Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2009 : Νο 15!!


Recommended Posts

κοριτσια μονο την Χρυσουλα κια τη φροσω μην ρωτησετε γιατι θα απογοητευτείτε

:lol:

εσεις μην απαντήσετε εντάξυ!!!!

εγω τζουλια μου δεν τα θυμαμαι οταν παω σπιτι θα σου τα γραψω που συμβαδίζουμε ηλικιακά -αστρολογικα κλπ κλπ κλπ και ειναι και τα δικα μου λιγόφαγα!!

καστε θα παρω τον κωστα που ειναι σπιτι

ουνα μομεντο

Στέλιος: 11,5 μηνων - 9850 gr - 79cm

Nίκος: 11,5 μήνων - 9000gr - 77cm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εσένα πόσο είναι βρε τζούλια μου;

κι εγω βεβαια ανυσηχω για το βαρος και ανυσηχούσα

αλλα δεν τρώνε πολυ ρε γμτ μου πως να παρουν;

και τα πιεζω όσο μπορω

εξετάσεις είχαμε κανει ηταν ολα καλα - οποτε πλεον εμενα μου ειπε

κακοφαγα ηταν και κακοφαγα θα παραμείνουν - πρέπει να το πάρω αποφαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα ειναι ολα τα μωρακια του οκτωβρη!

Χαρα ενταξει εχω μιλησει με καλυψω! Απλα να δουμε αν τη βολευει κυριακη στον φλοισβο! Ελα συμπεθερουλα να δεις τον γαμπρο σου! Ειναι και ψηλο παλικαρι! χαχαχαχαχααχαχ! 2 μετρα αντρα σας δινουμε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Για τη συνταγη με καλυψε η ντομ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ ντομ αφου σου λεει στο πλαι να βαλεις ημερομηνια. εκει απο κατω γραφεις και τα κειμενακια. Μονο με αγγλικους χαρακτηρες τα παιρνει ομως! Για το λιλιπιε λεω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ ντομ αφου σου λεει στο πλαι να βαλεις ημερομηνια. εκει απο κατω γραφεις και τα κειμενακια. Μονο με αγγλικους χαρακτηρες τα παιρνει ομως! Για το λιλιπιε λεω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα το απογευμα λεω να δωσω ανθος αροβοσιτι λετε να τους αρέσει;

μονο και μονο επειδη την φτιαχνουμε με γαλατακι και για αλλαγη γευσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω για αλλαγη δοκιμασα μια της noutricia me γευση καννελα - μηλο (σαν αραβοσιτου)

περνω δραστικα μετρα για να βαλει βαρος .

Maraki κανενα άλλο τικερακι ??? :lol: ξεχασες το ονομα της γιαγιας , το υψος του νονου ,ποτε έρχονται χριστουγεννα , πάσχα , ποτε 8α πάει σχολείο , γυμναστηρίο ,ποτε 8α παντρευτει κλπ κλπ :lol::lol::lol:

dom το πιατο τελειο κ εγω το φτιαχνω χωρις τοματινια , α εσενα δουλευουν ε ? εγω ειμαι κεντρο οποτε το σώζω ... :mrgreen:

Πειναω , φακες σημερα το μενού ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ μάρκερ εγώ δεν γράφω βάρος και ύψος :D .

Για την συνάντηση εγώ δεν θα μπορέσω να έρθω γιατί την Κυριακή έχουμε το πάρτυ των γενεθλίων μας.

Να περάσετε καλά και να βγάλετε φωτό. (το σκεφτήκατε καλά για Φλοίσβο Κυριακή πρωί;;;;;;;;;;;;)

Μην κάτσετε στη μαρίνα. Στα αριστερά του δρόμου μέσα στο πάρκο έχει μια καφετέρια με έναν ανοιχτό παιδότοπο. Εμείς εκεί πάμε και τα δίδυμα όταν τα βάζουμε στο καρότσι να φύγουμε κλαίνε γοερώς.

