Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Πηνελοπίτσα μου!!

Κ εδώ ο καιρός εξακολουθεί να είναι χάλια!! Βρέχει πάλι απο το πρωί! Λονδίνο καταντήσαμε..

Πραγματικά το δωράκι μου έγινε πολύ εντυπωσιακό..Έτσι τουλάχιστον φάνηκε σε εμένα.. :lol::lol:

Το διάβασα κ εγώ το ποστ της κοπέλας!! Είναι πολύ δύσκολη κατάσταση και δυστυχώς πολύ λίγα αυτά που μπορείς να κάνεις! Πραγματικά το μόνο που εύχομαι είναι να μην ταλαιπωρηθουν πολύ,αυτοί που το περνάνε!! Να περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται!! Γιατί είναι και μια αρρώστια που έχει να κάνει και με την ψυχολογία!..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....τι κανετε?

κ εδω σημερα στην ροδο ετοιμος να βρεξει ειναι....μαλλον θα βρεξει....μεχρι τωρα ειχαμε καλο καιρο...κ αν αρχισει να βρεχει εδω το πιθανοτερο ειναι να σταματησει μετα το πασχα... :lol: ο χειροτερος καιρος.

εγω πινω καφεδακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koykles!!!

τη μου κανετε??

ολα καλα???

χρισααα..βαλεμασ καμια φοτο..να το δουμε το δορακι... :lol::lol::lol::lol: αχ και εμενα μου αρεσουν αφτα...να καθουμε να τα χιαξο!!!..

χρισααα..δεν μου κανισ και εμενα ενα???...λιπον ολα μεγαλο μεγατοσ τα θελο...διλαδι ..διπλι κουβερτα..χορμα χχλ..πανεσ..εκινεσ για μεγαλουσ..και αντι πιπιλεσ..βαλι γλιφινγιουρια...αα με αρομα πορτοκαλι..... :lol::lol::lol::lol: θεσ?????????????? :lol::lol:

πιπτσα..αφτο το καιρο το εχουμε εμισ εδο ..εδο και μια εβδομαδα!!!!...εχο 2 μερεσ που ανιγο κλιματιστικο{επιδι εγο εχο κλιματιστικο που το χρισιμιοπιο μονα χιμονα,,,,καλοκαιρα δεν χριαζετε...εχουμε φισικο κλιματιστικο ...το βουνο!!!} για να σπαι λιγο το κριο...και βρεεεεεχχχχχιιιιι πολιιιιιι!!!!!!!!!!!..και πολεσ μερεσ τορα πια....

χρισανθι καλιμερα...καλι ιδεεα το καφεδακι....παο να χιαξο..ενα καφτο νεσσ...καφτο!!!!!!!!!!!!!!!!!

σιμπεθερα μου..δεν φανικε ακομα???..μαλον τα εχι πολι δουλεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρυσάνθη μου!!

Κ εδώ Θεσσαλονίκη απο την Δευτέρα είναι χάλια και βρέχει συνέχεια!! Αφού εχθές έβαλα μπουφανάκι για να βγώ έξω!! Χειμώνιασε για τα καλά!!

Εγώ έκανα έκανα ένα τσαγάκι να πιώ..έχει μια υπέροχη μυρωδιά..Με φρούτα του δάσους πρέπει να είναι της lipton τα φακελάκια!! μμμ Μύρισε όλος ο όροφος στην εταιρεία..Με ρωτάνε τί μυρίζει έτσι ωραία :D:D .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νίνα μου!!

Θα βάλω φωτογραφία να δεις αν σ'αρέσει..Κ αν ειναι εντάξει θα σου κάνω εσένα με πάνες για ακράτεια!! :lol::lol::lol::lol:

Η συμεθέρα σου απεργεί σήμερα και δεν φάνηκε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νίνα μου!!

