας ο μικρος και μας λενε οτι ειχε κανει και στο αυτοκινητο και ακουω και τον αλλο να βηχει :shock::shock::shock: Σημερα μου ειπαν οτι ο ενας ειχε γαστρεντεριτιδα και κολλησε και ο αλλος και μετα ολοι τους!!!!!!! :shock::?:shock::? Εμεις αν η μικρη δεν ειναι ευδιαθετη δεν την πολυταλαιπωρουμε!

Ευα μου θα σου ελεγα να μην την πιεσεις την μικρη.Δεν υπαρχει λογος....Το καθε παιδι εχει τον ρυθμο του...

Δημητρα κουκλος ο Θανος!Ιδιος η μαμα!!! Οσο για τα γενεθλια εγινε μια γενικη ανασκοπηση των παλιοτερων post!!!!!

Αθηνα το διορθωσα. Ο δαιμων του πληκτρολογιου!!!!!! :twisted::twisted: Για ριξε μια ματια εδω http://www.sintagespareas.gr

Μαρυλου μου σου εγραψα και στο αλλο θεμα.Να μην στεναχωριεσαι...καποια στιγμη θα γινει και δεν σημαινει οτι θα τον αγαπας λιγοτερο....Οσο για το αυγο εγω ακομα μονο τον κροκο της δινω.Δοκιμαζεις την επομενη εβδομαδα και βλεπεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για πειτε καμια ιδεα για το φρουτο γιατι εχουμε αρχισει την απεργια παλι!!!!!!

Εχω δοκιμασει ενα σωρο συνδυασμους με μηλο, αχλαδι, μπανανα!Μαλλον τα βαρεθηκε!

Εσεις τι βαζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κοριτσακια!! Τι κανετε;

Ιωαννα μου ειμαι λιγο απαραδεκτη. Στην ταση μου να σου πω οτι ειχες κανει λαθος με τα γενεθλια του Λεωνιδα, δε σου ειπα χιλια μπραβο που εκατσες κι εκανες ολη αυτη τη λιστα. :( Το δασκαλικι μου φαινεται μου βγαινει παντου.....η ταση να διορθωνω αυτοματα μολις δω ενα λαθος. Μαλλον πρεπει να το δουλεχω πιο πολυ......Παντως και παλι ευχαριστουμε για τη λιστα!!!! Για το φρουτο της Δαναης, δοκιμασε να της δωσεις μπανανα και αχλαδακι σε κομματακια, με το χερι. Εμενα μονο ετσι τρωει φρουτο, και τρωει ολοκληρη μπανανα ή ολοκληρο αχλαδι. Να μαθει και να μασαει σιγα σιγα. Δοκιμασε το ετσι, ηρθε η ωρα να φυγουμε απο τις φρουτοκρεμες. Οσο για τα αρρωστα διδυμα, μηπως δεν το ηξεραν οι γονεις μεχρι να ερθουν; Μην τους κατακερασυνωσουμε αμεσως. Μου εχει τυχει κι εμενα να ερθει παιδακι εδω που οι γονεις δεν ειχαν καταλαβει μεχρι εκεινη την ωρα οτι ειναι αρρωστο, εκεινη τη μερα εκδηλωνοταν η γριπη σιγα σιγα. Δεν κολλησαμε βεβαια, αλλα μερικες φορες συμβαινει και αυτο.

Δημητρουλα μου πολυ καλες οι ιδεες σου. κατι θα παρω απο αυτα που μου ειπες. Ειδικα το Hot dog μου αρεσαν σαν ιδεα και θα αρεσουν και στα πιτσιρικια. :D

Μαρυλου μου τι επαθε ο Χριστοφορακος; Νομιζω οτι ειναι λιγο νωρις για ασπραδι αυγου. Πως και στο συστησε ο παιδιατρος σου; Εμενα ουτε για αστειο δε με αφηνει ακομα να της δωσω ασπραδι. Βεβαια η Γλυκεριαννα ουτε τον κροκο δεν τρωει, αλλο θεμα αυτο. 1 αυγο το μηνα τρωμε και αυτο με το ζορι. Αντι αυτου της δινω λιγο κουλουρακι που φτιαχνει η γιαγια της κι εχει μεσα φρεσκα αυγα, μπας και παρει τιποτα απο αυτο. Ουτως ή αλλως τα κανει με πολυ λιγη ζαχαρη.

