Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

κουκι μου ειπε οτι ειναι καλυτερα να μην παω αφου τοτε θα μπαινω στον 7ο μηνα και οτι αν θελω να παω με δικη μου ευθυνη,γιατι απο τον 7ο και μετα ειναι καλο να αποφευγεις τα ταξιδια για το 1% που μπορει να συμβει οτιδηποτε!!!!!!!!!!!!!!Ετοιμαζομαι να παω βολτουλα για καφεδακι με φιλες,σημερα εχουμε ladies night,τωρα που μπορω γιατι μετα οταν ερθει το μπεμπακι,σκουρα τα πραγματα!!!!!!!!!φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

α, θα εχεις μπει στο τελευταιο τριμηνο- γιαυτο σου ειπε ο γιατρουλης να το αποφυγεις- ενταξει τοτε!

καλο καφεδάκι !!!!

κοριτσια ασβεστιο δεν παιρνω ακομη αποτι μου ειπε ο ντοκ επειδη τρωω γαλακτοκομικα 3 φορες τη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koyki μου εμενα μου ειπε οτι οσο γαλα και να πινω δεν συμπληρωνω το ασβεστιο που χρειαζετε το μωρακι..Μωρε πολλα φαρμακα αλλα εναι για καλο...Τι να κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια! τι κανετε?? εμεις χτες περασαμε ενα ψιλοσοκ αλλα δοξα σοι ολα τελειωσαν μια χαρα. χτες το μεσημερι γυρνωντας απο τη δουλεια ειδα ενα ελαχιστο καφε στο χαρτακι της τουαλετας και επρεπε να περιμενω να ανοιξει το ιατρειο το απογευμα να παω να με δει ο γιατρος. Πηγαμε και ευτυχως οοολα ηταν μια χαρα. αυτο το λιγο καφε δεν ηταν τιποτα σπουδαιο, ο πλακουντας ηταν ακεραιος και το μωρο τελεια! μπορει να εφταιγε ισως οτι το σαβ-κο κουραστηκα λιγο παραπανω και μαλιστα σε συνδυασμο με το οτι αλλαξα και μηνα αυτες τις μερες.. τελος παντων..Ο μπεμπουλης μας ηταν πολυ ησυχος μωρε και παλι μας τον ανασταστωσε για να μας κανει χαρουλες!! ;););) μας μοστραρε συνεχεια το κωλαρακι του ωστε να μη χωραει ουτε αμφιβολια για το τι κρυβει αναμεσα στα ποδαρακια του!!! :ymparty::ymparty::ymparty: μεχρι που ο γιατρος γυρισε και μας ειπε οτι συντομα το παιδι με τετοιο τσουτσουνι που εχει... θα κατουραει το μπουτι του!!! :D:D:D8-}8-}8-} επρεπε να δειτε φατσα εκει του μελλοντικου πατερα που καμαρωνει!!!! πολυ γελιο!! επισης παιδια μετα το γιατρο χτυπησαμε απο μια πιτα γυρο που πολυ την ευχαριστηθηκα και κανα μισαωρο μετα το φαγητο ενιωσα το πρωτο χτυπηματακι απο το μπεμπουλινι μου και μαλιστα διπλο! :x:x:x:x:x σημερα αλλαζει και το τικερακι μου!!! μπηκαμε στην 20η εβδομαδα! μιση διαδρομη λοιπον!!!! αντε ξυπνηηηστεε!! εγω βλεπω μελετη και περιμενω το μπαμπα να μου κουβαλησει ξυλαρακια να αναψω το τζακακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα !!!!!!!!!!

Τι κανετε ομορφες;

Χτες το πρωι εκανα αιματολογικες και το απογευμα τηλ για να εχω μια εικονα των αποτελεσματων....Ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ολα κυμαινονται εντος φυσιολογικων οριων αλλα κατι δε μου κολλαει..... :?:?:?:?

Μου ειπε αιματοκριτης 32

λευκα αιμοσφ 12.600

crp 6.1 με φυσ.τιμη 6,0(την εκανα για το αιμα που ειχα χωρις να μου πει ο γιατρος μου-δειχνει τυχον φλεγμονες).....

ο αιμοτοκριτης μου φανηκε λιγος και τα λευκα πολλα...

Δεν εχω τα αποτελεσματα στα χερια μου,γιατι "χρωστουσα" και ουρα (δεν τα εδωσα χτες γιατι δεν ειχα καθαρισει τελειως απο τα κεφετια)....σημερα εδωσα δειγμα για γεν.ουρων και θα εχω συγκεντρωτικα τα αποτελεσματα ουρων-αιματος την Πεμπτη-Παρασκευη για να τα παω στον γιατρο μου....

