Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2009 : Νο 15!!


Recommended Posts

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!

Ωραια σαν να μαζευομαστε σιγα σιγα! Για φλοισβο εννοω!

Τζουλια μην ακουω κουλά! Θα έρθεις! Θα περασουμε τελεια! Παντως οι μπαμπαδες τη προηγουμενη φορα ητανε ολοι και ερασανε σουπερ! Ο δικος μου δηλαδη! Που δεν ειναι ρομαντιλας και ετσι.... ξενερωνει αλλα του αρεσε. Ισως ταιριαξε και με τα παιδια! Τους αλλους μπαμπαδες εννοω.

Για θεσουλα θα βρουμε να αραξουμε μωρε. Θα κανουμε καροτσοβολτα και οταν αδιασει κατι βοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυρ!

Χαρα φερε τον καταλογο απο κοντα εκεινη τη μερα!

Ειδατε τα τικερακια μου? χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχααχχαχαχαχαχαχαχα!

Για το γαλα και μενα τα ιδια μου ειπε. Ψιλοεκραξε κι ολας. Για το φρεσκο. Ειπε σκονη ή νουλακ.

Γιαουρτι ομως κανονικα. Φαγητο απο το δικο μας αναλατο ομως αυστηρα. Για το αυγο τα ιδια με τζουλια. Καλα τα λαιτ γενικα δεν επιτρεπονται στα παιδακια ποσο μαλλον σε μωρα. Τι άλλο? Αααααα τα του τα δινω κανονικα οσπρια,ζυμαρικουλια κλπ να μαθει να τρωει κανονικα. Μεχρι τελος του αλλου χρονου να τρωει τα παντα μου ειπε. αυτααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω περπατησατεεεεεεεεεεεεεεεεε? Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Μπραβο το κομματιιιιιιιιιιιι!

Κυριακη για 10:30 με 11:00 ελεγα. Πως σας φαινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ εμεις μετα το μπαμπα μας θα ερθουμε

ουου περπατησαν κι αλλα μωρακια εδω μεσα μπραβο σας μπραβο σας

παντως ο καθενας τα δικα του

εμενα ο δικος μου ειπε φρεσκο - δεν προσφερει τιποτα η σκονη παραπανω μονο σε περιπτωσεις μου ειπε που τα παιδια εχουν καποιο συγκεκριμενο προβλημα και τα ιδια ειπαν και στις 2 συνηφαδες μου οι γιατροι τους

αυφο κανονικα - αν και εγω τωρα το εχω ψιλοκοψει που ειναι ολο αρρωστα και επειναν και αντιβιωσεις και κανανε διαρροιες

για αλατι μου ειπε οτι και λιγο δεν πειραζει δεν κανει κακο

τι να πω βρε κοριτσια ο καθενας τα δικα του

το μονο σιγουρο ειναι οτι κατι κακο δεν θα παθουν ουτε με το ενα ουτε με το αλλο

την καλυτερη δουλεια την κανει η νανα - το γαλατακι της μαμας ειναι το καλυτερο οποτε ολα τα αλλα ειναι δευτερευοντα

μουτσ μουτσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ! Σωστη η Σωσω !

Η άλη8εια είναι δεν είναι μόνο τι λέει ο κά8ε παιδίατρος κ σε τι 8έση Βρισκεται , εγώ κρίνω κ με αυτά που έχω μελετήσει κιόλας αν συμβαδίζουν .

Οσο για το αλάτι υπαρχει άφ8ονο σε όλες τις τρόφες (το φυσικο αλάτι) , άλλα άυτο ειναι στην κρίση της κά8ε μανούλας , -Εγώ απλά είμαι το σπασικλάκι της παρεας ! :lol::roll::idea::mrgreen:

ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ - το ροδι στην φρουτοκρεμα να το βαλω ολοκληρο η μόνο το χυμό του ?

maraki78 δεν ψηνεται ο δικος μου , τωρα αν ξεκλεψω 1 ωρα κ ερ8ω με ταξακι (αλλα πως φευγουν απο κει ???)

:mrgreen:

marker κ γω αναρωτιομουν Κυριακη για καρεκλα !

dom παγκρατι μενω εσυ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχ Σωσω για σενα φυλαω τα καλυτερα ... :lol::lol::lol:

όχι δεν 8α μιλησουμε κα8ολου για διατροφη στα τετ α τετ ρε ...

καλά δεν ξαναλέω τιποτα , απλά με πιάνει κ ότι ξέρω 8έλω να το ... γράφω .

