Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2009 : Νο 15!!


Recommended Posts

Γεια σας φιλεναδες μου τι κανετε?

Εχω ψιλοχαθει δεν ειμαι και στα καλυτερα μου...εκανα γενικη στο σπιτι..τελειωσα.Μην με κοροιδεψετε παλι ηταν η γενικη για χειμωνα και τελος,πλεον δεν εχω αλλες αντοχες,νιωθω απιστευτα κουρσμενη και ουτε τα απαραιτητα δεν εχω υπομονη να κανω.

Το μωρο συνεχιζει να κοιμαται 12 και τα βραδια,με εχει εξαντλησει απιστευτα ολη μερα περα δωθε,το βραδυ δεν κοιμαμαι και καλα απο τους ατελειωτους θηλασμους εχασα 4 κιλα ,εχω μεινει μιση ολοι πλεον μου λενε φτανει δεν σου παει...μα δεν κανω διαιτα τους λεω.

Περαστικα στα αρρωστακια,Ισμηνη συλληπητηρια.

Και μεσα σε ολα αυτα φευγει και ο Δημητρης αυριο για ασκηση μια εβδομαδα,πως θα την παλεψω?

Σημερα κοινωνησαμε παλι,την αλλη Κυριακη θα ειναι η τριτη φορα.Κανονικα θα ηταν αυτη η τελευταια αλλα χασαμε μια Κυριακη που ηταν αρρωστη.

Το απογευμα περιμενω και κοσμο...Αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κορίτσια

τι μου κάνετε?

τα παιδια καλά, έφαγαν και τώρα κοιμούνται όλα

εγώ μόνη μου, δεν είμαι και στα καλύτερά μου σήμερα

κουρασμένη και άυπνη..

ο άντρας μου λείπει, χάλασαν κάτι μηχανήματα στο εργοστάσιο προχθες..

φεύγει πρωί, έρχεται βράδυ

ευτυχώς τον βοηθάει και ο μπαμπάς μου..

έχει και κάτι απίστευτες μέρες για βόλτα, ούτε πολύ κρύο ούτε πολύ ζέστη..

αχ και τι δε θα' δινα για ένα καφεδάκι στην πλατεία

Σόφη εγώ δεν τα' χω κοινωνήσει ακόμη..

ελπίζω την άλλη Κυριακή να αξιωθώ να πάω

υπομονή βρε Σοφάκι αυτη τη βδομάδα θα περάσει που θα πάει..

Ισμήνη συλληπητήρια..

τι να πω βρε κοριτσάκι..

πολλά φιλάκια σε ολες σας

πάω να χαλαρώσω και γω λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα κια με πεταξε η μ....

τεσπα..ελα ρε σοφακι..κουραγιο ρε..και καμια φορα παραπονιεμαι εγω που λειει ο λευτ απο τισ 3 οπως σημερακ ια εχω μονη το παιδι..δε ξανα μιλαω.!!!

απλα εχει να παρει ρεπο καμια 10αρια μερες...και ...φακ..

μαρκατ καλα τα μωρα;;εγω τρωω παγωτο.το απογ για καφεεξω!!!

φροσω τι κανετε...ολοι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα!

Επαθα πλακα σημερα!

Τι πεθερο χρυσοχερη εχω εγω?

Εκανε ενα φαι! Λουκούμι!

Μιλαμε το τσακισα! Ητανε πεντανοστιμο. Κοτοπουλο με πατατουλες στη γαστρα! Μπραβο πεθερε!

Και το κορυφαιο? Περασαμε τελεια γιατι έλειπε η γλωσσου! χαχαχαχαχαχχαχαχαχα! Τι γλωσσοκοπάνα θεε μου! Επαιξε με τον μικρουλι,φαγαμε καναμε το καλαμπουρι μας! Σουπερ! θα το καθιερωσουμε! Γεια σου ρε πεθερε! Σε πάω!

Καλα αν της πω της άλλης οτι ητανε ολα τελεια θα φαει τα αυτια της!

