Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2009 : Νο 15!!


Recommended Posts

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΥΗ!!!

ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!

και εμεις μπηκαμς στ κλαμπ των ιωσεων..... πηγαμε χθες στην παιδαιτρο μονο για τη Μαριαννα και ειπε να δει και το Σπυρο... και οι 2 κοκκινο λαιμο! η Μαριαννα καταροη, ο Σπυρος απο το βραδυ μπουκωμα και το πρωι σηκωθηκε με πυρετο! καλα κρασια! ο αντρας της ξαδερφης μου με γαστρεντεριτιδα. μαλλον ολοι απο τα βαφτισια κολησαμε... το κακο ειναι μην κολησουν γαστρεντεριτιδα τα μωρα των ξαδερφων που ειναι εκει!

απο το πρωι και εμενα τσιμπαει ο λαιμος μου....

σημερα λεω να κανω τη συνταγη της μαριας. μακαρονια με σολωμο και βοτκα... αν μ'αφησουν τα αρρωστα... γιατι σιγουρα θα εχουν γκρινια και θα θελουν αγκαλιτσες... τι να κανουμε... παλι στο πατωμα θα τη βγαλω με 2 μωρα να σκαρφαλωνουν και να τριβωνται πανω μου γκρινιαζοντας... ηδη η Μαριαννα δεν κοιμαται και την εχω αγκαλια τωρα.

Μαρακι τσακισου και πανε Ιταλια!!!! ασε τα χαζα! μια χαρα θα ειναι ο μικρος με τους γονεις σου! αντε και η κορη μπορει να ειναι Ιταλικης προελευσης!! χιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευακι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡ8ΕΙ ΗΙΓΜΗ ΠΟΥ 8Α ΣΒΗΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ

ΚΕΡΑΚΙΑ ΜΕ ΔΙΣΕΓΓΟΝΑ ΚΛΠ ΚΛΠ

Η Σως 7.11 μια μερα πριν τα γενε8λια μου 8α βαφτισει :P

Καλημερα σε όλες , αλη8εια η Καλυψω η γειτονισσα που χα8ηκε ?

Πειραζει που δεν εχω δια8εση για τιποτα κ για κανεναν ? 8ελω να λιωνω

στην κρεββατουμπα μου ... Κριμα που δεν γινεται ... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι για πολυ χουζουρι αυτος ο καιρος!

Σκεφτειτε οτι περυσι ημασταν λεχωνες! χαχαχαχχα! Ω ρε γλέντια! Θυμαμαι οτι ηθελα να σαπισω στον υπνο και ημουνα σα ζομπι! χαχαχχαα! Και να εχει αυτον τον χουχουλιαρικο καιρο.... Ετσι αποφασισα! Ποτε ξανα λεχωνα φθινόπωρο! νεβερ! Μονο απο δεκεμβρη και μετα το πολυ ομως μεχρι φλεβαρη γιατι μετα θα το εχω νεογεννητο καλοκαιριατικα και δε θα μπορω να κανω ανετα μπανια! Πολλα ζηταω? μπου χαχαχαχαχχαχαχαχααχαχαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι πάνε Ιταλία και άσε τα χαζά!!!

Η μαμά σου θα τον κρατάει στο κάτω κάτω...

Κι εγώ έχω ανάγκη από 1 ταξίδι τα 2 μας... αλλά εγώ έχω και δικαιολογία... θηλάζω και δεν μπορώ να τον αφήσω... χαχαχα!!!

Τζούλια κι εγώ θελω να λιώσω στο κρεβάτι... παρέα με τον Πετρή μου...

αλλά... δουλεύω...

μόλις πέρασε ο Ρώσος πρόεδρος με μία στρατιά αυτοκίνητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!

Ενταξει τρια τεταρτα σας διαβαζω,ξυπνησε κι αυτος!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΛΙΠΠΟ!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΥΗ ΚΑΙ ΤΗ ΦΕΝΙΑ!

ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΗ Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ!Καλα αυτα που περασες...ειναι στη ζωνη του λυκοφωτος!

