Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΔΡΙΜΥΤΕΡΟΣ Νο8 !!!


Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα.Συγνωμη που δεν μπηκα χθες αλλα ειχα ρεπο απτη δουλεια.Το πρωι πηγα στους γονεις μου στο χωριο και το απογευματακι με τον αντρα μου και τη Σαντυ βολτα με το καροτσι και για μπυρα.Αφηστε που δεν ειχα παρει μαζι μου γαλατακι και εκει που καθομασταν στην καφετερια εριξα ενα σεντονακι πανω μου και εβαλα το μωρο απο κατω και δεν φαινοταν τιποτα,κακως τοσο καιρο επερνα μπουκαλια και τσαντακια μαζι μου!Φυσικα οταν γυρισαμε σπιτι η μικρουλα κοιμηθηκε και εμεις με το μπαμπα αγκαλιτσα!Αντε να περασει ο καιρος της καισαρικης για να κανουμε το δευτερο μωρακι (τουλαχιστον να βγαλουμε το προφυλακτικο ;););) )

Μαλλον θα παμε με τη Σαντυ για καφεδακι να κανουμε και λιγο κους κους

Ελενα μου σε ευχαριστω το απογευμα προχθες το ξεκινησα μολις κλεισαμε το βραδυ τα εκανε.Και χθες τα ξανακανε το πρωι,σημερα ομως ακομη οχι απλως με'χει ταραξει στο κλασιμο.

Ποσες φορες κανουν κακακια τα παιδια σας????

Ρενατα μου κανε προσπαθειες με τη κρεμουλα,φοβαμαι απο τωρα το φρουτακι.Περιμενε 5 μερες ακομη και μετα με το γιατρο δωστο.

Διδυμομανουλα μου τι κανεις???Πως πανε τα μικρα σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 893
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ Κ ΑΠΟ ΜΑΣ

ΡΕΝΑΤΑ ΣΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΛΕΙΝΕΙ 5 ΜΗΝΕΣ???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΑΛΕΚΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΙΣ!!!!ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΣΤΙΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΧΕΣΤΟΣ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΥΠΟΘΕΤΟ ΓΛΥΚΕΡΙΝΗΣ! ΟΠΟΤΕ ΠΟΙΟ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΥΤΕ ΜΕ ΛΑΔΙ! :shock::shock:

ΠΑΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΙΣΩ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΙΣΤΟ Κ ΤΑ ΛΕΜΕ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..........

Εμένα έχει από χτες το απόγευμα να χέσει και ανησυχώ ότι πονάει......Συνήθως όποτε φάει χέζει.......Και τώρα τίποτα........Όταν ήταν πολύ μικρός και δε μπορούσε να κάνει κακάκια ο γιατρός μας είπε να του βάζουμε λίγο το θερμόμετρο στο κολαράκι.Ο άντρας μου το κανε πολύ συχνά αφού εγώ δε μπορουσα και ηρεμούσε το μωράκι μου.....

Την Τετάρτη θα πάμε στο γιατρό για εμβόλιο και περιμένω να δω αν μου πει να αρχίσουμε κρεμούλες!!!!!!!

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε απο το καφε και καθομαστε και τρωμε την κρεμουλα.Ελενα μου και εμενα το κλυσματακι ειναι γλυκερινης το οποιο ειναι αφοβο για το μωρο.Την βλεπω πεινασμενη ελπιζω να μου φαει τη μεζουρα σημερα!!!

Μαρινακι ειδα τις φωτο σου,κουκλακι ο Ορεστης!!!

Εδω θαμαι τριγυρω περιμενω νεα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις βγηκαμε απο το μπανιο.αντε να την βαλω να κοιμηθει να παω να αποστειρωσω τα μπιμπερο της να τα εχω ετοιμα για το μπαμπα της!