Το βουλωνω ... [-(:-$

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ροδι;;;

μα καλα πως σου ήρθε καλέ;

σημερα θα φανε γιουβαρλακια αντε να δω πως θα παει

αν και χθες εφαγαν γιουβατσι κοτοπουλακι και μου ειπαν μια χαρα το εφαγαν

αντε και οτι βλεπω ολες πατε για 2ο

η αρχη εγινε με την φωτεινη

2η βλεπω τη μαρια

οποτε δρομολογιστε κοριτσια!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια

στον παιδικο μου λεει η δασκαλα οτι ο <νικος τραβαει τα μαλλια στα παιδακια

στο σπιτι το ειχε κανει παλια 1-2 φορες στο μπανιο στο Στελιο - τον μάλλωσα και δεν το εχει ξανακανει απο τοτε

αλλα οπως σας εγραψα και πριν :cry: και το αφησατε ασχολίαστο :twisted: ( :lol::lol: )

βρηκα στο σωματακι του 3 δαγκωνιες μεγαλες -αφου ειχαν κανει και αιματωμα - το μονο που μου παιε στο μυαλο ειναι μηπως δεν τα κοιτανε εκει περα και κατασκοτωνονται μεταξυ τους

τι να πω

και φαινονται πολυ καλες κυριες- εχουν παιδακια και αυτες και μου εχουν πει πολυ καλα λογια για τον παιδικο αυτο

εαν συνεχιστει κι αλλο θα αλλαξω παιδικο μας βλεπω παλι στο δρομο να ψαχνωμαστε

αν και εδω στη δουλεια εχουν αρχισει και κανουν μειωσεις μισθων και εαν μου πουν κατι τετοιο δεν παιζει να μεινω με την καμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια διδυμομανουλα !

Ειχα πάει Λαικη (ακους Σωσω ??? :o ) κ ... την σηκωσα ... Κοριτσια πολυ καλα , φ8ηνα πραγματα , ποικιλια απιστευτη κ σκεφτομαι να το κα8ιερωσω !

Ειχε που λες κατι ρόδια ...

Γιουβαρλάκια ε ? ωραια ιδέα , επισης δυσκολευομαι να δεχτω την φραση - Τωρα μπορει να τρώει ότι τρώς απλά τα δικάτου βγαζε τα πριν βαλεις αλάτι...

δεν μου πάει ακόμα ... :roll:

Τεσπα 8α ξεκολλησει το μυαλό μου καποια στιγμη που 8α παει ... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγαλωσαν τζουλια μεγαλωσαν

ακομα βρεφακια νομιζεις οτι ειναι;;;

για εμας νομιζω παντα μωρα θα ειναι :lol:

αλλα και στον παιδικο που τους πηγαινα φαι με εκραξαν

ολη την ωρα μου ελεγαν αστα να φανε και κατι αλλο - μεγαλωσαν πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ! τι εχει κανει αυτο το πλασμα σημερα! το λαπτοπ δε το βλεπω καλα! τωρα ευτυχως καθεται ήσυχα στο παρκακι. ειχε αλωνισει ολο το σπιτι! χαχαχαχαχαχαχαχαχααχχα!

Οπότε έχουμε και λέμε!

Ντομ παρουσα

Χαρά παρούσα

Τζόυλια μάλλον δύσκολα

Μαρκερ παρούσα

Και μένουνε Φρόσω,Καλυψω,Ισμήνη.

Κοριτσια ξεχασα καμια αθηναία?

Φρόσω εσείς το παρτακι σας το εχετε Σαββατο? Ελπιζω να βολευει η κυριακη!

Εγω ακομη του μαγειρεωψ δικο του αλλα οταν φτιαχνω κοτοπουλο με τραχανα ή χυλοπιτες το τσακιζουμε και μεις! με μπολικο αλατι και πιπερι! Κολαση! αχαχαχχαχαχαχαα!

Γιουβαρλακια θα του κανω και γω αυριο. Αυτο δυσκολο να το φαμε γιατι αν δεν αλατιστει το κιμαδακι δεεεεεεεεεεεεεεν!

Και μετα το προγραμμα εχει ρεβυθιαααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχχα! Θα παει το κλανιδι συννεφο! Και στα φασολια θα απογειωθουμε! Οοοοοολεεεεεεεεεε!

Τι σκατα να βαλω στο γαμο το Σαββατο που θα ερθω Αθηνα? εεεε?

Μαρκερ εγω θα αλλαζα σταθμο χαλαρα............. Το ξερω μανινκι τρελο! Αλλα... Ή μαλλον δεν υπαρχει αλλα. Ακου δαγκωματιες! Ειναι μικρες ή μεγαλες? Χαλαρα μπορεις να καταλαβεις αν ειναι απο μικρο στοματακι. Εμενα με δαγκωνει ολη την ωρα και ειναι μια μικρη μασελιτσα το αποτυπωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη με αποκλειεις τελειως , πειτε ωρα κ που κ 8α δω εγω αν μπορω να τα βολεψω... :)

Μολις γύρισα απο το φαρμακείο κ τα νεα ειναι απογοητευτικα...

