Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο5


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια…… δεν είναι πως δεν σας ακούω καλές μου..... απλώς δεν είμαι καλά.....

Όπως τα περίμενα….. τ΄αποτελέσματα δεν ήταν καλά…..

Ξεκινάω χαπάκι (πολύ δυνατό…. 1 χάπι την εβδομάδα!!!) με προσοχή να μην παραλείψω ούτε 1 δόση….. να μην κουράζομαι πολύ…… και να μην πάρω άλλα κιλά…..

Στο 3μηνο ξανά αιμοληψίες…. η Προλακτίνη μου έφτασε στο 50…. ανώτατο όριο το 31!!!!! Δεν είναι απαραίτητο πως το αδένωμα προκαλεί την άνοδο της Προλακτίνης…. την επηρεάζει όμως σίγουρα…..

Επιπλέον…. εναλλαγές στη διάθεσή μου…. στη θερμοκρασία του σώματος (εκεί που “λιώνω στη ζέστη“….. ξαφνικά τουρτουρίζω…..)

6 μήνες αργότερα…. πάλι Μαγνητική…. να δούμε πώς ανταποκρίθηκε ο οργανισμός μου στο χαπάκι…. δε θέλω πάλι….

Συν τοις άλλοις…. αναβάλλεται μέχρι νεοτέρας η επίσκεψη σε Γυναικολόγο…. αφού η σύλληψη είναι πολύ δύσκολη…. έως απίθανη…. τι να μου πει?????

Δεν ξέρω γιατί στενοχωρήθηκα τόσο πολύ….. έριξα και το κλάμα μου….. μην ξεχνιόμαστε…. μετά βέβαια…. έκανα το μπανάκι μου…. ήπια το φραπεδάκι μου & στάνιαρα κι ευτυχώς είχαμε και τα Γενέθλια της μικρής και ξεχάστηκα…. μόνο κάποια στιγμή….. θυμήθηκα….. στα περσινά της Γενέθλια είχα ευχηθεί από μέσα μου….. “Κάνε Θεέ μου…… του χρόνου τέτοια μέρα….. να μη μπορώ να έρθω….. γιατί θα είμαι στο Μαιευτήριο με το μπεμπάκι μου“…… δεν το ξαναλέω…… ευτυχώς…. δεν πέταξε καμιά σπόντα η πεθερά….. γιατί “θα τ΄ άκουγε”!!!!

Αλλά και σήμερα…. είμαι πολύ στενοχωρημένη…. νιώθω “σκασμένη“….. ξέσπασα στο σιδέρωμα….. πρωϊνιάτικα…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πιπίτσα μου θα κάνεις αυτά που πρέπει να κάνεις και όλα στρώσουν!

Κουράγιο και θετική σκέψη!

Εγώ δεν μπορώ να γράφω πολλά γιατί πνίγομαι στη δουλειά και ας με κοροιδεύουν κάποιες... :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα..κοριτσι μου...εγο δε εχο ιδεεα απο αφτα ..την εξετασισ και τα αποτελεματα..σιγνομι,αλα δεν ξερο τη να σου πω..και φοβαμε να μιν πω καμια βλακια ..και σε κανο να ιποφερισ περισοτερο...

το μονο που μπορο να σου πω..ιμε να εχισ διναμι και κουρακιο για να το περασισ αφτο..και πιστη στο θεο που ολα θα πανε καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα εγο δεν κοροιδεψα κανενασ!!!..για μενα δεν ελεγεσ???εεεε??? :lol::lol::lol::lol:

οχι καλε ..κανι την δουλεα σου...πιο γριγορα να τελιονισ..να πουμε καμια κουβεντα.....αλα προσεξε νιν κανισ κανενα λαθοσ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορτσουλια τι κανετε?πιπιτσα μην απελπιζεσαι κοριτσι μου,οι δυσκολες καταστάσεις ειναι για τους δυνατούς ανθρωπους...πίστη κ όλα θα γινουν.

