Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

TI KANETE MANOYLITSES??ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ,ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ..ΗΜΟΥΝ ΚΙΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΠΙΞΑ!!ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ ΒΡΟΧΗ,ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΚΡΥΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ..ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΚΑΝΑ ΧΘΕΣ ΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΑΔΕΙΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ..

ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΜΟΥ,ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΔΗ ΤΩΡΑ,ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΔΙ,Σ'ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ!! :lol::lol::lol: ΑΣΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΕΔΩ,ΕΜΕΝΑ ΘΕΣ/ΚΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕΣ ΦΙΔΙΑ!!ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ?ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ?

POPI TI ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΤΕ ΒΟΛΤΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ,ΤΙ ΚΑΛΑ...ΖΗΛΕΥΩ..ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ,ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ :cry::cry::cry:

ΕLINAKKI ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΥΡΙΖΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΕΤΟΙΜΟ!!ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ..ΟΝΕΙΡΑ...ΚΑΛΕ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ...ΕΔΩ ΧΑΛΙΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ,ΘΕΛΕΙ ΟΠΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΖΑΚΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ,ΟΣΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙΡΟ..

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

TI KANETE MANOYLITSES??ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ,ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ..ΗΜΟΥΝ ΚΙΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΠΙΞΑ!!ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ ΒΡΟΧΗ,ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΚΡΥΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ..ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΚΑΝΑ ΧΘΕΣ ΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΑΔΕΙΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ..

ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΜΟΥ,ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΔΗ ΤΩΡΑ,ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΔΙ,Σ'ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ!! :lol::lol::lol: ΑΣΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΕΔΩ,ΕΜΕΝΑ ΘΕΣ/ΚΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕΣ ΦΙΔΙΑ!!ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ?ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ?

POPI TI ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΤΕ ΒΟΛΤΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ,ΤΙ ΚΑΛΑ...ΖΗΛΕΥΩ..ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ,ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ :cry::cry::cry:

ΕLINAKKI ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΥΡΙΖΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΕΤΟΙΜΟ!!ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ..ΟΝΕΙΡΑ...ΚΑΛΕ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ...ΕΔΩ ΧΑΛΙΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ,ΘΕΛΕΙ ΟΠΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΖΑΚΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ,ΟΣΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙΡΟ..

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!

Το μικρό μου μανιταράκι ρίχνει ύπνους γιατί εχτές κάναμε skype με την πεθερά μου κ αργότερα με την αδερφή μου κ αργήσαμε να κάνουμε νάνι. Ευτυχώς αυτές τις ημέρες κοιμάται στην κουνίτσα της στο δωμάτιο της κ εμείς στον κρεβάτι μας :P ! Ξυπνάει μόνο μια φορά, την θηλάζω κ πάλι στην κούνια της :P .

Εχτές πήγαμε για διάφορα ψώνια κ φυσικά τελικά όλα ήταν για την μικρή ταλιμπανίτσα!

Ξεκίνησε τα μα-μα κ μέχρι τώρα το έχει πει 6-7 φορές πεντακάθαρα, κυρίως στο παράπονο της κ με τον άντρα μου κοιταζόμασταν σαν κατουρημένοι! Που να αρχίσει να τα λέει συνειδητά, εκεί θα κατουρηθώ σίγουρα :lol: .

dimi150, εμεις μέχρι σήμερα ήμασταν με κοντομάνικα, σήμερα ουσιαστικά έβαλα μακρυμάνικο.. Και ο αντράς μου Θεσσαλονικιός είναι!!! Είναι φανταστική αυτή η πόλη κ εχεις πολύ ζεστούς ανθρώπους!!!!!!!!!

elinakkι, δίκιο έχεις κ εν το βάθη χάρηκα, αλλά μου την είχε δώσει γιατί με ξεσήκωσαν τελείως τζάμπα κ έχουν χαζέψει τόσο πολύ, που ξέχασαν έτσι απλά να με ενημερώσουν (αν δεν έπαιρνα τηλ. δεν θα το είχα μάθει ότι δεν θα γίνει). Τέλος πάντων, όλα καλά.