Σας είναι ευκολο να μου πειτε υψος κ βαρος των νινιων σας , γιατι δειχνει οτι εχει παρει 600 γραμμαρια σε... δεν τολμω να το ξεστομισω ... [smilie=icon_silent.gif] [smilie=sad1.gif]

Απο βδομαδα δεν το γλιτωνουμε το παιδων ... :ympray:x_x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλε τζουλια σταματα να βαζεις το νου συο στο κακο...εμενα η μετρηση καλη μου ηταν πολυ νωρι..αλλα βαζουμε καμια 300 γρα περιπου το μηνα..εσενα ποσο καιρο εχει παριεο λα αυτα;;

και ποσο ειναι ;;η ζυγαρια ειναι σταθερη..;;εκει πας καθε φορα;;

εγω κολωνω να της δωσω απο τα δικα μας..ουτω οι αλλως θα βαρεεθι να τα τρωει αυτα..αφου δε μου κανει κονξες με αυτα τα νεροβραστα,γιατι να της τα στερησω;;

εμεις οσπρια καομα οχι..

ροδι,ε;;ενδιαφερον..

ρε παιδια πουλανε παντυ κοκκινη κολοκυθα.τι την κανεις αυτην;;περα απο χαλοουιν.. :!:

μαρκερ κατσε καλα..δεν λλαζεις τοσο ευκολα βεφικο..χαλαρωσε..συζητησε το με τις δασκαλες πως εγινανα και τετοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Σωσω 3 ζυγαριες τον βγαζουν το ίδιο , μη με τρελλαινεις , δεν ειμαι παρανοικη ...

Πειτε μου υψος κ βαρος αυτο ζηταω ...

η κολοκυ8α που λες ειναι η πολυ γλυκεια , εχω φαει κολοκυ8οπιτα φαντασου κ νομιζα οτι ητανε μπουγατσα... τωρα που αλλου την βαζουν ... ας πει καμια πιο ψαγμενη... =)):-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το μωρο που τη βαζουν...κανει κατι η αδερφη μου με αυτη αλλα δε ξερω τι..

δε σε λεω υπερβολικη ρε χαζο!!!περιεμενε να τσεκαρω..

αλλα πες και συ σε ποσο χρονικο διαστημα πηρ 600...

9 μηνων ,7750 και 69 ποντους τελευταια μετρηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι και γω...

ηταν η μαμα μου εδω και εκανα δουλειες... ανοιξα οοολες τις σακουλες με ρουχα, δωρα και δοσμενα που ειχαμε στο ισογειο για τα μωρα, ξεδιαλεγμα, πλυσιμο, σιδερο κλπ... χαμος!!! που να τα β αλω δεν ξερω... και ακομα δεν ανοιξα την μεγαλη κουτα!!!

καλα μερικα απο τα δωρα που μας ειχαν φερει στη γεννα για φετος ηδη τους ειναι μικρα... τα εδωσα ηδη στην ξαδερφη στην Κρητη τα κοριτσιστικα και στη φιλη τα αγοριστηκα...

και εμεις πηγαμε χθες γιατρο για μετρησεις... το ξεραμε οτι δε θα εβαλαν αφου καναμε ρα γευματα 4 απο 5 και περπατανε πια και οι 2! ναι και η Μαριαννα αρχισε τις βολτες!!! παλι πιτα πρεπει να φτιαξω!!! χαλαλι της μικρουλας μου!!! ετσι ειμαστε... Σπυρος 8700 (-100) και 77 (+1) και Μαριαννα 8800 (+300) και 77,5 (+1,5). αλλα η γιατρος δεν ανησυχει. δεν το πιστευε που καταφεραμε να τα κανουμε να κοιμουνται! ειπε οτι τωρα που περπατανε δε θα βαζουν βαρος οπως παλια. διατροφη συνεχιζουμε τα ιδια...

το απογευμα θα ερθουν τα πεθερικα να τα κρατησουν για να σιδερωσω παλι...

την Κυριακη εχουμε τη βαφτηση της ξαδερφης... να δουμε τι καιρο θα κανει και τι θα βαλουμε...

Σωσω πραβο στο Μαρθακι που περπαταει!!! ειδες που ελεγες οτι τιποτα δεν κανει;;; αντε κανε και εσυ μια πιτα!

Μαρακι μηπως εγραψες σε προηγουμενη σελ τη συνταγη με τις φαρφαλες+σολωμο+βοτκα;;; που;;; αν οχι γραψε την please!!!