Εσας πως σας φαινονται αυτρες οι 2 τιμες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!! τελος καλο ολα καλα sofouki, αρεσει μαλλον πολυ στο μπομπιρα η πιτα με γυρο :lol::lol::lol::lol::lol:

τζακι ακουωωωωωω.... τι καλα!!! εμεις εδω σκαμε, ξαναβαλαμε τα κοντομανικα γιατι εχει ενα νοτια τωρα 3 μερες που νιωθεις λες και ειναι αυγουστος..... :cry::cry: :cry

φιλακια :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου lollaki!!!! εμενα μια χαρα μου φαινονται τα λευκα σου. γιατι προβληματιζεσαι? εκει γυρω στις 12.000 ειναι φυσιολογικα. μην αγχωνεσαι αδικα και αφου και η crp ειναι καλη τοτε δεν εχεις κανενα προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου lollaki!!!! εμενα μια χαρα μου φαινονται τα λευκα σου. γιατι προβληματιζεσαι? εκει γυρω στις 12.000 ειναι φυσιολογικα. μην αγχωνεσαι αδικα και αφου και η crp ειναι καλη τοτε δεν εχεις κανενα προβλημα.

Αχ σπιρτουλη.....αν εδειναν επειδομα αγχους θα ημουν η πρωτη που θα το επαιρνα :lol::lol::lol: .Μην κοιτας την "εξωτερικη" μου ψυχραιμια...η ψυχουλα μου το ξερει :?:?:?:?:?:?:? Ηρθε και η αιμορραγια και με αποτελειωσε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπααααααααααααα οι περισσοτερες για να μην σου πω ολες μες το αγχος ειμαστε και ειναι και φυσιολογικο αλλα η καθε μια το διαχειριζεται με διαφορετικο τροπο. ειναι απολυτα φυσιολογικο να εχεις αγχος και μετα την αιμορραγια ενα παραπανω αλλα ολα ειναι καλα τωρα :):):):) και τα ζουζουνια μεγαλωνουν κανονικοτατα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρκετα με τα αγχη μου!!!!

Οι υπολοιπες τι κανετε;;;Σας πλακωσε το παπλωμα;

Εδω εχει μια μουνταδα ο καιρος...μια μουχλα αλλο πραγμα,αλλα μου αρεσει αυτος ο καιρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι εδω λολλακι... καθομαι μπροστα στην τηλεοραση και το τζακι και απολαμβανω μια κουπα ζεστο γαλα παρ ολο που δεν εχει ιδιαιτερο κρυο... το τζακι περισσοτερο επειδη μου αρεσει να το χαζευω το αναβω... ;) ολες κοιμουνται????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Σοφουκι τι παιδαρος ειναι αυτος!!! χαχα

και γω πιστευω Λολλακιους ότι δεν χρειαζεται να ανησυχεις. :x

μωρε να ρωτησω κατι? σε οοοοοολα αυτα τα πρωιναδικα- αυτες που προβλεπουν τα ζωδια κ εχουν κατσικωθει τοοοοοσα χρονια στην τβ---->που στο καλο τα βρισκουν οοολα αυτα κ τα τσαμπουνανε? :shock::shock:

ο καιρος ειναι χαλια(για τους υπόλοιπους) -υπεροχος για μενα!!! μια απιστευτη μουχλα και σκοτεινια!! :-bd

λεω να κανω κανενα γλυκο σημερα μιας κ δεν εχω μαγειρεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεω να φτιαξω κατι με τις μαρμελαδες που με φορτωσε η μαμα μου- καμια παστα φλωρα- για να παρει ο αντρας μου στο γραφειο να φανε. Η καμια λεμονοπιτα..

κατσε να δουμε πως θα 'κυλησει' η μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.. δεν εχει πολυ ωρα που ξυνησα :roll:

Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα, αυτες οι καουρες και η δυσπεψια με κρατουσαν ξυπνια ολο το βραδυ.

Δεν ξερω που θα πάει αυτο βρε κοριτσια, χθες το βραδυ ενα τοστακι εφαγα με γαλοπουλα κ γκουντα κ καθολου βουτυρο, στεγνο. Το εφαγα στις 9 και κοιμηθηκα στις 12. Τι αλλο να κανω.... :(:(:(

Αχ αντε πρωι πρωι νταουνιαστηκα!!!!!!!!!

Παμε πάλι :P:P:P:P

Σημερα εχει μουχλα και ειναι για "χουχουλιασμα" τελεια,εχω αρακα απο χθες μαγειρεμενο και γιουβαρλακια ,μιαμ μιαμ!!!!!!!!!!!

Παω ν ακανω ενα καφεδακι ν αμου παρει τις καουριτσες κ να ανεβει η διαθεση μου!!!!!!!!!!

καλε Σπιρτουλι που μενεις κ εχει τετοιο ηλιο??

Κιμωνακιιιιιιιιιιι με το καλο!!!!!!!Θελουμε τελεια νεα!!!Περιμενουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην ΚΙΜΩΝΑΚΙ ολα να πανε καλα!!!!!!

Καλα ρε,δε ντρεπεστε να λετε για φαγητα και γλυκα μπροστα μου;;;;;;;;;;;; :cry::cry::cry::cry::cry:

Εχω λυσσαξει στην πεινα!!!!!!!!!Αντε και το μεσημεριανο κανω την καρδια μου πετρα και το ριμαδοτρωω αναλατο και χωρις ψωμι.....με τα ενδοιαμεσα γευματα τι γινεται;;;;;;;;;; Οτιδηποτε περιεχει αλατι,ακομα και το ψωμι ειναι απαγορευμενα για μενα!!!!

ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...