Συμπεθερούλα, τι κάνει ο γαμπρούλης μου??? Σε έχει τρελάνει στα γελάκια??? Άντε να δούμε πότε θα τα πούμε..

φιλάκια ξύπνησε το σποράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες καλησπέρα! Τι κάνετε; Εμείς καθόμαστε με τον γιο μου που μόλις ξύπνησε και μιλάει στα παιχνίδια του!! Έχει πολύ κρύο εδώ, ο καιρός είναι πολύ μουντός και όλη μέρα καθομαι με τις πυτζάμες στο σπίτι! Όλο να χουχουλιάζω θέλω!

Χθες έκανα κάτι τραγικό....άφησα το μωρό (για δευτερόλεπτα) και έπεσε από τον καναπέ... είχε φάει και τον είχα ξαπλωμένο στον καναπέ γιατί ούτε αγκαλιά ήθελε, ουτε στο ρηλάξ ούτε καθιστός στο καρεκλάκι του. Παίζαμε και από τα γέλια τον έπιασε λόξυγκας και από τον λόξυγκα έβγαλε λίγο φαγητό στο χέρι μου που τον χάιδευα...πήγα να πλυθώ και σε δευτερολεπτα κυριολεκτικά τον ακουσα να κλαίει. 5 βήματα έκανα, είναι ενιαίο το καθιστικό με την κουζίνα και όχι μεγάλο, να πεις ότι θα αργούσα. 5 βήματα!!Κι αυτός είχε γυρίσει και έπεσε!

Είμαι σε κακά χάλια, έχω πάθει σοκ. Δεν έχει τίποτα ο καημενούλης μου, τον παρακολουθώ στενά.

Αλλά... η εσωτερική αιμοραγία πότε αρχίζει να έχει συμπτώματα;;;Διαβάσα και στο ιντερνετ ένα σωρό κι έχω φρικάρει!

Τώρα θα σκεφτείτε ότι είμαι άχρηστη μάνα αλλά μη νιώσετε άσχημα...κι εγώ αυτό σκέφτομαι από χθες. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ότι μου συνέβη αυτό. Πάντα ειμαι τόσο προσεκτική στα όρια παράνοιας και έχω διαβάσει, από την εγκυμοσύνη ακόμα, ένα σωρό πράγματα και στη θεωρία όλα τα ξέρω άπτεστα...το πως γυρισε το μυαλό μου εκείνη τη στιγμή και τον άφησα, ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω...

Μάλλον έπεσε πρώτα με τα πόδια-πωπό και μετά ξαπλώθηκε. Μαλλον έτσι έγινε γιατί στη θέση που τον βρήκα δεν μπορεί να έγινε αλλιώς! Φοβάμαι πάρα πολύ, κλείνω τα μάτια μου και μου έρχεται η εικόνα του κάτω στο πάτωμα...σαν κακό όνειρο ήταν, όλα έγιναν σε μια στιγμή...

Αχ κορίτσια, αν δεν σας έτυχε, εύχομαι να μη το ζήσετε ποτέ αυτό. Σίγουρα όταν μεγαλώσουν θα έχουν ατυχήματα αλλά τώρα είναι αναπάντεχο... για μας, αυτά μάλλον το ξεχνάνε γρήγορα!!Ελπίζω δηλαδή! Μη νομίζει ο γλυκούλης μου ότι δεν τον αγαπάω :( Όλο αυτό σκεφτόμουν όταν τον κρατούσα αγκαλιά.

