Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

koritsia mou!ti kanete?emeis pirame epitelous to onoma mas kai ola kilisan apsoga! :D o kairos itan teleios kai irthan sxedon oloi oi kalesmenoi ektos apo kati gerontakia!(300 skalia itan ayta) :shock: foto den exo akoma mias kai tha paw ayrio ston fotografo na mou bgalei kai mia gia to exsofulo!molis tis paro sta xeria mou tha frontiso na sas steilw!i despoinoula mou eklaige polu polu polu sxedon apo tin arxi tis baftisis kai marazose i kardia mou...alla eytuxws perase ki ayto!baftisi xoris klama den ginetai! ;) alla den sas to euxomai giati stresaristika polu pou den mporousa na tin parw agalitsa na tin iremisw!euxomai na eiste oles kala!epluna kai siderosa 4 plintyria mono tis despoinoulas apo ta dora tis baftisis kai eimai ptoma na na dw ligo tv kai nani!apo ayrio xsekinaw proponiseis me tin omada!filia sta kouklakia sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!

Ιωαννα μου να σας ζησει και να την χαιρεστε! μωρε και γω αυτο σκεφτομαι....το ασταματητο κλαμα...το καημενουλικο! αντε θα περιμενουμε φωτο!!!

οσο για την ΝΑΓΙΑ ... συνεχιζουμε να μην τρωμε σουπιτσα! χορτο-σουπιτσα!!!... δοκιμασαμε...

1. τους 3 συγκεκριμενους συνδυασμους που μας ειπε ο γιατρος

2. δοκιμασαμε σουπερ λαχανοσουπα, απο ολα τα λαχανικα μεσα

3. προσθεσαμε μεσα στην σουπερ λαχανοσουπα προψυμενο ρυζαλευρο---καμια σχεση η γευση του με το κανονικο ρυζαλευρο... και παλι τιποτα!

εννοειται πως την αφησαμε να πεινασει...

αυριο,... με το καλο,... θα δοκιμασουμε κρεατοσουπα.... και αν δεν πετυχει κι αυτο, τοτε μας μενει μονο η ετοιμη χορτοσουπα,... που πραγματικα δεν την θελω...στεναχωρεθηκα και αρχισα και ψιλο-αγχωνομαι να ειμαι ειλικρινης....

Α! και το απογευμα πλεον, δεν τρωει φρουτα! ενω στην αρχη ετρωγε, ειτε μονα τους ειτε μιξ, πλεον δεν τρωει, παρα μονο εκεινο το μπισκοτο το φαρλεϋς (το εχετε? το γνωριζετε?) στο οποιο, κανω μαφια και βαζω μισο φρουτο μεσα,... αλλα πλεον η Ναγια με πηρε πρεφα, οποτε και δεν το τρωει ...... αυτο εγινε τις τελευταιες 2 μερες....

αυριο θα τηλεφωνησω στον παιδιατρο οπωσδηποτε! μετα το μεσημεριανο μας γευμα ... να δουμε τι θα γινει με την κρεατοσουπα,... αλλα ειλικρινα χλωμο το βλεπω, εκτος αν φαει την ετοιμη, που δεν θα ηθελα, θελω να βρουμε κατι... φρεσκο!!! ουφφφφφφ

αυτες τις μερες μου την δινουν ολοι οι "καλοδεχουμενοι κριτες".... που κρινουν τα παντα στους αλλους εκτος φυσικα τους εαυτους τους!!!...πχ...

- "μα βαζεις μεσα στην χορτοσουπα φασολακι!!! δεν κανει!"

-"ποιος ειναι ο παιδιατρος σου? δεν ειναι καλος!αλλαξε τον!"

-"μα βαζεις αλατι? εστω και μετρημενοι 2-3 κοκκοι δεν κανει στα βρεφη!"

-"ετοιμη χορτοσουπα? δεν κανει για τα βρεφη!"

.....

και πολλα πολλα αλλα!!! τα νευρα μου περι αυτου του θεματος!!!!!!!!!!!!!!

παω για νανιιιιιιιιιιι!

τα λεμε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου, να σας ζήσει το Δεσποινάκι σας!!! Καλοφώτιστο κ καλότυχο να είναι πάντα!!!

Έκλαιγε το καημένο πολύ? Σε νιώθω κ μόνο στην σκέψη ότι δεν μπορούσες να το πάρεις αγκάλιτσα κ να το ηρεμήσεις.. Πάει πέρασε όμως! Και εμένα με αγχώνει πολύ αυτό, μην ταλαιπωρηθεί η μικρή. Ο παπάς ήταν καλός? Είχες πολύ κόσμο?

