Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΜΑΣ...ΜΕ ΑΓΑΠΗ....Νο4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 232
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γωγάκι μου ... ελα κουκλίτσα μου όοοοοοοοοοοοοοολα θα πανε καλα...μην αγχωνεσαι ...οτι θες εμεις ειμαστε εδω... ;)ευχομαι παρασκευη απογευμα να σαι σπιτακι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα αρχικά με τρόμαξες! Βέβαια μία επέμβαση είναι κάτι, αλλά δεν είναι χειρουργείο.

Το λέιζερ είναι κάτι σαν λαπαροσκόπηση και ακόμα καλύτερο και ανώδυνο.

Όλα θα πάνε καλά και δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας.

Ίσως σκέφτεσαι στο μέλλον τι μπορεί να συμβεί, από άποψη γονιμότητας, αλλά αν είναι θέλημα θεού όλα θα γίνουν όπως τα επιθυμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καρολινακι!!!

Τι κανεις? η παπενια σου ??? φανταζομαι οτι γινεται κοπελαρα με τα ολα της εεε???

Πολλα φιλακια να της δωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ....πολυ..

Ασπακι ετσι ειναι οπως τα λες φανταζομαι...δεν μου εχει ξανατυχει για να ξερω...αλλα τι φταιω να περναω οοοοοοοοοοοοοοοοοοοολα αυτα απο λαμακιες υποτιθεμενων ( γιατρων)??? εεε??? και μονο που θα με πανε στο ψυχρο δωματιο του χειρουργειου συγνωμη αλλα εχω χεστει απο τον φοβο μου.

Την Δευτερα πεθανα στον πονο με την σαλπιγγογραφια....τουλαχιστον ευχομαι ο Γιατρος αυτος να με βοηθησει,και να πανε ολα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια μου........

Καρολινάκι.... Ασπασάκι...... Ζένια......... Ελενίτσα (συγγνώμη εάν ξεχνάω κάποια........)

Φιλάκια στα πιτσιρικάκια σας!!!!!!!!!!!!!!!!

Μα την μεγαλύτερη Καλημέρα..... επιτρέψετε μου...... στο Γωγάκι μας.........

Κούκλα μου...... για καλό είναι........

Όλα θα πάνε τέλεια και πολύ γρήγορα θα κάνεις ένα στρουμπουλότατο νινάκι!!!!!!!!!!!!!

Μη μου φοβάσαι...... σε παρακαλώ γλυκιά μου........

Η σκέψη μου θα είναι κοντά σου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμεις ειμασταν οικογενειακως και ειμαι..αρρωστη!συναχι,καταρροη και ξεροβηχας!

ο μικρος εχει σιναχακι ,μυξουλες αλλα του βαζω ορο και μετα τις τραβαω με τη φουσκα!ετσι ανακουφιζεται!ευχοαμαι να μη γινει χειροτερα σαν εμενα γιατι υποφερω..!Ολη μερα βεβαια και τη νυχτα ειμαι με μασκα κοντα του!

σημερα κοιμαται για πρωωωτη φορα..αρκετες ωρες!Ολες αυτες τις μερες με εχει τσακισει 40 μερες ξενυχτι κι ολη μερα αγκαλια αμε κλαματα!τα ειχα φτυσει!Γιαυτο με εριξε κατευθειαν η ιωση!

ευχομαι να συνεχισει να ειναι ηρεμος απο δω και μπρος!Ισως γιατι κατληξαμε στοο γαλα ΝΑΝ (ολα τα δοκιμασαμε)!!!

εδω τι νεα βλεπω?

Γωγακι..τι βλεπω?δεν τα πρατησες ε?χαιρομαι για σενα κι πιστευω οτι κατι καλο θα βγει απο αυτη την ιστορια!με το καλο τη Παρασκευη και σιδερενια!Η Παναγιτσα θα ειναι κοντα σου!

Καρολινακι Ζενια,Ασπακι!μου λειψατε!!δεν εχω χρονο καθολου..ρε γαμωτο να σας διαβαζω..ισα που προλαβαινω μια κουβεντα στο τοσο με τις φρεσκομανουλες μου!θελω καφεεεε!!δεν εχω απολαυσει ενα καφεδακι!

τι κανουν τα ζουζουνια σας?με το σχολειο?Η δικια μου..ξεκινηε παλι βαριεστημενα!παλι απο κοντα πρεπει να ειμαστε!Φετος εχουμε και 2 γλωσσες..και μπασκετ συνεχιζουμε!ολη μερα φουλ ειμαστε!

Eleni..διαβαζα το ποστακι σου νωριτερα!σε καταλαβαινω απολυτα πως ενοιωθες..σχεδον τα περασα..Αλλα εβαλα το πεισμα πανω απολα κι ειπα δε θα με ριξει τιποτα κατω!οποτε χρειαστεις καποιον να μιλησεις εδω ειμαι!δεν ειμαι ψυχολογος..παθουσα ειμαι!αν μπορω να σε βοηθησω!χαιρομαι που εφτασες σε αυτο το σημειο τωρα και συντομα θα επιστρεψουν τα παιδακια σου κοντα σου!θα σου κανει ακομη πιο καλο! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια μου........