Τεσπα, πάω να ετοιμάσω το φαγάκι του. Τα λέμε αργότερα! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, τι γινεται? χαθηκα για λιγες μερες,.. γενικα διαφορα τρεξιματα...δουλεια...μαγειρικη...καθαριοτητα σπιτιου.... (απο τοτε που γεννησα ερχοταν η κοπελα 2 φορες την βδομαδα,.... ε πλεον 1 φορα την βδομαδα...)

τωρα που σας γραφω ειναι 5 το πρωι.........

η Ναγια εχει ιωσουλα ... πηγαμε γιατρο προχθες και θα παμε και αυριο πρωι-πρωι... εχει διαρροιες(1-2 την μερα) και λιγακι εμετο...τωρα εκανε και πυρετο και μεχρι να τον ριξουμε... εχει επιδημια τωρα...

αρχισαμε τις ετοιμες χορτοσουπες και τα ετοιμα φρουτα.... για 3-4 μερες οπου εγλυφε στην κυριολεξια τα χειλη της! (δοκιμασαμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ περι διατροφης γενικα αλλα η μικρη κυρια τα ετοιμα προτιμαει!!!)

μετα αρχισε η ιδιοτροπια και δεν ετρωγε λογω ιωσουλας και τωρα κανουμε "διαιτα" εδω και 1.5 μερα με μονο αραιωμενο γαλα, τιποτα αλλο...

ο σιδηρος μου επεσε στα γυρω 30!!! ( στα 40 λυποθυμας!!!) αν και πινω καθημερινα 1 μπουκαλακι λεκοφερ...

λογω περιοδου... απο την 2η μου περιοδο μετα τη γεννα αυξηθηκε υπερβολικα το αιμα,... εκανα ολων των ειδων εξετασεις-αναλυσεις, και δεν υπαρχει κανενα θεμα ευτυχως, ειναι του οργανισμου μετα την γεννα και θα μειωθει... για την ωρα κοντρολαρω το αιμα με κατι χαπακια... οποτε και εχω αυξημενη κουραση λογω ελλειψης σιδηρου! οποτε και κοιμαμαι νωρις το βραδυ!

ΟΛΑ περι της βαφτισης ειναι ετοιμα, βρηκα και φορεμα!!!

ηθελα να χασω ακομη 3-4 κιλακια αλλα κολλησα μου φαινεται! δεν πειραζει!

σας αφηνω, παω για υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προχθες σας διαβασα και δεν καταφερα να σας απαντησω γιατι δεν με αφησε η Ναγια,... τωρα δεν μπορω να σας διαβασω...αυριο ελπιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα φτου σας, πολύ όμορφη οικογένεια, φαίνεστε πολύ ευτυχισμένοι!!! Η μικρή σου είναι π-α-ν-έ-μ-ο-ρ-φ-η!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και πάλι να την χαίρεστε!!!

Αχ κορίτσια εχτές η Νεφελίτσα είχε μπούκωμα (μυξουλες) το καημένο απο το βράδυ κ δεν μπόρεσε να κοιμηθεί καλά, γιατί δεν μπορούσε να αναπνεύσεις από την μυτούλα κ ξυπνούσε να θηλάσει κ πευδευόταν πολύ :cry::( . Ευτυχώς είχα φυσιολογικό ορό κ μπόρεσε να κοιμηθεί τελικά, αλλά εγώ το μάτι γαρίδα γιατί κ μετά ήμουν ανήσυχη. Απο τότε που γεννήθηκε δεν έχει αρρωστήσει ποτέ κ ουφ ουφ. Ελπίζω η μυξούλες να είναι από τα δοντάκια (συχνά κάνουν καταρροή τα μωρούλια πριν βγουν) κ οχι κανένα κρύωμα. Πυρετούς κ.τ.λ ευτυχώς δεν έχουμε. Μόνο πολλλααααααα σάλια, πολύ πρησμένα ουλάκια- βλέπω κ τα δοντάκια της από μέσα, ανορεξία στα στέρεα φαγητά, δαγκώνει τα πάντα κ από εχτές αυτές τις μύξες (αχ αυτές οι μύξες, το βλέπω που δεν μπορεί να αναπνεύσει καλά ειδικά όταν ξαπλώνει κ ουφ ουφ ουφ :( ). Να δούμε πως θα πάει το βράδυ, δουλεύει κ ο αντράς μου.