Δηλαδη ενα ¨δε σε ειδα΄ κι εφυγε;;;; :evil:

Μαράκι πήγαινε Ιταλία με τον Διονύση όπως ειπες του αντρα σου!Εγω οταν ειχα παει Φλωρεντια πρν 2 χρονια με τον αντρα μου ηταν γεματη απο οικογενειες με μωρα παιδια κι ελεγα μπραβο τους που τα καταφερνουν!Γιατι οχι κι εμεις ρε!Το λεω να το ακουω εγω που δεν τον εχω αφησει ουτε μιση μερα.

Βαγκ σου φωναζα ρε οτι ειναι ιωση,οτι την εχει ο Βασιλης κλπ. κλπ. Περαστικα σας!Θα περασετε ωραια καμια βδομαδα!

Σωσω μπραβο σου που συγκρατηθηκες και δε την εβρισες τη Τζουλια, ακους εκει να σου πει να χασεις κιλα για το γαμο!Αληθεια τα μαλλια σου πώς θα τα κανεις;

Νανουκα εχει λεπτους καρπους η Σωσω αλλα απο αστραγαλους...Καλα που δεν της φτιαχνεις βραχιολι ποδιου!

Μαρκατ...κι ελεγα δεν υπαρχεις...τοση ηρεμια με 4 παιδια :lol: τωρα σιγουρευτηκα!

Μαρκερ θελεις μωρακι κι εσυ; Αυτα ειναι!...δωσε μου κουραγιο γιατι με τον Βασιλη να αλωνιζει ολη μερα αναρωτιεμαι πώς θα τη βγαλω καθαρη!

Επανελαβα τη χοριακη τη μεθεπομενη, 310 απο 130, μια χαρα.Χτες πηγα στο γιατρο γιατι ειχα κλεισει το ραντεβου πολυ νωριτερα απο την εγκυμοσυνη.

Ειναι ακομα νωρις για να δει, αλλα κατι ειδε :lol: ευτυχως μεσα στη μητρα!

Στις 18 του μηνα τωρα...

Τι παιζει με την πιπιλα φισιο;που τη δινουν και δωρο στο ιασω και θεωρειται κι απο τις τοπ;Θα μπω να δω αν προλαβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Ντομ!!!

Με κάνεις και γελάω!!!

Αλήθεια πού βόσκει η Σωσώ σήμερα;

Οι πιπίλες της chicco είναι ελλαττωματικές και κάποια παιχνίδια της fisher price... τα μπέρδεψες λιγουλάκι... χαχαχα!!!

Δικαιολογέισαι, όμως... είσαι εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα έχετε κάνει που...να! χαχαχαχαχαχαχχαα! Αρες μαρες κουκουναρες! χαχχαχαα!

Φυσιο ειναι το μοντελο της πιπιλας. Οντως αυτες δινουνε δωρακι στο πακετο-δωρο απο το μαιευτηριο. Που ειναι ολοκληρες καουτσουκ.

Τωρα η φισερ ανακαλεσε καποια παιχνιδια της. Τα περισσοτερα κυκλοφορουν εξωτερικο αλλα μια φιλη μου ειχε ενα απο τα παιχνιδακια τη μπαλιτσα συγκεκριμενα και την πηρα τηλ αμεσως. Δειτε εδω http://networkedblogs.com/8Oeh0 για λεποτμερειες.

Ντομ γλυκια ντομ! Φλωρεντια θα παμε! Αν παμε. Δηλαδη ο καλος μου ψηνεται τρελα! Ααααααααααααχ! Αρε Διονυσακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ειπα βαγκ να προσεχεις δε σε ειπα!

Αχ τι να κανεις καλη μου! Το ξερω! Επρεπε να πας! Ολα στο προγραμμα ειναι! Περαστικα σας! Φιλάκια στα μουτρακια!

Κανενας αλλος για Ιταλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα νανουκα και γω εχω δικαιολογια! Δεν πετυχαινει σαν και μενα κανεις το γαλα του στο μπιμπερο!χαχαχαχαχχαχαχαα! ΜΟνο απο εμενα το πινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε καλε? Μονη μου μιλαω?

Καλα...

Ετοιμαζω τα πραγματα μας! Προσπαθω να παρω οσα λιγοτερα γινεται και τα πιο αναγκιαια. Γενικα τα καταφερνω τελευταια σ'αυτο.