Τα στοπ για τα ντουλαπια που τα πηρατε;;; εχει το Jumpbo τετοια; Κι εμεις με ενα ντουλαπι ανοιχτο ειμαστε μονομα. Και απο χτες εχει ανακαλυψει τη χαρα της λεκανη ς και του ασιδερωτου και μπαινει μεσα και τα πεταει ολα. Σημερα το πρωι ειχε παρει τη λεκανη με κατι καλτσακια μεσα και την εσερνε σε ολο το σπιτι βολτα :lol::lol: εχω γελασει πολυ σας λεω!!! Αυτα βλεπω και μου ερχεται καταθλιψη που απο Δευτερα θα τα χανω. Γιατι τα καλυτερα τα κανει το πρωι που εχει ορεξη. Απο μεσημερι και μετα πεφτει η ομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?Εγω σημερα δεν εχω πολυ ορεξη!Μαλλον επειδη ο μισθος εξαφανιστηκε ακομη μια φορα για να πληρωθουν λογαριασμοι!

Βρε Ευα μου μην αγχωνεσαι!Αλλωστε δεν εχω δει κανενα παιδακι να κανει τα πρωτα του βηματα και να κοβει το μπουσουλιμα σε μια μερα και η Αλεξια αυτο κανει!Οποτε τη συμφερει περπαταει οποτε οχι μπουσουλαει!Νομιζω τους παιρνει μια δυο εβδομαδες να περπατησουν κανονικα ετσι δεν ειναι?Εσυ τα ξερεις καλυτερα!Ο αδερφος μου 10 μηνων εκανε τα πρωτα βηματα αλλα 11 παρα βγηκε στο δρομο και περπατησει μονος του!

Αθηνα και εγω κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου για το φαγητο.Τελικα δεν βρηκα κατι με νεραιδα να μου αρεσει!Οποτε 2 σεναρια παιζουν ή θα παω μια φωτο εγω ή θα παρω μια με τη hello kitty για ψωνια που ειδα και μου αρεσε!

Ιωαννα ευτυχως γλιτωσε το λουλουδι!!Πονο που κανει αυτη η σκατοαρρωστια!!

Μαρυλλου τι λες βρε παιδι μου...πριστηκαν τα ματια του μωρου ε?Στο καλο πια!!Δως του ενα φιλακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον βηχα τον ειχαν τα πιτσιρικακια και ηταν στην αναρρωση (ετσι μου ειπε η μαμα τους).Οσο για την γαστρεντεριτιδα ηταν στην αρχη....γι'αυτο λεω ευτυχως που δεν κολλησε!

Το φρουτο θα το δοκιμασω ετσι και εγω.

Σοφακι δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα ....απο δω και περα τουλαχιστον :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ Σοφουλι μου!!! Αυτο με το μισθο και τους λογαριασμους ειναι μεγαλη κουβεντα!!! Εδω και 2 μηνες δε τα βλεπω τα λεφτακια μου!!! Και να φανταστεις οτι τα περισσοτερα τα πληρωνει ο Κωστας! ΠΟυ πανε τα δικα μου οεο;;;; Εχουμε κιολας ψιλοξεπαραδιαστει με τα δωρα και με τα τραπεζια που εχουμε κανει. Αφου αμα περασουν και τα γενεθλια της μπουμπους, θα κλειδωθω στο σπιτι :cry:

Η Hello Kitty Μου αρεσει παρα πολυ για τουρτα. Κι εγω ηθελα κατι τετοιο, αλλα επειδη σχεδον ολα της τα υπαρχοντα, απο χαλι μεχρι σεντονια ειναι με Hello Kitty, ο Κωστας με κοιταξει στραβα οταν ειπα και γαι την τουρτα :oops: Οποτε ειπα να αλλαξω λιγο. Εσυ τι λες να κανεις στα γενεθλια της Αλεξιας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου...

ειναι λιγο καλυτερα το μωρο μου επιτελους αν κ δεν ειναι ακομα τελειως καλα...εχει μεινει ακομα βηχας κ μυξουλες αλλα οκ αυτο ειναι το λιγοτερο πλεον...

