Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Η ΟΧΙ???????


Recommended Posts

Καλά είμαι Magdalina μου! Άντε να γεννήσεις με το καλό για να λέμε για τα αγοράκια μας :D !!!!!!! Ένα θα σου πω. Τα αγοράκια με τη μαμά τους είναι ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑΚΙΑ ;) !!!!!!! Με το καλό να τον κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου λοιπόν. Πολλά φιλιά :-h

πλησιαζει ο καιρος και το νιωθω πλεον,στο σωμα μου....εννοειται τα αγορακια στη μαμακα τους χαχα...πως και πως περιμενω να τον δω..φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

magdalina με το καλο να ρθει το αγοράκι σου...........

Εγώ θα πω ΝΑΙ ατην επισκληρίδιο και θα σας πω γιατί........Πήγα να γεννήσω με πρόκληση γιατί πέρασαν οι μέρες μου....από τις 9 το πρωί που μου βαλαν τον ορρό δεν ένιωθα τίποτα μέχρι τις 2 που με έπιασαν δυνατοί πόνοι συνεχόμενοι στη μέση και δεν τους άντεχα.....ο άντρας πόνεσε το χέρι του που μου κανε μασσαζ συνεχεια......εν τω μεταξύ είχε έρθει ο αναισθησιολόγος από το πρωί και μου εξήγησε για την επισκληρίδιο και ότι ύπάρχει ενα πολύ μικρό ποσοστό να έχω πονοκέφαλο μετά.........αφού δεν ένιωθα τίποτα όμως δεν την έκανα.......όταν ένιωσα όμως φώναζα να τον φέρουν τον αναισθησιολόγο......ήρθε στις 4 εγώ σπάραζα από τον πόνο την έκανε και λυτρωση πραγματική.......δεν είχα και καθόλου διαστολή και θα κατέληγα με καισαρική..........με την επισκληρίδιο δεν καταλάβαινα τίποτα, μου έκανε ο γιατρός μου διαστολή και γέννησα χωρίς να το καταλάβω στις 8 το βράδυ.......Μόνο που μετά είχα πονοκέφαλο και δε μπορούσα να σηκωθώ απ το κρεβάτι για 3-4 μέρες φρικτός πονοκέφαλος μιλάμε..........δεν μπορούσα να κάνω τίποτα και θήλαζα ξαπλωμένη........και πονάω κάποτε τη μέση μου από την ένεση, το καταλαβαίνω, αλλά παρόλα αυτά την επόμενη φορά θα την κάνω από την αρχή!!!!!!!!!!!!!Φιλάκια με το καλό να κρατήσεις το γιο σου αγκαλίτσα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ marinah.να εισαι καλα και να χαιρεσαι και το παιδακι σου,αν ειναι ετσι τοτε δεν υπαρχει αμφιβιλια οτι θα πονεσω και πιστευω ειναι και καλυτερα γιατι μπορεις να συμμετεχεις πιο ενεργα στον τοκετο...οσο για τις παρενεργιες θα περασουν υπομονη,τοση καναμε σε ολη την εγκυμοσυνη.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Να σημειώσω ότι εγώ δεν πήγα με πρόκληση, αλλά με κανονικούς πόνους που είναι χαμηλότερης έντασης και όχι τόσο συχνοί.

Όπως και να έχει εσύ θα το κρίνεις, αλλά όπως διάβασα θα κάνεις επισκληριδιο. Με το καλό λοιπόν και μη σκέφτεσαι τις παρενέργειες εφόσον το έχεις αποφασίσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ATHIKA K..ΚΑΛΗΜΕΡΑ.....ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ..ΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ..ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ..ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ??ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ??ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ??

ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έκανα όταν είχα διαστολή 8εκ!!! και πριν, μου έδωσαν ένα χαρτί που έλεγε όλες τις παρενέργειες (και δεν μιλούσε βέβαια για τον πονοκέφαλο!) και τους κινδύνους που υπάρχουν κάνοντας την αναισθησία!!!! και μετά έπρεπε να το υπογράψω!!!!

η επισκληρίδιος επιβραδύνει τον τοκετό κατά μία ώρα.....

στην 2ο τοκετό ήθελα να κάνω πάλι αλλά δεν είχα τον χρόνο γιατί γέννησα 15λεπτά από την στιγμή που έφτασα στο μαιευτήριο!!!

όλα εξαρτώνται από το πόσο ο κάθε ένας αντέχει τον πόνο....!

Με το καλό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι δεν ειχα καμια παρενεργεια.

εκτος του οτι ηταν για καποιες ωρες μουδιασμενα τα ποδια μου κ μου την εσπαγε αυτο κατα τα αλλα οταν ηταν τελεια.