Εσεις με τα δοντάκια πως πάτε? Βγαλατε κανένα? Ειχε καθόλου μυξούλες πριν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Που χαθήκατε καλέ;;; Εγώ δεν μπορώ να βρω χρόνο από τις βόλτες και τις παρέες!!!

Ιωάννα Πολύ όμορφη φωτό! Η κόρη σου είναι μια θεά!!!

Ανθρωπάκι εμείς ακόμα δεν βγάλαμε δόντια, αν και έχει πολλά σάλια και δαγκώνει τα πάντα! ΤΑ ούλα μας δεν πρήστηκαν πολύ οπότε μάλλον θα αργήσουν.

Χθες το βρ'αδυ ε'ιχε γκρίνια μεσα στον υπνο του. Τωρα πάλι κλαίει γαιτί προσπαθεί να κοιμηθεί! Πάω να τον πάρω αγκαλιά, τα λέμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βράδυ ταλαιπωρήθηκε πολύ το καημένο. Ξυπνούσες κάθε λίγο από το μπούκωμα :( . Πρέπει να θήλασε κ 10 φόρες από λίγο, μόνο έτσι ηρεμούσε κ εφόσον πιο πριν τις έβαζα φυσ.ορο κ της τραβούσα τις μυξούλες με αυτό το σύστημα που υπάρχει για τα μωρά. Μου έκανε κ δέκατα. Της έδωσα κ λίγο ντεπον. Πιθανόν να είναι κρύωμα. Η μυξούλες της είναι διαυγή, η διάθεση της ήταν πολύ καλή κατά την διάρκεια της ημέρας κ πυρετό έκανε μόνο δέκατα, οπότε δεν χρειάστηκε να πάρω την παιδίατρο. Όμως ήμουν κ μόνη μου, ο Αντώνης δούλευε βραδινός κ ουφ ουφ πονούσε η καρδούλα μου που την έβλεπα να υποφέρει. Βογκούσε μέσα στον ύπνο της η καημενούλα :cry:, ήταν η πρωτη φορά που ένιωθε έτσι κ την ενοχλούσε πολύ. Εγώ κοιμήθηκα κατά τις 6:00. Ευτυχώς σήμερα δείχνει πολύ καλύτερα, το βράδυ θα δείξει..

Πάω να ξαπλώσω κ εγώ λίγο μαζί της, τα έχω παίξει από την νύστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules!

epitelous drosise ligo, ftiaxno ta xeimoniatika siga siga.

to trihmero eimaste olo boltes , magazia kai episkepseis.

mas ponane ta oula poli alla apo dontaki tipota.

an8ropaki perastika sas

haroullini prosexe me to sidiro , pare kanena xapaki

gai na xairesai tin oikogeneia sou

popi stin ka8emia mas mporei na simbei , einai 8ema defterolepton, afou den egine tipota min stenaxoriesai.

dimi 8a eisai poli oraia stin eksoxi apo tin trela tis a8inas, krima pou oi files sou einai fidia, giati o kosmos exei ginei toso antagonistikos k kakos?

polla filakia pao gia nani!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια που ειστε ???Χαθηκατε.. Λοιπόν εμείς απο εχτές το πρωι είμαστε πολύ καλά κ το βράδυ κυλησε μια χαρούλα! Ουσιαστικά 1,5 ημέρα κράτησε. Είναι πάλι καλα το νινι μου κ είμαι χαρούμενη :D !!!!!!!!!!!!!!!!!! Δοντάκια δεν έχουμε ακόμα! Περιμένουμε να βγάλουμε τα πρώτα να τους κάνουμε γιορτούλα!