Αφου και στη θαλασσα απο κει που ξεκιναγαμε με ενα φορτηγο πραγματα ειχαμε καταληξει να φευγουμε με μια πετσετα ο καθενας μας και τη τσαντα του διονυσακη με τα παραιτητα νερακι, πανες,φαγακι.

Χυμαααααααααααα! Α ρε καλοκαιρακι με διονυσακη πλατσα πλουτσα! Του χρονου παλι!

Για απογευματινο τι τους δίνετε? εκτος απο τα κλασσικα αυγο κλπ. Κρεμα εγω εχω να του δωσω μηνες. Αυγο δε τρωει. Δε δοκιμασα και πολλα να πω την αληθεια μου. Πρεπει με το που γυρισουμε να αρχισουμε επειχηρηση αυγο πιο συστηματικα. Λεω σημερα να του κανω λίγο τραχανα. Μου ειπε και ο ντοκ ψωμακι με ντομτουλα και τυρακι. Εσεις τι διενετ. Για τιποτα πρωτοτυπο λεω. Να εμπλουτισω τις γνωσεις μου. χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΜΜΜΜ... ψωμι-τυρι-ντοματα ειναι εδω και 30 χρονια το αγαπημενο μου βραδυνο!!! αλλα μονο το καλοκαιρι. οι ντοματες τις αλλες εποχες... μπλιαξ...

ο λαιμος μου ειναι ολο και χειροτερα... αρχισα να βηχω κιολλας... τα μωρα τα εβαλα απο ενα υποθετακι γιατι αρχισαν να ειναι ζεστουλικα παλι και να κγρινιαζουν σαν τρελα... να κοιμηθουν ηρεμα τουλαχιστον...

περιμενω να παει 2:30 να αρχισω να φτιαχνω το φαϊ της ΜΑριας με το σολωμο! εχω αγωνια αν θ' αρεσει στον αντρα μου . γι'αυτο θα το φτιαξω αργα για να το βρει ζεστο. αλλα εγω οταν με ποναει ο λαιμος δεν εχω την καλυτερη γευση. οταν ημουν μικρη και ημουν αρρωστη ηθελα να τρωω χωριατικα λουκανικα για να καταλαβαινω γευση! τρελο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ σε παρακαλω θυμησου να ρωτησεις κατι τον αντρα σου...

ο αντρας μου εχει φαγωθει, οταν μου τελειωσουν οι αδειες, κατα φεβρουαριο-μαρτιο, να κανω εγχειρηση στον ωμο μου, που εχω καθεξης εξαρθρημα, να μου μαζεψουν τους τενοντες. για να παρω ακομα 2-3 μηνες αδεια.

ρωτα τον. ποσο χρονο χρειαζεται η αποκατασταση, περιπου. και αν μπορει να ειναι μοιραιο, το να παω να σηκωσω κανενα μωρο και.... γιεια σας και παλι το χερι...

please ρωτα τον!!!!

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Μαράκι... εκάμαμέν τα πούτους!!!

χαχαχα!!!

Πήγαινε Μαράκι μου... και θα περάσετε τέλεια!!!

Ώρες ώρες νιώθω οτι μου λείπει πολύ ο Πετρής μου... πολύ θα το ήθελα 1 ταξιδάκι... αλλά... η κρίση μας έχει επισκεφθεί...

Γεια σου ρε Ντομ με τα φιλούσκια σου!!!

ΦιλούΘΘΘκια μαρή!!!

χαχαχα!!!

Σε λίγο σχολάω και ο Πετρής μου θα λείπει... σήμερα και άυριο δουλεύει απόγευμα...

Μαράκι το site Που έδωσες για τα παιχνίδια, μου βγάζει κάτι για κουκλόσπιτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα! Νανουκα πολυ γελιο με τα κυπριακα!

Α δε βγαζει στη σελιδα ε? Σε εβγαλε στη κεντρικη! Γκρρρ! Ψαξε κατω θα το βρεις. Παρεπιπτοντως ειναι πολυ ενδιαφερον το συγκεκριμενο μπλογκ. Ειναι απο μια κοπελα που εμπαινε εδω καποτε της Μαμολι. Ολιβια τη λενε.