κ ρε κοριτσια να σας πω τι πιστευω;γιατι αφου η επιστημη εχει προσωρησει τοσο για δικο μας οφελος να καθομαστε να πεθαινουμε στον πονο;;;

δηλαδη αμα κανεις επισκληριδιο κ πονεσεις λιγοτερο δεν θα αγαπας το παιδι σου το ιδιο;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη αμα κανεις επισκληριδιο κ πονεσεις λιγοτερο δεν θα αγαπας το παιδι σου το ιδιο;;;;;

δεν τίθεται τέτοιο θέμα, εμένα με ανησυχούν οι παρενέργειες που τυχόν προκαλέσει η αναισθησία.....λες να αγαπώ περισσότερο την κόρη μου (δεν έκανα καμμιά αναισθησία) από τον γιο μου? (που έκανα?)....όχι βέβαια....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο μενα magdalina.... χωρις να εχω διαβασει τι λενε τα υπολοιπα κοριτσια, εγω λεω ανεπιφυλακτα ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ!!!! αγιος ο ανθρωπος που την βρηκε και εννοειται οτι χωρις αυτη δε θα μπορουσα να γεννησω (οκ την δευτερη φορα η αναισθησιολογος ηταν ηλιθια και πονεσα μεχρι να μου την κανει, αλλα μετα εζησα τετοια νιρβανα που δεν το αλλαζω με τιποτα!!!!!) :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

δεν ειχα καμια παρενεργεια, δεν κρυωνα, δεν ζαλιζομουνα, δεν πονουσε το κεφαλι μου και οταν σηκωθηκα μετα απο 5 νομιζω ωρες (οτι ειπαν οι νοσοκομες, δε θυμαμαι να σου πω) ημουν μια χαρα!!!

καντηνα κοριτσακι μου να βρεις την υγεια σου... θα πιασεις και συζητηση με το γιατρο την ωρα που θα γεννας, θα εισαι και cool οταν θα παρεις το παιδακι σου αγκαλια και ολα μια χαρα!!!!

αντε με το καλο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γέννα είναι η πιο σημαντική στιγμή στη ζωή μιας γυναίκας.Και η πιο ευτυχισμένη.Για αυτό το λόγο είμαι υπέρ της επισκληριδίου!Απο τη στιγμή που η επιστήμη σου δίνει τη δυνατότητα να γεννήσεις χωρίς να έχεις αφόρητους πόνους γιατί να μην το κάνεις??Ο γυναικολόγος μου απο τον 6ο μήνα που μιλήσαμε για τον τοκετό μου είπε οτι σαφώς και θα κάνουμε επισκληρίδιο δεν υπάρχει λόγος να πονέσεις στο 2010 ζούμε.Δυστυχώς όμως δεν πρόλαβα να κάνω...έφτασα στο μαιευτήριο με 10 διαστολή ευτυχώς που πρόλαβε να έρθει και ο γιατρός μου γιατί θα με ξεγεννούσαν οι μαίες!!!!!Είχα οξύ τοκετό.Σε λιγότερο απο 15 λεπτά είχα γεννήσει.Σπάνια περίπτωση μου είπε ο γιατρός μου.Παρακαλούσα να κάνω επισκληρίδιο και ο γιατρός μου στεναχωρήθηκε που θα ζούσα τον τοκετό μου με τόσο πόνο αλλά δεν γινόταν αλλιώς..(η γυναίκα του και στα 3 της παιδιά έκανε επισκληρίδιο και δεν πόνεσε καθόλου)Μόλις γέννησα το πρώτο πράγμα που είπα ήταν οτι δεν θα ξανακάνω παιδί..Τώρα μετά απο 6μήνες μπορώ να πω οτι ήταν απο τις πιο συγκλονιστικές εμπειρίες της ζωής μου.Η ίδια η ζωή αποφάσισε να το ζήσω έτσι και νιώθω πολύ τυχερή που γέννησα με αυτόν τον τρόπο.Οι πόνοι όντως ξεχνιούνται αλλά οι στιγμές με τίποτα.Η ανάρρωση μετά απο ένα φυσιολογικό τοκετό χωρίς παρεμβάσεις είναι ταχύτατη.Η επιλογή είναι αποκλειστικά της γυναίκας.Αλλά αν ξανακάνω παιδί θα ήθελα να έχω έναν τοκετό χωρίς πόνο.Θα ήθελα να γεννήσω με χαμόγελα και γέλια και όχι να με ακούει όλη η κλινική απο τις τσιρίδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γέννα είναι η πιο σημαντική στιγμή στη ζωή μιας γυναίκας.Και η πιο ευτυχισμένη.Για αυτό το λόγο είμαι υπέρ της επισκληριδίου!Απο τη στιγμή που η επιστήμη σου δίνει τη δυνατότητα να γεννήσεις χωρίς να έχεις αφόρητους πόνους γιατί να μην το κάνεις??Ο γυναικολόγος μου απο τον 6ο μήνα που μιλήσαμε για τον τοκετό μου είπε οτι σαφώς και θα κάνουμε επισκληρίδιο δεν υπάρχει λόγος να πονέσεις στο 2010 ζούμε.Δυστυχώς όμως δεν πρόλαβα να κάνω...έφτασα στο μαιευτήριο με 10 διαστολή ευτυχώς που πρόλαβε να έρθει και ο γιατρός μου γιατί θα με ξεγεννούσαν οι μαίες!!!!!Είχα οξύ τοκετό.Σε λιγότερο απο 15 λεπτά είχα γεννήσει.Σπάνια περίπτωση μου είπε ο γιατρός μου.Παρακαλούσα να κάνω επισκληρίδιο και ο γιατρός μου στεναχωρήθηκε που θα ζούσα τον τοκετό μου με τόσο πόνο αλλά δεν γινόταν αλλιώς..(η γυναίκα του και στα 3 της παιδιά έκανε επισκληρίδιο και δεν πόνεσε καθόλου)Μόλις γέννησα το πρώτο πράγμα που είπα ήταν οτι δεν θα ξανακάνω παιδί..Τώρα μετά απο 6μήνες μπορώ να πω οτι ήταν απο τις πιο συγκλονιστικές εμπειρίες της ζωής μου.Η ίδια η ζωή αποφάσισε να το ζήσω έτσι και νιώθω πολύ τυχερή που γέννησα με αυτόν τον τρόπο.Οι πόνοι όντως ξεχνιούνται αλλά οι στιγμές με τίποτα.Η ανάρρωση μετά απο ένα φυσιολογικό τοκετό χωρίς παρεμβάσεις είναι ταχύτατη.Η επιλογή είναι αποκλειστικά της γυναίκας.Αλλά αν ξανακάνω παιδί θα ήθελα να έχω έναν τοκετό χωρίς πόνο.Θα ήθελα να γεννήσω με χαμόγελα και γέλια και όχι να με ακούει όλη η κλινική απο τις τσιρίδες.