Αναψαμε τζάκι κ έστρωσα ολο το σπίτι! Καλό χειμώνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εδω κ μια εβδομάδα βάζω κ το Νεφελίδιο, συνέχεια στο πάτωμα πάνω σε 1 χαλί (κ απο πάνω εχω στρώσει κ μια κουβέρτα) κ κάνουμε τρελά παιχνίδια :P . Εχεις φαει κολλημα με τα παλαμάκια, με το κουκου-τσα κ με το μπρουυυυρρρρρρρ με το στόμα της κ γενικά εχει πολύ πλάκα. Σημερα ειδικά ξανα βρήκε τα κεφια της :) . Την βάζω κ κανα 10 λεπτο (το πολύ) στην περπατούρα της κ της αρέσει πολύ. Στο πάρκο δεν πολύ τρελένεται..ελπίζω αργότερα να το συμπαθήσει οσο εγω :P (πήραμε 1 πολύ όμορφο την Παρασκευη απο τα Κουκου κ είναι γεμάτο καρδούλες!)

Και ναι έχουμε γίνει 7 μηνών +2 ημέρων!!! Αχ μεγαλώνουν πολυυυ γρήγορα

Χαρουλίνη τη κάνει η Ναγια μας? Πως τα παει με το φαγάκι? Αλλαξε κάτι?

Αντε που είστε πείτε κανα νεο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ?ΠΩΣ ΕΙΣΑΣΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΑ ΠΑΛΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ,ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ..ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΚΟΙΜΑΤΑΙ,ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ11 ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ!!ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ?ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ,ΑΓΑΝΑΚΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ!!ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ,ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ..

GAI ΤΙ ΓΛΥΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΑΣ,ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ!!ΔΩΣΤΗΝ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..ΝΑ'ΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ!!

HAROULINI ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ?ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΧΑΠΙΑ ΣΙΔΗΡΟΥ?ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ?ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!

ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΦΕΛΙΤΣΑ?ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΘΑΝΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΞΥΠΝΑΕΙΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΜ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ,ΑΠΟΡΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΑΝΤΩΣ..

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Σήμερα και κάθε τετάρτη δεν πάω για δουλεια καθώς δεν πέρνω το 2ωρο κάθε μερα και κάθομαι μια ολόκληρη μέρα. Δυστυ΄χώς δουλεια δεν υπάρχει και γυρνοβολάμε όλοι οι πωλητές αντε να δουμε που θα βγει. Η μικρή Σταυρούλα μου ειναι μια χαρα και επιτέλους έχει αρχίσει να κοιμάται τα βράδια το μεσημεριανό το τρώμε με το ζόρι και αυτο χοντροκομένο.

Χαρα μου περαστικά σας πολλα φιλιά στη Νάγια σας.

Gai μου τέλεια η φωτο σας.

Anthropaki μου κι εμεις δόντια δεν βγάλαμε ακόμη αλλα που θα πάει θα δουμε.

dimi μου ειναι φάση θα περάσει θα σταματήσει τα κόλπα το βράδυ.

Φιλάκια πολλα σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχτές, ενώ είμαστε μια χαρά είχαμε μεγάλο θέμα το βράδυ. Ξυπνούσε κάθε 20-30 λεπτά κ έκλαιγε :shock::( . Σήμερα κουτουλάω τελείως.. Δεν είχε καθόλου μυξούλες κτ.λ. Μια χαρά ήταν δεν ξέρω γιατί.. Λέτε να είναι τα δοντάκια :? ??? Άντε να δούμε, ότι και να αν είναι θα περάσει... Τελικά κοιμηθήκαμε μαζί γιατί αλλιώς δεν ηρεμούσε καθόλου. Ξυπνούσε συνέχεια μέχρι το πρωί αλλά την αγκάλιαζα ή πιπιλούσε λίγο κ ξανά κοιμόταν κατευθείαν. Κάτι την ενοχλούσε την καημένη. Ελπίζω σήμερα να μην έχουμε τέτοια. Τώρα κάνει νάνι της!!!