Λοιπον για τη συναντηση ποιες θα ερθουνε?

Χαρα σίγουρη

Ντομ ?

Καλυψω?

Μάρκερ?

Περιμενω να μου πειτε! Ελατε θα περασουμε τελειααααααααα!

Σοφακι μου! Τι να πω κουκλιτσα... Κουραζεσαι καταλαβαινω.

Ισμήνη συλληπητηρια.......... :cry: Κριμα..

Χρυσουλα να μας λες κανενα γεια που και που! Αντε θα σε μαλωσω! Αφου ξερεις παιζουμε αγχολυτικό ρολο εμεις εδω...!

Μαρκατ που εισαι βρε ψυχη! Φιλάκια στα μωράκια σου! Και στα 4!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βρε κορίτσια...

Τι κάνετε??

Χρυσούλα? Κι εγώ μια απ'τα ίδια με σένα ψυχολογικά..πεσμένα πράγματα..

Ελπίζω να αλλάξει το κλίμα..

Νανούκα πολύ όμορφα όλα..και του χρόνου!!!

Πες μας και το μυστικό για τη ζαχαρόπαστα γιατί δεν έχω ξανακάνει και το σκέφτομαι..

Άσχετο αλλά Δομ..είδα τις φώτο από τη βάφτιση..το φορεμά σου μου άρεσε πολύ..ήταν καλοραμμένο..

Όλα ήταν όμορφα..να σας ζήσει το αντράκι σας..θα σου κάνω απάντησει στο μαιλ για να δουμε αν θα έρθει..2 φορες σου έχω στείλει και τίποτα!

Σοφάκι υπομονη...είπα κι αγω να κάνω γενικη αλλά τα φτυσα..πριν από λίγο σταματησα κι ουτε τα μισα δεν έκανα..πρέπει επειγόντως να πάρω βοήθεια..τουλάχιστον για να στρώσω χαλιά..

Φρόσω? Τι έγινε με τα 200Ε???

Σωσωκα? Να ρθω κι εγω για καφε??

Τζούλια κάτι τέτοια μου τα κανε κι εμενα η πεθερά μου..είχε κλειδι μέχρι που έβαλα τον άντρα μου και άλλαξε τις κλειδαριές..είναι πολύ άσχημο..

Ο άντρας μου εδω και 3 κυριακές παει συνέχεια με τον μικρό στο πλανητάριο..εντάξει δε λέω καλά κάνει αλλά σήμερα τα πήρα..ήθελα κι εγώ βόλτα! :cry:

Μαράκι είδες ο πεθερός? Μπράβο του και μονο που το σκέφτηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα ειμαι κομματια..ο μικρος οχι μονο δεν κοιμηθηκε καθολου για μεσημερι αλλα εφερε το σπιτι ολο αναποδα...χοροπηδαγε συνεχως ,αδειασε ολα τα παιχνιδοκουτα κατω, τσιριζε χωρις λογο και αιτια και γενικα ηταν αναποδιασμενος!!!!

στις 5 τον εντυσα και εξω για περπατημα..εγω γατι αυτος δεμενος χειροποδαρα στο καροτσι..στα 5' τον ειχε παρει ο υπνος..μετα απο μια μικρη βολτα τον ανεβασα κοιμισμενο..ακομα κοιμαται...

Μαρακι δικιο εχεις..καλο ειναι να μπαινουμε σε μαυρες μερες..

Ισμηνη εμεις εχουμε πολυ αγχος...ζουμε σε ενα διαρκη αγωνα...δεν παλευεται ετσι..και εγω δεν ημουν ποτε ετσι..δεν εφτανα στα ακρα με το αγχος...

Σοφη ειστε τελειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ! Εκανα τις ντουλαπες τωρα το μεσημερι! Εχω βγαλει ενα σωρο ρουχα για να δωσω! Κατεβασα χειμερινα κλπ. σούπερ!