Τις υπόλοιπες σας φιλώ ομαδικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα εγο δεν κοροιδεψα κανενασ!!!..για μενα δεν ελεγεσ???εεεε??? :lol::lol::lol::lol:

οχι καλε ..κανι την δουλεα σου...πιο γριγορα να τελιονισ..να πουμε καμια κουβεντα.....αλα προσεξε νιν κανισ κανενα λαθοσ!!!

Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται!! :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου........

Είναι πολύ γλυκό να σου μιλάνε έτσι..............

Άνθρωποι που δεν τους έχεις δει ποτέ...................

Τουλάχιστον........... αισθάνομαι πως είμαι άνθρωπος..........

Ώρες-ώρες νομίζω είμαι "σκουληκάκι"..... ακόμα κι αυτά όμως γεννάνε.........

Αχ...... τί λέω Χριστέ μου??????????? Τί λέω η καψερή???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου........

Είναι πολύ γλυκό να σου μιλάνε έτσι..............

Άνθρωποι που δεν τους έχεις δει ποτέ...................

Τουλάχιστον........... αισθάνομαι πως είμαι άνθρωπος..........

Ώρες-ώρες νομίζω είμαι "σκουληκάκι"..... ακόμα κι αυτά όμως γεννάνε.........

Αχ...... τί λέω Χριστέ μου??????????? Τί λέω η καψερή???????????

χμμμμ..σκουλικακι???ορεεο φενετε!!!

μα τη χαζα κατσι και λεσ?? εεεε??

με φενετε ποσ σε φτιπισε το μιαολο....καλα ζιλεβισ τα σκολικακια..που γενανε??? εεε ..μα την ζωι εχουν αφτεσ?? εεε ..μολισ ενφανιζουντε τηνσ παταμε...και φανδαζεσε να ισουν σκουλικακι και να σε παθισο εγο??? φανδαζεσε???... :lol::lol::lol::lol: τη τα απομενε απο εσενα???..εεε οχι πεσ ..τη τα απομινε???..εδο σε τελο!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζούνα μου εύχομαι σύντομα να ξεπεραστούν όλα τα προβλήματα και να καταφέρεις αυτό που τόσο πολύ επιθυμείς!!

Μακάρι του χρόνου τέτοια εποχή να είσαι στο μαιευτήριο.. ;);) Υπομονή και κουράγιο...

Νίνα μου τί κάνεις??Την βρήκατε την lolli τελικά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ...........

Χρύσα μου....... μακάρι.......

Nikulinaki...... με κατάφερες να γελάσω...........

"Σου βγάζω το καπέλο" που λέμε......

γελασεσ?? αφτο εχι σιμασια!!

αλα δεν μου απανδισεσ ομοσ!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμμμ..σκουλικακι???ορεεο φενετε!!!

μα τη χαζα κατσι και λεσ?? εεεε??

με φενετε ποσ σε φτιπισε το μιαολο....καλα ζιλεβισ τα σκολικακια..που γενανε??? εεε ..μα την ζωι εχουν αφτεσ?? εεε ..μολισ ενφανιζουντε τηνσ παταμε...και φανδαζεσε να ισουν σκουλικακι και να σε παθισο εγο??? φανδαζεσε???... :lol::lol::lol::lol: τη τα απομενε απο εσενα???..εεε οχι πεσ ..τη τα απομινε???..εδο σε τελο!!! :lol::lol::lol:

Η απάντησις μου Nikulinaki:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισε καλιτερα τορα???...κιτα να μου πεσισ παλι!!! ψιλα το κεφαλι..ακουσ ..ψιλα το κεφαλι!!!ινε θελιμα θεου...αφτοσ μασ δοκιμαζι..εε δεν μπορι..καπια στιγμι τα μασ δοσι και χαρεσ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια...

Στις 21 του Νοέμβρη δεν τιμούμε την Παναγιά μας??????

Είναι τα Εισόδια της Θεοτόκου??????

Καλά δεν το θυμάμαι?????

Σκεφτόμουν να νηστέψω μερικές μερούλες τότε.......

Να πάω να βρω τον Ιερέα που μας πάντρεψε (να ΄ναι καλά ο Παπα-Νικόλας!!!!) και να του ζητήσω να με Εξομολογήσει.......

Μήπως τα καταφέρω και Μεταλάβω...........