dimi150, αφού έχετε βγάλει το πρώτο, μπορεί να ετοιμάζεται για το 2ο δοντάκι! Υπομονή. Τουλάχιστον μετά τις 11:00 κοιμάται σερί, εμένα εχτές ξυπνούσε μέχρι τις 7:00 το πρωί, κάθε λίγο κ δεν είναι άρρωστούλα τώρα, όλη την ημέρα ήταν μες στην τρελή χαρά..Θα περάσει κ αυτό..

Ρε Λαμπρινή, βρε κορίτσι πρέπει να έχεις αγχωθεί αρκετά με την δουλειά..Πόσο καιρό δουλεύεις εκεί? Τουλάχιστον κάθε Τετάρτη θα είσαι σπιτάκι σου με το παιδάκι σου!

Παω μήπως προλάβω να πέσω ξερή μέχρι να ξυπνήσει το μανιταράκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia moy eimaste arwstoylika giayto den mphka opws sas eixa pei phgame nayplio kai to allo paidaki poy brethikame eixe ton io kai ton metadose ston diko moy thn tetarth phgame paraskevh fhgame opws opws apo to nayplio o giannos moy eixe ply mhksa kai meta mpoykoma kai ftasame 38.4 mia fora kaname kai meta mono to mpoykoma ,

prota edeikse ta shptomata o allos mikroylis kai meta o dikos ax koritsi perima pws kai pws aytes ths diakopes eixa na paw apo to 2008 sthn santorinh meta eixame doyleia eirthe h egkymoshmh kai meta h genna alla to paidaki moy na synelthi kai tha erthoyn kai alles diakopoyles , koritsia ta trome ola mas aresoyn olaxaxa oti epitrepete vevea kai se 5 lepta eimaste ok kai exoyme pepth :P:P:P

xara, antropaki perastikoylia sas

anthropakikai]xara perastikoylia kai se esas

gia ta dontakia den kserw an prokaloyn ektos apo palia salia kai myksoyles giati kai emeis den exoyme bgalei akoma vgaleiakoma

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthropaki mporei kai to moraki na einai etsi epeidi den xortainei to brady..sto leo ayto giati kai i koumpara mou ta idia trabaei kathe brady!i kai opos eipes ki esi ta dontakia :? oti kai na einai pantos sas euxomaste perastika na einai!xara kai tzenaki perastikoulia kai se sas!post-5130-13873934650118_thumb.jpgdespoinaki pitsou 4 283.jpg[/attachment:3em1qcwy]post-1311-13873934649868_thumb.jpgdespoinaki pitsou 4 288.jpg[/attachment:3em1qcwy]despoinaki pitsou 4 301.jpg[/attachment:3em1qcwy]

post-5462-13873935213811_thumb.jpg

post-5462-13873935215653_thumb.jpg

post-5462-13873935217569_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα η μικρή σου (στο εχω ξανα πει κ στο ξανα λεω) είναι Κ-Ο-Υ-Κ-Λ-Α-Ρ-Α!!!!!!!!!!!!

Επίσης το φόρεμα (πριν την βάπτιση) κ η κορδέλα είναι απίστευτα!!!!!!!!!!(αλήθεια απο που) :D ??????

