Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΜΑΣ...ΜΕ ΑΓΑΠΗ....Νο4


Recommended Posts

Κοριτσακια μου καλημερα!!!

Τι κανετε?

Εγω τελικα εκανα την επεμβαση,γυρισα σπιτι μου στις 9 το βραδυ και ειμαι καλα!!!

Παει και αυτο τελειωσε.

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απο το μαιευτηριο,για την προσοχη και φροντιδα που μου εδωσαν.

Μου εκαναν τις απαραιτητες εξετασεις το πρωι,και στις 2 το μεσημερι με εβαλαν χειρουργειο.

Δεν καταλαβα τιποτα,μονο οταν με ξυπνησαν πονουσα πολυ χαμηλα στην κοιλια μου.

Με κρατησαν στην ανανηψη 1/2 ωρα με οξυγονο τους ορους μου,και μετα με πηγαν στο δωματιο μου.

Το απογευμα μου εφεραν να πιω τσαι και νερο για να ουρησω και στις 7 φαγητο..ναι,ναι εφαγα κιολας

σνιτσελ με πουρε..τελειο το βρηκα με την πεινα που ειχα...χαχαχα!!!

Τωρα παιρνω αντιβιωση...και κατι αλλο να σας πω..μου εδωσαν dvd με ενα μερος της επεμβασης..το βαλαμε με τον αντρουλη μου το βραδυ να δουμε και παθαμε ΣΟΚ με αυτα που ειδαμε..δεν μπορειτε να φανταστειτε το τι γινοτανε στην μητρα μου και πως τα καθαριζε ο γιατρος με το λεηζερ...

Αυτα τα νεα μου κοριτσακια....σας ευχομαι καλο σ/κ...φιλακια πολλα!!!

Μπράβο!Είδες?πήγαν όλα καλά!Θα αναρρωσεις κ σύντομα θα ξεκινησεις πάλι τις προσπάθειες!Να σε ρωτήσω,στον γιατρό που σου έκανε την απόξεση έτσι όπως την έκανε δεν ΄πηγες?Να του τα δείξεις όλα αυτά κ να τον ρωτήσεις ''Γιατί''?Τι γιατρός ηταν αυτός?Αυτος κ πόσοι άλλοι σαν αυτον...τελοσπάντων.Σημασία εχει που το καταλαβες έγκαιρα κ το πρόλαβες πριν κάνει κακό!Καλή αναρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 232
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ δεν πάω καλά τελικά.....όταν τα παιδιά είναι άρρωστα αποσυντονιζομαι κι εγώ!!!!

Βρε Γωγώ μου τώρα είδα τα νέα σου....και εγώ στον κόσμο μου, ακόμα σε ρωτάω!!!!!

Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά, έγινε σωστή δουλειά και τελείωσαν όλα όμορφα.

Είδες που σου έλεγα ότι το βράδυ της Παρασκευής θα είσαι στο σπιτάκι σου και όλα θα έχουν τελειώσει όμορφα??? Να μ΄ακούς εμένα, χαχαχα....

Άντε λοιπόν από δω και πέρα, καλή τύχη να έχετε και εύχομαι η επιθυμία σας να πραγματοποιηθεί!!!!

Φιλιά πολλά, καληνύχτα...χάρηκα πολύ με τα νέα σου. @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!! ειστε καλα? σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας.

Σημερα το πρωι πηγαμε στον γιατρο να μου δωσει οδηγιες και για να τον πληρωσουμε..

Λοιπον,σημερα μου ειπε οτι μου εβαλε χθες οταν καθαρισε την μητρα μου,σπιραλ επειδη εχω αιμα τωρα και για να μην κολησουν στα τοιχωματα της μητρας και δημιουργηθουν παλι συμφησεις.

Απο αυριο ξεκιναω κατι χαπια για 21 ημερες και στην συνεχεια θα μου ερθει μια ψευτοπεριοδος και τοτε θα παω για να μου αφαιρεσει το σπιραλ.Αυτα τα χαπια θα μου δημιουργησουν ενα νεο ενδομητριο αφου μετα την επεμβαση δεν υπαρχει πλεον.

Ελενακι μου το σκεφτηκαμε να παμε στο ιατρειο του και να τον ξεφτιλησουμε με αποδειξεις...και τι θα βγει? θα προσπαθησει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα...τιποτα δεν βγαζεις...αν και πολυ φοβαμαι οτι ο αντρας μου θα το κανει...γιατι βραζει ....

Καλη σας νυχτα και καλα να περασετε...φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπακι μου,περαστικα στην αγορινα σου...υπομονη ο καιρος αυτος και γενικα τα μικρα παιδια τα εχουν αυτα...υπομονη κουραγιο και περαστικουλια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου το σκεφτηκαμε να παμε στο ιατρειο του και να τον ξεφτιλησουμε με αποδειξεις...και τι θα βγει? θα προσπαθησει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα...τιποτα δεν βγαζεις...αν και πολυ φοβαμαι οτι ο αντρας μου θα το κανει...γιατι βραζει ....

