Μετάβαση σε περιεχόμενο

Να παίρνετε οπωσδηποτε 2η γνωμη!!sos!!


Recommended Posts

anastasia τώρα είδα ότι με ρώτησες για τον βασιλικό πολτό...Υπάρχει στα φαρμακεία αλλά είναι λίγο τσουχτερή η τιμή του!! Το καλύτερο όμως είναι να πας σε έναν ειδικό για να σου δώσει και τις απαραίτητες βιταμίνες γιατί εμένα αυτό μου το είπε συνάδελφος που έχει πρόβλημα ο άντρας της....Και δεν το ξέρω από πρώτο χέρι!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!! και με ένα το ΑΡΓΟΤΕΡΟ Χριστουγεννιάτικο θετικο ΤΕΣΤ :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Μια και αναφέρεστε στις βιταμίνες, να σας πω κι εγώ τη γνώμη μου, μιας και οι βιταμίνες από μικρή ηλικία με ακολουθούν σε κάθε μου βήμα (ειδικά στις εξεταστικές έπαινα ότι κυκλοφορούσε για να μου δώσει δύναμη να διαβάζω). Λοιπόν οι βιταμίνες δεν είναι απαραίτητες αν η διατροφή μας είναι ισορροπημένη. Τώρα όμως για τα προβλήματα της γονιμότητας διαφοροι γιατροί δίνουν διάφορα σκευάσματα. Κατ'αρχήν για το πρόβλημα στο σπερμα ο ουρολόγος μας είχε δώσει Q10, intellecta και L-Proline. Ο άντρας μου τις πήρε για ένα χρόνο σχεδόν χωρίς κανένα απότέλεσμα.

Στη συνέχεια που πήγαμε στο Μαστρομηνά μας πρότεινε φυτικές βιατμίνες C, E και L-Arginine και μας υποσχέθηκε θαύματα μετά την πάροδο 3 μηνών. Οπότε είμαστε σε αναμονή. Μια φίλη μου ανέφερε ότι ο γιατρός της πρότεινε το pycnogenol μια βιταμίνη με θεραπευτικές (απ'ότι διάβασα στο ίντερνετ) ιδιότητες που παρουσιάζεται λίγο ως πανάκεια (πάντως στη συνταγή μέσα στο κουτί αναφέρει μόνο την καταπολέμιση των ελεύθερων ριζών και των αγγειακών προβλημάτων).

Για τις γυναίκες, πάνω από 35 (ίσως και πάνω από 30) το filicine είναι υποχρεωτικό να λαμβάνεται καθημερινά και μάλιστα πριν την διαπίστωση της εγκυμοσύνης. Από κει και πέρα, ότι άλλες βιταμίνες πάρει κανείς δεν είναι κακό καθόσο θεωρείται ότι κρατάνε τον οργανισμό σε φόρμα και καλή κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...