αν εχασα κατι αλλο σημαντικο, πειτε το μου... διαβασα μονο τις 3 τελευταιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλια ηρεμησε! Δεν βαζουνε το ιδιο με πριν. Ειναι πιο δραστηρια και αν βαζανε με τον ιδιο ρυθμο θα γινόντουσαν μπογαλακια! Εμας ειναι 10.780 και 81 π. Πηρε 900γρ. απο την τελευταια που ητανε πριν απο 2 και κατι μηνες. Εσυ απο ποτε ειχες να κανεις μετρηση?

Στη προηγγουμενη ομως που μεσολαβησε ιδιο χρ. διαστημα ειχε παρει 600γρ. Απο 8 μ. δηλαδη σε 10μ. Ντοντ γουορυ!

Μακαρι να τα καταφερεις και να ρθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ σου το γραφω εγω που το αποθηκευσα οταν το αναρτησε,κοπι πειστ :)

Πένες με σολομο και βότκα

Πένες

σολομό καπνιστό

λάδι για το σωταρισμα

Κρεμα γάλακτος

Κρεμμύδι ψιλοκομμένο

Ντοματίνια κομμένα στη μέση

ανηθο ψιλοκομμένο

1 σφηνάκι βότκα(εγω βαζω λίγο παραπανω)

Βράζεις τα πενακια.

Βάζεις λίγο λαδακι στη κατσαρολα και σωταρεις κρεμμυδακι μετα ριχνεις τον καπνιστο σολομο και μετα απο λιγο τα ντοματινια και τον ανηθο. Τα σβήνεις με τη βότκα. Μολις σωθει η βότκα(να μεινει λιγο ζουμακι μη στεγνωσει εντελως) ρίχνεις τη κρεμα γαλακτος. Ανακατευεις και μολις δεσει(μη πηξει πολυ) ρίχνεις τα πενακια σου!

Μαρακι γαματα τικερακια!!!Πώς γραφετε ρε πουστη και φρασουλα εγω ο,τι λεει το ετοιμο...ανεπιδεκτη μαθησεως...Εμενα με εχει καταλαβει το αγχος για αλλη μια φορα και δε μενω εγκυος,θα αργησω το ξερω,αγχωνομαι οπως την αλλη φορα,σκεφτομαι οτι κι ο υποθυρεοειδισμος μαλλον θα φερνει υπογονιμοτητα.Φυσικα και το παχος!Φερτε μου το μαλακα που ειπε,μετα το πρωτο παιδι πιανεις ευκολα δευτερο! :evil:

Τζουλια Γλυφαδα μενω,καλα δεν εχεις διαβασει το δουλεμα που μου κανει η Μαρκερ απο το φτωχοΙλιον; :D

Το βαρος των αγοριων εδω μεσα θα κοιτας, οχι των κοριτσιων.Βαγκ αδυνατουληδες ε;Εμενα 77εκ. και 10,245κιλα.Μαρακι εσενα ειναι πανυψηλος ρεεεεεεεεεεεεε!Ουαου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Ξεχασα για το ροδι!

Τχουλια εγω θα σου προτεινα να του δωσεις χυμο και μαλιστα σκετο!Ειναι ο,τι καλυτερο!Γεματο σιδηρο!Μου φτιαχνε η πεθερα μου απο δικη τους ροδια, κι απο τη δικη μας οταν ειχε καθησει μαζι μας τις πρωτες μερες και πραγματικα αυτο με κρατησε στα ποδια μου!Ημουν τοσο εξαντλημενη τον πρωτο καιρο με τα απιστευτα ξενυχτια,ξερετε ολες καλα!,που μου εδινε δυναμη.Επινα καθε μερα 1 ποτηρι του κρασιου,οχι περισσοτερο μου ελεγε.

Οι παλιες λεει εδιναν 1κουταλακι του γλυκου στα νεογεννητα,τοσο καλο κανει!

Και εχει υπεροχη γευση!Το σπιτικο έτσι, όχι του εμποριου!Ειναι ο πιο γευστικος χυμος που εχω πιει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

μαραικι ξεχασες την καλυψω νομιζω...

εγω εννοειται θα ερθω :P:P:P:P

ολο το πρωι ο στεφανος δεν κοιμηθηκε εφαγε και κοιμηθηκε τωρα. αλλαζει μαλλον συνηθειες τι να πω...

παω να φτιαξω μπιφτεκακια κοτοπουλου να φαω γιατι συνεχιζω τη διαιτα δυναμικα να δω ποσο θα αντεξω χαχαχα

ντομ δεν σε προδωσα συγγνωμη [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τη συνταγη!!!!!

ειναι λιγο τσιλιβιθρονια τα μικρουλια μου, αλλα δεν ανησυχω... αφου ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια. και εγω και ο αντρας μου μωρα ετσι ειμασταν! ασε που δεν κοψωμεσιαζομαστε οταν τα εχουμε αγκαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...