Αδιαθετησα! Γιούπιιιιιιιιιιιιιιι! Ευτυχως γιατι περιμενα αυριο πρωτη μερα και να ταξιδευω δε λεει.

Οπότε πάει και αυτος ο μηνας Σωσω! χαχαχαχαχα!

Προς το παρον Νανουκα πάμε αθηνα οικογενειακως τουμόροου και θα συζητησουμε εκει για το θεμα ιταλια.Θελω πολυ να παμε. Το χρειαζομαστε. Το ξερω θα γυρισουμε αλλοι ανθρωποι.....

Βαγκ ελπιζω να πετυχεις το ντινερ! χαχαχα! Πάει με κρασακι λευκο! Τζαστ του λετ γιου νόου! :mrgreen:

Ειχε μια κουραση ο δικος μου! Ουτε να εσκαβε. Ουτε να φαει δεν ειχε κουραγιο. Ηπιε γάλα για μεσημεριανο 400 μλ! λολ! χαχαχαχα! Και θα του δωσω τραχανα με ντοματουλα για απογευματινο.

Ντοματες εχουμε ακομη απο κηπο. Εχει καλο καιρο και βγαζουνε. αλλα εχω κρατησει-πολτοποιησει και συσκευασει στη καταψυξη για το χειμωνα για το φαγακι του. Λιγο θα βαζω ισα να κοκκινιζει. Οσο μου φτασει. Και γω το χειμωνα δε παιρνω ντοματες. Γενικα δε παιρνω τιποτα που να ειναι εκτος εποχης.

Αλήθεια βαγκ οταν επιστρεψεις δουλεια ποιος θα κραταει τα μωρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα...ρε συ ειδα στη λιστα τα little people που ελεγες!

Δεν ηξερα τι ειναι αυτα που εγραφες αλλα καταλαβα οταν τα ειδα στη λιστα με αυτα που αποσυρουν!

καλα ρε το καρεκλακι φαγητου της φισερ πραις με τη βιδα στο ποδι που εχει προκαλεσει τραυματισμους με ραμματα σε παιδια! :evil:

Ευτυχως εχω της κικο, ειναι πολυ καλο δε μπορω να πω...

Τη φισιο την πιπιλα αυτη που ειναι ολο καουτσουκ, οντως ηταν αυτη που μου χαρισαν στο Ιασω...τι φταινε κι αυτοι βεβαια...και πενατεν μου χαρισαν και ειναι μια χαρα, εχει μεγαλωσει γενιες και γενιες...κι εμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιταλια??????Φλωρεντια????αγαπημενη πολη!!!! μια πολη μουσειο!!!!Θελω παλι να παω....

Μαρακι να πας,μην χανεις τετοια πραγματα...αργοτερα θα το μετανιωσης!ρωτα κ μενα που εκανα τετοια κ δεν αφηνα την Μαρια μου ουτε λεπτο!!!!!τωρα δυο που να τις αφησω ,οπως κ να το κανεις ειναι πιο δυσκολα να αφησεις δυο τρελες μαζι!!!!! να φας κ παγωτο ,το καλυτερο της Ιταλιας ,ακριβο αλλα....δεν τελιωνε με τιποτα εσκασα...δεν το εφαγα ολο!!!!

Ντομ,αντε με το καλο!!!!!!!τωραπηρα χαμπαρι...πως νιωθεις???παλι εγκυουλα...εγω στο δευτερο ειχα πολυ ανεση,το ξεχναγα οτι ειχα νινι..μετα ειχα τυψεις..

ΗΑγγελικη μας εχει νευρα ,ολλα πολλα νευρα,εαν πιασει το μαλλι της Μαριας φωναζει κ μαλωνει ...εχω πεθανει στο γελιο!

Ημαρια μου θα τα τραβαει ολα το βλεπω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα εχω αρχισει λιγο και το νιωθω αυτο που λες.Παντως καμια σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη, που ειναι ολα πρωτογνωρα, που το βλεπεις και σαν παιχνιδι λιγο στην αρχη,κι οταν γεννηθει το μωρο τρως ενα αγγουρι και λες μωρ΄τι καλα ηταν μεσα στην κοιλια,εκει ετρωγε, εκει κατουρουσε, το επαιρνα παντου μαζι.

