Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου!σημερα πηγα βολτουλα στα μαγαζια,πηρα ενα παντελονακι-φορμα,για τη δουλεια οτι πρεπει.καφεδακι και χαλαρωση..ωραια ηταν!

τι ωραια mamys love,κλωτσιτσες ε?κι εγω η αληθεια ειναι πως περνωντας οι μερες το νιωθω ολο και πιο εντονα.τωρα ειμαι σιγουρη πως ειναι το ψαρακι μου!πιστευω δεν θα αργησω να φαω κι εγω την πρωτη μου κλωτσια!!και τωρα κουνιεται το μικρουλι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΕΛΕΙΟ! αν και ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου νιωθω οπως την πρωτη φορα....σας ευχομαι γρηγορα να νιωσετε και εσεις τα μωρακια σας.......... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες, τι μου κανετε? Σπανια πλεον βρισκω χρονο να μπω λογω δουλειας... Αλλαξε και το φορουμ και δεν το πηρα χαμπαρι... Τι μου κανετε? Εγω τα ιδια, το μωρακι ειναι καλα ευτυχως, οι αναγουλες συνεχιζονται, και μπορειτε επισημα να σημειωσετε στη λιστα οτι περιμενω αγορακι :) Βλεπω αρχισαν οι πρωτες κλωτσιες ε?μ Εγω ακομα δεν ενιωσα κατι, μαλλον ειναι νωρις. Σας φιλω και θα μπαινω πιο συχνα, μου λειψατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια

περιμενω και εγω να το νιωσω,ελπιζω συντομα.

Ερωτηση ,εχετε υγρα ,γιατι εχω παρα πολλα βεβαια ειχα απο την αρχη αλλα ειναι παρα πολλα .Ξερει καμια σας τιποτα ,εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νutella συγχαρητηρια για το φυλο!!! βρε κοριτσια πολλα αγορια!!! :P:P

Φραουλίνι να σου πω- εχεις σιγουρα υγρα ή ειναι ακρατεια? ξερεις για τι σε ρωτάω- γιατι νομιζα οτι εχω υγρα- αλλα διαπίστωσα οτι εχω μινι ακρατεια- μου φευγουν τσισακια :lol::lol::lol: μου πηρε 3 μηνες να το καταλαβω!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα σε ολες εχει εδω κ κατι μερες δεν νιωθω καλα ενα σφιξιμο στην καρδια μου ταχυπαλμιες λαχανιαζω τι να πω πολυ αγχος πως θα το αποβαλλω δεν ξερω νομιζω κατι ασχημο συμβαινει κ με πιανει.ουφ :( κ η κοιλια μου εχει πεσει στρογγυλεψει παντως δεν ειναι οπως ηταν πριν καμια εβδομαδα κ στεναχωριεμαι πολυ το στηθος ποναει αλλα ποιος ξερει τρεμω στην ιδεα κ ολο θελω να κλαιω προσευχομαι παιρνω τηλ στο μοναστηρι να με διαβασουν κ ξανακλαιω τι πραγμα κ αυτο.μην σας χαλαω την διαθεση πρωι πρωι.την παρασκευη ειχα επετειο κλεισαμε 5 χρονια κ σκεφτομουν του χρονου πρωτα ο θεος θα ειμαστε 4 τι ωραια ολα να πανε καλα τιποτα αλλο δεν θελω αληθεια γιατι ταλαιπωρηθηκα κ ουτε με νοιαζει το τι περασα αλλλα αυτην την φορα να πανε τελεια ωραια ξεκινησαμε ωραια να τελειωσουμε με το καλα στην ωρα του ΚΟΥΚΙΔΑ εσυ με καταλαβαινεις αυριο εχω γιατρο στις 6 κ με παει ζαρτ γιατι να νιωθω τετοια ανασφαλεια κ να κανω κακο στον εαυτο μου? :cry::cry: φιλια σε ολες κ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία καλημερα κοπελα μου-- :)