Μαράκι είδα το τικεράκι με τον πελαργό και τρόμαξα χαχαχααα.

Προσπαθώ να ανεβάσω ένα βίντεο στο fb που τρώει ο Χριστόφορος μόνος του κρέμα και γεμίζει το κουτάλι με το δάχτυλό του και μετά ξύνει τα μαλλιά του, τραβάει τα μαλλιά του Φίλιππου, έχει κάνει τα πάντα χάλια και κάθε τόσο σταματά δείχνει τη φωτογραφική μηχανή και λέει αυτό, αυτό.

Αλλά όταν τελειώνει σχεδόν η φόρτωση μου το διακόπτει :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γμ το καβουρδιστηρι το μαμμυ...μετα σου λεει αναβαθμιση κ παπαριες..παλι μια ωρα κανει να αλλαξει σελιδα..

μια ωρα παλι σας διαβαζα...

τζουλια καλε μενεις παγκρατι??????καλε μενω καισαριανη!!!!!διπλα ειμαστε!!!!!πρεπει να παμε για καφε!!!!

ντομ κ εγω ηθελα παλι τη συνταγη,ευχαριστουμε πολυ!!!!να σου πω,προσπαθεις να μεινεις εγκυος η δεν καταλαβα καλα???

εγω ακομα δεν εχω καταφερει να βαλω τικερακι..σου λεει κατι αυτο????

μαρακι μιλαμε πανυψηλος ο γαμπρος μου!!!θα παθει πλακα η αγγελικη!!!!χαχα

λογικα ειμαι κ εγω μεσα για την κυριακη 10/10.......αν κ ο φλοισβος μου πεφτει λιγακι μακρια αλλα παλευεται..ελπιζω να ερθουν ολες οι αθηναιες!!!!

σωσωωωωω..περπατατε!!!!!!!τελεια!!!!αντε,καλο κουραγιο τωρα!!!!!!

εμενα απο χτες με εχει πιασει η μεση μου..ε βεβαια αφου η αγγελικη νομιζει οτι ειμαι κρεμαστρα..συνεχεια αγκαλιες ζηταει πια!!!!ουτε στη μπανιερα της δεν μπαινει αν δεν την βαλω εγω!!!!

μαρκερ καλο το πιπινι,ε????????????

φροσω ελπιζω να ειστε καλυτερα απο αρρωστιες κλπ..κ εμενα ο διαδρομος εκει ειναι τοσους μηνες τωρα κ με κοιταει..αντε να δω αν θα ανεβω ποτε!!!αλλα ποτε να γινει αυτο??χτες παλι μεχρι τις 12.30 μαγειρευα κ απλωνα..

απο μαμακιαση καλα παμε ολες μας........ειναι μαλλον κολλητικη στα μωρα του ενος ετους...

σουζαν....κ εγω ειχα ευχουλη...μηπως το σαιτ εχει κ πιτσιπωπακι?????

χρυσουλα.........κ εγω ειμαι λιγο ζηλιαρα αλλα κρατιεμαι!!!!!

σοφακι κανεις καμια γενικη????? :P:lol: ελα πλακα κανω..

νανουκα.......μου ανοιξες την ορεξη παλι!!!!!

βαγκ!!!!!τσιλιβιθρονια τα διδυμακια σου...κρατανε τη σιλουετα τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προχτες εφτιαξα ριζογαλο για μωρα.θα σας βαλω τη συνταση ομως οταν παω σπιτι γτ δεν την θυμαμαι εννοειται απεξω κ ας ειναι πολυ απλη..

βεβαια με το υποαλλεργικο γαλα ειναι ψιλοχαλια αλλα με λιγη κανελιτσα καταφερα να φαει μερικες κουταλιες η αγγελικη...

χτες λοιπον αφου η μικρη εφαγε λιγο ριζογαλο κ ενα μικρο γιαουρτακι παιδικο στις κουνιες,γυρισαμε κ εφαγε απο το δικο μου φαγητο:λιγο μπιφτεκακι κ μακαρονακια βιδες στο φουρνο αλα κρεμ με μπροκολο κ γαλοπουλα..