Το να μην χορταίνει πάντως δεν παίζει. Αν ήθελε κιάλλο γαλατάκι απλά θα έπινε (εχω πολύ ).. Δεν πεινούσε , πονούσε :( . Εχτές πάντως κοιμήθηκε πολύ δύσκολα (στις 23:30 ενω συνήθως κοιμάται το αργότερο μέχρι τις 22:00 αντε 22:30) ενω νυσταζε παρα πολύ εκλαιγε συνέχεια με το που πήγαινε να κοιμηθει, κάτι την ενοχλούσε (πρώτη φορά έκανε ετσι :( ). Τελικά ειδα κ αποειδα κ της έδωσα λίγο ντεπον κ μετά κοιμήθηκε!!! Ξύπνησε στις 6:30 θηλασε κ ξανα κοιμήθηκε μέχρι τις 10:00 το πρωι :D :D ! Πάντως γενικά περνάνε διάφορες φάσεις. Απλά απο ενα σημειο κ μετά ξέρεις πότε πεινάει, ποτε πονάει (αλλά δεν ξέρεις το που ?..), αν εχει υπερένταση, αν θέλει περισσότερη αγκαλιά κ.τλ. Η κουμπάρα σου τι ακριβώς θεμα εχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα την i-) επεσε απο τις 21:00 το ζουζούνι μου, χωρίς κλαματάκια κ γκρινίτσες, όπως χτές που δεν μπορούσε να αποκοιμηθεί. Ελπίζω να ξυπνήσει κατευθείαν το πρωι !

Πρέπει να κάνω διάφορες δουλειες αλλά..βαριέμαι :roll: κ χαζεύω στο νετ (σαν δεν ντρέπομαι :D )

Πόπη καλά ..είσαι πολύ <<μουλάρα :lol::lol::lol: >>, καλέ αντε ποτε θα τα πούμε?????. Σε είχα πάρει κ τηλ. αλλά ακόμα περιμένω να πάρεις :-w8-| ...

Τζενάκι, περαστικά στον Γιάννο σου! Φαντάζομαι τώρα θα είναι σούπερ! Φυσ. ορο βάζε στην μυτούλα, αν εχει εστω κ λίγο μυξάκι.

Λαμπρινή, Χαρουλίνη που είστε ρε κορίτσια???? Αντε όταν αδειάσετε περιμένουμε νεα :)

Ρε κορίτσια η Αντριαννή που χάθηκε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους καταφερνω να σας γραψω!

λοιπον! η Ναγια μου εχει 1 βδομαδα ακριβως ειναι αρρωστουλα, μεχρι τωρα πηγαμε γιατρο 2 φορες,(με εξαιρεση τα 1000 τηλεφωνηματα στον γιατρο!)

τωρα η κατασταση της ειναι σταθερη ενω επρεπε να ειναι καλα μεχρι τωρα,... ισως παμε παλι αυριο γιατρο για 3η φορα! σταματησαμε τα φαγητα-γαλατα που ετρωγε πριν,... πινει ειδικα γαλατα που τα πινουν τα μωρακια οταν ειναι αρρωστα.

με κολλησε κι εμενα κι επιανε ζαλη εντονη... πηγαινα και δουλεια και η Ναγια αρρωστουλα και ιδιοτροπουλα.

τωρα εγω ειμαι καλυτερα με εξαιρεση την φωνη μου, που μιλαω οοοολη μερα στην δουλεια αναγκαστικά!!!

εγινε και με τον βραδυνο της υπνο ιδιοτροπουλα επισης!!! πλεον γινεται 10.30 το βραδυ να κοιμηθει και αυτο με πολυ δυσκολια ενω το καλοκαιρι κοιμοταν με ευκολια στις 9.30 και πιο πριν απο τις 8.30!!! δηλαδη τα χριστουγεννα θα κοιμαται στις 11.30?????????????ΟΕΟΟΟΟΟΟ!!!και αργοτερα 12.30???ΑΑΑΑ!!!

με την νταντα της ειμαι σουπερ ευχαριστημενη, Δοξα σοι ο Θεος!!!

Ιωαννα μου να σας ζησει ξανα, ΤΕΛΕΙΑ η φωτο και φυσικα..... ΤΕΛΕΙΑ Η ΚΟΡΔΕΛΑΑΑΑΑ!!! καλε απο που την πηρες???