Και πάλι καλοφόρετο το ονοματάκι σας!!!

Αχ βρε Χαρουλίνη, φαντάζομαι θα έχεις αγχωθεί. Θα την βρει την άκρη η μικρούλα με το φαγάκι..Κάποια μωρούλια όταν μπαίνει κ το κρεατάκι τρώνε καλύτερα. Ακου αυτά που σου λένε (βάζε τα από το ένα αυτί κ βαλτά από το άλλο) κ κάνε πάντα αυτό που νομίζεις εσύ καλύτερο. Εσύ είσαι η μαμά της κ σίγουρα προσπαθείς κ θέλεις όσο κανένας άλλος το καλύτερο για το παιδί σου. Μην μασάς

Τα μπισκοτάκια που λες δεν τα ξέρω. Άσχετο μήπως να δοκίμαζες σκέτη γλυκοπατάτα μπας κ πιάσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

λοιπον της εκανα της Ναγιας μου μια σουπερ κρεατοσουπιτσα,... με λαδακι,λεμονακι,...ως και ελαχιστο αλατι βαλαμε μπας και την φαει... και... ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

μετα αναμιξαμε μιση κρεατοσουπα με μιση ετοιμη χορτοσουπα και παλι ΤΙΠΟΤΑ!

τελικα εφαγε την ετοιμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να υπενθυμισω πως σταματησε πλεον και τα φρεσκα φρουτα!!!

φυσικα και τηλεφωνησα στον παιδιατρο, και μου πε πως αφου καναμε αποχη απο τις σουπες για 10 μερες, αφου δοκιμασαμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ.... δεν εμεινε τιποτα αλλο.... κι αφου την αφησα...καθε φορα,... να πεινασει μεχρι και να κλαψει λιγο και παλι ΤΙΠΟΤΑ! ε τοτε δεν μενει τιποτα αλλο! εκτος κατι που μαλλον δεν θα πιασει αλλα φυσικα και θα το δοκιμασω...

στις ετοιμες σουπιτσες, να διαβασω ποια λαχανικα βαζουνε, και εκεινα τα συγκεκριμενα να της κανω σουπιτσα...

οσο για τα φρουτα, αναγκαστικα και αυτα .... ετοιμα....

Τζενη μου οσο για το μπισκοτο, ονομαζεται Farley's biscuits, και ειναι ειδικα για τα νινακια της ηλικιας των μωρων μας... σ'αυτη τη φαση τα λιωνεις με νερο ειτε με γαλατακι. επισης μπορεις να προσθεσεις μεσα φρουτα φρεσκα λιωμενα, ακομη και χυμο. αργοτερα πχ ηλικιας 8 μηνων το μωρο κραταει στο χερι το μπισκοτο κι αυτο λιωνει μεσα στο στομα. δεν ειναι οπως τα μπισκοτα των μεγαλων, ειναι θρεπτικο πολυ.... αλλα τουλαχιστον να τρωει και φρουτακια και λαχανικα βρε παιδι μου...!!!

οσο για την γλυκοπατα την δοκιμασα και μονη της και με καροτο και κανονικη πατατα επισης!/..................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!

Ιωάννα να σας ζήσει το Δεσποινάκι!!!

Αντε, με υγεία κ εμείς οι υπόλοιπες να βαπτίσουμε τα μωράκια μας!!!

χαρά μου μη στεναχωριέσαι, θα φάει η Νάγια σιγά σιγά. Κ οι έτοιμες κρέμες δεν θα είναι για πολύ, σε λίγο καιρό θα αρχίσουν να τρώνε μόνα τους φρουτάκια κ φαγητό. Δώσε τώρα έτοιμα να πάρει όσες βιταμίνες μπορεί κ σε λίγο με τα φρέσκα θα είναι καλύτερα. Κορίτσια σκεφτείτε ότι σε λίγο καιρό θα τρώνε φαγητά λιωμένα με το πιρούνι κ κομματάκια μικρά φρούτων. Στο χρόνο περίπου, δεν είναι μακρία...

Ανθρωπάκι κ εγώ Τονίνο τον λέω!!!! το έγραφα κ στο παλίο χαρακάκι....(αλήθεια πως μπαίνει πάλι?)