αμαν βρε black rose τοσο γρηγορα ...πωπω και πολυ πονο ε??αχ ευχομαι να προλαβω γιατι το νινακι μου βιαζεται να βγει,ειδη εχει παρει θεση εχω και πολλες συσπασεις και κατι πονακια,περνω βεβαια τα pre -par μηπως και καθυστερησουμε την γεννα,αλλα νομιζω αν συνεχισω ετσι θα γεννησω ευκολα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalini δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για όλα προνοεί η φύση..αυτή ξέρει καλύτερα.Δεν ξέρω σε ποιόν μήνα είσαι αλλά αν έχεις μπεί στον μήνα σου καλό είναι να σταματήσεις τα prepar.Δεν υπάρχει λόγος να τα παίρνεις.Περισσότερο κακό θα σου κάνουν παρά καλό.Οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές όταν μπαίνεις στο μήνα σου προετοιμάζουν το σώμα για τον τοκετό.Μόνο αν έχουν αντίκτυπο στον τράχηλο να φοβάσαι για πρόωρο τοκετό.Ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανω αλλη μια ερωτηση.... :oops:

ειναι φυσικο να ginetai petra η κοιλια μου τοσο συχνα και να εχω συσπασεις???παρολο που περνω τα pre-par?θα παω στον γιατρο την αλλη βδομαδα να με δει και αγχωνομαι,μου ειπε ξαπλα ξεκουραση οχι περπατημα..το μωρο εχει παρει θεση και αρχιζω και ανησυχω..ειναι φυσιολογικο γι'αυτον το μηνα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalini δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για όλα προνοεί η φύση..αυτή ξέρει καλύτερα.Δεν ξέρω σε ποιόν μήνα είσαι αλλά αν έχεις μπεί στον μήνα σου καλό είναι να σταματήσεις τα prepar.Δεν υπάρχει λόγος να τα παίρνεις.Περισσότερο κακό θα σου κάνουν παρά καλό.Οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές όταν μπαίνεις στο μήνα σου προετοιμάζουν το σώμα για τον τοκετό.Μόνο αν έχουν αντίκτυπο στον τράχηλο να φοβάσαι για πρόωρο τοκετό.Ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά!!![/q