γιατί βρε κορίτσι μου τόσο πολύ φοβασαι? όλα καλά δεν πηγαινουν? μια χαρα δεν ειναι το μωρακι σου??? αφου ο καθε υπέρηχος διαψευδει τους φόβους σου! σιγουρα καταλαβαινω το αγχος σου -ειναι λογικο μεχρι ενα σημειο- αλλα και παλι δεν μπορω να δικαιολογησω και αυτο που σου βγαινει και δεν απολαμβανεις ούτε τόσο δα την εγκυμοσυνη σου- ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε αισιοδοξες- και να μην στρεσσαρουμε τον οργανισμο μας με ολα τα κακα χημικά που παραγει όταν ειμαστε σε κατασταση στρες- γιατι αυτόματα βλάπτουμε το μωρακι. αυτο μην το περνας ετσι- ειναι πολυ σοβαρο!

Σε νιωθω βεβαια -μην νομιζεις- εγω θα σου πω το εξης- χθες μιλουσα με μια συναδελφο μου στο FB η οποια ξερει ολη την ιστορια μου- και εμεινε εγκυος κ εκεινη ενα μηνα μετα--

ε αντιμετωπιζουμε την εγκυμοσυνη πολυ διαφορετικα- δεν μπορει να καταλαβει- ή μαλλον να 'νιωσει' τους φοβους μου- απλα γιατι η ιδια δεν εχει κανενα προβλημα!!λογικο δεν ειναι?

Ακου- μην δηλητηριαζεις άλλο το μωρο σου ουτε τον εαυτό σου- αφου ολα καλα πηγαινουν ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φουσκω-τσουπριτσες !! [smilie=toothy4.gif]

εγω ειχα προβλημα με τον υπολογιστη και το ιντερνετ αυτην την εβδομαδα :evil:

αλλα ευτυχως τωρα ειναι ολα ok !!!

ελα βρε Γεωργιτσα !! πραγματι γιατι αφηνεις τον εαυτο σου να καταθλιβεται τοσο πολυ !; αφου οντως καθε φορα που πας για υπερηχο ολα ειναι καλα !

καλε ! θες να βγει καταθλιπτικο το νινι σου !!!;;;;;;;

να συγχαρω και τις τσουπριτσες που αλλαξαν γιατρο, που εμαθαν το φυλο κλπ κλπ που μου πηρε ΟΛΟ το κυριακατικο πρωινο να μαθω τα νεα σας, τοσες σελιδες που γεμισατε φιλεναδιτσες χιχιχιχιχι χαλαλι σας!

αφου ειναι ολα καλα Δοξα Το Θεο !!!! [smilie=wav.gif]

σας φιλω και φευγω για οικογενειακη συγκεντρωση (φαι!) εχω φτιαξει και κατι κανελονια με κιμα και σπανακι κρεμα γαλακτος και τυρακι γιαμι γιαμι ...!!!!

πολλα πολλα φιλια !!!!! [smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπριτσες,γεωργια μου λιγο αγχος ολες εχουμε μωρε φοβομαστε για την εξελιξη της εγκυμοσυνη,αλλα κοπελα μου επειδη περασα και εγω την φαση που λες και ενιωθα σαν να ειμαι καταθλιπτικη,πιστεψε με δεν αξιζε,εκανα κακο στον εαυτο μου και τωρα το μετανιωνω γιατι καθε καταθλιπτικη μερα που περασε θα μπορουσε να ηταν μια χαρουμενη μερα που θα κανω ονειρα για το παιδακι μου... Ολα θα πανε καλα μονο αυτο να σκεφτεσαι,και επισης να σκεφτεσαι οτι το μωρακι σου οταν γεννηθει αναλογα με το πως ηταν η διαθεση σου θα ειναι και αυτο-δεν το ειπε κανενας αυτο,ειναι ενα δικο μου κολπακι για να καθησυχαζομαι-δεν θελεις να γεννηθει το μωρακι σου με μουτρακια και σουφρωμενα χειλακια αλλα χαμογελαστο και γλυκουλι,εγω αυτο σκεφτομαι καθε φορα και ηρεμω...