Κορίτσια ο Τονίνο μου κοιμάται εδώ κ 4 μέρες στο δωμάτιο του. Δυσκολεύομαι λίγο, ήταν κ λίγο αδιαθετούλης δύο μέρες αλλά είναι καλύτερα τώρα. Είχε λιγές μιξούλες κ μου έκανε κ 37,5 κ τον πήγα χτες στο γιατρό αλλά απο ακροαστικά είναι μια χαρά, οπότε θα συνέρθει σιγά σιγά. Ηδη είναι καλύτερα σήμερα, αλλά θα καθυστερήσουμε λίγο το εμβόλιο.

Από κιλά δεν μου έχει πάρει πολύ αυτό το μήνα, λίγο με την προηγούμενη ίωση αρχές Σεμπτεμβρίου , λίγο με τα φαγητά που στην αρχή δεν έτρωγε, λίγο τώρα που έκοψε πάλι 2 μέρες, αλλά αν δεν είναι καλά πως θα φάει πολύ?... αλλά ΄τωρα που έμαθε τα φαγητά κ του αρέσουν θα ξεκινήσει να πάρει τα πάνω του.

Είναι 7330 κ ύψος δεν τον μετρήσαμε. Θ πάμε πάλι την άλλη εβδομάδα για εμβόλιο κ θα δούμε.

κορίτσια έχετε δίκιο κ κάποια ποστ που υπάρχουν κοπέλες πολύ απόλυτες, εγώ μετά από κάποια φορά που τσακωθήκαμε σχεδόν για τον θηλασμό δεν ξαναμ΄παίνω σε τέτοια ποστ. κ προσπαθώ να αποφεύγω ανταγωνιστικούς γονείς που πάντα είναι καλύτεροι κ τα κάνουν όλα σωστότερα κτλ

Φιλιά, φεύγω κλαίει το νινι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου καλησπέρα! Τι κάνετε; Είχα πάλι μέρες να μπω γιατί όλο γυρνάμε! Την προηγούμενη βδομάδα πηγαίναμε κάθε μέρα σε μιας φίλης μου που παντρεύτηκε το Σάββατο και την βοηθούσα. Έκανε πολλά πράγματα μόνη της στο σπίτι, παραδοσιακά και μαζευόμασταν. Ωραία ήταν! Έγινε μια σούπερ νύφη, πανέμορφη!!!

Να ευχηθώ κι εγώ να είναι καλότυχα και καλοφώτιστα τα μωράκια που βαπτίστηκαν... και όλα τα υπόλοιπα φυσικά!

Εμείς από φαγητό καλά πάμε. Το πρωί πίνει γάλα, μετά τρώει φρουτόκρεμα, το μεσημέρι χορτόσουπα με κοτόπουλο ή μοσχάρι, μετά μπισκοτόκρεμα και το βράδυ πάλι γάλα. Πιο πολύ απ'όλα του αρέσει η χορτόσουπα!! Τι να πω... αυτό το παιδί αν έπαιρνε από μένα, πρώτα πρώτα πίτσες και goody's θα ζητούσε αλλά... θα είναι της υγιεινής διατροφής φαίνεται!!! :lol:

ΚΟΝΝΑ καλά τα πάτε με τη διατροφή σας, μην αγχώνεσαι. Κι εμείς έτσι τρώμε απλά δεν βάλαμε αμέσως το κρέας στη χορτόπουπα. Αφού τα τρώει το αντράκι σου μη σε ανησυχεί τίποτα!

Χαρά μου η Νάγια σου μάλλον θέλει από τώρα να διατηρεί τη σιλουέτα της!!! Θα στρώσει πιστεύω σιγά σιγά. Να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σας και το ένστικτό σου και να μην ακούς κανέναν άλλον. Κι εμένα μου λένε για άλλα μωρά ότι τρώνε πιο πολλά ή πιο λίγα και πάντα απαντώ ότι ακολουθώ αυτά που λέει η δικιά μας παιδίατρος, όχι οι άλλοι. Αν ακούμε όλες τις απόψεις θα χάσουμε τη μπάλα, αφού ο καθένας ακολουθεί τη δικιά του γραμμή. Δεν αγχώνομαι. Αφού μεγαλώνει και αναπτύσσεται κανονικά δεν με νοιάζει το αν αργήσει μερικές μέρες να φάει κάτι...

Ανθρωπάκι τι κάνει η νυφούλα μου;;;; Ααααα εμείς στη βάφτισή σας θα έρθουμε έστω και ακάλεστοι! Πρέπει να δει ο γιος μου τα κάλη της κόρης σου!!!!!!!Τι κούκλα που είναι καλέ... Αντωνία έπρεπε να την πείτε αφού είναι ίδια ο Αντώνης!!! :lol:

Τζενάκι η φωτό στο προφίλ σου είναι πολύ ωραία! Ο Γιαννάκης σου φαίνεται σαν μεγάλος άντρας!!!

