Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

Καλησπέρα :-h

Κουκιδούλα, ακόμη δεν το ένιωσα το λουκούμι μου... πιστεύω ότι έχουμε μέρες ακόμη, αλλά χαλάλι. κάποια στιγμή θα το νιώθουμε τόσο μα τόσο, που δεν θα ησυχάζουμε, τέλειο!!! θα κάνουμε διάλογο με το μπεμπεκάκι μας :)

lollipop, για την πιεση που ρωτάς, πιστεύω καλά είπε ο γιατρός με το αλάτι, αν κ αυτό πρεπει βασικά να το κάνουμε όλες μας ανεξαιρέτως. εμένα παίζει συνήθως στο 10 με 6 (μετριέμαι στους γονείς που έχουν πιεσόμετρο), ωστόσο όταν πήγα στο γιατρό τέλος Αυγούστου που είχα να δω το σποράκι απο 6η βδομ. (πήγα 13η), είχα τρελό άγχος και πίεση 13 με 8. Η μεγαλη στο 13 δεν είναι φοβερή, αλλά το 8 στη μικρή τσιμπάει... παρακολούθησέ τη, γιατί καμιά φορά είναι και συμπτωματική, ειδικά σε φάση στρες, αγωνίας κ.λπ.

Μαράκι, καλά κανεις κ χαλαρώνεις ;) όλα θα πάνε καλά!

είδα στον ύπνο μου ότι είχε φτάσει η ώρα του τοκετού κ όταν ξύπνησα κατά τις 5.30 το πρωί (μετά το όνειρο), το σκεφτόμουν και εύχομαι να με αξιώσει ο Θεούλης να φτάσω μέχρι εκείνη την ώρα κ αν και έχω άγχος γενικά, νομίζω το βλέπω πολύ χαλαρά και σκέφτομαι κιόλας να μην πάω με επισκληρίδιο. εκτός αν επιβληθεί για άλλο λόγο. με χαλαρώνει να σκέφτομαι το φατσάκι που θα αντικρίσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

άντε να έρχεται ο Μάρτης σιγά-σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λες μωρε Demie??δεν ξερω- το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν το χω ξανανιωσει ετσι-

αχ μπαρμπαδελι μου κλωτσα κλωτσα!! ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ!!! :lol::lol: Θα σου παρω γλυφειτζούρι!!!χαχα

αυτο με τους γονεις κ το πιεσομετρο ειναι καλη ιδεα...δεν το ειχα σκεφτει!! τζαμπα καθεται το πιεσομετρο στο σπιτι! θα τους βαλω να μου παιρνουν την πιεση!! :idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολι μπραβο.εγω γιους εσυ κορες.αντε να συμπεθερεψουμε.

κι εγω εχω κανα δυο μερες που νιωθω ενα τραβηγμα κοντα στον αφαλο και λεω μηπως ειναι τα μπεμπε.

αν και μαλλον πρεπει να κλεισουμε τον 4ο για να τα ακουσουμε καλυτερα.σε καμια βδομαδα εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη βδομαδα κοριτσακια!!!!!!

lollaki ηρθες παλι πισω? μπραβο κοριτσακι μου πολυ ωραια τα νεα σου!!!!

δεν εχω να σας πω κατι συνταρακτικο για το σκ γιαυτο σας αφηνω προς το παρον.... φιλακια :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια, αχ Κουκιδίτσα μου τη ωραια κουνια μπέλλα :lol::lol:

Αντε καλε κλωτσα κι αλλο τη μαμα...

Τι κανετε ολες οι υπόλοιπες?

Μαρακι με ξεσηκωσες και θα παω να πάρω τη μηχανη απο το σπιτι του μπαμπά μου!

Τζαμπα να καθόμαστε δεν λεει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!! τι μου κανετε??? λολλακι συγχαρητηρια για τα κοριτσακια σου!!! ;););)