ειμαι 35 εβδομαδων +1 ημερα...τωρα που λες για τον τραχηλο θα παω την αλλη βδομαδα στο γιατρο μου και μου ειπε οτι θα με δει και απο κατω,,,μαλλον γι'αυτο που μου λες...εχω π.η.τ.μεχρι 8/11/

αχ αν ειναι φυσιολογικο να ησυχασω τοτε....γιατι ανησυχω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανω αλλη μια ερωτηση.... :oops:

ειναι φυσικο να ginetai petra η κοιλια μου τοσο συχνα και να εχω συσπασεις???παρολο που περνω τα pre-par?θα παω στον γιατρο την αλλη βδομαδα να με δει και αγχωνομαι,μου ειπε ξαπλα ξεκουραση οχι περπατημα..το μωρο εχει παρει θεση και αρχιζω και ανησυχω..ειναι φυσιολογικο γι'αυτον το μηνα???

Καλησπερα!Ποσες συσπασεις ανα μερα εχεις?

Να τις παρατηρεις...Να ακυς το σωμα σου κ να μιλας με το γιατρο σου οποτε το εχεις αναγκη!

Ειναι φυσιολογικο μεχρι ενος σημειου!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ακριβως ποσες εχω την ημερα,αλλα στη 1 ωρα 2 φορες εχω σιγουρα..οταν ειμαι ξαπλα ειμαι καλυτερα..οταν ειμαι στο ποδι εχω πιο συχνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou magdalini me to kalo na upodextite to mwraki sas :):):)

egw ginnisa ton augousto pou mas perase xwris episkliridio, 7 i wra eixa diastoli 1,5 kai 8 i wra eixa idi gennisei!!!! opws katalavaineis kai na ithela dn prolavainan :? oi ponoi einai ontos polu dinatoi (de thelw na se taraksw :shock: ) alla apo ti fisi mas eimaste ikanes na tous anteksoume, otan konteva teliki diastoli ekeino to teleutaio dekalepto ponousa kai zitousa anesthisiologo,alla....o anesthisiologos argise mia mera :roll:

en teli xairomai para polu pou den ekana kai to viwsa opws to viwsa, to mono pou tha sou pw einai oti me to pou piga sto dwmatio ekova voltes stous diadromous gia kamia wra (vlepeis eixa uperentasi :D:oops: )

opws kai na epilekseis glikia mou na genniseis na ksereis oti auto pou tha sou meinei tha einai i magiki stigmi pou tha antikriseis to aggeloudi sou

me to kalo kai pali!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou magdalini me to kalo na upodextite to mwraki sas :):):)

egw ginnisa ton augousto pou mas perase xwris episkliridio, 7 i wra eixa diastoli 1,5 kai 8 i wra eixa idi gennisei!!!! opws katalavaineis kai na ithela dn prolavainan :? oi ponoi einai ontos polu dinatoi (de thelw na se taraksw :shock: ) alla apo ti fisi mas eimaste ikanes na tous anteksoume, otan konteva teliki diastoli ekeino to teleutaio dekalepto ponousa kai zitousa anesthisiologo,alla....o anesthisiologos argise mia mera :roll:

en teli xairomai para polu pou den ekana kai to viwsa opws to viwsa, to mono pou tha sou pw einai oti me to pou piga sto dwmatio ekova voltes stous diadromous gia kamia wra (vlepeis eixa uperentasi :D:oops: )

opws kai na epilekseis glikia mou na genniseis na ksereis oti auto pou tha sou meinei tha einai i magiki stigmi pou tha antikriseis to aggeloudi sou

me to kalo kai pali!!!!!

αυτο ειναι το μωρακι σου??ειναι κουκλακι..τι μικρα που ειναι ...πω πω...

μπραβο παντος στις γυναικες που γεννανε χωρις επισκληριδιο..μακαρι να προλαβω γιατι κατι μου λεει πως δεν θα προλαβω με τις συσπασεις που εχω θα βγει γρηγορα....χαχα...φιλακια να το χαιρεστε το μωρακι σας....