Ελινάκι πως είναι το αγοράκι σου;

Ιωάννα κι εγώ πολύ στεναχωρήθηκα στη βάφτιση...πλάνταξε ο καημένος ήδη από όταν γινόταν ο γάμος.

Λαμπρινούλα και η δική σου φωτό είναι τέλεια. Μάνα και κόρη είστε κούκλες!!

Α, να σας πω ότι πήραμε τα δείγματα από τις φωτό του γάμου. Είναι πολύ ωραία. Ε κι γω είμαι απλά καταπληκτική και πανέμορφη!!! (πλάκα κάνω φυσικά,μη με λέτε ψώνιο!!) Κάνει πολύ καλή δουλειά ο φωτογράφος μας. Θα βάλω αν μπορέσω. Δεν τα πήραμε ακόμα σε cd οπότε θα βγάλω φωτό από τα δείγματα με το κιν μου. Είναι αρκετά μεγάλα και θα τις δείτε καλά.

Άσχετο αλλά με αυτά τα εικονίδια μπερδεύομαι και δεν μπορώ να βάλω αυτά που θέλω...

Λοιπόν πάω για ύπνο. Θα μπω πάλι αύριο. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΛΕΒΑΡΗΣ

DrMommy 2/2 K.T. Μαρίλια

gwgw100 04/2 Κ.Τ. Στεφανος

labrinip 18/2 K.T. Σταυρούλα-Χρυσοβαλάντου

Andriani 27/2 Φ.Τ. Δημήτρης

ΜΑΡΤΗΣ

gai 2/3 Φ.Τ. Δέσποινα

ΤΖΕΝΑΚΙ1 3/3 Φ.Τ. Γιάννης

anthropaki 10/3 Κ.Τ. Νεφέλη

popi 12/3 Κ.Τ. Γιάννης

ΚΟΝΝΑ 13/3 Αντώνης

Haroullini 19/3 Κ.Τ. Νάγια

elinakki 26/3 Ανδρέας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ σας τη βγάζει καλά τη λίστα; Πατάω ξαναπατάω αλλά μου τη βγάζει άχρωμη... τελευταία φορά προσπαθώ και μετά φεύγω πραγματικά γιατί ξημερώθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; χάθηκα γιατί ξεκίνησα δουλειά και μου κακοφάνηκε αντι να με ζητάει το παιδί ζητούσα εγώ το παιδί εκλεγα συνέχεια δεν κοιμόμουνα και στο τσακ γλίτωσα την ψιλοκαταθλιψούλα, γίνεται χαμός και στη δουλειά γιατί δεν έχει δουλειά και έχει πολύ γκρίνια και απορώ γιατί με φωνάξανε πίσω πριν λήξει το 6μηνο. Τώρα είμαι καλήτερα ευτυχώς η μικρή δείχνει να περνάει καλά με την γιαγιά και εγώ συνέρχομαι σιγά σιγά.

Χαρα μου μην στεναχωριέσαι για το φαγητό κι εμείς ακόμη δεν τα εχουμε καταφέρει με τις χορτόσουπες κοτόσουπες και κρατόσουπες να σκεφτείς τις το βάζω πάνω σε ψωμί και ότι φάει απο εκεί δεν ξερω τι αλλο να κάνω και η παιδίατρος λέει δεν πειράζει κάποια στιγμή θα φάει να το παλεύω με ότι μέσο μπορώ.

Πόπη μου φυσικά και ήσουν πανέμορφη νύφη περιμένουμε φωτο.

Gai να σου ζήσει καλοφώτιστη.!!!

Φιλιά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια κοριτσια!

Κοννα μου εχεις δικιο,... ισως σε λιγο...μαλλον αργοτερα θα τρωει απο ολα... και μετα και κομματακια απο φρουτακια και οπου να΄μαστε θα γινουμε 1 χρονου!!!!!!!! ειδη ειμαστε μισο χρονο ζωης!!! ποοοσο γρηγορα περναει ο καιρος!!!!!!!

φιλια στον Τονινο σου!

εχεις δικιο, κι εσυ και η Τζενη περι καποιων ποστ...ιδιαιτερα περι θηλασμου... ελεος πια!

Ποπη μου νομιζω ο γιοκας σου πρεπει να μιλησει λιγακι της Ναγιας περι διατροφης!

κοριτσια στη λιστα εχει μια με ψευδονυμο DrMommy.... καλε ποτε μπηκε? δεν την θυμαμαι... εχασα επεισοδια? οπως επισης και καποια αλλη που προσθεσε το ονομα της και ονομαζεται Σπιλιος....