την Δευτερα 27 πηγα στο νοσοκομειο δεν αντεχα να τον βλεπω αλλο σε αυτην την κατασταση κ ευτυχως που ακουσα το ενστικτο μου! το παιδι ειχε πανω απο 8% αφυδατωση...μας εκανα εισαγωγη φυσικα του εβαλαν ορο στο κεφαλακι του...του πηραν αιμα κ προσπαθησαν να του παρουν τσισα απο την κοιλια του απο την κυστη για να ειναι χωρις μικροβια μη τυχον κ δειξει ουρολειμωξη η κατι αλλο...τζιφος ομως κ τις 2 φορες που προσπαθησαν το παιδι λογω αφυδατωσης δεν ειχα καθολου ουρα...το αποτελεσμα ηταν 7 τρυπηματα στην κοιλιτσα του κ ουρα μηδεν! στο τελος τους απαγορεψα να ξανακανουν αυτη την εξεταση..μου ειπαν οτι ειναι πιο ασφαλες απο τα σακουλακια που μπορει να εδειχναν μικροβια κ τους ειπα δεν με νοιαζει σας το απαγορευω παρτε 50 φορες με σακουλακια να δειτε αν θα θα βγουν κ στις 50 τα ιδια μικροβια τελεια κ παυλα...το παιδι μου εχει 7 τρυπες στην κοιλια του τι ειναι αυτα τα πραγματα? πειραματα θα κανουμε? αφου ειναι αφυδατωμενο πως να εχει ουρα οποτε θελετε εσεις?? κ μετα απο εκει κ περα βαζαμε συνεχεια σακουλακια...κοριτσια μου τα πρωτα 2 24ωρα κοιμοταν συνεχεια..ηταν ενα εντελως εξαντλημενο μωρακι...αφου οτν τον τρυπουσαν εκλαιγε το μαναρι μου αλλα δεν ειχε δυναμη να φωναξει κ οσο τον ακουγα τοσο ελιωνα στο κλαμα...πολυ ασχημες καταστασεις...τελικα καποια στιγμη το βραδυ του 3 24ωρου επιασε λιγο την θηλη κ προσπαθησε να θηλασει! ηπιε λιγο κ εγω εκλαιγα απο χαρα!!! ολο το βραδυ τον εβαζα στηθος αφου ζητησα να του μοιωσουν λιγο τον ορο για να νιωσει διψα κ να καταφερει να πιει...κοριτσια μου ηταν τοσο εξαντλημενος σαν να προσπαθουσα να ταισω ενα πολυ πρωωρο μωρακι...ευτυχως ομως καθε μερα ηταν κ καλυτερα απο εκει κ περα...την επομενη μερα εκανε κ εκανε κρατς οπως ετριβε τα ματακια του κ εβγαλε τον ορο απο το κεφαλακι του κ να τα αιματα...ηρθε η νοσοκομα παμε λεει να ξαναβρουμε αλλη φλεβα..οχι της λεω πρωτα θα μιλησω με τους γιατρους κ μετα...ηρθε κ η γιατρος κ λεει πρεπει να το ξαναβαλουμε επειδη του δινουμε ενδοφλεβια αντιβιωση..οχι της λεω να την αλλαξετε κ να την δινουμε απο το στομα αφου ξεκινησε να θηλαζει το παιδι πινει κ νερο εξαλου οταν βγουμε θα συνεχισει την αντιβιωση κ στο σπιτι απο το στομα οποτε?? καλα λεει τοτε ας δοκιμασουμε αλλα αν δεν την καταπιει θα πρεπει να ξαναβρουμε φλεβα στο κεφαλακι...ευτυχως απο εκει κ περα αρχισαν ολα να πηγαινουν καλυτερα...μας ειχαν μονους μας στο δωματιο κ καθε βραδυ καθοταν κ ο Κωστας μαζι μου να τον προσεχουμε μην γυρισει μπρουμυτα η να μην τραβηξει τον ορο...πολυ ταλαιπωρια φυσικα...πανω απ ολα ομως κουραστηκε κ τραβηξε πολλα το μωρο μου...ηρθαν απο τον ερυθρο σταυρο μας ειπαν τα καλαντα κ μοιραζαν δωρα στα παιδακια...ολοι εξω χαιροντουσαν που ερχοταν η πρωτωχρονια κ εμεις κλαιγαμε αγκαλια με το μωρακι μας...δεν ξεραμε κ αν θα μας αφηναν να βγουμε...αλλα μας ειπε τελικα η γιατρος να συνεχισουμε την θεραπεια σπιτι κ μας αφησαν το μεσημερι πριν την αλλαγη να αλλαξουμε τουλαχιστον τον χρονο στο σπιτι μας...

τεσπα μην σας κουραζω αλλο....αυτη ειναι στο περιπου η ιστορια μας...ουτε γιορτη του εκανα φυσικα ουτε τιποτα...πρωτα Ο Θεος στα γενεθλια του θα τα κανω ολα! ολα αυτα ξεκινησαν απο μια λοιμωξη του αναπνευστικου κ επειδη δεν ετρωγε καλα κ ειχε κ ιογενη χαρακτηριστικα καταταλαιπωρηθηκε το μαναρακι μου...εκανε κ εμετους κ διαροια κ ετσι ηρθε η αφυδατωση...

ευχομαι σε καμια μανουλα να μην ξανασυμβει αυτο...να εχουν ολα τα λουλουδια υγεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!