Καλη σας νυχτα και καλα να περασετε...φιλακια πολλα!!!!

Το πιο πιθανό είναι να μην βγει κάτι αλλά...ελεος πια μ'αυτους τους γιατρους!πας σε κάποιον κ αναρωτιεσαι:ειναι καλος δεν ειναι?θα με προσέξει?κ σε περιπτωσεις οπως η δικη σου λες δοξα το Θεό που προλαβα τα χειροτερα..Είναι αδικο!Δεν ξέρω,εμένα μου τη δινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς βρε κορίτσια κάποια δεν είναι και δεν πρέπει να λέγονται γιατροί, αλλά χασάπιδες.

Θεωρώ πως η στάση σου Γωγώ είναι η σωστή.

Άντε και να πήγαινες να του ζητήσεις εξηγήσεις και να του δείξεις τα λάθη σου, τι θα άλλαζε πιστεύεις???

Ότι κακό σου είχε προκαλέσει, δεν θα άλλαζε.

Βέβαια εν βρασμό ψυχής όλοι όπως η Λένα θα αντιδρούσαμε, αλλά πάλι εσύ θα στεναχωριόσουν και ο άντρας σου επίσης. Άσε που οι άντρες δεν είναι και τόσο ψύχραιμοι και θα τον άρπαζε στα χέρια!!!

Από 'δω και στο εξής λοιπόν όλα να πάνε καλά και ήρεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς βρε κορίτσια κάποια δεν είναι και δεν πρέπει να λέγονται γιατροί, αλλά χασάπιδες.

Θεωρώ πως η στάση σου Γωγώ είναι η σωστή.

Άντε και να πήγαινες να του ζητήσεις εξηγήσεις και να του δείξεις τα λάθη σου, τι θα άλλαζε πιστεύεις???

Ότι κακό σου είχε προκαλέσει, δεν θα άλλαζε.

Βέβαια εν βρασμό ψυχής όλοι όπως η Λένα θα αντιδρούσαμε, αλλά πάλι εσύ θα στεναχωριόσουν και ο άντρας σου επίσης. Άσε που οι άντρες δεν είναι και τόσο ψύχραιμοι και θα τον άρπαζε στα χέρια!!!

Από 'δω και στο εξής λοιπόν όλα να πάνε καλά και ήρεμα...

ΓΙΑΤΙ να τη βγάζουν παντα ''καθαρή''!ΓΙΑΤΙ!!!!!!Αυτό μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι,που προκαλουν κακο κ μενουν ατιμωρητοι...Έστω να εχουν το κουράγιο να ζητήσουν συγνώμη....Έστω αυτό,να έχεις μια ηθικη ικανοποιηση...Μου ετυχε,η κολλητη μου κ κουμπάρα μου,είχε κάποιο πρόβλημα,απόφάσισε,¨οπως όλοι σε σοβαρες περιπτώσεις να πάρει κ δευτερη γνωμη.Έσκασε ένα σωρο χρήματα της είπε πως δεν εχει τίποτα,οτι εχει φυγει,πράγμα λίγο απίθανο αλλα λες μπορεί...Ευτυχώς όμως πήρε κ τριτη κ τεταρτη γνωμη που συμφωνουσε με τον πρωτο γιατρο κ προλαβε ευτυχώς...Αν βασιζόταν στη δευτερη γνωμη?Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι!κ ναι,στεναχωριεμαι κ νευριάζω...γιατι δεν κάνουν αυτό που πρέπει κάποιοι,γιατί δεν είναι σωστοι,γιατι δεν βλέπουν τον ανθρωπο αλλα την τσεπη τους...ΕΛΕΟΣ πια!ΕΛΕΟΣ!Να παρακαλάμε να μην μας τυχει τίποτα γιατι δεν έχουμε ιδέα που θα πέσουμε...Συγνώμη για τον τόνο του γραψιματός μου αλλά δεν μπορω...Εγω σε ηλικία 6 ετων,θα πέθαινα.Γιατί?Γιατι είχα ενα πρόβλημα,κ πήγαινα καθε δευτερο σαβ-κο στο νοσοκομείο με εμετους..Με είχαν μάθει όλοι εκει,πάλι εδω?με ρωτουσαν.Κανεις δεν προβληματιστηκε το γιατι πάω τοσο συχνα,επι ένα χρόνο σχεδον.Ηταν μια γιατρος που ζητούσε να μου κάνουν υπέρηχο,έναν απλό υπερηχο αλλά ο διευθυντης δεν δεχόταν,φοβίζεις αδικα τους γονεις ελεγε.Ώσπου μια μέρα,επειδη αυτός ελειπε μου τον εκανε η γιατρος,να ναι καλά.Κάτι βρήκαν στο συκώτι αλλά για να πουν τι είναι ακριβως έπρεπε να χειρουργηθω.Κ χειρουργηθηκα.Ευτυχώς δεν ήταν καρκινος,αλλά κι αυτό που είχα αν δεν το βρισκανε στο θανατο θα με οδηγουσε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ και επαυξάνω μαζί σου Λένα.