Λαμπρινη μου δυστυχως ετσι ειναι με ολες μας οταν αρχιζουμε δουλεια... σκεφτομαστε συνεχως το νινακι μας ... αλλα να σκεφτεσαι πως ο λογος που δουλευεις ειναι για το μωρο σου...

φευγω, κλαει η Ναγια!@!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia moy to kserw eimai mia moylara den mpenw oso empena moy exete lypsei arketa :) diavasa ta nea kia sas osa mporoysa :P giati o mikros den me afhnei thelei na toy milw synexeia kai na asxoloyme synexeia mazi toy ta nea mas pame poly kala etoimazomaste na pame nayplio kai na vrethoyme me ton filo mas ton likola poy gennhthikame mazi :lol: tha pame gia 4 meroyles na ksefygoyme pystevw na mhn exw provlhma giati einai polh synergasimo paidaki,froytokrema,faghtokai thn farin lakte thn trome oloi kai malista froytokrema kai farin kai meshmeriano apo 250 gr kai se 10 leptakia exoyme teliosh ,

kleei o mirkoylhs paw na ton taiso

tha mpw pali protoy figw na sas milhsw makiaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Εχτές το Νεφελίδιο είχε νευράκια κ μου φώναζε το σκατό :shock: ! Τσίτα τα γκάζια μιλάμε! Τα είχα παίξει από την κούραση γιατί ήθελε να παίζω ΣΥΝΕΧΕΙΑ μαζί της, αλλιώς έβαζε φωνές. Και τουαλέτα με το ζόρι πήγαινα. Επίσης κόντεψε να με φάει, της έδωσα μέχρι κ απο την βρώμη (της holle για μεσημέρι ενώ συνήθως μεσημέρι μόνο θηλάζει) κ την τσάκισε κ αυτή κ μετά κόντεψε να φάει κ εμένα (ούτε ξέρω πόσες φορές θήλασε). Το βράδυ ξυπνούσε κ δεν ηρεμούσες εαν δεν πήγαινα κοντά της (ήθελε εμένα, με τον μπαμπάκα της δεν ηρεμούσε ). Τελικά κατέληξε πάλι στο κρεβάτι μας, η αντροχωρίστρα :roll: . Αυτό τον καιρό όταν την παίρνει ο ύπνος, της βάζω στην κούνια κ ξυπνάει κάθε λίγο κ μόνο δίπλα μου κοιμάται. Έχει γίνει μια μικρή μαμμόθρεφτη μαϊμού. Μάλλον περνάει φάση αλλά πρέπει να βρω τρόπο να το δουλέψω αυτό κ να αρχίσει να ξανά κοιμάται στο κρεβάτι της. Τώρα κάνει το πρωινό νάνι της! ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ την μικρή μου :(|) μαιμουδίτσα

Με αυτά κ με εκείνα, τουλάχιστον πρόλαβα να τακτοποιήσω την ντουλάπα της με τα χειμωνιάτικα, επιτέλους όλα έτοιμα, αλλά ρε κορίτσια μάζεψα τα καλοκαιρινά κ τα λυπήθηκα. Πολλά είναι σχεδόν αφόρετα (άντε 1 φορά να τα φόρεσε) κ είναι όλα σαν καινούργια. Τα φύλαξα με προσοχή μήπως κάνω δεύτερο παιδάκι κ είναι κοριτσάκι, αλλιώς τυχερή η μανούλα που θα τα πάρει.

Τζενάκι ελπίζω να περάσετε σούπερ στο Ναύπλιο!

Χαρουλίνη θα φάει, μην στενοχωριέσαι όλα τρώνε κάποια στιγμή! Δώσε της ότι τρώει προς το παρόν κ καθε λίγο δοκίμαζε κ τα υπόλοιπα μήπως κ αλλάξει γούστα ενδιάμεσα. Κρατάει σιλουέτα η μικρή, μοντελάκι από τώρα ;) !

Σήμερα μάλλον θα πάμε σινεμά με τον Τονινο μου οι δυο μας! Θα μας κρατήσει την Νεφελιτσα η μαμά μου. Είναι η 2η φορά που θα βγούμε οι 2 μας από τότε που γεννήσαμε .. Ελπίζω να μην με ψάχνει σαν τρελή η μικρή :-w .