Θα φρεσκαρω κάποια ρουχα και τις μερες που θα λειπουμε θα ερθει γυναικα νατα σιδερωσει... Ε δε παει αλλο! Τα χω φτυσει και γω!

Μετα κατα το τελος του Οκτωβρη θα τη φωναξω για κουρτινες,στρωσιμο κλπ! Καραγενικαρα!

Σας εχω πει?

Εχουμε μια βιβλιοθηκη σπιτι 3 μετρα υψος και 8 πλάτος! Ενας ολοκληρος τοιχος δηλαδη. Μονο γυναικα τη καθαριζει! Εμεις και το Χαρβαρντ! Μη τα ρωτατε... Ειμαι και γω διαβαστερη ειναι και τα βιβλια απο τις σχολες μας(εγω εχω απο 2) αλλα ο αντρας μου εχει παθος με το διαβασμα! Μακαρι να γινει και ο διονυσακης διαβαστερος... ή θα μας πει σιχαθηκα το διαβασμα απο τα πολλα βιβλια που ειχατε στο σπιτι!χαχαχαχχαχαχαχχχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου να χαίρεσαι το Διονυσάκι σου!!!

Η πρώτη σας γιορτούλα!!!

Στο νησί γίνεται χαμός;

Είδες ο πεθερός;

Τον έφαγες τον άνθρωπο!!!

Γλωσσού... μα ποιον έμοιασες;

=))=))=))=))=))

Τι γίνεται ρε κορίτσια;

Γιατί έτσι;

Φταίει ο καιρός μάλλον...

Σόφη στο τσακ σας πρόλαβα!!!

Κούκλες και οι δύο!!!

Ισμήνη μου, η ζαχαρόπαστα θέλει πολύ καλό ζύμωμα!!!

Όταν θα την ανοίξεις για να τη βάλεις πάνω στην τούρτα... θα έχει άχνη από κάτω και στον πλάστη...

Αφού πάρει το μέγεθος που θέλεις... θα την τυλίξεις με τον πλάστη και θα τη ξετυλίξεις πάνω στην τούρτα... έτσι δε θα σου σχιστεί...

Εγώ δεν το είχα σκεφτεί, παρόλο που ανοίγω φύλλα, και μου σχίστηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισμήνη, γιατί δεν πήγατε όλοι μαζί βόλτα;

Χρυσούλα, εγώ τον περιορίζω στην κουζίνα- καθιστικό...

Αλλά γενικότερα, δεν πολυπειράζει τα πράγματα... για να καταλάβεις, όλο το σπίτι είναι στρωμένο όπως το είχα και πριν... ακόμη δεν ανοίγει ούτε τα ντουλάπια της κουζίνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνω 1 ερώτηση;

Τα ρούχα των μωρών σας με τι απορρυπαντικό τα πλένετε;

το παιδικό ή το δικό σας;

Εμένα τελειώνει τ παιδικό και σκέφτηκα από δω και πέρα να χρησιμοποιώ το δικό μας...

Συμφωνείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε βρε σκατούλες;

Πάντα, αυτήν την ώρα που είμαι χαλαρή... δεν είναι καμία εδώ...

Σας αφήνω για να κάνω το μπανάκι μου, να κάτσω λίγο με τον Πετράκη μου και μετά να κάνω νάνι... φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Νανουκακι αλλα σημερα ειναι του αεροπαγιτου πολιουχου της Αθηνας. Εμεις γιορταζουμε ονομαστικη 17 /12.

Με προδερμ πλενω. Μου αρεσει η μυρωδια οποτε θα συνεχισω για χρονια ακομη. Μη σου πω πλενω και καποια δικα μας μ'αυτο.