Ελενα πως παει το κοκκινιστο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω μπριζολιτσες απο χθες στα καρβουνα που μας εψησε ο παπους και θα βρασω και λιγο αναμεικτο ρυζακι και ειμαι πανετοιμη.Το θεμα ειναι να ησυχασει η μικρη. Το ψυχουλο τι κανει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικια μου μολις κοιμηθηκε στην αγκαλια μου αρα σημαδι για να κοιμηθει και η μανουλα μαζι της απλως περιμενω να απλωσω πλυντηριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ σταμάτησα την αποστείρωση..........Εχει καιρό 2-3 βδομάδες..........Δεν έπρεπε????????

Επειδή μου είπε ο γιατρός δεν χρειαζεται αλλά αν θέλω να συνεχίσω 1-2 μήνες ακόμα γιατι κανει ζεστη και σταμάτησα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

μαρινακι εγω ειπα δεν θα σταματησω την αποστειρωση τουλαχιστον για οσο καιρο θα δινω γαλα απο μπιμπερο

τωρα οταν ξεκινησει το κανονικο φαγητο βλεπουμε

δεν ειναι τιποτα, απλη διαδικασια πλεον, και καλυτερα πιστευω απο το να τα πλενω τα μπιμπερο στο χερι με κοινο σφουγγαρι

μικροβια ετσι κι αλλιως παιρνουν φουλ απο τα χερακια που ολο βουτηγμενα στο στομα με σαλακια ειναι

και απο τα παιχνιδια που γλειφουν αλλα και απο τις πιπιλες που βαλε βγαλε ολο και κατι αρπαζουν δεν μπορει.

γι αυτο λεω καλυτερανα μην παιρνουν κι απο το γαλα μικροβια πυ ειναι και τα πιο επικυνδινα!

δεν ξερω...ετσι λεω εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες!!!!!

Εμεις την Κυριακη πηγαμε να τελειοσουμε να χαρτια της βαπτισης καιμου ηρθε κεραμμυδα....ο παπας δεν μας αφηνει να στολισουμε την εκκλησια.....μα πατερ τα πληρωσαμε του λεω....επρεπε να με ρωτησετε πρωτα ειρθε εγκυκλιος απο την Μητροπολη και μας απαγορευσαν τους στολισμου....τουρμπο εγω αλλα τι να κανω βρε κοριτσια να κανω φασαρια λιγο πριν την βαπτιση;

Τελος παντον λεω θα στολισω το μαγαζι που θα φαμε και τον στολισμο της κολιμπιθρας θα τους πω να μου το βαλουνε στο τραπεζακι που θα εχω το ευχολογιο.....

Μπραβο βρε κοριτσακια εσεις που αρχισατε κρεμουλες περιμενουμε να δουμε φωτο με τρελοφατσουλες μουτζουρικες!!!!!!

Εμας μας ειπε η γιατρος οτι θα κανουμε αποστειρωση μεχρι τον 7ο μηνα......

Αλεκα εμεις ποτε κανουμε καθε μερα κακακια ποτε μερα παρα μερα....και γω ξερω οτι οταν υπαρχει δυσκιλιοτητα βαζεις την ακρουλα απο το θερμομετρο στο κωλαρακι και ετοιμη η τουρτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Αλήθεια Στελίτσα μου?!?!?!?!?!?! Απαγορεύεται ο στολισμός?!?!?!?!?!?!?!?!?!? Τι να πει κανείς..... Εγώ Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα παραγγείλω τα υλικά για τα προσκλητήρια - μπουμπουνιέρες!!! Μόλις ετοιμάσω το δείγμα (όπως θα είναι ακριβώς) θα ανεβάσω φωτό και θα σας πω και για το σκεπτικό μου για το ευχολόγιο!!!

Συμπεθερούλα μου βλέπω η νυφούλα μου είναι υπερ-μωρό!!!!! Κορίτσαρος!!!!

Εμείς έχουμε πολύ πολύ γκρίνια... Είναι και συναχωμένος και βήχει..... Ο γιατρός μας έδωσε σιροπάκι... Του το ξεκίνησα χθες... Να δούμε τι θα δούμε... Πάντως μας έχει τρελάνει... Το βράδυ ξυπνάει 4-5 φορές και γκρινιάζει.... Αυτά τα άτιμα τα δόντια...