Κανελονια κιμα σπανακι μμμμμμμμμμμμμμμ,εγω θα φαω σαρμαδακια ή αλλιως ντολμαδακια με αμπελοφυλλα με κιμα και ρυζι δια χειρος μαμας......μμμμμμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μαράκι καλως ήρθες πίσω :D:D

Γεωργία και εγώ έχω τρομερή ανασφάλεια σήμερα και νοιώθω ότι η κοιλιά μου δεν έχει μεγαλώσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!! Αλλά κάνω υπομονή και ελπίζω για το καλύτερο... :):)

Εγώ χθες ήμουν στο κέντρο της Αθήνας στα μαγαζιά για ψώνια και δουλίτσες και ξεκίνησα από κολωνάκι και κατηφόρισα προς το attica και πραγματικά ΌΛΕΣ οι καφετέριες και εστιατόρια ήταν γεμάτα με κόσμο μέσα στην τρελή χαρά...όλοι ψωνίζαν και ήταν ντυμένοι με τα ρούχα της νέας σεζόν και αναρρωτιέμαι: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ!!! πραγματικά ένοιωθα ότι ήμουν σε χωρα που ευημερούσε...λες και ήμουν στην Ελβετία...

και μετά έψαχνα για μία τσάντα για την δουλειά του άντρα μου για δώρο για τα γεννέθλιά του και έπεφτα σε κάτι τιμες: 500-600-700 ευρώ!!!! Αν ειναι δυνατον!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :?:?:?:?

Είδα και πολλά ρουχαλάκια για μωρά (στο attica)...είδα πολύ ωραίες φουτίτσες και πουλοβεράκια με τιμές αρκετά τσιμπημένες ....και φυσικά δεν πήρα κάτι γιατί ούτε το φύλο δεν ξέρω ακόμη!!! άντε να το μάθω επιτέλους!!!

φιλάκια :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι ρε γιωργια μου κανεις ετσι !τσαμπα τρελενεσαι θα δεις οτι το μωρακι σου μια χαρα θα ειναι και θα σε χαιρεταει στον αυριανο υπερηχο ολες μας εχουμε ανχος αλλα εσυ το παρακανεις σκεψου μονο οτι δεν κανεις απλα κακο στον εαυτο σου αλλα και στο μωρακι σου.....εγω παλι εχω ραντεβου την τεταρτη με τον γιατρο και απλα ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Τώρα που αρχίζουν κάπως να υποχωρούν τα συμπτώματα του 1ου τριμήνου, νοιώθω σαν ...να μην είμαι έγκυος (ειδικά σήμερα) και σαν να μην έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου...

Συμβαίνει και σε εσάς αυτο??

ααα και σήμερα μπήκα και ΕΠΙΣΗΜΑ στον 4ο μήνα :D:D:D (βάσει ΠΗΤ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha εγω δεν το νιωθω αυτο που λες γιατι η κοιλια μου ειναι για εγκυο 6 μηνων οποτε θελω δεν θελω νιωθω εγκυος και μου το θυμιζουν επισης και τα πονακια χαμηλα και στη μεση,καλωσηρθες στον 4ο μηνα φουσκοκοιλιτσα.... :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι θα αρχισεις να αισθανεσαι σαμανθα μου μεχρι που το μικρουλι σου θα αρχισει να σου ριχνει κλωτσιες και θα το ξανασυνιδιτοποιησεις παλι τωρα αρχιζουν τα ωραια..... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσάκια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις σας...

εγώ σήμερα δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου αυτο....ίσως γιατί είναι η πρώτη μέρα που δεν έχω αναγούλες...μακάρι :?:?

mamys love εσύ που είσαι προχωρημένη και έχεις κάνει και άλλο παιδάκι μπορείς να μου πεις, όταν σταμάτησαν τα φουσκώματα και οι αναγούλες σου, ένοιωθες και εσύ έτσι??