Και σε μας δεν αλλαξαν τα πραγματα στο σπιτι. Προς το παρον τουλαχιστον. Και ακουει στο μη! Εχει πεσει εκπαιδευση φουλ. Μολις πω μη κλαρινο. Χωρις υπερβολη. Ειδικα οταν ειμαστε μονοι και δεν αποσπαται η προσοχη τπυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκα εχω ενιαιο καθιστικο τραπεζαρια κουζινα 16μετρα μηκος :x:x δεν περιοριζεται!!!και στο μη ακουει μετα την 5η φορα!!!!ανοιγει τα παντα , θελει να χωνει τη μυτη του παντου...

φαινοταν απο πιο μικρος οτι θα βγει ζωηρος...ελπιζω τουλαχιστον μεγαλωνοντας να ηρεμησει...

κοιμηθηκε φυσικα πτωμα..παω για ενα ζεστο μπανιο και εγω για υπνο!!!

καληνυχτα και πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας...πηγμε εμπορικο για καφε..την αμολησα κατω και τελος..μπουσουλουσε κατω..ενοχλουσε το κοσμο που περνουσε..ε αφου δε καθεται πουθενα εξω..κοιμηθηκε και κανενα μισαωρο.μερι 8,30.τωρα σε λιγο θα την βαλω..

πηρα γκουντι..

μπραβο το πεθερο..

οι νταουνιαρες ανα ανεβουμε λιγο..για γεμιστε κανα 2-3 σελιδες εδω να στρωσετε..

νανα εγω ακομα με προδερμ..αλλα δεν εχω θεμα..δε το εχω σκεφτει..

στο γαμο θα εχω περιοδο σας το ειπα..

δε πειραζει φανταζομαι..σοφη δεν ειδα καμιΑ ΦΩΤΟ..τι κριμα!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello και απο εμας

και εγω στα downιστικα μου ειμαι. ισως φταιει και ο καιρος, τι να πω.

ειμαστε και καπως με τον γιωργο... συνηθισμενα πραγματα.

εγω δεν τα πλενω μεbebe απο το καλοκαιρι ακομα. απλα βαζω μαλακτικο καζολιν υποαλλεργικο. καθαριζουν και πιο καλα τα ρουχαλακια τους.

επιστρεφω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεε και νομιζα οτι στην 69 θα με πιασει

φτουυυυυυυυυ

μαρκατ ολοι καλα πλεον? εσεις φροσω?

ειδες μαρακι ο πεθερος? μην μιλας

χρυσουλιτσαααααααα

σοφακι σιγουρα θα ειστε σουπερ αλλα δεν τις προλαβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχ διαβαζω στο facebook αληθινες ιστοριες γεννας... ανατριχιαζω ολοκληρη αχχχχχχχχ να μπορουσα να κανω και αλλο...

ασχετο εγω 8-12-74ειμαι

σας εφαγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια μπουμπουδομανες !

Καλα μιλαμε βαριεμαι και να κλ.σω ... Τοσο πολυ ... :lol::lol::lol:

Προδερμ κ μαλακτικο καζολιν υποαλλεργικο :mrgreen:

Θα τα πουμε άυριο πιο εκτενέστερα...

Η ισμηνη η δικια μας μου εκανε add :mrgreen: sto face ? :roll:

ελπιζω ...

νανι τωρα... :idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω , κοιτα να σου φυγει η καψα ...

Ουτως η άλλως καρπουζι κ μερεντα δεν φτιαχνει ! :lol::lol:

Δεν φτανει που ειναι τσουχτερη , πρεπει να πληρωνεις κ εξτρα τις καψουλες του κα8ε καφε

9E ? Ειπαμε... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πειτε μου την γνωμη σας

θα πεσει πολυ μαλλον η θερμοκρασια απο αυριο και δεν ξερω τι να της φορεσω το βραδυ, ή μαλλον καλυτερα δεν ξερω με τι να την σκεπασω

και αυτο γιατι οταν της βαλω σεντονακι ή κουβερτουλα τυλιγει το κεφαλι της με αυτο και φοβαμαι μην εχουμε ...... φτου φτου φτου

υπνοσακο εχω (αν την δεχτει βεβαια), αλλα ειναι για πιο μετα, για τα κρυα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεκα της ρβαλα μακρυ παντελονι αλλα οχι καλτσα....