Ενταξει ειναι πολυ νωρις ακομα,προβλεπω τα οργανα να αρχισουν μετα απο 2 βδομαδες περιπου.(αναγουλες κλπ.)

Ο Βασιλακης ειναι πολυ ζωηρος, παρα πολυ ζωηρος, δεν καθεται λεπτο, εγω απο πισω του μην κανει καμια ζημια και παθει τιποτα εννοειται, οχι για τη ζημια.

Ποιος ρωτησε αν παιζει με τα παιχνιδια;Α!Σωσω!Ουτε να τα χεσει...τσαμπα τα λεφτα...δωστου μανταλακια, κατσαρολικο,κουτια, αυτα οταν αποφασισει να καθησει.Συνηθως γουταρει να πεταει πραματα κατω,τα παντα,αυτο παιδια μου την εχει δωσει παρα πολυ!Ουτε να το κοιταξει,να το μελετησει λιγο αυτο που κρατα...μπαμ κατω!το ιδιο επι 10000 φορες την ημερα,του το μαζευεις του το δινεις μπαμ κατω.

Γουσταρει να ριχνει ενα μπαλακι και να το πιανει,οποτε αφου το ριχνει κατω απο καναπεδες τραπεζαριες κλπ, μαζευε κοψομεσιασου μαλακα μετα να τα πιανεις και ξαναμανα,επι 10000φορες την ημερα.

Αν βγει και το δευτερο ετσι θα παρω τα βουνα...

Βαγκ σε ευχαριστω ρε που με εχεις για κομανετσι!Ωραιο κοπλιμεντο.Οχι δεν εκανα κατακορυφο ρε!Αν μπορουσα να κανω, θα το ειχα βαλει στο βιογραφικο μου!και νομιζω οτι πλυθηκα μετα, αλλα οχι κι αμεσως :lol:

Τζουλια 1 φορα το καναμε στην ωορρηξια, συμφωνα με την ερευνα περισσοτερο πιθανον για αγορι :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειναι αγορι 8ελω απλα να το παραδεχτεις δημοσια οτι δεν λεω π....ριες !

Ο Τενοντας μου με καιει παραα πολυ κ σκεφτομαι η αυριο το βραδυ η με8αυριο να αφησω τον μπεμπη στην μητερα μου κ να δεσω το χερι μου 2 μερες κ να χαπακω8ω γιατι δεν με βλεπω κα8ολου καλα.

Maraki Ιταλια ε ? ειχα παει κ ειχα μεινει 1 μηνα πριν καποια χρονια (μη ρωτησετε γιατι :oops: )

Τα μωρα που βηχουν γρηγορα περαστικα κ να κοψουν το καπνισμα ! :lol:

Επισης κ μενα εχει βαρε8ει τα ιδια κ τα ιδια , για απογευμα του πηρα να φριαξω πρωτη φορα κρεμα Αν8ος αραβοσιτου κ πηρα να την κανω με γαλα noulac gia na doyme...

Σωσωκα δεν πιστευω να περεξηγη8ηκες με τις μλκις που γραφω ...? :roll:

Αχ αυτη η dom φταιει , δεν φτανει που φυστικω8ηκε 8ελει να σπειρει κ την διχονια ! :lol::lol::lol:

vag 8α κερασεις κανεναν επιδεσμο για το χερακι μου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε ρε... ακόμη να δω τα ακατάλληλα παιχνίδια... και έχω πολλούς little people...

Ντομ, εγώ διέψευσα την Τζούλια (σόρρυ Τζούλια)... ελπίζω να το κάνεις κι εσύ για να κάνεις την κόρη...

Πολύ μουντήλα στη Λευκωσία!!!

Πολύ μ' αρέσει όμως!!!

Ο δικός μου δεν έχει βαρεθεί κανένα φαγητό...

Τρώει ό,τι του δώσεις!!!

Καλέ... πού είναι η Σωσώ... ξαναρωτάω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...