Θα βάλω φωτογραφία να δεις αν σ'αρέσει..Κ αν ειναι εντάξει θα σου κάνω εσένα με πάνες για ακράτεια!! :lol::lol::lol:

μιν γελασ..χριαζουντε και αφτα!!!!..στα γεραματα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

εγο τορα μπικα..αλα δεν την ιδα...ιπα μιποσ εσισ που ιστε εδο απο πριν ...μιποσ την ιδατα...μαλον τα εχι δουλεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εδω μαζεψα το σπιτι μου...γινοταν ενας ψιλοχαμος με παιχνιδια , αφου να φανταστειτε την νυχτα που παω τουαλετα προσπαθω να μην παταω παιχνιδια κ τους τρομαξω....καμια φορα ειμαι κομματια κ δεν θα μαζευω...θα με καταλαβεται συντομα.... :lol:

χρυσα μου κ εμενα οι δικοι μου χρυσα με φωναζουν...λιγοι με ξερουν χρυσανθη....εσενα χρυσα ειναι το κανονικο ή βγαινει απο καπου....?

νινα μου ειναι καλη ιδεα η πανες ακρατειας.....οταν μεινεις εγκυος θα σου τις κανουμε δωρο γιατι θα κατουρηθεις απο την χαρα σου.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εδω μαζεψα το σπιτι μου...γινοταν ενας ψιλοχαμος με παιχνιδια , αφου να φανταστειτε την νυχτα που παω τουαλετα προσπαθω να μην παταω παιχνιδια κ τους τρομαξω....καμια φορα ειμαι κομματια κ δεν θα μαζευω...θα με καταλαβεται συντομα.... :lol:

χρυσα μου κ εμενα οι δικοι μου χρυσα με φωναζουν...λιγοι με ξερουν χρυσανθη....εσενα χρυσα ειναι το κανονικο ή βγαινει απο καπου....?

νινα μου ειναι καλη ιδεα η πανες ακρατειας.....οταν μεινεις εγκυος θα σου τις κανουμε δωρο γιατι θα κατουρηθεις απο την χαρα σου.... :lol::lol::lol:

ετσι και μενο εγκιοσ..και χαρτομανδιλα θελο..ααα και καμια παπια...επιτι τα ιμε στο κριβατε για 8 μινεσ!!!! ετσι μονιζο ποσ και η πανεσ...χρισιμεσ τα ινε!!!! :lol::lol::lol: ιδικα στησ τελεστεεσ μινε τησ εγκιμοσινι...σιγουρα ..τετια τα φορεσο....αν με πανι κατουριμα..δεν τα φτασο στο μπανιο..!!!ποτε μα σικοτο{που πρεπι με ελαφριεσ κινισισ}..ποτε να φτασο στο μπανιο..που ινε απο την αλι μερια του σπιτιου...και το ξερο εκι και τα εχο μια σταγονα μονο...!!χαχαχαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα πλακα νινα μου μηπως να σου βαλουν ενα ρατζο εξω απο την τουαλετα.....νομιζω οτι θα ειναι χρησιμο να μην σηκωνεσαι καθολου....αχ τι τραβαμε....εγω το εγραψα για πλακα αλλα ειδες καμια φορα τι γινετε....ας ελπισουμε την επομενη θα ειναι κ τυχερη τι να πω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

Εγώ σήμερα απεργώ (όπως πολύ καλά κατάλαβε η Χρύσα) απο τις 8 η ώρα που ξύπνησα τώρα κατάφερα να κάτσω να πιώ καφέ. Αλλά τις τελείωσα τις δουλειές μου οπότε είμαι άνετη τώρα.

Πιπίτσα το διάβασα και εγώ το ποστ της κοπέλας... εγώ στην οικογένεια μου έχω τρία άτομα με αυτήν την αρρώστια...τον έναν τον χάσαμε πέρισυ... (τον παππού μου) και οι 2 αδερφές του μπαμπά μου το παλεύουν ακόμα...είναι πολύ δύσκολο... μακάρι όλα να πάνε καλά για την κοπέλα και ο θεός να τους δίνει δύναμη και κουράγιο.

Χρύσα μου περιμένουμε φωτό γιατί και εμένα πολύ μου άρεσε η ιδέα σου...