Χθές πήγαμε jumbo και πήραμε πιατάκια, κουταλάκια, πετσετούλες, σαλιαρούλες (έχω ένα σωρό αλλά με τα σάλια χρειαζόμαστε μια ντουζίνα τη μέρα χαχαχαχαχαχαχαχαχα) Πήραμε και καλτσάκια (λες και θα τα αλατίσουμε αλλά μου άρεσαν!!!)

ΕΡΩΤΗΣΗ: Εσείς πήρατε καρεκλάκι φαγητού? Αν ναι πιο πήρατε? Εγώ είδα ένα της chicco γύρω στα 130€... Αξίζει λέτε? Μου έχουν φύγει ένα σωρό λεφτά σε "επιπλάκια".... Μια κούνιες, μια ριλάξ, μια το ένα μια το άλλο...

Επιπλέον, επειδή είμαστε λίγο .....τροφαντοί και μεγάλοι θα χρειαστούμε καθισματάκι αυτοκινήτου καινούριο.... Σκέφτηκα ένα Ferrari που είδα από τα ΛΗΤΩ... Αυτό είναι: http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1435449

Επίσης είδα και αυτό το καροτσάκι (γιατί αυτό που έχω μου έχει βγάλει την ψυχή - για να το βάλουμε στο αυτοκίνητο χρειάζεται να βγάζουμε ρόδες κλπ - .... και αφού άρχισε να κάθεται ο μπέμπης αυτό πιστεύω θα είναι μια χαρά) http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... d=2989133#

Αυτά.... Sorry για το πρήξιμο :) :) :) :) :) :) :)

Φιλάκια πολλά πολλά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια...........Εμείς χθες χέσαμε όλο τον κόσμο αλλά από το βράδυ μέχρι το πρωί τίποτα........Μάλλον αρχίσαμε να τα μειώνουμε...........

Ο γιατρός μου είπε μέχρι 3 μηνών η αποστείρωσηη γιατί μετά ότι βρει το βάζει στο στόμα αλλά αν θέλω τη συνεχίζω για 1-2 μήνες ακόμα........Επειδή θηλάζω και 1-2 φορές τη μέρα πίνει ξένο δεν πειράζει......

Έβαλα φωτο από τη βάφτιση μας.....

Γεωργία μου εγώ σκέφτομαι αυτό http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... itmid=3384 αλλά εδώ είναι στα 150 ευρώ και επειδή είμαι ευχαριστημένη με το maxi cosi που έχουμε..........

Για καρεκλάκι δεν το έψαξα ακόμα δες στο amazon τι υπάρχει........να συγκρίνεις τα reviews των πελατών.....Και για καροτσάκι εγώ θέλω να πάρω αυτό http://www.thebabystudio.co.uk/acatalog ... MGF7JLomQ= που κάνει μέχρι 3 χρονών..........Αυτό που έχουμε είναι τεράστιο και δεν το χωράει στο αυτοκίνητο...

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

ΣΤΕΛΛΑ Κ ΣΕ ΜΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ Ο ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΑΛΛ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑ ΕΞΟΔΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!! ΜΟΝΟ ΝΤΗΝ ΚΟΛΥΜΠΙΘΡΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ!!!!

ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΜΑΣΒ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΜΑΣ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΔΩΡΟ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΕΝΑ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΜΕ 70 ΕΥΡΩ ΤΕΛΕΙΟ!!! ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΥΨΟΥΣ Κ ΑΝΑΚΛΙΣΕΙΣ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ!!!ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΑΡΚΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΤΙ ΗΤΑΝ!!!

ΣΩΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΑΛΛΑ ΨΑΞΕ ΕΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΞΑΠΛΩΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΞΑΠΛΩΝΟΥΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙ ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ ΟΡΘΙΑ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΜΠΡΟΣΑΤΑ ΑΦΕΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΜΙΚΡΑ ΑΚΟΜΑ!!!! ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!!!!