κ το βραδυ το γαλα της...

για αυτο δεν ξυπνησε καθολου ενδιαμεσα!!!εσκασε!!!!

καθε μερα παμε κουνιες κ την βαζω στην τσουληθρα...καλα,πολυ γελιο!!!κ σε αυτα τα κουνιστα ζωακια με το ελατηριο...

[smilie=smileinbox.gif] ηρθε η ωρα να παμε στο αλου φαν παρκ μου φαινεται!!!

ε ρε γλεντια!!!!!! [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγια μου , Τατιανα βλεπετε ? :o

Καλυψω για φάι παιζει πολυ Καισαριανή !

Τσακισου κ ελα να πιουμε καφέ , 1 γειτονια ειμαστε !!!

Να επαναλάβω - Πολυ πηξημο Κυριακη φλοισβο κ αντε βρες τραπεζι για 10 ατομα ...(ονειρο)

ΠΑΛΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΣΑ, ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΩ! 8α μπω μετα ! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ... δε σας προλαβαίνω η εργαζόμενη... χαχαχα!!!

Καλέ... ελάτε να σας δώσω από τη ροδιά μου!!!

Όσα θέλετε!!!

Σωσώ μπράβο στο κομμάτι!!!

Ρε κορίτσια... όταν λέτε οτι περπατάνε τα δικά σας... εννοείται μόνα τους;

Χωρίς να στηρίζονται;

Γιατί ο δικός μου, μόνο αν κρατάει κάτι...

Ντομ, δε θα σου πω τι είχε γράψει η Χρυσούλα, έτσι για να σκάσεις!!!

χαχαχα!!!

Αν παίρνεις τη θυροξίνη σου, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!!

Αλήθεια... πόσα παίρνεις;

Καλέ Τζούλια... γιατί τόσο άγχος;

Ο δικός μου είχε βάλει 180 γραμμάρια την τελευταία φορά... ε και;

Ήταν 9300 στις 4/9.

Τρώει πολύ φαγητό αλλά κάνει και πολλές καύσεις.

Εγώ για καλό το έχω αυτό...

Μάρκερ γιατί δε ρωτάς τις δασκάλες για τα δαγκώματα;

Μπορεί να τις ξέφυγε...

Και τι θα πει τραβάει τα μαλλιά... προφανώς το πήρε για παιχνίδι... μωρό είναι...

Καλά Μαράκι... πολύ τρελά τικεράκια!!!

Σαν κι εσένα!!!

χαχαχα!!!

Πήγα και παρήγγειλα μπαλονάκια για τα γενέθλια μας!

Σήμερα θα προετοιμάσω τις σαλάτες.

Ακόμη δουλειά είμαι...

Έσκασα πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετίσματα στη συμπεθερούλα και στη νυφούλα μου!!!

Αλέκα!!!

Μου ξαναγράφεις τη συνταγή με την sour cream;

Σωσώ θέλω την περίμετρο του καρπού σου και την οδό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ, τα βιντεάκια που μου έστειλες ήταν πολύ μεγάλα και δεν τα ανοίγει...

Έκοψα τα λαχανικά μου...

Θα καθαρίσω τις πιπεριές φλωρίνης... θα φτιάξω τζατζίκι ... και λέω να κάνω και χαλβά...

&μετά ύπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα, ακόμη διαβάζεις;

χαχαχα!!!

Τώρα έκατσα... τι όμορφη κούραση, όμως!!!

Όμως, μόλις συνειδητοποίησα οτι δεν έχω καρέκλες για τόσα άτομα... :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανουκα :

1ος τρόπος παρασκευής

Τα υλικά μας:

* 1 κούπα κρέμα γάλακτος

* 1 ½ κούπα γάλα παστεριωμένο

* ½ κούπα βούτυρο γάλακτος

* Τοποθετούμε ένα κατσαρολάκι σε μπέν μαρί και βάζουμε όλα τα υλικά.