Νίνα μου και εδώ σήμερα χάλασε ο καιρός βροχή και αέρα απο το πρωί και έχουμε 13 βαθμούς! Χειμώνιασε για τα καλά!

Χρυσάνθη μου καλημέρα και σεσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα πλακα νινα μου μηπως να σου βαλουν ενα ρατζο εξω απο την τουαλετα.....νομιζω οτι θα ειναι χρησιμο να μην σηκωνεσαι καθολου....αχ τι τραβαμε....εγω το εγραψα για πλακα αλλα ειδες καμια φορα τι γινετε....ας ελπισουμε την επομενη θα ειναι κ τυχερη τι να πω.....

χρισανθι..εγο το πιρα αποφασι..ποσ μονο ετσι τα μπορεσο να κανο παιδαι....και αν πρεπι να τρενο τετια δισκολια...αποφασισα να το περασο με χιουμορ!!!...

αρχισα απο τορα να παρο εξιφλισμο!!!..τροτα απο ολα..τακτοπιο..το θεμα του λαπτοπ...εεε να μιν με χασετε και ολασ!!!χαχαχαχ :lol::lol::lol::lol: ..λιπον πιρα καλοδιο..που μπορο να σινδιεσο το λαπτοπ..στιν τηλεορασι...και το επομενο βιλα ινε να παρο ασιρματο πλικρολογιο...για να μιν κρατο το λαπτοπ στην αγγαλια..ετσι τα παρο σιρματο πλικτρολογιο..ελαφρι..και αφτο τ το εχο διπλα μου.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νινα μου κ εγω ετσι το πηρα....γιατι αν το παρουμε αλλιως ζητω που καικαμε....κ εγω λεω να ειναι καλα κ να μην κανει εξυπναδες στην πορεια.....να ειναι φρονιμο ωαριακη.....

Γιεληζ μου καλημερα...οριστε κ αλλο επαθλο για το τεστ IQ τις τουρτιτσες της Χρυσας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίνα μου ετοιμάζεσαι απο τώρα ε?? Καλά κάνεις!!

Χρυσάνθη μου δυστυχώς δεν με βαφτισαν Χρυσάνθη αλλά ένα άλλο πολύ περίεργο όνομα!! Είναι απο τον Εβρο! Είχαμε μικρά θεματάκια στην βάφτιση και μπερδεύτηκε η νονά μου και είπε το όνομα της γιαγιάς!Χαχαχα Κανονικά θα με βαφτίζανε Χριστίνα και τα παστάκια λέγανε Θεοδώρα!!! χαχχχαχ

Ο Μπαμπάς μου ήθελε το όνομα του πατέρα του (Θεοδώρα) καθώς της μητέρας του το έιχε πάρει η μεγάλη μου η αδερφή! Έτσι είχε κανονίσει και τα παστάκια! Η μαμά μου όμως απο την άλλη ήθελε το όνομα της μητέρας της που θα ..το τροποποιούσαμε λιγάκι γιατί δεν είναι και ότι καλύτερο!Είχε πει λοιπόν στη Νονά μου να με φωνάξει ή Χριστίνα ή Χρύσα! Όταν είδε τα παστάκια η μαμά μου έπαθε σοκ!! Αλ΄΄αξανε το όνομα και γενικότερα έγινε μία αναστάτωση! Στο τέλος η νονά μου απο τον χαμό φώναξε το όνομα της γιγιάς όπως ακριβώς ήτανε!Ποτέ δεν με φωνάξανε έτσι βέβαια! Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία μ'αρέσει αρκεί να το λένε σωστά! Γιατί δυστυχώς ακόμα και στην ταυτότητα το έχουν λάθος γραμμένο και το προφέρουν και λάθος!! Όλοι!!!! Και όταν το λέω κάπου με κοιτάνε σαν να βλέπουν εξωγήινο!!χαχαχαχ Τί να κάνω όμως...Μετά τον γάμο που το άκουσα τόσες φορές..το συνήθισα..χαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti lessssssss ninakiiiiiiiiiiiiiiiiiii???? :lol::lol::lol:

kalimeraaaaaaaaaaaa paidiaaaaaaaa

καλοσ την γλικια μου....