θηλασες καθολου??πως ηταν οι πρωτες μερες σου στο σπιτι με το μπεμπε....?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται ναι στην επισκληριδιο!γιατι να ποναμε αφου υπαρχει τροπος?εγω και τα δυο παιδακια με επισκληριδιο τα γεννησα πολυ ευκολα κ γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalina mou nai i mikroula mou einai :):):)

ti thilazw akoma alla tis dinw kai ligo simplirwma otan de xortainei, tolmw omws na pw oti tin teleutaia evdomada sxedon agkizoume ton apokleistiko thilasmo :):):)

makari kali mou na genniseis opws epithimeis eukola kai grigora :):):)

o giatros mou eixe pei oti paizei rolo pws exei gennisei kai i diki mas mannoula, i mama mou gennise me osi toketo opws kai gw kai xwris episkliridio kala tote pou gennithika to (1987) kai na ithelan oi gynaikes den upirxan :?

gia rwtise ti mamaka sou poso eukola se gennise kai ama exete kai seis istoriko oksi toketou (einai ligo spanio) sizitise to me to giatro sou gia na exeis amesi prosvasi se episkliridio na frontisei dld o anesthisiologos na einai kapou konta ;)

alitheia se poio nosokomeio gennas???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike..θελω πολυ να θηλασω θα το προσπαθησω οσο μπορω ξερω μου εχουν πει οτι ειξαι λιγο ζορι...εχω και προβλημα με τις θηλες μου μακαρι να μπορεσω.

η μαμα μου δεν ειχε γρηγορο τοκετο,απεναντιας ειχε πολυ δυσκολο εκανε πολλες ωρες για να γεννησει και στις 2 της γεννες,ελπιζω να πανε ολα καλα και με μενα.μικρουλα εισαι μπραβο ,νωρις νωρις...να ειναι γερο πανω απο ολα..απο ξενυχτια πως πατε?μπηκατε σε προγραμμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μη σε αγχώνει ο θηλασμός. Εγώ έχω επίπεδες θηλές και θήλασα κανονικά τα δύο μεγαλύτερα παιδιά μου και σκοπεύω να θηλάσω και το τρίτο.

Αν αντιμετωπίσεις το παραμικρό πρόβλημα εδώ υπάρχουν πολλά κορίτσια που θα σου δώσουν συμβουλές. Μπορεί να ζοριστείς στην αρχή αλλά αν επιμείνεις και πεις όχι στο συμπλήρωμα, θα τα καταφέρεις μια χαρα.

Ό,τι και να σου πουν στο μαιευτήριο για το γάλα σου, αν φτάνει ή όχι, να ξέρεις ότι καμιά μαμά δεν έχει αποθηκευμένο γάλα στο στήθος της. Βγαίνει εκείνη την ώρα που το παιδί το τραβάει. Και επειδή κανένα στήθος δεν είναι μαθημένο να θηλάζει, θέλει τον χρόνο του μέχρι να συγχρονιστεί με τις ανάγκες του παιδιού. Οπότε θηλάζουμε όταν μας το ζητάει το παιδί χωρίς να κοιταμε ρολόγια. Αν δεν χόρτασε, απλά το ξαναβάζουμε στο στήθος.

Με το καλό! Είμαστε κοντά κοντά. Και εγώ περιμένω να γεννησω σε λίγες μέρες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalina mou pragmati de prepei na se anxwnei o thilasmos, to mwraki sou kserei pws na piasei to stithos ola mia xara tha pane, pantos na apetiseis na thilaseis giati uparxoun polles klinikes pou distixos den einai filikes ws pros to thilasmo :evil::evil::evil:

egw gennisa sto aleksantra opou oi perissoteroi einai fanatikoi upermaxoi tou mitrikou thilasmou

o thilasmos prosferei tosa polla sta mwrakia mas kai tosa se mas giati na mi to prospathoume, egw noiwthw polu perifani pou katafera na ti thilazw kata 90% apoklistika, na fantasteis to mono simplirwma pou trwei einai 30ml ti nyxta giati prepei na tis dinw anakatemena tis stagonitses gia tous kolikous :?

prwta tis edina sixnwtera simplirwma giati nomiza oti de xortenai alla o giatros mou me kathisixase kai mou eipe oti ef' oson to paidi trwei kai koimate xwris na griniazei auto deixnei oti tou ftanei :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK ποτε με το καλο εσυ??εχεις και αλλα 2 παιδακια μπραβο σου,μικρουλα εισαι και εσυ ,με το καλο και το 3 σου γερο να ειναι.

μας περιμενει πολυ ξενυχτι ε?και συνηθισα αυτο το μηνα να κοιμαμαι οσο θελω...

δηλ.το μωρο το ταιζουμε οποτε ξυπναει?δηλ.,μπορει και σε 1ωρα αλλα μπορει και σε 3?λογικα σου δειχνει τι θελει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax! kale eimai teleios afirimeni :oops: me rwtises gia ta ksenyxtia, loipon i mikri mou koimate stis dyo peripou kai ksipnaei stis epta pali, kapws etsi eimaste pros to paron :)

eutixo eimai apo tis tyxeres i mikroula mou einai polu isixoula, klaei mono otan tin pianoun autoi oi vromokolikoi :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...