* Κρατάμε σταθερή θερμοκρασία στους 21 βαθμούς και το αφήνετε για 12 -14 ώρες ανακατεύοντας την κρέμα κάπου κάπου.

* Την βάζουμε στο ψυγείο να κρυώσει και είναι έτοιμη

2ος τρόπος παρασκευής

Τα υλικά μας:

* 1 κούπα κρέμα γάλακτος παχύρευστη

* Το χυμό μισού λεμονιού

* 1 γιαούρτι αγελαδινό

* Σε γυάλινο μπόλ ανακατεύουμε τα υλικά.

* Αφήνουμε την κρέμα εκτός ψυγείο για 24 ώρες

* Βάζουμε την κρέμα στο ψυγείο να κρυώσει και είναι έτοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτοιμη και η κρέμα!!!

χαχαχα!!!

Ευχαριστώ Αλεκάκο!!!

Απλώς, δε θα προλάβει να μείνει εκτός ψυγείου 24 ώρες...

Δε νομίζω να πειράζει ε;

ίσως νη μην ξυνίσει πολύ ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 papar...στη γειτονια εχει ζωντανη μουσικη και ...δεν την κοβω να κοιμηθημουμε σημερα..την μικρη να μη ξυπνησουν..τους εφαγα..νταρι νταρι ακουω τωρα..ουτε η τηλορ δεν ακουγεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα να τα περασετε νανουκα μου! Το πρωτο παρτακι του Ανθιμούλη! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Ε και προσοχη στα καλοριφερ! Τα ατιμα πανε και πεταγονται μπροστα απο ανυποψιαστες τούρτες! =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωω μπουλουκακι μου φαίνεται το μωράκι σου! 🤗 Εμένα ο μπέμπης ήταν 1.500 τότε.. Σου είπε ο γιατρός να κόψεις το αλάτι; Μου είπε ότι γερνάει τον πλακούντα! Εμένα είναι grade 1 ακόμη αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει ξαφνικά νομίζω!
    • Καλά εννοείται θα θέλει και το σκυλάκι σου! Οσο μεγαλώνει το μωρό θα μπορούν να παίζουν μαζί!! Οι καλύτεροι φίλοι θα γίνουν!! 😊😊
    • Βρε κορίτσια θα σας βοηθήσω εγώ μην αγχώνεστε! 😚 Κι εγώ πήρα τα αναλώσιμα, έχω έτοιμα και τα υπόλοιπα της βαλίτσας, μόνο να βρω κανένα μεγάλο νεσεσέρ και τα βάζω!  
    • Ναι, ήθελα να το κάνω και για να μην πηγαίνει και το σκυλάκι όταν λείπουμε πχ.. αυτό έχει το δικό του σπιτάκι τα παιχνίδια και τις μαξιλάρες του αλλά σίγουρα θα έβρισκε ενδιαφέρον και στα παιχνίδια του μωρού 😅 αφού ακόμη είναι μικρό, ούτε ενός έτους..
    • @Fighter εγώ είμαι πιο λίγες βδομάδες από όλες αλλά μπορώ να σου πω ότι εμένα ακόμα αλλάζει θέση  Η @nanoukoπου είναι πάνω κάτω μαζί σου στις εβδομάδες και είχε τον ίδιο προβληματισμό τής είπε ο γιατρός της ότι έχει ακόμα χρόνο να πάρει θέση το μωρό. Και το ίδιο της είπαν και τα κορίτσια εδώ που έχουν ήδη γεννήσει μια φορά! @Χρύσακι κάπως τον βαθμολογούν τον πλακούντα στη β επιπέδου (grade 0 grade 1 κτλ) απ'όσο ξέρω όταν αρχίζει και ωριμάζει τον παρακολουθούν! Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν κάνει καλά τη δουλειά που πρέπει να κάνει!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...