κιτα ζαχα..τορα πια πρεπι να αποκτισο...χιουμο..αλα δεν ξερο που να νο βρο.....κριβετα απο εμενα....ιμε τοσο σοβαρι γινεκα..που και το χιουμορ...αρνιετε να ερτι σε μενα!!! :lol::lol::lol::lol: αλα που τα παι δεν τα το βρο.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιμπεθερααααα..που ισε εσι καλε??σε πεθιμισααααα...μου ελιψεσσσσσσ.... :oops::oops:

πιοσ απεργουνε σιμερα???

αλιθια ..θελο να παο να γραψο κατι φαρμακα ....αφτου τα δουλεβουμε???? εεεε???..ξερι καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια θα εχουμε πολλα επαθλα..... :lol:

αντε να βρουμε κ το τεστ..μην βαλετε αληθινο δεν παιζει.....οχι οτι δεν μου κοβει αλλα μην ξεφτιλιστουμε.... :roll:

τι εγινε παλι απεργιες?μονο ο στρατος δεν απεργει....δεν μπορουν....δεν φτανει που μας κοψαν ενα σωρο κ ειμαστε κ στην αλλη ακρη της γης.....αντε μην τσατιστω τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι οτι ουτε μια φορα δνε εχω γελασει με τα αστεια σου...μονο ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ απο τα γελια....οποτε ρε μαναρακι για ψαξε καλυτερα ΙΣΩΣ λεω ΙΣΩ βρεις λιγο χιουμορ....αν και δυσκολο αφου τοσα χρονια δεν το χεις τωρα θα σου ρθει??? :lol::lol::lol:

Αν βρω κι εγω πουθενα εδω γυρω θα σου στειλω.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
    • Εμείς η αλήθεια είναι πως προγεννητικό δεν είχαμε κάνει πριν μάθω για την εγκυμοσύνη επειδή δεν περιμέναμε πως θα πετύχουμε τόσο γρήγορα, μέσα σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας είχε έρθει.  Εγω ειχα κανει καποιες εξετασεις ορμονολογικες-όχι ολοκληρωμενες- επειδη ειχε μια ανωμαλία η περιοδος πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα ξεκινησει και την μυο-ινοσιτολη που είχε προτείνει η γυναικολογος. Επισης εχω ελεγξει και θυρεοειδη ειναι οκ+ οτι εξετασεις ειχα κανει ως προγεννητικο στην αρχη της εγκυμοσυνης επισης οκ. Τώρα είναι 4 κύκλοι που έχουν περάσει, ξανά οι 2 τελευταίοι πιο στοχευμενης προσπάθειας (χρησιμοποίησα και τα τεστακια) . Αλλά περίμενα πως τώρα θα ερχόταν κάπως πιο γρήγορα το σπορακι , όσο δεν έρχεται απογοητευομαστε  Ειχα κανει και αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλία μετά την αποξεση ...αλλα τώρα τον έχει πιάσει ένας φόβος μήπως εκεινος έχει κάποιο θεματακι , θα το συζητήσω με τον ουρολόγο εδώ της περιοχής για αρχή και βλέπουμε  Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να δούμε και το σπέρμα πιο πολύ και για κεινον , για να φύγουν τυχόν υποψίες ή ακόμα και να διορθωθεί κάτι αν χρειάζεται  Εγώ είμαι 26 χρονών, αλλά από την στιγμή που θέλουμε ένα μωράκι καλό δεν είναι να έχουμε ένα ολοκληρωμένο ιστορικό και να το παρακολουθούμε το πράγμα; κάπως σκέφτομαι πως δεν θέλω να το αφήσω και στη τύχη του  Είμαστε πολύ καλά ως ζευγάρι, έχουμε επικοινωνία περνάμε καλά όλα πολύ καλά, όσο και να θέλουμε το ότι είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε μας περνάει από το μυαλό και το σκεφτόμαστε συχνά ίσως τώρα να είναι μια φάση που να το σκέφτεται και ο σύντροφος μου πιο έντονα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...