εμεις το σαββατοκυριακο δεν κατσαμε λεπτο και πολυυυ το ευχαριστηθηκαα!! :ymblushing::ymblushing::ymblushing: σαββατο παιζαμε ολη μερα μπιριμπα με φιλους (αναψαμε και πρωτη φορα το τζακι μας που ειχα ενα αγχος να μην καπνιζει) και περασαμε τελεια!! χτες κυριακη πηγαμε βολτα με τους κουμπαρους μας για φαγητο και μετα χτυπησαμε και μια κρεπα μερεντα και παγωτο!!! :D:D:D εεε χτες βραδυ επεσα ξερηηηη!!!! τωρα ξυπνησα πριν λιγο και απολαμβανω ενα διπλο ελληνικο!!! ρε κοριτσια εγω μεθαυριο κλεινω και την 19η εβδομαδα και ακομα δεν εχω νιωσει τιποτααα!!! :-\ :-\ :-\ θελω κι εγω κλωτσιεεεςς!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπριτσες,εγω τι νεα να εχω απο εχθες,θα παω σε λιγο στο μικροβιολογο να παρω τα αποτελεσματα των μικροβιολογικων και 4 η ωρα ραντεβου για να δουμε το μπαρμπαδελι μας,μας χωριζουνε μονο 4 ωριτσες για να δουμε τον αντρακλα μας...Τι ωραια...Κουκι αντε και σε τραμπαλα σου ευχομαι,τι τυχερη!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D Βλεπω την λιστουλα μας κοριτσια και ειμαστε 6-6 αγορια κοριτσια...γιοχου γιουχου..Αντε τωρα να μας πoυν και οι υπολοιπες και να ολοκληρωθει η λιστουλα μας... [smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

167547ayzfhafjx2.gif

Kαλημέραααα!!

καλη εβδομαδα ευχομαι- και καλο υπέρηχο στη Νένα!!!

σημερα εκλεισα κ γω ραντεβου για την Δευτερα!!! αντε μια βδομαδα εμεινε!!

1317309lsk5aj07xu.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νενα καλο υπεροχο!!!!!!!!!!!!!!

Δεν γυρισα στη δουλεια ακόμα, δεν ξερω ποτε θα γυρίσω ειναι η αληθεια!!!

Εμένα ακομα οι καούρες καλα κρατούν!Χθες ξυπνησα 4 φορες απο το στομαχι μου. Το Gaviscon τιποτα δεν κανει, για κανενα 10 λεπτο ειναι τελειο, μετά ξανα μανα τα ίδια! Μονο ο καφες τελικά με ανακουφίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dolfin εξαρταται πως μετρας τις εβδομαδες-ειμαστε ιδιες βδομαδες εμεις οι 2!!

- ο γιατρος μου ειπε οτι τον εκλεισα τον 4ο - ;)

συμφωνα με τα τικερακια ναι.αλλα συμφωνα με τη μαμα και την εμβρυομεταφορα στον 5ο μπαινω στις 19 οκτωβριου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι επαθες Σπιρτουλι ?? δεν εχεις κεφια?? μα γιατιιιιι????cheer up!

εγω μολις εφαγα- φασολια με λαχανικα, χτυπησα κ λιγο κρεμμυδι (τι λιγο δλδ.....!) με μια ντοματουλα και βρεγμενο παξιμαδι και φυσικα την απαραιτητη φεεεεεεεταααααα!!!

επειδη ομως κάηκε το στομα μου απτο κρεμμυδι χτυπησα κ μια lilla pause να γλυκαθω!!χαχαχαχ

dolfin- εχεις μαμα γιατρό? εγω ρωτησα τον doc κ μου ειπε οτι απο την εμβρυομεταφορα αφαιρουμε 2 βδομαδες. το ιδιο μου ειπε κ ο εξωσωματικος κ ενας φιλος γιατρος- οποτε ετσι τα μετραω- ασε που συμφερει κιολας ---περναει πιο γρηγορα ο καιρος! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπριτσες !!!

πηρα 2 βιβλιαρακια :

http://www.minoas.gr/32013.minoas το ενα και

http://www.ianos.gr/index.asp?park=bk_item&key=0197415 αυτο !

το 1ο ειναι για την φροντιδα του παιδιου (εχει και φωτογραφιες κλπ !) και το 2ο ειναι για ανατροφη αγοριων (περισσοτερο ψυχολογικη υποστηριξη/καθοδηγηση θα το ελεγα) !!!!!

πηρα λιγο υφασμα και κατι αλλα ψιλολοϊδια...

και τωρα ετοιμαζω το μεσημεριανο μου!!! και εχω αργησει ηδη και φυσικα πειναω ΟΣΑΝ λυκος !

Νενακι καλο υπερηχοοοοο!!!

Γιουλακι βουρ στις ραπτομηχανοδημιουργιες !

σπιρτουλι >>>>>>>>>>>> @};-@};-@};-@};-

πολλα φιλια σε οοοοολες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω οτι ετσι περναει πιο γρηγορα.η μαμα δεν ειναι γιατρος αλλα εμπειρικα μιλαει.κι επειδη εχει πεσει μεσα σε καποια πραγματα εχω δυο ημερολογια.χαχα...