Καρολινάκι.... Ασπασάκι...... Ζένια......... Ελενίτσα (συγγνώμη εάν ξεχνάω κάποια........)

Φιλάκια στα πιτσιρικάκια σας!!!!!!!!!!!!!!!!

Μα την μεγαλύτερη Καλημέρα..... επιτρέψετε μου...... στο Γωγάκι μας.........

Κούκλα μου...... για καλό είναι........

Όλα θα πάνε τέλεια και πολύ γρήγορα θα κάνεις ένα στρουμπουλότατο νινάκι!!!!!!!!!!!!!

Μη μου φοβάσαι...... σε παρακαλώ γλυκιά μου........

Η σκέψη μου θα είναι κοντά σου!!!!!!!!!!

Καλημερα Πηνελοπιτσα μου...και σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ γλυκια μου!!!

Θυμαμαι που σου εδινα εγω κουραγιο για τις δικες σου εξετασεις και σου ελεγα να μην φοβασαι και τωρα ηρθε η δικη μου σειρα να περασω απο 40 κυματα,και να μου δινεις εσυ κουραγιο..ετσι ειναι...σε ευχαριστω πολυ και παλι και σου ευχομαι ΑΥΤΟ που τοσο επιθυμεις κι εσυ να ερθει πολυ συντομα στην αγκαλια σας!!!! Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ....πολυ..

Ασπακι ετσι ειναι οπως τα λες φανταζομαι...δεν μου εχει ξανατυχει για να ξερω...αλλα τι φταιω να περναω οοοοοοοοοοοοοοοοοοοολα αυτα απο λαμακιες υποτιθεμενων ( γιατρων)??? εεε??? και μονο που θα με πανε στο ψυχρο δωματιο του χειρουργειου συγνωμη αλλα εχω χεστει απο τον φοβο μου.

Την Δευτερα πεθανα στον πονο με την σαλπιγγογραφια....τουλαχιστον ευχομαι ο Γιατρος αυτος να με βοηθησει,και να πανε ολα καλα..

Γωγακι μου..το Σεπτεμβρο ειχα κανει και εγω σαλπιγγογραφια!εφοσον προσπαθουσα 4 χρονια και δεν εμενα εγκυος..εκει ηταν το προβλημα τελικα!Η αριστερη βουλωμενη εντελως !ειχα πεθανει στο πονο..στη διαρκεια..και το σωμα αντιδρουσε με τιναγματα!και αυτοι μου ελεγαν..μη κουνιεσαι καλη μου!μα δε κουνιεμαι εγω..αντανακλαστικο ειναι ..ελεγα!τι να πεις!Παντως εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το γιατρο μου!ειχα να παω 10 χρονια.σε εκεινον!4 χρονια δεν εμεινα εγκυος..Το Σεπτεμβρη με ανελαβε το Δεκεμβρη εμεινα εγκυος!ειναι το ΓΟΥΡΙ μου!

οσο για τη λαπαροσκοπηση δεν ειναι τιποτα καλο μου!το εχουν κανει φιλες μου και δεν ηταν τιποτα!μονο κατι τρυπουλες μενουν σημαδκια..αλλα με μια ΚΕΛΟΣΟΦΤ!..Μπροστα σε αυτο που θα ερθει μετα ομως..αυτο θα σου φαινεται ..ενα ονειρο που περασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου καλη σου μερα και περαστικα σας!!!!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και για τις πληροφοριες...εμενα εχει προβλημα η μητρα οχι οι σαλπιγγες...εχουν μαζευτει ξενα σωματα επανω επειδη δεν με καθαρισε καλα ο γιατρος οταν μου πηρε το μωρο...και παιδι να μην θελω να κανω ..που λεει ο λογος αυτα πρεπει να αφαιρεθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας αφηνω προς το παρον παω να κανω καμια δουλιτσα...

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας...θα τα ξαναπουμε πριν μπω χειρουργειο την Παρασκευη.

Φιλακια πολλα πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου καλη σου μερα και περαστικα σας!!!!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και για τις πληροφοριες...εμενα εχει προβλημα η μητρα οχι οι σαλπιγγες...εχουν μαζευτει ξενα σωματα επανω επειδη δεν με καθαρισε καλα ο γιατρος οταν μου πηρε το μωρο...και παιδι να μην θελω να κανω ..που λεει ο λογος αυτα πρεπει να αφαιρεθουν.

[smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif] μερικοι μερικοι θελουν πολλες κλωτσιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρολλλλλλλλλ, τι κάνεις????

Με βρήκανε μικρή και τριανταφυλλένια και με πειράζουν!!!

τριανταφυλλένια μουυυυυυυυυ !!!!!!!!! μου αρεσε αυτο... :lol::lol: και το μικρη...

για δες το τσατ σου απο κατω....