Αλλά ακόμα και στην δική σου περίπτωση που είχε αίσιο τέλος, τι έκαναν οι γονείς σου???? Έπιασαν τον διευθυντή να τον στολίσουν κανονικά??? Αντιδράσανε για το λάθος του???

Αν έχεις το κουράγιο και την δύναμη μπορείς να φτάσεις ψηλα τα απαράδεκτα λάθη των γιατρών. Αλλά μήπως κι αυτό δεν είναι χρονοβόρα και ψυχοφθόρα διαδικασία????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ και επαυξάνω μαζί σου Λένα.

Αλλά ακόμα και στην δική σου περίπτωση που είχε αίσιο τέλος, τι έκαναν οι γονείς σου???? Έπιασαν τον διευθυντή να τον στολίσουν κανονικά??? Αντιδράσανε για το λάθος του???

Αν έχεις το κουράγιο και την δύναμη μπορείς να φτάσεις ψηλα τα απαράδεκτα λάθη των γιατρών. Αλλά μήπως κι αυτό δεν είναι χρονοβόρα και ψυχοφθόρα διαδικασία????

είναι,συμφωνω μαζί σου!Δεν ξέρω τι έκαναν οι δικοι μου..Ίσως δεν είπαν τίποτα..ίσως επειδή φοβοντουσαν πως το αποτελεσμα θα ηταν καρκινος εκεινη τη στιγμη μονο αυτο τους ενοιαζε...κ ισως αφου μετα εισακουστηκαν οι προσευχες τους να το αφησαν...αλλα...δεν ξέρω...θεωρω πως τα λάθη πρεπει να τα πληρωνεις ή εστω να τα αναγνωριζεις κ να ζητας μια συγνωμη!Έστω μια συγνωμη!Αυτος ο γιατρος κ καθε γιατρος σαν αυτον θα νιωθει και περηφανος κ οτι κάποιος είναι...κ δυστυχως τους παιρνει όλους η μπαλα,γιατι υπάρχουν κ πολλοι που ειναι πραγματικα γιατροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε όοοοοοοοολες και καλη μας εβδομαδα... :D:D

Ασπακι και εγω ελπίζω να παει καλα....

χθες ειχαμε δυσκολη μερα με την παπένια ..πολυ γκρινιο,εκανε εμ... τυρακι που της εδωσα ...χτυπησε λιγο καπου...

Γωγακι μου σιδερενια και περιμενουμε τα νεα σου...

Συμπεθερουλα μου ,Λενιω,Κατερινακι....τι μου κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς πάλι βρε Καρολίνα όλες οι μέρες έτσι είναι, δύσκολες.

Ειδικά τώρα που είναι αρρωστούλικα!!!

Και καλά λες την μέρα το παλεύεις....την νύχτα τι να κάνεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπάκι μου τι ναπω...οπλίζεσαι με μπόλικη υπομονηηηηηη...ακομη αρρωστουλια μωρε ειναι ? :cry::cry:

την παρασκευη περασες όμορφα? εγω ξεσκασα λιγακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιά Παρασκευή βρε κοπελιά?????????????

Εννοείται δεν πήγα πουθενά, πως να πάω και τα παιδιά να είναι άρρωστα σπίτι??????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Γωγάκι.Περαστικά όλα να είναι και οτι επιθυμείς να έρθει.

Ασπασάκι στα ίδια χάλια και εμείς το Σ/κ.Ακροσαστικά και ωτίτιδα.Πάλι μέσα μείναμε!!Ουφφφ..Δε πειράζει ας είναι καλά τα μπουμπούκια μας και θα πάμε βόλτες.Δε μου έκανε καρδια να τον αφήσω στη μαμά μου και να βγώ.Οπότε μείναμε μέσα.

Τα σέβη μου στις κυρίες Καρολ,Λένα..ξεχνάω καμία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλημέρα στην όμορφη παρέα μου!!!!

Σήμερα είναι μια πολύ όμορφη μέρα για μένα!!!!