Παω να κάνω 1 μπανάκι τώρα που κοιμάται το νινάκι μου κ να γίνω λίγο ανθρωπος γιατί είμαι σαν τον λέτσο

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΘΕΣ/ΚΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΧΑΘΗΚΑ ΛΙΓΟ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΕΚΑΝΑ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΟ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΧΑΖΕΥΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΛΑ!!ΗΠΙΑ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΣΤΑ STARBUCKS ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ Μ'ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΥΤΕ FREDDO ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΥ ΒΑΡΙΕΣΑΙ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ..ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ..ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ,ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ..ANYWAY ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ...ΕΣΕΙΣ ΠΟΝΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ?

ΤΖΕΝΑΚΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ,ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΦΕΥΓΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΑΝΑΝΕΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ..

ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ Σ'ΑΡΕΣΕΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ..ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΣ ΑΦΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ??

ΚΟΝΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ,ΤΟ ΜΟΣΧΑΡΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΡΕΣΕΙ,ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΝΩ ΕΙΤΕ ΜΕ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΡΟΤΟ,ΕΙΤΕ ΜΕ ΑΣΤΡΑΚΙ,ΤΗΝ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ...ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥΡΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ!!ΤΩΡΑ ΒΗΚΑ ΚΑΙ ΓΛΥΚΟΠΑΤΑΤΑ ΣΤΑ ΚΑΡΦΟΥΡ,ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΩ..ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ??? :?::?:

XAROYLINI ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΕΣΕΙΣ?Η ΝΑΓΙΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΡΑ?ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΘΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟΣ ΣΤΟ ΦΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ.ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ,ΕΤΣΙ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΡΥΩΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΦΟΒΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΤΩΡΑ..

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...ΠΑΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι :D:D:D !!!! Κοιμηθήκαμε πάλι στο κρεβατι μας στο δωματιο μας :P κ η Νεφελίτσα στο δικό της κ ξύπνησε μόνο το πρωι στις 8:00!!! Με την γιαγιά της τα πήγαν μια χαρούλα!!! Την ειχα θηλάσει πριν φύγω κ τους ειχα βγάλει κ λίγο γαλατάκι μην χρειαστουν, αλλα τελικά ήπιε μόνο 30 μλ απο αυτό κ κοιμήθηκε μια χαρά!!! Ξυπνησε μόνο μια φορά στις 11:30 κ την κούνησε λίγο κ ξανα κοιμήθηκε το γλυκούλι μου :x !!!

Εχει μάθει τα παλαμάκια απο τον μπαμπά κ την γιαγια της κ χτυπάει συνέχεια μες την χαρα!!!

Και εμεις περάσαμε πολύ ωραία εχτές!!!

Σημερα είναι μια υπέροχη Κυριακή!!!

ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :P !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΒΡΟΧΕΡΗ ΜΕΡΑ....ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΕΙΝΑΙ...ΚΑΙ ΓΙΑ ΤV...

ΑΝΤΗROPAKI ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΚΑΛΑ Η ΝΕΦΕΛΙΤΣΑ?ΤΖΑΜΠΑ ΑΓΧΩΝΟΣΟΥΝ..ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ,ΣΕ ΜΑΣ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ,ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ!!ΚΑΙ ΜΕΤΑ Τ'ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΧΑΛΑΩ,ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΤΛ..ANYWAY ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ..ΕΓΩ ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙ,ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia ! exo para poli douleia sto grafeio alla prospa8o na krato to mitriko ororio.\

ta apogevmata o mikros den koimatai opote den prolabaino na kano sxedon tipota .

mia pou tou aresoun oi boltes kanoume toulaxiston tis exoterikes douleies parea!

itan kai i proti olokliri bdomada sti douleia opote mou ir8e kapos. prospa8o na mpo se ri8mo

kai mena isixos einai me tis giagiades kai bgazei to axti tou me mas!!

apo fai pame kala , den exxoume arxisei akoma to kreas frouta trome apo ola arkei na exei mesa kai ligi mpanana kai apo laxanika patata karoto kai ligo fasolaki.

opos xanaeipa exo pa8ei sok ki ego me ti super mamades mou lene k gnostes min mageireveis mera para mera, mi xrisimopoeis xitra taxititas na pairneis mono biologika ktl...

haroullini min stenaxoriesai k go mono bazakia etroga k meta etroga apo ola.kaneis oti mporeiss.

an8ropaki elina me lene ontos

lamprini einai diskolos o apoxorismos alla na 8imasai xaroumeni mama simainei xaroumeno moro!

popi efxaristo pou mas ebales sto pinakaki.

gai, tzenaki dimi konna kai opoia ksexnao filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να με πάλι!!! Μόλις κοιμήθηκε το μανιταράκι μου κ τσουπ μέσα!