ρε τζουλαια αληθεια λες;;

ποσο παει το μηχανημα΄΄και η καψουλα η μια 9;;αποκλειται ρε φιλεναδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα  δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν  εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 
    • Μακάρι να είναι όλα καλά για όλες μας και να φτάσουμε στην γραμμή του τερματισμού με υγιέστατα μπεμπακια ♥️♥️🙏🙏🌈🌈  @Θέτις Κ. Θα το δω κορίτσι μου οπωσδήποτε το βίντεο. Η μικρούλα μου περνάει άγχος αποχωρισμού και δεν κάθεται ούτε ένα λεπτό χωρίς αγκαλιά, συν τα δοντακια που βγάζει και έχει πολύ κλάμα τις νύχτες και ανησυχία τη μερα. Για αυτό αναφέρω ότι έχουμε γονατίσει, θα με ακούσει κανένας άνθρωπος και θα πει καλά αυτή με ένα μωρό κάνει έτσι, μετά με τα δύο τι θα κάνει;; 😂😂  Χτες το βράδυ για αρκετές ώρες με έπιασε έντονη ζαλάδα, λες και μετά το μήνυμα μου εδώ το μωράκι αποφάσισε να με καθησυχάσει 🤗🤗♥️♥️ Και μιας και τα λέμε όλα εδώ, βρε κορίτσια δεν με πειραξε τόσο που τα πεθερικά μου ήταν εντελώς απόμακροι με τη μπέμπα και δεν είχα καμία απολύτως βοήθεια 1 εβδομάδα που ήμασταν σπίτι τους. Πληγώθηκα πολύ όμως γιατί ένιωσα ότι αντί να χαρούν με την εγκυμοσύνη μου, προβληματίστηκαν. Ούτε μια ευχή δεν μου έδωσαν, τίποτα. Σε μια συζήτηση με τον άντρα μου ο πατέρας του του ανέφερε το οικονομικό, και ότι έγινε πολύ σύντομα η δεύτερη εγκυμοσύνη και κάτι τέτοια. Λες και ζητήσαμε λεφτά από εκείνους για να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας. Και ο λόγος που στεναχωρήθηκα τόσο είναι γιατί ενώ ξέρουν τι έχω περάσει με τις αποβολές, αντί να πουν Παναγία μου να πάνε όλα καλά και να γεννηθεί αυτό το μωράκι, έκαναν σαν να μην το άκουσαν ποτέ. Και προβληματίστηκαν κιόλας. Νιώθω ότι όλο αυτό είναι κακή ενέργεια προς το μωράκι μου και πονάει η ψυχή μου... 😔😔
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάποια γραμμή. Ίσως μια σκιά, αλλά δε το λέω με σιγουριά. Επανέλαβε την τρίτη αν δε σου έχει έρθει περίοδος γιατί ακόμα βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης μετά την οποία θέλει 2 μέρες για να δείξει. Καλή επιτυχία εύχομαι 🙏✨
    • Κι εμένα κανονικά ο γυναικολόγος μου δεν το συστήνει αλλά φέτος λόγω της έξαρσης μου είπε να το κάνω. Σε 4 βδομάδες θα το κάνω. Ξαναρώτα κορίτσι μου καλού κακού... 
    • Απο τις 10βδ περίπου όντως στις περισσότερες κοπέλες αρχίζουν να μειώνονται τα συμπτώματα! Εμενα στις 2 σταμάτησαν τα συμπτώματα περίπου την 17η αλλα στην αλλη, απο την 9η. Και θυμάμαι κι εγω ειχα πανικοβληθεί. Ξύπνησα μια μερα και απο εκει που μεχρι την προηγούμενη εκανα εμετους και με αηδιαζαν τα πάντα, ξυπνησα και ημουν τελείως καλα.   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...