Αφενός γιατί είναι καλύτερα τα παιδάκια μου από τις αρρώστειες τους, και αφετέρου ξύπνησα όμορφα εγώ!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κυρίες μου!!!! Σήμερα πως είστε??Βλέπω Ασπασάκι πάνε καλά τα ζουζούνια σου!!!Και ο δικός μου πολύ καλύτερα!!κοιμήθηκε κιόλας το βράδυ,δεν βήχει πολύ ,δεν έκανε πυρετό.Οπότε έχω και εγώ καλύτερη διαθεση!!!Μπράβο μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδερένια να είναι τα παιδάκια μας Ζένια μου.

Είδες τι καλά που είμαστε όταν είναι και αυτά καλά??? Έχεις άλλη διάθεση βρε παιδί μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδερένια να είναι τα παιδάκια μας Ζένια μου.

Είδες τι καλά που είμαστε όταν είναι και αυτά καλά??? Έχεις άλλη διάθεση βρε παιδί μου!!!

Πες τα πες τα!!!Έτσι είναι!!!!Να είναι καλά αυτά και όλα μετά γίνονται!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθές πήγα στην συνέντευξη που σου είχα πει.

Δεν φαντάζεσαι πόσο όμορφα ένιωσα και με πόση αυτοπεπίθηση γύρισα σπίτι!!!

Η εταιρία άψογη, η συνέντευξη πήγε πάρα πολύ κάλα. Η κα με την οποία μίλησα σοβαρή και συνειδητοποιημένη. Μου μίλησα ανοιχτά και χύμα για όλα και για τον τεράστιο όγκο της δουλειάς.

Εγώ πάλι λόγω του ότι δεν είμαι και άνεργη είχα τρομερή αυτοπεπίθηση και άνεση στην κουβέντα μας.

Αχ βρε Ευγενία μου ωραία τα είπαμε, πόσο μου άρεσε το κλίμα, ο χώρος , ακόμα και αυτή!!!!!

Θέλω τόσο πολύ να με πάρουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα...και ηθελα να σε ρωτησω,και ελεγα τι θελω τι θελω!!!ΜΑΚΑΡΙ!!!!ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!Να αλλάξει και η διαθεσή σου,οπότε θα αλλάξει και η διάθεση του αντρούλη σου και των παιδιών!!όλα ρόλο παίζουν!!!

Εγώ χθες πήγα τελικά στο Outlet που σου ειπα και πηρα πυτζαμακια,και ενα πουλοβερακι.Αξίζει να πας πιστεύω.Έχει και στο παγκράτι αν σε βολεύει πιο πολύ!!!!Πήγα σπίτι και τα δοκίμαζα στο Χρήστο και να δεις τι τρέλες έλανε που του έβαζα και του έβγαζα ρούχα!!!!Πόσο χαίρομαι όταν τον βλέπω να γελάει δε μπορώ να σου περιγράψω!!Αλλά μάλλον το ξέρεις ήδη με 2 παιδάκια ζωντοβολάκια!!!!!!!Παρεπιπτόντως ο Λεώ είναι για φάγωμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε Ευγενία...από το στόμα σου και στου θεού τ' αφτί!!!!!!!

Μόνο αυτό ζητάω....να με πάρουν!!!! Όλοι θα είμαστε καλύτερα!!!!

Για λέγε λοιπόν, είχε καλές τιμές?

Παρεπιπτόντως....είμαστε ομορφοοικογένεια χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψωνάρα!!! Κοίτα,σε κάποια είδη είχε έως 50% αρκεί να βρεις νούμερα.Σε άλλα είχε μικρότερη έκπτωση.Εγώ πήρα πυτζαμούλες 2 ζευγάρια πακέτο 14 ευρώ.Πήρα πουλοβερακι 9 ευρω.έχει πράγματα.Δεν είχε καθόλου εσώρουχα για την ηλικία του χρήστου.Πρέπει να πάω σε mothercare ή σε Η&Μ.Τα H&M έχουν πολύ ωραία παιδικά και τα φανέλάκια που έχω δοκιμάσει πολύ καλό βαμβάκι και όχι πολύ χοντρό!!!Να πας να πας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψωνάρα!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!! χαχαχαχα.....

Ααααα πολύ καλές τιμές ακούω!!! Για τα Η&Μ, δεν ήξερα ότι έχουν και παιδικά, και μάλιστα καλά!!!

Θα πάω να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει παιδικά στα H&M που είναι στο Athne's Heart στην Πειραιώς.Είναι όντως καλά.Πότε περιμένεις απάντηση απο τη συνέντευξη που πήγες χθές??

ΑΑΑ..Δεν σου ειπα.Χθες μου λεει η Λογιστρια,πρέπει μεχρι 30 του μηνα να αρχειοθετηθουν ολα τα τιμολογια των προμηθευτων απο την αρχη του ετους.Παρατησα τους πελατες και επιασα προμηθευτες.Δεν πανε καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...