Ελίνα (έχεις 1 από τα αγαπημένα μου γυναικεία ονόματα). Καλή αρχή στην δουλειά. Σιγά σιγά φαντάζομαι θα βρεθούν κ οι ρυθμοί με το μπεμπέ, την δουλειά κ το σπίτι!!! Ακόμα είσαι σε φάση προσαρμογής. Μερα με την μέρα μεγαλώνουν κ θα αρχίσουν να παίζουν περισσότερο (οπότε θα προλαβαίνουμε να κάνουμε κ καμιά δουλίτσα παραπάνω ;) )

Σας είπα ότι τελικά δεν θα πάω στο σεμινάριο ~x( ? Τους ξεχεσα για τα καλά [smilie=angry1.gif] .. Τελικά δεν με δήλωσε, βγήκε σε άδεια κ με ενημέρωσαν τελευταία στιγμή, η ιδια ηλίθια που μου είχε πει ότι πρέπει να πάω κ ότι θα πήγαινα στις 4/10 :-l (και εγώ αγχωνόμουν για διάφορα, καθόμουν κ έβγαζα γάλα για να έχει η μάνα μου τις ώρες που θα λείπω κτ.λ.) Ευτυχώς που την ψιλιάστικα κ τους πήρα τηλ. να ρωτήσω λεπτομέρειες γιατί αλλιως..

dimi150, περαστικά! Πονόκοιλος, βροχή κ κρύο ΑΠΑΙΤΕΙ χουζουράκι στις κουβέρτες!

Σχετικά με την περίοδο, δεν μου έχει έρθει ακόμα, οπότε δεν ξέρω πως θα είναι.

Σημερα ήταν πολύ κουλ η μικρή. Και εχτές ολη μερα!! Την κατα ευχαριστήθηκα!

Μεγαλώνουν ώρα με την ωρα !!! Είναι απίστευτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ,ΕΓΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΒΕΒΑΙΑ Η ΒΡΟΧΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΨΥΧΡΟΥΛΑ.ΕΙΧΑ ΑΝΑΨΕΙ ΤΟ ΑΕΡΟΘΕΡΜΟ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΕΔΩ ΚΡΥΩΣΑ ΕΓΩ..

ΑΝΤΗROPAKI ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΛΕΣΑΝ,ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ..ΤΖΑΜΠΑ ΑΓΧΩΝΟΣΟΥΝ ΚΙ ΟΛΑΣ..Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΖΗ ΓΙΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ,ΚΑΙ ΕΝΩ ΘΗΛΑΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ..

ΕΛΙΝΑΚΙ[b ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ,ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ..ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ,ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ..

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΥΣΤΑΞΑ..ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΡΑΦΑ ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ ΞΑΦΝΙΚΑ :evil::evil: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.ΞΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΟΣΕΣ ΒΑΠΤΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕ Τ ΟΝΟΜΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ.ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΦΑΓΗΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ.ΟΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ!!!!ΕΜΟΙΑΣΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ :lol::lol: ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΟΣΧΑΡΙ ΤΟ ΕΓΛΕΙΨΕ ΤΟ ΠΙΑΤΟ!!ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΠΥΡΕΤΑΚΟ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ-ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙΙΙΙΙΙ!!! (-|(-| ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ Σ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΦΙΛΙΑ ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou ti kanete?diabasa ta nea sas periliptika!epitelous teleiosa me epistrofes doron pou ta eixame dipla kai tripla egala ta xeimonika ola tis despoinoylas mou kai xsesikosa olo to spiti giati pisteuw tha mpune ta krua xsafnika kai den tha exw xrono gia douleies!eyxaristoume polu gia tis eyxes sas!me pire simera o fotografos kai einai ola eoima ayrio tha perasw apo kei na ta paro!!!molis ta kataferw tha perasw merikes ston ipologisti kai tha sas steilw!!oso gia ton pappa,den eimai kai polu eyxaristimeni itan ligo aimoboros...mas tin eipe kai gia tis foto!telospanton den tha to sxoliaso parapano giati tha anoixsoume allo thema!ayrio exoume kai pediatro opote tha exo neotera apo mas!filia se ola ta aggeloudakia sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες! Τί κάνετε εμείς καλά αν και ξυπνάμε κανονικότατα πάλι τα βράδια τι να πω αυτό το παιδί δεν θα κοιμηθεί ποτέ΄ολόκληρο βράδυ έδωσα και ξένο γάλα και τίποτα. Με την δουλειά άρχισα να συνηθίζω αλλα δεν έχει καθόλου δουλειά και πολύ φοβάμαι ότι θα βρεθώ άνεργη.