Πηνελοπίτσα καλημερουδιαααααααααααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Δευτερα εκανα σαλπιγγογραφια και τελικα δεν ειχαν προβλημα οι σαλπιγγες αλλα η μητρα,επειδη ο λαμακας ο γιατρος δεν με ειχε καθαρισει καλα οταν μου πηρε το μωρο,και εχουν μαζευτει ξενα σωματα,σαν σπιραλ μου ειπε ο γιατρος εχει γινει, γι.αυτο και δεν μπορουσα να ξαναμεινω εγκυος.

Ετσι λοιπον την Παρασκευη το πρωι θα μπω χειρουργειο να μου τα αφαιρεσει με λεηζερ θα παραμεινω μεχρι το απογευμα αν ολα πανε καλα και μετα θα φυγω.1700 ευρω κοριτσια η επεμβαση.

Στην συνεχεια μου δινει 2 μηνες να προσπαθησουμε φυσιολογικα κι αν δεν....τον Γεναρη εξωσωματικη.

πας ή δεν πας να τρίψεις στην μούρη του αλλουνού τα αποτελέσματα?Με τι νομίζουν ότι ασχολούνται?Αν δεν παίρνουν σοβαρά το ρόλο τους να κάτσουν σπίτια τους...τους εμπιστευόμαστε τις ζωές μας,τα όνειρά μας,τα παιδιά μας κι αυτοί.....

Μακάρι να πάνε όλα καλά κ όλα να έρθουν όπως τα θες..

κ μακάρι να είναι καλός ο γιατρός αυτή τη φορά!

Τις καλύτερες ευχές μου έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάθηκα για λίγο, έπεσε δουλειά...

Ήθελα να σου ευχηθώ Γωγώ μου, να πάνε όλα καλά, που θα πάνε δηλαδή και να μας πείς την εμπειρία σου το απόγευμα κι όλας της Παρασκευής, που θα είσαι ήδη στο σπιτάκι σου. @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπερα!!! τι κανετε?

Ασπακι,καρολινακι,ζενια,κατερινακι,ελενακι σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!

Φοβαμαι παρα πολυ για αυριο,αλλα πρεπει να το περασω και αυτο εγω κι ας ευθυνοντε αλλοι.

Ευτυχως εχω τον αντρουλη μου,που μου δινει συνεχεια κουραγιο.

Καλη σας νυχτα,κι οταν μπορεσω θα μπω να σας πω το τι εγινε..φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε όλες !!!!!!!!!!!!!!! που ειστε καλε???????????

μόνο μου θα τα πω????

Γωγακι μου περιμενουμε τα νεα σου... και ολα θα πανε καλα.... πολλα πολλα μακια....

τσουπρες σε λιγο φευγω...καλο σκ να χουμε...σμουτςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα!!!

Τι κανετε?

Εγω τελικα εκανα την επεμβαση,γυρισα σπιτι μου στις 9 το βραδυ και ειμαι καλα!!!

Παει και αυτο τελειωσε.

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απο το μαιευτηριο,για την προσοχη και φροντιδα που μου εδωσαν.

Μου εκαναν τις απαραιτητες εξετασεις το πρωι,και στις 2 το μεσημερι με εβαλαν χειρουργειο.

Δεν καταλαβα τιποτα,μονο οταν με ξυπνησαν πονουσα πολυ χαμηλα στην κοιλια μου.

Με κρατησαν στην ανανηψη 1/2 ωρα με οξυγονο τους ορους μου,και μετα με πηγαν στο δωματιο μου.

Το απογευμα μου εφεραν να πιω τσαι και νερο για να ουρησω και στις 7 φαγητο..ναι,ναι εφαγα κιολας

σνιτσελ με πουρε..τελειο το βρηκα με την πεινα που ειχα...χαχαχα!!!

Τωρα παιρνω αντιβιωση...και κατι αλλο να σας πω..μου εδωσαν dvd με ενα μερος της επεμβασης..το βαλαμε με τον αντρουλη μου το βραδυ να δουμε και παθαμε ΣΟΚ με αυτα που ειδαμε..δεν μπορειτε να φανταστειτε το τι γινοτανε στην μητρα μου και πως τα καθαριζε ο γιατρος με το λεηζερ...

Αυτα τα νεα μου κοριτσακια....σας ευχομαι καλο σ/κ...φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες και καλό σκ να χουμε...

Γωγακι μου πολυ χαιρομαι κοριτσακι μου που όλα πηγαν καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο....

Ασπάκι μου,Συμπεθερουλα μου,Κατερινακι μου , Λενακι και οποια αλλη ξεχνω φιλιαααααααααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε???

Που είσαι Γωγώ να μας πείς τα νέα σου??? Εύχομαι όλα να πήγαν καλά...

Εμείς σπίτι Σαβ/κο και δεν προβλεπεται για πουθενά διότι ο Λεωνίδας αντί να αναρρώνει ύστερα από τόσοες μέρες χειροτερεύει...τι να πω ποιά!!! Από την Κυριακή βράδυ έχουν αρχίσει τα ξενύχτια!!!

Το πουλάκι μου πονάει ο λαιμός του και έχει άσχημο βήχα και δεν μπορεί να κοιμηθεί....όσο για την γκρίνια, άλλο πράγμα.

Θα περάσει....λοιπόν Γωγώ περιμένω νέα σου!!!

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...