Σοφακι μου.......................τι να πω με επιασαν τα κλαματα!Δοξα το Θεο περασε!!Αχ το μωρο!!Κοριτσι μου ποτε ξανα να μη δεις το παιδακι σου ετσι!Δες αυτο να παρεις ιδεες να κανεις θαυματα στα γενεθλια του αγοραρου σου http://www.partycakes.gr/paidika.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

φιρφιρικο μου καταστεναχωρηθηκα με την ιστορια του μικρου σου ..Ευχομαι να το ξεπερασετε γρηγορα ..Ειναι οτι χειροτερο για μια μανουλα να βλεπει το μωρο της να ταλαιπωρειται ..Δωσε του πολλα πολλα φιλακια στα μαγουλακια του κ απο τις τρεις μου τσουπριτσες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Σοφια μου περαστικα σας........Στεναχωρηθηκα παρα πολυ.....Ελπιζω να ειναι καλα τωρα και να μην σας ξανατυχει ποτε κατι τετοιο.... Πολλα φιλακια στα μπουτακια του να του δωσεις :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!Τι κανετε?Εγω ειμαι ξενερωμενη!Αφου μπηκαμε στην 3η εβδομαδα μυξας η παιδιατρος χθες μου ειπε να της δωσω αντιβιωση!Δεν ηθελα αλλα φοβαμαι να κανω του κεφαλιου μου μηπως μαζεψει υγρο και παθει καμια ωτιτιδα και το μετανιωσω πικρα!Μου φανηκε δυνατο φαρμακο η αντιβιωση τη στιγμη που εχει μονο μυξα...αλλα και απο την αλλη 3 εβδομαδες καθε μερα καθαρισμο.....ποσο πια!!!Μακαρι να σταματησει τωρα και να τελειωνουμε!!

Σοφακι πω ειναι το αγορι??

Ναναααααααααααααααααα που εισααααααααααααιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??????

Αθηνα μου τελικα στη hello kitty θα καταληξω!Εμεις φυσικα τα εχουμε ολα σε νεραιδες...ολα ομως οποτε σκεφτηκα οτι καποια στιγμη ισως κουρασει συνεχεια το ιδιο....μεταξυ μας δεν μου αρεσαν κ οι τουρτες με την tinkerbell!Δεν ξερω αν ειδες χθες το link που εβαλα ειχε υπεροχες τουρτες αλλα ειναι λιγο τσιμπημενες!Το μανιταρι με τις νεραιδες εχει 150 για 20 ατομα!!Ειναι πολλα για μενα την παρουσα φαση 150 για τουρτα!Η ανεμωνη που εχει τα πιο φρεσκα γλυκα μου ζητησε για διοροφη 4 κιλα 52 ευρω!!Καμια σχεση!Πηγες τζαμπο?Εχει πιατακια χαρτοπετσετες κτλ με hello kitty?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ..ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ!ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΑΣ?ΣΥΝΗΛΘΕ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΑΛΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΩΣ ΜΙΑ ΚΑΚΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ 2011 ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΟΝΟ ΓΛΥΚΕΣ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΙΑ..SOPHIAK ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΤΟΥΡΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ..ΙΣΩΣ Η ΦΟΥΡΦΟΥΡΙΚΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΠΙΑΝΕΤΑΙ Μ'ΑΥΤΑ..ΕΓΩ ΤΟΥΡΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ,ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ Η ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ..ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΚΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ?ΠΑΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΦΕΔΑΚΙ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλες!!!!

Χρόνια πολλά στην Ιωαννα μας και σε όλους τους εορτάζοντες που έχετε!!! [smilie=occasion16.gif]

Φιρφιρίκο μου.....λυπάμαι αφάνταστα για την ταλαιπωρία του Βασιλάκη..... εύχομαι περαστικούλια και τέτοιες στιγμές να μην ξαναζήσετε ποτέ.

Πάλι γκρινιάζει το μικρό....πάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες! Καταρχην χρονια σου πολλα Ιωαννα μου!!!! να χαιρεσαι τη γιορτη σου! Και επισης χρονια πολλα στην Γλυκεριαννα μου!!! Γιορταζουμε σημερα το 2ο ονοματακι μας!!!!

Σοφουλακι-φιρφιρικο :cry::cry::cry: τι να σου πω μαναρι μου :cry::cry: μου εχει σηκωθει η τριχα απο την περιπετεια σου. Περαστικα να ειναι και παλι και ποτε μα ποτε να μην σας ξανατυχει κατι τετοιο.

Σοφουλα μου στο δικο μας jumbo δεν ειδα κατι με hello kitty.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεεεεεεε ξεχασα τι γιορτη ειναι σημερα!!Αϊντεεεεεεεεε!!! :oops:

Γλυκεριαννα χρονια σου πολλα λουλουδενια!!!!Πολλα φιλια στα ζουμερα μαγουλινια!!!Να εισαι παντα γερη και τυχερη!!!

Ιωαννα μου χρονια πολλα!!Να χαιρεσαι την οικογενεια σου παντα με υγεια και αγαπη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...