επισης σκεψου οτι στην 20η ειμαστε στο μισο αρα 4.5 μηνων.και οι 40 εβδομαδες που μας δινουν ειναι εικονικες.ειναι πανω απο 9 μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι το μετρημα των μηνων ειναι... πολυποικιλο!! χαχα

εγω μετραω τους μηνες με 4 βδομαδες- και προσθετω παντα στον τελευταιο μηνα του καθε τριμηνου μια βδομαδα ακομα (να εχει 5 βδ-και οχι 4 δηλαδη)- αστα να πανε!

καλε πουυυ ειστεεεεε????

καμια φουσκοκοιλιτσα θα ανεβασουμε ή να περιμενουμε λιγο ακομη???? φαινεται η εγκυμοσυνη?? τι σας λενε!!!?? για πειτε για πειτε! [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι να σας πω,το παιδι μου ειναι ακροβατης.....Ηταν τοσο ζωηρο,γυρνουσε σβουρες,εβαζε το χερακι του στο στομα,κουνιοτανε δεν εμεινε ησυχο ουτε λεπτο..Ο γιατρος μας ειπε οτι ειναι 18 ποντους και 250 γραμμ,μαλιστα μας ειπε οτι φαινεται στρουμπουλο μωρακι και οτι θα γεννηθει τουλαχιστον 3,700...Μας εδειξε καθε πτυχη του κορμιου του και πραγματικα ηταν φυσιολογικοτατο ανθρωπακι,πληρες διαμορφωμενο..Και σε καποια φαση εκει που κουνιοταν ενωσε τα πατουσακια και ευτυχως ο γιατρος προλαβε και το κατεγραψε στον υπερηχο και δεν χορταινω να το βλεπω,ειναι τελειο...........Πανω απο ολα μας τονισε οτι ειναι υγιεστατο και οτι δεν το ακουσα ακομα γιατι ο πλακουντας εχει ενα σκληρο κομματι μπροστα που ''χτυπαει''εκει το μωρο,μετα την 20η εβδομαδα μου ειπε οτι θα το καταλαβω..Επισης κοριτσια μου επιτρεψε επιτελους το sex,μου επιτρεπει τα ψηλα τακουνια,το βαψιμο νυχιων,και οσο αναφορα τις ραγαδες μου ειπε οτι αν ειναι να κανεις θα κανεις αλλα ειναι καλο να ειναι ενυδατωμενο το δερμα..Την αιματολογικη αλφα τεστ δεν θα την κανω,μου ειπε και ο ιδιος οτι δεν υπαρχει λογος το μωρο ειναι υγιεστατο και πραγματικα τον πιστευω γιατι εχει εξειδικευση στην εμβρυομητρικη ιατρικη....Αυτα κοριτσια,α και ξεχασα να σας πω οτι οταν μας εδειξε το τσουτσουνακι του ητανε ορθιο και φυσικα σχολιαστηκε ιδιατερος αυτο απο τον αντρα μου... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Σημερα εζησα την απολυτη ευτυχια :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια μελλουσες μανουλες!!!!! τι κανετε σημερα? εγω καπως καλυτερα γιατι χθες ειχα ενα φοβερο πονοκεφαλο σε συνδιασμο με εμμετους που με κρατησε στο κρεβατι απο τις 4-9,30 το βραδι και μετα σηκωθηκα να δω το νησι.... σιγα μην το εχανα αλλα το ντεπονακι μου το πηρα παλι, η αληθεια ειναι αυτη............... :cry::cry::cry:

ΝΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: τελεια τα νεα σου με τον αρρενωπο αντρα που κρυβεις στην κοιλιτσα σου!!! μα γιατι ολα τα μωρα μας μας λενε οτι ειναι μεγαλα οι γιατροι?????????? :-?:-?:-?:-?:-?:-? τρωνε φαινεται καλα τα πουλακια μου......!!!!! :lol::lol::lol::x:x:x

ααααααααααααα Νενα προσοχη τωρα που πηρες το ελευθερο για sex μην πεσεις με τα μουτρα :lol::lol::lol::lol: αντε βρε καλη διασκεδαση!!!! ;);););););)

φιλακια πολλα :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια καλε τι ομορφα νεα ειναι αυτα που διαβαζω?.........εγω εφτιαχνα ολοτο σαββατοκυριακο ντουλαπες με τον αντρα μου και κυριολεκτικα ξεπατοθηκα...........που να μην με βοηθουσε ο κακομοιρης ...αχ!ποτε θα ερθει 20 του μηνα να δω το κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!!!!θα τα ξαναπουμε μετα γιατι ο γιος μου δεν με αφηνει σε ησυχια φιλια....

:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κανετε;;;;

ΝΕΝΑ τι καλαααααααααααα!!!!! Ειδατε παλι το στρουμπουλο τσουτσουνακι σας!!!!!!!! Και τι διαβαζω....; και σεξακι ε;;;;; Μια χαρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...