Είμαι στο τσακ να πάω σε νοσοκομειο για υπέρηχο...ειμαι τρελή ε??? :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ σας ευχαριστω ολες σας μεσα απο την καρδια μου πηγα σε μια βαπτιση σημερα βαπτιζοταν κοριτσακι κ μετα αγορακι ειχαν πολυ ωραιο στολισμο πριγκιπα με στεμματα μπαλονια σιελ κ ασπρα τι ωραια που ηταν ειχα κατι νευρα κ ετρεμαν ελαφρως τα χερια μου με ολους τα εβαζα χωρις να με κανουν κατι τι απαισια που ειμαι ωρες ωρες γιατι να συμβαινει αυτο κοιμηθηκΑ κανα 2 ωρο κ ηρεμησα αυριο θα μαθουμε ολα καλα θα ναι ελπιζω.εγω εκανα σουβλακια τα εψησε ο ανδρας μου οταν ηρθαμε ηταν ετοιμα αν κ δουλευε κιολας εκανα σαλατουλα ρυζακι τυρι κ φαγαμε αυριο φασουλαδα φοβαμαι μην με πειραξει αλλα τι να κανω.Μ ΕΤΑ ΠΟΥ ΣΑς ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ Κ ΜΕΤΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΝ ΕΜΕΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ ΜΗΠΩς 2 ΦΟΡΕς ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΑΥΤΟ.ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ Κ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι και γω εχω ψιλοτρελαθει να δω τι γινεται εκει μεσα γιατι εχω υπερηχο στις 9/10 και ειναι η πρωτη φορα που αργει ενα μηνα (τελ. υπερηχος γιατρου 7/9) !!!

σαμανθακι ουτε εγω εχω συμπτωματα και ... ωρες ωρες φρικαρω και μετα συνερχομαι και ξαναφρικαρω... για γελια ξέρεις...!!!

αληθεια: ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΜΠΕΜΠΗ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ !!!!;;;;; ΔΩΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ !! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Μαράκι μου χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη τρελή....η κοιλίτσα σου έχει φουσκώσει ??

εγώ το αποφασισα! στο επόμενο παιδί θα πάρω αυτό το φορητό σκάνερ για το σπίτι που ακούς την καρδούλα του μωρού...δεν μπορώ άλλο το άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσε κατσε να σου πω να γελασεις...

χθες εκει που ελεγα τις ανησυχιες μου στο Φωτακι μου και στη μικρη μου αδελφη, θυμηθηκε οτι εχουμε αυτο το πιεσομετρο που ειναι παλαιου τυπου, οχι ψηφιακο !!! το ανοιγει βαζουμε την βεντουζα στην κοιλια μου, περιπου 3 δαχτυλα κατω απο τον αφαλο και εκεινος τα ακουστικα !!! μου κανει νοημα οτι το ακουει... βαζει ακουστικα και η μικρη, ακουει και εκεινη... βαζω εγω και ΑΚΟΜΗ δεν εχω καταλαβει αν ακουγα την καρδια του μωρου ή την δικη μου.... :(:(:(:(

μα ειμαι τοσο χαζη ή εχω δικιο ;;;; ποια καρδια ακουγοταν ;;

εχω αμφιβολια γιατι : τα εμβρυα εχουν πολυ γρηγορους παλμους τωρα, εμας λεει ειναι 160/λεπτο και εγω απο τοτε που εμαθα για την εγκυμοσυνη εχω συνεχεια ταχυκαρδια ... αρα ;;; ποια ειναι;;;

δεν εχω βρει και τον κουνιαδο μου τον φαρμακοποιο να τον ρωτήσω !!!! γγγγκκρρρ!!!!

αλλα τι να κανουμε ;;; το μοναδικο που μπορουμε ειναι να αποδεχτουμε το αγχος αυτο και να συνεχιζουμε την καθημερινοτητα μας με προσοχη ...