ΜΑΡΙΝΑ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΟΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΑΥΤΟ ΔΩΡΟ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΜΑΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΛΙΣΗ ΑΚΟΜΑ Κ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΛΕΕΙ!!! ΕΝΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΟΡΘΙΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα κοριτσια.Ειναι η μαμα μου εδω και καθαριζουμε το σπιτι.Ψαχνουμε να βρουμε χαλι για της μικρης το δωματιο αλλα ειναι πολυ ανοικτοχρωμα εκεινα που μου αρεσαν με τις πεταλουδες.

Φευγω και ξαναρχομαι παμε για κρεμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ. ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι και αυτό το καρεκλακι αυτοκινήτου : http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1438240 Δεν είχα προσέξει ότι δεν έχει ανάκλιση το προηγούμενο... Απλώς μου άρεσε γιατί είναι μέχρι 36κιλά... Ενώ αυτό που σας δείχνω τώρα είναι έως 18.... Βέβαια θα μου πείτε ότι μέχρι να τα φτάσουμε.... θα χρειαζόμαστε ένα απλώ booster....

Για το καροτσάκι εννοείται ότι θα πάρω ενα που να ξαπλώνει κιόλας... Αυτό το ferrari δεν αναφέρει καθόλου αλλά θα παω να τα δω από κοντά πρώτα οπότε αν δεν ξαπλώνει θα κοιτάξω για άλλο!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις σας!!!

Χθες πήγα στα jumbo αλλά η μετακίνησή μας εκεί είναι δύσκολη καθώς το καροτσάκι μας ...."έβρισκε" παντού!!!!! Είναι και λίγο φαρδύ βλέπεται !#$^^%*$^%^!@#$%!$#$%%#&!@#Ε~ Αχχχχχχ Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχα Αν έκανα τώρα παιδί ούτε τα μισά έξοδα δεν θα είχα κάνει και θα ημουν πλήρως καλυμμένη!!! αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια αυτο αν θυμαμαι καλα απο τισ φωτο πρεπει να το χει η στελλα οποτε θα σου πει λεπτομερειεσ!!!

εγω δοξα το θεο 4 κουνιαδεσ εχω κ μου πηραν τα βασικα ωσ δωρο χωρια μαμαδεσ κουμπαρεσ φιλεσ κτλ! εξοπλισικα πληρωσ!εγω μονον το κρεβατι προικα κ ρουχαλακια πηρα!!!! τι ριλαχ τι καθισματακια καρεκλακι φαγητου τι παρκο ενδοεποκινονιεα αποστειρωτεσ ολα δωρα! δεν ξοδεψα φραγκο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου έδωσαν λεφτά οι γονείς μου, οι παππούδες και ο αδερφός μου...

Ο κουνιάδος μας πήρε μια παραμανίτσα με ματάκι και σταυρουδάκι για το μωρό και ένα σετ εσωρουχάκια, και η πεθερά μου μας έδωσε χρήματα για το κρεββατάκι μας.... Από φίλους, έτσι κι αλλιώς δεν έχω (ουσιαστικά)... Οι γνωστοί φέρανε ρουχαλάκια! Οπότε... λίγα λίγα τα έπαιρνα εγώ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγαμε σήμερα τελικά στο γιατρο!!!!!!!!!!!!!!!!

Όλα τέλεια!!!!!!!!!!!Είμαστε 67 εκ και 7780 γρ......Μας είπε ότι θα αρχίσουμε με προσαρμογή στα φρούτα και μου δωσε ένα χυμό της beach nut να πίνει 1 κουταλάκι μέχρι 3 φορές τη μέρα και κάθε μέρα θα αυξάνεται η ποσότητα κατά 1 κουταλάκι μέχρι να φτάσουμε τα 50 μλ.......Για να συνηθίσει ο οργανισμός λέει στη φρουκτόζη!!!!!!!!!!Τον επόμενο μήνα ριζάλευρο.........

Κάναμε και το εμβόλιο μας και τώρα κοιμάται το μωρό μου......

Αυτά τα νέα μας.......φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...