Gai moy να σου ζήσει ονειρεμένη βάφτιση μπράβο.

Εlinak μου καλή προσαρμογή με τη δουλεια.

Anthropaki καλήτερα που δεν πήγες σεμινάριο να κάτσεις με την γλυκούλα σου.

Dimi που είσαι και εχει τόσο κρύο καλέ; όσο για τον θηλασμό και την περίοδο εγώ θηλάζω ακόμη αλλα έχω περίοδο απο τις 40 μέρες που γέννησα.

Τζενάκι μου να περάσεις καλά.

Χαρα μου κι εμένα ακόμη να φάει το μεσημεριανό της ασε μεγάλο πρόβλημα την παρακαλάμε τώρα απο χθες τα αλέθω λίγο πιο χοντοκομέννα και λίγο σαν να κατάπιε μια μπουκιά που θα παέι θα φάνε.

Πολλα φιλιά σε όλες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες! Τι κάνετε; Μπήκα να δω πως είστε, διάβασα τα νέα σας αλλά σε λίγο θα ξυπνήσει το αντράκι μου και θα πρέπει να φύγω πάλι! Όλο παιχνίδια είναι ο άτιμος και δεν θέλει να κάτσει καθόλου μόνος του! Θα μπω πάλι το βράδυ... αυτές τις μέρες, παρόλο που έχει χάλια καιρό, γυρνάμε συνέχεια! Σαβ/κο ήμασταν όλο έξω, πήγαμε και Θεσ/νικη στο μοναστήρι του πατέρα Παίσιου,Δευτέρα ήταν η απελευθέρωση της Ξάνθης και όλα ήταν κλειστά, ο Γιώργος δεν δούλευε και πάλι γυρνούσαμε, χθες κάναμε ευχέλαιο και αγιασμό στο σπίτι... ε σήμερα μάλλον θα κάτσουμε χωρίς να κάνουμε τίποτα!

Ιωάννα περιμένουμε τα νέα από τον παιδίατρο! Και γω τα ψιλοπήρα με τον παπά παρόλο που είναι πολύ καλός γενικά...είπε να μη κάνουμε αγιασμό και φαγωθήκανε κάποιοι να μη κάνω γιατί το σπίτι δεν είναι καινούργιο! Το ξέρω αλλά από τότε που αρραβωνιαστήκαμε και μπήκαμε μαζί πλέον σ'αυτό το σπίτι, δεν κάναμε τίποτα. Κι εγώ δεν ήθελα να ρίξω αγιασμό μόνη μου, αφού διαβάζει και ευχή...το είχα ένα βάρος και ήθελα να το κάνω. Τελικά έγιναν και τα 2! Για το τίποτα φερνουν την καταστροφή! Και τζάμπα δαιμονίζεσαι ...αμωτο!

Χαρά εύχομαι να πάνε καλύτερα τα πράγματα με τη Νάγια σου!

Ανθρωπάκι η νύφη μου όλο κόλπα σας κάνει ε;;;;

Λαμπρινούλα μου ελπίζω να είσαι πολύ καλύτερα τώρα. Η κουκλα σου θέλει μια χαρούμενη μαμα! Μη σκέφτεσαι ότι θα μείνεις άνεργη καλέ...θετική σκέψη!!!

ΚΟΝΝΑ πως τα πάτε με το φαγητό; Σου έφυγε το άγχος;;;

Dimi περαστικά σου! Εγώ δεν πονάω πλέον καθόλου όταν είναι να μου έρθει περίοδος, ούτε τις μέρες που έχω.

Tζενάκι που θα πας;;;

Γωγώ περαστικά στο αγοράκι σου!

Σας αφήνω τώρα... φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules!

eimai kalitera afti ti bdomada , ir8e simera k i kopela pou ka8arizei kbrika to spiti etoimo! (tin fonazo ka8e 15 meres)

exo polli douleia alla prospa8o na fevgo stin ora mou.

lamprini elpizo na pane ola kala sti douleia sou.

an8ropaki mporei na se tsantisan ligo alla toulaxisto de 8a afiseis akoma to moraki sou

gai ki ego akoma allazo dora , akoma ou fernoun !

popi oute ki emena ka8etai monos tou

dimi toso krio exete? stin a8ina akoma zesti eixe , otan sxolasa eida 8ermokrasia sto dromo 34 kai trela8ika, eftixos to apogevma ebrexe kai drosise

haroullini pos ta paei i mikri sou efage tipota?

filAkia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...