Γιατί είμαι κακό παιδί....... κι επειδή...... λιγουρεύομαι (και δεν πρέπει...... στη Νηστεία!!!!) δεν πηγαίνω ποτέ να Μεταλάβω.......

Μήπως και με βοηθήσει η Χάρη Της........ και γίνω κι εγώ μανούλα...........

Μόνο να μην έχω περίοδο........ αλλά δε μπορώ να το ξέρω από τώρα................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια...

Στις 21 του Νοέμβρη δεν τιμούμε την Παναγιά μας??????

Είναι τα Εισόδια της Θεοτόκου??????

Καλά δεν το θυμάμαι?????

......

Καλά θυμάσαι τότε είναι και πέφτει και Κυριακή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου!!!!!!!!!!

DIOSAKI μου……. πολύ ωραίο αυτό που μου έστειλες!!!!!!!!!!!!! Thanks!!!!!!!!!

Nikulinaki......... μετά τα λογάκια σου, που με κάνανε και γέλασα..... μπήκα σε μερικά sites....... ν΄ασχοληθώ με δίαιτες........ μπας και ξεχαστώ......

Ευχαριστώ πολύ την παρεούλα σας.........

Δεν θα ξαναπέσω...... υπόσχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pipitsaki μην αχχολεισαι με διαιτες γιατι αυτες οι φορμουλες διατροφής δεν βοηθάνε καθόλου νομίζω. Απλά αν θέλεις πριν φας κατι πες στον εαυτο σου: ειναι υγιεινό τωρα αυτο που θα φάω? ειναι απαραίτητο? ξερω πως αν γυρίσει το ματι απο λιγούρα δυσκολα αντιστέκεται κανεις γτ κι εγω ετσι ειμαι αλλά οσες φορες κατάφερα να αναλογιστώ τι ειναι αυτο που θα φαω τελικα αντιστάθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου!!!!!!!!!!

DIOSAKI μου……. πολύ ωραίο αυτό που μου έστειλες!!!!!!!!!!!!! Thanks!!!!!!!!!

Nikulinaki......... μετά τα λογάκια σου, που με κάνανε και γέλασα..... μπήκα σε μερικά sites....... ν΄ασχοληθώ με δίαιτες........ μπας και ξεχαστώ......

Ευχαριστώ πολύ την παρεούλα σας.........

Δεν θα ξαναπέσω...... υπόσχομαι!!!!!

βρε "σκουλικακι"...μιν τημορισ το σοματακι σου...ακου εκι διετα!!!

εγο οταν ιμε πεσμενιιιιι..τρωοοοοο..!! εσι διετεσ θεσ??χαχαχαχαχα..προσεξε εκι που μπενισ και βλεπισ φαγιτα{διετετικα}..να μιν σε πιασε λιγουρ και πασ και τροσ!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά....... δε μιλάμε για δίαιτα..... δίαιτα.....

Μιλάμε....... για φραγή εισερχομένων...... φαγητών..... εντάξει??????

OK....... γενικά το καλύτερο είναι....... λίγο απ΄ όλα............

Έλα όμως...... που εγώ δεν το ξέρω αυτό το λίγο........

Κι είμαι μία ωραιότατη μπαλίτσα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτές οι δίαιτες...

Ζουζούνα μου μια απόφαση είναι,αν αντέξεις 1 εβδομάδα και αρχίσεις και χάνεις..τότε θα γλυκαθείς και θα συνεχίσεις! Εγώ όταν έκανα δίαιτα (διατροφή βασικά μόνη μου,μετρούσα θερμίδες κ εετρωγα τα πάντα)έτσι τα κατάφερα..κρατήθηκα 1 εβδομάδα και όταν είδα ότι έχασα τόσο εύκολα συνέχισα και κατάφερα σε 1,5 χρόνο περίπου χωρίς να στερούμε να χάσω 16 κιλά και απο ΠΑΝΤΟΥ!!!!

Μην ρωτάς για τώρα..έχω πάρει ξανά 6 κιλάκια.. :oops: Μετά απο 4 χρόνια όμως και μετά απο εγκυμοσύνη!!

Γειά σου κ εσένα Έλενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...