τωρα σκεφτηκα....να'σαι καλα πως πρεπει να φορεσει η Ναγια "επισημο" φορεμα πριν την βαφτιση! το ξεχασα!

Τζενακι περαστικουλια και σε σας!

Ανθρωπακι-Τζενη περαστικουλια!

απο δοντακι,.... ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!! οσο για τις μυξουλες, δεν εχουν σχεση με τα δοντακια, αν και εχουμε λογω κρυολογηματος!

Λαμπρινη εχεις 1 ολοκληρη μερα μακρια απο την δουλεια! αλλα και μαζι με το μωρακι σου! απολαυσε την!

δεν θυμαμαι ποιες αλλες γραψατε... ζαλιστηκα παλι.... εχω και πολλη ελλειψη υπνου αυτες τις μερες!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristoume kores gia ta kala sas logia mia apantisi sta grigora pali!loipon ta rouxalakia ta pirame apo to "sam" kai tin kordela tin ftiaxsame ego kai i mama mou!pirame kordela gia mas kai tin kopsame kai rapsame panw to louloudi!to foremataki eixe kai dikia tou kamparntina xrisi ki ayti bebaia kai ta plirosa forema kai kamparntina 60 euro.anthropaki i koumpara mou xsipnaei akoma ta bradia ana 3oro gia na taisei tin mpempa tis einai 8 minwn kai ta exei ftusei i kakomoira!perastikoulia sta morakia sas!paw na xlapakiaso tpt!molis peraso kai tis foto tis baftiseis pou mou dosane tha sas steilw!filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello μανουλομάνουλες!!!

Τι κάνουν τα μυξιαρικά μας :lol: ???? Το δικό μου το μυξάρικο δεν εχει πια καθόλου μυξούλες (για 2 μερες ειχε) κ ναιιιιιιιιι απο προχτές κοιμάται πάλι πολύ καλά (κ μαζι με αυτή κ εγω :D ). Πρόχτες κοιμήθηκε στις 21:00, ξύπνησε στις 6:30 θηλασε κ κοιμήθηκε καπάκι σερι μέχρι τις..... 9:00 :D ! Εχτές κοιμήθηκε στις 22:00 (γιατί ειχαμε βγει κ ειχε πάρει τον υπνάκο της στο τουτου η κυρία) κ πάλι ξυπνησε στις 6:30 θηλασε κ κοιμήθηκε μέχρι τις 9:30! Οπότε προς το παρόν μια χαρά κ πάλι με το νανι μας [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif] \:D/ \:D/ \:D/ .!

Κάθε μερα κάνει κ καινούργια κόλπα κ εχω χαζέψει :x:P ! Δεν λεω για τον πατέρα της ..γιατί αυτόν τον κυνηγάω για να του αλλάζω πάνε :)):lol::lol::lol: . Και το καλύτερο......... δεν έχουμε γκρίνιες :ymparty: , εχει κουλάρει πάρα πολύ! Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι :ympray::ympray::ympray::-j[smilie=blob3.gif]

Ααα ρε Χαρουλίνη ταλαιπωρήται η μικρή :( .. Θα περάσει γρήγορα θα δεις :) . Περαστικούλια σας!Μεχρι τότε υπομονή. Με τον βραδυνό ύπνο πιθανόν να αλλαξε συμπεριφορά γιατί είναι αρρωστούλα. Και η δική μου τις 2 ημέρες που ήταν αρρωστούλα είχε αλλαξει πολύ η συμπεριφορά στον ύπνο. Φάσεις είναι κ περνάνε μέχρι τότε ΥΠΟΜΟΝΗ :) ! Αλήθεια τι δουλειά κάνεις δεν θυμάμαι?

Gai δεν το συζητάω η τιμή είναι ΣΟΥΠΕΡ και η κορδέλα \M/ άπαιχτη <a href=http://mammyland.com/uploads/emoticons/default_77.gif' alt='^:)^'> !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...