ΥΓ: δυστυχως ειχα κοιλιτσα απο πριν... ειμαι ηδη ΣΑΝ 6 μηνων... λιγο το καθισιο, λιγο η δυσκοιλιοτητα... ααααααχχχχχχχ... που θα παει αυτη η κοιλια ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα Μαρία αυτό με το πιεσόμετρο είναι πολύ πιθανό να ισχύει γιατί η μαμά μου όταν ήταν έγκυος και στα 3 παιδιά της επειδή ο μπαμπας μου ήταν παιδί της ντίσκο και της μουσικής γενικότερα είχε μικροφωνάκια και ακουστικά και ένα σωρό άλλα τετοια και τα χρησιμοποιούσε όταν είχε αγωνία για να ακούσει το μωρό!!!

Πάντως η δική σου καρδιά τόσο χαμηλά δεν μπορεί να είναι!!! Επίσης καταλαβαίνω να μπερδευτείς εσύ με την δική σου καρδιά αλλά να μπερδευτούν και οι άλλοι αποκλείεται!! Μετρήσαν παλμούς? γιατί εσύ αποκλείεται να έχεις 160!! Τόσους πολλούς έχει το μωράκι σου? Άρα καταρίπτεται ένας ακόμη μύθος ότι τα αγόρια έχουν πιο λίγους παλμούς ;););)

καλέεε εσύ το άκουσες μην μιλάς καθόλου!! Θα πάω να εξοπλιστώ και εγώ με τέτοια από αύριο...τέλεια ιδέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! βρε θα ηρεμησετε λιγο? σας αφησα λιγο και τι διαβαζω πρωι πρωι...... ειναι δυνατον να θελετε να εισαστε αρρωστες για να νιωθετε οτι η εγκυμοσυνη παει καλα? σας ειπε εσας κανεις οτι η εγκυμοσυνη ειναι αρρωστια? για ηρεμηστε λιγο βρε κοριτσια γιατι αν δεν εχετε καταλαβει ολη μας η ζωη απο δω και περα θα ειναι ενα αγχος για το αν ειναι καλα το παιδι μας!!!! επιτελους εχουμε μπει στο 2 τριμηνο που λενε οτι ειναι το καλυτερο της εγκυμοσυνης και δεν μπορουμε να το απολαυσουμε λογο αγχους και εγω με το φραουλινι να πεις εχουμε ενα επιπλεον αγχος για το αν ειναι καλα τα μωρα μας...ολα θα πανε καλα και σταματηστε να κανετε ετσι η εγκυμοσυνη δεν ειναι ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!!!!!!!!!

ΣΑΜΑΝΘΑ φυσικο ειναι καποια στιγμη να σου περασει το στομαχι... εσυ δεν μου ελεγες να μην αγχονομαι με την παρακεντηση και ολα θα πανε καλα?? εσυ γιατι στεναχωριεσαι χωρις λογο.

Τελος παντων, συγχαρητηρια και στις κοπελιτσες που εμαθαν το φυλλο του μπεμπεκακι τους, αντε και στα δικα μας οι υπολοιπες. εγω αυριο εχω υπερηχο,ισως να δουμε κατι..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ελπιζω να μην μου θυμωσατε........ αλλα ειναι καιρος για πιο αισιοδοξες σκεψης!!!! πιαστε παλι τα παιδικα δωματια και τα ρουχαλακια......φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!τι κανετε? τελικά ειναι λογικο να ανησυχουμε ειδικα οταν πλησιαζει η επισκεψη στον γιατρό. κι εγω ολο αρνητικά σεναρια επλαθα χτες το βραδυ και που να μου κολλησει υπνος. το καλο ειναι οτι σε λιγο καιρο θα νιωθουμε ξεκαθαρα τις κινησεις των ζουζουνιων και θαμαστε ησυχες ;) κι εγω για να ξεχνιεμαι ψαχνω παιδικα δωματιακια...ειναι τοσο τελεια ολα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέεεεεεεεεερα φουσκοκοιλίτσες!!!!!!!!!

Δευτερα σήμερα και φθινοπωριασε εδω στο Βορρα :P !!

Σπιρτούλι μου τι ωραία που τα λές!! Ειναι τοσο όμορφα που εχουμε τα μπεμπε μας στις κοιλίτσες μας!!!!!!!

Ολα τα νιώθουν ακομα και τον πανικό!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρουρά κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...